Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:16 JoKa Re: Jarda Slavik
A až ve finále spočítáš, kolik peněz bys ušetřil, kdyby si toto fórum znal před nákupem nějakého setového akvárka, tak se dalšímu, jako jsi ty, jenom vysměješ. Pak si řekneš, jo jo, znám, mám za sebou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:11 Jarda Slavik Re: Jjapan
Jjapan napsal: No hlavně ať ho taky hned někdo neodradí od toho aby se ptal?

Já bych třeba taky Jardu "nechal pozlatit" sice udělal nějaké chyby, ale má aspoň snahu to napravit a zajímá se o to. To tady u nováčku taky není samozřejmost.

Jardo né vše je ztraceno, neboj. Čti, co tady kluci píšou a neber to osobně. Pochop, že tohle se tady opakuje každý měsíc. A proto se odpovídá již trochu ostřeji. Drž se akvaristika je krásná a stojí za to se tím prokousat pivo .
Děkuju snažim a diky tomuhle webu jsem koupil jinej filtr,upravil svícení atd a postupuju a čtu dál.Jak bude fotak atd udělam si svou sekci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:54 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
No hlavně ať ho taky hned někdo neodradí od toho aby se ptal?

Já bych třeba taky Jardu "nechal pozlatit" sice udělal nějaké chyby, ale má aspoň snahu to napravit a zajímá se o to. To tady u nováčku taky není samozřejmost.

Jardo né vše je ztraceno, neboj. Čti, co tady kluci píšou a neber to osobně. Pochop, že tohle se tady opakuje každý měsíc. A proto se odpovídá již trochu ostřeji. Drž se akvaristika je krásná a stojí za to se tím prokousat pivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:14 amrtin Re: Urtman
Tohle bych nedával jako OT,ale pozlatit a vystavit na hlavní stránku fóra! :-| palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 18:15 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Jarda Slavik
Chovatelé jsou taky různí a člověk občas natrefí na takového, který se mu snaží prodat něco, co by vůbec prodávat neměl. Samozřejmě, nechci zobecňovat, ale člověk se musí mít vždycky na pozoru (a nejen v akvaristice).

Nejlepší je opravdu studovat a pak si najít okruh lidí, kterým člověk může důvěřovat a nemusí pochybovat o každém jejich slově (jsou i excelentní akvaristiky, vynikající a upřimní chovatelé, jen je potřeba najít je).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2014 18:12 JoKa Re: Jarda Slavik
Budeš volat do dubu, a nebo hrách na stěnu házet... Pro ně je to kšeft... Je jim vcelku jedno, že ti rybka za rok zdechne, protože si jí přijdeš koupit zase k nim. Zároveň ti vysvětlí, že zdechl proto, že nemáš tento ultra filtr za 7000 Kč a neleješ do akva 14 litrů této super vodičky... A tak dokola... Neplatí samozřejmě vždy a všude, někde jsou lidi seriózní a poradí, jinde vydělávají peníze... Ale to už je licitování do jiného vlákna.

Teď si objevil stránky, kde požadované informace vyzvíš a nenecháš se příště opít rohlíkem. Příště budeš vyzbrojen, i jako nováček máš nástroj, který ti pomůže...

OT prosím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 18:03 Jarda Slavik Re: Urtman
Urtman napsal: OK Jardo, už tě nechám, dostal si naloženo dost...

Ale fakt s tím něco udělej, netrap zvířata...

Plyne z toho jedno krásné poučení a teď už si ho budeš pamatovat... Nejdřív čti, pak nakupuj... X-)
Jasně spiš mi s..e jak člověku v krámu poradí blbost a ja to jako nováček sežeru už budu jen nakupovat a radit se s chovatelema a ne nějakej Hornbach atd ,mam spiš vztek .Filtrace na prd,světlo atd všechno jsem předělal až ji ho tam vratim necham si zavolat vedouciho a seřvu ho tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 18:01 JoKa Re: Jarda Slavik
OK Jardo, už tě nechám, dostal si naloženo dost...

Ale fakt s tím něco udělej, netrap zvířata...

Plyne z toho jedno krásné poučení a teď už si ho budeš pamatovat... Nejdřív čti, pak nakupuj... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:55 Jarda Slavik Re: Urtman
Urtman napsal: hypotezu co mi říkáte.
Hypotézu? Podívej se do atlasu, kolika cm se dorůstá a zeptej se sám sebe, jestli se vůbec do tvého akva fyzicky vejde... Ať hledat nemusíš, nevejde se ani na délku...
Bavte se semnou normalně jo ja se dotazuju a hned me tu každej ukamenuje ne mou chybou snažim se dělat vše po vašich radách ale bez rejpani .Děkuju ( Hypotézu jsem nemyslel jak rejpani jen slovni hřička)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:53 JoKa Re: Jarda Slavik
hypotezu co mi říkáte.
Hypotézu? Podívej se do atlasu, kolika cm se dorůstá a zeptej se sám sebe, jestli se vůbec do tvého akva fyzicky vejde... Ať hledat nemusíš, nevejde se ani na délku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:51 Jarda Slavik Re: Urtman
Urtman napsal: Cože, cože a ještě jednou cože??
Ano, teoreticky by nevyrostl 72cm, ale třeba "jen" 62. Problém je, že se toho nedožije. V takovém akvišku zakrní, zdegeneruje a ve finále zdechne...

Myslíš, že tebe, jako malého, když zavřu do kostky metr x metr x metr, tak narosteš metr do výšky a víc ne? Nebo budeš růst dál a bude se ti deformovat páteř???
Tak ho pujdu zitra vrátit a řeknu jim vaši hypotezu co mi říkáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2014 17:45 JoKa Re: Jarda Slavik
Cože, cože a ještě jednou cože??
Ano, teoreticky by nevyrostl 72cm, ale třeba "jen" 62. Problém je, že se toho nedožije. V takovém akvišku zakrní, zdegeneruje a ve finále zdechne...

Myslíš, že tebe, jako malého, když zavřu do kostky metr x metr x metr, tak narosteš metr do výšky a víc ne? Nebo budeš růst dál a bude se ti deformovat páteř???

Edit: to co ti poradil chovatel platí v omezené míře. Buď ti to špatně vysvětlil, nebo jsi to špatně pochopil...
Ideál pro něj bych viděl na nejméně 500l, koukni na inzeráty, majitelé 500l akvárií se ho zbavují, protože přerostl...
To znamená, že když ho dáš do 400l a ne do 500l, tak tolik nevyroste (to tím zřejmě myslel ten "chovatel"). Ale když ho nacpeš do krabičky, která má na délku méně, než gibouš v dospělosti, nemůžeš čekat, že se růst zastaví na 10 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Jarda Slavik
V malém aquariu do velikosti nejde mluvil jsem s chovatelem je to podle aquaria.

smaž to dřív než tě tu ukamenují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2014 17:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jarda Slavik
za tohle by jsi i ty i ten rádoby chovatel měli dostat naplácáno, dát velkou rybu do malého akva s tím, že z ní udělám mrzáka rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:40 R Muž romant [27987] Re: Jarda Slavik
Njn, jenomže on Ti doroste na dýlku akva a až se bude chtít otočit, tak to akvo rozbourá, tedy co je v něm. Tyhle teoretici co si myslí, že velká ryba v malým akváriu neporoste, těm je zapotřebí toho studia. ;-)
Edit: A žádnou trudomyslnost, nejsi ani první a bohužel ani poslední komu radil "odborník". Zde je opravdu to samostudium před nákupem záhodný, alespoň potom můžeš nekompetentní personál poučit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:34 Jarda Slavik Re: Urtman
Urtman napsal: Spíš lépe si nejprve přečíst pár řádek a potom nakupovat... ;-)
Už jenom název Krunýřovec Velkoploutvý dává tušit, že to nebude trpaslík... :-)
V malém aquariu do velikosti nejde mluvil jsem s chovatelem je to podle aquaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 16:35 JoKa Re: Jarda Slavik
Spíš lépe si nejprve přečíst pár řádek a potom nakupovat... ;-)
Už jenom název Krunýřovec Velkoploutvý dává tušit, že to nebude trpaslík... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 12:29 Muž Yirka [9126] Re: Jarda Slavik
Klasika, ale chybami se člověk učí. Alespoň víš, kde příště nenakupovat. (Pokud by ti ho tedy náhodou nevzala zpátky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 10:56 Muž Horác [3942] Re: Jarda Slavik
Gibbiceps do 54 litrů? ... tak to je mazec :o) ...
www.horacovoakvarium.cz/…
- viz odstavec "prodavač by měl umět poradit"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 09:47 Jarda Slavik Re: Yirka
Yirko toho Krunýřovce mi dala sama prodavačka že bude pěkne čistit aquarium a ted co čtu a poznávam,taky někdy řikaj pekný blbosti prodavači.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 06:59 Muž Yirka [9126] Re: Jarda Slavik
Když sis tam dal toho uvedeného krunýřovce, tak jsi musel klukovi do začátku pořídit pěkné obr akvárium. Nebo ses nepodíval kolik naroste? Já už jen dodám, že roste velmi rychle. ;-)
Edit: Teď koukám, že máš set 54 litrů. Tak se toho gibouše zbav co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:28 amrtin Re: Jarda Slavik
Fotka k příspěvku To je celkem běžný dotaz :) .Tak hlavně likvidují zbytky rybího žrádla,odumírající a mrtvé rostlinky,pak jelikož kálí jako ryby,tak se používají k "hnojení" rostlin (nejen při zajíždění akva).Ale není šnek jako šnek,mnou doporučované neritiny a clithoni se nedokáží rozmnožit ve sladké vodě,takže nehrozí jejich přemnožení.Ale třeba takový okružák,pokud má vhodné podmínky se přemnožit dokáže.Pak třeba piskořka slouží podobně jako žížala - kypří dno.A šneci jsou dobrým indikátorem kvality vody.A v neposlední řadě někteří jsou i krásní,viz foto ;-).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:28 Jarda Slavik Re: romant
romant napsal: Okružáci, levatky na údržbu rostlin a piskořky na údržbu dna, to je takovej rozumnej základ a když nebudeš sypat do akva tuny krmení, tak je budeš držet v rozumných mezích, samozřejmě že je nutný udržovat dno v čistotě, neb je to o tom papáníčku.Mam v aquarku 2 rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity a 1 rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:24 R Muž romant [27987] Re: Jarda Slavik
Okružáci, levatky na údržbu rostlin a piskořky na údržbu dna, to je takovej rozumnej základ a když nebudeš sypat do akva tuny krmení, tak je budeš držet v rozumných mezích, samozřejmě že je nutný udržovat dno v čistotě, neb je to o tom papáníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:22 Jarda Slavik Re: amrtin
Mno ze šneku mam strach at jich tam pak nemam 1000 kusu z jednoho šneku kluci :) Čim prospívaj šneci v aquarku asi se blbe ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:14 amrtin Re: Jarda Slavik
Začni svítit míň a pokud by ta Alternanthera začala strádat,tak přidej.Ale připrav se na riziko řas,po zajetí akva už se řasy likvidují snadněji,teď snad jedině Neritina nebo Clithon.Nějakého šnečka přidej každopádně klidně hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:01 Jarda Slavik Re: amrtin
Jak pišeš maximalne 7 hodin a když naročnejši rostlinky Alternanthera reineckii Rot ta je náročná na světlo zezačátku jsem vybral rostlinky podle vzhledu ne podle naročnosti tak nechci o ně přijit.Aquarium jsem prvotně pořidil jen pro syna ale chytlo nás to oba.Tak mám stále sviti min ?
Svítim cirka 11 hodin
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_reineckii

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:50 amrtin Re: romant
Jinak samozřejmě platí to,co napsal Roman palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:49 amrtin Re: Jarda Slavik
Tos udělal dobře,zákal po pár dnech zmizí,to je normální.Občas se při zajíždění akva dějí věci,že neznalý našinec často zbytečně propuká panice a začne např. vše desinfikovat a pod.,čímž situaci jen zhoršuje-to neber na sebe,to je myšleno všeobecně ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:37 Jarda Slavik Re: amrtin
Jilové kuličky už jsem dal ze začatku myslim že JBL nebo jak se nazývaj.Na dva dni se mi udělala jako by mlečná mlha tak se bojim něco přidavat at něco spiš neskazim a necham to raději bejt až se zaběhne co jsem četl rostlinky se zakořenujou po 3 týdnech. Svítivost mam 23 Watu plus nahoře mam nalepenou zrcadlovou folii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:36 R Muž romant [27987] Re: Jarda Slavik
Začátečníkovi do čerstvě založeného akvária bych to nedoporučoval, ale dbal na to, aby bylo vyhnojené dno, neb rostliny, když budou mít možnost budou tu kořenovou výživu preferovat. Je potřeba si uvědomit, že při hnojení do vodního sloupce je více než kdy potřeba mít v rovnováze světlo a právě ty živiny, což je výhodnější, když budou rostliny čerpat z toho dna, živiny tzv. skrytý a brát si je postupně. Takže buď nějaký výživový substrát, nebo třeba tolik oblíbené hnojivové jílové kuličky pod kořeny rostlin vpravený. :-)
Edit: Sluší se připomenout, že do nově založených akvárií to nechce moc pražit světlem a svítit spíš méně, jako třeba 6-7 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:32 amrtin Re: Jarda Slavik
Hnojit se může od začátku,ale je třeba si uvědomit dvě věci:jednak že je akva v záběhu a tudíž zvýšené riziko různých katastrof(řasy,...) a pak taky jak a čím nejlépe hnojit.Kytkám zpočátku stačí měnit vodu a přidávat makroprvky + nějaký ten šneček + malinko přikrmovat(i bez ryb).Neznám přímo uvedené hnojivo,ale obecně se doporučují jílové kuličky a PMDD nebo lépe Ferox ( www.rostlinna-akvaria.cz/… ).Pokud ovšem nechceš hnojivo měnit,tak přidávej hned,ale raději méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:59 Jarda Slavik Re: amrtin
Mužu přidat tekuté hnojivo Dennerle Pflanzen elixier nebo mam počkat až bude zaběhle at To nemam spiš plné řas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:28 R Muž romant [27987] Re: Jarda Slavik
Není, Akvaregulátor je slušně řešeno na nic, kdežto Nitrivec dovede skutečně pomoct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:26 Jarda Slavik Re: amrtin
A neni to samé ? Aquaregulator ,podobné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:23 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Tak upřímně, těch pár kapek je skoro na nic, ale když se dávkuje dle návodu předepsané množství, tak to má větší efekt, než sem tam kapka. Ovšem nic se tím nezkazí, ale ten mnou popsaný efekt se dosahuje právě tou správnou dávkou, to jak píšeš Ty, je to spíš na ty bakterie, než na efektivní a okamžitý boj s dusitanama, ale jak píšu, taky se dá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
Deně pár kapek nitrivce , né deně plže ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:27 R Muž romant [27987] Re: Jarda Slavik
Týden klidně denně a další týden obden a posléze najedeš na normální jednotýdenní výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:26 Jarda Slavik Re: romant
romant napsal: Teď se zaměř na výměny vody a měň klidně i denně tu 1/3, akvo je tvořený bordelářema, takže o N látky nebude nouze. ;-) OK a po jakou dobu mam dělat tu výměnu vody 1/3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:22 R Muž romant [27987] Re: Jarda Slavik
Teď se zaměř na výměny vody a měň klidně i denně tu 1/3, akvo je tvořený bordelářema, takže o N látky nebude nouze. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:18 Jarda Slavik Re: romant
Registaci udělam. Je dobře jak jsi napsal postup zaběhnuti toho filtru.Při nove výměne vody dávam Aquaregulator,teda jestli neni nesmysl.Pod rostliny jsem dal JBL kuličky jilové hnojivo.Jinak mam převážne živorodky.Měčovky a Paví očka.Cirka 13 rybek kolik jich mužu mit v zarostlem aquariu tak?Co jsem četl jak se zakořeni rostlinky cirka 3 tydny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:58 R Muž romant [27987] Re: Jarda Slavik
Předpokládám, že v tom akváriu jsou i ryby a to by mohl být při té operaci s výměnou filtru stylem kus za kus, problém. Určitě bych teď častěji měnil vodu, omezil krmení na minimum a udělal tzv. naočkování toho filtru nitrifikačníma bakteriema a to tak, že bych trochu odkalil dno a v tom odkaleným bordelu tu houbu novýho filtru promačkal a zapojil nazpět. Jinak to co popisuji bude zajišťovat i doporučovaný přípravek Nitrivec, jehož výhodou je i to, že obsahuje mletej zeolit a je tak schopen velmi efektivně z vody odstraňovat nebezpečný N látky, konkrétně NO2, což může v tomto rytmu výměny filtru zazlobit. S tou registrací s zřízením prezentace samozřejmě souhlasím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jarda Slavik
ten starej filtr jsi tam mohl nechat i s tím novým, oba na nejnižší výkon, ten novej by se ti rychleji zaběhl , ted budete zas aspon 14 dní muset čekat na zaběhnutí, koupil bych Nitrivec , denně přidal pár kapek a nějakého plže , piskořky určitě do dna , stačí 3-4 kousky , vony se pomnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:23 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Jarda Slavik
Ten filtr jsi vybral dobře,..super at se dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:00 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Jarda Slavik
založ si zde prezentaci, popis ,udelaj fotky, a vitej mezi námi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:58 Jarda Slavik
Tak se raději ptám máte hodně zkušeností.Aquarium mam založené cirka měsic a máme ho s klukem ja 33 let a kluk 13.Co jsem pročetl filtr o ničem jsem dal pryč co je u setu a ke svetlu jsem přidal 8 Watu zařivku co tam bylo puvodne 15 Watova zařivka,kte jsem přidal 8 Watovou bilou a ted je tam cirka 23Watu a nahoru jsem dal zrcadlovou folii tak snad jsem tomu pomohl co jsem pročetl.Je tam 14 druhu rostlinek neznam druh atd.Pravda je nový filtr tam mam 2 den tak se vytvaři vše nově. Máte nějake napad atd napište budu jen rád.Děkuju všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:48 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Jarda Slavik
Jardo nech tam to čeření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:48 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Jarda Slavik
jen k tomu přisavaní vzduchu u filtru tak pokud je to male akvarium a budeš ho mit třeba v ložnici tak ten přisavany vzduch je docela hlučný , jinak vzduchovat nemusiš, , ale je dobre to tam mi protže při nějakem problemu s vodou mužes pohotove zareagovat a začit rybkam vzduchovat , jinak tu připojku klidne nechaj tak jak je voda z toho střikat nahoru nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jarda Slavik
Akva by se mělo minimálně 3 týdny zabíhat bez ryb , jen s rostlinkama , vzduchování ted bude k ničemu , přečti si zde na fóru něco o zakládání akvarií, at nenaděláš zbytečné "boty" kterých pak budeš litovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:35 Jarda Slavik – Čeření vody nebo vzduchováni.
Dobrý den.Jsem začatečnik a koupil jsem si celej set a tak po přečtení jsem koupil jiný fitr Atman At-200 50-200l/h a ted nevim jestli zapojit na bok hadičku na vzduchovani nebo odtavit a nechat jen proud a usměrnit ho na min.Co myslite aquarium ma 54 litru .Děkuju všem za informaci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=1651