Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 12:16 R Muž afc1886 [14681] Re: Marti
A opravdu ho potřebuješ? Prezentace by napověděla více.
A trochu se snaž s tím psaním chlape. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 12:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marti
Vzduchovací motorek je na filtr nebo se s ním bělají bublinky v akváriu přes vzduchovací kamínek. Většina těchto motorků je ale dost hlučná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 11:57 Marti – Motorek
Dobrý den jsem začínající akvaristy a mám dotaz potřebují okisliceni do 54 litrového akvária a chci se zeptat jaký vzduchovaci motorek je nejlepší a co vše k němu potřebují. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2019 00:35 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: NHKG
Super, díky za vysvětlení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2019 00:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kata Eš
Ten bílý motorek v odkazu (HI pumps/Easy fish) má mizerný výkon. Eheimy nejsou špatné, ale jsou předražené a úplně tiché nejsou (jeden mám v práci).
Schego všichni chválí, tak bych ho být tebou koupil (ale osobní zkušenost nemám).
Pokud by jsi chtěla šetřit, tak kup řadu Hailea ACO. Ale ticho od nich nečekej. Jinak jsou výborné, doma jeden používám. Mnohem lepší jak Sera co mám. Po vytunění je na úrovni mnohem dražšího Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2019 00:03 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: vlka
Nu na ten jsem koukala jako z prvních právě. Tak uvidíme, já s tímhle akvárium nechci spěchat, chci to mít vymazlene :-) Navíc v neděli jdu teprve na bridlici potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 23:57 Muž vlka [3444] Re: Kata Eš
Chválí si také motorky Eheim. Ale tam nemám zkušenost. Třeba se ještě někdo ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 23:54 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: vlka
Tak děkuji za rozuzlení. Ja koukala ještě na tenhle www.juwelakvarium.cz/…
To jen tak pro info jestli s tím má někdo zkušenosti nebo tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 23:47 Muž vlka [3444] Re: Kata Eš
Tenhle základní „Prima“ nemá regulaci výkonu, takže klasicky škrtítko na hadičce. Další typy - ale dražší - regulaci výkonu mají. Ale v pohodě stačí tento 100 litrů/hodina. Valí parádně. Samozřejmě bez připojení hadičky je slyšet, ale jakmile dáš hadičku, není slyšet vůbec nic. Super. S kamínkem se budeš muset rozhodnout sama. Ale vždycky jde „za něco“ nebo „někam“ schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 23:35 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: vlka
Děkuji moc za typ. Do 500 Kč to nijak neřeším :) My měli kdysi také pískovcové, jenže já chci tmave dno a bridlici, tam by to bylo jako pěst na oko, jelikož ho chci dát do prázdného prostoru který vznikne (trojúhelníkovej půdorys) a akva bude v prostoru oddělovat kuchyň a obývák :)
Ještě bych potřebovala objasnit ty počty 100/ a pod. Předpokládám, že je to síla motorku, takže když vemu slabší nebudu ho muset priskrcovat a nebude dělat tolik hluku a bublin? (tohle odvozuji od stejného problémů s priskrcovanim filtraci) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 23:30 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: NHKG
Vím, ale vzhledem k tomu, že se v nich nevyznám, tak jsem nevěděla, jestli nejsou ještě nějaké. Samozřejmě motorek bude ve skříňce, takže trochu hlučnosti pojme, ale i tak. Já totiž přemýšlela nad ehim, ten tu také někdo chválil... :)
A k těm testům super nápad, asi to z té činy taky objednám, ten má ty bubliny fakt nejhezčí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 23:04 Muž vlka [3444] Re: Kata Eš
Ty prachy se 100%ně vyplatí (399,-kč). Ten motorek není vůbec slyšet. Ve stejné ceně reklamují novinku. www.akva-exo.cz/… Ale tu neznám. Objednal jsem si z Číny vzduchovací „kámen“. vod.ebay.com/… Ale došel mi úplně jiný. Vyhodil jsem necelých 40,-kč. Nejvíce se mi osvědčil přírodní tvar a pískovcový kamínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 19:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kata Eš
Pokud chceš tichý, tak hned pod tebou si chválí Schego. Nic lepšího asi neseženeš, ale jsou drahé.
Horší to je s malinkými bublinkami. Testoval jsem toho spoustu a nic co by bylo dlouhodobě dělat krásné malinké bublinky jsem nenašel. Navíc u vzduchovacích kamenů se dost liší kvalita kus od kusu. Můj "test" zde, je to kousek níže: rybicky.net/forum/15631-vzduchovaci-motorek
Ta vzduchovací opona co tam mám se po cca měsíci se úplně ucpala a musel jsem ji vyhodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 19:16 Žena Kata Eš [68] - Labyrintky
Krásný večer všem. Chci si do nového aq pořídit Vzduchovací motorek (neptam se na důvody proč ano, proč ne) Potřebovala bych poradit jaký. Bude to akva o 350l a bubliny chci jen jemné, ne žádnou bublinovou sopku a hlavně TICHY ano Díky moc za typ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 22:37 Muž vlka [3444] – Schego Prima 100 l/h
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký pozdní večer. Investoval jsem pár stovek a jsem naprosto spokojen. V obýváku není slyšet vůbec nic. Doufám, že vydrží. Na dotaz na náhradní díly mně bylo sděleno, že je nikdo ještě nepotřeboval. Šalamounská odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:25 Muž vlka [3444] – novinka
Přeji hezký večer. Narazil jsem na zajímavý vzduchování. Máte někdo zkušenosti s tímto „motorkem“? www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 17:05 Radek Re: NHKG
Super,děkuji moc,zítra skočím pro delší.Mockrát děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek
Máš to správně, akorát tu hadičku bych buď prodloužil, nebo celou nahradil nějakou delší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:49 Radek Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Složený je takhle a jediná možnost jak ho připojit je asi takhle,tak hadička by teda měla jít do toho malého otvoru ve filtru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek
Nechybí ti tam něco?
Složený by měl vypadat takto: www.akvaristikafm.cz/…
A jak se dívám, ta hadička je hrozně krátká, asi budeš muset koupit 2 metry hadičky a nastavit ji. Na konci tam je asi připravená spojka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:23 Radek Re: NHKG
Fotka k příspěvku Jsem asi jnej hi hi.Stačí to tedy takle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek
Z filtru čouhá hadička, tu nasadíš na výstup motorku, nic složitého. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:14 Radek – Připojení motorku Hailea 6602
Mám nový vzduchovací motorek Hailea 6602 ale nemám s ním žádné zkušenosti.Nemohu přijít na připojení k akvarijnímu filtru F 15.Nemáte někdo zkušenost?
Prosím kontaktujte mě na 778/444 833.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 23:27 Honza – vzduch motorek
Dobry vecer Jirko vzduchovaci motorek ktery mel z boku dve trubicky jedna nasavaci tam se nasouval maly pruhledny vzduchovy filtr s bilou filcovou vlozkou se jmenuje VAD 2 a ja v jine nez sedive barve nevidel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 13:32 Muž hubipv [13] Re: LS
jj,přesně takové používáme v práci jako tlumiče hluku na vzduchových ventilech (solenoid)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2018 12:48 Muž LS [30] Re: Tomáš
Nepoužívá se to v pneumatice , viz odkaz - tlumiče hluku ?
Akorát to někdo použil k jinému účelu.

www.festo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 12:21 Tomáš Re: ctibum
Ale jo, existuje, třeba tenhle:

www.akva-tera.cz/…

Ale chtěl jsem zjistit, jestli někdo nemá zkušenost třeba s nerezovým nebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 12:11 R Muž ctibum [6902] Re: Tomáš
Kovový vzduchovací kámen? To existuje? coze
Myslel jsem, že vzduchovací kámen musí být (mikro)porézní, aby dělal bublinky. Jak by to někdo vyrobil z kovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 11:29 Tomáš – Vzduchovací kámen
Ahojte, sháním kovový vzduchovací kámen, nevíte, kde bych mohl nějaký sehnat? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 07:49 Jirka – Staré vzduchovací motorky
AHoj,

měl bych dotaz: sháním motorek s nasáváním vzduchu přes trubičku (stejně jako je tomu i u vývodu vzduchu). Kdysi jsem takový starý motorek míval, vypadal jako černý Jesan. Nevíte o jaký typ by mohlo jít? Pokud by se motorek s tímto nasáváním někomu doma válel tak se ho rád ujmu, platím zlatem :).

Děkuji,
Jirka.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2018 21:41 Muž O.Tom [439] Re: logrus
Přidat rozdvojku, kus hadičky, škrtítko a část vzduchu nechat utíkat na prázdno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 21:30 Muž logrus [0] Moc bublin
Ahoj..
Koupil jsem si Kompresor EHEIM vzduchovací 200 a dela to moc bublin, ikdyz to dam na minimum. Da se to jeste nejak stahnout. Chi si spis kvuli vzhledu..
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 14:05 Muž navik [908] - SumciRe: A.K.
Používám Eheim 400 a Hailea 6604, oba jsou výkonné, přiměřeně tiché a spolehlivé.
Na jeden Eheim 400 pohání velký filtr Bio 30, dva malé filtříky z odchovných, dvě láhve líhně artemky a malý vzduch. šutřík. Jen to chce mít kvůli rozvodu vzduchu rozumně u sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 12:31 Žena A.K. [17] Re: O.Tom
No 1x400l, 4xcca250l, 4xcca125l ty sou na čerpadlech, vzduchovánim chci pohánět bublifuky pro krevetarium 120l a třecí nadrze 4 x 80l, líheň žábronožky a akvárka s potěrem který sou jednou 3 jindy není žádný. Je to celé tak nějak porůznu rozmístěné po 3mistnostech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 12:23 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: A.K.
Já mám Schego Optima a větší hluk už dělají bublinky v aq.Ale stojí skoro 700,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 12:02 Muž O.Tom [439] Re: A.K.
Tj jak na malou pěstírnu... kolik a jakých nádrží tam je a je to všechno v jedné místnosti ?

Tetry jsou asi takový rozumný kompromis kvality za dobrou cenu.
Co jsem měl tak sice bylo slyšet, ale jako takový neagresivní brum a po umístěním do skříňky byl klid.

Ještě tišší, ale cenově výš byl již zmiňovaný EHEIM a úplně nejtišší motorek co jsem zažil byl Schego Optimal, téměř neslyšitelný.
Ale jak někdo psal, mohl jsem mít štěstí na kus, nebo na model, protože Schego M2K3 už byl zase hlučností na úrovni Tetry.
Relativně tichá byla i značka Rena.
A také záleží na hadičce, mě třeba příliš krátká hadička způsobovala hluk :-)

EDIT:
Když to dál čtu, tak se obávám, že po ztišení motorků začnou být moc hlučné bubliny, budou moc bublat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:41 Žena A.K. [17] Re: O.Tom
Cena bude asi taky hrát roli protože budu potřebovat 4-6motoru s dvěma vystupy. U mámy sem zkoušela Tetru a oproti jk byla výrazně tišší takže asi zkusím buď tu nebo něco z toho co radite, případně od každého pár...
Moc děkuji všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:33 Muž O.Tom [439] Re: A.K.
Záleží, do jaké se má vejít ceny a co má pohánět.
Pro malá akvária existují i piezo membrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:09 Žena A.K. [17] Re: vaaclav
Akvárka nad 150l už na čerpadlech mám ale třecí nadrze, potěr, zabonozku vzduchovat potřebuju/chci nechat na bublifukach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2018 11:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: A.K.
Hluk se dost liší i kus od kusu u stejné značky.
Moje Sera hrozně řve, přitom měla být údajně tichá.
Eheim 200 tichý, ale drahý.
Hailea ACO-6604 2x4,5l, levná, hluk po vytunění přijatelný (je potřeba přelepit izolepou sání a případně udělat dírky). Takže zkus tu Haileu. Já na ní mám napojené 450l a 304l akvária. Nemusíš mít pro každé akvárium samostatný motorek.
Ale nechápu, jak může vadit hluk motorku pres strop. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: A.K.
Vzduchovací motorky nebudou nikdy úplně tiché přešel bych na čerpadla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 10:56 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: A.K.
Používal jsem několik let a byl opravdu nejtižší co jse mi dostal do ruky. (měl jsem 6 různých motorků)

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Na ticho u AQ jsem uchýlný :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 10:17 Žena A.K. [17]
Ahoj, chtěla bych se zeptat zda je tu někdo, kdo by mi poradil s výběrem tišší značky vzduchovacich motůrku. Mám u většiny akvárií Unistar, u jednoho Jkanimals a o patro níž věčného stěžovatele na hluk. Podle me zkušenosti je Jk hlučnější než Unistar ale jak je to u ostatních značek? Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 21:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Maq
Ale já nejsem agresivní. Roger mě obvinil, že si chci na něm jako začátečníkovi honit triko, proto píšu mindrák. (jeho slova)

Možná jsem nekorektní :-P S tvým hodnocením Rogera nesouhlasím (s ostatním ano).

Víš ono se není o čem vlastně bavit. Roger si udělal závěr (kde osočil ostatní, že mu nevhodně poradili nepoužívat vzduchování) pak začal plkat o údajných vláknech o výhodnosti vzduchování.

Jakmile jsem se ho zeptal na zdroj, začal opět plkat mimo a nakonec se ukáže, že on propaguje vzduchování kvůli jeho poslední záchraně nevhodně vedených AQ.
Když přijde někdo nový a klasicky si přečte jen poslední stránku (možná ani to ne) tak může nabýt mylný dojem, že vzduchování spasí nevhodně vedené nádrže (a ono asi nějakou dobu spasí) a težko pak bude chápat proč se snažit udržet v AQ nějakou rovnováhu, když to lze vyřešit vzduchováním nebo kouzelnýma vodičkama. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2018 21:42 Maq Re: Fid0
Fid0 napsal: keď mi maličké vzduchovanie spraví 500 bubliniek za minutu a veľké vzduchovadlo 1000 tak je to asi tým rybám jedno ... nie ??? Či v čom je pes zakopaný ??
Je a není to marketing. Z fyzikálního hlediska je rozhodující povrch těch bublin a délka kontaktu s vodou (než bubliny dosáhnou hladiny). Takže z maličkých bublinek se kyslíku rozpustí ve vodě relativně víc, je to efektivnější.
No jo, jenže malé bublinky, to znamená vhodný kamínek, nebo spíš lipové dřívko, a to znamená větší odpor. Motorek tedy musí vyvinout větší tlak a zvládnout to dlouhodobě. A to je ten výkon a kvalita provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2018 20:09 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re:
Vracím se k tématu. Vzduchovací motorek s kamínkem v AQ, kde jsou rostliny (živé) a živočichové (nepřerybněno) je přebytečná věc, která byla ve velké oblibě zejména v 90 letech (možná i dříve). Při umělém dodávání CO2 do AQ dokonce kontraproduktivní. :-P

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2018 19:37 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Fid0
Málo bublin = málo okysličená voda ano Takže asi na výkonu záleží.

ikdyž spíš bych to viděl na utáhnutí velikosti kamínku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.08.2018 19:32 R Muž romant [27987]
Vzduchovací motorek by měl mít ve skříňce, šuplíku každej akvarista bez ohledu na stupeň pokročilosti, ono jsou všemožný situace, kdy se vcelku rychlým použitím dodatečného provzdušnění vody, dá zachránit vcelku hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2018 19:26 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Roger
Nejsem zkušený akvarista, a rozhodně zkušeného akvaristu nedělá věk a doba jak dlouho máš doma AQ. (Těch případů je tu spousta)

Ty si laskavě přečti co jsi napsal. " Skoro každý tady mě od vzduchování odrazoval když jsem se cca před měsícem o to zajímal, prý zbytečnost atd...

A teď se dočítám o vlákno jinde že jsem udělal dobře. To mě těší. Samozřejmě jsem ho rovnou pořídil i sobě. Škoda že mě od toho jiní odrazovali když jsem se na to ptal ze začátku založení akvária, možná by následky nebyly takové"

Já tě od ničeho neodrazoval, proto jsem se zeptal na vlákno, zdroj tvých úvah kde se to vychvaluje, abych se něco přiučil :-P

Pokud to je jeden příspěvek od Maq (který má kontroverzní názory na spoustu věcí) tak promiň, změnil jsi názor podle jednoho příspěvku (tvoje volba), ale ostatní tvoje úvahhy jsou jen plk pouze plk.

A jestli se prezentuješ jak se učíš nové věci a současné (umírající) AQ je jen mezipřistání k většímu objemu (viz. tvoje prezentace), tak se laskavě stále nevymlouvej na začátečníka a obhaj si svá moudra co píšeš (viz. víše tvé příspěvky). love


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 18:46 Muž Roger [1873] Re: bobik0cz
Tak jen abych upřesnil svoje plky, nevyzdvihoval jsem zde výhody, pouze jsem konstatoval myšlenku a o tom co napsal Mag. Nejsem v pozici kdy můžu vyzdvihovat výhody a něco prosazovat jelikož o tom moc nevím, ale přiznám to. Stejně tak jsem neřekl, že mi někdo radil blbě, ono totiž tady jsou jak zastánci tak i protistrany, stačí použít pole hledat a hrabat se v příspěvcích, navíc tehdy jsem pátral po tom abych se dozvěděl jakou funkci plní,za ostatní si nesu následky sám a nesvaluji to na špatné rady. Jen pro info, nebyl jsem zde abych situaci ovlivnil. Jinak Tvoje reakce na můj příspěvek nezněl jako nevinný dotaz, kdo ví možná jsem ho špatně pochopil pak se omlouvám, ale nemyslím si. Nebudu tu slovíčkařit nad slovy, jednak to běžně nedělám a taky to nikam nevede, takže tímto s touto debatou s Tebou končím ;-) nemá smysl. Takže závěrem jsi zkušený akvarista, ty ho zajisté nepotřebuješ, ale kdo ví, třeba začátečníkovi může pomoci než se v tomto odvětví zorientuje alespoň trochu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=251