Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 16:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Derdin
Odkazy na konkrétní výrobky tu máš. Pokud chceš mít naprostou jistotu, tak ten do bazénových filtrací, ale i ten ze zahrady, co na něj odkazoval ctibum, bude asi ok.

Co se týče kytek, pro zajíždění akvárií mi vychází jako výhodná Vallisneria spiralis (nebo gigantea) vysázená podle zadního skla. Ona sice není žádnou moc velkou ozdobou, ale udělá spoustu práce a stojí celkem pakatel. Nepříliš náročných a zároveň dostupných druhů aq. rostlin je přes stovku, pokud nejsi limitován nějakými speciálními podmínkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 16:33 Derdin Re: michalt
Čau, tak jsem osadil akvárium novými kytkami a dnem, co na to říkáte? Nějaké další doporučení? Teď svítím málo (8 hodin), mám se dostat jen na 10 nebo klidně až na 12h? Aktualizoval jsem i počet ryb, vše je v prezentaci. Vodu plánuji prvních 6 týdnů měnit 2x týdne a pomalu začít vodu měnit méně a méně často až budu vodu jen dolévat podle odparu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2020 17:07 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Derdin
Kytky třeba tyhle: Limnophila sessiliflora, Hygrophila polysperma, Rotala rotundifolia, Microsorum pteropus, anubias. Popřípadě taky nějakou méně náročnou kryptokorynu, nějaký méně náročný echinodorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2020 16:59 Muž jarovo [1695] Re: Derdin
Pre začiatok by som zabudol na "koberce" a dal by som tam zmes stonkoviek ano
Nezabudni ten štrk poriadne preprať než ho dáš do AQ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 16:45 Derdin Re: _ucx_
Jsem v Hornbachu, jdu si pro dno. Mám si koupit křemičitý 2-4mm teda ve stavebninach? Jsou tady i kytky, jaké doporučujete pro mé "Bezúdržbové akvárium", samozřejmě vodu budu zatím měnit. Nenáročné co rychle rostou. Ideálně i nějaký co udělají koberec? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2020 23:14 Muž Roger [1873] Re: Derdin
Já koupil do NoName tento a jsem spokojen, nešumí a cena dobrá
www.sandsystem.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2020 22:46 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
No já vím. Zapomněl jsem dodat, že je dobré vzít sebou do skleničky trochu octu a na místě hned otestovat. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2020 22:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ctibum
Neboť u tohoto jsem měl informaci, že pěnit nebude (a nešuměl). Reklamaci pytle s pískem, že pění v octu, by mi asi neuznali a jeden pytel šumivého písku už jsem v garáži taky měl :-) A koukám, že byl o něco levnější, než jsem psal.

www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2020 22:25 R Muž ctibum [6923] Re: _ucx_
Proč tak draho...? :) www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2020 21:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
Takhle jsem jednou koupil ve stavebninách písek a stejně mi v octu pěnil. Naštěstí mohl skončit v betonu, takže to nevadilo. S jistotou je písek do bazénových filtrací, v Hornbachu pytel 25 kg zhruba za 280 Kč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:32 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: afc1886
Jen bych doplnil že křemičitý písek různých zrnitostí se dá koupit na stavebninách za pár korun. Lepší než předražené pytlíky v akvaristce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.01.2020 20:43 R Muž afc1886 [14695] Re: Derdin
Všechnu tu drť vyhoď pryč a pořiď si ten křemičitý písek a šup s ním do akvária. Uvidíš, že ti pancéřníčci budou vděční, že nebudou mít odřené huby a pupky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Derdin
To bude skoro jako když měla Popelka třídit čočku a hrášek, mám ten pocit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:28 Derdin Re: _ucx_
Zkusil jsem ocet a bubla jen to bílé kameni a to černé je bez bublin, mám ho vyměnit celý a nebo si tam nechat to černé než koupím nové/na nějaké části akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2020 17:37 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Derdin
Pokud tam je vyšší NO2 (to je kolik?), tak to znamená, že tam evidentně je něco hodně spatně, protože tam vůbec nefunguje dusíkový cyklus. V takovém případě je čas buď evakuovat ryby nebo zahájit masivní výměny vody ve stylu 20 - 30 % denně. Pokud sis tedy nespletl NO2 a NO3, ale i v takovém případě ta výměna vody nebude od věci. Jinak ti tu už všechno podstatné (dno, pro bezúdržbovku moc ryb a nevhodné druhy) napsali.

No a špatných zpráv už bylo dost, takže teď nějaké dobré -- filtr sis vybral celkem slušný, byť by si zasloužil dokoupit ještě alespoň jeden košíček. :-) Anubiasy taky nepředstavují zásadní chybu. Egeria densa dejme tomu, ceratophyllum demersum je taky výborná rychle rostoucí rostlina. Ale chtělo by to těch rostlin podstatně, podstatně víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 16:13 Derdin Re: Jája
Fotky jsou aktuální. Relativní začátečník jsem, mám druhé malé akvárium které mi běží bez problémů, protože tam mám jen krevety. Rybičky jsou zatím zdravé, ale právě kytkam se nedaří... Začnu u toho dna a vyměním tedy zase vodu. Mám tam přidávat takový ten elixír na těžké kovy nebo přímo z kohoutku. Možnost odstát velké množství vody nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 13:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Derdin
Co se týká zářivek, tak na ten holobyt by mohly dvě snad stačit, ale pokud bys měl celé akvárko zarostlé, chtělo by to přidat.
EDIT- Ta fotka akvária, co máš v prezentaci, je aktuální? Pokud ano, tak tomu se nedá říct, že to jsou rozrostlé kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 13:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Derdin
Nevím jaké máš žárovky a nemusí to být jen světlem. Může to být nedostatek živin. Atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.01.2020 13:41 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Derdin
To akvárko rozhodně nefunguje. Hokus pokus? A proč ho děláš na živých tvorech? Vůbec se divím, že to AQ ještě běží. V podstatě to je časovaná bomba. A jestli to bouchne, tak budeš mít akvárko skutečně bezúdržbové. Jestli to AQ necháš v tomto stavu (péče, údržba, ryby, kytky), je otázka času, kdy zkolabuje, skoro bych řekla, že to už začíná. Na to akorát doplatí ryby. Jak už bylo psáno. Dno obsahuje vápenec (to je na 100 %). Málokteré rostliny ho ve dně zvládnou, nehledě na to, že je to kamenolom, ne dno. Snažíš se o něco, co nemáš ani načtené, jinak bys nedělal s tím akvárkem takové brikule. Jsi začátečník a nemáš načerpané základní informace. Jak už bylo psáno - vyměň dno, zvol křemičitý písek 2-4 mm (osvědčená klasika), vůbec se nezabývej výživnými substráty, když nevíš, co s tím a jak fungují. Nadělají větší paseku, než užitek. Pořiď hromadu rostlin, aby bylo hustě osázené dno (většina dna). S druhy ryb, které máš, také bezúdržbové akvárium nebude moc fungovat. Filtr - dej ho výš, aby proud čeřil hladinu a natoč ho na delší stranu, čisti ho, když hodně zpomalí průtok. Je sice kvalitní, ale měl jsi pořídit silnější s více patry, ale ideálně vnější filtr. To akvárium by si to zasloužilo. A až ti poběží jako hodinky a hlavně až budeš mít vědomosti "pod kůží", tak se přesuň do vyššího levelu - bezúdržbového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2020 13:33 Derdin Re: Kawa
Co říkáte na světlo? Svítíme teď 12 h 2mi žárovkami a zdá se mi že by tam mohl být kámen úrazu pomalu rostoucích kytek. Jinak by se mi ty žebříčkovity už dávno rozrostli do nějakého většího trsu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 05:45 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Derdin
Funguje to podle tebe. Na bezúdržbové akvárium je tam zoufale málo rostlin,ryby co špiní vodu a filtr co bys měl čistit minimálně jednou týdně. Aby to fungovalo jak ty chceš tak musíš dát hodně rostlin.Ryby bych nechal jen neonky a malé panceřníčky.Filtr externí.A taky bys měl koupit kvalitní testy na pH,NO3 a NO2. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.01.2020 01:10 Muž Smetany [1226] Re: Derdin
Začal bych tím že vyzkouším dno v octu. Na 99% bude šumět. Pokud ano tak zrušit zvlášť v akváriu kde nechceš měnit vodu nemá vápenec co dělat. Za druhé pokud máš představu bezúdržbového akvária tak to bude s trochou štěstí fungovat až akvárium zaroste celé rostlinami a bude v něm rovnováha do té doby bych vodu měnil. Další předpoklad tebou zamýšleného akvária je velmi opatrný výběr ryb. Třeba ancistrus není ideální (živorodky taky nic moc). Bojím bojím že to špatně dopadne :-O zkus alespoň kvůli těm rybám měnit vodu a vyřešit to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 00:55 Derdin – Problém - Bezúdržbové akvárium
Ahoj,
Asi mě tady sežerete, ale zkouším "bezúdržbové" akvárium. Měnil jsem vodu jen jednou a to po měsíci co tam byly ryby - vodu jen dolévám. Mám tam do toho celkem divočinu, ale dohromady to nějak tak funguje.
Problém : Nerostou kytky a voda není úplně v pořádku dle testů vyšší NO2, vysoké GH.
Měl jsem puvodně jen jedno dno, velmi jemné. Chtěl jsem, aby mi rostly "kobercové" trávy, ale to jsem si furt filtroval a voda se neustálila a málem vyhubila všechny kytky slabým popraškem. Proto jsem tam dal velkou vrstvu kamínků ( v zadu až 6 cm), abych se prachu zbavil, ale tím mi prakticky všechny cibuloviny a trávy umřely - nechytili se v kamínkách. Dozadu jsem dal hodně aby to dělalo lepší "filtr". Rostliny mi ale obecně moc nerostou.
Nic se zásadně nemnoží kromě pavích oček, vytrel se mi i Ancistrus, Ale pak vajíčka snědly pancernicci. Mám prezentaci tak se podívejte jak to vypadá. Vyskytly se teď v posledních dnech řasa na kytkách - fotka v prezentaci. Co byste mi doporučili změnit, přemýšlím o změně toho dna a trošku dát lepší světla. Myslím že spousta z vás se bude divit že to nějak funguje, je to fakt hokus pokus. coze coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 19:13 R Muž ctibum [6923] Re: Caroline
Když mi v "61" zavraždila samice Betty samce, tak taky nevypadal poškozeně. Byl jen mrtvej...
Být tebou, dám ji zpátky, seženu co nejrychleji rostliny a měním vodu, jak už tu zaznělo.
Z velkého akva trochu něčeho rychlerostoucího natrhat nemůžeš?
A ve velkém máš jaký filtr? Nejde použít část filtračního materiálu v tomto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:06 Caroline Re: Anthrax
Právě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:05 R Muž Anthrax [4786] Re: Caroline
Tak tam bych jí nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:02 Caroline Re: Anthrax
Přemýšlela jsem nad tím, ale nevím jestli je dobře dát tak malou rybku k větším
Rybky jsou tam: skaláry, čichavci, Black Molly a nevím co další tam ještě má.
Dalo by se to Teda nějak vymyslet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:49 R Muž Anthrax [4786] Re: Caroline
Nevím co máš v tom velkém. Ale zvážilas možnost dát během záběhu bettu tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:49 Caroline Re: michalt
Opakuji: ryba nevypadala nijak poraněná a ani okousane ploutve neměla, muselo by to být nemoci, ale ani takové známky neměla. A kdyby uz to tak bylo.. To by mi snad odešla i ta druhá ryba, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:45 Silviebaris Re: Caroline
jak to můžeš vědět,že bettě nic nebylo...Napsala jsi.."Byla jsem na delší dobu pryč a o mé akvárium se starala má mamka"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2020 17:44 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Caroline
Caroline napsala: Tak to bohužel asi zklamu , ale tím to nebylo.
...
Žili spolu takhle krásně půl roku, bez sebemenších problémů.

Když jsi u toho nebyla, těžko se spolehlivě dobereme důvodu. Ani nechci tvrdit, že ryba nedoplavala na věk.

Jen obecně poznamenám z jiných zkušeností jeden scénář, který nebývá zas tak zřídkavý: Pár bett si spokojeně spolu bydlí a všechno je v cajku. Pak se jednoho dne něco stane s vodou (překrmí se, klekne filtr, uhnije něco ve dně, uhnije velká kytka v malé nádrži). Nic tragického. Jen z toho stresu jedné rybě přepne a nmzrovna tehdy zaútočí na druhou, aniž by se zamyslela.

Znovu, mohlo to být věkem, jak píšeš, tys tu rybu znala. Jen obecná poznámka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:38 Caroline Re: Anthrax
Měla jsem ještě male ancistruse, když dorostli do určité délky, tak byli předány do většího akvária k velkým rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:35 R Muž Anthrax [4786] Re: Caroline
CaitirD napsala: Žijí v něm spolu i s jinými rybami.
Takže taky chcíply? Taky stářím? Nebo jak tomu mám rozumět? Hele, buď přiznej barvu nebo to nemá cenu. Nějaký mlžení nikomu nepomůže. hmm

Edit: Jestli máš jen jednu rybu, tak bych měnil 1/3 vody obden po dobu jednoho měsíce a krmil bych střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:31 Muž MichalV [327] Re: Caroline
Betta by sa podla netu mala dožiť 3-6 rokov. Ak ti zomrela taká mladá, asi nemala dobré podmienky. To sa významne podpíše na dĺžke jej života. Mala by si lepšie zdokumentovať stav pred a po.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:21 Caroline Re: Anthrax
Žádné jiné ryby už nemám.. Mám pouze samičku betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:06 R Muž Anthrax [4786] Re: Caroline
Kde je máš? Jak jsou na tom? Kolik jich je a co je to za druhy? To jsou celkem zásadní otázky, když je potřeba je dát do nezaběhlé nádrže s novým filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:04 Caroline Re: Anthrax
Co s ostatníma rybama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 17:00 R Muž Anthrax [4786] Re: Caroline
Likvidovat filtraci teď je chybné rozhodnutí. Co ty ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 16:48 Caroline Re: Anthrax
Tak to bohužel asi zklamu , ale tím to nebylo. Samce jsem dostala a už byl přes 2 roky starý. Když jsem chtěla koupit samičku, tak jsem koupila 35l, obdélníkové, přidala rostliny a vytvořila jim tím místo pro oba. Žili spolu takhle krásně půl roku, bez sebemenších problémů.
A ano, když jsem je chtěla rozmnozit, udělala jsem chybu..
Samičku jsem tedy dala pryč. Vyměnila vodu, ale kytkam se nedařilo. Takže jsem vyměnila substrát, Písek vyčistila a kytky vrátila
Filtr budu vyměňovat u vlastních důvodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.01.2020 16:11 R Muž Anthrax [4786] Re: Caroline
Úmrtí stářím asi ne, spíš jedna ryba zabila druhou. I vzhledem k tvým předchozím dotazům. Ale to už je teď vedlejší.
Moc nerozumím. Co ti napadlo kytky? Proč likviduješ filtraci? Mohlo v tom akva zůstat alespoň něco užitečného. Jestli už není pozdě, tak žádnou houbu teď neměň. Takhle ti nezbude než rybu vrátit. A pak měnit vodu, měnit vodu a měnit vodu ,abys ty toxické látky naředila.
S rostlinami neotálej. Koukni po inzerátech. Určitě se něco sežene. Pořiď něco rychlerostoucího. Třeba: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum ;-)
Edit: Co ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 15:43 Caroline Re: Finn
A právě toho jsem se i držela, ale stejně se bojím. Každý tady píše o toxických látkách a jak jim to může ublížit a přeci jen o ní nechci přijít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 15:40 Caroline Re: ctibum
Nejsem aktuálně doma, takže foto přidám bohužel nemůžu. (fotku, kdyztak pořídím až budu mít možnost) Nové založené kavrako má objem 40l. Rybka je v prázdném 20l.
Filtraci likviduji taktéž, takže je zatím bez filtru. (budu měnit houbu)
A bohužel budu muset dokoupit i rostliny. To bude ale trvat o něco déle, protože v okolí je to s rostlinami dost mizerný. Zatím zabírají rostliny cca 20% akvária. Rostliny mám anubias a šípatku, takže akvárium vypadá zatím opravdu bídně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 15:33 R Muž ctibum [6923] Re: Finn
Finn napsal: vždyť jsou to ryby které v přírodě plavou v kalužích...
To není úplně dobrý argument... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 15:23 Muž Finn [11] Re: Caroline
Já bych tam tu bettu klidně dal, s občasnou výměnou části vody by se nemělo nic stát - vždyť jsou to ryby které v přírodě plavou v kalužích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2020 14:55 R Muž ctibum [6923] Re: Caroline
Chtělo by to trochu víc informací. Velikost a fotku akvárka (aby bylo vidět množství a druhy rostlin), jestli a jaký tam je filtr a co se s filtrem dělo během znovuzaložení.
Každopádně bych rybu vrátil a pohlídal si prostředî častější výměnou části vody, třeba obden třetinu tak dva týdny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 14:52 Muž AsusKD [85] Re: Caroline
pridaj aspoň zopár fotiek po novom založení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 14:29 Caroline
Dobrý den, mám menší problém, který nevím jak vyřešit.
Byla jsem na delší dobu pryč a o mé akvárium se starala má mamka. Když jsem přijela, tak jsem viděla své akvárium v hrozném stavu. Zemřela mi stářím rybka a mamka si toho bohužel nevšimla. Druhá ryba měla příznaky otravy. Takže jsem ji hned přendala do prázdného akvária, aby se z té vody dostala (rybka přežila a je zas v pořádku, čilá a bez jakýkoliv potíží)
Bohužel mi to napadlo i kytky a polovina z nich musela pryč. Rozhodla jsem se vše vyčistit, jelikož jsem si všimla že z kytek zůstal hodně bordel v Písku.
Takže jsem celé akvárium založila zas úplně od začátku. A teď přicházíme k tomu problémů. Rybičku bohužel nemůžu dát do nové založeného akvária, ale zase nemůžu nechat rybku v prázdném akváriu. Co by bylo pro ní nejlepší? Dám rybičce aspoň písek a nějakou tu dekorací, nebo dát rybu dřív do akvária? (jedna se o bettu splendens)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2020 09:20 Muž ZDRI [1415] Re: I.Š.
Tyto nenáročné rychle rostoucí kytky se většinou nekupují, ale dostávají/darují. Nevím, odkud jsi - koukni do tématu: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku

A k tomu oblbování nezkušených začátečníků - to je bohužel normální. Je to tak výnosný obchod, že se firmám i obchodům vyplatí investovat do masivní reklamy, která se často tváří jako odborná literatura... Když se bavím s kamarády/prodejci - právě z prodeje všech těchto zázračných vodiček, hnojiv, drahých substrátu, atp., mají mnohem větší marži a obrat, než z prodeje rybiček/kytek (+ spousta často zbytečné akvarijní techniky).

Konkrétně tento tzv. tekutý CO2 (glutaraldehyd):
- běžně koupíš v přepočtu za cca 0,5 Kč/ml (25% roztok)
- a třeba Seachem ho prodává (po přepočtu na stejnou koncentraci) za cca 27,- Kč/ml (v ceně je i hezká pohádka o tom , že jen ten jejich je jediný správný...)
- u dalších výrobců (Rataj) se ani koncentrace nedá pořádně dohledat

Ale stejně to funguje i u spousty dalších zázračných výrobků - viz např. obyčejná pemza vs. Seachem Matrix (je to totéž, měl jsem obojí doma v ruce). Jediná pomoc - něco o tom vědět a používat zdravý rozum. A pokud tomu nerozumím - studovat místo reklamních prospektů např. toto odborné fórum (přes všechny výhrady, které někdy mám, je to v čs. prostoru asi to nejlepší místo něco se o akvaristice dozvědět).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 08:04 Žena I.Š. [55] Re: afc1886
Děkuju :-) Tyhle jsem v obchodě neviděla. Asi budu muset na burzu. Hezký den

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=151