Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:14 Muž firerescue [6] Re: JirkaŠčobák
Tak určitě, když každý radí něco jiného tak to se super komunikuje ;-) Spíš bych uvítal, kdyby jste se vy dohodli a zaujali jednotný názor, ale to je asi nemožné, protože co člověk to názor. Nevzpomínám si, že bych někoho nějak urazil, pokud vás uráží moje dotazy, tak to se omlouvám. Spíš ze mě se tu dělá nechápavec, asi i jsem. Ale znova se budu opakovat, když každý radí něco jiného, blbě se porozumí ;-) zkuste se domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 12:06 silviebaris Re: firerescue
Ruzkatec je plovoucka,nepousti koreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 11:22 Muž LeRi [315] Re: firerescue
Mezi prvním a druhým měsícem od založení nám napiš jak jsi bez řas , jak se daří rostlinám a dej foto , potom se budeme bavit dál , zatím ahoj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2018 11:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: firerescue
Založil jsi to před deseti dny, nejásej, že jsi bez řas. Naopak využij tu chvíli na doplnění dalších rostlin. Později to budeš mít těžší.

P.S. Pokračuj ve své komunikaci a dopracuješ se do stavu, že ti nikdo nebude chtít poradit. Už teď se mě jeden člověk soukromě zeptal, kde beru sílu na komunikaci s tebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 11:00 Muž firerescue [6] Re: LeRi
Tak teď jsem v pasti úplně. Každý mi radí jiný postup. Oba se diametrálně liší. Ale zajímala by mě poznámka o tom radioaktivním substrátu...to je zase jedna paní povídala, nějaká konspirační teorie? A klidně jestli bude zájem, můžu to vyvrátit nebo potvrdit. Jelikož v práci mám přístroje na měření plošné radioaktivity, nebo dávkového příkonu. Nakonec se mi ozval přes SZ kolega co trávníky pěstuje a poradil mi nějakou zlatou střední cestu, kterou má ověřenou. Takže to zkusím, jelikož se to nejvíce blíží mojí představě.
Řasy zatím nikde nejsou. To mě dojímá ze všeho nejvíc. "máš to blbě, určitě tam máš spoustu řas" ;-) Asi fakt dělám něco blbě, že ty řasy ne a ne přijít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 08:48 Muž LeRi [315] Re: firerescue
Máš stejně velké akvárium jako mám já (kolik tam mám rostlin ?) , utratil jsi dost peněz za tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… (radioaktivní substrát) a ten je třeba téměř celý pokrýt rostlinou hmotou (kameny a kořeny v něm stejně nerostou) v tvém případě tam poroste akorát spousta řas, koukni na You Tube jak se s takovým substrátem pracuje ještě s tím můžeš něco udělat tak neváhej ;-) youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2018 01:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bobik0cz
Jenže spousta lidí to neumí a bohužel z těch, co to umí, zatím nikdo nedal srozumitelný návod, jak to dosáhnout. Takže masy tápou a jako houby po dešti se objevují šutrově, větvově a technickým vybavením fajn akvária, která finálně a minimálně na úvod selhávají v tom nejzásadnějším - udržení života. Jen sem, tam se objeví někdo, kdo to napoprvé dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 00:32 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: JirkaŠčobák
Odpovídal jsem na tvoji řečnickou otázku "Co je důležitější?"

Pro spoustů lidí je důležitější vzhled AQ a né jen všelijak nasázené rychlerostoucí rostliny, případně rostliny na pokusy.

Zároveň s tajným přáním, aby se řasy neobjevily. Nemluvím o aquascaping. love

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.03.2018 21:27 Muž firerescue [6] Re: afc1886
Ten růžkatec jsem tam měl a jako jediná rostlinka se nechytl. V substrátu jen uhníval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 21:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: firerescue
Co je důležitější? Layout nebo rostoucí rostliny bez řas? Pokud ti neporostou rostliny, je celý layout v p****i i kdyby byl sebevíc super.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 20:11 Muž martmart [106] Re: firerescue
Ano.. delal by si do zabehleho akva, ktere uz si muze neco nechat libit..
tak to delam ja, nevim jak kdo jinej co dela.. osvedcilo se mi to..
Chci dat novy koren, stonkovky odeberu, dam kamen, po mesici dvou pokud neni problem, pokracuju s korenem... pokud na vyndane rostliny nenajdu misto, daruji, prodam, vyhodim..
Ver mi, uzil sem si se sinici tri dlouha leta.. nepreji to nikomu.. jen proto, ze jsem si rekl je to v poho a neridil se radami a moudry zkusenych..
Kazdy si hold voli cestu sam..
Porad si rikam, sleduj vyvoj a vys... se na prispivani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 19:44 R Muž afc1886 [14681] Re: firerescue
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 19:32 R Muž romant [27987] Re: firerescue
100% mít nemusíš, ale 80% plochy dna osázených rostlinama to už je nějaká obecná poučka, která splňuje ten kompromis mezi případným osazením dekorací v podobě kořenu a kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 19:29 Muž firerescue [6] Re: martmart
Tak že se dělá layout do akvária osazeného rostlinkama to čtu opravdu poprvé. Asi by se to i dost těžko provádělo, stejně bych ty rostliny musel vytrhat a usadit kameny a kořeny. Při tom bych jich asi spoustu zničil a poškodil. Že je vidět pozadí je u akvária založeného před 10ti dny normální. Prostě to tak rychle neroste. Ptal jsem se jak rychle zakoření rostlinka, nevšiml jsem si že bych se opakovaně ptal na stejnou věc. Ale pokud tomu tak je tak to se omlouvám a nemusíš na moje komentáře reagovat. Rady si beru k srdci, osadím co půjde, ale rozhodně nevyházím kořeny a kameny jen abych měl 100% dna pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2018 17:59 Muž martmart [106] Re: firerescue
A to je problem..
Skalka a koren by bylo daleko lepsi davat postupne do zabehleho akvaria, plneho rostlin.. mas to ve tvem zdejsim vlakne xkrat napsane.. zadas rady, neposlouchas odpovedi.. nemuzu pochopit proc se teda porad dokola ptas na to same.. jak to muze dopadnout?
Bud si to udelej po svem, nebo se zarid dle odpovedi na tve otazky..... porad dokola..

Edit: ptas se jirky na rady, jdi na jeho profil tady na strankach a prvni co uvidis je..Pokud vidíte, z čeho je pozadí, máte málo rostlin v akváriu.
Pak to bude fungovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 16:46 Muž firerescue [6] Re: JirkaŠčobák
OK tak budu ještě sadit, ale 2* tolik tam toho nevleze. Skalka i kořeny něco zabírají. Zadní a střední část akva jsou osazené. Takže hodím něco dopředu a pokusím se i na kořeny něco navázat.
Vím že je to hodně všeobecný dotaz, ale jak dlouho trvá rostlince než se po vysazení chytne? 10-14 dní? Nemyslím tím její růst, ale za jak dlouho se vytvoří kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2018 15:11 Maq Re: Cyklohentán
Dělal jsem (a dělám) s řasami všelijaké pokusy, a zejména jsem také ověřoval tu amoniovou teorii. Ne že by s amoniem řasy nerostly, ale nerostou o nic rychleji, častěji nebo víc než když jsou ve vodě pouze dusičnany. Nezjistil jsem žádnou souvislost.
je asi obecným pravidlem, že řasy mají amonium raději než dusičnany. Ale to vyšší rostliny taky; je to pro ně energeticky výhodnější zdroj dusíku. Ale řasy i rostliny (i sinice) rostou i bez amonia.
Nenašel jsem zatím žádné jasné řešení. Mohu jen souhlasit s tím, že v zaběhnutém akvárku s dostatkem rostlin jsou problémy s řasami méně časté a vážné. A taky s tím, co píše @romant, že zejména v nových akvárkách časté výměny vody zmírňují většinu potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 23:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: firerescue
firerescue napsal: Tak co jiného do začátku proti řasám vysadit?
Rostliny. Asi 2x tolik, než co aktuálně máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 21:43 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Maq
To ma mrzí :-( Ale prišlo mi to docela logické
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 21:42 R Muž romant [27987] Re: Maq
Výměna vody, to je to oč tu běží. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 21:38 Maq Re: Cyklohentán
Ano, šíříš komerční dezinformaci, která nemá základ v žádném odborném prameni, ale zato velmi vhodně napomáhá prodeji výkonných filtrů a drahých filtračních médií údajně podporujících nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 21:03 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: romant
No to je úplná pravda. Ak sa nemýlim, odstránite tým amoniak ktorým sa živia spóry rias, a tie potom neprejdú tak ľahko do ich typickej formy kedy už majú podobné nároky na živiny ako vyššie rastliny :-)

Toto nie je môj poznatok, iba posúvam info ďalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 20:53 Muž martmart [106] Re: firerescue
Pokud nebylo akva dostatecne osazeno, muzes delat v podstate cokoli.
Komu neni rady...
Mas o zabavu nasledujici mesice postarano..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 20:45 Muž firerescue [6] Re: romant
Zatím nehnojím vůbec, substrát by to měl utáhnout sám. OK světlo zatím nechám jak je. Takže vše při starém nic neměnit a čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2018 20:39 R Muž romant [27987] Re: firerescue
Jestli se bojíš řas, stejně je budeš mít. X-) Za mě krevetky prostě teď ještě nedávat. ;-) Ladit světlo, tím nebláznit, svítit spíše méně než více a nebláznit s hnojením. Čím víc rostlin, tím lépe, výměny vody za mě jedna z nejlepších protiřasových prevencí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 20:34 Muž firerescue [6] Re: romant
Ani když jim budu často měnit vodu? Tak co jiného do začátku proti řasám vysadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 20:31 R Muž romant [27987] Re: firerescue
Za mě krevetky prozatím ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 20:22 Muž firerescue [6] Re: Jarry
jj viděl jsem to taky vázat vlascem. Díky za typ, asi to zkusím dát na dva větší pahýly a uvidím jak se tomu povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 20:20 Muž firerescue [6] Re: romant
Dnes jsem dělal testy vody po 9ti dnech. N látky v normě, pH i Cl2 také. Dokonce to opravdu o skoro polovinu změkčilo vodu jak uvádějí. Rostlinky se z většiny chytly, nemám jim uz začít svítit naplno, ale kratší dobu? Nebo nechat 10h na 50%...po řase zatím ani památky. Zítra asi ještě něco dosadím a přemýšlím o první osádce, když je voda OK. Pár rybek na řasy a krevetky...těch se trochu bojím moc jsem o nich ani nečetl. Spíš jsem to bral jako zajímavost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2018 22:06 Muž Jarry [1437] Re: firerescue
Taxiphyllum barbieri atd., prodává se to většinou jako chuchvalec, nejlépe to ale vypadá, když se ke kořenu přiváže (tenkým vlascem, někdo to snad i lepí) tenká vrstva, nebo jen pár vláken a nechá se vyrůst přirozeně - ale roste pomalu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 20:52 R Muž romant [27987] Re: firerescue
Ale klidně, já jenom odkáži na svojí předešlou odpověď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 20:50 Muž firerescue [6] Re: romant
Schválně zkusím udělat po 14ti dnech test vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 19:30 R Muž romant [27987] Re: firerescue
Ano, hlavně to co není vidět. ;-) Tedy N látky ve všech možných podobách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 19:28 Muž firerescue [6] Re: Jarry
A nějaký typ co dát na ten kořen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 19:26 Muž firerescue [6] Re: romant
To je opravdu z toho substrátu takové svinstvo ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2018 18:04 R Muž romant [27987] Re: firerescue
Pozor na ten substrat ADA Amazonia a krevetky, tedy toto rozhodně neuspěchat a na to co se píše moc nedat, tedy rozhodně ne za 14 dní, to bych opravdu nedělal a dobu nasazení krevetek bych posunul na týdnů osm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 17:56 Muž Jarry [1437] Re: firerescue
Krevetek bych koupil třeba 20, když se jim bude dařit, bude jich brzy plné akvárium - chtělo by to nějaký mech na kořen, v tom se jim moc líbí. Když tam budou krevetky, tak bych asi neritiny nedával (když jich bude více, budeš mít všude bílé tečky - vajíčka, ze kterých se nic nevylíhne), krevetky se o řasy postarají. Řasožravé ryby (pokud máš na mysli SAE) bych si rozmyslel, možná otíky, ale to jsou zase dost citlivé ryby. SAE rychle vyrostou, žrát řasy přestanou a pak je budeš hodně obtížně lovit. Držel bych se krevetek, s nimi podle mě není potřeba mít další konzumenty řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 17:12 Muž firerescue [6] Re: Jarry
Díky za věcné připomínky. Díky všem co se snaží poradit. LED pásky tam mám dva, navrhoval to pán co se zabývá akvaristikou přes 20 let, tak mu věřím že budou stačit. Netušil jsem že trávník je tak choulostivý na řasu. Každopádně nechci trávník v celé nádrži, plochou to vychází cca 1/3 plochy, zbytek ostatní rostlinky. Láva je jen podklad na ní je 4-5cm substrát ADA Amazonia.
Jak to vidím, než být zklamaný nechám trávník ještě u ledu i když s těžkým srdcem sad
Krevetky hodlám pořídit, kolik jich koupit? Resp. Dosadím nějaké rostlinky a doporučte mi kolik neritinek, krevetek a pár řasožravých rybek do začátku, než se vše usadí a chytne. Pak bych už je doplnil jen neonkou. Nic jiného tam ani rvát nechci.
Ještě jednou díky za pomoc...ještě že Vás mám. Asi ne všechno je tak snadné jako na YouTube a v příručkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2018 10:01 Muž Jarry [1437] Re: firerescue
Ještě rada ohledně řas a obecně trávníkových akvárií, pokud se do toho budeš chtít pustit - hodně si zjednodušíš život, když bude akvárium plné krevetek (klidně těch nejobyčejnějších, co koupíš od chovatele do 10Kč/ks), které ho dokáží udržet téměř bez řas. Druhá rada - trávníky obecně vyžadují hodně světla, nejsem si jist, jestli bude LED pásek dostatečný i při výšce akvária 40cm. A ještě jedna věc - ta drcená láva, co tam máš, mi přijde hodně hrubá, na trávník to chce písek max kolem 1mm. A poslední - zkus rostlinu rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.03.2018 09:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Barakainus
Aquascapeři navíc často v dotyčný moment pracují jen na jednom akváriu, měsíce se piplají a když ho dotáhnou k dokonalosti, vyfotí, zruší a jdou dělat nový design. Tito lidé často pracují stále se stejnými rostlinami, se stejnou nádrží, stejnou technikou a hrají si pouze s designem, což znamená, že mají věci "osahané" a proto to v jejich podání vypadá snadno (otázkou je, jak by jim šlo, kdyby měli pracovat s druhy rostlin a technikou, které neznají).

P.S. A věřím, že kdyby měli onen vzhled akvária udržet další rok, zbláznili by se. Něco vytvořit a něco udržet, není jedna a ta samá věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2018 08:20 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: firerescue
To oni ho tam sice rvou rovnou, ale taky tam maji rasy. To ty je jen na youtube nevidis, neb je denne vybiraji nebo tam liji chemii nebo obe. Nebo to zabiraji zdalky.
Ja pred vanocema prekopal akva a udelal travnik, ale akva uz bylo zalozene 2 roky a zabehly filtr. Stejne se udelala rasa, jak se dramaticky snizila biomasa rostlin. A to jsem sazel hodne nahusto.
S rasou jsem nic nedelal neb jsem vedel ze chcipne az se to srovna a zacne vsechno rust. Trvalo to asi mesic. A to se bavime o 2 letem akvariu s 5 let starym substratem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.03.2018 23:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: firerescue
Akvaristiku dělám velmi dlouho, poslední dva roky dost intenzivně pozoruji diskusní akvarijní fóra. Tvorba trávníku je pro 85% akvaristů honbou za přeludem, která se nepovede. Problém číslo 1 je, že trávník nevytvoří tak velký objem rostlinné hmoty, jako jiné rostliny zasázené na stejné ploše místo něj. Problém číslo 2 je, že akvarista, v okamžiku, kdy se mu trávník opticky zaběhne, toto si neuvědomí a osídlí akvárium rybami podle standardně uváděných poměrů ryba/litr. Z břicha odhaduji, že množství a složení ryb do takového akvária by mělo odpovídat nádrži asi 4x menší - pokud mám například 120l, osídlím to množstvím ryb, které bych dal do 30l. Většina lidí toto neudělá, dá ryb víc, naběhnou řasy a trávník sežerou (následně nádrž nefunguje a začnou hynout i ryby).

Problém 3 spočívá v každé jedné neosazené ploše panenského substrátu, kterou často nechávají akvaristé, řídíce se idiotskou myšlenkou: "Ono se to rozroste."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 23:04 Muž martmart [106] Re: firerescue
Akva se musi zabehnout, ustalit pomery..
Jakmile to bude muzes zacit postupne delat treba travnik..
Ale ja uz tu nemam co rict, nacteno mas, na trubce to taky tak delaji, popreju jeste jednou at to hezky roste a pujdu delat neco, kde bude uzitek.. treba spat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:59 Muž firerescue [6] Re: martmart
Tak co jsem se díval hodně na youtube tak tam trávník rvou rovnou z první. Přečetl jsem toho docela hodně, půl roku než jsem si akva objednal jsem jen studoval, ale spíš články ne fóra. A knihy, ač moc dobrých jsem jich nenašel snad jen "Rady chovatelům - akvarijní ryby" za něco stála. A ten trávník jako že se mi nechytne, nebo nebude plnit funkci rostliny? Pořád nechápu, proč ho teď vynechat a za půl roku překopávat půlku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:51 Muž Jarry [1437] Re: firerescue
Já bych počkal, až vše ostatní dobře poroste atd., trávník je snadná oběť řas, ale zkusit to samozřejmě můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 22:49 Muž martmart [106] Re: firerescue
Nez se ti akva usadi, pokud ho budes mit osazene rychlerostoucim plevelem, bude tak pul roku pryc.. to anubias neni, neroste rychle..
Potrebujes egerii a podobne stonkovky..
Do popredi muzes dat nejake kryptokoriny napr....
Ale je to jen placani jater a vody.. cist nechces, chces travnik..
Preji hodne stesti. ;-)

Edit: mozna bych i vsadil na to, ze po pul roce ti to dojde a zacnes odznova, s plevelem..
Ale treba ne, treba ti to pujde, kdovi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:44 Muž firerescue [6] Re: Jarry
Co2 bude v zítra ;-) bez toho bych se do trávy vůbec nepouštěl. Nenapadá mě nic víc co bych pro to mohl udělat. Trávník je taky rostlina, je opravdu tak velkou chybou ho tam 3 týdny po založení vysázet? Resp. opradu mám osázet rychlerostoucíma rostlinama celé akva a na trávník pomýšlet až třeba za půl roku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:38 Muž Jarry [1437] Re: firerescue
Myslím, že po 14ti dnech, navíc bez hnojení a CO2 ti trávník nevyjde. Ale zázraky se občas dějí;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:33 Muž firerescue [6] Re: jarovo
Tady jsem taky zkoušel pročítat...ale je to skoro nemožné. Vlákno má i několik desítek stran, je nepřehledné a až v 5té reakci je to mimo téma. Takže tady se rozumy čerpají dost obtížně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:30 Muž firerescue [6] Re: martmart
Ahoj, chválit není co. Spíš se chci vyhnout začátečnickým chybám. Rostlinky tam jsou hlavně dost Anubiasu nebo jak se tomu plevelu říká. Jsou zasázené spíš vzadu, na fotce nejsou vidět, protože jsou ještě malé. Vím ten předek vypadá docela prázdně, ale nechtěl jsem to tam moc osazovat. Když bych tam po 14 dnech chtěl zkusit ten trávník. Myslíte jako že mi to nevyjde?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=651