Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 22:20 Muž @ Lukas47 [0] Re: afc1886
Dekuji koupím :) a vymenim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2018 21:00 R Muž @ slavko [1229] - RostlinyRe: Lukas47
Lukas47 napsal: plastove věci zkusím vyndat ale nemyslím ze by to dělaly ty věci
Áno, máte pravdu, tie nič nerobia, ale to je ten problém. Treba živé rastliny a na začiatok rýchlo-rastúce, tie dokážu odbúravať (papať) veci, ktoré sa v akváriu hromadia (na rozdiel od tých plastových).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 20:25 Muž @ Lukas47 [0] Re: afc1886
plastove věci zkusím vyndat ale nemyslím ze by to dělaly ty věci moje otázka je prosím ukáže mi někdo jak vypadá ten filtr a to čerpadlo popr kde to koupit ? Dostal jsem to takto milerad jim pobyt zprijemnim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2018 20:17 R Muž @ afc1886 [3182] Re: Lukas47
Vyhoď ještě ven všechny plastové věci a nahraď je živými rostlinami a nešetři na jejich množství.
EDIT- ještě jsem si všiml velmi nevhodného filtru na to jaké tam máš ryby. Je to tzv. honič vody, má malé množství filtračního materiálu. Nahraď ho třeba kostkou bioakvacitu s čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 20:00 R Muž @ slavko [1229] - RostlinyRe: Lukas47
Lukas47 napsal: jak je myšleno vymenovani části vody ?
Aspoň tak dva týždne každý deň vypustiť asi 30 % vody a doplniť novou, najlepšie odstátou ;-) Vo výmenách pokračovať aj potom, ale už nie tak často, postupne to predĺžiť na raz za týždeň, dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 19:46 Muž @ Lukas47 [0] Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zaregistroval jsem se v příloze zavolám fotku akvária nevěděl jsem ze se to nesmí najednou čistit za každou radu budu rad :) co mám vše vyfotit a jak je myšleno vymenovani části vody ?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2018 18:34 R Muž @ afc1886 [3182] Re: Lukáš
Začni tím, že se zde zaregistruješ a vytvoříš prezentaci akvária ( teda pokud nejsi goi153 nebo justinik ). Chce to více informací o akváriu, ale takhle z první ti povím, že si totálně rozhodil podmínky v akváriu. Příště buď vyčisti filtr, nebo si hrej se dnem, nikdy né obojí současně.
EDIT- ještě bych ti poradil, abys teď prováděl každodenní výměnu části vody a nikoho teď nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 18:24 Lukáš – Rychle se kalící voda v akvariu
Ahoj mám akvarium nové které jsem dostal od známeho v zuboženém stavu i s rybičkami má 80l odhadem tak 70l čistého jsou tam 2 čichavci 4 sumci z toho 2 pancéřníčci. Problém je že jsem akvárium kompletně včetně filtru vyčistil a kameny vyměnil za písek ale stále se po prvním krmení se voda hrozně zkalí a to i při použití AquaSafe zkrátka první den křišťálově čistá druhý den zkalená filtr jsem kompletně vyčistil akvarium také nevím kd eje chyba jediné co jsem nevyčistil na filtru je to že jsem nevyměnil granule aktivního uhlí a molitan ale nevím zda to vadí celkem mě to štve :/ ví někdo co s tím ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 22:21 Muž @ Amatértom [301] - CichlidyRe: Tomas
Já byl trochu netaktní, ale prostě bylo více než úsměvné, když jsi suverénně tvrdil, jak je všechno růžové a nakonec se mi ukáže takováhle fotka, která by i u naprostého laika určitě vzbudila podezření. Pokud chceš dělat akvaristiku takhle a hlavně s takovým přístupem, brzy to vzdáš. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.04.2018 21:56 Muž @ Anthrax [972] Re: Tomas
Plastový rostliny jsou ale v akváriu k ničemu. Narozdíl od živých ti z vody neodčerpají žádné dusičnany. Živé rostliny nejsou v nádržích jen tak pro parádu. Akvárium a filtr se zabíhá zhruba měsíc. A do toho to máš prerybnený. To je podle mě důvod proč ti ten ancistrus uhynul. Být tebou měním často vodu a nacházím tam rychlerostoucí kytky. Ono není náhoda že ti to tu rádi několik lidí nezávisle na sobě.

To že něco prodávají v obchodě ještě neznamená, že to k něčemu je. Důkazů je celá řada.

PS: Ten borec se tě ptal odkud jsi, protože ti chtěl pomoct a darovat ti třeba nějaké kytky. Ale když se k tomu stavíš takhle :-( Garantují ti že tvé ryby se skvěle nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   18.04.2018 21:42 Tomas Re: Tomas
Jo a rozhod sem se ze ty parmicky si tam necham, neustale hledaji neco k jidlu, takze mam sterk bez zbytku krmeni, pro nastvani odborniku, par gupek si tam jeste poridim.
Jinak zde koncim, zacalo by to tu akorat urazkami uz nejaky borec tu psal odkud jsem, na tohle fakt nemam cas :-D
Ryby se maji skvele :] tak se o ne nebojte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 21:38 Tomas Re: ctibum
Nic neodkaluju, filtr mam, dva tydny akvarium uz bezi urcite protoze akvarko mi prislo po velikonocich.
To ze mam plastovy rostliny tem rybam je uplne jedno, jinak by to neprodavali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   18.04.2018 21:17 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: Tomas
Tomas napsal: poznal bych to na rybach vsech a ne ze by mi chcipla jen jedna. Dočkej času...

Obdivuju kolegovu trpělivost...
Máš tam odhadem tak 25-30 litrů vody, ale haldu štěrku na dně, takže dejme tomu tak 20-25 litrů čistého.
Viz zdejší atlas:
Parmička nádherná: min. 80 litrů (Čistý objem a je buřt, jestli se ji chystáš dát pryč. Teď tam je...)
Ancistrus sp.: min. 60 litrů
Gupka: min. "20 litrů pro 1 samce a 2 samice"
Mollyny už ti pomřely, tak ty počítat nebudeme.
1) Nemáš zajetou nádrž. Pochybuju, že je starší, než tak dva tři týdny. Ta modrá na dně se blejská jak psí kulky, což je při tomto množství velmi kadících ryb velmi podezřelé. A jestli je to proto, že často odkaluješ, tak tím spíš nemáš zajetou nádrž...
2) Nemáš filtr. 2x2x3 cm molitanu na takovou osádku v takové nádrži nestačí ani omylem. Když ho vyndáš, vyjde to úplně nastejno.
3) Nemáš rostliny.
4) 80% ryb je silně kadících a tedy znečišťujících už tak bídné prostředí bez filtru a bez rostlin.
5) Plast - raději bez komentáře...
6) Ancistrus neumřel hlady, ani na přesolení. Umřel proto (stejně jako ostatní ryby), že máš smrtící žumpu a ne akvárko.

Můj názor - všechno dosud živé někam vráť, klidně zadarmo. Zachráníš tím mnoho životů. Všechno v nádrži zbylé poté vyhoď. Štěrk si klidně nech, když se ti líbí, v kyblíku...
Tady si něco přečti:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz
www.horacovoakvarium.cz

A pak si kup filtr, živé rostliny, začni znovu a lépe...
EDIT
A nehádej se a nediskutuj. Máš to celý hodně blbě, tak poslouchej rady... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 21:02 Hanumana - Snažím se to nezahubit... – Základ úspěchu
Nechci vám zkušeným do toho moc kecat, ale podle mě by se předešlo spoustě problémů, Kdyby nezkušení akvaristé se vykašlali na všechny kraviny. Koupili si dostatečně velký akvarium dali do něj propraný přírodní písek, živé rostliny a případně kořen (nebo jinou proplouvací, schovávací věc) a klidně po týdnu (jak dlouho myslíte že čekají chovatelé) si tam šoupli pár odolných ryb (10 kardinálek, neonky, danie, parmičky...). Pokud je málo ryb v poměru k objemu, tak není potřeba ani filtr a tyhle ryby to daji i bez topení. A pak pozorovali, co se děje a pak případně dokupovali věci, který potřebujete... Věřím, že právě tím pozorováním se člověk nejvíc naučí... Můj táta se chovem ryb živil a nikdy žádné testy ani chemii nepoužíval, jen v případě problému sůl a nebo preventin.

Možná blbý přirovnání, ale pokud člověk nikdy neměl psa, tak si taky má první pořídit nějakýho moulu a ne pitbulla. Tak si na vysněný rybky taky počkejte a ono to půjde.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 20:42 Muž @ martmart [102] Re: Tomas
Odkud jses?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 20:33 R Muž @ afc1886 [3182] Re: Tomas
Řekl bych, že se dost pleteš v tom, jestli to akvárium je zaběhlé. Kdyby jsi raději investoval peníze do těch rostlinek, než do té chémie co je pod akvárkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 20:21 Tomas Re: afc1886
Predpokladam ze to sou dusicnany, s temi jsem se uz setkal pri zalozeni akvaria, nemel jsem ve filtru tu bakterii ted jsi nevzpomenu na nazev, to prave behem dne umrelo 5 blackmol.
Ale ted jiz v zajety nadrzi proste umrel ancistrus, jak jsem psal nevidel jsem ho zrat, takze susenou ani granule co davam to nezral, takze bud umrel hlady nebo kvuli te soli, kterou jsem pridaval, mozna preventiv udelal taky svoje.
Pokud bych tam zas mel hodne dusicnanu poznal bych to na rybach vsech a ne ze by mi chcipla jen jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.04.2018 20:06 R Muž @ afc1886 [3182] Re: Tomas
1-Zkus ty rostlinky, možná budeš překvapený.
2- musíš se rozhodnout, buď vodopád, nebo rybičky
3- superzoo není zrovna to nejlepší, kde brát inspiraci. A je velký rozdíl prodejní akvárium a akvárium, kde chceš rybičky dlouhodobě.
4- Víš, co to je NO2 NO3 atd., to nejde vidět, ale dobré to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 20:02 Tomas Re: afc1886
Parmicky planuju dat pryc. Co se tyce rostlin, nemam je tam z duvodu protoze s tim nemam zkusenost a vim ze by kytky akorat hnily a akorat z toho bordel.
Min vody mam kvuli vodopadu kterej stejka po tom pozadi.
Kdyz jsem nakupoval v superzoo ryby, maji to jeste v mensich kostkach kde neni taky zadna kytka a nemaji ani na dne kaminky a ty ryby tam maji urcite taky dost dlouho a nemaji problem, to neni duvod proc mi ten ancistrus umrel.Na interu pisou ze nema rad zadnou chemii ani jiz zmineny preventiv.
Ostatni ryby vypadaji spokojene az na parmicky ktery obcas prohani pavi ocka.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.04.2018 19:45 R Muž @ afc1886 [3182] Re: Tomas
No vida a už se ukazujou chyby.
1- naplnit vodou co nejvíce
2- všechny plasty odnést do žlutého kontejnéru
3- pořídit co nejvíce rychlerostoucích ŽIVÝCH rostlinek
4- parmičky duhové bych dal pryč, je to pro ně malé rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna , můžeš je darovat rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
5- to dno bych taky vyměnil, ale to už je o vkusu každého.
Teď začni tím, že doplníš vodu a dáš tam co nejvíce těch rostlinek, samozřejmně teď prováděj co druhý den výměnu části vody.
A neboj to se všechno poddá. ;-)
EDIT- jaké máš na mysli sumečky?
EDIT 2- to 3d pozadí bych dal taky pryč, zbytečně ti ubírá místo v akváriu. Chápu, že se ti líbí, ale černá tapeta za akváriem a před tím hodně rostlinek má své kouzlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 19:40 Tomas Re: Amatértom
Muzes byt konkretni a prestat se vysmivat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.04.2018 19:38 Muž @ Amatértom [301] - CichlidyRe: Tomas
Fotka pomohla smich smich smich . Pár kapek vody mezi masou rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 19:35 Tomas - CichlidyRe: afc1886
Fotka k příspěvku Fotka zde, jinak zadnou prezentaci nemam nevim ani o co se jedna, proste koupenej akvarium set 54l, teplota vody 23/24stupnu C, Mam napusteno asi 30l, 5kg modreho pisku, 1kg bileho pisku. 3d pozadi, kytky umely, jeden vrak lodi a jeden hrad, za 3d pozadim mam umisteny cerpadlo, ktery vytvari vodopad.
Rybam se momentalne podle me uz dari.
Cca 25 az 30 gupek
1 blackmolla
6 parmicek nadhernych
2 sumecci kteri sou zalezli ve vraku lodi, vylejzaj jen kdyz zhasnu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 19:15 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tomas
Z té fotky se pozná více, než z tisíce slov. Mít krásně čisté akvárium je v drtivé většině případů příčina problémů. Fotku, prezentaci a šup! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 19:13 Tomas - Život je jeden z nejtěžších.Re: afc1886
Fotku kdyztak pak pridam ale tam neni co k videni. Mam to I krasne cisty a ostatni ryby neumiraji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 19:02 R Muž @ afc1886 [3182] Re: Tomas
Prezentace by nebyla na škodu. ;-) Dej aspoň fotku celého akvária, ale už teď, když čtu, že nemáš žádné živé rostliny bych si to tipl na nevhodné podmínky v akváriu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 18:57 Tomas – Umrel mi Ancistrus
Dnes mi umrel Ancistrus, ale kvuli cemu? Pri zalozeni akvaria mi umrelo vicero ryb jedna z nich byla taky ancistrus, ale tam bylo jasny ze nebyla zabehla nadrz.
Ale ted v zabehly nadrzi, Ancistrus mi zil necely tyden, v akvariu byl vetsinu casu nekde zalezly a moc nevylejzal, ryby krmim krmivem pro pavi ocka protoze tech mam nejvic a pak mam dva maly sumecky tem davam granulovy.
Ancistruse sem nevidel ze by neco zral, do vody pridavam preventiv, vodu obcas i trosku osolim, taky jsem pridaval easy balance, crystal water, ale to jen predtim, ted pouze solim a ten preventiv, v akvariu nemam zadny rostliny vse mam umely, mam taky 3d pozadi,
Na netu jsem cet ze jim skodi medeny veci a sul ve vode taky, takze se nejspis otravil?
Kazdopadne uz ho vicekrat neporidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 13:10 Muž @ martmart [102] Re: Misok
Neni jednodussi hadice do vany, wc na odsati, odkaleni a napousteni??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 12:58 Muž @ Maq [2517] Re: Misok
Misok napsal: vodu z vodovodu aspoň den odstát, nebo je to zbytečnost?
Je to zbytečnost. Ale hlídej teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 12:56 Muž @ Misok [0] Re: erik1982
Ahoj super díky za rady budu měnit více vody. Bohužel mám jen dva 20 litrové kanystry takže můžu max 40 l(pokud mám nechat vodu z vodovodu aspoň den odstát, nebo je to zbytečnost? :-D)

Jinak dávám CO2 i z bomby takže toho by snad HC měla mít dost. Rostliny přidám a vodu budu měnit. Snad to tedy pomůže. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 00:09 Muž @ erik1982 [10] - rastlinneRe: Misok
Ja by som ako prvé začal s vymenov vody.Co som čítal v prezentácii tak meníš iba 20l u 160l akva čo je malo.Ten substrát ti spali tu cubu.Mas tam malo rastlín a ten substrát má v sebe živiny ktoré tých zopár rastlín nespotrebuje.Tak tiež HC má rada co2 čo dávaš ty to ako že tekuté toho tam vela nedodas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2018 17:13 Muž @ martmart [102] Re: Misok
vaclav je zkusenej, dej na nej..
Muj nazor je ten, ze tam je prehrsel zivin a svicenim to nezachranis, jeze treba hromada rostlin..
Ale jak rikam, vaclav ma mnoho zkusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2018 16:24 R Muž @ vaaclav [7934] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Misok
Kameny ti šumět budou a na kubu nepospíchej a trochu jí víc posviť 6 hodin je málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 15:36 Muž @ Misok [0] Re: Maq
V tom máš velkou pravdu. Viděl jsem to na netu a říkal jsem si, že to zkusím a zkušenosti nemám téměř žádné...

Uvidím dám tomu ještě chvilku čas a pokud se ta kuba nechytne tak ji asi vyhodím a dám tam nějaké ty nenáročné rychle rostoucí rostliny.
Zkusím lépe měřit hodnoty a případně je nějak srovnat, ale s tou tvrdostí vody to nevím :( ty kameny se mi fakt vyhazovat nechce :( zkusím ten octový test ať zjistím jak moc to šumí.

Díky moc za cenné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2018 14:50 Muž @ Maq [2517] Re: Misok
Misok napsal: Proč myslíš, že nevím jakou tam mám vodu?
Omlouvám se, nevšiml jsem si sekce "měření". stydim Jakési hrubé informace tedy máš.
Seiryu Stone: Bohužel, "v akvaristice řekli", Amano to proslavil, prodává se toho spousta za těžký prachy, ale je to vápenec, vápenec, vápenec. Ten funguje tak, že se rozpuští-reaguje s CO2, takže odebírá CO2 z vody a voda se současně stává tvrdší a více alkalická.
V akvaristice řekli, na webu jsou obrázky. Podle mne generální chyba Tvého akvárka je v tom, že chceš napodobit tyhle vzory. Tahle designová akvária vyžadují údržbu a techniku, která se našemu amatérskému koníčku moc nepodobá.
Osvědčený postup je založit akvárium se spoustou, fakt spoustou "obyčejných", nenáročných rostlin. Žádné prcky, ale spousta zeleně hned od začátku. Tím se akvárium rozjede, vznikne živá voda, a pak, třeba za půl roku - pokud si to Tvůj vkus žádá - můžeš normální rostliny postupně omezovat a zkoušet místo nich kobercovky a různé estetické či pěstitelské vyfikundace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 10:08 Muž @ martmart [102] Re: Misok
Urcite se ji nelibi no3 na nule, pokud ale meris prouzkama, nemuzes si bejt jistej nicim..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2018 07:30 Muž @ martmart [102] Re: Misok
Prouzky nezmeris nic co potrebujes, jsou moc a moc orientacni..
Kup si kapkove testy na no3, po4, muzes zelezo a no2.. no2 pokud dobre osazis neni myslim nutny, teda ja ho nepouzil..
Vidim ze mi zloutnou plovouci, zmerim no3 a fakt je skoro na nule..pridam par, mg kno3.. nestan se otrokem testu, pozoruj akva, kdyz se neco nezda, zmer..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 07:28 Muž @ Misok [0] Re: Maq
Proč myslíš, že nevím jakou tam mám vodu? Nějaké parametry měřím, sice jen těmi proužky. ale aspoň orientačně no.

Jinak k těm kamenům to fakt nevím. Nechal jsem si poradit a říkali, že se to do akvária hodí, že to parametry vody nemění, tak jsem jim věřil.

Hodnoty:
pH 7,5
KH 6,6
GH 6
TC 0,4
No2 0
No3 0

Ale něco se té moji kubě nelíbí :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:35 R Muž @ vaaclav [7934] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Ty substráty si s ledasčím dokážou poradit, většina šutrů na aquacaping je z obsahem vápence. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 20:58 Muž @ Maq [2517] Re: Misok
Seiryu Stone je vápenec.
Vůbec nevíš, jakou tam máš vodu? A řešíš hnojení? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 17:52 Muž @ martmart [102] Re: Misok
Objednavam jednotlive slozky primo z fichemy, pocti ve vlakne pmdd, tam odkaz najdes..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 17:43 Muž @ Misok [0] Re: martmart
Super ok zkusím to tak :)

Jo a to hnojivo PMDD máš nějakou ověřenou stránku odkud bereš?

Já jsem z Třince, ale tchán mi slíbil, že mi dá rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 17:40 Muž @ martmart [102] Re: Misok
Odkud ses?
Podivej se do inzerce, daruji..
Pokud nemas daleko do plzne, napis vzkaz, dam ti do celeho akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 16:50 Muž @ martmart [102] Re: Misok
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/

Nebo se podivej tady..
rybicky.net/nadrze/11376

A men 60l kazdy treti den, az uvidis ze se osazene akva usadilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 16:48 Muž @ Misok [0] Re: martmart
Ok, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 16:44 Muž @ martmart [102] Re: Misok
Zapomen ze to doporucuje vyrobce, prodejce.. neproda, zavre kram, chcipne hlady..
Co vital zahod..daleko..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 16:36 Muž @ Misok [0] Re: vaaclav
Nevím co myslíš, ale měním vodu jednou týdně +- 30 litrů. Ale pokud bych měl měnit více a nebo se nějak jinak chovat k těm substrátům, rád se nechám poučit.

Ale bojím se že to mám opravdu přehnojené :( když se mi tam dělá řasa... ty substráty samy o sobě asi obsahovali dost živin a já dal hned hnojení :( zkusím ho vyndat a nějakou dobu nehnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2018 16:29 R Muž @ vaaclav [7934] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Misok
Předpokládám že když máš tyhle speciální substráty že víš jak se k nim chovat(výměny vody). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 16:28 Muž @ Misok [0] Re: martmart
Akvárium je 160L. Je možné, že jsem asi od začátku moc hnojil... koupil jsem si automatické dosatory a nastavil jsem to, ale asi se to nemělo dávat hned po založení, že?

Takže zkusím přestat hnojit a opravdu nemám používat www.rostlinna-akvaria.cz/…

Psali, že by to mělo chránit před řasou.

A prosím nějaký tip na rychle rostoucí rostliny?

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 38

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 46768x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem