Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:18 amrtin Re: replikant33
Jasně,já psal jen o velkým hejnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:17 Martin Kotouč
Díky za radu... uvidím jak to dopadne...počkám měsíc a když tak tak to potom celé předělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:10 R Muž romant [27982] Re: amrtin
To co já vidím, je klasickej rozstřel, ale nebudu to s tebou zase řešit, už jsme to jednou řešili, tak si dohledej, jaký byl výsledek. ahoj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:09 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: amrtin
tam snad halvně zaleži na počtu malo neonek bude vystrsovanech vždycky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:05 amrtin Re: romant
Cituji:"...takže neonky nevyhodím. Zatím holky vcelku plavou pospolu." Takže plavou.A já vím,že neonky,když jsou ve velkým hejnu(tzn.ve velkým akva)samy,tak se rozprsknou všude,ale jakmile se nějak vyplaší(stačí větší ryba),tak se semknou do hejna.Proto,když je má někdo s např. terčema,tak má krásný hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:52 R Muž romant [27982] Re: amrtin
Tak proč tedy neplavou pospolu u tazatele?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:50 amrtin Re: Martin Kotouč
Neonky plavou pospolu,protože jsou vystreslý.A nevěř všemu,co ti řeknou v prodejně,to je stále omílané téma hmm A radši si něco přečti,třeba tady na stránkách je toho dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:49 R Muž romant [27982] Re: Martin Kotouč
Já neříkám, aby jsi je vyhazoval, jenom informuji. Měň tu vodu a nech tomu volnej průběh.
Edit: Ano, to je dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:48 Martin Kotouč Re: romant
Jinak stačí tedy denně vyměnit 1/3 vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:46 Martin Kotouč Re: romant
Jakmile jsem vybíral ve zverimexu ryby, tak mi prodavač poradil, že neonky jsou do miniakvarii nejlepší. Vzhledem k tomu, že se mi i líbí tak jsem si je vzal. Chápu, že ve větším akváriu více vyniknou, ale to asi všechno. Já musím bohužel pracovat s tím co mám, takže neonky nevyhodím. Zatím holky vcelku plavou pospolu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:41 R Muž romant [27982] Re: Martin Kotouč
Denně. Tušil jsem to, je to na ty neonky malý, bohužel. To nejsou rybky do miniakvárií, to jsou plavci a vynikají v hejnu a u tebe budou bezcílně těkat po akváriu a nebude na ně takový pokoukání, jak by mohlo být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:39 Martin Kotouč Re: romant
Díky za radu. Často tj. 1x za 3 dny nebo za týden? Akvárium má 35l. Je tam filtrace ze setu s výměnným vnitřním filtrem, vzduchování, topítko s termostatem nastavené na 26C. Osvětlení je Tetra T5 8W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:35 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Martin Kotouč
nech to plavat pořadně promysli jak to udelaš přište pořadne všechno si nachystej a nastuduj sežen material,zasobni substrat kameny substrat, atd naplanuj kompozici a udělej to znova budeš mit vše promyšlené a připravené z toho mit lepši pocit než se pul roku stresovat, kvuly par chybičekam. když nebudeš vedětt určite ni zde nekdo poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:33 R Muž romant [27982] Re: Martin Kotouč
Měň často vodu a neřeš to. Jinak jak je to akvo velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:28 Martin Kotouč Re: replikant33
Já vím...zblbnul jsem skoro všechno co jsem mohl...Při snaze aby bylo vše jak má tak se to nějak nepovedlo. Ryby moc brzo, kytek hodně, hnojivo,atd.. Ale díky za povzbuzení, že by se ten povlak mohl sám ztratit. Dnes jsem dělal test od JBL 6 in 1 a až na lehce zvýšenou hladinu NO3 je vše jak má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:20 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Martin Kotouč
jaj ty dostaneš kartač :)

ten sliz se mi děla po založení taky po tydnu to zmizi,, nema smysl to odstranovat prostě zmizí , ale co se tyče toho hnojiva tak stim ti nepomužu nemam snim žadnou zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:09 Martin Kotouč – Problém s Florapolem
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy,
mám problém s nově založeným akváriem. Udělal jsem chybu při zakládání, že jsem pod písek nedal hnojivo, tak jsem nádrž vypustil a koupil si hnojivo Florapol a přidal dal ho na dno nádrže, jenže i když jsem byl opatrný, tak se mi při nalévání vody zpět do akvária dostalo tak cca. 50% hnojiva na povrch a akvárium se poměrně výrazně zakalilo. Při předělávání jsem tam rovnou umístil květiny. Po cca. 4 h zpuštěné filtraci se akvárium vcelku odkalilo a jílovité hnojivo zůstalo na dně a částečně na listech. Po 24 h se vytvořil na kamenech a některých listech takový povlak. Asi řasa. A já ted moc nevím co má dělat. Otázka zní. Může hnojivo nějak kytkám nebo rybám uškodit? Musel jsem zpět do akvária vypustit i 10 neonek a 2 šneky. Může jím nějak uškodit vznikající řasa? Mám to celé vypustit a založit znova? Jsem z toho vcelku v pasti. Prosím o rady. Díky moc. Martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 10:50 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
Jen jsem chtela poděkovat za seznam kytek. Sehnala jsem a opravdu rostou jak divé.:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:07 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: cejpa
Jak velká je ta kostka biomolitanu, kterou používáš? Na 240 litrů se mi zdá být trochu malá, ale možná mám špatný odhad. A jak se ta nutnost čištění projevuje? Klesne průtok? Co se při čištění z toho molitanu vyplaví? Dá se nějak říct, čím se zanáší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 10:57 Muž visek [75] - TetryRe: amrtin
mam atman -201.je to nezkutecne ale ja musim prat hmotu 1 za 3 tydny.nevim proc .neprekrmuji.kluk to sel vyprat a v normalni vode.budu cekat az se mi udelaj bakterie
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:44 JoKa Re: radim
Tazatelce šlo o to, aby neměla hrubé dno... Proto dosypání trošky jemnějšího do kvanta hrubého nic neřeší... Aby to v jejím případě mělo efekt, tak by musela dát toho jemného ještě minimálně jednou tolik, co tam teď má...
X-)
Edit: ten palec už máš zpátky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:25 radim
Taky se přidám..odkaluji bez zvonu jak píše Ičin a když to vezmu i s pískem tak to nevadí. Hadice vede až do vany kde stojí kýbl a tam se usazuje nasátý písek. Voda v klidu přetěká písek drží v kýblu X-) nakonec písek vrátim do akva (je čistý). Je ale pravda, že né u každé nádrže to jde.

Jinak nesouhlasím, že dosypání hrubého štěrku jemným nic neřeší! Co je špatné na tom, když se promíchá? Vždyť to je účel toho dosypání, aby se smíchal...Taky mám os. zkušenost a to takovou, že to dlouhodobě funguje... jen to nechce flákat údržbu a pak není třeba žádné hloubkové odkalování obrovského množství detritu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Grizzly
Ani Liapor není problém odkalovat tak, aby člověk ten substrát neodsál. Stačí brzdit hadičku nad kyblíkem brzdit prstem. Mám rostlin, myslím, dostatek a i tak odkalím dost a i dost zbyde pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:59 JoKa Re: Ičin
Tak to bylo také myšleno... Pokud víš jak na to a máš něco nakaleno (dobrý dvojsmysl ne?), tak nepotřebuješ nějaké extra vychytávky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:40 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
(Nejsem teda profík, ale) já odkaluji jen hadicí, kde proud vody reguluji palcem na straně výtoku. Písek mám 0,6-1,2 a taky to jde bez větších ztrát na substrátu. Chce to jen trochu cviku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 18:33 JoKa Re: simule
Správně by ti měl odkalovač nasát písek, v tom odkalovacím znovu se točit a točit, dokud ho neodálíš ode dna a tím se vysepe zpět... Pokud se tak neděje, máš špatný odkalovač, nebo to bohužel neumíš, sniž průtok vody... "Profíci" odkalí i bez zvonu, jen hadicí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2013 18:31 Muž Yirka [9118] Re: simule
Nejlépe odkalíš tak, že proud reguluješ prstem dle víru substrátu v odkalovacím zvonu. Jak to dostaneš "do ruky", odkalíš i velmi jemný písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:31 Muž RBeil [174] Re: simule
simule napsala:to mi šlo pořád do odkalovače tak to nechápu když to někdo má jak odkaluje?!
mi šel taky štěrk do odkalovače ale stačilo jen trochu snížit průtok vody a už to je v klidu, zkus to taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:17 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: simule
Ale já má teda tento odkalovač www.spokojenypes.cz/… a s ním to jde odkalovat i v tak lehkém substrátu jak je Liapor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:15 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: simule
Já mám třeba Liapor a třeba ani neodkaluju, v rostlinném akvárku mi to přijde zbytečné ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:12 Žena simule [58] - Miniakvária
No já jsem už měla v jinem akva takové drobné kamínky..něco jak hrubej písek a to mi šlo pořád do odkalovače tak to nechápu když to někdo má jak odkaluje?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 18:04 JoKa Re: simule
Když už chceš řešit dno, tak posypáním drobnějšími kamínky nevyřešíš lautr nic... Dle mých zkušeností, i když dáš centimetrovou vrstvu, tak ty drobnější stejně časem zapadají do těch hrubších... Nehledě na to, že odkalováním si to stejně všechno promícháš... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:01 Žena simule [58] - Miniakvária – 63l
Ahoj..tak teda dno měnit nebudu..kamínky v octě v poho, takže bych dala jen z hora nějaké drobné kamínky. Jaké byste mi doporučili? A rostlinky určitě přikoupím. Jedno paví očko mi umřelo a druhé asi také brzo odejde :-( A co tedy dál? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:41 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
Jé super..takový výběr. Já jsem to sázela jednou a moc mi to v plným napuštění nešlo..no, ale budu zkoušet. Ještě jednou moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:05 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
Ano tu. A mám stříhat ty špatné listy? A které kytky, které třeba? Mám pocit že nevím jak je zasadit..Ubrat hodně vody a nechat jen tak 15cm? A když hrábnu do kamínku tak se jde z něho binec..to neva? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2013 20:49 R Muž romant [27982] Re: simule
Jestli řešíš tu řasu, jak je na fotce ze 17.11.13, tak na to pusť z hlavy, ta nejenom že nezmizí z té roztřikovací rampy, ale ona i přibude a celý to bude daleko černější, možná i vousatější. Přidej tam kytek, hlavně rychlejirostoucích a nestyď se, čím víc, tím líp a až se akvo stabilizuje, tak můžeš pozvolna měnit rostlinstvo za to co chceš finálně, něco z těch stonkovek tam zbyde a bude to v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2013 20:39 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: simule
Riasu staci riesit neskor,ked sa akvarium ustali, inak koren moze aj trcat, da sa nan niexo zasadit aj nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 20:33 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Ičin
Ještě se zeptám na tu hnědou řasu..3 dny tomu se mi zdálo, že se na filtru vytrácela a dnes koukám a opět filtr hnědý a listy také. Jsem z toho blázen..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 12:20 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
mech volně v akváriu nevadí
kořen tam buď nějak dostaneš nebo ho seřízneš
plíseň časem sama zmizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 12:17 Muž FD [-4] - Miniakvária – Problem
Dobry den,
Mám problém(y) takže za a)- založil jsem akva 38 l (viz prezentace) a vybral jsem špatné rostliny
b)- jávský mech přivázaný na kořenu jsem přivázal špatně takže část je po celym akva a spolu s uhnivajicimi listy se drzi na dne.
c)- vybral jsem obrovský kořen a ten se do akva skoro nevejde
d)-na tom kořenu se tvoří prazvláštní plíseň
pomozte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:57 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
No já už nějaký ten pátek rybičky mám, ale zatím jsem měla malé akva, teď prvně trochu větší tak snad se také bude dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2013 19:44 R Muž romant [27982] Re: simule
Nechat v klidu, je to akvo čerstváček, vono si to sedne a ukáže se, kam se to posune. Jinak velká pochvala za ty výměny vody, tak to má vypadat, poučenej začátečník, jen tak dále, šířit zprávy o prospěšnosti výměn vody a zvláště v tomto kritičtějším období pro akvárium, mezi všechen lid. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:40 Žena simule [58] - Miniakvária
Děkuji a ještě někdo kdo ví co a jak ty kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:14 amrtin Re: simule
Filtr se pere,až když znatelně klesne průtok.Mohou to být řádově týdny i měsíce.Samozřejmě ve vodě bez chlóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:56 Žena simule [58] - Miniakvária
A ještě se zeptám, kdy je vhodné prvně proprat filtr.hmotu? A všem děkuji za odpovědi. Joa co je asi důležité první rybky jsem dala 2 týdny po založení a zbytek za týden. Vodu měním každý dne od té doby co tam jsou rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:51 Žena simule [58] - Miniakvária
Aha no a ty kytky vám připadají jak? Mě to přišlo, že je to stejné..aspoň zabarvení. Lístky mi také žloutnou, ale to vypadá jinak. No snad všechny kytky nepůjdou do kytek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2013 15:32 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jsou to hnědé řasy, běžní obyvatelé akvárií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2013 15:27 JoKa Re: simule
Nevím sice co to je (to na tom filtru), ale udělalo se mi to na uhlí (nějaká řasa možná), nepřikládal jsem tomu váhu, páč se to za chvíli zastavilo a po dvou týdnech (dvou výměnách vody) úplně zmizelo... Na kytky mi to ale nevlezlo, víš určitě že je to to samé? Ty kytky mi spíš připadají, že žloutnou listy, pravděpodobně špatně zakořeněné, nevhodným dnem...
Ale také se přidávám k dotazu, co to je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:26 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=1701