Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 09:29 fiat1313 – Re: fiat1313
jo ta pricna byla jen polozena do podelne a prilepena zadne stahovani nebylo jinak velikost je 160x60x60 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 09:27 fiat1313 – Re: Yirka
diky za radu akvarko je 160cm dlouhe a vyztuhy 147cm z 1cm tl.skla a 8cm siroke je mozne jAK sem to lepil a mel akvarko na predni strane polozeny ze se prohlo dovnitr a ty vyztuhy to uz nepusti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 08:42 Muž Yirka [9126] – Re: fiat1313
Řekl bych, že jakoukoliv klidovou nerovností se zavdává možný problém v pnutí skla. Přitom je to zbytečné a je to jen o přesnosti práce. U tebe především chybí informace o rozměrech nádrže. Takhle je to dost nepochopitelné, na první pohled by člověk skoro řekl, že příčná výztuha je krátká a skla byla k sobě při lepení tlačena. ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2010 22:38 Muž assasincz [9]
Musím reagovat: pokud Vám takto poradili v akvaristice, nechodil bych tam již pro rady, maximálně pro konkrétní věc. Bohužel, charakter trhu přetransformoval prodejce s akvaristikou z lidí se zálibou a posláním na prachobyčejné obchodníky, kteří Vám většinou poradí jak nejhůř to jde, jen aby jste nakoupili co nejvíc a po neúspěchu k nim zase přišli zas. Jak říká postava doktora House: lidi lžou a lidi se nemění. Na spočítání poctivých akvaristik co znám, kde dobře poradí (resp. personálu) mi vystačí dva prsty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 22:17 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: fiat1313
3mm dovnitř? Myslím, že s tím by neměl být asi moc velký problém, ale asi bylo nějaký křivý sklo na ty výztuhy, ne? Pro klid duše bych to vyměmil, ale asi to nebude akutně třeba. Ono to voda trochu vyrovná, až to napustíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 21:49 fiat1313 – vyztuhy akvaria
dobrej potrebuju poradit nalepil sem vyztuhy podelne ca na jedne strane je to prohnute v pulce o 3mm dovnitr a mam tam i pricnou vyztuhu nebudu stim mit problem pri napusteni vodou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2010 21:19 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: sirPavol
Moc brzo nasazený ryby, a to celkem dost a ještě přikupuješ a ještě ke všemu, ten odpad, co ryby vyprodukujou nemá ani co zpracovávat, umělý kytky k růstu nic nepotřebujou, neb nerostou (a ani kyslík neprodukují).
Vidím, že tvoje představa o akvaristice je vzít sklo, nalejt vodu, nasypat ryby a kochat se... Ale tak to fakt nefunguje. Stejně jako všechno, i akva chce péči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 19:45 Kuřátko
já mám dvě skaláry ve 120 litrové akvárku a už tak mi příjde že je to pro ně hodně malé, ale dat je do 70 litrového to hraničí s týráním :-O a ještě tolik ryb knim, skus se zavřít do jednoho pokoje s dalšími 20 lidmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2010 18:39 Muž Yirka [9126] – Re: sirPavol
Pokud umíš číst, tak se k těm radám nedá nic přidat. Snad jen aby ses té akvaristice zdaleka vyhnul. Pomlouvat ji můžeš, nebude to pomluva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:37 Muž sirPavol [6] – Re: NHKG
Tak mi to poradili v akvaristike... :( Ako mam teraz postupovať... Čo ďalej?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:35 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby – Re: Landvir
Díky,tak ty si chci zrovna pořídit,alespoň párek.Doufám,že hned nepojdou,ještě nemám test vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:34 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Landvir
Jo pomůžou s řasou, ale časem pomůžou i s rostlinami. U mě 3 mladí Ancitrusi po přidání do nádrže za 14 dní zničili Polyspermy a Echinodory ve 300l nádrži. To už radši nějakou rybu rodu Rineloricaria nebo Loricaria. Taky jsou celkem odolné, a na rozdíl od ancitrusů žerou jenom řasu, kvítka nechají na pokoji. Ale jsou to docela nudné ryby, jak je pozoruju, tak se prakticky nehýbou a i při údržbě akvária je musím rukou odstrčit, když chci něco dělat na místě kde zrovna jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:29 Muž Landvir [57] – Re: bonsator
Ahoj Igore, zkus tam hodit nejaký ancistrusi, ty jsou odolní a s řadou určo pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:27 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: bonsator
Já myslím že jo, ale zrovna řasožrouti bývají citlivější a nejsou vhodní do nové nádrže. Dej tam ale tak desetinu plánované osádky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:24 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby – Re: smidakkuba
Já jsem založil 110 l aq před 10 dny,mohu vyzkoušet nasadit alespoň nějakou rybku,aby mi trochu likvidovala řasu? Už se mi začala objevovat na Vallisnerii.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2010 18:18 Muž Yirka [9126] – Re: sirPavol
Problém se bude opakovat a bude hůř. Začal jsi zcela zle. Úhyny budou pokračovat, trošku zmírnit je můžeš obdenní výmšnou 20l vody. Hlavně však něco nastuduj, bez toho to prostě nejde:
www.akvarijni.cz/…,
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2010 18:18 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: sirPavol
Všechno špatně. Jakákoliv rada je zbytečná! Přečti si nějaké články o zakládání akvária a hlavně nekupuj další ryby!

Třeba: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2010 18:17 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: sirPavol
Dal si je tam moc brzo to byla ta chyba.Zkrátka ty ryby padly tvojí blbostí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:15 Muž sirPavol [6] – Potrebujem pomoc
Dobry den. Potreboval by som poradit. Mam nove 70 litrove akvarko. Dal som tam premyvany bratislavsky strk, koren, nejake um ele rastliny. Filter Aquael Fan1 plus a ohrev vody 100w. Po dvoch dnoch filtracie som tam dal zavojnatku, 4 neonky, 1 sumček sklovity, 2 nejaki ini sumčekovia :), 2 prisavnici a jedneho skalara. Po troch dnoch mi odisiel jeden, potom druhy a tak 2 neonky. Tak som dokupil dalsie štyri neonky, skalara. dvoch cichavcov zakrslych a 6 gupiek. Vodu mam studnovu, velmi tvrdu tak som ju zriedil z demineralizovanou. Dnes som opat vybral 3 neonky ktore odisli. Kde sa stala chyba? Krmim ich vipagranom od sery. Prosim o radu. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:29 Dalimil
Nojo... takže to v 60l akvárku nepůjde?? :-( Já vím že je o malý objem, ale třeba kámoš má taky takové už 3 roky a nemá žádné potíže...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:08 Muž roper [10] - Cichlidy
proč se každý snaží chovat jaké koli zvíře v chemické lázni hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dalimil
Nejdřív si něco přečti ;-) www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.10.2010 20:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dalimil
ke správně zaběhlýmu akvárku ti žádný bakterie nepomůžou ze dne na den ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:54 Dalimil
Dva dny, ale mám tam bakterie a AquaSafe od firmy Tetra. A četl jsem že můžou klidně mít vodu z kohoutku... :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 17:59 Žena Linduš [166] – Re: Dalimil
jak dlouho máš akvárko napuštěné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 17:40 Dalimil – Divné chování rybiček Gold Molly :(
Ahoj, založil jsem si nové akvárko 60l. Mám v něm zatím jen dva pancéřníčky a dvě Godl Molly - samce a samici. hmm Pancéřníčci nejeví žádnou nespkojenost. Ale obě Gold Molly jen stojí na místě a třepou ploutvičkama. Jen občas si tak popoplavou o 5 cenťáků jinám. :-O Nevíte co by jim mohlo být?? :-( Prosím o pomoc!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 09:52 R Muž Silent [5949] – Re: baja88
To, že ryby ožírají filtr nemá nic společného s jeho biologickou účinností. Aby filtry měli největší účinnost tak potřebují 3-4 týdny k namnožení nitrifikačních bakterií. Účinnost se dá snadno zjistit změřením NO2 pomocí testu. Pro spokojený život v nádrži nesmí být NO2 přítomno. To, že jsou v nádrži dva filtry vcelku nic neznamená. Voda vypadá sice čistě, ale to se týká jen mechanických nečistot, ale ne chemického znečištění. K frekvenci výměn vody se raději vyjadřovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 09:13 baja88 – Re: katterinecka
panebože tak asi půjdu zabít do zooshopu tu paní, co mi tvrdila, že jsou to ryby do 50-litrového akvárka...co s tím teď mám jako dělat??? prostě to teď nechám bejt a pak se uvidí...zatím se tam vejdou úplně v pohodě, nehledě na to, že jsem se dočetla, že když má člověk menší akvárko, tak ty ryby zase až tak nevyrostou.
jinak voda v akvárku měněná nebyla...dala jsem jim tam ty dva chemické prostředky a 24 hod. jsem jim nesvítila...akvárko máme teď třetí týden a ryby už nám i ožírají filtr...to znamená, že se nejedná o zas tak nezaběhlé akvárium, jak tvrdíš. A vodu budu měnit 1 za 3,4 týdny a to ne ještě všechnu. Budu odebírat max. 2/3 vody a budu to čistit odkalovacím zvonem. To by mělo stačit.
Nepříjde mi, že by voda byla nějak znečištěná, máme tam dva filtry...
Teď už jsou rybky úplně v pohodě, mají postavené poutve, dobře žerou a plavou jak o život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 17:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: baja88
ten pancéřníček kropenatý je ryba dorůstající v pohodě 20ti cm, ať si píšou kde co chcou tak 54 litrový akvárko je na párek rozhodně málo. Nejen že je to pro ně malé a hodně kazí vodu, ale až se budou třít tak budou odhánět ostatní rybky a které v tak malém prostoru nebudou mít kam odplavat.
Taky bych se přikláněla k tomu že byl problém se zvýšenou koncentrací škodlivých látek, kvůli nezaběhlému akváriu. Sůl (pokud jí není opravdu moc) rybám neublíží a tvorbu slizu spíše zvyšuje, i když se nemusí používat bezdůvodně. Pokud jste měnili vodu, tak se mohlo rybám udělat líp právě z úbytku těch N-látek a ne z toho že je tam míň soli (a pokud jste náhodou vodu neměnili, tak by mě zajímalo kdy to uděláte)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:44 baja88
aha zkratka od latinského názvu..:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:43 baja88
nevím, když to porovnám s ránem, tak jsou ryby už v pohodě, plavou po akvárku a ploutve se docela narovnaly...uvidíme
jinak se chic zeptat, mluvíš zde o rybičce jménem xifa...to je nějaký název pro mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2010 16:36 Žena stetinka [270] – Re: baja88
No, nevím, informace od toho pana "odborníka" jsou krapet rozporuplné. Bílý písek ano, neni ideální,ale rozhodně nezpůsobí slepení ploutví. Sůl ale naopak! Xifa je ryba která ji naopak snáší velmi dobře a pomáhá jí. Je to ryba brakických vod. Mnoho rostlin, které rychle porostou je samozřejmý krok.
pRo tebe je ale stěžejní fakt, že jsi tam dala ryby velmi, velmi brzo a navíc zrovna živorodky. Filtr, ať jich tam mmáš třeba pět, ti začne fungovat za 3 týdny a to nejdříve. První pomoc, měnit vodu, polovinu a minimálně jednou denně a musíš to takhle vydržet ty tři týdny. Koupit nějakej Biofilter od Dajany nebo dražší od Sery Nitrivec a řídit se návodem, tím filtru pomůžeš. Xifa nestáhne ploutve ani v karanténní nádrži, kde není štěrk, rostliny ani úkryty. Máš je nemocný, není jim dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:32 baja88
Bylo mi řečeno, že súl se sice používá, ale až při léčení. Běžně není dobré ji používat. Jak jsem již dole psala mám přípravky: sera aquatan a sera bionitrivec...po tom by to mělo být lepší. Ale jak říkám, je vidět, že ryby se už teď cítí lépe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2010 16:28 R Muž Silent [5949] – Re: baja88
Evidentně nádrž není zaběhlá a tudíž tam nefunguje biologická filtrace. Je dobře vidět na filtrech že nejsou zajeté. Tudíž bych viděl problém v nadměrném množství dusíkatých látek ve vodě. Takže nejlepší řešení, pokud už tam jsou ryby, je obden měnit alespoň 30% vody (klidně i více) za odstátou, případně podpořit množení nitrifikačních bakterií (např. Sera bionitrivec) a velmi málo krmit než se situace stabilizuje (cca dva až tři týdny). Hlavně dostatek živých rostlin a vodu zbytečně nesolit. Nicméně sůl u ryb přirozený sekret neodstraňuje, ale naopak jeho tvorbu podporuje a proto se používá jako prevence při poraněních, nebo ektoparazitech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:17 baja88
Ano je to pancéřníček kropenatý. Bohužel informace na stránkách jsou všude jiné, tak nevím, čím se mám řídit, každopádně dnes jsem byla ve zverimexu, kde pracuje pán, který tomu dost rozumí. Bylo mi řečeno, že rybky jsou tak špatné kvůli tomu, že jsme osolili vodu a proto, že jsme jim dali bílý písek, tudíž byly ve stresu. Sůl jim prý sebrala jejich přirozený sekret. A bílé prostředí je pro ně naprosto nepřirozené. V podstatě platí to, že čím tmavší prostředí ryby mají, tím lépe...je to logické. Takže jsem bílou drť dost zredukovala a dala jsem tam tmavé kamínky. Vyjmula jsem z akvárka bílou dekoraci a dala jsem jim tam rostliny. Koupili jsme takové, aby rychle dorůstaly, protože mečovky mají tendenci je dost ožírat. Koupili jsme také dva chemické přípravky na úpravu vody, takže by se voda měla srovnat. Dále jim prý 24 nemám svítit a zlepší se to. Rybky se teď dali docela do pohybu a ploutvičky se jim pomalu staví.
Bohužel jsme v tomto případě dali na rady paní ze zooshopu a nevyplatilo se nám to. Takže už vím, že hlavně nesolit. A co se týče velikosti akvária, myslím si, že alespoň prozatím je dostačující. Je tak velké, že mi připadá, že tam rybky nejsou skoro vidět. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 10:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: baja88
jestli je ten pancéřníček na té fotce dole, tak to bude pancéřníček kropenatý. Na ty je to moc malé rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty a tak velké ryby hodně znečišťují vodu. I ty mečovky bych osobně dala do většího, nejen že jsou velké, ale jako i ostatní živorodky hodně kazí vodu. To tohohle akvárka bych dala mnohem menší rybky a rozhodně až po zajetí akvária a koupení plno rostlin! jinak to dopadne zase stejně jako teď :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:57 Žena Linduš [166] – Re: baja88
ještě: ty pancíci, co jsou zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:55 Žena Linduš [166] – Re: baja88
taky myslím, že jde o nezajeté akvárium a tudíž otravu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:52 Muž Miras [111] – Re: baja88
no voda od pondělak, je jasné, že akve není zajeté, viz třeba:http://rybicky.net/clanky/451, rybicky.net/clanky/452
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:36 baja88
Fotka k příspěvku další...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:36 baja88
Fotka k příspěvku další foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:35 baja88
Fotka k příspěvku Dneska ráno nám jedna mečovka uhynula, takže máme už jen 3. Podle paní ze zveráku bychom tedy měli mít dvě samičky a jednoho samečka...
AKvárium má 54 litrů. Filtrace tam máme dvě(viz. obrázek) a voda je tam napuštěná od pondělka. Teplotu udržujeme permanentně na 24-25 stupňů. K těmhle mečovkám tam máme ještě samičku a samečka pancéřníčka. Stravu dostávají Vita premium a Dajana tropica basic. Jediný co si teda myslím, že by mohl být problém je to, že tam prozatím nemají živé rostliny...ale nevím, jen hádám. Co jsem se dočetla vadí jim i ostré světlo, takže by tam měly být rostliny, aby jim stínili...
Za každou radu moc děkuju, je mi té rybky, co dnes uhynula moc líto..:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:01 Žena Linduš [166] – Re: baja88
jak dlouho je akvárko napuštěné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 06:10 Muž Miras [111] – Re: baja88
už to tu bylo mockrát, jak často měníte vodu, jaká filtrace, kolik ryb, jak velké akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 23:58 baja88 – stažené ploutve - mečovky
Ahoj,
koupili jsme si mečovky. Celý týden byli v pohodě a až teď začly mít všechny stažené všechny ploutve. Nevíte někdo co to je a čím to je způsobeno?

Díky Bára

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 22:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bob66
Jj, zhruba po týdnu graduje amoniak, po třech dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 22:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: gigimasters
V nově založeném akva to bude 100% otrava N-látkami jak napsal již Sid, jen bych dodal že zhruba v třetím týdnu po založení bude koncentrace N-látek nejvyšší, takže bych počítal s tím že bude i hůř hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 22:21 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Pro mě byl indikátor staré neonky. Kdysi mi umřeli neonky v nádrži když prošla větší změnou. A tak jsem si řekl kde mi žijou neonky tak je to v pohodě :)
Ale třeba jen plaším tetra červenoústá má akorát šok z převozu a black molly se chovají jinak protože je nové osazenstvo nádrže.
Ale voda už vyměněna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 21:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
To můžete, ale musíte mít jistotu, že voda ve vašem akva obsahuje neměřitelné množství NH3, resp. NO2...
Stávající rybky si na pomalu zvyšující se koncentraci těchto látek relativně přivyknou, nové, přicházející z "čisté" vody, reagují "šokově".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 21:47 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
No vidíte a ve sklorexu mi poradili, že můžu po týdnu přidat ryby. :-D :-Dnebo spíš :( :( to nechápu jako..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=2351