Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:14 Muž 150koni [653]
dám si na to pozor. Né nadarmo se říká "někdy méně je více" palec Kvasnice dodělávají, tak nebudu dělat nové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 12:20 yenya Re: 150koni
Fakt pozor na to hnojení do sloupce, já to tak už jednou zkusil a čtvrt roku jsem bojoval s řasama. Pěkně mi všechno rostlo asi měsíc, hnojil jsem podle návodu, abych ty všechny kytky podpořil, svítil jsem jak blázen a najednou během týdne řasa a kytky nerostly. Jo, to ještě byl internet v plenkách a já měl k dispozici jen knihu pana Rataje. Jinak všichni ti radí dobře a hlavně romant palec Ať se ti daří! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 12:10 R Muž romant [27987] Re: 150koni
O.K. Rostliny nikdy nerostou všechny co se napoprvé zasadí, to je normálka že se něčemu daří víc a něčemu míň. Zkus tu Valisnerku povytáhnout za listy, někdy se stává, že když je moc utopená v substrátu, že se jí moc nedaří, ale bude to záležet i na tom jakou máš vodu atd. Jinak k tomu CO2, tam je důležitý aby jeho přísun, ať už zvenku, či zevnitř byl co nejvyrovnanější. Prostě co nejméně kolísání hladiny CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 12:03 Muž 150koni [653] Re: romant
S tím CO2 to doufám není tak drastické :-) jen 5 bublin v počítadle za jednu minutu na 270 litrů vody. Jen čistě místo dýchání rabiček ;-) Jinak rostlinky mají doufám vše potřebné i od kořenů :-) podloží je staré dno od rataje a Sera floredepot. Všechny rostlinky se mají k světu, jen Vallisneria spirális mi asi odchází. Jen doufám, že odumřeli jen staré listy a nové snad vyrazí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 09:28 R Muž romant [27987] Re: 150koni
O.k. Já bych byl opatrnější s tím hnojením do vodního sloupce a místo toho bych použil nějaký zásobní hnojivo pod kořeny rostlin, tou intenzivní výměnou vody se taky lehce přihnojuje a zároveň se z vody odstraňují škodlivý látky, kterých se teď v začátku tvoří daleko více, než při zajetým akváriu, kde již naplno funguje nitrifikace. Ale jak píšu, to je můj pohled na věc, nikomu nic nenutím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 09:15 Muž 150koni [653] Re: romant
Osazení akva je plánováno do 2-3 etap. První v červenci a poslední koncem spna, nebo až začátkem září. Zatím krmím filtr startovacími bakteriemi od Sery, rostlinkám doplňuji CO2 místo rybiček a trochu jím přihnojuji denním hnojivem také od Sery. Samozřejmostí je svícení 12 hodin. Dnes po týdnu se chystám vyměnit 50 litrů vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:42 R Muž romant [27987] Re: 150koni
To je chválihodné rozhodnutí. X-) Potom je tam nedávaje všechny najednou, ale postupně, tzv. po dávkách. I v zajetým akváriu se přidáním většího počtu živočichů může dočasně zvýšit hodnota NO2. Teď můžeš podpořit nitrifikace tím, že nakrmíš bakterie, třeba trochou suchýho krmení, můžeš nasadit nějaký šneky a klidně nějakou tu startovací rybu(y). Měnit často vodu, to je taktéž dobrej postup při zabíhání akvária, tedy alespoň tak to dělám já, nikomu nic nenutím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:29 Muž 150koni [653]
Díky moc. celkem jste mne uklidnili. Bylo to drsné probuzení :-D Ryby tam půjdou až příští měsíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: 150koni
to je docela normální, že se nový kořen něčím potáhne. Počkej, zmizí to samo. Nebo s tím můžou pomoct šnečci nebo ancíci (ale když je tak čerstvé tak tam ryby ještě nedávej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:12 R Muž Mrakoplash [1776] Re: 150koni
Tipuji to na shluky bakterií. Ancíci to zlikvidujou jak nic :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:11 R Muž romant [27987] Re: 150koni
V nově založené nádrži bez živočichů vcelku běžný jev. Rada je jednoduchá, nedělat nic, ono to časem zmizí. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:09 Muž 150koni [653] – podivný povlak
Fotka k příspěvku Dobrý den. Dnes ráno jsem se vzbudil, koukám do průhledové části akvária proti světlu a v určitém úhlu jsem uviděl povlak na různých částech kořene. Normálně nejde vidět, jenom takto proti světlu. Kladu si otázku, co to může být ? coze hmm Akvárium je týden založeno, ještě bez ryb.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:43 Muž souky [592] - RostlinyRe: Roketka
já bych spíš tipnul, že se někde kabel dotýká krytu, nebo jiného kabel/hadičky, která se dotýká krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 01:28 Muž jardinho [0] - CichlidyRe: Roketka
Pokud je to jako červotoč tak bych hádal na ohnutou osičku u vrtulky v hlavě čerpadla. Nevím jak je to s náhradními díly ale při ceně čerpadla buď koupit novou nebo pokud je v záruce tak vyměnit. Ovšem pokud neměl červotoč školení a nepřešel na sklo :-). A poslední varianta je že se Ti do toho kalíšku jak běhá vrtulka dostal bordel, tak v tom případě vyčistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 00:50 Žena Roketka [9] - Labyrintky – Zvláštní zvuky
Ahoj, moje otázka asi nepatří úplně do tohoto vlákna, ale nenašla jsem přesné pro mě. Akva mám založené cca 2 měsíce, před několika týdny jsem vyměnila filtr na Atman at200 (akva 54L) a teď se mi v místě, kde je filtr umístěný ozývají takové zvláštní zvuky. Netvrdím, že to má něco společného s filtrem, jen, že se to ozývá z toho místa, kde je. Nejbližší zvuk k tomu je asi když červotoč prožírá dřevo. Není to ani nijak pravidelné, ale za poslední asi tři noci jsem to slyšela docela často. Akva byl dárek, nemohla jsem jeho nákup ovlivnit a dostala jsem ho v setu od Elite, nevím, třeba je to blbost, ale nemohly by se nějak postupně uvolňovat spoje a dělat takový zvuk?

Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 18:55 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Drahoš .
Drahoš . napsal: taky si můžete udělat test koupeného štěrku do skleničky nasypete štěrk a nalijete tam ocet tak aby byl celý ponořený a když začne pěnit tak je to nevhodný šterk

Drahoši! Písek netřeba namáčet celý. Ocet na něj stačí pouze kápnout a buď zašumí nebo nikoli. Pokud vypění znamená to pouze, že obsahuje vápenec. Proč by mněl hned být nevhodný? Jak jsem zde již párkrát psal - pro někoho dobré, pro jiného ne a někomu to je jedno. Pro mně je vápenec dobrý pomocník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2012 14:52 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: MP
No já bych se šneků nezbavoval, jsou v jistém směru dobrými požírači všech zbytků. Když nebudeš překrmovat tak by neměli ani byt vidět. No, ale jestli se jich chceš zbavit tak koukni do fóra v odkazu.

rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 14:47 Muž MP [3] Re: sivon
Dnes jsem v akváriu objevil snad tucet dalších šneků všech možných druhů. Proto odteď, jakmile nějakého vidím, tak vyndavám. Ten na fotce byl pouze jeden, zato Levatek ...?... tu mám k nedopočítání. Už ráno jsem vyndal asi 4 takové větší na Alternantheře, která od nich naprosto ožraná, a teď jsem vyndal asi 6 "miminek" z Egerie. Další dva mi spadli někam pod Alt. ale už je nemůžu najít. Neexistuje nějaký přípravek na jejich hubení, nebo alespoň nějaký trik? Já totiž jakýkoli bezobratlé nesnáším, zvláště na odpor jsou mi právě měkkýši. Do AQ mám v plánu dát pouze pár Endlerek a možná krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 10:39 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
taky si můžete udělat test koupeného štěrku do skleničky nasypete štěrk a nalijete tam ocet tak aby byl celý ponořený a když začne pěnit tak je to nevhodný šterk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2012 10:21 Žena sivon [1714] - PlžiRe: MP
Rostlinky nežere, jen řasy a zbytky potravy. Je to super pomocník při úklidu akvária. Pokud nebudeš překrmovat ryby, nebudou se nijak dramaticky množit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 15:11 Muž MP [3] – Šnek v AQ
Fotka k příspěvku Pro kontrolu přikládám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 14:43 Muž MP [3] – Nalezen šnek
Díval jsem se, jestli trochu rostou rosliny a najednou, koukám, šnek. Vyhledal jsem ho na internetu, je to Plž Planorbella scalaris, ale nevím, jestli těm rostlinám nějak neškodí a aby je nakonec celé nesněd. Objevil jsem ho na Alternantheře, které se poslední dobou dělají díry na listech. Nemohl to napáchat on? Zkusil jsem ho vyfotit ale je strašně malý a plus je úplně vzadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 10:22 co2 Re: Cosmogagy
Paví oka už nechovám,choval jsem hlavně skaláry,peřovce a ancistrusy.
Měl jsem obyčejné a ty jsem ůspěšně množil,ve flašce od okurek.
Šlechtěné paví oka jsem,zanedbával,ale hlavně jsem si tam něco zavlekl.
Také jsem je množil.Jinak dík za radu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 10:06 R Muž romant [27987] Re: co2
Já svůj názor neměním. Když ty ryby budou v prostředí která se bude přibližovat jejich domovině, tak bych se jinou než již popsanou prevencí nezabýval. Jinak stran skutečných léčiv mám dobrou zkušenost se značkou eSHa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 10:00 co2 Re: romant
jde o ryby z importu,jsou od malička preventivně léčené,jakmile přestanou
léky zabírat během pár dnů uhynou,potřebuji mít něco doma pro jistotu.
Vodu měním pravidelně. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 09:41 co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:56 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
To už zní lépe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:51 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
špatně jsem to vyjádřil - používám pouze pokud se mi ryby nějak nezdají, chovají se nestandartně (možné příznaky nemoci) apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2012 20:45 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Proč používat v karanténně preventivně FMC? Karanténa je od toho, aby se případná choroba projevila a event. léčila konkrétně. Tak jak to činíš může posléze dojít k tomu, že až to bude tzv. potřeba daný léčivo už nebude účinkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.04.2012 20:41 R Muž romant [27987] Re: co2
Nejlepší prevencí je udržovat akvárium v čistotě a pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody a Tebou jmenovaný přípravky nebudeš muset používat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Drahoš .
no to už dneska neplatí :-) různé přešchletěné variace jsou často hodně náchylné na nemoci. Sehnat odolný kmen už není taková sranda jako kdysi ještě snad před pár lety kdy paví očka plavaly spokojeně i ve flašce od okurek a množily se tam jak králíci :-)

(každopádně je ale dost možný že co2 fakt nemá dobré podmínky, to vyloučit nejde ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:36 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
to se divím paví očka přežijí skoro všechno já jsem čistil aq a samec mi vyskočil z aq. Ani jsem si toho nevšiml a po hodině jsem smotával hadru co si dávám pod nohy abych nezničil plovoučku a tam samec paví očka hodil jsem ho do aq a vesele plave do dnes. nevím jaké podmínky máš pro rybky jestli to nebude tvoje chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:36 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: co2
eSHa nevěříš?? dle mých zkušeností jsou léčiva od této firmy perfektní. Fungují rychle, spolehlivě, a bez nějakých negativních účinků. Nejsou ale nejlevnější.

Já u nových ryb používám na radu kamaráda jako prevenci při karanténě Dajana FMC, a jsem spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:33 co2 – prevence
Poraďte mi prosím,levné léčivo pro prevenci nemocí u choulostivých rybek.
Napadá mne preventin,multimedikal,sera costapur a esha 2000,i když té moc nevěřím,díky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:23 co2 – paví oka
choval jsem delší dobu paví oka a pořád mi odcházeli,když člověk tomu opravdu nerozumí,je lepší je nechovat,navíc ryby co se prodávají bývají často nemocné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:07 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MP
krevetky Red Cherry (a podobné nenáročné druhy) jsou na chov naprosto jednoduché.. vzduchovat nemusíš, krmení v zaběhlém akvu netřeba (sežerou zbytky po rybách, řasy i jiný "bordel" v akvu)... že by to ale byly vyloženě řasokombajny se říct nedá..
V kombinaci s Endlerkama by ale mohly s řasou slušně bojovat, Endlerky jako spousta jiných živorodek taky řasy celkem rády, stačí pár dní nekrmit a uvidíš že se na ně s radostí vrhnou. Nejsou to sice kombajny jako Molly nebo mečovky, ale to svoje si taky ukousnou :-)
Kdybys byl z jižní moravy tak ti nějaké endlerky levně střelím a krevetky taky velice levně seženu. Ale určitě nebude problém je levně sehnat i na Plzeňsku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 19:38 Muž MP [3] – AQ
Bral bych eventuálně i ty krevetky, ale vůbec nevím jak se o ně stará a jestli potřebují vzduchování, které nemám. A pojídají ty krevetky řasy? Pokud ne, tak jsem se díval na krunýřovce jednopruhého. Řasy se mi totiž v akváriu opět pomalu rozrůstají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:18 Golem Re: OP
Jsem zaregistrovaný jako MP, pár fotek jsem tam již dal, ale kvalita nic moc hmm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:40 Muž Shrimpman [36] Re: Golem
Nejlepší by bylo tu založit prezentaci nádrže, pak se dá poradit lépe ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:33 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ičin
já bych spíš místo "klasika gupky" když už tak doporučil spíš Endlerky (Živorodka Wingeova).. jsou holt o něco menší, a do takového akva daleko vhodnější...
řekl bych že skupinka 2 samci + 4 samice v takovém akvárku může být i dlouhodobě (napořád, dokud neumřou).. a k nim na dno třeba několik nenáročných krevetek Red cherry...

Každopádně Goleme - pokud jsi propral komplet štěrk, přidal tam trochu nového písku a vyměnil komplet vodu, tak bych akvárko nechal nějakou dobu stát, než bych tam dával rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2012 18:04 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Golem
25 litrů není žádnej gigant. Co takhle na začátek jenom krevetky? Nebo opět trio bett. Případně klasika gupky, ale jsou to bordeláři a takovým objemu by to chtělo často měnit vodu. Cokoli složitějšího bych odložil na později, minimálně po vyřešení všech předešlých problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:54 Golem Golem
Ještě jsem si vlastně koupil Cabombu carolianu, o které mi v obchodě tvrdili, že je to jistě Limnophila. Mám ji zatím ve starém 2l akv. Je dost malá a prakticky se na dotek rozpadá, navíc se mi zdá, že po ní běhají něco jako malé mšice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:41 Golem – Výměna vody
Dnes jsem celé akvárium odčerpal, propral štěrk, k němu jsem koupil troch říčního písku, rostliny jsem zbavil většiny řas, Echinodorus jsem byl nucen vyhodit (upadl jí poslední list), a místo ní a Ophiopogona, kterého si dám asi do květináče na stůl, jsem koupil Egerii densu. Kořen jsem dal úplně pryč, zespod vypadal, jako by byl celý porostlý plísní, nebo jako by tam byly pavučiny. Uvidím, jak to půjde, a už se pomalu dívám na nějaké rybky. Mohli by jste mi nějaké doporučit? Byl bych rád, aby jich bylo víc, protože když mi v akvárku zemře jediná rybka která tam byla, je mi jí líto mnohem víc, než kdyby v akváriu stále ještě nějaké rybky byly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 13:36 JuraS
zvlášť pokus se sesypou rostliny z různých částí světa s oblišnými potřebami pro růst..vybrané jen podle aspektu "lahodící oku" a na doporučení "chytrého prodavače"..čti zručného prodejce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 09:06 Žena ustavprochore [567] Re: Golem
Co zkusit tam ten kořen vůbec nedávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2012 07:54 R Muž romant [27987] Re: Golem
Pokud v tom dně ty jílový kuličky máš, tak je zbytečný to po třech měsících předělávat, vyvářet taktéž netřeba. Udělal bych tu obměnu rostlin a nechal akvárko fungovat. To, že nějaká rostlina roste a některá ne, to je normálka, tak jí prostě vyměníš za jinou a jede se dál. Za nějakej čas to s ní můžeš zkusit znovu, tím jak bude akvárium stárnout, tak se třeba lehce pozmění podmínky a to co nerostlo ze začátku, posléze může růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 07:22 S Muž invalida [3881] Re: Golem
Rekolonizace a vyvaření je jaksi v rozporu...co si půlhoďku číst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 07:18 Golem Re: romant
Myslíte si tedy, že bych měl akvárium o víkendu "rekolonizovat" ? Na dno bych dal jíl (může být ze zahrady?), do toho bych zasadil rostliny, obsypal to propraným štěrkem, všechnu dekoraci bych pečlivé umyl a vyvařil. Nechal bych to pár týdnů jen tak (s výměnou vody samozřejmě) a potom nějaké rybky (rád bych bettu nebo tedy něco menšího, možná pancéřníčky panda, pokud to tedy není pro ně moc malé) a možná i nějakého toho šneka, co by mu chutnaly řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:26 R Muž romant [27987] Re: Golem
Stran těch řas se mrkni třeba na tento článek rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu a stran toho dna a hlíny na tenhle rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:18 Golem Re: romant
Fotka k příspěvku Všem rostlinám (kromě Anubiase, ten je přívázaný ke kamínku) jsem asi před měsícem dal ke kořenům ty jílové kuličky ( JBL - 7 kugeln ). Alternatheře to pomohlo, ale Echinodoře spíše asi naopak. Ještě bych se rád zeptal, jak se zbavit těch řas, pokud to tedy nějak jde, a pak těch chloupků (na fotce), kterých jsem se pokušel zbavit: vyvařením kořene, mytím pod silným proudem vody a nakonec i ručně kartáčkem, vždycky se ale vrátily. A ještě bych se zeptal, jestli na dno stačí pouze štěrk, protože jsem se tu někde dočetl, že pod štěrk se dává ještě zemina, příjde mi to ale trochu zvláštní... .
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=2201