Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2020 18:47 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: cristoph
Samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 18:42 Muž cristoph [1] Re: _ucx_
neviem akým spôsobom sa prenášajú vírusy u rýb. priebeh bol taký ako píšeš, zrazu sme si to všimli, išla preč, ostatné sú v pohode. znamená to, že všetky ryby už boli tomu vírusu vystavené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 16:58 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: cristoph
Jaká je historie toho průběhu? Byl s ostatními a najednou se to objevilo, předpokládám. To znamená, že i ti ostatní už tomu vystaveni byli a nenakazili se, tak proč by měli teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 16:48 Muž cristoph [1] Re: _ucx_
no ale spôsobuje to vírus, nie je tam vysoká šanca, že sa to prenesie na ostatné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 15:36 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: cristoph
Pancéřníček v ajnclíku zajde stresem. Ve společné nádrži by měl alespoň hypotetickou šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 15:17 Muž cristoph [1] Re: ondrejD
vyzerá, žeby to mohlo byť ono. Píšu tam ale "There is no treatment. But fish generally live quite well with the growths and the growths typically disappear in a few months. Just leaving the fish in the aquarium is generally the best course of action."

tak ju skúsim nechať na samotke v 10L akvarku, uvidíme čo s ňou bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2020 22:30 ondrejD Re: cristoph
na fotce nic moc jasně nevidím, ale mrkněte sem:

aquariumscience.org/…

je-li to tomu podobné, neléčitelné, utratit, bohužel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 10:56 Muž cristoph [1] – nádor?
Fotka k příspěvku Ahojte, pancierniček má pri chrbtovej plutve akoby červený nádor, nikde som o tom nenašiel bližšie info, viete o čo ide a či je to liečiteľné? chovaný v akváriu v prezenácii Juwel Rio 125, voda menená pravidelne, všimol som si to teraz, už je na samotke.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.01.2020 19:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: CarinAranda
Už jsem to psal o pár stránek dříve, bordel ve dně. Nesežrané žrádlo (a třeba srdce je asi to úplně na tohle nejhorší), na tom žrádle jsou bakterie, které ten bordel likvidují. A do toho pancík. Pancík bude rýt vždy a všude. Ryjou v písku, v téhle hřbitovní drti, ryjou i do holého skla. A když tam tak ryjou, tak se pak ty bakterky pustí i do nich, nejdříve jim sežerou fousky, pak tlamu a pak chcípnou. Ani si nemyslím, že se musí o to dno poranit, viděl jsem to už i na rybách v akváriu, kde bylo dno z páleného jílu. Pokud se to ale včas podchytí, tak se ta ryba z toho vykřeše celkem sama a i fousky pomalu dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:46 Muž Kawasaki [2917] - AmerikaRe: afc1886
Nedá se to vyloučit. Jen už tady tento problém byl několikrát a v některých akva ostré kameny nebyly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:01 R Muž afc1886 [15143] Re: Kawa
Co třeba odřenina, do ranky se dostane infekce a už to jede. Podle fotky to hned vypadá, že tam ty rybky nebudou mít ideální podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 16:55 R Muž Anthrax [4901] Re: CarinAranda
Na to že je akva po čistění, tak mi tam přijde celkem svinčík (fotka ale může klamat). Jak často měníš vodu? Celkový obrázek o životních podmínkách ryby by mohl napovědět víc. Proto ti doporučím se zde zaregistrovat a založit prezentaci akvárka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 16:29 Muž Kawasaki [2917] - AmerikaRe: ZDRI, afc1886
Netvrdím,že dno je pro tyto rybky ideální. Ale na té fotce to není jen odřenina. Žádná ryba není tak hloupá aby se dobrovolně takhle zrychtovala. A proč to nemají ostatní? To mi vysvětlete pánové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2020 16:13 Muž ZDRI [1415] Re: CarinAranda
Přesně tak. Aby komentář kolegy redaktora pochopil i akvarista začátečník - máš tam absolutně nevhodné dno pro tyto pancéřníčky (ale i pro jiné ryby, žijící u dna), příliš hrubé a ostré. V tomto štěrku navíc neporoste ani většina kytek. Navíc je to nepraktické i z hlediska údržby - zapadává tam spousta odpadu a blbě se odsává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.01.2020 16:07 R Muž afc1886 [15143] Re: CarinAranda
Na tom kamenolomu bych měl i já hubu dodřenou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 15:58 CarinAranda Re: ErikaM
Fotka k příspěvku Ahoj, tenhle problém mám taky. Jeden pancéřník má rozežranou tlamičku, nevíte, čím by to mohlo být? Zasílám foto
PS:voda je těsně po čištění - zelená je po přípravku proti řasám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 15:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Sysalka
Pro zajímavost - mám pancéřníčky (nanus) a jeden nemá ani jedno očíčko - zřejmě genetická vada. I přes to bez problému v AQ žije, rejdí, žere, není hubený a vypadá spokojeně. Nepoznala bych, že nevidí. Akorát, když plave k hladině se nadechnout, je opatrný a pomalejší, než jsou ostatní pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:44 Žena Sysalka [277] Re: lacewings, _ucx_
Díky oběma.
Budu teď častěji čistit a jestli se mi ho podaří odlovit, tak půjde na přeléčení. Tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2020 21:33 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sysalka
- preventivně to ošetřit, vždy jsou tam nějaké zárodky v takto postižených částech, navíc pokud je tam ta agrese razborek
- o plísních to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:24 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
Patrně mu to udělala nějaká jiná ryba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:19 Žena Sysalka [277] Re: lacewings, _ucx_
A z čeho myslíte že to je?
Nedostatečná údržba? Je pravda že odkaluji jenom vepředu u skla, jinak mám skoro všude kryptokoryny a těm se nechci moc vrtat ve dně. Výměnu vody dělám pravidelně jednou týdně.
Nebo moje teorie. V poslední době celkem pancéřníky "terorizují" razbory. Vypadá to že je štve, že neumí žrát ze dna a pak je nahánějí... Mohla by ho dloubnout do ocasu a mu se do toho něco dostalo? Přece jenom to není žádná sterilní nádoba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2020 20:59 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
Já bych ten ocásek neléčil. Na vydezinfikování už je pozdě, plísní to napadené nevypadá, tady jsou jenom dvě možnosti, buď doroste nebo nedoroste. A když nedoroste, tak se ta ryba naučí existovat i s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2020 20:59 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sysalka
- to už bude dlouhodobějši je to zasažené až k bázi kořene ocasu,
- eSHa 2000 na tři dny, jen preventivně, nejspíš mu to celé nedoroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 20:44 Žena Sysalka [277] – Čím přeléčit?
Fotka k příspěvku Opět zdravím.
Podařilo se mi vyfotit pancéřníka s nemocným ocáskem.
Čím by jste to přeléčili, jestli se mi ho podaří odlovit?
V nádrži zavedena vodoléčba (častější výměna vody).
Děkuji ahoj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2020 19:51 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
No, já bych asi předčasně nepanikařil a sledoval pár dní, jak se to bude vyvíjet. Léčba celé nádrže se zpravidla nepěkně podepíše na rostlinách a nitrifikačních bakteriích.

Jinak k tomu odlovu -- co zkusit jim dát krmení do síťky a počkat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 19:07 Žena Sysalka [277] Re: _ucx_
Díky, to bude ono.
V octu nešuměl a hrany má zaoblené.


Každopádně tu mám dva s odrbanými fousky a jedno s odrbaným ocáskem, ale fousky má Ok.

Do karantény je neodlovím. Když jsem je lovila naposledy tak zbylo v nádrži jenom dno a 5cm vody a i tak to bylo skoro nemožné...

Čekat nebo něčím přeléčit celou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 18:49 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
cs.wikipedia.org/…

Nicméně to je asi ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 18:36 Žena Sysalka [277] Re: _ucx_
Jemný akvarijní štěrk. Měnila jsem kvůli nim dno. Původní bylo volkáno od Rataje...
Nevím co myslíš tím kačírkem, ale jsou to oblé kamínky cca 1-3mm velké.
Bojím se že odřené to není, zahlédla jsem jednoho s odrbaným ocáskem. Schoval se mi, takže nemám bližší info :-O.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 18:22 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
Možná jim nevyhovuje substrát. Je to jen kačírek nebo je v tom i písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 17:20 Žena Sysalka [277] – Zkracující se fousky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, asi u dvou mých pancéřníčků jsem si všimla, že přicházejí o fousky. Jsou asi o půlku kratší a konce buď bělavé nebo načernalé.
Údržba pořád stejná, viz.prezentace, významné změny v akva se taky neděly.
Řešili byste to nějak? Častější výměnou vody nebo tak něco? Nebo zatím nechat svému osudu?
Všichni žerou a plavou tak jak mají, včetně těch s načatými fousky.
Odlovit se mi je asi nepodaří, rozbombardovala bych nejspíš celou nádrž.
Fotky jsou z telefonu, nic lepšího z toho asi nedostanu.
Díky za rady a tipy.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 14:00 Muž bici10 [24] - TetryRe: Zit_Congerson
Jo jsou tam 4 no já myslel jako že to druhý oko má v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 13:02 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: bici10
Pokud není okolí oka nijak zahnisané a není vidět žádný parazit v rance, asi bych to nějak neřešil, prostě si ho někde v AQ o něco vypíchl (upřímně na fotce nic moc nevidím)... pokud oba plavou zvesela, jedí, asi to bude OK.
Pokud se mýlím, svědomí zkušenějších se přihlásí a opraví mě ;-)

V prezentaci máš zmíněné 4 leopardí, tu píšeš o dvou :-) jen tak bokem, pancéřníčci rádi společnost, do tak velkého AQ jaké máš bych jich dal klidně 8-10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 11:06 Muž bici10 [24] - Tetry – Oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám pancéřníčky leopardí a dneska jsem si všiml na jednom jako by mu chybělo jedno oko a druhý normálně má. Chytl jsem ho ráno jak ležel na kytce bříškem nahoru a když jsem se ho dotknul tak normálně plave a dýchá. Nevíte někdo co to může být? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 21:09 Žena Mon [38] – ohnutý ocásek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zjistila jsem, že jeden můj pancéřníček drobný má trochu dolů ohnutý konec ocásku a neroztahuje vrchní polovinu ocasní ploutve. Ploutev se nezdá poškozená. Nevím od kdy. Nemusela jsem si toho dříve všimnout. Jinak plave a žere jako ostatní. Velikostně je taky srovnatelný s ostatními. Nevím, jestli je to nějaká nemoc nebo spíš vývojová vada.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2019 20:53 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Snukr
- udělejte koupel u postiženého jedince v eSHa 2000,dávka 1 dne na tři hodiny, pokud skutečně jsou příznaky pouze u tohoto jedince,
- krmivo rozšířit o další prémiová krmiva, Hikari a JBL
- nevypadá to na BRP, spíše na nevhodné prostředí v přítomnosti štěrku, jak již jsem psal
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 20:38 Muž Snukr [0] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak bohužel už jeden Pancéřníček umřel a druhý má stejné příznaky.Našel jsem ho dnes po příchodu z práce.Přikladám nějaké foto toho uhynulého i toho živého.Zbylé tři vypadají v pořádku,jsou navíc mnohem větší než jsou ti dva.Asi teda nějaká nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2019 12:12 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Snukr
- vousky, to může to být důsledek toho bílého štěrku
- zatmavnuti vždy signalizuje nemoc, problém alimentárni, nebo stres
- foto těch ploutví, ale již objednejte (kupte, pokud nevlastnite) eSHa exit a eSHa 2000, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 11:50 Muž Snukr [0] – Pancéřníček Leopardí - nemoc
Zdravím všechny, potřeboval bych prosím poradit.Mám 5 kousků Pancéřníčků Leopardích, z toho jeden je jakoby tmavší, zašedlý,má jakoby okousané ploutve a vůbec nemá "vousky".Molha by to být nějaká nemoc?Chová se jako ostatní.Pokusím se vyfotit...děkuji za typy.P.S.zbytek osazenstva je OK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 19:55 Horacio – pancéřníček, co mu je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu co se děje s jedním ze čtyř pancéřníčků? Mám je několik měsíců a jeden chudák je oproti ostatním o dost tmavší a pomalu mu mizí ploutve. Má na sobě sotva zřetelný povlak.
Chová se stejně jako ostatní, akorád časteji vyplouvá k hladině pro vzduch.
Může to být bakterie?
Na první fotce je nemocný a na druhé zdravý.
Akvárium mám rok a všem obyvatelům se daří jinak dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 20:18 Žena zelenakapusta [1645] - TetryRe: Anthrax
Už mám určitou teorii, ale musím si to pořádně promyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 17:51 R Muž Anthrax [4901] Re: zelenakapusta
Koukám, že jsi vložila pancéřníčky celkem brzo. Toto může být následek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:47 Žena zelenakapusta [1645] - Tetry – Pancéřníček skvrnitý
Ahoj všem,

už třetí pancéřníček mi onemocněl něčím, co se podobá poruše plynového měchýře. Vůbec tomu nerozumím.
Rybka nedokáže být u dna, kde by být měla, pořád ji to táhne k hladině. Parametry vody, alespoň co dokážu posoudit, jsou v pořádku. Krmení je běžné a ostatní obsádka v pořádku, problémy mají pouze pancéřníčci.

Netušíte někdo, co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 18:21 podengo – nafouklé bříško u pancéřníčků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám doma nejméně 12 let staré pancéřníčky. V akváriu jsou jen oni. Krmíme většinou různými mraženými červíky, tak jednou týdně a o dovolené mají sušený prefabrikát. Během minulého týdne se jim začala zvětšovat zádní část bříška a ta část vypadá jakoby překrveně. U samiček je to prakticky neznatelné, ale u štíhlejšího samečka velmi výrazné. Chovají se zcela normálně. Ještě mě napadlo, že se před těmi dvanáci lety přestali rozmnožovat (po přestěhování...jiná voda?).
Neví někdo co ty moje stařečky postihlo? Eventuelně jak jim pomoci. Napadlo mě, jestli nemohly chytnou nějákého střevního parazita z mraženého krmení.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2019 16:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ErikaM
Ten substrát sice není ideální, ale rozhodně není hlavní příčinou té baktérky, která ti rozežrala pancíky zaživa. Hlavní důvod je bordel na dně, nesežrané žrádlo nejspíše, možná jiné chcíplé ryby atd. Na takovém "bordelu" se utvoří bakterie, které jsou schopny rychle odpad rozložit. Problém ale je, když se takové bakterie uchytí na živých rybách a pancéřníčci k tomu maji nejblíže. Sežere jim fousky, eventuelně i tlamku.

V tomhle je ten substrát zrádný, že to mezi něj jednoduše může zapadnout.
Je třeba nepřekrmovat, odkalovat a hlavně, čumět do akvárka a hledat problémy, ať se dají odstranit včas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 16:03 ErikaM Re: kawa
No nejsem akvarista, pouze se o to akvárium starám. Ostatní ryby vypadají normálně, jen mě zajímalo, zda je možné, aby si pancéřníčci mechanicky odřeli vousky a posléze tlamičky o substrát. Substrát je myslím Unisoil nebo něco tomu hodně podobného texturou. Nebo o vousy mohli přijít nějakou nemocí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2019 18:17 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ErikaM
- dejte postižené ryby do nádrže bez dna, aplikujte 5 denní léčbu eSHa 2000, nebo koupel v slabém roztoku hypermanganu po dobu 20 min. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:23 Muž Kawasaki [2917] - AmerikaRe: _ucx_
Chlapi nevím jestli má slečna tolik zkušeností aby poskytla ty vsechnyz informace. Ale pravda je,že není z čeho vycházet. Akvaristika chce hlavně trpělivost, protože to vážně není koníček pro netrpělivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:03 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: ErikaM
Založ si prezentaci. Nikde nepíšeš, jaká tam byla voda, jakou měla teplotu, pH, kolik NO2, NO3, jak rychle byla nádrž osídlena po zřízení atd. atd. Substrát z popisu taky není úplně zřejmý. Na tvojí otázku tedy zatím nelze odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:58 Muž Kawasaki [2917] - AmerikaRe: ErikaM
Zkus nějakou fotku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:47 ErikaM – Pancéřníček panda - odřená tlama bez vousů
Dobrý den, pořídila jsem do akvária 5 pancéřníčků panda, vypadali v pořádku, ale asi tak po měsíci začal jeden umírat. Když umřel i druhý, všimla jsem si že na ostatních není něco v pořádku - neměli vousky, měli odřené tlamičky s takovým červenám flekem. Teď už mi zbyl jen jeden a je vidět, že brzy umře... má hlavičku zepředu totálně odřenou a sotva dýchá. Setkal jste se s tím někdo? mám substrát - takové menší hnědé kuličky, napadlo mě že si to odřeli tím jak hledají potravu na dně, ale jeden známý má dost podobný substrát a pancéřníčci mu prospívají. Už si další raději pořizovat nebudu, ale je mi líto že takhle umřeli a zajímalo by mě proč? Přijde mi trochu divné, že by přišli o vousy a v podstatě i o tlamičku kvůli substrátu na dně.. Poradí mi někdo? Děkuji :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=132