Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 21:39 Leník Re: romant
Můžu se ještě zeptat? V letáčku pisou léčit 3 dny...za jak dlouho by to mělo zabrat? A nebo mám třeba léčbu opakovat? Pokud ano, za jak dlouho? A pokud by ho to nevylecilo, tak mi může nakazit ostatní rybičky? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 21:57 Leník Re: romant
Tak uvidíme...vyzkoušíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 20:11 R Muž romant [27987] Re: Leník
No, je to podle příbalového letáčku širocespektrální léčivo, to zase jo, ale na to co si myslím, že ten pancéřníček má, nechci strašit, ale na to asi nezabere, tedy si myslím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 20:09 Leník Re: romant
Tak jsme koupili esha 2000
Dočetla jsem se, že je to dobrý, tak drž pěsti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 20:07 Leník Re: Wendy2
Nn větší ryb naráz do akva nepřišlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 07:29 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Leník
to akva je čerstváček, jestli se přidalo větší množštví ryb naráz, kvalita vody se skokově zhoupla a už se něco mohlo rozjet, slabší jedinci to nemusejí dát a odcházejí první
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 01:42 Leník Re: romant
No dělala jsem i test vody, ale vše v pohodě. A čím se mohl nakazit? sad
Mám akva druhý měsíc a pancéřníčky tam mám tak třetí týden. Vodu menim pravidelne. Dávám tekuté hnojivo, easy balance a máme i CO2
Krmíme mini granulema přímo od chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 16:54 R Muž romant [27987] Re: Leník
Možností je povícero, ale nejvíce bych se přiklonil k nějaké bakteriální nákaze, tedy ty namnožený bakterie zevnitř tlačí na oko a to se takto vyboulí. Osobně bych jednu rybu neřešil a poslal na druhej břeh, ale počkej, s jakým názorem přijde někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 16:50 Leník Re: romant
Oko má jak pisete jakoby vystouply. Ale barvu rohovky nevím. Možná spíš mléčná říká manžel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 20:00 R Muž romant [27987] Re: Tarsius
To oko je zvětšený, jakoby vystouplý? Jaká je barva rohovky, je čirá a nebo mléčná?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 19:55 Leník – Pancéřníček - nemocný?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím nevíte, zda je nemocný? Ostatní tu čárku u oka nemají...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 11:39 Tarsius – Panceřníčci jsou zmatení
Ahoj taky mám problem s panceřníčkama měl jsem jich 7 ale dva začali plavat jakoby na bok a časem se začali uplně obracet. Jeden už to má za sebou a druhej pořád bojuje nevíte čím by to mohlo být? Vodu měním jednou za tejden zhruba 1/3 filtraci používám vnější Tetra ex600 hnojivo nepoužívám. Jedná se o panceřníčky panda. díky za odpověd pokud s tím máte někdo zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 18:20 Muž TRULY [164]
Dodatocne info.
Krvavy flak zmizol asi po 2 dnoch. V akvarku som este nechal zvysky esha exit od liecenia krupicky a teplotu na 27.
Ako pisem krvavy flak je prec akurat som si vsimol ze na jednej strane chyba kropenatemu asi polovica prsnej plutvy. Takze teoretizujem ci sa mu niekde nepodarilo zacchytit a pri vyslobodzovani si poskodit aj plutvu aj dane miesto.
Je uz culejsi aj zatial nejako nepribral.
Teplota 25 + pozorovacka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 12:08 Muž TRULY [164]
vnutorne parazity alebo sa mohol nejako poraniť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 22:49 TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Neviete mi poradit o aku chorobu a problem ide?

Mal som v akva krupicku teda si to aspon myslim foto uz vyliecenej mecovky prikladam tiez ore istotu. Posledne dni som videl ze nieco nieje v poroadku s panciernickom kropenatym. Schudol cast vahy a dneska pozeram ze ma krvave flaky na bruchu co pred 3 dnami nemal.

Aplikoval som pred 7 dnami esha exit + pridal sol a dvihol teplotu a krupicka a priznaky mecovky ustupili a teraz toto..

ostatne ryby v normale ziadne vyrastky ani nic na pohlad podivneho



Sec kropenaty je jemne apaticky, prestal trochu jest a schudol.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 02:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Michael281
změř vodu, pokud bude vše OK, tak stejně vyměň, pokud teda nebudeš dělat test na znečičtění organickými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 22:38 Muž Michael281 [6] - TetryRe: romant
A tak co mám zlepšit když dno je v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:26 R Muž romant [27987] Re: Michael281
Tak potom se ti omlouvám za můj špatný zrak. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:24 Muž Michael281 [6] - TetryRe: romant
Jsou to flexiobklady 2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:57 R Muž romant [27987] Re: Michael281
To dno je podle mě drť a to je pro pancéřníčky hrob, takže buď vyměnit dno a nebo nemít pancéřníčky, ale já bych se přimlouval za to dno, do budoucna to bude zlobit, to nikdy nebudeš umět odkalit efektivně tak, aby ve spodních partiích nezůstávalo a nezahnívalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:49 Muž Michael281 [6] - TetryRe: romant
A co mám tedy zlepšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:48 R Muž romant [27987] Re: Michael281
Kvalitou prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:47 Muž Michael281 [6] - TetryRe: romant
A jak mám ty bakterie redukovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:44 R Muž romant [27987] Re: Michael281
Pošli ho na druhej břeh, prokážeš mu dobrou službu, ta ryba bojuje, ale stejně to nezvládne.
Edit: To že nemají vvousky, bude mít za následek další úhyny a na vině jsou s největší prvděpodobností v nadlimitním množství namnožený bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:10 Muž Michael281 [6] - Tetry – Obrácený pancéřníček
Dobrý den, jeden z mých pancéřníčků třískvrnných v nádrži (viz prezentace) je neustále obrácen břichem vzhůru... Už je to tak přes týden, nejprve jsem si myslel, že je mrtvý tak že ho vylovím, ale jak jsem do něj šťouchl tak se obrátil břichem dolů odplaval a zase zpět břichem nahoru. Říkal jsem si že se to možná spraví ale asi ne. Nejčastěji leží na dně nebo na kytkách a nic nedělá... Můžete mi prosím říct o co se může jednat? Proč je obrácený a pořád žije (samozřejmě nechci aby umřel :) )?
PS: Mám v akváriu ploštěnky a všichni pancéřníčci nemají skoro žádné vousky (ty ploštěnky jsem si bohužel donesl s něma od chovatele.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2016 23:59 Žena baletka [624] Re: rudolf
Děkuji za podrobný rozbor, interiér i exteriér upravím. Líbí nebo nelíbí v tomto případě nehraje roli, bílá zadní stěna je provizorní, bude tmavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.03.2016 22:41 Muž rudolf [4681] Re: baletka
Nevím, zda jste někdy měla oči po stranách hlavy, a zkoušela si při tom odhadnout vzdálenost překážky před nosem ;-) A taky jestli jste se někdy koukala z nádrže přes sklo ven - ono je totiž přes něj vidět ;-) To, že plave proti stěně, pozná ryba daleko spíš postranní čárou než očima, zvlášť když je ta stěna průhledná. A v šokové úlekové reakci na to nebývá čas. Tolik k údivu nad tím, že pancéřníček neví, že narazí do stěny. Jinak na své otázky jste si v těch dvou příspěvcích odpověděla správně sama, jenom to asi úplně netušíte :-P Rozdíl 480 vs. 240 l zřejmě není nijak významný, ale problémem je kombinace "značně silnějšího osvětlení", nedostatku úkrytů a průhledu akváriem s bílou stěnou vzadu. Doplněno o zmínky "jen se něco kolem pohne", "úprky, kdykoliv se hnu kolem" to dává jasnou diagnózu. Jde o úlekovou reakci, která je stejná u většiny ryb - začnou nekoordinovaně vystřelovat po akváriu a narážet do stěn. Nárazy způsobí drobné ranky v kůži, které ani okem nevidíte, do nichž hravě nasedne plíseň nebo bakterka, tím spíš, že jakýkoli stres oslabuje imunitu ryby. Takže řešení - ztlumit světlo, na hladinu dát nějaké plovoucí rostliny, daleko více rozčlenit interiér nádrže, přidat úkryty a zrušit průhled s bílou stěnou - za akvárium musíte strčit něco tmavého, i když se vám to nebude líbit. Pokud má pancéřníček nedostatek kyslíku, tak se nadechne nad hladinou. Ale je pravda, že pokud je hodně vystresovaný, tak se může bát k hladině vyplout, takže tím přidaným vzduchováním nic nezkazíte, i když si myslím, že ani ničemu moc nepomůžete.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 22:12 Žena baletka [624] Re: romant
OK, zkusím to. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:59 R Muž romant [27987] Re: baletka
Může trošku chybět kyslík, přecijenom vzhledem ke "stáří" akvária, bych to zrealizoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:58 Žena baletka [624] Re: romant
OK, díky. Můžu se jen zeptat na důvod? Pro mou informaci, abych věděla, o co jde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:53 R Muž romant [27987] Re: baletka
Přidal bych jim tam jemný vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:46 Žena baletka [624] Re: prasan
Ano, mně to taky připadá jako plíseň, vodu měním co tři až čtyři dny, vždy spíše menší množství - cca 20% - abych ředila, ale zároveň dovolila bakteriím se množit, s každou výměnou zároveň dodávám Nitrivec, to jen aby byl obrázek o tom, jak je o akvo pečováno. Je mi jasné, že ta novost akvária může způsobit leccos, očekávám i nějaké ztráty. Takže ani tak neřeším tu plíseň - tedy řeším, ale očekávala jsem problémy. Spíše mi není jasné, jaktože neodhadnou tu vzdálenost a mlátí se o sklo. Tření mě taky napadlo, ale zatím se nic nedělo a ty úprky, kdykoliv se hnu kolem... to je evidentní stres. To s těmi flíčky je samička, ale co vím, tak pancíci žadné třecí vyrážky nemají, takže to vidím na nějakou houbu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:37 - Re: baletka
Po týždni aj keď bol použitý zabehnutý filter,to vo vode značne kolíše.To biele bude zrejme plieseň spôsobená kolísaním parametrov a stresom rýb.Asi by som doporučil častejšie výmeny vody a pridal napr.eSHa 2000.

Dalšia možnosť je tá,že čerstvá nádrž pôsobí na ryby ako podnet k treniu a preto tak lietajú.

Treba ich pozorovať a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 20:43 Žena baletka [624]
Ahoj, nenašla jsem vhodnější vlákno, tak zkouším tady - mám čerstvé akva, nové sklo, nové dno, dekorace a kytky ze zaběhnutého akvária, zaběhnutý filtr. Po týdnu (podotýkám, než se spustí salva, že z nutnosti, nikoliv z blbosti) vypuštění pancíci smaragdoví, po dalších pěti dnech hejno neonek. V tuto chvíli je to jedenáct dní, do jsou pancíci v novém prostředí a nezdá se mi jejich chování. Hrozně zběsile lítají od stěny ke stěně, jen se něco kolem akva pohne, a to tak, že narážejí do stěn, přijde mi to jiné, než když se běžně pancíci seznamují s novým prostředím. Dnes jsem vypozorovala, že jeden z nich má na hlavě nějaké bílé skvrnky, jelikož se děsně rychle pohybuje, těžko to můžu dobře pozorovat, vyfotit vůbec ne. Odhaduji to na nějakou plíseň, možná i po zranění z toho šíleného pohybu. Neptám se na nemoc, ani na důvod - nejpravděpodobněji působí čerstvost akvária, ale chci se zeptat, zda mohou být ryby, které dva, tři roky žily v 480l, natolik zmatené z nového prostředí a kratší stěny, že se tak chovají, případně, nakolik pancíkům vadí značně silnější osvětlení. Chystám se pokusit situaci řešit větším množstvím schovávaček, někdy během příštího týdne to zrealizuji, ale ráda bych věděla, zda má někdo nějakou podobnou zkušenost. Jinak ryby tedy normálně žerou, vrtají ve dně atd. Jde o mou prezentaci Menší relax, tam je možno se i podívat na deník, co všechno se s akvem dělo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 07:03 - Re: tomka
Tieto pancierničky majú radi studené horské potoky,takže i vodu skôr okolo 20C.Teplota akú im ponúkaš ty, je pre ne skôr do hrobu.Okrem toho sú tieto pancierničky vysokou teplotou stresované a často môžu trpieť na plesňové ochorenia.Citlivo reagujú i na znečistenie akvárka.Zaslúžili by si výmeny vody každý 2-3 deň.
Ak pre iné ryby nemôžeš pandám zabezpečiť chladnejšiu vodu,tak treba ísť do iného druhu corydoras.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 23:24 tomka Re: Urtman
Kremicity pisek nejak zapeceny... Osmancik akvaristika.... Vodu menim kazdy tyden asi ctvrt nadrze....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 23:09 JoKa Re: tomka
Co je to za dno?? Podle fotky to nedokážu identifikovat... Křemičitý písek, jak píšeš v prezentaci to nevypadá, spíš jako nerozemletá kávová zrna... Odkud ho máš?
Měřil jsi základní parametry vody?
Na běžné nevhodné podmínky to nevypadá, na to padaj ryby moc rychle a bez obvyklých doprovodných projevů... Mě to připadá spíš jako nějaká otrava...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 22:33 Muž patamatix [408] Re: tomka
www.akvapotreby.com/… ,taky to mám v akva stejné velikosti a ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 22:29 tomka Re: patamatix
Ok....no filtr uz mam novy. Ale taky je to hnac vody. Takze asi poridim novej no....ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 22:04 Muž patamatix [408] Re: tomka
Tak to je pak těžké,jediné k čemu mě to svádí je přece jen nevhodné podmínky v akváriu,jelikož ten filtr co tam vidím je nedostatečný honí jen vodu a filtrační hmoty minimum. Mnohem více práce udělá čerpací hlava Atman 200 společně s kostkou bioakvacitu. Zaměřil bych se na ten filtr(pokud by jsi ho měnil,tak nový nechat běžet společně se starým 3 týdny) A v tuto chvíli měnit 1/3 vody denně (asi týden) a pak obden a uvidíš zda se něco změní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:56 tomka Re: patamatix
Nezaregistroval jsem.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:54 Muž patamatix [408] Re: tomka
Bílé dlouhé výkaly nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:46 tomka Re: patamatix
Akva bezi od prosince, zprva byla plisen, vse bylo prelecene eshou (malo zabehle akva) pote vymrelo co bylo slabe od ledna vse v pohode. Prikoupene 4 pandy, bylo jich 8. A pomalu od ledna ty starsi 4ri poumirali zhruba co tyden 1 kus. Zustali jen ty nove prikoupene. A ted po snizeni teploty umira uz i z te nove varky. Zadna znamka nemoci. Jen belejsi nez ostatni. :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:30 Muž patamatix [408] Re: tomka
Jak dlouho akva běží,nedělal jsi poslední dobou něco v akváriu? Umírají jen pancéřníčci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:17 tomka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravicko,

Kazdy tyden najdu jednu pandu lezet na dne, zadne znamky nemoci. Je vzdy belejsi nez ostatni. Myslel jsem ze je to teplotou snizil jsem na 24-25°C. Zrovna jsem jednu nasel sem tam lapne po dechu polave ale je uplne malatna... :-( nevite co to muze byt? Nevhodne prostredi?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 09:32 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Tak vodoléčbou nic nezkazíš, ale je otázka, do jaké míry to bude účinné. Ty fousy a nechutenství sice nemusí nic znamenat, třeba je to jenom stáří, ale taky to může bejt příznak nějakýho složitejšího problému, jako jsou třeba bakterie, což jsou z mojí strany jenom spekulace. Začni tou vodoléčbou s lehkým zasolením(polévk.lž. na 50 litrů, nalít roztok) a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 09:24 Žena HaninaK [0] – Apaticky thoracatek
Zdravim vsechny, pred rokem jak slepy k houslim k thoracatovi, je to zlaticko ale poslednich 14 dni si vsimam ze je (ted asi akvaristy pobavim) bez nalady... Moc neplave a prijde mi ze nezere. Vzhledove vyada v poradku (zadne fleky ani zraneni) az na to ze si nekde odrel fousy... Poradite mi co bych mela udelat? Stacila by ze zacatku vodolecba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 16:28 R Muž romant [27987] Re: VáclavJ
Bactopur direct v separé nádrži dle návodu, ale bude to léčba následků, jak tu rybu vrátíš, může se problém opakovat, toto vzniká z nevhodných podmínek, na to se zaměř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 11:03 Muž VáclavJ [0] Re: VáclavJ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se mě nějaké fotky podařilo udělat a řekl bych že je to nějaká plíseň, rozpadají se mu ty prsní ploutve. Dusičnany mám okolo 25mg/l parametry vody jsem zadal do profilu. Dá se to nějak léčit .Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:04 Muž VáclavJ [0] Re: NHKG
Díky ještě se ozvu až budu vědět víc.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=501