Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:46 Roman Lednice – Vyplatí se koupě motorku?
Vyplatí se kupovat motorek atman - at9500, když pouštím co2. Chtěl bych ho dávat přes, ale nevím jestli není zbytečný. Filtr mám shark ADV 800

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:39 Muž DrChila [243] Re: miguela
tka to sis spletlas vlákno :-D holčičko:-D nebuďme extrémisti ale tou malou hadičkou kdyby si táhla celou rampu jestli to tak myslíš tak to asi by neklaplo čerpadlo by ztratilo výkon (malou hadičkou neprojde tolik vody)je prostě udělaný tak že ten průměr co má na výtok je akorád pro něj dimenzován. Jinak skleněná rampa by byla krásná co si budem povídat. Mám město plné skláren ale netušim zda by to někdo mohl udělat:-D ale určitě bude výroba dražší než koupi průsvitné hadice:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:34 Žena miguela [21] Re: DrChila
NIC :-D oškubali mě :-D ještě jsem dostala radu, že bych mohla na tu hadičku přidělat trubku, kterou navrtám a měla bych to vést po celé délce AQ ve 2-3 cm pod hladinou.. Co vy na to? mě by se teda líbila víc skleněná, ale ty ceny jsou fuuj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:32 Muž DrChila [243] Re: miguela
byla tam taková věc černá divná to je regulovadlo. nebo jinak máš aspoň spojku doma plastovou? vem doma kombinačky nahřej jeden konec a pak to trošku zcvakni.
nebo plastovou hadičku přejeť zapalovačem na konci zcvakni nech úplně spojit a pak si napíchej teplím špendlíkem direk kolik chceš aby ti to bublalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:08 Žena miguela [21] Re: zervan
nic k tomu právě nebylo.. :-D hlavně, že to bylo AQ na míru za tak nechutný peníze.. :-D ani škrtítko ti nedají.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: miguela
No hej, možností je veľa, kľudne i obaliť do tenkého molitánu alebo do servítky a uchytiť gumičkou. Ale škrtítko sa dá pohodlne regulovať. A vlastne nebolo pribalené k čerpacej hlave, nezostalo v krabičke? Lebo ja som ku mojej Eheim mal, aj k malému filtru Aquael.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:00 Žena miguela [21] Re: zervan
ještě jem četla, že se na ten přívod vzduchu dá dát molitan..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: miguela
Ono by stačilo pichnúť do koncového otvoru vzduchovacej hadičky kúsok špajdle, prípadne aj dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:54 Žena miguela [21] Re: DrChila
tak to tady u nás bude stát o dvě nuly víc.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:48 Muž DrChila [243] Re: miguela
nemusíš mít rychlo spojku stačí prostě škrtítko cca 8kč ve zveráku. stačí aby to jen trošku vzduchovalo. nemusí to tam dělat takový víry:-D já bych to uplně zničil a měla bys klid i v noci i ve dne
levnaakvaristika.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:42 Žena miguela [21] Re: zervan
ok, koupím tu rychlospojku.. ani nevíš, jak se při tom blbě spí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: miguela
Tak to musí byť naozaj hlučné, ale stačilo by priškrtiť - jemné vzduchovanie je oveľa tichšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:37 Žena miguela [21]
rybicky.net/fotogalerie.php…
takhle mi to tůruje.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:35 Žena miguela [21] Re: DrChila
to nemůžu, nedávno mi to vzduchování přestalo vzduchovat a zjistila jsem to na poslední chvíli!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:34 Muž DrChila [243] Re: miguela
dle mého názoru pokud nebudeš vzduchovat nic se nestane:) maximálně v létě bych to zapnul když bude stoupat teplota vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:32 Žena miguela [21] Re: DrChila
tu aktuální osádku co mám je právě ten zbytek co přežil.. :-O tak si je musím hýčkat.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:30 Muž DrChila [243] Re: miguela
dokud nezačnou umírat ryby tak to je v pohodě:-D to uvidíš kdyby náhodou ryby k večeru vypadali divně byli takový unavený malátný tak to kdyžtak zapneš no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:27 Žena miguela [21] Re: DrChila
tak dostala jsem už hodněkrát vynadáno, že to přeháním.. :-D proto jsem tam dala fotku ze začátku, když jsem nakupovala jak nemocná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:26 Žena miguela [21] Re: DrChila
ok, snad mi nebudou mřenky nadávat.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:24 Muž DrChila [243] Re: DrChila
35ks ryb na 230l ? přerybníno? :-D ve 200L mám cca 100 ryb a nijak jim to nevadí že nevzduchuju:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:24 Muž DrChila [243] Re: miguela
Normálně buď hadici strč pod vodu a nebo to zašpuntuj jestli máš tu zátku:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:23 Žena miguela [21] Re: DrChila
přerybněno určitě mám, hlavně na dně! myslíš, že bych místo škrtítka mohla tu hadičku "zaškrtit" rychlospojkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:22 Žena miguela [21] Re: zervan
to vnitřní vzduchování je strašně hlasitý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:18 Muž DrChila [243] Re: miguela
Pokud máš toho atmana a pouštíš tam vzduch tou hadičkou. Tak pokud nemáš přerybněný akvárko a nebo velkou teplotu vody a nebo přílišnou kyselost vody (kdyby si dávala CO2). Tak můžeš nechat pouze to čerpadlo bez vzduchu. Stačí jen a pouze že ti to čeří hladinu.
Nebo další možnost koupit škrtítko a přiškrtit si to jestli se ti bublinky líběj:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:16 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: miguela
miguela napsala: k AQ jsem dostala vnitřní čerpadlo AT- 201 Atman, první problém je, že je neskutečně hlučný a přijde mi, že zbytečně moc vzduchujeZväčša ľudia AT-201 chvália, že je tichý - v akom zmysle je hlučný? Vrčí motorček alebo šuští vnútri? Vzduchovanie samozrejme hlučné je.

ALE nechci ryby týrat tím, že bych ho přiškrcovala, jak zjistím, jaké "proudění"? je pro ryby potřeba?Prúdenie je vec jedna a vzduchovanie druhá - vzduchovanie môže byť vypnuté a prúd môže ísť naplno. Rybky nepotrebujú prúdenie, to je skôr treba pre rastliny na distribúciu živín. Na druhej strane, niektoré rybky si rady zaplávajú proti prúdu (napr. u mňa tak plávali mini-neónky).

artmin mi říkal, že tím přebytkem O2 vytlačuju to minimum CO2, které v AQ mám.. toneAk sa nemýlim, tak vzduchovanie výrazne neovplyvňuje koncentráciu CO2, pretože sa O2 a CO2 vo vode rozpúšťajú nezávisle. Viac vyháňa CO2 z vody čerenie hladiny. prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 08:26 Žena miguela [21]
k AQ jsem dostala vnitřní čerpadlo AT- 201 Atman, první problém je, že je neskutečně hlučný a přijde mi, že zbytečně moc vzduchuje, ALE nechci ryby týrat tím, že bych ho přiškrcovala, jak zjistím, jaké "proudění"? je pro ryby potřeba? artmin mi říkal, že tím přebytkem O2 vytlačuju to minimum CO2, které v AQ mám.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 11:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: KarlosS
On sám o sobě je tichý, ale když se něčeho dotýká hadička, nebo kabel, tak mi to dělá strašnej bordel. Přidělal jsem ho na molitan, upevnil hadičky a je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 09:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MarekP
já mám zkušenost, že ten nejlevnější Atman AP1500 nevrčí vůbec! Mám ho snad 2 roky a jede každou noc 4 hod. A dřív jsem měl ELITE, taky ten nejlevnější a taky byl tichej.

S tou osádkou souhlas, strašný. Úplně se vždycky bojím podívat. Nejen, že pro neonky je to malý, ale otíci jsou hejnový ryby, ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2014 23:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: elenka
Nejspíš bude prasklá membrána a proto už to nezvládá. To je častý důvod snížení výkonu kompresoru.

Jinak osádka docela šílenost. Neonky tam asi celkem trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: elenka
Jak píše deck, tady postačí i ten nejslabší kompresor, co se prodává. Každopádně pokud do toho půjdeš, ten nejlevnější bych úplně nedoporučoval, mám zkušenosti, že ty nejlevnější dost vrčí. Ale záleží, kde máš akvárium umístěné, taky na konkrétním modelu kompresoru atd. ;-) Pokud si ho koupíš v kamenném obchodě, tak si ho nech zapnout, ať víš, jak to vrčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:25 Muž patamatix [408]
www.akvaristikafm.cz/… toto bude stačit ;-)
EDIT: Mám stejný a bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:14 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: elenka
Na akva o oběmu 23L určitě stačí ten nejslabší co se prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:11 Žena elenka [-3] – motorek pro 23 l
Potrebovala bych poradu s vzduchovacim motorkem.
Mam na 23 l zarostleho travniku bublifuk, ale motorek uz sotva bezi, proto chci ho vymenit.Ale nejsem jista na jak silny.100 l/h? 150 l/h?
Vzdyt krom toho ze motorek pohani vzduch z hloubky akvaria, ten vzduch musi jeste projit cestu hadickou, na coz taky se spotrebovava nejaka energie.Takze prosim zkusenejsi akvariste pomozte!
Krom lesu rostlin plavou tam 5 neonek, 1 otik a rodina krevetek
Predem diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:31 Muž DrChila [243] Re: Honza
Tak se zamysli zabilo bytě kdyby jsi dejchal větší koncentraci vzduchu? Pro rybky je to jedině dobře že mají provzdušněnou vodu. Pokud to jsou bublinky malé tak se dá regulovat kolik toho vzduchu tam proteče škrtítkem. Ale většinou co jí znám vypadá toskoro stejně jako bublinky ale je to kolikrát i špína. Jemný bordel co nezachytí právě filtr. U fuvalu FUN3 normální běžná věc. Molitan je hrubý jemnou špínu nezachytí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 09:22 Honza – Vzduchování
Poraďte, mám 300l akváriu, používám filtraci fluval a teď jsem vývod z filtrace umístil výše nad hladinu takže voda, která z filtru jde ovzdušňuje akvárium takovým způsobem, že po celým akváriu se mi pohybují rozvýřené bublinky vzduchu. Nemůže to být na škodu (přílišné okysličování)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 08:25 Muž zervan [1123] - Rostliny
Tak som nakoniec kúpil niečo podobné - EHEIM Aquaball PowerHead 1212 a k tomu penu FILTREN TM 30, 10 x 10 x 20cm, práve mi to bolo doručené. Teším sa na testovanie, ale teraz už musím ísť pracovať, tak neskôr. Mám jednu otázku, ale tu by to bolo off-topic, tak hodím vedľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zervan
Bezpečné to je a mám ve třech nádržích AT-200 a ta je naprosto tichá. Pokud by ses někde dostal k molitanu řezanému, tak na tu AT-200 pasuje po nahřátí 16mm vodovodní trubka, jen ji trošku provrtáš a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 19:20 R Muž romant [27987] Re: zervan
Ano, chápeš to správně. Tu přisávací hadičku na vzduch není v drtivý většině nádrží použít, neb postačuje když ta vytékající vody z hlavy hladinu čeří, čímž se voda i prokysličuje. S hlučností AT 200 a 201 problém nemám, ta 203 je opravdu hlučnější, vždyť je to taky výkon. Jinak ten biomolitan se prvně čistí lehkým promáchnutím(nebo i silnějším, podle znečištění)v akva vodě cca po půl roce prvně a potom dle potřeby, když se výkon filtru viditelně snižuje, což může bejt třeba po měsíci, nebo i déle, bude záležet na znečišťovatelích v nádrži.
Edit: Ten přívodní kabel je zalitej tak aby nebyl problém při kontaktu s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:15 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Vďaka za tip! Keďže som nechápal, čo sa kam pichne a čo to má vlastne robiť, pomohlo mi toto video: www.youtube.com/…

Ale pre istotu: Čiže tá hlava sa dá pod vodu, ide do nej zhora kábel s 230 V (je to bezpečné?) a vzduchová hadička. Na hlavu sa nasadí biomolitán, cezeň hlava nasáva vodu (čím sa filtruje), zmieša so vzduchom (okysličí) a púšťa do akvária. Správne som to pochopil? Ten model 203 vo videu je iné tornádo :) A je to tiché? (lebo 203 vo videu akosi hučí, no je to 4-násobný výkon) By som si aj priplatil za ticho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 16:24 R Muž romant [27987] Re: zervan
Tak on ten bublifuk co máš, je v podstatě nesmrtelnej, vo tom žádná, ale jak píšeš ta doba kdy to byl filtr jedinej dostupnej je pryč. Osobně bych šel do tzv. o level vyššího zařízení v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a bylo by vystaráno. Mám na mysli třeba tuto variantu. www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 21:59 Muž zervan [1123] - Rostliny
Pozdravujem a prosím o radu k "motorčeku". V 84 l akváriu (aj s rastlinami) mám klasický starý molitánový filter poháňaný vzduchom. Pôvodne to (cca 5-10 rokov) tlačila nejaká Rena (tuším 105?), ale už nefungovala dobre, tak ju vystriedal Elite 800, ktorý je tam už minimálne 5 rokov. V podstate funguje, ale keď občas potrebujem cez rozdvojku zapojiť aj malú nádrž na liečenie, tak vidím, že to ledva pretlačí, mám problém škrtítkom vyladiť tak, aby obe spoľahlivo bublali. Kedysi dávno mal na tom otec zavesených viac akvárií a stačilo to, asi sa už nejaké tie gumy časom znehodnotili.

Tak som začal pátrať, čo by som mal kúpiť. Moje kritérium je čo najnižšia hlučnosť (spím pri tom, ale od detstva som zvyknutý) pri postačujúcom výtlaku, cena nie je až tak podstatná (keďže to vydrží dlho). Na základe diskusií sa mi pozdáva EHEIM air pump 100 a viac-menej som už rozhodnutý, lenže...

Pri pohľade na ponuku obchodov, či aj výrobcu Eheim som nadobudol dojem, že som asi zaspal dobu. Dnes vidím všade akési filtre s pieskom či čím :) Tak sa chcem radšej spýtať - nie je dnes už na smiech ten môj starý filter? Sú tie nové typy o toľko lepšie, že by som mal radšej starý molitánový zahodiť, nekupovať nový motorček a použiť moderný filter? Totiž ja vlastne akvárium len udržiavam po otcovi a veľmi sa o nové trendy nezaujímam, preto som v tejto oblasti úplne mimo. Do nejakých zásadných zmien sa mi ani nechce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:11 Žena Slovanka [0] - MiniakváriaRe: romant
Budu se řídit radou, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 15:23 R Muž romant [27987] Re: Slovanka
Osobně bych volil ten silnější, přiškrtit můžeš vždycky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 15:08 Žena Slovanka [0] - Miniakvária – Jaký vzduchovací motorek
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jaký vzduchovací motorek dle výkonu vybrat. Akvárium: 60x30x35 (63 l), neplánuji přerybněné, asi kolem dvanácti malých rybek (razbory klínoskvrnné a nějaké menší pancéřníčky).

Bude stačit výkon 2.0 l/min - s jedním vývodem nebo raději 6.0 l/min - se dvěma vývody? Budu ho připojovat na filtr (polyuretanová pěna) a v létě při vedrech na vzduchovací kamínek, pokud bude třeba.

Děkuju předem za odpovědi.
:-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ProkyS99
Tim se mysli, ze vzduchovanim zlepsujes difuzi vzduchu do vody a tim vyhanis z akvaria CO2, ktere tam vyprodukovaly ryby, a rostliny jej rady spotrebuji. Pokud by v akvariu nebylo nic co CO2 produkuje, ale jen spotrebovava (rostliny), mohlo by jim to naopak i pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 19:47 ProkyS99 Re: amrtin
No ... nekde na netu se pise ze kdyz je moc vzduchovani tak je potom problem s tim ze nerostou rostliny a taky ze se bjevi rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 19:46 amrtin Re: ProkyS99
Proč moc?Klidně to tam dej X-) Ale vzduchování je spíš jen na okrasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 19:42 ProkyS99 – Prilis mnoho vzduchovani
Jeste bych se chtel zeptat jestli by vadilo kdyz bych dal prilis mnoho vzduchovani, protoze jsem na netu videl takovou vzduchovaci skalku a tu bych si chtel do toho akvarka dat a plus jeste filtr tak nevim jestli bu toho uz taky nebylo moc :-) mozna je to hloupa otazka ale radsi se chci zeptat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:30 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Ano pomůžeš. Otázka je proč to potřebuješ, jestli skutečně máš málo kyslíku pro živočichy ve vodě a nebo jenom tzv. na efekt. V drtivý většině akvárií, kde je dostatek rostlin postačuje pomocí filtrace vodu jenom čeřit a tím jí zároveň prokysličovat. To jestli je toho kyslíku málo, to si ryby řeknou samy, tím že se začnou zdržovat u hladiny a v horších případech po tom kyslíku lapat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:26 Muž michalcod [13]
prosím o radu.
vím, že hodně z vás nepouští motorek se vzduchovacím kamínkem, ale pomohu tím, že budu vzduchovat kamínkem ke zvýšení obsahu O2 ve vodě? Není to jen takové buď naopak vyhánění O2 z akvárka nebo jen to abych měl klid.... :-D
Díky za vaše odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16925x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=601