Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 18:36 VR6 Re: Heimdall
Do tak malého akva 18l je asi teda nejlepší vzduchovací motorek ?, třeba udávaný Schego + molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2015 13:51 R Muž Silent [5949] Re: VR6
Jestli chceš opravdu tichý vzduchovací motorek tak můžu doporučit Schego. Jsou to opravdu špičkové výrobky s dlouhou životností a velmi tichým chodem. Pro tebou udávaných 18 litrů úplně dostačuje typ Schego Prima www.akvamex.cz/… Já osobně na ně nedám dopustit a není třeba vymýšlet nějaká odhlučnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 13:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VR6
Tyhle atmany , mám jsem jich několik (už jen zabíraj místo v regále ve sklepě) ,vždycky po čase začaly řvát jak ... problém je ve zpětných klapkách ,které jsou z kousku gumy a nedrží pořádně tam kde mají a tím to začne hlučet, konkrétně tahle Hailea je dvoumotorová , má elektronické "štelování" výkonu , takže oba vývody rozdvojkou spojíš do jednoho , čím získáš potřebný výkon, a pustíš je tak na jednu třetinu oba , je to fakt tiché, zvlášt když ho pověsíš na zed za ouško které to k tomu má , vono záleží i na tom jakej máš kamínek , po čase se i ten ucpává (asi i prechem kterej motůrek nasává a pak je potřeba většího výkonu aby to motorek profouk a tím větší kravál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 20:34 R Muž romant [27983] Re: VR6
Hřát se to bude, obaloval jsem vždy jenom v jednom směru a třeba boky nechával volný. Chce to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 20:30 VR6 Re: romant
dobře vyzkouším, a může se to obalit nějaký molitanem nebo tlumící hmotou, nevadíto nebude se to hřát ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2015 20:06 R Muž romant [27983] Re: VR6
Zkus jednu vousatou fintu a tou je ten stávající motorek obalit molitanem, nebo ho třeba jenom na ten silnější molitan jenom položit a nebo klidně zavěsit celej do prostoru, ideál na něčem pružným, třeba gumě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 19:55 VR6 Re: MonterMonty
Je lepší a tiší než Kompresor At-A1500 ? a na to napojit molitanový filtr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 19:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VR6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 19:39 VR6 – rada
Zdravím, mám Kompresor At-A1500 a molitan. Chtěl bych něco méně hlučného. Nějaká rada jak odhlučnit, nebo třeba výměna za čerpadlo ale opravdu něco velmi tichého. Akváriu 18l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 21:25 Muž Mislow [304] Re: Hansel
Ahoj, neni to na sto %, ale myslim, ze okysliceni mas na hrane a v dobe krmeni se zvysi metabolismus ryb a tim i prijem kysliku a vic se odcerpa, tim se to co je na hrane dostane pod limit a to by mohla byt pricina. Tve akvarko mi pripomina me, zhruba stejny objem, priblizne stejne mnozstvi ryb co do kvantity (mnozstvi/velikost), priblizne stejne osazeni. Ja vzduchovat musim neustale .... velke ryby maji znacnou spotrebu a osazeni podprumerne, coz je z duvodu nicivych ryb, proto mam take jako ty hlavne odolne echinodory. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:19 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Zdravím, moc jsem nevěděl kam bych tento dotaz vtlačil, ale asi tedy sem. Poslední dobou se mi stávalo, že mi po krmení šly ryby k hladině, někdy více, někdy méně. Přitom Nlátky neměřitelné, nebo jen minimum které s těma mýma trvalkama ani nehne. Do teď jsem vzduchoval jednou čerpací hlavou a dneska přidal ("co to udělá") vzduch na čerpacíhlavě na druhé straně akva.
Ryby to probralo, plavou si jak kdyby nic, ještě se nažraly.
A moje otázka zní. Čím to, že přes den nic a po krmení je najednou "vydýcháno"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 12:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: miso87
Dnes kúpiš čerpadlo s kockou za cenu vzd. motorčeka, hadičky a celého bublifuku, tak o čom sa budeme...... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 22:17 Muž miso87 [0]
Práveže prerybnené to si myslím nebude keď rátam s tým že tam budú mladé od ap.kakadu a od jedneho páru. ono v podstate aj tých 60l môžem zmeniť na menšie. Zatiaľ som vychádzal iba z toho čo mám doma a poruke, a to je 60l akva, spominané filtre a vzduchovač. Všetko sa dá zmeniť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 22:12 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Pepan
Ano, s tím nelze než souhlasit. V případě tazatele jde o odchovničku, takže předpoklad, že tam bude mít v 60l přerybněno je dost reálný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 22:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ŠtefanT
Ono taky trochu záleží na počtu a velikosti ryb, které v konkrétní nádrží jsou. Pokud je nádrž co se týče rybí obsádky poddimenzovaná, stačí klidně i ona molitanová kostka s bublifukem. Pokud mám v skvárku rybí polívku, pak nemusí stačit ani výkonné čerpadlo s biomolitanem, pokud není akvárko často čištěno a měněna voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 21:37 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: navik
nejde o filtrační kostku, ale o množství vody přes ní přefiltrovanou. Jak jsem psal, do malých odchovní stačí, do větších jsem doporučoval raději už čerpací hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 21:21 Muž navik [908] - SumciRe: ŠtefanT
ŠtefanT napsal: Zapomněl bych na vzduchovací motůrek a bublátor. Do 60l nádrže patří pořádný čerpadlo, odpovídající filtrační kostka a rostlinky. O to víc, že se jedná o odchovničku, kde je kvalita vody nejdůležitější.
... a přesně z tohoto důvodu má spousta chovatelů ve svých odchovnách v nádržích vzduchem poháněnou filtraci? ;-) hmm . Na tom vzduchem poháněném filtru může být stejně účinná filtrační kostka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 20:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: miso87
však o tom mluvím, ten filtr o kterém píšeš je jen bublátor vody :-D Do malých vytíraček kolem 20l dobrý, ale do 60l už je to ke slušné filtraci málo. Chápu, že tím ušetříš, pokud máš motůrek už doma. Ale ušetříš jen peníze za případný nákup čerpací hlavy. Neušetříš si už práci při častější údržbě. O možnosti problémů s případným velkým množstvím N látek nemluvě.
Edit: Ano, tak jsem to myslel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 19:51 Muž miso87 [0] Re: ŠtefanT
Veď ja ho tam nechcem na bublinky ale ten motorček má pohánať filter, mám doma pár takých dvojramenných filtrov tak som ich chcel využiť.
EDIT:
aha zle som si to vysvetlil teda je lepšie cerpadlo a biomolitan oproti molitanovemu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 19:47 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: miso87
Zapomněl bych na vzduchovací motůrek a bublátor. Do 60l nádrže patří pořádný čerpadlo, odpovídající filtrační kostka a rostlinky. O to víc, že se jedná o odchovničku, kde je kvalita vody nejdůležitější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 19:41 Muž miso87 [0]
Aký výkon by mal mať vzduchovací motorček na vzduchom poháňaný molitanový filter do 60l akva? Stačí 120l/hod alebo radšej viac? Jedná sa o odchovničku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:26 Muž kukin [0] Re: MonterMonty
Tak jsem koupil vzduch.motorek Hailea 6602.Je dobrej jen ta regulace je nějaká divná.Když ho dám na minimum a zesiluji tak spíše zeslabuje,uprostřed jede nejmíň, a až pak jede na plný výkon. Jinak zpracování a tichost supr.Je to noprmální? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2014 22:41 Muž Mislow [304]
Panove, rada pro vsechny, co si nejsou jisti. Pokud se vam bude "nahodou" voda v akva odparovat, tak ji dolejte. :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 21:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Myslím, že to je už osobné, mne to však nevadí. Všimni si v jeho príspevku, že spomína krycie sklá, teda, že má krycie sklá. Preto som mu napísal, to, čo som napísal, teda, "že ak, tak minimálne. ;-)
Najviac vody sa odparí z akvária kde je ohrievaná voda a teplota v miestnosti je nižšia a čím nižšia, tým väčší odpar


Džouzif to zakalenie skla, som myslel všeobecne :-) nie konkrétne tvoje :-)
Prietok (filtra) sa ti ešte zníži zábehom a potom to už bude úplne fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 22:58 Muž Džouzif [25] Re: cezarmilan
nene, to zakalení skla je způsobené předchozími bublinkami. Vlnky ještě nestačily nic způsobit.

Ohledně odpařování je to mnohem lepší. Bublinky když se dostaly na hladinu tak ta voda vždy stříkala na zářivku, což způsobovalo větší odpařování. Teď žádné bublinky z vody neunikají, takže je i tento problém vyřešen.

No a i když je to "vlnobití", tak to nevydává žádné šplouchání. Bublinky byly fakt nepříjemné, když mám v noci hlavu 1m od akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 22:48 JoKa Re: cezarmilan
nevšimli ste si, že by silné čerenie hladiny zvyšovalo odparovanie?
Myslím, že nie a ak tak minimálne.

To právě poměrně významně. Pokud se v akva topí, tak to silné čeření vodu ochlazuje podstatně rychleji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 22:46 JoKa Re: zervan
Přehlédl, no nevadí, napsal, že hluk je pryč... To znamená, že mu nevadí a to znamená, že úplně původní problém vyřešil dobře a na jeho řešení negativa žádná nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 21:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Urtman napsal: Cituji:hluk je také pryč
Já nevím, mě připadá, že je takto spokojen...
Tak to som prehliadol - čítal som ten pôvodný príspevok, ostatné búrlivé debaty som len tak preletel. No i tak - ten príšerný hluk z bubliniek (sám ho dobre poznám, našťastie len zriedka) je preč, tieto vlnky sú nepochybne proti tomu tiché, ale i tie možno ubrať.

EDIT: Ešte mi napadla taká vec trošku pomimo - nevšimli ste si, že by silné čerenie hladiny zvyšovalo odparovanie? Mám síce krycie sklá, tak ma to až tak netrápi, ale zdá sa mi, že to má vplyv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 21:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
No a ja som mu poradil, že ešte môže ubrať, resp. ponoriť rampu nižšie bez toho, aby to niečomu a niekomu ublížilo. Naozaj neviem, čo je na tom zlé?
No a už celkom nechápem čo má byť samoľúby hromopotlesk ak bol adresovaný zervanovi coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 20:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
Tiež sa mi zdajú tie vlny príliš silné - rúru by som posunul trošku nižšie. Prúdenie je fajn, ale nemusí to špliechať, teda pokiaľ to nie je žiadúce ako zvuková kulisa :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 19:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: cezarmilan
S tím vysvětlením, jaké živiny a jak mohou být vyplavovány prouděním vody, mám smůlu, že?
Nebo se ještě dočkám překvapení? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 00:40 Muž Džouzif [25] Re: cezarmilan
Děkuju za všechny reakce. Po pár dnech nemohu ještě moc soudit, ale všechno se zdá být v pořádku. Rybí osádka nelapá po vzduchu u hladiny, hluk je také pryč a to čeření (dle foto) hladiny se snažím využít proti povlaku, který se občas tvoří (po odebrání je na chvilku klid).

Uvidím po nějakém čase, jak na tom budou rostliny (hlavně Mokřanka mnohosemenná, které vetší původní proud snad i vyhovoval). Koloběh vody je ale v pohodě, jde to až na konec akva a vrací se zpátky na začátek. Mám pocit, že koloběh funguje lépe než bez té sprchy.

Teď jen pro zajímavost, ta sprcha nejde jedním směrem. Díky tomu se mi podařilo zajistit slabé proudění kolem topení, takže to má i výhodu, že je ohřátá voda lépe rozváděna. Respektive je ta sprcha složená ze 3 dílů, přičemž dva proudy směřují na delší stranu akva, a jeden uprostřed na topení. Sprcha netvoří silné proudy, takže i ryby se mají kam schovat.

No a navíc jsem teď přilepil přídavné osvětlení, takže očekávám, že se rostlinám bude i lépe dařit, což předpokládám, že bude mít lepší vliv na celé akva. To už je ale spíš jiné téma.

Ještě jednou děkuju všem za reakce a tipy. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Teraz nechápem ja coze Čo na tom nebolo jasné? To "ubrať z tých vĺn" ? V slovenčine je to zrozumiteľné a myslím, že určite aj Džouzif pochopil. Nakoniec to bolo adresované jemu, tak počkajme ešte na neho pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2014 23:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: cezarmilan
...Jasné, že je dobré ak sa živiny dobre distribuujú po celom akváriu vďaka dobrej cirkulácií vody, no rovnako rýchlo sa môžu vyplavovať...
Které živiny máte na mysli a jak by k tomu mělo docházet? :-O

...Pri minimálnom nahromadení CO2-jky z výkalov rýb, hnijúceho krmiva a procesoch, ktorým podlieha dno akvária je rovnako lepšie mať jemnejšie čerenie, aby sa tej CO2 dostalo aj rastlinkám, kým stíhne z vody vyprchať...

Akva není uměle syceno CO2, takže případné rychlejší "vyhánění" toho relativně mála volného CO2, co dokáže akvárium vyprodukovat, bude mít na rostliny minimální vliv.
Nesmíte zapomínat na to, že převážná většina akvarijních rostlin umí CO2 získávat z hydrouhličitanů, takže nejsou na volném CO2 "životně" závislá.
(A ty rostliny, které asimilovat HCO3 neumí, stejně bez umělého sycení CO2 neudržíte...)
Provozuji akvária bez sycení CO2, v nichž se rostlinám vcelku slušně daří. Přitom dostatečně silné proudění vnímám jako jednu z hlavních podmínek takového stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2014 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Tázateľ z čerenia ubral, pretože mu vadil zvuk z toho, tak som ho chcel ubezpečiť, že kľudne môže ešte ubrať. Bude to opäť tichšie a nikomu a ničomu to neublíži.
Opakujem, jemné čerenie je postačujúce, pretože okysličovať pomáhajú aj rastliny. Ak by rastliny nemal a mal tam početnú partičku rýb, tak to vlnenie hladiny by bolo pochopiteľné.
Verím, že už si rozumieme pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 21:17 R Muž romant [27983] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Ešte by som ubral z tých "vĺn" :-) Nemyslím si, o mě nejde, jde o tazatele, jenž se pochlubil, jak to vytvořil. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 21:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
cezarmilan napsal: Jemné čerenie hladiny je postačujúce, netreba až také "vlnobitie". Netreba zabúdať na rastliny, ktoré sa podieľajú rovnako na okysličovaní vody

Veď aké závery? Píšem to zcela jasně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 21:05 R Muž romant [27983] Re: cezarmilan
Fajn, tak příště nedělej unáhlený závěry a dej věci do souvislostí, protože tak jak jsi to napsal, to vyznělo, že je to špatně, ale ono to tak býti vůbec nemusí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 21:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Jasné, že je dobré ak sa živiny dobre distribuujú po celom akváriu vďaka dobrej cirkulácií vody, no rovnako rýchlo sa môžu vyplavovať. Pri minimálnom nahromadení CO2-jky z výkalov rýb, hnijúceho krmiva a procesoch, ktorým podlieha dno akvária je rovnako lepšie mať jemnejšie čerenie, aby sa tej CO2 dostalo aj rastlinkám, kým stíhne z vody vyprchať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2014 20:56 R Muž romant [27983] Re: cezarmilan
Tak ono právě těm rostlinám to svižnější proudění může bej přínosný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Jemné čerenie hladiny je postačujúce, netreba až také "vlnobitie". Netreba zabúdať na rastliny, ktoré sa podieľajú rovnako na okysličovaní vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:31 Deepinpeat Re: cezarmilan
Teď už jen nasadit siveny, lipany a duháky a jede to hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:31 R Muž romant [27983] Re: cezarmilan
A to jako proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Džouzif
Ešte by som ubral z tých "vĺn" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 11:38 Muž Yirka [9123] Re: Džouzif
Úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 11:25 Muž Džouzif [25] – čeření hladiny
Fotka k příspěvku Ahoj lidi, nejsem si úplně jist, jestli je u mě čeření hladiny dostačující (ve společenským akva). Teprve teď jsem to takto udělal, protože bublinky dělají celkem hluk. Co myslíte? Nebo by to chtělo čeřit víc? Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 15:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kukin
stáhnout na minimum a nevíš o něm , ovládání výkonu je přez potˇák -elektronicky se sníží kmitání elektromagnetu , čímž nenastane hluk jako když přiškrtíš hadičku , dva vývody -každý má svu regulaci ,za ty peníze nemá konkurenci bych řekl petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 12:04 jamajcan Re: Kukin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:50 Kukin – Vzduchovací motorek pro 290L
Potřeboval bych poradit jaký vzduch. motorek pro akvárium 290L Malawi? Koupil jsem Seru Air 110 a připadá mi zbytečne silnej a když ho budu škrtit tak prý bude dost hřát.Poradí mi někdo? Chci hlavně Nějakej tichej.Ta Sera celkem hučí.Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 20:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Heimdall
Za sebe můžu co do tichosti kladně hodnotit motorek HAILEA(ACO 6602 nebo tak něco, ony sou tam i nějaký klikyháky smich ). Co do kvality jsem to při nákupu z nutnosti považoval za (bez urážky kohokoli) "odpad"... žádná hitparáda mi to nepřide ani teď, ale drží a celkem šlape. Co musím pochválit tak jsou skvěle udělané asi centimetrové nožky podivné stavby z velice měkké gumy. Netřeba nic vymýšlet s vatou a podobně, stačí opravdu jen postavit na zem.
Osobně mi vrnění, žbluňákní, bublání ani tak nevadí, navíc se o to postaraj i ryby víc než dost, takže nějaký motorek to nezabije (aspoň je hned poznat když něco vyplivne :) ), ale z hlediska podložení je nejlépe vymyšlený z toho mála motorků co mi prošlo rukama.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=501