Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:58 Muž Louka [49] Re: romant
Ok už jsem si byl napustit vodu do kyblu.Ryb nemám moc.Zbyly mi dvě dánia a jedna pandička(provizorní AQ 35litrů).měl jsem krupičku a začal léčit až příliš pozdě :-( a ktomu jsem měl velmi špatně založený Akvárium.Takže mě 3týdny plné katastrof donutily to celé předělat.Takže jestli jsem to dobře pochopil tak Zítra s hladiny posbírám zbytek plavajícího substrátu,přidám nitrivec.Za dva dny vyměním 1/3 vody(za odstátou)další den můž vrátit moje tři přeživší a alspoň 2 týdny žádné nekupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 19:46 R Muž romant [27981] Re: Louka
Žádná svícení 48 hodin, to je blbost, normální den a noc. Nitrivec přidat zítra, voda se asi trošku zakalí, to je normálka. V akvu kde jsou bez filtru, měnit vodu, denně 1/3 a nekrmit. Za dva dny po aplikaci nitrivecu vyměnit polovinu vody a začít postupně dávat ryby, tak na 3x a denně měnit vodu 1/3 a v tom pokračovat i po přidání všech ryb, tak týden, nekrmit po tuto dobu, kdyžtak jenom sem tam pidi dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:41 Muž Louka [49] – Nově založené AQ
Zdravým.
Dva dny jsem měl v AQ substrát Aquaclay ground zalitý 5cm nad substrát.Dnes jsem osázel rostlinkama,dolil vodovodní vodu a dodal zaběhlej filtr(nečistil jsem ho)+topítko.Asi budu svítit 48hodin v kuse(ať se kytičky spamatujou).za dva dny chci dodat Sera nitrivec.za jak dlouho můžu vrátit rybičky?Zatím je mám vedle v menším co mám půjčený(ale bez vzduchování a filtru)do dnes tam byl filtr,ale ten jsem dal do mého aby jse akvárium mohlo zaběhnout.AQ jsem zakládal ůplně od znova.předtím bylo založeno špatně s nevhodným dnem(pozdě léčená krupička atd...)no prostě spoustu chyb na začátek :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 19:33 R Muž romant [27981] Re: melrok1
Napíšu to ještě jednou. Když se předělává, stěhuje, sestěhovává menší do většího, mění dno, no prostě citelně zasahuje do akvária není "stará" voda tím nejdůležitějším, ale je to funkční filtr a funkční dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:24 Muž melrok1 [13] - Živorodky
ale zas na druhej strane tym neako neuskodi a ked tam da rastlinky tie to vstrebaju a novy filter to vytaha cize velku skodu tym nenarobi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:12 R Muž romant [27981] Re: melrok1
Dávat do akvária "starou" vodu s tím, že něčemu pomáhám, to je takový placebo, to je jako když by jsi v bytě větral jenom tím, že otevřeš dveře z jedný místnosti do druhý. Ono ty ryby dočasně vydrží i v tom "malým", když se bude o akvo člověk náležitě starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:08 Muž melrok1 [13] - Živorodky
ja som napraskal do mojho aj staru vodu asi 1:5 objemu noveho bola stara voda vypral 2x filter a rozbehlo sa rychlo myslim ze mu to pomoze ak tam chce dat ryby co najskor a jeho rybkam ide doslova ozivot v malom mu viac ako 2 tyzdne nevydrzia a aj tak ma slusnu sancu ze nieco vychytaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:38 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No právě pokud to akvárko nebude ihned obydleno(netřeba "startovací ryby"), tak by to teoreticky mohl urychlit nárůst nitrikačních bakterií, protože ta voda bude pěkně narvaná různými stádii N-látek, takže by se teoreticky mohly rozvíjet všechny formy bakterií. Teoreticky. Ale můžu se plést
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.02.2013 14:30 R Muž romant [27981] Re: melrok1
S tím používáním "starý" vody lehce nesouhlasím, neb ta voda z toho 54 litrovýho akva bude dost eklhaft a tudíž nově zakládanýmu akváriu nic moc nepřinese. S tím očkováním novýho filtru souhlasit budu, to je dobrá metoda. Prodávaný "starý dno" je substrát obohacený o bordýlek od ryb a bude mít jedině tak vliv na možnou výživu rostlin. Co má smysl, použít stávající dno ze stávajícího akva, neb to již nitrifikační bakterie obsahovat bude a když se přesun provede v řádu hodin, tak to prospěšné bude, tedy pokud je tento k použití jako akvarijní dno vhodný. Použil bych komplet vodu čerstvou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 14:11 Muž melrok1 [13] - Živorodky
az ti pride 200 L akvarko zacni donho namiesto obycajnej vody prelievat kazdy den cast stareho akvarka mozno aj vyper filter v novom do noveho by sa ti hodili zivorodky 2 az 4 ks aby ho rychlejsie zabehli ale aj tak min tyzden budes musiet cakat. hod "stare dno" to kupis bezne ties pomaha zabehnut akvarko rychlejsie ak budes prepierat filter z maleho akvarka v 200 L nemusis ockovat vodu kupenimi pripravkami a nezabudni na rastlinky po 5 dnoch by som tam hodil prve rybky ale postupne kazde 2 az 4 dni dalsie ne ze ich tam prestahujes vsetky naraz. A dufaj ze ti v malom dovtedy preziju. Ako pisal hore kolega men kazdy den 1/3 vody filzer 1x tyzdenne ale v novom akvarku vyper. drzim prsty rybkam. Ja som mal presne rovnaky postup a vsetky prezili takeho stahovanie stydim no kazdy neko zacina
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.02.2013 12:53 R Muž romant [27981] Re: tribalcz
Nedostatečná doba záběhu, nevytvořená biologická rovnováha, brzkým přidáním ryb došlo ke skokovýmu zvýšení hladiny N látek a ty ryby se prostě udusily a to, pokud nezasáhneš, bude probíhat i teď. Ten zásah spočívá v denní výměně min. 1/3 vody, minimálním krmení, nepřidávání už žádných dalších ryb a nechání akva v klidu. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.02.2013 12:51 Muž Yirka [9118] Re: tribalcz
Člověku se jen chce říci. Ach jo! A když řeknu, že všechno špatně, tak mě někteří zase budou mít za negativního. Ale, bohužel, je to tak. Nevhodný postup zakládání nádrže, přerybněno, nevhodné rybky do té litráže, a ten nákup 200litrovky to momentálně vůbec nezachrání. Takže místo dlouhého vypisování přidám linkovou osvětu:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 12:37 tribalcz – nove akva a podivne chovani rybek
ahoj pred asi 2 tydny sem si koupil 54l AQ zalozil nechal 4 dny bez osazenstava pote jsem si koupil dve zavojnatky karkulky a jednu prisavku thajskou po asi 2 dneh mi obe zavojnatky pomreli byl sem samozrejmne nastvany ale na sebe jelikoz to bylo me prvni AQ v patek k ranu sem odjel do prahy a v pondeli na vecer se vratila pritelkyne ktera mi chtela udelat radost mi do akvarka vloila nejake to nove osazenstvo cimze lehce prerybnila vse bylo ok zadny kal nalevnici ci neco podobneho se neobevilo tak sem si obednal vetsi 200l AQ aby nahodou nepochcipalynebo se nestal jiny pruser dnes rano sem bohuzel nasel jednu neonku a prisavku mrtvou coz sem tak trochu cekal ale zaroven se rybky zacali chovat podivne zdrzuji se u dna a na jednom miste kdyz se klepne do skla tak se rozutecou ale opet se vrati je to na leve strane pricemz na prave mam filtr a topitko jedina rybka betta splendens se udrzuje pri hladine a rybky nechteji dal prijimat potravu rano sem nasypal krmeni a vse nebo alespon drtiva vetsina toho co sem tam dal se vali na dne

edit:rybek je v AQ v soucasne dobe 20 a to

5 neonek cervenych
4 neonky cerne
4 parmicky ctyrpruhe
2 malawi
1 prisavka
2 sklalary
2 zavojnatky karkulky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 12:38 Muž jeepar [27] – dd
Pozadí dělal stejně jako já - montážní pěna, pryskyřice takže tam by snad problém být neměl no, zkusí měnit tu vodu a uvidí prý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 11:24 R Muž romant [27981] Re: 1kolda1
To bych viděl že tam trochu barví to pozadí, někdy se to stává a proto, jak píše kolega, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 11:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1kolda1
Měnit vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 11:06 Muž jeepar [27] – Voda Páchne
Ahoj, mám problém, brátránek si založil akvárium cca 260l. Dal si do něj dva kořeny (suché, zatěžkal kameny, aby neplavali) nějaký kameny a udělal si 3D pozadí. Jenže voda se zakalila do běla tak jí vyměnil. Poradil jsem mu ať jí nechá být, že je to přirozené. Ale teď říkal že po cca čtyřech dnech je voda pořád kalná, všude je bílý sliz- každý den prý musí čistit ucpaný filtr od toho slizu a hlavně.. voda smrdí prý jako žumpa. Nevíte někdo čím by to mohlo být? resp. co má dělat? Měnit třeba 1/4 vody apod.? nebo vyndat ty kořeny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2013 11:23 R Muž romant [27981] Re: delfin
Já patřím do té skupiny pravidelných měničů a o klidně denně, či obden po dobu prvního měsíce a posléze už trochu slevím a najedu na klasickej týdenní režim min. 1/3 vody. Je to takovej systém špatný pryč a dobrý dovnitř, velmi zjednodušeně řečeno. Rozhodně se častěji měnit vyplatí před a po přidání novejch ryb, což je dobrý činit postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 11:18 delfin – čerstvě založené akvárium-problem
jak často mám měnit vodu v čerstvě založeném akváriu mám ho 14 dní a proč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:18 R Muž romant [27981] Re: delfin
Ryby rozhodně nepřidávat, filtr puštěnej nonstop a čekat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:14 delfin – zakládání akvária
ROMAN. díky- nic jsem tam nenalejval žádnej přípravek,akva má 130 litru rostlinek dost docela se jim daří a rostou už tak o 3cm rybky zatím asi přikupovat nebudu zdá se že se tolepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 11:04 R Muž romant [27981] Re: delfin
To by mohl bej nálevník, v čerstvě založenejch nádržích je častým jevem, ale chtělo by to fotku a popř dotaz směřovat do příslušnýho vlákna. rybicky.net/forum/8687 . Když nebude foto k dispozici, tak bych doporučil nekrmit a jenom vzduchovat a dát tomu čas a vyčkat. Je-li to nálevník nemá cenu ani měnit vodu. Onen zákal může být způsoben taktéž použitím třeba Nitrivecu, při podpoře nitrifikace, což nevíme zda-li bylo použito. Svítit 6 hodin je záhodno.
Edit: V tom vlákně předešlém, kam jsi ten dotaz dával taktéž, jsem to odmáznul, zde je to lepé umístěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:04 delfin – čerstvě založené akvárium -problém
Založil jsem akvárko voda je taková mléčná už je to teda po pár dnech lepší ale ne ono,je tam 1 šnek a 2 mečovky plavou i žerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 15:42 Maurik Re: romant
Teplotu jsem tam měl původně 28 stupňů, ale před asi 5-ti dny jsem jo snížil na 26 stupňů. A krmím cca třikrát za 24 hodin. Krmím těmi barevnými vločkami a obden tam hodím kousek těch mražených larev, asi komáři. Házím kousíček, ale když to ve vodě povolí, tak to ke tedy pořádná kupa larev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 14:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jak dlouho je založené akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 14:03 R Muž romant [27981] Re: Maurik
Chce to teplotu min. 25 stupňů a pokud tam není filtrace tak obdenní výměnu vody, nenašel jsem je v tvojí prezentaci, tak usuzuji že jde ještě o jiný akvo. Jinak teď měnit vodu, tím se nic neskazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 13:59 Maurik – Betty asi problém
Mám dvě Betty a pozoruji divné chování, mám obavy. Obě dvě chvíli leží na boku a na dně, pak sebou zamrskaj a odplavou dál a tam zase lehnou má dno. Nebo plavou kolmo k hladině, ale doplavou tak do půlky, nebo 3/4 a pak bezhybně padají ke dnu a tam leží. Nevíte co jim může být, nebo to ke normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 21:53 Maurik Re: Ičin
No tak jsem trošku hledal a porovnával a asi jsem zjistil co to je za ryby, ty černé dvě jsou nejspíš Molly Black a ty dvě bílé jsou asi Molly Silver.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tak to jsou mečovky. Z brakické vody nejsou, ale sůl jim neuškodí. Ale k životu ji nepotřebují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:37 Maurik Re: Ičin
Nooo :-) Já bych řekl, že ne. Když mi to řekl, tak jsem u něj kupoval Neonky, Paví očka a pak ještě čtyři ryby u kterých jsem jako na po tvorů zapomněl název. Vyndaval je ze stejného akvária, kde mel pouze jeden druh. Vybral jsem si dvě černé a dvě bílé. Ty černé mají takový jakoby vydlicový ocas a ty bílé maji na tom ocasu jen vespod takový bičík/meč, i když u jedné to výbava, ze ho asi nemá, nebo téměř mrňavý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:30 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Podstatné bude taky co to je za ryby? Není to třeba nějaký druh z brakické vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:28 Maurik Re: melrok1
Tak mi to bylo řečeno, já jsem si to nevymyslel, bylo mi to pouze divný, proč mám dávat do sladkovodního akvária sůl. Ptal se jak velké ho mám, já řekl, ze nevím, ale Brácha říkal 200 litru, i když dle rozměrů to nevychází. Tak mi řekl, ze tam mám dat hrnek soli. Proto se tu radši ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:32 R Muž romant [27981] Re: melrok1
Bezpečná dávka soli pro akvárium kde jsou i rostliny je polévk. lžíce na 50 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 15:38 Muž melrok1 [13] - Živorodky
hrnek ? snad uplne spetku (stipku) par gramov spravi im to sliz a uchrani pred plesnou ale hrnek ich povrazdi ... aspon si myslim jedine ze mas 1500 L akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 15:30 Maurik – Sůl
Zdravím.
Akvárko mám 14 dni (ne nové, založené s původními věcmi, pouze jiné ryby a nové rostliny). Když jsem si byl v odchovně ryb Pyrana.cz kupovat ryby, tak me bylo řečeno, ze bych měl do akvária nasypat cca hrnek soli! Mám to udělat a když ano, k čemu to je dobré? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 14:22 R Muž romant [27981] Re: melrok1
Nastěhuj je třeba hned a denně jim tam měň 1/3 vody a bude to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 14:18 Muž melrok1 [13] - Živorodky – pomoc
ahoj mam tu taky mensi problem uz som to tu preberel na viac diskusiach. Zacina mi zatekat do topanok coze Sekavce budu coskoro klast ikry max 2 dni, Pre Molly som zalozil nove akvarko ale ma len 4 dni cca vcera som tam nasadil rastlnky napraskal vodu zo stareho ked som to male cistil vypral do toho filter zo stareho akvarka pouzil som tzv. "stare dno " z obchodu je naockovane neakymi bakteriami, nakapal som pripravok na upravu vody z vodovodu "aquasafe" kedy mozem nastahovat molly ? bieli opar je uz prec z noveho akvarka nalevnici uz ties padli aspon sa mi zda nechal som ich namnozit a nemam pustene vzduchovanie cize padli na nedostatok kisliku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 21:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Přidávám se k variantě s kombinací nezajetého akvária a hnojení. Rostliny ještě nejsou zakořeněné, nerostou, tudíž hnojivo podporuje nálevníky a řasy. Ta žlutá je od kořene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:54 Muž souky [592] - RostlinyRe: caarpio
ještě bych doplnil, zapnout filtr a nevypínat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:41 R Muž romant [27981] Re: caarpio
Vyměnit polovinu vody a pozorovat ten zákal. Pokud bude stejnej, je to kombinace barvení kořene a podle mě i nálevníka a tudíž to bude chtít zaujmout konzervativní strategii, vodu neměnit, podpořit nitrifikaci, nasadit nějaký živočichy, ideál jsou šneci, přestat s hnojením a mít trpělivost.
Edit: Když už jsme u toho doplňování, tak si zařiď komplet prezentaci s co nejvíce údaji o daným nádrži, aby ten kdo poradit bude chtít a umět, měl lepší výchozí pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:36 Muž caarpio [17] – rada
Fotka k příspěvku dobry den potreboval bych poradit s pritelkyni jsme si zaridily akva zatim je bez ryb ale mame porad zlutavou barvu mame tam koren ten byl 4 vyvaren v soli a uz nepoustel filtr tam je vykony na 350litru akva ma 160 dene hnojim sera deni hnojivo a uz pres tyden mame vodu takovouhle pls o radu co stim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:05 R Muž romant [27981] Re: Pavlos
Já měním 1/3 vody denně či obden po dobu měsíce a posléze najedu na standartní týdenní režim. Výměnou vody se nedá nic zkazit, ba právě naopak, je to takovej systém špatný ven, dobrý dovnitř a lze tuto činnost považovat jako takovou protiřasovou prevenci. Prostě měnit co kdo snese a unese. Výměně vody zdar. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:00 Pavlos
Dobry den , na Vanoce jsme dostal akvarko :-) vse zapojeno a bezi potlesk po jak dlouhe dobe poprve vymenit vodu ? mam 54l, zakal zadny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 12:03 R Muž romant [27981] Re: Optimus2x
S těma co jsem Ti doporučil problém nebude, možná bude trošku problém je sehnat, ale mrkni do inzerce, nebo do vlákna rybicky.net/forum/12013 , tam máš samý Olomoučáky a určitě někdo bude mít k podarování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 11:55 Optimus2x
diky za rady :) ve ctvrtek se mrknu po Olomouci a snad najdu :-) ja si myslel ze ten set nebude zadna slava :-D muzu jeste jednu k tem snekum ? Kolik jich mam koupit ? nadrz 112l zatim 5 rostlinek ( v ten ctvrtek asi jeste neco dokoupim ) . Po zajeti akvaria bych chtel pestovat krevety nebude pak problem s tema snekama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 10:15 Muž ondrasek274 [0]
Většina neonek koupených v akvaristice přenáší nějakou nemoc ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 10:13 Muž Jurdas [37] Re: Optimus2x
romant Ti s výměnou toho honiče vody dobře radí,aby jsi ho vyměnil hned v začátcích za tu čerpací hlavu s tím biomolitanem,ten se dává dle litráže akva.Já toto čerpadlo mám a jsem s ním velice spokojený.Jen tu kostku biomolitanu nesmíš často čistit až teprve když poklesne výkon čerpací hlavy,jinak si ničíš ty nitrifikační bakterie které v něm jsou a jsou potřebné pro udržování vody v akva.Této chyby jsem se ze začátku dopouštěl já,než mi romant poradil,že když odkaluji dno,tak at současně v tu dobu nečistím tu kostku a od té doby to tak dělám a je klid.Tak přeji do začátku hodně trpělivosti a úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2012 08:55 R Muž romant [27981] Re: Optimus2x
Doplním kolegu a asi moc nepotěším, neb ten filtr co tam máš je kategorie "honič vody" a má velmi nicotnej objem filtrační hmoty, má jenom ten výkon. Doporučoval bych, pokud je akvo takto v začátku vyměnit ten filtr za osvědčenou klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž získáš právě ten velmi slušnej objem filtrační hmoty a místa pro osídlení nitrifikačníma bakteriema, třeba www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/… . V nov založených nádržích je velmi vhodný hned od počátku mít nějaký živočichy, ideál jsou šneci, osvědčená kombinace je piskořky do dna, a na práci na rostlinách okružáky a levatky, jejichž přítomnost procesu záběhu akvária bude nápomocna, protože jejich výkaly jsou potravou pro nitrifikační bakterie(nahrazuje se se třeba tím lehoučkým zakrmením suchým). Při osazování rybí osádkou postupovat tzv. v dávkách a nedávat nikdy všechnu zamýšlenou sestavu najednou, ideál je po týdnu doplňovat a možno začít tak po 14 dnech s prvníma(často označovanýma jako startovacíma rybkama). Jinak pokud se rozhodneš pro tu výměnu filtru teď, tak den založení považuj ten den, kdy byl filtr vyměněn. Přípravek Nitrivec možno použít na podporu bakteriotvorby a taky na snížení hladiny NO2, používám tento při akutních kalamitních stavech, jinak si vystačím s denní, či obdenní výměnou vody v průběhu záběhové fáze akvária.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Edit: Jak zde správně kolega navazující na mě poznamenal k tomu čištění bude to individuální záležitost a bude záležet na míře znečištění oné kostky, ale první čištění jsem ještě nikdy nedělal dříve než po půl roce a to je v nádržích s extrémním zatížením živorodkama, takže při tzv. normální skladbě společenského akvária až klidně po roce. Kostka postupně hnědne, výkon se snižuje, přidáš a až už přidat více nejde a výkon se bude snižovat, tak teprve potom lehce promáčknout ve vodě z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 23:50 Muž micz [132] Re: Optimus2x
krmit klidně denně trochu tzn. pár vloček. Pokud ti ten filtr nedělá z akvária pračku tak ho klidně nech jak je. Osaď to co největším množstvím rostlin. Nejlépe zhruba po měsíci osaď cca polovinu plánovaných ryb, v této fázi klidně můžeš použít např. Sera bionitrivec na podporu užitečných bakterií. Za 14 dní zbytek ryb a mělo by být vše OK...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 23:38 Optimus2x
ahoj , v patek jsem zalozil akvarko :-) postupoval jsem podle nejcastejich navodu na internetu . Ale nejsou mi jasne 2x veci ... pri zabihani akvaria nekteri pisi ze je dobre "krmit" prazdne akvo . Jak casto a v jakem mnozstvi ? Mam 112l , filtr AT -f302 zatim 6x rostlinek . Druha vec mam klasickej akvarnijni set z netu ( topitko , filtr , osvetleni = predpokladam zadna slava to nebude ) Jak nastavit filtr ?? Nyni na tom regulacnim posuvniku jsem na polovine . (nedela bublinky ) Voda tak poklidne vyří ... Na netu jsem nasel i nejake vzduchovace je to nutne ??

predem diky za radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=2051