Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.01.2012 18:05 R Muž romant [27987] Re: mirlun
Já osobně bych s hnojením do vodního sloupce prozatím neexperimentoval a použil bych nějaký zásobní hnojivo do dna pod kořeny rostlin a praktikoval bych častou výměnu vody, ale to je jenom můj názor, jistě se vyjádří někdo další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:02 Muž mirlun [48] - Rostliny – zajetý filtr...přidat hnojivo?
zdravím, sestavil jsem akva 100x45x50cm z více fungujících malých akvárií. starý štěrk, zajetý filtr, hodně rostlinek, světla 72W/200litrů, 95% vody nové, asi 20 malých(5cm) rybek a nějaké živorodky. doporučili byste přihnojit vodu? nebo počkat, až si rostliny rozběhnou kořeny? nebo spíš počkat, až bude jisté, že se vláknitá řasa a ruducha nerozbujela? nechci si přivolat řasy možným přehnojením, ale ani zbytečně ubírat "barvu" rostlinám.
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:46 Muž Stehan [2] Re: romant
vporiadku, netvrdím že ste divný alebo že to robíte zle...chcel som info...ja mením približné množstvo 1x za 2 týždne, ale skúsim tak ako vy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:41 R Muž romant [27987] Re: Stehan
V zaběhnutým akváriu měním vodu týdně v množství 30% objemu akvária. Tento postup takto nepraktikuji jistě jenom já, ale i celá řada dalších akvaristů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:59 Muž Stehan [2] Re: romant
a meníte často vodu a v zabehnutom akváriu, ktoré je vchode trebars aj rok? alebo sa ten čas výmeny vody predlžuje smerom od založenia akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Něco jsem o tom už slyšel. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:21 R Muž romant [27987] Re: Sid
2-3 o různých velikostech, nejsou moje, jsou to tzv. dohledová akvária, to jistě znáte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...Výměnu vody i v nezarybněném čerstvém akváriu praktikuji co nejčastěji a považuji to za tzv. protiřasovou prevenci...
Kolik asi tak (přibližně!) založíte do roka nových akva? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
já žádnej postup nemám, dělám to pokaždý jinak a žádnej zásadní rozdíl jsem v tom zatím nezjistila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:10 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Jsem jiného názoru. Výměnu vody i v nezarybněném čerstvém akváriu praktikuji co nejčastěji a považuji to za tzv. protiřasovou prevenci. Tím nespochybňuji názor Tvůj, každý máme trošku jiný zažitý postupy. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cednicek
klidně bys mohla měnit vodu až za měsíc, ale v případě, že bys tam ještě žádné ryby nedala, tva týdny je docela kritické období
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 14:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cednicek
...Mám akvárko dva týdny...
Riziko, které zmiňuje Romant, je akutní. Ty výměny vody jsou na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 12:11 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: cednicek
odchov živorodiek je jedným z najjednoduchším.. ;-) pri predpoklade že akvarium je v norme s hodnotami vody atd atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 12:09 cednicek
děkuji za rady, vyměním třetinu vody, nechám je dva dny o hladu a budu pročítat vaši diskusi. Mám akvárko dva týdny, v obchodě mi řekl prodavač, že vodu měnit až za měsíc a za dýl, aby se vše zoptimalizovalo, tak jsem mu věřila.
Než to tady vše pročtu, tak se ještě zeptám, jestli je běžně možné odchovat mláďata živorodek, vypadá to, že jsou některé "těhotné".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 09:52 Muž Stehan [2] Re: cednicek
až by mali otravu NO2 alebo nedostatok O2 zrejme by im aj sčervenali žiabre a kvalitne, to by si spozorovala...presne tak živorodky to niekedy robia a niekedy vedia byť fakt čudné...ak sú ostatné ryby v pohode, tak to tým nebude...vymeň časť vody pre istotu a sleduj, čo sa bude diať ďalej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 09:45 Usine Re: cednicek
Živorodky to občas dělají, že jsou u hladiny a jakoby lapají po dechu. Ve skutečnosti baštějí to co je na hladině (slepou hladinu). Dělají to většinou samice mečovek. Pokud ale mají zrychlené dýchání tak to chce vyměnit část vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2012 09:07 R Muž romant [27987] Re: cednicek
Nic o tom akváriu nevíme tak budu jenom tipovat. To akvárko je čerstvě založený a tak se tím přidáním dalšího počtu rybek mohla dočasně zvýšit hodnota NO2. Přečti si odkazy co jsem tady v tom vláknu několik dní zpátky dával kolegovi. Jako první pomoc vyměň polovinu vody v akváriu, nekrm několik dní a všechno nech v klidu, filtr neustále zapnutý, žádný čištění, jenom pokrčuj v těch výměnách vody denně, nebo obden, podle reakce rybek klidně i v měnším objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 09:02 cednicek – prosím o radu
Dobré ráno, prosím o radu. Zakoupila jsem ve středu živorodky a od pátku začaly plavat k hladině a "lapají" tam po dechu, ostatní ryby (tetry)to nedělají. Mám něco špatně? Jsem začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 06:49 Muž j0hny [86]
Fiha, neuvazoval si rastlinky niekde objednat este kym bolo vonku teplo ? :-) Pripadne si nieco pozicaj z tych pramenitych nadrzi v parku stydim
Edit: nekamenovat, kto bol v piestanoch, vie o com hovorim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 17:56 tomikaaa Re: romant
ano, aj dnes budem, zo studne, tak bez Cl, z tych rastlin som v Piestanoch v 3 obchodoch nezohnal nic ! a to som mal dalsie asi 4 vypisane ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:42 R Muž romant [27987] Re: tomikaaa
Vyměnil jsi jim tu vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:37 tomikaaa
chm, normalne plavaju hore dole, za tie 2h este ani nelahli, zaujimave, asi maju klaustrofobiu, alebo sa tam daco hromadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:27 R Muž romant [27987] Re: tomikaaa
Třeba si myslí, že je jdeš krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:24 tomikaaa Re: romant
este jeden postreh, akonahle otvorim vrchnak a zlozim ho, tak rybky neskutocne oziju ... aj leziace panciernicky, cim to moze byt ??? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2012 13:33 R Muž romant [27987] Re: tomikaaa
Takže ve stručnosti. Nekupovat žádný další nový rybky, minimálně po dobu tří neděl. Filtr nechat běžet neustále a nastavit výtok vody tak, aby se lehce čeřila hladina. Nekrmit vůbec ničím alespoň 3 dny a potom jenom opravdu pidi dávku jednou denně toho sušenýho. Filtr nečistit do doby než se jeho výkon viditelně sníží, poloviční výkon je dobře zajetej filtr(lehký propláchnutí ve vodě, klidně i z vodovodu). Dokoupit rostliny, čím víc tím líp, třeba něco z toho co jsem Ti poslal jako tip. Do akvária nijak jinak nezasahovat a nelejt tam žádný vodičky. Jak už jsem psal, začít s intenzivní denní výměnou vody, klidně rovnou z vodovodu(možno pro klid duše nechat několik hodin odrazit, odstát). po 2-3 dnech tu výměnu vody možno provádět obden a v menším 30% objemu. Až se akvárium stabilizuje a normálně začne fungovat nitrifikace a nastolí se tzv. biologická rovnováha, tak je dobrý se naučit základní údržbu v podobě týdenní výměny těch 30% objemu vody a lehkýho odkalení dna. Vše více do podrobna rozvedeno v odkazech z předešlé reakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tomikaaa
Chělo by to nejdřív něco načíst ;-)
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
edit: Roman byl rychlejší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:15 tomikaaa – rybky lezia na dne
Caute,

AQUEL CLASSIC akvarium - 60 x 30 x 30, 13kg strku pomiesany s JBL Florapol 350g, 44l vody
filter mam VZDADU v LAVOM ROHU FAN-1
OHRIEVAC VZADU v STREDE AQN 75W
svetlo je tam 15W trubica original

rastliny:
Anubias barteri var. Nana - VPREDU skoro v strede, troska VLAVO
Bacopa crenata - VLAVO vpredu
Cabomba aquatica - VPRAVO vpredu
Cryptocoryne wendtii “Tropica” - VSTREDE v STREDE, za korenom
Cyperus helferi - SKAPALA, zhnedla cela, za ANUBIASOM

napustil som ho a zasadil 4 rastliny ten isty den 18.12.dal som sera nitrivec, vodu som nechal odstat so sera Aquatanom asi 1 den predtym
Cryptocoryne wendtii “Tropica” som zasadil za dalsie 2 DNI

za dalsie 2 DNI - 6 ryb: 2 prisavniky, 2 panciernicky, 1 mecun viedensky, 1 plata zlta s cervenym chvostom
za dalsich 6 DNI dalsich 10 ryb - 2 tetry ozdobne, 2 tetry zlate, 2 balon moly, 2 male cervene platy, 1 gupka, 1 molynezia

viem, ze tie rastlinky nebola najstastnejsia volba, ale ako amater som pocuval, co mi ponukali "odbornici" v predajni, najma ta CYPERUS crenata - som ju dal asi 10cm od filtra,

uz je vonku, a asi ani taka zmeska ryb nie je bohvie co ...

nechcem nijako prihnojovat CO2

1. ake rastlinky a hlavne kolko by ste mi odporucili ?
2. aku rastlinku mozem dat k filtru - ze na nu bude kvazi tahat prud vody ?
3. ako casto treba hnojit - davam sera florena 1x za 14 dni, aj daco ine ? ked zhasnem to tam treba vyliat, ci to je jedno kedy?
4. co znamena silna intenzita svetla, resp. rastliny narocne na svetlo ? svietim cca 10h denne tu istu dobu
5. Kabomba mi schne a zltne odspodku, da sa este zachranit ?
6. ako treba cistit filter ? umele casti mozem aj pod tecucou, molitan len "nahrubo" obrat od spiny ?
7. ako silno ma filter ist ? ma aj bublinkovat, alebo len cerit vodu ? je asi 5 cm pod hladinou

vcera mi oba panciernicky lezali na bruchu na dne a 1 mola ako keby ju tahalo daco ku dnu, tiez bola na bruchu, nejake to vsetko bolo malatne, ako priotravene ?
den predtym som hnojil rastliny florenou a hlavne na radu predavacky som tam vysypal nejaky tubifex mrazeny cervy
inak krmim 1x denne a striedam TetraMin mini granule a vlocky ActiColor, 1 den v tyzdni nemaju nic

moj nazor - priotravili sa amoniakom, co teraz robit ?

vopred dakujem velmi pekne za kazdu radu,

Toma

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 15:14 Radušatke Re: navik
mno z osazenstva je tam jen beťák a šneci :-/ tak snad si s tím poradí. Ještě tam plánuju ancistruse, až dorostou :-) díky oběma, nechám to být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 13:58 Muž navik [908] - SumciRe: Radušatke
Často se tento povlak udělá i v zajetém akvárku po instalaci příslušenství s novými přísavkami - neřešil bych to, časem zmizí sám (či se o něj postará osazenstvo).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 10:14 R Muž romant [27987] Re: Radušatke
Mrkni se na tenhle článek, podle mě se jedná o nějakou houbu, či plíseň která se v nově založených nádržích vyskytuje poměrně často. Neřešil bych to a nechal tomu volnej průběh, tak jak bude akvárko tzv. stárnout se to srovná. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 09:53 Radušatke
Ahoj, máme velké akvárium bez problémů víc než rok a teď jsem z něj odebrala štěrk, vodu, dekorace (kameny a malý kořen) a udělala menší cca 25l pro bojovníka. Má tam filtr, topení, živé rostlinky (z nich milion šneků tone ) Po týdnu se na přísavkách topítka se začal dělat nějaký sliz. Je to z těch šneků nebo je problém s vodou? Z velkého tohle vůbec neznám, to si jede v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:34 Žena Chalybda [55] – Re: stetinka
Hihi,(už jsem to tu jednou psala), jeden z mých pancíků skvrnitých to dřív pravidelně dělal při krmení ostatních ryb, že hodil záda těsně pod hladinou a vyluxoval co mohl smich smich (škoda, že jsem to nenatočila) Teď už to nedělá, buď to zapoměl nebo je línej a čeká na svůj dlabanec na dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:56 Žena stetinka [270] – Re: Kitty
Romant má samozřejmě pravdu, bez bližších údajů ti tu neporadíme, ale chtěla jsem napsat, že to vě mně vyvolalo úsměv. Vzpomněla jsem si na film, myslím, že s J. Bohdalovou (Fany?), jak kouká do akva a povídá, že ta jedna je nejšikovnější, že už umí plavat i bříškem nahoru (rybka samozřejmě už doplavala).
ALe popiš své akva víc, některé druhy toto chování mají fyziologické ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:58 R Muž romant [27987] – Re: Kitty
Jak je to akvárko velký a kolik je tam rybek celkem a jaký druhy? Jak probíhá údržba akvárka? Odkalování, výměna vody jak často a kolik? Co vybavení akvárka, filtrace, topení atd. Jak často se krmí a čím? Prostě dej více informací ať je čeho se chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:54 Kitty – Proč se to děje?
Ahoj, prosím někoho zkušenějšího o radu. Poslední dobou se mi stává, že rybičky plavou břichem vzhůru (pro ty, co se právě smějí - ne, nejsou mrtvé), nemohou se srovnat a plavat, spíš polehávají u dna. Trvá to třeba 2-3 dny, potom se to srovná a zase znova dokola. Používám stále stejné krmivo, vodu jsme neměnili, nic se do akvária nepřidávalo. Děkuji moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 19:57 fiat1313 – Re: rriki
diky za radu ja mam to akvarko 160x60x60 a je z 10mm skla kdyt sem ho kupoval taK 2ROKY BYLO V PROVOZU MEL TAM VYZTUHY PODELNE A PRICNE ZE 6MM SKLA TAK SEM JE UDELAL Z 10MM SKLA ALE TA JEDNA STRANA JE PROHLA O 3 MM DOVNITR TAK SE BOJIM ABY TO NEPRASKLO DIK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 12:50 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: rriki
Vím že jsem to napsal jako mazák a v uvozovkách můžu leda tak šoupat nohama a být rád že jsem rád. smich Ale asi jsme si nerozuměli já vůbec nemyslel na chlor toho je v dnešní době ve vodě tak málo že se to ani neprojeví a to je moje skušenost.Jinak já to neopsal to je moje skušenost kdysi jsem měl akva asi 80L a taky dva dny pozložení jsem tam narval ryby a pak chcípali.Jenže ono to není o tom chloru ale o tom že v takovém akva ještě nejsou respektive není dostatek nitrifikačních baktérií které by spotřebovávaly odpad od ryb.Pak se mu tam nahromadí čpavek zvýší se NO2 a je zaděláno.Měl bys vidět moje společenský na terče když jsem ho založil dva dny po napuštění byla voda skoro jak mlíko nabylo vidět na skrz 15cm. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2010 12:34 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Kubo já se pořád učím a spoustu věcí neznám,taky jsem měl jen okrasné akva a nechával jsem odstávat vodu,ten chlor dřív dokázal pozabíjet celou nádrž.Pokud se prostě použije nechlorovaná voda tak prostě něvěřím ,že za dva dny bude závadná hledal bych problém jinde nic o jeho vodě nevíme a hlavně ta závojnatka sadJedna věc je radit typu co jeden nepíše každý to opíše a něco jiného to mít odskoušeno.A pokud možno použít za litr zbytečné chemie.jeden čas jsem také jezdil zařízovak akvária tak taky o tom něco vím. A že jsem na tebe vyjel tak se trochu nediv ty jsi to napsal jak starej máza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:22 R Muž Silent [5949] – Re: rriki
Tak já tu narážku pochopil tak, že dva dny stačí na nastolení biologické rovnováhy v nádrži, což je mimochodem naprostý nesmysl. Po tvém objasnění s tebou souhlasím. Chlorování vody je v dnešní době minimální, takže na odstátí při výměně části vody stačí pár hodin a při celém objemu nádrže např. v rybárně stačí bohatě do druhého dne. Jiná věc je finální úprava hodnot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:16 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Haimdol
Já to tak nemysdlel ,slovím nádrž ,napustím a druhý den tam jsou nový ryby.Pravda ja mám pitnou vodu tam nehrozí problémy z dusitanama atd a používám jetý filtr.Stará literatura ta to uvádí nechat odstát hlavně k vůli chloru.Dnes velký vodárny nechlorují tak zbývají plyny ty za dva dny bublání jsou taky pryč.Pak ještě zůstávají hodnoty pH ty se sami taky nezmění tedy nedy ne ve tvrdé vodě.Na druhou strany neonka až zas tak choulostivá není aby jí vadila jen dva dni stará voda ,pokud tam není problém s chemismem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2010 11:14 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: rriki
Ahoj vím že na svůj věk možná trochu moc radím.Svůj pár v inzerci nějak nevychvaluju jen jsem napsal že se dobře starají a ža mají dost mladých.A ted k tomu druhému nemůžeš přeci srovnávat společenskou nádrž a chovnou nebo odchovnou.Já taky když dělal vytíračky tak šel pár do kýbla společenský se zrušilo a já je tam hned vhodil do ůplnmě čerstvýho akva jen tam byla trocha vody ze společenskýho ale měl jsem možnost tam udržovat perfekt čistotu.Můj děda taky měl mladý od red white a mladé dal do ůplně čerstvého akva které nebylo nikdy napuštené ale má průtokové nádrže a může udržovat perfektní čistotu což ve společenský až tak nejde.To se nedá srovnávat.A at se koukneš na jakýkoliv web tak tam radí že společenský by se mělo nechat zaběhnout aspon týden lépe tak dva.Napsal jsem že ryby padly jeho blbostí dobře to jsem trochu přehnal ale jeho vonou jo nacpat do čerstvě založenýho společenskýho akvárka tak hodně ryb to přece se dalo čekat že jich několik půjde do pryč.Přece nemohl čekat že mu akva hned poběží naprosto perfektně a bez problémů.KAŽDÝ UDĚLÁ NA ZAČÁTKU NEJAKÉ CHYBY. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 10:12 R Muž Silent [5949] – Re: rriki
Nemůžeš srovnávat profesionální nebo poloprofesionální rybárnu s, např. v mém případě, každodenní výměnou části vody a začátečnickou společenskou nádrží. Tam jsou opravdu dva dni velmi málo na nasazení takového množství ryb. S ostatním co jsi napsal souhlasím bez jakýchkoli výhrad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 10:00 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: fiat1313
Pokud to akva je lepeno z 12mm skla tak ta příčná vpěra není nutná a kolikrát je jen pro zlost při lovení ryb.mám taky tuto nádrž a vzpěru z 8 mm skla a je pravda ,že mi praskla ale v pohodě už ho mám 14 let.Lepší je starou odříznout a nalepit novou a to třeba 2x 6mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2010 09:54 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Tomas Enderson
To máš pravdu
Kritizovat jo radit ne.





Nevím ,kdo a kam chodí na ty nesmysly ,že dva dny napuštěné akvárko je málo.
Nezlobte se to bych musel mít třetinu rybárny pořád prázdnou a čekat.
Kubo nevím ,kde Ty v 15 letech dokážeš posoudit ,že mu ryby chcíply jeho blbostí ,chcíply jeho vinou ,to ano.
Ty ,který tady jeden týden žadoníš proč Ti terčovci nevodí a 14 dní je prodáváš a ještě vychvaluješ jak ý kvalitní odchovy jsi měl.Káždý přeci ví ,že se dobré páry se neprodávájí.
1.Nikdo jste mu nevyčetl ,nevhodnou osádku ,kombinovat importové ryby a české to je velké riziko.
2.Nikdo jste se nezeptal na to jestli má chem.rozbor studniční vody ,protože nejen dusíkatý látky jsou vždy na vině,mikroby a bakterie atd.
3.Voda ředěná demi vodou co si pod tím pomyslet ,voda z kolony?Špatně zregenerovaná kolona nebo vyčerpaný ionex napáchá taky své.
4.Závojnatka svým šťoucháním do bříšek ryb taky udělá spoustu smutku.
Pavol pokud začínáš tak se specializuj na určitý biotop ,teprve až o tom něco budeš vědět tak začni kombinovat ryby ,ono kolikrát lze k sobě dát i to co zrovna literatura nedoporučuje ,ale musí se o tom něco vědět ,nebo jinak co koupíš to vyhodíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 09:52 fiat1313 – Re: Yirka
ta pricna vyztuha vyztuha byla kratsi o 5mm ale jen sem ji tam polozil na podelne a prilepil nic sen nestahoval volne sem ji tam nalepil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 08:29 Muž Yirka [9126] – Re: fiat1313
Rozumím, tak je to správně, jen mi nejde do hlavy ten vnitřní průhyb. Není tedy ten kant o ty milimetry kratší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 16:34 fiat1313 – Re: Yirka
ja ji mam tu pricnou vyztuhu nalepenou na podelnych vyztuhach a koncove strany pricne sou nalepeny k predni i zadni strane a ta pricna je 20cm siroka ty podelne sou 8cm siroke a sou ze skla 1cm silneho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 13:30 R Muž romant [27987] – Re: fiat1313
Naprosto souhlasím s Yirkou. Taky bych tam dal ty příčný výztuhy dvě, přeci jenom je to jenom z 8 skla, tak ať je to sichr. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 13:24 Muž Yirka [9126] – Re: fiat1313
Nádherná nádrž. Příčnou výztuhu-kant, jak tomu rozumím máš vlepenu mezi podélné? To by chtělo řešit jinak a to tak, že bych ji každopádně vyřízl(uvidíš zda se prohnutí nezlepší) a novou pak přes celou šíři nádrže (konce položeny na podélných) a přilepit k přední a zadní stěně. Nevím, zda bych při té délce a výšce nádrže neuvažoval o dvou příčných výztuhách .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=2301