Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 11:49 Žena petulka [11]
Moc hezke akvarium ale zadne kytky to je skoda. Pruhledove.. fajn kytky jsou ludvigia repens echinodorus, cryptocoryny, hygrophila a ceratophylum demersum nebo taky plovouci kytky jako pistie to kdyz tam das nebo neco z toho tak ti toporoste a bude po rase:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 11:11 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Rostliny jsou původní. Musel jsem ho zrušit a po pár dnech založit znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 11:10 Stranoch Re: Anthrax
Důvod asi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: straňoch
Velmi málo rostlin a ještě i takové, které rostou pomalu nebo nejsou na založení akvária ideální. Proto máš tyhle řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 09:43 R Muž Anthrax [4762] Re: straňoch
Ahoj, a máš nějaký důvod tam vzduchovat? Dal bych to vzduchování pryč. Pohyb vody nahrává vniku řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 08:25 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Zde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 08:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: straňoch
Dej fotku celého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 07:43 Stranoch – Povlak na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem.
Po roce jsem znovu založil aqua. Na listech květin mám povlak. Výskyt je pouze tam kde je vzduch z kompresoru. Mam vzduch odstranit, přemístit nebo? Diky za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 19:09 Kanour83
Ja sem tam ted narval jeste velkej vnitrni filtr zapl sem uv lampu a koupil sem clarity na kal.pokud do tydne nic jdu koupit filtr a hotovo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 18:01 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Já za sebe mohu v klidu doporučit JBL

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Mám ho už podruhé a nemám co vytknout. Je tichý ani nevím že ho mám. Košů je tam dostatek. A tchýně ani neví že jede nonstop = energie 000 prd :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 14:53 Kanour83
Dekuju dival sem se ted na nej a asi dam na tve doporuceni X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 14:02 Muž LeRi [315] Re: Kanour83
Já ti mohu doporučit pouze značku kterou sám mám ale výkonnější, UV lampu už máš tak ji nemusíš mít ve filtru www.rostlinna-akvaria.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:15 Kanour83
Jeste jeden dotaz jakej filtr bys mi doporucil jestli o necem vis.diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:12 Kanour83
Diky za info dnes si pujcim od kamosa vetsi filtr a vyzkousim to jinak proste pujdu a a koupim a tento strelim za nejakou kacku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 12:27 Muž LeRi [315] Re: Kanour83
Na 300l malawi potřebuješ o dost výkonnější filtr s větším objemem pro dostatečnou biologickou filtraci. Ten bordel odsaj jako bys odkaloval a vyměňuj častěji vodu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 11:06 Kanour83
To mi taky radili ale pry neodkalovat ale jen vymenit vodu a ten sliz mechanicky odstranit treba sitkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 10:23 Muž Iceman [96] Re: Kanour83
Podle mě by jsi vodu měl normálně měnit a ten sliz co se ti dělá odsávat při výměnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 09:54 Kanour83
Prosim te a pomohlo by kdybych tam dal jeste vnitrni filtr?jedna se mi o to ze sem puvodne mel o polovinu mensi akvarko a nechzelo se mi kupovat filtr za 3000 vetsi pokud pomuze vnitrni koupil bych ho ale nevim jestli by to pomohlo.ve sklorexu mi poradili pockat a vyzkouset nejakou chemii na zakaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 09:54 Žena petulka [11]
Ahoj tohle jsem mela v malem akva a pomohla mi vymena vody a odkalovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 09:13 R Muž afc1886 [14681] Re: Kanour83
Ecco pro 200 je na ten tvůj objem slabý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 06:40 Kanour83
Ted je to tyden a vody sem jeste nemenil bylo mi zase receno jze jestli tam mam nalevnika nemenot vodu ten filtr je eheim ecco pro 200.vzduchovani jede na plnej vykon voda se hybe byla tam i uv lampa ta s tim zase hybala 3 dny ja uz nevim co s tim dnes se zajedu zeptat fo sklorexu jestli mi na to neco poradi.budu rad za info i od vas zkusenych.diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 23:57 Muž LeRi [315] Re: Kanour83
Plíseň? Jak často jsi během toho týdne měnil vodu? Jak silný je ten filtr (přesný typ) , dokáže tu vodu v akváriu vůbec rozhýbat? Zkus to provzdušňovat. I kdyby jsi měl ten nejsilnější www.rostlinna-akvaria.cz/… tak je na to akvárium slabý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 23:04 Kanour83
Fotka k příspěvku Tohle mam na pisku a na kamenech nevite co to je a jak proti tomu???je to takovej sliz nevim co s tim je to tam asi 2 dny a myslim ze toho pribyva...zkousel sem uv lampu jela 3 dny a nic tak sem ji vypnul.zacinam h toho byt fakt smutnej takove snahy a porad to neni pruzracne jo fitr mam eheim ecco pro
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 20:28 Žena MsJitka [7] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mickey
To na fotografii mi připadá jako vířenka (vorticella), objevily se mi v akváriu také v určité fázi po založení, odsávala jsem je (část byla přichycená na skle) a postupně samy zmizely, jak se akva stabilizovalo. Můžou být nebezpečné pro krevetky, rybkám by ublížit neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 19:52 Kanour83
Fotka k příspěvku Prikladam foto kalu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2018 13:02 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Kanour83
Máš to čerství tak jako já ale já těm nitrifikačním bakteriím jdu trochu naproti. Žádné plastové věci. Písek se musí pořádně proprat. Já těch 15-20KG propíral cca 2-3 hodiny. Stejně jsem se nevyhnul zákalu ale ten trval jen 30 hodin. Měl jsem z původního akva nějaké živorodky tak jsem je tam pustil. A žijou všechny ne Další věc je světlo. Mám hodiny nastavené na 10 hodin denně s tím že tam mám pauzu na dvě hodinky. Třeba se mi nálevník nevyhne ale zatím bez problému. Každopádně se musí měnit voda. Já ji měním jednou týdně cca 70-80l. Jestli si dobře pamatuji tak by se mělo přidávat sušené lupení pro rybky. Tím podpoříš ve filtraci nitrifikační bakterie. Možná jsem na něco zapomněl. Je to už rok co jsem měl našprtané věci kolem rybiček. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 11:35 S Muž invalida [3881]
Doktor čas to spraví a ještě tě pobízí k nějakýmu čtení.
Čímž chci říct že info najdeš a když budeš hledat líp v hlavě uvíznou a to "usazení" vody je standard na víc jak týden či dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 11:31 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Kanour83
Fotka by určite pomohla ;-) Bez toho asi ťažko povedať. Hodili by sa aj informácie o filtri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 11:22 Kanour83
Ahoj vsichni.
Zalozil sem si akvarium objem cca 300 litru a na biotop malawi a tanganika.po napusteni mam vodu kalnou uz je to dnes tyden a zakal je porad stejny.docetk sem sem ze je to asi nalevnik...om ten by mel zmizet sam.ale ted sem si vsiml nejakych chuchvalcu na kamenech a na dne neco jako plisen.chci se zeptat co s tim jestli nekdo vite.nemam zive rostliny ani ryby.cekam co dal nebot me i znepokojuje jak mi klesa ph.dekuji vsem za radu a za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 17:40 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ctibum
To som sa práve dočítal na APC
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 17:24 Muž Mickey [6] Re: Kubaa
Snažil jsem se co nejlíp, ještě to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 17:20 Muž Mickey [6] Re: ctibum
Ano, myslím to bílé cosi. Řasu jsem si dotahnul z burzy. Předpokládám že až se akva zajede, měla by zmizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 17:15 Muž Kubaa [718] Re: Mickey
Udělej lepší fotku no, takhle to vypadá jako nezmar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 17:13 Muž Mickey [6] Re: vaaclav
Děkuji za odpověď, osvětlení je 2x30w na 200l akva. To by nemělo být moc. Řasu poznám, ale když se podíváš na ten list, vedle řasy je nějaký bílý chomač. Vypadá podobně jak nezmar, ale ten to není pravděpodobně. Chtěl bych vědět co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 16:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mickey
Listy které nerostou se zařasí první, takže pokud má už echináč nové a to je vidět na fotce že ano tak starý list odstřihni. Dej si pozor na světlo příliš silné znamená většinou řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 16:43 R Muž ctibum [6908] Re: Janooo
Spíš asi myslel to bílé cosi, co vypadá jak kříženec nezmara a sasanky...
A s NO3 a CO2 jako příčině zelené vláknité jseš si jistý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 16:24 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Mickey
Vyzerá to na zelenú vlaknitú riasu. Najskôr máš veľa NO3 a malo CO2. Mrenky siamské si na nej pochutnajú. Super by bola celková fotka a informácie o akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 16:04 Muž Mickey [6]
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Mám čerstvě založené akvárium a objevilo se mi tam něco, co netuším co je. Je to vidět na foto u emersniho listu. Je to na více místech a už i na skle.. Nevíte někdo co to je???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 11:25 Muž Kubaa [718] Re: Mirka
Každá ta ryba potřebuje jinou teplotu. Bojovnice minimálně 26, ty neonky maximálně tak 25, spíš míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 11:10 R Muž ctibum [6908] Re: Mirka
Když vyndáš plast, tak ti tam prakticky nic nezbyde. Tedy ryby s vodou do kýble a založit znovu s novým dnem. K tomu bych už pořídil i ten filtr.
Teplotou Maq asi myslel, že ryby, co tam jsou, mají jiné nároky na teplotu vody... I na životní prostor a počet jedinců v hejnu viz ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 10:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 10:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mirka
Zaregistruj se a nabídne ti to články pro začátečníky, nebo tady. rybicky.net/clanky/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 10:27 Mirka Re: Yirka
Pokusím se dočíst jak vyměnit dno. A s rostlinami přijde změna i ve štěrku. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2018 10:22 Mirka Re: Maq
Chci se to pokusit napravit, ne se na to vykašlat. Co máte prosím na mysli s teplotou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2018 10:17 Maq Re: Mirka
Teplota! Nejde to dohromady.
Celé zrušit, tohle nemá cenu nějak látat.
A důkladně uvážit, zda chceš dělat akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2018 10:03 Muž Yirka [9126]
Mně se moc nelíbí ani to dno. Je to příliš hrubé, přinese to další problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 09:43 R Muž ctibum [6908] Re: Mirka
Plast pryč. Sežeň nenáročné rychlerostoucí stonkové rostliny. Viz zdejší atlas, pokročilé vyhledávání.
Tady www.rybicky.net/… a tady www.rybicky.net/… seženeš rostliny za hubičku...
Dej jich tolik, že nebude vidět zadní stěna. Pak přidej ještě jednou tolik. A pak ještě trochu. Až se akvárko zaběhne, můžeš to zredukovat.
Taky bych pořešil filtr. Ten co máš jen točí vodu. Dal bych čerpací hlavu AT-201 a kostku biomolitanu.
Obojí klidně hned.
Pak bych řekl dva týdny obden měnit třetinu vody, než si to alespoň trochu sedne. Pokud tu někdo neřekne jinak.
A pak bych ještě trochu pořešil ryby, třeba neonky se tam nehodí. Ale to počká....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 09:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Mirka
Tady je hodně věcí špatně. Tohle se vám ani nemůže líbit. Vyházej všechny umělotiny, doplň co nejvíc rostlin a hlavně začni číst a studovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2018 08:10 R Muž afc1886 [14681] Re: Mirka
Ty svítíš 10 hodin denně umělým rostlinám? ne Nasaď tam co nejvíce živých rostlinek a kdyby jsi se tady zaregistrovala, tak by jsi dostala pár užitečných odkazů, které by ti jistě pomohly. Tady je máš a trochu si je pročti.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 07:07 Mirka Re: ctibum
Fotka k příspěvku řetězec superzoo. Dokoupím tedy živé rostliny. Největší chybou podle mě teď je, že musíme akvárium čistit celé, abychom se dostali k dekoracím a mohli je očistit od té řasy, což určitě narušuje vytvořenou mikroflóru. Po takto rozsáhlé výměně sice dolívame prostředkem SafeStart od Tetra, ale stejně. Akvárko obývají 4neonky, 4tetry, 3zlaté a 1bojovnice, svítíme jim cca 10hodin denně. Řasa se drží pouze na skalkách, menší umělé rostlině umístěné ve středu a na zadním skle taky pouze uprostřed. Kolik rostlin na 60l akvárium by jste prosím dokoupil? Říkala jsem si, že bych odebrala tu menší pokrytou řasou a dokoupila pro začátek dvě rostlinky. Děkuji, Mirka
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=801