Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 11:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joshuax
Existuje silene mnozstvi ras, a pochopitelne maji ruzne druhy ruzne naroky. Nicmene mnoho druhu je tak nenarocnych, ze porostou i tam, kde uz se vyssi rostliny naprosto nechytaji. A pak je zkus umucit hlady, s tim u mnoha ras prilis nepochodis, tedy aspon pokud v tom maji take rust rostliny... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 11:37 Muž Sputnik [12] - Rostliny
No,jak je vidět moje trápení jen tak rychle neskončí.
KRUPIČKA se objevila.Já vím jiné téma,ale přes to,nějaký jednoduchý trik? osolit? zvýšit,znížit teplotu?
rybky jsou celkem dost obsypané:-(
POMOC :-(
Asi z nových kytek,nebo ze šneka,co já vím.:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:47 amrtin Re: grunda
To by se ty čtyři císařky musely přežrat k prasknutí(ale já jim radši dopřeju tablety se spirulinou) a vybírám ho ručně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: grunda
Když moje to nežerou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:37 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mě stačilo 3 dny nekrmit ryby a bylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:23 amrtin Re: Kaira
To mi povídej... :-| :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:21 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: amrtin
Ale jde, stačí jen sbírat a sbírat a sbírat... a sbírat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:09 amrtin Re: Sputnik
Okřehek je užitečný plevel,pozor na něj,ten jak se jednou dostane do akva,tak už se ho nejde zbavit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:04 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: romant
filtr jsem čistil minulý týden,a jen ho propláchl akvarijní vodou,měl jsem na mysli spíš očistil kameny,sklo,kořeny a pozadí od řasy,jen mechanicky.A samozřejmě odsát ji ze štěrku.
A tu plovoučku mohu dát zatím jen egerii,ikdyž v akvaristice u nás mají okřehek,tak ho možná pořídím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 08:10 R Muž romant [27987] Re: Sputnik
Pozor na to slovní spojení "vyčistím vše co se dá", aby to nebylo spíš do mínusu. když budeš čistit, předpokládám filtr a dno, tak nečiň tyto operace společně v jeden okamžik, ale třeba po týdnu. Při tom pořizování rostlin bych pamatoval na nějakou tu plovoučku, proč jsem ti včera psal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2014 08:00 Muž Sputnik [12] - Rostliny – děkuji
Děkuji všem zúčastněným.A prosím nehádejte se kluci:-)a holko:-)
Dnes to budu koumat,vyčistím vše co se dá,osázím kytkama,přidám NO3,začnu sytit CO2 a vše nafotím a dám sem.

Každopádně ještě jednou děkuji,protože jsem na tento server přišel s tím,abych se tu něco dozvěděl(což se stalo)a aby téma popřípadě položená otázka byla probírána.
Přešel jsem tu z jiného serveru(nechci jmenovat)Tam jsem se dočkal víceméně jen urážek a odpovědí typu,tak si dělej co chceš,a nebo jsem byl dokonce napadán že si vymýšlím a pod.

Děkuji vššem,jsem rád že jsem mezi Vámi stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 20:37 Muž Motýl [145] - Cichlidy
U čerstvě zaleženého akvárka je zbytečné řešit řasu. Akvárko si stejně dělá co chce. Až tam začne vše fungovat jak má, řasa zmizí sama, eventuelně pomůže šnek, ryba, krevetka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 20:34 Muž Horác [3942]
Já jenom jednu technickou ... ten můj článek ... celou problematiku řas v akváriu velmi, ale opravdu velmi zjednodušuje ... berte to v potaz a nehádejte se kvůli němu :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 20:15 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Joshuax
Prosím, přestaň plácat nesmysly. Četl jsi vůbec, co píše Sputnik? To ti poněkud nedocházejí souvislosti. Jeho kohoutková voda je téměř na nule s NO3, ze zářivek má zapnutou jednu dvojici, takže mu jedou napůl(určitě nemá moc světla). A to AQ je ČERSTVĚ založené (1,5 měsíce). A že mu rostou řasy, se vůbec nedivím. Stačí si dát 1+1 dohromady a vyjde ti 2, nikoliv 11.
EDIT: Možná by sis měl u Horáce ten článek přečíst víckrát, má to docela jasně a srozumitelně napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Joshuax
tak už opravdu naposled - blábol. Přeber si to jak chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:30 Muž Joshuax [17] Re: grunda
No ale to je presne ono. 1. je tam napsano VOLNYCH (vychazi to z faktu, ze prebytek zivin uz spotrelbovaly zdrave rostliny) a 2. byla to oprava toho co napsal tazatel, ktery to pochopil opacne, ze kdyz bude mit hodne zivin ve vode, ze bude te rasy malo. Takze se nejednalo o nejakou definici, kterou tu zjevne nekdo pochopil jako dogma, ale o opravu vztahu + a -...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Joshuax
Joshuax napsal: Ne naopak. Malo volnych zivin ve vode = malo rasy.

Cetl jsem 2 mesice zalozeno, takze jsem poredpokladal, ze to uz mas osazeno rybami, ktere produkuji nejaky detrit.


reagoval jsem na tohle, není to vytaženo z kontextu, prostě jsi to napsal
zvednout NO3 to určitě chce, stejně tak jak spal amrtin - zkrátit dobu osvitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:23 Muž Joshuax [17]
Ale to jsme presne u toho, s cim jsem do teto diskuse sel. On nema kytky, nebo ne dostatek a ma mnoho svetla. Nic nerikajici hodnoty vody a to je ta cast, ktera tomu chybi. bez tech kytek ta rovnovaha nikdy nebude a ta rasa bude mit prostor... Tot vse... To ze jste vytahli z kontextu neco a vylozili si to jinak, nez jak to bylo mysleno, to neni chyba te myslenky.
Cilem bylo nabidnout jiny uhel pohledu na mozny problem, ne se striktne drzet rady, zvys NO3 a bude to fajn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Joshuax
takže naposled, blábol. Troufnu si tvrdit, že většinu těch článků jsem četl - Horácovi stránky, barrreport.com, ukaps.org a další a další. Nicméně to co píšeš ty je blbost, řasy ti porostou i když bude v akva - podle tebe málo volných živin. Obecné pravidla opravdu existují, a to nejhlavnější z nich je dostat živiny do rovnováhy a mít v akva zdravé kytky (mimochodem, to je napsáno i v Horácově článku - nestačí jen číst, je třeba i pochopit). Zbytek už je individuální pro každé akva.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:57 Muž Joshuax [17]
Ignorujes zakladni fakta... Podivej se na osazeni sveho akvaria a akvaria tazatelova... Nikdy nemuzes rict, ze kdyz to funguje tobe, tak uplne stejne to bude fungovat u nej, proto nevychazim ani z vlastni zkusenosti, ale z obecnych pravidel, jak by to asi tak mohlo idealne fungovat. Jeden ze slusne napsanych clanku na toto tema je treba tohle:

www.horacovoakvarium.cz/…

Mohl bych tu nasazet desitky clanku, ktere podporuji to co jsem napsal, ze zdrave rostliny odebirajici dostatek zivin z vody = snizeni volnych zivin ve vode = mensi sance pro rasy a je uplne jedno v jak velkem akvariu tohle budes ci nebudes provozovat. Tazatel dodal jenom zakladni info, neda se z toho spravne vydedukovat v cem presne muze byt problem, treba prekrmuje tech par ryb co tam ma a ma ve vode prebytek fosforu, co ja vim...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.03.2014 18:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Joshuax
jak jsem psal, to je zase blábol. CO2 používám, vodu měním 3x týdně, hnojím upravenou verzí EI a řasy se nekonají
pokud bude dost živin pro kytky, tak bude pro řasy živin až až
první si to co píšeš ověř ve vlastním akva a pak raď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:35 Muž Joshuax [17]
Prosim vas, neprekrucujte fakta, nenapsal jsem malo zivin, tak to tu prosim neopakujte po nekom, kdo celou vetu zrejme ani nepochopil... Dekuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:34 Muž Joshuax [17]
Ja se tu fakt nechci dohadovat, ale trosku se tu informace rozchazeji s tim, co jsem v neposledni dobe nacetl u nas i v zahranici co se prave ras tyce, nebot mam taky v zasade cerstve zalozeno a taky svadim boj s rasou, jenze v mensim akvariu, kde je prace preci jenom o kus slozitejsi...
Casta vymena vody pri pouzivani CO2 = michani rozdilych hodnot pH vody, tzn jsou tak velke skoky v hodnote pH pri kazde vymene a to naopak rasam svedci. Ono to vlastne svedci zejmena sporam, coz berou jako takovy aktivator. (neni to z me hlavy, ale z chytrych clanku).
Stejne jako jim svedci prebytek zivin ve vode pri vysoke intenzite osvetleni. Z cehoz logicky vyplyva, ze nedostatek zivin pro rasy = mene rasy, to at se na me nikdo nezlobi, ale vychazi mi to jako matematicky fakt...
Nerikam nedostatek zivin pro rostliny, ale malo volnych zivin a to je rozdil...
Pokud je ale rostlin malo a nedochazi tudiz k patricnemu odebirani zivin z vody primo rostlinami, pak jich musi zustavat dostatek prave pro rasy.

Nedostatek NO3 bych ale hned neresil jeho umelym pridavanim, spise bych se podival, jestli neni ve vode prebytek NO2, jestli vubec dochazi ke spravne nitrifikaci a az posleze resil hodnoty NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2014 18:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Joshuax
to je zase blábol - málo živin = málo řasy ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Kdo ma Okrehek, ma permanentni test na NO3. Funguje s malym zpozdenim, ovsem opravdu jen malym. Jeden kousek jsem si nechte prenesl do druheho akvaria, ze ho pak vytahnu... vzpomel jsem si snad za 3 dny, vytahoval jsem 5ks :) . Pokud by bylo NO3 malo, vytahl bych jeden cely zluty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.03.2014 16:41 R Muž romant [27987] Re: Sputnik
Jinak spolehlivej přírodní test na přítomnost dusičnanů jsou plovoucí rostliny, který neomylně indikují nedostatek dusičnanů tím, že jsou neduživý, bezbarvý, nemnoží se, žloutnou a uhnívají. Jakmile se takto začnou projevovat, je to signál k posílení dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:26 amrtin Re: Sputnik
Jo,ale to já třeba používám taky a taky jsem v miníčku naměřil "neměřitelné" množství no3,tak sem začal přidávat to nitro.Teď už tam hnojí krevetky,tak neni potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 14:21 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: amrtin
Mám to PMDD,tak to udělám tím KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 14:19 amrtin Re: Sputnik
To je fakt,takže NO3 holt přidávat :-| (např. Easy Life NITRO).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2014 14:18 amrtin Re: Sputnik
Tak podle mě je lepší snížit celkovou intenzitu než zkracovat dobu svícení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 14:08 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Jája
Takže podle rozboru vody by měly být dusičňany na 2.9 mg/L a Ph 7.66
Takže test asi bude OK myslím že 3mg/L se budou měřit dost blbě,první políčko na testu je myslím 10mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 14:03 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Jája
Uf,tak něco takového jsem chtěl slyšet:-) děkuju.Ten test je od rataje a je nový,nevylučuju že je špatný.Ten rozbor vody pokoumám:-)
S tím svícením to vím,myslíš si že je lepší vypnout některý z párů zářivek,nebo raději svítit plným spektrem kratší dobu?
Současnost je taková že ted svítím jen jedním párem 8.5 hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2014 13:36 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Sputnik
A ještě ke svícení. Máš dost silné světlo na rozjezd, tak zkrať zatím dobu svícení na 6 hodin denně. Časem dobu svícení budeš pomalu navyšovat, ale až uvidíš, že se rostliny s řasou popraly. Časté výměny vody jsou naopak dobře, protože řasy mají rády klid. Takže pokud vodu měníš, tak ten klid jim nabouráváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2014 13:29 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Sputnik
To AQ je čerstvé a že v čerstváčku vyběhnou řasy, tak to je taky normální. Dej tomu čas a buď v klidu. NO3 na nule nesmí být, to by ti rostliny nerostly. Být tebou si zjistím jak to vypadá se vstupní vodou. Máš kohoutkovou vodu, tak se obrať na svého dodavatele vody, jaké má dodávaná voda parametry. Buď to mají přímo na stránkách nebo by ti to měli na požádání sdělit. Pokud by ti posílali údaje, tak si nech poslat celý rozbor, ne jen NO3. Spíš se domnívám, že máš špatný test. Pokud bys v AQ měl skutečně NO3 neměřitelný, tak klidně přidej na 30mg. Té výše bych se až tak nebála. A už vůbec neplatí že "málo volných živin ve vodě = málo řasy". To je pěkný nesmysl. Rostliny zasaď, srovná se to. Pokud ti rostliny pojedou, tak za čas řasy převálcují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 12:44 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Joshuax
no mám tam 20 neonek a 4 skalárky.pochybuji že nakadily tak aby to bylo plné živin.Navíc bych naměřil nějaké NO3,ne?
Nebo bych měl přeměřit NO2?
Nepřidával jsem zatím nic.Jen filtruji.
Měl jsem tak dva týdny zaplou UV lampu,tak možná to byla chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   14.03.2014 10:54 Muž Joshuax [17]
Ne naopak. Malo volnych zivin ve vode = malo rasy.

Cetl jsem 2 mesice zalozeno, takze jsem poredpokladal, ze to uz mas osazeno rybami, ktere produkuji nejaky detrit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:38 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Joshuax
akvárium je nově založené,na fotkách jsou rostliny ze starého akva,ted nakoupeno cca 30ks nových rostlin,takže v sobotu to osázím a vyfotím.
Živiny podle mne v akváriu vůbec nejsou,neměly se tam jak dostat,vše je nové.
Vodu jsem měnil (možná zbytečně jednou týdně 20%).
Nejde mi do hlavy že málo živin rovnáse řasy,Když přidám živiny tak řasy zmizí?Jakože je vyšší rostliny řasu vytlačí?
Takže v sobotu se pokusím odstranit co nejvíce řas,vyměním vodu,osázím rostlinami a přidám KNO3 na potřebnou hladinu a uvidím.
Budu doufat ve zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:37 Muž Joshuax [17]
Taky zkontroluj ty hodnoty okolo CO2. Jestli upravujes vodu jeste jinak, nez jenom prirodni cestou (medieum filtrace, pridavani ruznych flasticek atd...), pak uz ti Tilmanova tabulka muze byt uplne k nicemu a CO2 vubec nemusi byt podle pH v takove hladine, jakou predpokladas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:27 Muž Joshuax [17]
Videl bych to spise na malo rostlin a prilis zivin.
Vice rostlin = mene zivin ve vode = mene rasy = spokojeny majitel.
Pokud je ten obrazek aktualni, tak je tech rostlin fakt malo a jestli jsi byl stedry a mas ve vode prilis zivin + dostatek svetla, je to pro rasy idealni prostredi...
Nekde jsem cetl, ze snad 70% dna by melo byt osazeno rostlinami. Ja bych to takhle strikne nevidel, preci jenom kazda rostlina pracuje trochu jinak, ma jinou velikost listu atd, ale obecny fakt je, ze cim vice rostlin = tim lepe. Odebrat se daji vzdy ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Sputnik
Já bych řekl, že závisí od toho, jak často měníš vodu. Jestli měníš týdně alespoň 1/3 objemu, nebál bych se jednorázového zvýšení koncentrace na 20 mg/l po výměně vody a pak každý den bych dodával třeba 2-3 mg/l (máš CO2, podle prezentace ne moc rostlin, nevím, kolik jsi teď dokoupil). Taky bych začal přidávat zbytek PMDD v koncentraci třeba 5 ml/100 l. Píšeš, že jsi nenaměřil taky žádné železo, co taky není zcela ideální. Ale to může být taky problém testu. U těchto hodnot se nemusíš bát jednorázového zvýšení koncentrace.

Jestli vodu neměníš tak často, začal bych s tím KNO3 a zbytek PMDD třeba s třetinovou dávkou. Po deseti dnech bych zhodnotil, jestli se to spíš zlepšuje nebo zhoršuje a podle toho bych upravil dávku.

PMDD si radši rozdělej zvlášť, mikroprvky do jedné láhve, KNO3 do druhé a zbytek makroprvků do třetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:13 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Horác
děkuji za reakci.Okružáky teď sehnat nedokážu,možná později je někde seženu.V akvaristikách u nás je nemají:-(
Jak mám tedy postupovat při zvyšování NO3.
Mám PMDD,takže mám ho normálně rozmíchat,tzn.všechny složky,nebo do aqua přidávat jen KNO3?

¨Mohu si dovolit určit dávku,třeba 5ml/100L a tu třeba v dvouhodinových intervalech přidávat do akva dokud se NO3 nedostane do normy?
Nebo tuto dávku přidávat každý den,v tomto případě mám obavy že bude trvat více dní než se dostanu na správnou hladinu NO3.
Na kolik bych se s tím NO3 měl dostat? stačí 20mg/L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 08:25 Muž Horác [3942] Re: Sputnik
Sputnik napsal: Je problém v tom že mám NO3 na nule? Rozhodně. Při takovém množství dusičnanů (a světle) se přece nemůže dařit rostlinám ... a když se nedaří rostlinám ...
P.S. Místo zatemňování bych pořídil okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 07:30 Muž Sputnik [12] - Rostliny – Nové zařasené:-(
Zdravím a prosím o pomoc,mám cca 2 měsíce založené 750ti litrové akvárko.Po cca 1 měsíci se mi oběvila zelená řasa a nemohu se jí zbavit.Mám nově nakoupené rostliny a chci je zasadit,ale do tak zarostlé nádrže se mi nechce.
NO3 - 0
Fe - O
Ph - 7.8 Co2 systémem snižováno na 7.2
KH - 9.5
t - 24°C

tot vše co dokážu změřit.Je problém v tom že mám NO3 na nule? Hnojivo mám PMDD,ale zatím jsem nehnojil.Mám tedy zvýšit NO3 třeba na 20 "jednorázovým přidáním jen KNO3? aktuálně mám akva 100%zastíněné od včerejška,ale o víkendu bych chtěl vyměnit část vody a mechanicky očistit co se dá.
svítím na to dvěma trubicemi 54W,víc trubic znamenalo expanzi řas.svítíl jsem 12 hodin a před týdnem sníženo na 9,ale řasa neustoupila,spíš naopak.proto to zatemnění.
akvarium jsem naočkoval starším filtrem ze zajetého akvária,možná to bylo málo a bakterií nebbylo dost.Mám ted zajít do obchodu pro nějaký přípravek?
Děkuji za jakoukoli pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:57 Žena petulinakk [2016] Re: Ola
Čím víc tím líp... a ze začátku pro záběh akvárka nejlépe ty rychle rostoucí - "plevel" ano dají se později kdykoliv nahradit.
EDIT: než jsem to sepsala, acik byl rychlejší :-)
vypadá to až podezřele, že máme skoro stejný text, ale já fakt neopisovala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:55 Muž acik [416] Re: Ola
čím více,tím lépe... 5 je opravdu málo,přidej i rychlerostoucí,třeba egeria najas nebo egeria densa,nebo jsou i další,ale to bych musel vypisovat všechno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:54 Ola Re: cezarmilan
No trochu mě to uklidnilo, že je to celkem normální. Jeste se zeptám 5 ks kytek je asi málo, kolik by jich tam mělo byt optimálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2014 20:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ola
Echinodory môžu zhadzovať emerzné listy a nahradia ich submerzné a slepá hladina pri zábehu je viac menej "normálny" priebeh. Meniť 1/3 vody a čeriť hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:37 Ola – Slepá hladina
Prosím o radu, laik co si pred týdnem založil aq 54l, filtr claro 600, světlo, kryt mam, topitko,24 stupňů tepl voda. Dnes se objevila slepá hladina a zloutnou echinodory. Dala jsem tam startovací kulturu co mi prodali v akvaristice. Ryby tam jeste nejsou. V čem muze byt problém? Mame doma vodu z kohoutku kvalitni, vedle to stačí jako kojeneckou vodu do petek, tak špatná být nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:40 Muž patamatix [408]
Tak už asi vím odkud přišel ten moribundus :-D Bral jsem kytky od kolegy,tak asi tam,ale to nevadí kolego ;-) ,alespoň budou mít rybky krmení do začátku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:33 amrtin Re: patamatix
Tak já mám jak hlístice,tak asi i buchanky v malým akva s beťákem a ten o ně zájem nejeví.Pravda,má tam krevetky,ty občas prohání :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=1551