Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 11:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maya
Hlavně, že čekáš na modré okružáky (jakýkoli okružáci by aktuálně pomohli, kdybys je měla).

Nicméně jde o nalezení příčiny.
Muj osobní odhad je, že polízanici dělá ten kořen.

Ale ještě to v háji není. Na to, co udělat, potřebujeme detailnější fotky a víc informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 10:33 Anďaska Re: Maya
Jak dlouho a čím svítíš? Vyplň si v prezentaci víc údajů o nádrži...jaké máš světlo, dno atd. Ať se ti může lépe poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 10:17 Muž larix [1420] Re: Maya
Nenapustila si to akvárko náhodou studenou (alebo možno naopak príliš teplou) vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 10:17 Muž Oldass [806] Re: Maya
Ouu, to je škody. :(
Jak často měníš a kolik vody? Přidáváš do vody něco? V popisu nemáš vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 10:08 Žena Maya [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uz v tom jedu taky- vsechny kytky jdou do haje- zalozeno tyden.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 21:24 Muž Oldass [806] Re: Kolin87
Liliovníček bude trpět, než se chytne, bude po něm (ořasený). Zrovna dost drahá kytka, škoda.
Mě se osvědčila i Cryptocoryne wendtii rostla mi vždy v každém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 19:37 Maq Re: Kolin87
Klíčová otázka: Jsi ochoten/schopen dát ty ryby pryč?
Tahle skladba tam nebude fungovat nikdy. Až se jich zbavíš, pak můžeš něco smysluplného dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2019 16:44 R Muž afc1886 [14682] Re: Kolin87
A tady máš něco nenáročného do červena. rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2019 15:41 R Muž Anthrax [4762] Re: Jan Jonáš
Vzhledem k rybám, které mu tam vyhrabaly už kde co, mi tahle rostlina přijde celkem blbě použitelná. Proto bych volil něco plvoucího. :-) Navíc u stolístku je větší šance, že se nechytne. :-) Tím neříkám že je to obecně špatný tip. Ale v tomhle konkrétním případě bych šel fakt do jistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 15:16 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Kolin87
Doplnil bych Anthraxe ještě o stolístek vodní/myriophyllum aqauticum, ten jede opravdu rychle. rybicky.net/atlasrostlin/myriophyllum_aquaticum
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2019 15:14 Anďaska Re: Kolin87
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2019 15:08 R Muž Anthrax [4762] Re: Kolin87
Dej tam hodně egerie, růžkatce či pistie.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
Na pomalurostoucí rostliny se teď vykašli. S těma jsi to už zkoušel a výsledek vidíš sám. A ještě bych řešil ty velké ryby (vzhledem k akváriu) a světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:45 Muž Kolin87 [18] Re: Anďaska
kryptokoryny jsem tam mel predtim a taky se jim nevedlo,je fakt,ze celkove to prostredi bylo jiny. Zkusim jeste dokoupit dalsi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:52 Anďaska Re: Kolin87
Mít pěkný koberec není zrovna jednoduchý, pokud nebudeš sytit s CO2. Dopředu dej třeba kryptošky. A těch vyšších nenáročných ještě přidej, místa tam máš plno. Až se to začne rozrůstat, můžeš je časem vyměnit za jiné. S výškou světla nad akva neporadím. Já mám nad 112-tkou led světlo 27w stažené na cca 75%. Rostlinky mám nenáročné a úplně to stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:47 Muž Kolin87 [18] Re: Anďaska
Ta Alternanthera byl spíš pokus o červenou kytku, ale nevyšlo. Btw nestačilo by světlo jen zvednout o třeba 20 cm nahoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:45 Muž Kolin87 [18] Re: drvi
ryb je celkem 13 (směska). Který rostliny by jsi mi radila? původní záměr byl takový ten "koberec" ale s tím ryby nesouhlasí a asi je neukecám. Stonkovky jsou vzadu a vlastně nevim co bych dal dopředu a na střed, aby to ryby nechaly zakořenit a zároveň aby to nezakrývalo zbytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2019 13:39 Anďaska Re: Kolin87
Dodej tam hodně rychle rostoucích a nenáročných kytek ;-) Třeba zrovna Alternanthera mezi ně nepatří. A jak říká Radek, toho světla je až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:37 Muž Kolin87 [18] Re: Smetany
Tekuté CO2 jsem koupil, popravdě nalil jsem ho tam 1x, pak jsem si právě říkal, že ten problém je jinde, tak jsem to zas stopnul.. třeba v budoucnu. Jde mi hlavně o ty kytky aby mi nechcípaly (např. Alternanthera, nevim přesně která - tý se rozpadají listy úplně). Pak budu řešit všechny ty řasy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:36 Muž Smetany [1226] Re: Kolin87
Možná by bylo lepší než ubírat světlo dát na hladinu plovoucí rostliny ony to světlo uberou a živiny čerpají nejrychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2019 13:35 Žena drvi [2894] Re: Kolin87
Já jsem vaši debatu nesledovala, ale podle mě, tam máš málo rostlin, ty co tam jsou nejsou zakořeněné = rostoucí, a máš tam přerybněno, vidím tam Denisonku (ty cíleně vytrhavají jemnoliste rostliny), mřenku? , Parmičkau čtyřpruhou a ancistruse - to je podle mě do takhle čerstvýho akva velice nevhodná skladba. A to netuším, kolik tam těch, zejména hejnových ryb, máš. Takhle ti to fungovat nebude, i kdyby ti radil největší teoretik na Rybičkách sebelíp ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:30 Muž Smetany [1226] Re: Kolin87
Ta hnědá řasa ( rozsivky) je úplně normální. Ještě se mi nepodařilo založit akvárium bez toho aby se alespoň na chvíli objevila. Ostatní řasy se občas taky během zajíždění rozjedou.
Co se týče ruduchy funguje na ní celkem dobře "tekuté CO2" ale neřeší to příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:28 Muž Kolin87 [18] Re: afc1886
co se týká světla - odebrat? u těch rostlin, jsem koupil snad 15 košíčků (některý stonkovky jsou za kamenama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2019 13:24 R Muž afc1886 [14682] Re: Kolin87
Kytek bylo pořád málo a volil bych asi jiné a světlo je taky celkem palba. rybicky.net/fotogalerie.php… Tady bych pořád viděl ten problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:20 Muž Kolin87 [18] – tak jsem zase tady
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku po předchozí radě od Maq, jsem řádně propral štěrk, dokoupil hromadu kytek. (fotka z 8.4 hned po znovu "sestavení") pravidelná výměna vody co týden, pak jsme odjeli na velikonoce pryč a když jsem se vrátil, tak to vypadá takhle (2. fotka) že je tráva na hladině mě netštve asi tolik (za to můžou ryby), jako, že se znovu rozjíždí ruducha a pak ještě jeden druh řasy (cca 2-3 cm nitky, pár vedle sebe - vštššina na stonkovkách a teď už i (kratší) na trávě na hladině, do toho na kytkách je takový hnědý povlak - dá se setřít prstem). + zelená asi taky řasa na dně (ruduchu nepočítám). Jsem z těch kytek nešťastnej (až zoufalej) :-( Neznáte někoho z Pardubic, kdo by byl ochotný se stavit na kafe, mrknout se mnou na to a poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 23:07 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Maq
To chápu, jenže ono se blbě zachraňuje rybka v defakto nové založené nádrži, tam opravdu nezbývá než čekat a doufat. To že se to stalo, to se bude dít i nadále a určitě je fajn, když to začátečníky neodradí, ale poučí. Horší jsou ty případy, kdy se kocham v akvaristice rybkama pozoruji chování různých druhů a pak tam přijdou rodiče se svistem a že mu koupi zavojnatku, jak to většinou asi dopadá, že :-O
A ano hmm s Torbenem to samozřejmě neprehanet na to už jsem důraz bohužel nekladla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2019 22:58 Maq Re: Kata Eš
Torbenem může zpomalit záběh - rozvoj hodných bakterií.
Dobrá rada drahá, mléko už je rozlité, a teď můžeme besedovat, kde to utřít dřív. Je to prostě průser.
Takže snad: Všeho s mírou, i Torbenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 22:51 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Maq
Jenže tam šlo o to, aby si ta ryba vytvořila ochranu a stala se tak odolnější a pokud to tam člověk neleje po litrech a ona mění vodu každý den, tak to žádnou katastrofu způsobit nemůže. Vzhledem k tomu, že měla proprane dno, tak tam ani žádné bakterie nebyly a co vím, tak psala, že má nove hladinove rostliny, které perfektně pomáhají s výměnou plynu, tudiz jsem usoudila, že nádrzi to už více uškodit nemůže, ale rybu to může nakopnout, aby se zotavila a zbavila stresu, ale je to jen můj názor a chápu, že se mnou nemusí třeba ani nikdo souhlasit. Já nikdy za ty leta větší problém s rybama řešit nemusela a doufám, že ani řešit nebudu. Každopádne je to pro rybu nejméně invazivní když už toho musela zkousnout tolik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 22:40 Maq Re: Kata Eš
Huminy a taniny působí bakteriostaticky. Chrání pokožku ryb, jikry, apod., ale současně neprospívají "hodným" bakteriím. Je tedy třeba uvážit okolnosti.
Dále působí jako redukční a komplexotvorná činidla. Tím se může výrazně zvýšit množství různých kovů a fosforečnanů ve vodě a zvýšit poptávka po kyslíku. Opět je třeba uvážit eventuální rizika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 22:18 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Maq
Za kterých? Ráda se priučím ;-) Myslím, že když už je dva měsíce na tom takhle... Ale to je jedno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:24 Maq Re: Kata Eš
Kata Eš napsala: Torbenem rozhodně nic nepokazim
No, aby to někdo nebral doslova. Neříkám, že je to špatná věc, ale za určitých okolností škodit může.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 21:05 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Ema5
Torbenem rozhodně nic nepokazim a stojí 40kc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:47 Ema5 Re: Anďaska
jasně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:46 Anďaska Re: Ema5
Už nic hlavně nečisti a měň denně vodu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:44 Ema5 Re: Kata Eš
Torben jsem koukala na recenzce, má pozitivní.. ale ta esha je tedy koukám přímo léčivo, tak zda by ji případně neuškodilo, když ani nevím na co ji mám léčit? Má slep. ploutev, jinak jí, plave, abych ji zas nezatěžovala případně léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:33 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Ema5
Buď tu eschu optimal, ale osvědčil se mi torben,nelekej se, zabarvuje vodu, je to vyluh ;-) A možná by opravdu neškodilo dát mu předtím třídenní zaleceni eschou 2000 jemnější dávku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:31 Ema5 Re: Kata Eš
a na posílení imunity bys doporučila něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2019 20:24 Muž Planorbella [643] Re: Ema5
Sešel nevhodnými podmínkami, prostě něco podobného jak by tě v zimě a dešti vyhnali ven a žij si...OT prosím ale jsi na dobré cestě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 20:21 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Ema5
Hlavně už žádné velké zásahy. Helejd, ono jak je známo, čím menší nádrž tím těžší ji udržet v rovnováze, každopádně rostlinky tam máš, asi bych dodala ještě nějakou dnovou ;-) Tak pokud to rozdycha, tak by se měl začít lepsit a dala bych mu něco na posilneni te imunity, ať se z toho dostane co nejdříve. Pro příště, když spozorujes změnu na rybce, tak jednej ihned a nečekej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:19 Ema5 Re: Kata Eš
Jen nevim,cim prave tak sesel,resp.ta plotev hrbetni,kdyz se pak vzpamatoval a byl nadherny. Snad se z toho dostane. Snazim se na tom pracovat.nejsou ty zkusenosti stale tak dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:16 Ema5
Budu menit tu vodu,omezujem krmeni,pomalu po 3tydnech by se mely ustalit dusicnany,snad se casem zlepsi.Jeste me napadlo,mel domecek,skrys,ale ne prirodni,tez vyhozen.Ted ma ciste vse prirodni,tak nezbyva nez pokracovat a vyckat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:09 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Ema5
Já bych ho vystavovala co nejméně stresu, nepřidá mu to, plovoucky Ti hodně pomůžou a on se bude také cítit lepe a bude klidnější, jak píše Anďaska nekrm ho, on to bez zradla vydrží a naopak mu to prospěje a nebudeš si do vody přidávat další živiny, které nemá co spotřebovávat. Pozoruj a hlidej a doufej, někdy je méně více pamatuj na to ;-) Kázání Ti tu teď může dávat každý, ale to už situaci nenapravi, hlavně se z toho pouc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:09 Ema5 Re: Anďaska
Ricni pisek,kupovan z ver.akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:08 Anďaska Re: Ema5
Co to je za dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:07 Ema5
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Foto dna..toto je stav akt.akorat nove pridane plovoucky,dnes.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 20:06 Anďaska Re: Ema5
Chtělo to začít rybku léčit už v počátcích příznaků nemoci a ne to nechat dojít tak daleko. Odkalovala jsi, když jsi tam měla víc bordýlku na dně? Můžeš zkusit ještě nějaké léčivo, třeba eshu 2000, ale dyž už to trvá takhle dlouho, no nevím. Snečky určitě nech, pokud ještě nějaké máš. Jestli se ti premnozovaly, mohlo to být tím, že jsi hodně krmila a oni měly dostatek potravy na to se rychle rozmnožovat. Beťáka bych teď ne krmila vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:04 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Ema5
A co zkusit torben, aby to rybce posílilo imunitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 20:04 Žena Pavla28 [210] Re: Ema5
Takhle jak si poslala fotku už to vypadá 2 měsíce? Jestli ano, zkusila bych něco na podporu zdraví ryby, třeba eshu optimal. Už určitě nezasahuj do dna, ty usazeniny co jsi vyprala byl detrit, který potřebují rostliny, možná bych ještě do dna zasadila nějakou trávu aby živiny mělo co spotřebovávat. Jaké máš pH, některé kožní symptomy bývají spojené i s nevhodným pH pro danou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:02 Ema5 Re: Kata Eš
jedu 17den od proprání, cca 2-3dny zpět byly na nejvyšší hranici. Co2 bylo kupodivu ok, to jsem pak už neměřila. Zkusím zas zítra změřit,dnes jsem měnila už tu 1/3vody, tak by to třeba nebylo vypovídající. Vím,že pak měla nádherné ploutve, barvy, a pak se právě něco .. a začla ta horní být slepená, ted je už v povislé čárce víceméně. ale rybka jinak má apepit, jí, je zvídavá, plave. Štve mě to, je to moje první rybka a už jsem ji dala za poměrně krátkou dobu 2x takovou akci :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:59 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Ema5
Pak jsi měla dát jen vodolecbu a nedělat takovýto zásah, v podstatě jsi ho dala opět do nové založené nadrze, ale tak co, už se stalo.
Já bych to zkusila co nejméně invazivní, jak moc máš teď tedy NO3?

Edit:škoda, že nemáš prezentaci nadrze a jaké máš teď dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:54 Ema5 Re: Anďaska
ploutve má špatné cca 2měsíce. Měl už krásné. Ono když jsem ho koupila byl krásný, pak jsem bohužel měla vše špatně, hned do nové nádrže, malé, s um. pískem, um. kytkou. to vše jsem napravila, založila akvárko 30l, s filtrací, světlem, teploměrem 28c, po měsíci se mi ustálilo NO2, No3, rybku jsem tam dala a postupem času se spravila, krásné rozevláté ploutve. Pak byl klid, vše bylo ok a časem právě už cca 2měs. je ten problém s ploutví, má ji uplně v čárku, tu horní, ne rozevlátou. Proto právě jsem vyhodila kořen, zredukovala šnečky, vyčistila dno a filtr, teď vím, že to bylo špatně. Na druhou stranu nevím jak má vypadat dno, odkalovala jsem 1x po 5ti dnech, na povrchu ok, ale pak uvnitř v tom štěrku bylo fatk nánosy hnědé, kalné, tmavé. tak jsem měla za to, že jsem odkalovala špatně. Netuším. Takže zas nanovo zabíhám akvárko, proto jsem na ty dušičnany zakoupila víc plovouček.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=301