Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 17:06 R Muž romant [27987] Re: Jan
Jan napsal: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,jak se mám zbavit plísně na panceřničkovi
Kvalitou prostředí a to především. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 06:16 R Muž ctibum [6981] Re: Jan
Ahoj
Ideálně se zaregistruj a založ a co nejvíc vyplň prezentaci nádrže s aktuální fotkou.
Také fotka ryby by byla dobrá, pokud je to "asi plíseň"...
Bez toho ti nikdo moc neporadí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 22:35 Jan – Asi plíseň
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,jak se mám zbavit plísně na panceřničkovi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2018 21:05 R Muž afc1886 [15021] Re: JirkaSal
Jak už jsi napsal, nepřišel k tobě v nejlepším stavu a ani tvá nezaběhlá nádrž mu moc nepřidá. Doplň vodu do plna, výměnu části vody teď prováděj klidně každý den a přidej tam co nejvíce živých rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 20:28 JirkaSal – Pancéřníček se "klepe nad hladinou"
Ahoj, mám prosbu o radu. Před dvěma dny jsem si koupil dva Pancéřníčky a až doma si všiml, že jeden z nich nemá fousky. Navíc občas vystrčí hlavičku nad hladinu a chvíli jí tam s ní klepe. viz toto video: youtu.be/…. (druhý fousky má a tohle vůbec nedělá) Nevíte co s ním, lze mu nějak pomoci? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 07:52 Muž Passenger77 [552] - Rostliny – Pancéřníček malý - polehává
Ahoj, mám cca1 měsíc v akváriu nově Pancéřníčky malé.
Včera večer jsem si všiml, že dva z nich občas "polehávají" na dně, točí se v kruzích atp.
Vyměnil jsem 1/3 vody za připravenou odstátou a také jsem pro jistotu přidal protiparazitické léčivo eSHa GDEX. Od začátku jsem totiž sledoval, že se 1ks často snažil otírat o listy rostlin. Včera to s ní vypadalo již velmi zle, tak jsem ji večer odlovil a dal do malé misky s mixem staré a nové vody + 1x kapkou uvedeného přípravku a moc jsem si od toho již nesliboval. Ráno se mi ale zdála ryba daleko živější...(neotáčela se a nepřepadala na stranu), reagovala na světlo atp.
Co by to mohlo být a máte nějaké doporučení?
Díky... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 11:39 Muž Passenger77 [552] - RostlinyRe: PetrO
Ano, byl jsem v Hornbachu v Brně před 14dny a skutečně pod C.Pygmaeus prodávají jiný druh a vůbec jim to nevadí... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 05:46 Muž PetrO [753] Re: effel
Není zač.
Jen, co se týká bříška, tak opravdu nevím.
Z té fotky moc poznat není.
Ale je pravda, že Třískvrňáček působí možná kapku "pevněji, kulaťeji" :-)

Jinak, klidně můžete ještě nějaký kousek i přikoupit. V hejnu jsou živější.
Ve Sklorexu je mívají taky. Stačí tam zavolat a zeptat se, jestli zrovna jsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 23:13 effel Re: PetrO
A přesně tam jsem je taky koupila. Tak už víme kde je chyba. Moc ti děkuju. Já byla opravdu vystrašená, že je až moc vypasená, že bude určitě nemocná. Já si ty moje pancíky docela dost oblíbila. Teď se mi obrovsky ulevilo. Ještě jednou díky palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 22:24 Muž PetrO [753] Re: effel
Tak jsme doma..
Já na ně v Hornbachu koukal, že je prodávají jako Pygmeje..
Přesněji, Hornbach Brno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:51 effel Re: PetrO
Saprlote to máš pravdu! Já si furt říkala, jen takový pocit, že ty fotky pygmejů moc nesedí, ale nikdy mi to nedocvaklo. Oni to opravdu budou třískvrnní. A na fotkách už ta velikost samičky odpovídá. Tak žádná nemoc, je to holka velebnosti! Jen pro informaci, prodali mi je jako pygmeje v Hornbachu. rozzureny :-( no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:28 Muž PetrO [753] Re: effel
Zdravím.
Bříško tedy nevím, ale podle fotek to (tedy aspoň podle mého názoru) nevypadá na Pygmeje
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

ale spíš n Třískvrňáčka

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:24 effel – Větší bříško - Pancéřníček malý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak, mám dotaz, možná úplně blbý, ale pro jistotu. Za poslední den dva se předpokládané samičce dost zvětšilo bříško. Protože mi moji puberťáci sotva dorostli, nejsem si jistá, jestli je to v pořádku a samička má v sobě jikry, nebo je nemocná, nebo tak prostě vypadá dospělá samice. Raději bych, aby se na to někdo zkušenější mrknul. Normálně jí, courá po akva. Máte s tím někdo zkušenost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 17:41 Lucie – Pancéřníček skvrnitý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím poraďte mi co se stalo s mým pancéřníčkem. Myslím tu žlutou "rýhu"...včera se mi moc nezdál už měl spadlou ploutev a dnes toto. Ostatní rybky jsou ok. Akvárium mám 55l. Běží měsíc a půl z toho 14dní jsou v něm ryby 6neonek,5 pavích oček a 2 pancéřníčci. Díky za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2018 20:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kacus
-pokud je stav stále stejný ,ukončil bych to
-v těchto případech je složitá diagnostika ,může jít klidně i o vývojovou vadu ,důsledek poruchy imunitního systemu ,atd.
-pokud je tam posturální a lokomoční (udržování polohy a pohybu) problematika pohybové soustavy ,tak nelze v celé řadě případů postupovat jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:31 kacus Re: lacewings
A co s tím mám dělat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2018 09:01 Muž Papik [621] Re: lacewings
tj, jen ještě vysvětlit rybě, že je u doktora a nemá se mrskat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 08:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
-pinzetou nadzvednout ,lehkým a pozvolným pohybem do stran dojde k uvolnění ,postižené místo dezinfekčně ošetřit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 08:40 Muž Papik [621] Re: lacewings
Mockrát děkuji za cenné rady, vůbec netuším, jak se mohly pijavice do akvária dostat. Leda s novými rybami, což jsou, ale už dva měsíce, nebo s neritinou, která je v akváriu měsíc. Rostliny, které jsem naposledy přidával byly invitro, hygrophilu jsem máčel den v hypermanganu.

Navíc jsem nenašel nic, co by pijavice plošně hubilo, jen návod, jak jí z ryby šetrně odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2018 07:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
-super ,tak vyhledejte další Chobotnatku rybí - Pisicola geometra ,je to zřejmě celý důsledek uváděné problematiky
-pokud nedojde k samovolnému vstřebání (mělo by k tomu dojít),případně bude postižené místo otevřené v živé tkáni ,odlovit a použít koupel v acriflavinu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 07:42 Muž Papik [621] Re: lacewings
Ne, pořád stejná velikost i barva, cca 1 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 07:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
-a zvětšilo se to ,v průběhu ,od doby zjištění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 07:01 Muž Papik [621] Re: lacewings
Celý výstupek je krvavě červený, ale červená není tak světlá, jako na přesvětlené fotografii. Povrch je zřejmě hladký, ale těžko říci, musel bych rybku dát pod lupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 17:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
-okraje "výstupku" jsou zarudlé ,nebo bělavé
-povrch se jeví jako strupovitý ,nebo je hladký
-popište krátce a stručně co vidíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 16:43 Muž Papik [621] – Co to může být?
Fotka k příspěvku Pancéřníček má od včera na těle krvavě červený výstupek, odhadem milimetrový. Není to bod, jako při nemoci Red Blotch Disease. Chová se normálně, žere, neotírá se ani nesmyslně neplave.

Netušíte někdo, o co se jedná tentokrát? Děkuji.

Admina prosím o smazání stejného příspěvku ve vláknu "Fotogalerie rybích nemocí".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 16:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kacus
-"perloočky" nebudou asi problematikou ve vztahu k uváděnému ,nebot příznaky byly již dříve ,jak uvádíte v příspěvku
-přavděpodobně se jedná o nějakou disfunkci některého orgánu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 16:01 kacus – apatický pancéřníček skvrnitý
Zdravím, je to asi čtyři, pět dní co mi jeden pancéřníček začal zůstávat sedět na dně.. Tak jsem pro jistotu vyměnila vodu, nepomohlo a po pár dnech byl čas odsát bordel na dně, takže zas výměna vody a nic se nezměnilo. Ostatní obyvatelé jsou v poho. Všimla jsem si, že vůbec nehejbá vouskama, má je pořád sklopený u tlamičky. Pořád jenom sedí na bříšku na dně, nenaklání se, nic, jenom občas vystřelí pro vzduch. Papat ho nevídám, ani když jsem teď začala krmit blechama, vůbec nemá zájem, i když ostatní za tím lítaj jako praštěný. Jenom občas poodplave kousek stranou a zas zkamení. :-( Nevíte někdo, co se mu děje? Je možný že je to těma perloočkama (jsou nalovený v řece)? Ty sklopený vousky jsem ještě neviděla. :-O :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 12:15 Andaska Re: jamajcan
No uz jsem ho obrecela, byl takovej malickej oproti tem dvoum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2018 12:09 jamajcan Re: Andaska
Hlavně si z toho nic nedělej. Chybama se člověk učí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 12:06 Andaska Re: afc1886
Ja vim no, chyba zacatecnika. Priste uz je porizovat nebudu. Dekuji za odpoved.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2018 11:30 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Šetrně poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 10:35 Andaska – Nemoc
Ahoj, pancernicek panda uz mi treti den stale lezi na dne (vetsinou na boku) a zrychlene dycha. Kdyz chce plavat nahoru, tak vyplave max 2cm a spadne dolu, takze se ani nemuze jit nadechnout nad hladinu. Neudrzi rovnovahu. Zadne poraneni nevidim. Zakladni hodnoty vody jsou vporadku. Ostatni pancernicci jsou vporadku. Mam ho jeste nechat, nebo utratit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2018 18:25 R Muž romant [27987] Re: Brigita
Poslat na druhej břeh a zlepšit péči o akvárium, hlavně výměny vody a hygienu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 18:08 Brigita – nemoc Pancernicek
Fotka k příspěvku Dobry den ...chci pozadat o radu ...mam pancernicka a vcera mel na sobe jakoby jrdnu odreninku az do masa a dnes po kontrole jich hodne pribylo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 21:36 Muž powery [250] Re: Michael281
Napadá mě:
- problém s přechodem do jiné vody, než byli zvyklí
- problém s krmivem, které jim nesvědčí

Ale třeba jde jen o jednoho slabšího jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 18:47 Muž Michael281 [6] - Tetry
Dobrý den, v sobotu jsem po asi 2 letech zakoupil do akvária pancéřníčky (ryby na dno), byl jsem z nich nadšený až do teď... Zatím se to projevilo pouze u jednoho (z 11), ale mám strach že se to rozšíří i mezi ostatní. Pancéřníček je neustále otáčen břichem vzhůru, sám se silou obrátí zpět břichem k zemi, ale jakoby ho něco nadnášelo břichem nahoru. Přesně to samé se stalo před 2 lety s těmi minulými pancéřníčky, všichni poumírali a tak jsem už žádné nekupoval. Prosím co mám dělat, abych je zachránil?? Nenesou žádné známky nemoci (na kůži apod.), ale něco je nadnáší a obrací břichem vzhůru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 18:21 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Hanzis
Tmavá rybičky uklidňujeX-) křemičitý písek je ok, ale bílé dno je stresuje. Většina ryb (až na výjimky) má ráda stín/přítmí, tmavé okolí, listy nad sebou atd.. jen velmi málo ryb má rádo prosvětlené nezarostlé mělčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 18:07 Hanzis Re: afc1886
Poslední výmněna vody proběla před dvěma dny, když zahynula první neonka. Levatka se mi v akváriu objevila z rostlin někdy minulý týden. Budu tedy měnit vodu častěji než jednou týdně (obden) a to dno dám do pořádku - vyberu co půjde a dosypu písek. Jen ještě malej dotaz - hodně jsem četl že rybičky raději tmavé dno (proto padla i volba na černou drť) - jakou tedy volit barvu, nebo konkrétní výrobek? Ten můj křemičtý písek je dost světlej.
Hlavně moc děkuju za rady! Snad se mi bude v budoucnu dařit líp, než nyní na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 17:49 R Muž afc1886 [15021] Re: Hanzis
Já bych ti na zaběhnutí akvária doporučil buď okružáky nebo levatky. Ty rybky jsi tam dal brzo a nezaslechl jsem nic ani nepřečetl v prezentaci nádrže, že by jsi aspoň začal provádět častější výměnu části vody. Tady ti dám odkaz na jeden graf. www.akvarijni.cz/… No a teď to dno. Víš co znamená drť? Jestli jo, tak sám uznáš, že to dno nebude bez ostrých hran a to není nic ani pro ty pancéřníčky. Měl jsi nechat jenom ten křemičitý písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 17:13 Hanzis Re: afc1886
Jasný zajetý akvárko je po delší době (nyní už určitě víc když má přes 3 týdny) ale když jsem čerpal z informací, jak zde na rybyčkách tak akvarijní.cz tak je psáno že po cca týdnu lze dát menší počet ryb (odolnych). Vím že to není 100% zajeté, ale úplně samo se to taky nezajede (nebo snad ano?).
Co nená ideálním na štěrkovém dnu, vápenec neobsahuje, ostrý taky není. Aby se lépe zakořenili rostlinky máim pod ním ještě vrstvu křemičitého písku.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 16:45 R Muž afc1886 [15021] Re: Hanzis
To hlavní ti už napsali, já jenom doplním, že to dno není nejlepší a dosadil bych více rostlinek, ale až do lepšího dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2018 15:51 R Muž ctibum [6981] Re: Hanzis
Řekl bych, že ve tři týdny mladé nádrži nemají ryby co dělat, zvlášť, když tam jsou od začátku... Nahraj si do prezentace hlavní fotku, ať je aktivní.
Jiné rostliny, než Egerii tam nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.02.2018 15:50 Muž Kubaa [718] Re: Hanzis
V prvé řadě jsi tam dal ty ryby příliš brzo. Takže nevhodné, jedovaté podmínky, oslabení ryb, nemoce, otrava, smrt. Ryby patří až do dobře zaběhnutého akvária, tzn. nejdříve po měsíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 15:44 Hanzis – Pancéřníček kropenatý
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu mám v akváriu (založeno před 3 týdny) dva pancéřníčky a 10 neonek červených. Velikost akvária je 100x40x45cm (180L). Po dvou týdnu a něco se mi objevila krupička, ale tu jsem během 3 dnů vyléčil pomocí esha exit+2000. Den po léčbě jsem vymněnil 1/3 vody (stejně byl čas vodu měnit) a po cca dalších 3 dnech začali umírat neonky (už mám jen 4), pancéřníčkům odpadli vousky. Vůbec neji, pohybují se jen minimálně. Může být příčinou pozdě podchycená nemoc, nebo jen stres z toho léčení?
Moc děkuji za rady. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:44 Muž Kubaa [718] Re: lacewings
Chronická nevhodnost podmínek se nejprve projeví na nejslabších kusech nebo těch co měli zrovna smůlu, ne na všech najednou. Kdybych to měl ilustrovat ze světa lidí, z nevhodné stravy také nedostanou infarkt či rakovinu všichni milovníci junkfoodu najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:35 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
A co by tam mělo být špatně ? Když jsem tu nádrž tady prezentoval nikdo neměl k ní nic pouze k těm dravcům .... toď vše tak já kupoval stolek na zakázku dělaný akvárium na zakázku dělané, Led osvětlení rosltinky atd vše koupeno ještě lepší filtraci chci . Ale něco se budu snažit vyřešit protože nechce sem i ty dravce dávat pryč mam je od malička ,když byli ještě prtata a jsou skvělý a já tomu mam cit a nedokážu to jen tak dát pryč natož ,když mi nějaký chudáček onemocní :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:32 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: lacewings
Tohle si opravdu ,ale nemyslím nikdy si neubližovaly to opravdu ne . Spíš si myslím ,že je to nemoc nějaká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tom25
Tom25 napsal:.... co tam mam za dravce pohromadě v té nádrži tak jsem jí zrušil
-proto jsem psal o tom zranění ,které může být klidně od jiného druhu ryb
-nevhodnost podmínek by se projevila na více jedincích a případnou mortalitou ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:27 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Kubaa
EE už jí zakládat znovu teď nebudu a nevhodné podmínky to nejsou tohle je upnlě nové akvárium vše komplet mě stálo 15 tisíc . tomu panceřníčkovi se to stalo v mé menší nádrži co jsem měl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:26 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
Tak fotky jsem posílal ,když jsme řešili rostlinky s jirkou můžete se mrknout
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25810x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=332