Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 06:37 R Muž ctibum [6910] Re: Mirka
V obchodě vám jich jako začátečníkovi měli naopak doporučit co nejvíc... hmm
Co to bylo za obchod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 06:04 Mirka Re: ctibum
Děkuji, v obchodě mi živé rostliny jako začátečníkovi nedoporučovali, ale zaregistruju se a ráda si nechám poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2018 18:17 R Muž ctibum [6910] Re: Mirka
Doporučil bych se zaregistrovat, založit prezentaci nádrže, vyplnit co nejvíc pravdivých informací včetně seznamu obyvatel nádrže a vložit aktuální fotku celé nádrže. Řekl bych, že tam budou k řešení důležitější věci, než hnědé skvrny...
Třeba jak psal kolega, výměna umělých "rostlin" za živé. Ani ty neonky by tam asi neměly být, bude to pro ně malé (krátké)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 17:58 Mirka – Rezavé fleky na stěnách a dekoracích v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, zhruba 2 měsíce máme akvárko (60l) bez živých rostlinek, rybičkám se daří, ale na stěně akvária a umělých dekorací se nám dělají rezavé fleky (viz foto), nevíte prosím o co jde a jak tomu zabránit? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 11:11 Muž Kubaa [718] Re: romant
Principielně souhlas, jen mi prostě přijde, že ten týden je na dusík málo. Zvlast když u toho nejsem a radím někomu, kdo otrávené ryby včas nepozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 11:08 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
Kubaa napsal: Já mám zkušenost, že když se do toho moc nehrabe a dá se tomu čas, vyřeší se nálevník sám. Asi bych se tím specifický začal zabývat, až když by se ukázalo, že je nebývale urputný.Tak to každopádně, ale kkdyž už tam ty ryby jsou, volím preference, proto jsem nejdříve tzv. zachránil ryby a posléze (ne)řešil nálevníka. To jenom pro úplnost zvoleného postupu, podle něhož se současná debata rozvinula. Když tam nejsou ryby, jedu s tebou ve shodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 11:05 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Já mám zkušenost, že když se do toho moc nehrabe a dá se tomu čas, vyřeší se nálevník sám. Asi bych se tím specificky začal zabývat, až když by se ukázalo, že je nebývale urputný. Akutní je ten dusík, protože ohrožuje ryby na životě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 11:03 Muž Kubaa [718] Re: romant
S tím se dá souhlasit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 11:02 Maq Re: Kubaa
Trošku matoucí je ale to, že dáváš do kopy univerzální problém záběhu a speciální problém nálevníka.
Já například věřím, že nálevník je pohroma i pro rostliny a negativně ovlivňuje průběh a rychlost záběhu, tedy ustavení rovnovážné kompozice mikroorganismů. To se nedá zredukovat na měření amonia a dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2017 11:00 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
Napíšu ti něco co se možná ostatním nebude moc líbit. :) Já jsem zastáncem syrovějšího pojetí, tedy když už se to do problémů dostalo tazatelovou vinou, tek je z mého pohledu žádoucí, když si dotyčný trošku vodře kování na nose. Ono když se z těcho chyb dokáží lidi poučit a to třeba tím dsnejším výsledkem, jsou to posléze dobří akvaristé. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 10:55 Muž Kubaa [718] Re: romant
To určitě, ale právě proto že u toho akvária nejsem, hrál bych to na jistotu:

1) měnit měnit měnit, měsíc od té výměny filtru - jo dřina a opruz

nebo

2) dát ryby pryč a nechat normálně v klidu zaběhnout, měsíc od výměny filtru

nebo

3) koupit kvalitní (JBL) testy na amoniak a dusitany, pravidelně měřit a vodu měnit, dokud z akvária nezmizí (pak ještě týden kontrolovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 10:44 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
Nepiš to mě, piš jasný postup tazateli a jestli jsi už nějaký to problémový akvo řešil, jako že ano, tak víš že originalita každý nádrže dokáže bejt naprosto překvapující, ono ty grafy v reálu taky mění svojí podobu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 10:26 Muž Kubaa [718] Re: romant
Problém je, že za týden se to pravděpodobně nezaběhne. Problém s dusíkem bude trvat, dost možná i kulminovat později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2017 08:33 R Muž romant [27987] Re: Maq
Ne, v první fázi zachraňuju ryby a ve fázi další řeším nálevníky. U nálevníků platí že výměna vody = přikrmení. To nekrmení ryb je berlička pro N látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 21:37 Maq Re: romant
Čili, jestli té Tvé metodě dobře rozumím, v prvním kole se pokusíš všechno žrádlo pro nálevníky vylít, a když to nezabere, necháš je, aby si ho sežrali sami. Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2017 15:03 R Muž romant [27987] Re: Katka
K tomu doporučení výměn vody, přidám ještě nekrmení nikoho ničím po dobu týdne a zavedení dodatečného vzduchování. Pokud se po tom týdnu, což je pravděpodobné, voda nezlepší, na 3 dny ustat ve výměnách a nedělat vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 14:48 Muž Driv3r [236] Re: Katka
2 týdny je málo na zaběh akva! A už tam plavou ryby? Bordel jsou nálevníci. Přečti si zde. Zakládání akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2017 14:43 Muž Kubaa [718] Re: Katka
Dva týdny je málo, je potřeba měsíc. A po výměně filtru jede zaběhnutí v podstatě od začátku. Prostě uspěchané akvárium. A ryby tam nemají ještě dlouho co dělat, teď jsou ohroženy na životě. Každý den měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 14:17 Katka – “Skareda voda”
Fotka k příspěvku Dobry den, kupili sme otcovi k sviatku male akvarium (juwel vio 40). Nechali sme ho 2 tyzdne zabehnut, vsetko bolo ok. Potom sme vymenili filter, lebo ten povodny mal tazko pristupny ten molitan na vymenu (odspodu), dali sme tam fluval u1. Chvilu bolo vsetko v poriadku, ale uz par dni ma velmi skaredu vodu, akoby v nej plavali nejake mikrociastocky alebo mikrobublinky vzduchu. Mam pocit, ze cim blizsie k hladine, tym vacsia koncentracia je tam. Nepomohla ani ciastocna vymena vody. Priznam sa, ze s takyto niecim som sa este nestretla a neviem, ako tej vode pomoct. Prosim o radu. Dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 04:52 R Muž romant [27987] Re: rybickar
Rozsivky. Ano začal s přidáním další osádky. Den před a den po vpuštění vyměnit polovinu vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 22:34 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: rybickar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jen aktualizuji info stavu. Na zadní stěně jsem začal pozorovat jakoby rezavě hnědé řasy,... možná jde o totéž co jsem měl na listech anubiasu a možná taky ne... To posuďte prosím sami.

Jinak s řasami na anubiasech si čas od času poradí okružáci, po kterých přes noc zůstanou vyčištěné cestičky po celých listech...;) Přikládám foto pro srovnání;)

Egerie stále roste pomalu. Celkově to je celé takové zpomalené, na to, že už je filtr dávno zaběhlý a neodkaluji... Kdy tak asi čekat, že se to zlomí, hnědá zmizí, kytky se nakopnou a porostou... Nebo mi něco uniká?...

Začal by už někdo v mém případě třeba s přidáním dalších rybek či hnojením? Z čeho podle Vás momentálně kytky berou živiny (testy nemám, tak nevím, čeho se jim dostává a čeho naopak ne...)...

Díky moc;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 22:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rybickar
Možná bys měl koupit novou egerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 16:21 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Maq
vidím to spíš na ten proud, protože vypadají krásně zeleně... U hladiny se držela ta co vypadala nejhůř,... skoro do bíla odumřelá...

Uvidíme, zatím to je pořád pomalé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2017 00:20 Maq Re: rybickar
Zdravá egeria je plná vzduchu a plave pod hladinou. Ano, může se stát, že v proudu uvízne někde níž. Ale nejlíp je jí pod hladinou.
Pokud sama od sebe klesá, není v pořádku, už je "načatá", málo asimiluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 00:05 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Xlienka, JirkaŠčobák
Díky za super komplexní reakci. Nerad bych si v začátcích zadělal na prů... a taky bych rád rozuměl, co proč a jak se mi v akvariu zrovna děje.

Teplotu, už mám asi 2. den na těch 25°C, jestli to pomůže se ukáže... Díky za ty tipy na trpělivé pokusy... Už je to dlouho, co jsem zakládal nějaké akva a nikdy jsem si toho, co se děje teď (hnědá řasa a pomalý růst kytek - egerie zvlášť) nevšímal...

Jinak to případné hnojení... Easy Life Profito by asi mohlo bejt... ne? Danila mi ho kdysi doporučila... Nijak se pro něj nehrnu, ale kdyby náhodou...

A co říkáš na tu doušku, ty?... Mám k ní trochu "citovej" vztah, je to generační kytka (mám ji "odřízkovanou" už cca od roku 2010) a prej dobře snižuje dusíkaté látky,... tak mě mrzí, že se jí nedaří.

Pro Jirka : Tím nechat doušku plavat, jsi asi nemyslel po hladině,... protože tam se drží sama od sebe pouze jedna na půl odumřelá... ostatní, když je nezatížím tak zaplavou pod listy jiných kytek, z dosahu světla,... a jsem tam kde jsem byl;/ Teď mám dva pokusy, jednu jsem kořínkem propletl za vrcholek "Rubiny" takže je hodně blízko světla u hladiny... a pár dalších je provizorně vpředu u středu nádrže, kde jsou drženy u dna jen za kořínek, zatěžkaný kamínky. Světlo maj, proud si s nima pohupuje,... snad jim to pomůže

Trpělivost je cenná vlastnost, jak tak koukám,... a já si bláhově myslel a těšil se, že po měsíci nakoupím rybky... s tou jednou neonkou je to fajn, ale trochu nuda;/



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 19:14 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: ctibum
zářivky jsou úplně opucované, takže se bojím, že už opravdu ztrácejí intenzitu... Chvilku jsem měl před založením aktuální nádrže nové kytky v miniakvárku nasvícené obyč. 25Watt žárovkou, rostly až nad hladinu! A tady... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 19:10 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: JirkaŠčobák
Větší šneci, pokud mají nedostatek zmíněné potravy, mohou začít požírat rostliny (dělají v nich díry a okusují kraje).
toto jsem našel ve zdejším atlasu u levatek, tak proto ta obava o kytky;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2017 16:33 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: rybickar
Myslím, že to zbytečně hrotíš. Chce to hlavně trpělivost.
Pokud chceš opravdu něco zkoušet, začala bych snížením teploty na max 25°. A počkat co se bude dít. Vždy mezi změnami dodržuj větší pauzu ať víš co pomohlo a co ne.
Přihnojit můžeš zkusit třeba jeden až dva týdny (cca čtvrtinovou dávkou dle návodu) a když se to nezmátoří, tak to nedostatkem živin nebude a s hnojením přestaneš.
Počkáš další týden až dva a zkusíš třeba přesměrovat výtok filtru. Zase počkáš, ať je to alespoň měsíc a můžeš zkusit třeba to světlo.
Hlavně nespěchej. V tom filtru ani v substrátu chyba není, fungovalo by to i bez filtru s jemným pískem, bez topítka a bez osvětlení. I když by se ti to asi vzhledově nelíbilo, fungovat by to mohlo opravdu dobře.
Jinak pokud jde o vyšší teplotu, tak zakořeněné dobře prospívající rostliny snesou lépe výkyvy než teď, když se snaží teprve rozjet.
Jinak drobné šneky v akváriu jsem zatím na prospívajících kytkách nikdy neviděla. Objeví se vždy jako ambulance a řeší mrtvolky, odumřelé listy, hnijící kořeny, povlaky... a možná v opravdu malé části výjimečně i nějaké řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:55 R Muž ctibum [6910] Re: rybickar
Zkus je otřít mokrým hadrem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:40 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: JirkaŠčobák
Díky. Spíš si myslím, že to bude nakonec jen nedostatek světla...
Mám strach, že by mi levatky likvidovaly i ostatní kytky, a pak až by jim došly řasy už bych se jich jen tak nezbavil... Respektive, pokud bych nasadil nějakou šnekožravku tak mě zbaví i okružáků a piskořek,...

Mimochodem jakou roli podle Tebe mají šneci v akvariu, kromě likvidace řas... pomáhají jejich výkaly nějak zásadně jako hnojivo, nebo rostliny potřebují výhradně rybí trus?

PS: pár těch egerií jsem vytáhl z písku ven a nechal je plavat,... bohužel mi kromě jedné klesly ke dnu, kde je proud vždycky zanese někam do stínu pod listy jiných kytek... což jim moc nesvědčí a tam většinou padnou za oběť šnekům a hnilobě...

Tak jsem některé sice vytáhl a zatěžkal jim pouze kořínek, který pustily... a držím je aspoň trochu na světle...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:35 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Maq
Díky. Časem zkusím zlepšit ten stav výměnou osvětlení. protože ty zářivky jsem přece jen neměnil od doby, co mám kryt koupený (budou to pomalu 3 roky)... Někde jsem vyčetl, že by to taky mělo pomoci;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 07:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rybickar
40 levatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2017 17:09 Maq Re: rybickar
Mohly by to být rozsivky nebo jiné řasy.
Co s tím? NIC. S takovou troškou se nedělá nic, protože i když Tě to tam štve, tak v součtu je to na 80% všechno v rychtyku. Do takové situace se nezasahuje, spíš se jenom vyčkává, a postupem času se tyhle problémy většinou vyřeší samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 16:04 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky.
Svažující se dno od zadu vpřed (estetika) se mi sice líbí, ale myslím, že to je i praktické, protože se nepořádek "kutálí"/sype dopředu, kde se to líp čistí. Ale v mém případě zatím spíš jen teorie, protože tam není tolik nepořádku aby to bylo vidět.

uvidíme co ty egerie...

Pořád vidím tu hnědou barvu na některých listech anubiase... a jinde zas není... Co to je a kdy to zmizí...? Případně co stím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 01:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rybickar
Mám 21-25, podle ročního období.
Zvyšování dna dozadu na 6-7 je podle mě čistě estetická záležitost - ve 2-3 cm mi roste všechno.
Když necháš egerii plavat (doslova), bude se jí právě dařit líp. Slepá hladina by jí neměla vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:36 Muž Driv3r [236] Re: rybickar
u led budeš mít možnost regulace u zařivek ne.jinak světlo z toho bude skoro stejné,pokud nechceš investovat tak kup 2 nove zařivky jednu studenou bilou a jednu teplou žlutou.
nebo investuj do toho led.s obojim se da pracovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:21 Muž LeRi [315] Re: rybickar
Neekologické to sice je ale v zářivkách je neonový plyn který se vypaluje a i když tobě se to nezdá tak ty zářivky svítí každým dnem o trochu míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:17 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: LeRi
? Není to krapet neekologické, drahé atd... myslel jsem, že odcházej do roku samy... když neodešly, byl jsem rád a čekám na to, abych si omluvil nákup dražšího svícení v LED;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:10 Muž LeRi [315] Re: rybickar
Zářivky bys měl měnit po roce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:06 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Driv3r
Snad máš pravdu... mám teď zkušebně pár kousků ve středu přímo pod světlem...

Ty polské objímky u diversy mi nejdou vůbec povolit... navíc plánuji do budoucna LED,... nic na měření intenzity nemám,...

To je nějaké pravidlo... měnit zářivky před tím než přestanou svítit samy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:03 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: JirkaŠčobák
Dřív jsem měl tuším taky tuto teplotu... kolik bys dal ty?

Mám v plánu zkusit časem ramirezky, tak už jsem chtěl v těchto teplotách nádrž začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:01 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: JirkaŠčobák
Dno mám vpředu cca 2-3cm a postupuje až k zadní stěně do výšky cca 6-7 cm.

Danila mi kdysi v minulosti radila držet se jedné zrnitosti, (když jsem měl ještě substrát pro pokojovky pode dnem)... viz zrušená nádrž.

Jinak se obávám, že to povede k těm kuličkám do dna a hnojivu EasyLife Profito... Alespoň na zkoušku, jak psala Xlienka, že je lepší pohnojit než nasadit rybky a riskovat je...

Ono se to hnojivo dá vysadit vždycky ne?... a vrátit se k původnímu bez hnojení...

Jinak nechat ty doušky plavat?... Nezačnou hnít nebo tak něco? kor při té slepé hladině, kde je plno kdovíčeho... nebo mi je taky může nasát filtr a tam by přisáté exly určitě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:56 Muž LeRi [315] Re: Driv3r
Jj to také tři roky staré zářivky alobal jen rozptýlí to ubohé světlo ale nenahradí lumeny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:49 Muž Driv3r [236] Re: rybickar
Mě to dělá taky když ji nechám vzadu u stěny tak od spodu uhnije.dam ji do středu kde je více světla a tam je v pořádku.obavam se ze černé dno a pozadí ji nedělá dobře i když je bráná jako nenáročná tak světlo potřebuje.asi se tak snaží přestěhovat smich

Edit:zářivky vyměnit uvidíš ten rozdil ja to měl stejně vylozeny,pak jedna odešla úplně dal jsem nový a to s měl vidět ten rozdíl hned vystartovala řasa.a rostliny šli splašeně za ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:48 Muž LeRi [315] Re: rybickar
Já bych řekl že tam máš na tu doušku víc teplo (vlastně zbytečně moc 27 na co?) a je docela ve stínu toho Anubiase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rybickar
Neni 26-27 pro egerii moc? Dřív jsi ji taky měl v této tepotě? Jaký je pro tu teplotu důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:43 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Anthrax
Díky za stručný vstup do diskuze. Akvarko se mi snad nepřehřívá... mám tam teploměr, který ukazuje teplotu nastavenou topítkem... mám tam něco okolo 26-27°C

Nevím jestli chyba není v zářivkách, budou něco ke 3 letům staré, na oko svítí dobře, dokonce bych řekl i více (díky alobalu v krytu)...

Šneci se mi množí, jen kytky rostou pomalu a douška ne a ne popadnout dech a tempo;)... A pak je tu ten hnědý prach/povrch na některých listech...

Taky jsem tak uvažoval, že to zahnívání může být i z důvodu, že mám nové kytky, které byly pěstovány emerzně... to se mi zdá např u sessiflory... Ale nevím...

Jirka mi k filtru nic neřekne, a Ty? Nebo někdo další?... zajímá mě všecko... směřování proudu, síla... rampa ano či ne... změnit za externí? Se vzduchováním či bez...

PS:Asi to nemá vliv, ale zmíním, že pod nejtěžšším kamenem a pískem mám ve spod čtverec z bílého dutinkového polykarbonátu, aby nebyl takový tlak v jednom bodě na sklo... Ale mělo by to být snad inertní jako plasty filtru atp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rybickar
Zkus, co se stane, když tu egerii prostě hodíš na hladinu a necháš vzplývat. Když neporoste, víš, že to je vodou.

Jak vysoké máš dno? Možná by se dalo odebrat a přidat hrubší substrát (z potoka?), o který se bude moci detrit zachytit.
Jako, mám podobný ubstrát v akváriu pro Otélii a zaházel jsem ho hrubším.

Moje znalosti o filtraci: vignette3.wikia.nocookie.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:29 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím, co by mi řekla starostka South Parku, ale chápu to tak, že mi k tomu filtru neřekneš nic;)


Píšeš, že jemná zrnitost může usazování detritu komplikovat - ale není to na vyhazov dna přece ne?... Spousta lidí tu má jemnou zrnitost a roste jim to;)... Tak snad časem.

přikládám fotky mých egerií, vždycky to dopadne podobněm,... zasadím a namísto rozrostení se do výšky, řízek vyžene nad zemí kořínek, zavrtá se do dna, nad ním vyraší nový vrchol a pomaličku roste, až bych spíš řekl stagnuje... Achjo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:15 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Xlienka
Dotazy jsou pro kohokoli, kdo bude cítit nutkání odpovědět a pokud možno to bude zkušenější akvarista než já;)...

Jirka se začal hodně zapojovat, což vyústilo v konverzaci téměř a pouze s ním.

Líbí se mi jeho přístup k akvaristice, protože je úsporný i z hlediska financí (netoužím sypat peníze do drahých a zbytečných vymožeností, když to jde přirozeně)...

Např. na webu rostlinna-akvaria bych měl tendenci sahat po přístroji "chihiros doktor" (který na základě nějaké chemickofyzikální reakce) uvolňuje pod vodou kyslík, čímž pomáhá odstraňovat řasy...

Nebo bych se uchyloval k vrtání děr do krytu. Případně bych chtěl kupovat nové osvětlení se stmívačem, atp... zkrátka bych v tom plaval.

štve mě, že ta douška celkem rychle po zasazení řízku pustí kořínek, pár cm nad ním vypučí nový stonek, který nepovyroste víc než pár cm, a pak to celé stagnuje, část od písku ke začátku kořínku na stonku postupně uhnije...

Nevím, jaký proud je v akva ideální, přijde mi, že tak jak to mám já, to hýbe momentálně velmi jemně rostlinami, ale silně drobnými částečkami, které různě kolují po celém akvariu a zabrzdí se až o nějakou spleť listů či kořínků...

Nerad bych o tu doušku přišel, i když se zatím statečně drží;)

Co se filtru týče uvažoval jsem zda shánět třeba rampu, která by proud směřovala jinými a více směry... nebo to je zbytečné špekulování, které nemá s mojí situací, co dělat.

Psala jsi zkusit hnojivo do sloupce... Nevím vůbec, co zkoušet... Napadlo mě pořídit deset odolných rybek, které snad pohnojí i přežijí. Z mnou plánované osádky jsem to viděl na razborky (espe - tuším) případně otíky (kvůli odstraňování) té hnědé řasy/prachu, na některých místech v akva;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=851