Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 19:19 Nickname – pancéřníček
Fotka k příspěvku Ahoj. Můj pancéřníček má na sobě takovou malou bulku a na ní něco bílého. Ale nevím jestli je to nějáká plíseň, nebo vybledlé šupiny,.... Chová se normálně. Je aktivní. Ta fotka sice není moc dobrá, ale neví někdo, co by to mohlo být? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 17:34 Daniel P. Re: Papik
Je to ta nemoc, děkuju za info příště zkusím předejít možnosti, aby se to stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 08:35 Muž Papik [621] Re: Daniel P.
Nedostatek kyslíku ve vodě? Nebo hledej "Red Blotch Disease Corydoras"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 21:31 Daniel P. – Pancernicek
Fotka k příspěvku Hezký den přeji, můj pancernicek začal ztrácet rovnováhu a má takové červené fleky u ploutví a leží na dně vzhůru nohama ale furt žije. Nevíte někdo co s ním je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 22:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: radekmartinak
Obávám se, že bez dalších informací o nádrži (ideálně prezentace) se bude těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 21:46 Muž radekmartinak [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den, mému kropenáčovy se udělala boule u žábry, netušíte co by to mohlo být? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 20:18 Muž Rajchlicek [0]
Určitě děkuji za rady :) pancéřníček vypadá že už se z toho asi nevyhrabe, nejspíš mu zkrátím trápení... Vodu jsem po odstátí měnil dnes, budu tedy ve výměnách pokračovat dle rady :)... Kytky určitě ještě pořídím... Vím, že jsem přerybnil bohužel chyba nadšeného začátečníka, kterému se líbí jak se to tam hemží, bohužel kvantita na úkor kvality... Takže až najdu u někoho fleka, minimálně ancik půjde pryč... Hodnoty vody nemám jak změřit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:38 R Muž Anthrax [4831] Re: Rennee
Ale v tom tvém případě byla bakterka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:33 Žena Rennee [21] Re: www.crustaceans.info
A mě tu zase někdo říkal, že když pancéřníček přijde o fousky tak je to pro něj konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2019 19:10 Žena drvi [2894] Re: www.crustaceans.info
Vodu stačí vytemperovat, odstávat nemusi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:44 www.crustaceans.info Re: Rajchlicek
Výměnou vody nic nezkazíš. Zkus si dneska natočit čerstvou vodu třeba do kýble a nechat ji do zítra odstát (kvůli krevetkám) a během zítřka proveď výměnu 40% vody. Dál pokračuj každý druhý den čtvrtinou vody.
Zjištění hodnot No2, No3, těžkých kovů atd. by také určitě pomohlo.

O fousky neměj strach, až se podmínky v akváriu zlepší, dorostou mu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:06 Muž 4Sima [1917] Re: Rajchlicek
Máš docela dost ryb, na můj vkus bych nechal bettu, krevetky, neonky. Dále máš málo rostlin, chce to něco z rychlerostoucích. Doplň stonkovky (limnophilly, bacopa např. a plovoucí egeria, růžkatec..). Myslím, že se ti začíná projevovat nestabilita akvária, z toho budou pramenit problémy s rybama. Máš možnost změřit hodnoty vody NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:49 Muž Rajchlicek [0] – Co se to děje
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den vůbec nevím co se děje už cca týden pozoruji jak jeden pancéřníček jakoby zlenivěl... Vůbec nerejdi po dně jako ostatní, jen tak jako polehavam, převážně jako na krivo nebo bokem, když začne plavat vypadá jako by byl opilý a přijde mi že přišel o ty fousky je to možné? V akváriu 7neonek černých, 3 pancéřníčci, 1 betta, 1 celkem malý ancistrus a cca 15 krevetek Red cherry... Jinak vypadají všichni že se jim daří... Údržbu nezanedbavam... 1/3 vody jednou týdně, filtr 1 za 14 dní... Odkaleni dle potřeby... Nádrž 4 měsíce...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:49 Silviebaris Re: Jirka Stach
proč přepíraš tak často filtr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:43 Anďaska Re: Jirka Stach
Vypadá to jako plíseň. Možná měl na to místě menší poranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:36 Jirka Stach – Asi nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vespolek, dneska jsem si na jednom ze tří pancernicku všiml tohodle. Nemám tušení o co jde a jesli to je nemoc jak ji léčit. Děkuji za pomoc. Jinak akvárium je 3 měsíce zaběhlé a zatím bylo vše v pořádku.1/4 vody měněna každý týden. Filtr 1-2 týdně prepiran. Všemu ostatními v akváriu se daří báječné (neonky,krevety,ancitrus)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 12:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NeLiška
-problem jste již zřejmě přinesla z prodejny (v lednu jsem tam byl ,raději ani nebudu psát ,co vše jsem tam viděl)
-použijte Bactopur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 12:34 Žena NeLiška [0]
Zdravím, mám problém s pancéřníčky venezuela black. Postupně mi jich už několi uhynulo. Po tom co jsem přišla o dva týden po nasazení do akvárka (nejspíš moje chyba) byl měsíc klid.
Poté ale vždy jedna rybka začne polehávat, nepřijímá potravu, trochu zbledne, hůř dýchá a do 2 max. 3 dnů zemře. Ostatní vypadají v pořádku, ale po 1 až 2 týdnech to postihne další. Vím, že jsou panceřníčci náchylnější na vodu, ale dusitany a amoniak mám v pořádku a pravidelně je testuji. Poradíte mi jestli mám nasadit nějakou léčbu, nebo co můžu udělat , abych o ostatní nepřišla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 19:51 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Tak po téhle katastrofje jsem zase zkončil u 2 pancéřníčků jeden ten nejstarší a jeden ten nový. A ten nový se furt drží na vyžších místech různě po kytkách. jinak vypadá ok ale nepřehraujse se v písku atd.. jak ten druhy. Ještě jsem od té doby nekrmil tak nevím jestli jí.čím to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 12:02 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Tak a už sčítám mrtvé všichni to stejné až na jednoho. Toho nejstaršího. Kdysi jsem si ho koupil z neznalosti jen jednoho. ptotom jsem mu přikoupil kámoše a ten zemřel přesně stejně. pak jsště jednoho následovalo to stejné a do třetice a ten přežil. byla tak asi 3 měsíce a teť jsem přikoupil na aqua terra v brně 3 a všichni špatný až na toho prapuvodního. myslím že tam dřímá nějaká nemoc, a ta prostě vypukla a zrovna tenhle pancéřníček je vůči ní imunni. je to možné. Jak se té nomici zbavit. pancéřníčky mám moc raď nerad bych se jich zbavil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 10:53 R Muž afc1886 [15021] Re: FishMan59
Jestli se ti takhle začali chovat všichni, tak bych přitlačil na té výměně vody. V prezentaci píšeš- jednou za 7 dní výměna 8l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 10:41 R Muž Anthrax [4831] Re: FishMan59
Utratil bych jí. Tohle se lepšit moc nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 08:44 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A je to tady zas včera se vše zdálo ok ale dneska se ta samička namůže vůbec potopit a ostatní jsou jako omámaní až na jednoho ten je ůplně ok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 16:24 R Muž Anthrax [4831] Re: FishMan59
Určitě bych se snažil ty dusičnany snížit jestli jsou vyšší. Může to být důvod stavu těch ploutví.
V téhle stravě by asi problém být neměl, pokud neprekrmuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 16:10 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Anthrax
No jak je v prezentaci psáno dříve jsem jel na studniční vodu která ale byla velmi tvrdá a dusičnany no3 asi tak 55mg/l takže jsem přešel na tu z řádu ta má jen 9mg/l test mám mohu provést,ale myslím že to bude docela vysoké vždy mám tu hladinu no3 vysokou nwm proč, ale zase mi naprosto perfektně rostou všechny rostliny i anubiasy mají tak 1 list týdně. krmím pancéřníčky ještě tímhle (edit: viz. odkaz). jo a ještě teť už měním jen 8l týdně od té toby co jedu na tu novou vodu.
Edit: www.petcenter.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 15:52 R Muž Anthrax [4831] Re: FishMan59
Esha 2000 na bičíkovce? To je trochu divné. Nicméně eSHa 2000 by rybám neměla dělat problémy, pokud se neprepískne dávkování.
Krmíš jen tím co máš v prezentaci.
Fotka může napovědět v jakém stavu ta ryba je, třeba jak vypadají ty ploutve atd. Jinak mě nic nenapadá, tak počkej jestli někdo další bude vědět. Takhle obecně se dá jen poradit zvýšenou výměnu vody. Máš možnost změřit NO3 v akváriu?
Edit: Koukám že zdrojovou vodu nemáš nic moc. Tak to bys neměl měnit nárazově tak velké množství. Jiný zdroj nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 15:35 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Anthrax
No myslím že tím to nebude. Nyní je už ok akorát má sklopenou hřbetní ploutev ale už nevyplavává chvílí měli tento problém jiní pancéřníčci ale teť nikdo. Ale mají ploutve přitažené k tělu a jsou neaktivní. Barevně atd.. jsou ok. Včara jsem akorát doléčil bičíkovce nebo co to bylo. prosťe měl nafouklé břicho. Léčil jsem to eshou 2000 a dnes ráno jsem vyměnil vodu nesoviisí to nějak? na fotkách nic neuvidíte si myslím. je to nádrž do pokoje viz prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 09:44 R Muž Anthrax [4831] Re: FishMan59
Chtělo by to fotku ryby. Ale obávám se že to bude konečná, pokud se jedná o poškození plynového měchýře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 09:27 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Skvrnitý
Zdravím mám pancéřníčky skvrinté momentálně 5. 3 jsou nový 2 asi tak rok staří no a jedna samice z těch starých má teť problém se potopit. Je furt nadnášena a zapírá se mezi různé rostliny. Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 20:18 Žena Vever [5]
Zdravím, zhruba před třemi měsíci jsem tu žádala o radu, ohledně pancéřníčka pandy s bílým chomáčkem plísně na žábrech s červeným podkladem. Bohužel mi velice rychle umřel, druhý s tím samým na hlavě to rozchodil a byl klid. Nyní se mi to v menším u dalšího opakuje. Máte s tím někdo prosím zkušenost? Minule jsem se žádné reakce nedočkala... Díky moc předem.
EDIT- Dala jsem zatím eSHa 2000...,minule mi to taky zřejmě pomohlo....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 22:30 Andaska Re: powery
NO2 na 0. NO3 nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 22:10 Muž powery [250] Re: Andaska
NO2 a NO3 v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 19:12 Andaska – Corydoras nanus-nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dva ze čtyř pancéřníčku mají nafouklá bříška a vyboulené oči. Dýchají normálně, plavou normálně. Krmím tabletkama na dno a 1x až 2x týdně mraženými patentkami. Jednoho jsem našla před 2 dny najednou uhynulého, ale žádné příznaky nemoci jsem u něj nepozorovala. Mám je v akva Šmírákov II. Bude to bakteriální? Aplikovala jsem eshu 2000. V akva jsou i paví očka, ta jsou v pořádku.
Údržbu provádím pravidelně každý týden.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 23:17 Muž Johaneta [0] – Pancéřníček trpasličí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte, prosím, někdo, co by to mohlo být? Zvětšené bříško a taková červená čárka uvnitř. Mají to dva z pěti pancéřníčků. Jinak jsou, zdá se, v pohodě. Aktivní stejně jako ti ostatní. Koupili jsme jich deset, ale pět jich postupně během prvního týdne umřelo. Bez zjevné příčiny. Vodu měníme pravidelně 2x až 3x týdně cca1/3. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 12:22 Andaska Re: Martin Karviná
Mě pandové padaly jak hrušky, když jsem je přidala měsíc po založení. A dokud Ti rybky chcípají, tak bych určitě další nepřidávala, dokud se nevyřeší příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 06:25 R Muž romant [27987] Re: Martin Karviná
Pandy jsou trošku větší cíťové na podmínky a to co je zde popisováno by na to předčasné zarybnění daným druhem mohlo ukazovat. Ono ta rybka nejde kukat hned, podmínky jí tzv. načnou a při příštím zhupnutí vody je vymalováno. No, třeba, nechci to více zamotávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 19:38 Muž Martin Karviná [19] Re: silviebaris
To jako jsem rozhodil nějakou rovnováhu a oni pošli ? Přidával jsem i rostlinky. Ted už nedávám nic do akva. Jen budu krmit a svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 19:13 Silviebaris Re: Martin Karviná
Když ti umiraj,proč tam davaš dalši rybičky,rozhazuješ stabilitu akvaria,tim,že tam stale něco novyho kupuješ.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 19:00 Muž Martin Karviná [19] Re: silviebaris
Ano tak mi bylo poradeno v obchodě. Že na začátek než se to rozjede tak mi daly pár rybek. Ale i tak tech pár rybek tam šlo brzo. Ale uchytily se. A po druhé jsem dokoupil 4 ks tak jak jsem psal. A vše bylo o.k. Tak nevím co se stalo. Jo a ještě jsem přidal parmičky 4 ks 25.1.2019 A včera nějaký potěr co jsem měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:54 Silviebaris Re: Martin Karviná
Vždyt to akvarium je založeny v listopadu a v prosinci 13.12 jsi je tam dal...dle prezentace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:48 Muž Martin Karviná [19] Re: romant
První 13.12.18 2x potom 6.1.19 4x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:42 Muž Martin Karviná [19] Re: Králík
Písek mám 2-4mm dekorace mám jen kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:41 Muž Martin Karviná [19] Re: romant
Ne akva už jelo nějakou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:27 Králík Re: Martin Karviná
A nemohl se např. zranit o nějakou dekoraci, nebo se pořezat o písek. Pancéřníčci vyžadují velikost zrna max. 5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:19 R Muž romant [27987] Re: Martin Karviná
Jak "brzy" šly ty pandy do akvária? Nebylo to akvo čerstváček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 17:01 Muž Martin Karviná [19] – Panceřníček Panda
Ahoj všem, dnes jsem našel zase Pandu ležet na dně. to už je 2 nebo třetí za 2měs. Voda o.k. jen jsem přidal potěr do akva a samici Betty. Dnes jsem vytáhl a byl takový bledý a tvrdý. Setkali jste se s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 16:33 Žena Vever [5]
Tak už nic, je po něm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 11:03 Žena Vever [5] Re: Jan
Ahoj, podařilo se ti zbavit té plísně? Případně jak? Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 10:41 Žena Vever [5]
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Co to má můj pancéřniček na boku? Plíseň?! Co dělat? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 19:49 Muž libor_m [0]
Ahoj, v posledních cca 14 dnech se mi panceřníčci chovají divně, nejsou tak aktivní jako bývali, polehávají na dně, dva z 6ti to už zabalili, Testy vody podle papírkového testu ok, kapičkový test mám jen na NO3 a taky OK, co se týče údržby tak 1x za 14 dní cca 1/4 vody - dělám to tak cca půl roku ale problémy až teď :-( ostatní ryby úplně v pohodě - tento problém tu popisovalo už více akvaristů ale k žádnému závěru jsem se nedočetl, díky za radu :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25810x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=282