Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 17:05 Žena Miruš [15] Re: silviebaris
Nemám to "z výroby" Osadila jsem si kořen sama.. Nicméně máš pravdu, že to nesundam, protože rostliny nejsou přivázané nýbrž přilepené.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 16:59 R Muž ctibum [6920] Re: vlka
Tak jasně, že se vaří bez rostlin. Ale ta slaná voda se dostane do kořenu a odtud se zase může ta sůl uvolňovat. Rybám to vadit nebude, rostlinám a mechům přichyceným na kořen by mohlo. Ale opakuji, osobní zkušenost s tím nemám, vařím bez soli, jen upozorňuju na možné problémy, které tu zmínili jiní.
Ale je to každého věc. Jen mi přijde zbytečné solit, notabene lehce, když dostatečně dlouhý var k desinfekci stačí.
O hnití jsem nic nepsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 16:54 R Muž Anthrax [4786] Re: vlka
Tak je tu řeč o hnusné vodě a hladině a ta se dělá mimo jiné když kořen hnije... Tys na to poradil kořen vyvařit, což ti od problemu nepomůže. A v osolené vodě aby jsi zabil jednobuněčné organismy. Já teda neznamenám, žádný organismus který by přežil var, takže to solení je přinejmenším zbytečné. Zasolují snad chirurgové během sterilizace svoje operační nástroje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 16:52 Silviebaris Re: vlka
A jak ten mech a anubias sundaš...to už je tam přidělany z vyroby,na tom kořeni to roste..Sůl fakt nebrat... ;-) www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 16:48 Muž vlka [3453] Re: ctibum
Přece vyvařím samotný kořen a ne s mechy. Co by mělo na kořenu hnít? A co máte proti trochu soli při vaření? Mně se to vždy osvědčilo. Dělal jsem to už před 40 lety a nikdy žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.03.2019 16:14 R Muž ctibum [6920] Re: vlka
A samotný var ne? hmm
A jak tu na fóru nejednou zaznělo, ta sůl se pak z kořenu může uvolňovat, což rostiny na kořenu přichycené moc neocení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2019 15:54 R Muž Anthrax [4786] Re: vlka
smich A to ti pomůže konkrétně k čemu? Pokud na tom kořenu má co hnít, tak to hnít bude i převařené a posolené. Ať to vyvaříš a zasolíš sebevíc. Možná to hnití varem trošku urychlíš ale zasolíš si kořen, což je fakt bezva, když a na něm má tazatelka mechy. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 15:39 Muž vlka [3453] Re: ctibum
Protože sůl je schopná zlikvidovat všechny jednobuněčné organismy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 15:20 Žena Miruš [15] Re: Angus68
A kde schanis pěkné kořeny? Co nevidet budu zakládat tristovku a nerada bych si zase takhle na dlouho zavarila s kořenem.. Chci tam velký a ten jen tak nevyvarim.. Doposud jsem kupovala už zajety a osazený anubiasama tak nebyl problem, ale toto mě překvapilo.. Jinak dusitany i ph jsou ok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 15:16 Žena Miruš [15] Re: Andaska
Hladinu čerim ale nerozbije se to.. Tedy rozbije ale nezmizí.. Je tam milion škraloupů.. Musím to stahovat ubrouskem.. Mám tam i plovoucí rostliny a ty jsou od toho bílé.. Vím, že to z kořenu zmizí a při odkalovani to odsávám..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 14:56 Angus68 Re: Miruš
Já už jim na těch e-shopech dávno přestal věřit ;-)
Když mám chvilku slepou, pustím vzduchování a je pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 14:46 Andaska Re: Miruš
Pokud máš na tom kořenu bílé povlaky, tak ty postupně vymizí samy ;-) Slepou hladinu zkus rozbít čeřením hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2019 14:03 Žena Miruš [15] Re: vlka
Na to asi prdim pokud to akváriu nevadí.. Mám na něm 3 anubiasy a mech.. Vydržím :) třeba ho to přestane bavit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 14:01 Žena Miruš [15] Re: Angus68
Je koupený na rostlinnych akváriích. Měl by to být ten Red moor wood..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 14:01 R Muž ctibum [6920] Re: vlka
Proč ve slané...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 13:56 Muž vlka [3453] Re: Miruš
Pokud najdeš vhodnou nádobu, vyvař ho ve slané vodě. Potom nikdy žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 13:50 Angus68 Re: Miruš
Ono tak trošku taky záleží na tom, z jaké dřeviny ten kořen máš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 13:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miruš
Může to trvat poměrně dlouho ale na škodu akváriu to není. seachem.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 13:08 Žena Miruš [15] – Kal a hnusná hladina
Ahoj, jak dlouho může kořen vypouštět cosi do vody? Máčela jsem ho před založením 3 týdny a i v lavoru byla mastná a hnusná hladina.. V akváriu splesnicel jak už to tak bývá a hladinu každý den stírám ubrouskem a udělá to úplně jakoby bílý škraloup.. Akva je dnes založeno 14 dní.. Voda je pořád lehce kalná.. Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.03.2019 18:39 MikiG Re: UndeR
Já bych řekl, že akvárium bez rostlin může být oříšek i pro zkušeného akvaristu. Paradoxně vyžaduje více péče a pozorování než obyčejné blbuvzdorné rostlinné akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2019 18:06 Muž UndeR [80] Re: smik
Řekl bych, že akvárium bez rostlin je pro začátečníka ne úplně vhodné. A sice rostliny jsou dobrým indikátorem toho, že podmínky v akváriu nejsou ideální a hlavně dost značným způsobem přispívají k udržení rovnováhy v nádrži, redukci řas atd. Takže v tomto případě si myslím, že jednoznačně nejlepší radou jak pomoci tomuto akváriu je právě výměna umělých rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.03.2019 16:29 Muž Smetany [1226] Re: smik
Ono se tady nebavíme o tom něco udržet ale udělat v rámci možností fungující kousek přírody ve kterém budou spokojeny všechny živé organismy v akváriu. A to se bez rostlin dělá těžko. A neplatí vždy že akvárium bez řas = fungující akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2019 16:25 R Muž afc1886 [14685] Re: smik
smik napsal: U holo akvárek v podstatě stačí jen měnit často vodu .
Přijde mi jednodušší teď něco udělat aby nechcíply ryby, než vyhazovat dno a schánět Egerii nebo Pistii.

A tady bych viděl zakopaného psa. Když už má někdo problém zasadit živé rostlinky a trochu se starat o akvárium, tak za chvíli se vykašle i na tu častou výměnu části vody. Z fotek bych si tipl, že tam není ani filtr, proto bych se přikláněl k těm rostlinkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 15:25 Muž smik [70] Re: Anthrax
No já mám pocit že je složitější udržet akva s prosperujícími a nehnijícími a nezařasenými rostlinami. U holo akvárek v podstatě stačí jen měnit často vodu .
A třeba někdo nechce mít akva s Egerií. Já bych si jí třeba do akva nedal, protože se mi nelíbí :-)
Přijde mi jednodušší teď něco udělat aby nechcíply ryby, než vyhazovat dno a schánět Egerii nebo Pistii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2019 15:15 R Muž Anthrax [4786] Re: smik
Takové akva je pro začátečníka ale celkem složité udržet... Jak vidno z mnoha případů. Čili proč si dělat z roviny, kopec? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 15:09 Muž smik [70] Re: Sesinka
Tak já půjdu trošku proti proudu. Plastové rostlinky a domeček není můj designový šálek kávy, ale. Dá se provozovat akvárko i takhle, pokud se ti to líbí. Jen teď musíš měnit vodu řekněme ob den 20-30% aby ses zbavila NO látek než se akva (filtr) trochu zaběhne (3týdny). Ten mramor bude zvyšovat tvrdost, ale to třeba vadit nemusí. Je potřeba k tomu zvolit osazenstvo. Svítit musíš hodně střídmě. Na hladinu si klidně pořiď nějaké plovoučky a uvidíš.
Ono né každej chce rostlinné akva, protože pak třeba řeší proč se mu ty a ony rostliny rozpadly a nerostou. I holoakva může dělat radost jen je potřeba přizpůsobit údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2019 13:23 Muž UndeR [80] Re: Sesinka
Jak píší kolegové, tak ty umělé kytky jsou opravdu na nic. Mrkni se tady na fóru do diskuze darování akvarijních přebytků. Můžeš tak sehnat rostliny prakticky zadarmo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2019 13:18 Muž Smetany [1226] Re: Sesinka
No já bych začal rostlinami ty co tam máš vypadají dost umělé a i na živé je jich málo. Akvárium se (v lepším případě) zaběhne po měsíci těch problémů se ti tam vystřídá víc. Není na místě řešit zákal ale jeho příčinu a tou je moc živin ve vodě. Akvárium zvlášť bez rostlin je nemá jak zpracovat. Umím si představit jak chceš aby se měli rybičky hezky tak je poctivě krmíš. S krmením přestaň kup nebo si nech darovat hromadu kytek ideálně i plovoucí a čekej. Možná ryby stejně nepřežijí ale určitě neumřou hladem pokud týden nedostanou nažrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2019 13:12 Andaska Re: Sesinka
Přečti si ty odkazy. Akvárium se nechává zabíhat min. měsíc, než tam dáš ryby. Musí se nastolit biologická rovnováha a to nějakou dobu trvá. Umělé kytky jsou Ti tam na nic. Vyházej je a pořiďte si hromadu rychle rostoucích živých rostlinek. To dno, to je co? Ty dekorace taky pryč. Co tam máš za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.03.2019 13:11 R Muž afc1886 [14685] Re: Sesinka
Vytáhnout všechno plastové, nasadit hodně rychlerostoucích živých rostlinek a já bych momentálně měnil denně část vody v akváriu.
EDIT- na telefonu to špatně vidím, ale já bych vyměnil i to dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 13:08 Sesinka Re: afc1886
Ryby jsme nasadili po tydnu. To je asi brzo, co? No a je nejaky figl jak akvarku pomoct od te zakalebe vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2019 13:04 R Muž afc1886 [14685] Re: Eva
Brzy dojde na Horácovo brutální pravidlo. Čím rychleji osadíte čerstvě založené akvárium rybami, tím rychleji si budete moci koupit ryby nové.
Tady máš ty odkazy k přečtení
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 13:03 Sesinka Re: NHKG
Co všechno je špatně? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.03.2019 12:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Eva
Přečti si něco o provozování akvária. U toho tveho je všechno špatně. Pokud se zaregistruješ, prijdou ti automaticky odkazy na články vhodné pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 12:52 Eva – Zakalená voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím, proč se toto stalo? Akvárko máme čerstvě. Vše jsem řádně vyvařila a propláchla, stalo se to až poté co jsme dali rybičky. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:27 lerner Re: FishMan59
oukej, vyměním za něco silnějšího :) svítím 12 hodin denně, co ty mělo být v pohodě ne ? jinak díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:23 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: lerner
Je to především nedostatkem světla. Když už máš doma tenhle laciný nesmysl, zkus alespoň tu 15 w zářivku vyměnit za něco takového: www.ledakce.cz/…
Nebo vlep do krytu nějaké led pásky.
Nějaké hnojení,co2 atd... řeš až bude dostatek světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:15 lerner – Hnijící rostliny
Ahoj, mám založené akvárko (viz prezentace) asi měsíc a kousek. Celou dobu pozoruji, jak z rostlin opadávají listy (což je prý ze začátku normální). Na rostlinách se tvoří nové, ale ty stejně jako ty staré pomalu ale jistě hnědnou a opadávají (fotky v prezentaci). Můžete poradit co s tím? Popřípadě čím přihnojit, jestli je to chybějícím hnojením, které neprovádím. Díky moc za každou cennou radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 19:11 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: radekpaos
A tie dve neonky? To neznie dobre hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 18:27 Andaska Re: radekpaos
Taky bych řekla, že je to plíseň. Mě se takové povlaky dělaly při zakládání na kořenech red moor. Vypadá to stejně. Šnečci to docela zlikvidovaly a zbytek zmizel postupně sám. Ale jestli to je opravdu to same?...řeknou zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 18:10 radekpaos Re: Cyklohentán
už je měsíc staré, objevilo se to až nyní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 17:31 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: radekpaos
Vyzerá to na nejakú pleseň, ale potrebujeme viac informácií. Ideálne založ prezentáciu. Akva vyzerá dosť nové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 17:15 radekpaos – Co je to za chuchvalce
Fotka k příspěvku Ahoj, objevily se mi v akvárku tyto chuchvalce, tušíte někdo co to je a co s tím? V akva mám jen dvě neonky. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2018 17:59 Andaska Re: skunek
Osazeno rostlinkami by bylo mit nejlip 80% dna + muzes pridat nejake plovoucky. Ja mam 120l hruby objem a ani po tom mesici jsem nemela vodu vhodnou pro nasazeni rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 17:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: skunek
Čti a študuj scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2018 17:06 Muž Fantomik [38] Re: skunek
Je to smutné. Tolik odkazů, tolik textů pro začátečníky...
Já jsem si netroufl založit akva, aniž bych si něco nenačetl, a to jsem o tom už hodně věděl. A vypustit rybky tak brzo? O mě říkají že riskuju a to je tam dávám až po týdnu! Ale do jinak vypadajícího akva...
Co poradit? Jako vždy, stále to samé. Založit prezentaci, ať víme bližší info o akvárku. Jinak více rostlinek (rychlerostoucí stonkovky), rybičky dát po měsíci, a to nesmí být vidět v akvárku problém! Za dva dny se akvárko nesrovná... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.12.2018 16:58 R Muž afc1886 [14685] Re: skunek
Chce to čas, nasadit mnohem více rostlinek a pomalu se loučit s těma rybkami, co tam už jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 16:54 skunek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, v sobotu jsme založil nové aq. Včera jsem vyměnil cca 50% vody, vysadil rostlinky a voda je pořád zakalená. Filtrace jede nonstop (2x1200l/h) Nějaká rada či typ? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 16:47 Muž rafi [45] Re: Phoebs
Phoebs napsala: Je to tohle?

To je výpis z webu PVK? Pokud ano, tak moc neřekne, uvádí tam průměrné hodnoty, neříkají, jak k nim došli a přitom voda v Kobylisích je úplně jiná, než třeba v Braníku (Káraný vs Želivka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 15:54 Žena Phoebs [0] Re: Maq, vaclav
Řasa odsáta, akvárium zatemněno, UV lampa zapnuta a testy objednány. Děkuju za pomoc, ozvu se pak s výsledky :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=451