Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:07 Štěpán
Jsem počítal, že by to chvílema pouštěli...

Nejlepší by asi byla ta šňůra k sousedovi. Ovšem vyžadovalo by to velice dobrý sousedský vztahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 18:26 Muž Nik [191]
no 10 dnů asi těžko. Leda, že by mu zedníci měnili baterky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 18:20 Štěpán
Nestálo by za to pořídit si na filtr UPS?

Nedala by se od souseda natáhnout šňůra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 18:18 Štěpán
"Třeba tohle? http://..."
Jakpak dlouho ty baterky vydrží?

"dá se sehnat i motorek s písty nepotřebuje elektřinu je to vlastně setrvačník"
Že by perpetuum mobile?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 18:04 Muž Nik [191]
třeba tohle? shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 18:01 Muž matlala [798] - Rostliny
dá se sehnat i motorek s písty nepotřebuje elektřinu je to vlastně setrvačník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 16:58 Vrubouš
Exisuji bud vzduchove tabletky nebo filtr na tuzkove baterky.Videl jsem to na netu,ale nevim jestli to sezenes nekde v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 14:55 magda
hm, když nepůjde proud, tak tam ani nebude moc světla, co? v tom případě ani ty rostliny moc kyslíku nevyprodukujou, hm? taky by mě zajímalo, jestli na tohle existuje nějaká rada. mě nic nenapadá. leda natáhnout prodlužovačku přes okno někam k sousedům, i když to asi nebude zrovna bezpečné, kvůli případnému dešti, leda by to ten soused zastčil do sítě jen na pár hodin tak, aby to mohl hlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 14:31 Muž Jestr64 [8]
tak to jsem zvědavej co ti budou radit, pač já mít takovejhle problém tak nevím, asi bych řekl nějakýmu zedníkovi at mi tam párkrát foukne brčkem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 13:18 Muž Radek [3]
Máš tam živé rostliny produkující kyslík? Což tak ponořit do akva síťku/košík toho plevele...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 13:04 malond – Vzduchování bez elektriky
Ahoj, potreboval bych takovou radu. Odjizdim na dovolenou a mezitim nam budou rekonstruovat byt. Problem je, ze pritom bude muset byt vetsinu casu vypnuta elektrika, takze nebude fungovat filtr ani vzduchovani. Nekde jsem videl takovou pilulku, ktera pri vhozeni zasobuje akvarium kyslikem, ale nikde to ted nemuzu najit. Neporadil by mi nekdo, jak se to jmenuje, popr nejaky odkaz anebo jak by jste muj problem resili? prenos akvaria jinam nepripada v uvahu. Pryc budu asi 10 dni a nevim, jestli by to ryby prezili bez kysliku tak dlouho, zvlast kdyz bydlim pod strechou a v tehlech vedrech je teplota vzduchu v mistnosti klidne 30 stupnu. Diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 09:08 Muž A2C [25] - Sumci
Nabudúce nech ten názov už aj niečo povie, oki?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 15:48 mirhal – to Štěpán
toho jsem si jaksi nevšiml :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 13:42 Muž Norton [109] – pro Athaya
...jak píše Mirhal, "Kup si vzduchovací motorek, zpětný ventil a hadičku", jen místo kamínku zapoj filtr. Filtřík je snad nejjednodušší koupit hotový, něco jako tento od Rataje (není to myšleno jako reklama, jen jsem líný hledat... ;-) ) www.akarazoo.cz/…
Pro 40 litrové akvárko Minibiofiltr č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 13:31 athaya
a co vseto treba kpit na ten molitanovy flter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 12:33 Štěpán
Mirku:

lukasek
Poslední přihlášení: 03.06.2007

Tomu už to asi nepomůže


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 12:28 mirhal – to Lukášek
Fotka k příspěvku Todle pročítat to je prča smich . Kup si vzduchovací motorek, zpětný ventil a hadičku . Spoj to takhle(obrázek)a snad už to bude fungovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 10:53 Muž Norton [109] – pro Athaya
Do 4O litového akvárka tak cca 8x8x16 cm, podle hustoty zarybnění. Vzduchovací kompresorek ani nemusí být výkonný, stačí 1OO-15O litříků vzduchu za hodinu. Vybrat spíš podle hlučnosti, regulace výkonu též není k zakození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 10:42 athaya
ten vzduchovaci motorek je kompresor, nie?!spim a na ten kompresor sa da pripojit aj filter aj vzduch. kamen? :-O potom aky kompresor a velkost toho molitanoveho filtru na kompresor doporucujete na 40l akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 00:16 Kotala
Hehe nemel sem v noci co delat a narazil sem na tohle forum.. docela zabava to procitat :-D . . Myslim ze si Lukas vubec nemusi delat srandu uz sem se s takovy mi pripady setkal. Nekdo se urcite vyznate aspon trochu v PC a nejakej trouba chtel poradit jak se da zvetsit obsah HDD (pevneho disku v PC) . . nekdo mu poradil ze kdyz povoli ty sroubky na tom disku tak se tam udela vic mista a on to sezral :-D vedla se tam pote podobna diskuse jako tady :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2007 08:23 Štěpán
říkali jsme ti, že ta ryba akutně potřebuje vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2007 02:11 Anonym
Nie , voda nemala kyslik tak :'(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 23:59 Muž wladys [291] - Cichlidy
..takže se ti ji povedlo utrápit.... :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 23:42 Anonym
Uz je po ni uz sa nebude viac trapit vimenil som vodu za cistu a preto ze nebola okislicena tak dnes umrela :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 23:32 Muž A2C [25] - Sumci
Musíš sa ho zbaviť alebo si urob jazierko X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 20:28 Štěpán
Třeba by si ho v tom "pet shopu" vzali zpátky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 20:22 Muž Nik [191] – Trochu tvrdé řešení, ale asi nejvhodnější.
Zaříznout kapra a upéct ho, dokud je živý. Skleněné kuličky použít pro kočku na hraní nebo do okrasné svíčky, modrého žraloka dát k vaně a skleněnou kouli použít na nějakou kytku tone.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 19:08 All001
je to kapr ne karas má fousky a ten se do akva nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 19:00 Nexion – ...
Ještě k té vodě, vzhledem k tomu že mám krevetky. Tak vodu nechávám odstát a ještě do ní dám vzduchovací kámen, aby v ní bylo více O2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 18:58 PaDa – stále dokola
Přijde mi, že se podobné příspěvky objevují s železnou pravidelností, s cílem bavit se reakcema lidí a tlemit se u toho.
Anebo je to vážně pravda, a to je daleko horší :-(
Za poslední měsíc je to snad každý týden jednou, to ty koule dávaj někde jako reklamní upoutávky? Kup si dva salámy, dostaneš dárek ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 18:57 Žena petrys [107]
já bych to tipovala na koi kapra, bude lepší jej vyměnit za něco menší, hlavně ne závojnatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 18:50 Štěpán
a je to karas (asi), ten potřebuje doopravdy veliké akvárium.
už máš vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 18:50 Štěpán
z chlorované vody se udělá nechlorovaná tím, že se nechá odstát... třeba den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 17:55 s3xy
Prikladam druhu fotku..
img50.imageshack.us/…
To vacsie akvarko pojdem kupit, a vodu tu mame len chlorovanu (som v usa) Tu neide iba taka normal voda vsade chlor takze asi nalejem z flias cistu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 16:11 Žena petrys [107]
spíš by bylo lepší běžet do krámu s rybkou, kde ti jí vemou, takovéhle ryby mají být v jezírku a ne v akva, i 30l hodně málo, jestli chceš začít s akvaristikou, tak si napřed něco přečti, je tady toho dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 15:58 Radka – .
Kámošku kup až bude v akvárku aspoň 100 l X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 13:40 slada
Souhlas...kup akvárko..kvádr..menší akvárka nejsou tak drahý..vyndej toho modrýho žraloka, nebo co to je smich smich smich vzduchování, rostliny..a bude jí fajn..kup jí ještě kámošku a máš spokojený ryby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 12:24 Nexion – ...
Chudák rybka, běžel bych koupit nějáký lepší akvárko, hlavně kvádr alpoň tak 30litrů a k tomu vzduchování, a hned jí bude líp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 09:01 ježek
Já bydlet v takové "sklenici" a s tou modrou příšerou-raději vyskočím .Do takového "akvária" bych dal jen sardinky/v tomatě/ :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 08:33 porop
hej veskere odpovedi si najdes v knizce ja treba zacinam a diky knizce toho vim mnohem vic jo a ryba potrebuje kyslik....................... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 07:56 Štěpán
Momentálně - bez vzduchování a časté výměny vody (každý den třetinu až polovinu nové odstáté vody) jí hrozí rychlá smrt.

Jinak se samozřejmě za nějakou dobu utrápí kvůli té kouli a hlavně extrémně malému prostoru. Je to jako kdyby člověka zavřeli do telefonní budky. Taková ryba potřebuje několikasetlitrové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 07:10 Muž A2C [25] - Sumci
No tak za
1.) predovšetkým z tej foto by som typoval tak na KoiKapra, alebo Karasa Zlatého čo budú veľké ryby odfoť to lepšie
2.) Ryby majú postrannú čiaru ako zmyslový orgán a je možné že sa plaší kvôli akváriu pretože ryby+guľa=mŕtva ryba
3.) ostatné, ako často ju kŕmiť a akú techniku to vyriešime až po tom keď zistíme presne čo to je za rybu a budeš musieť zariadiť akvárium hodné rýb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 06:10 s3xy – Pomoc mam rybku ale ...
Ahoj all , Segra dostala na narodky rybku no je v takom mensom akvariu , Kupily sme nake zradlo a rastlinku...
Ale stane sa ze sa velmi plasi lieta po akvariu dost casto... stale sa kruti , a ako casto jej mam davat jest ?
plz este niake rady , netreba jej vacsie akvarium lebo sa mi zda ze trpy a treba jej kupovat filtre , ohrievac vody atd ? :/

Tu je foto: img184.imageshack.us/…

Prosim povedzte vsetko co mam robit aby sa mala rybka co najlepsie aby netrpela sad

p.s. Ta rybka je trochu mensia len to sklo ju niak zvacsuje.... takze slnko asi tu vodu uvari

p.s. 2 Potrebuje mat rybka svetlo na noc alebo nie ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 09:01 Muž matlala [798] - Rostliny
já taky smich ani já nejsem tak natvrdlej a pochopím sice mi to někdo musí vysvětlit po lopatě ale pochopím
tohle téma je smich :) :-D smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 22:11 Muž isamik [180]
Ono ikdyby strilel, tak sem se stejne pobavil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 22:07 DanMan
Myslím že si z vás lukášek jenom střílí, není možný aby byl někdo takhle natvrdlej potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 20:02 Sidonius
Lukáška znám! Je mu 94! smich
(Nebo jsem si ho s někým spletl?!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 19:31 Page – To Norton
Taky ne a ne si vzpomenout..Že by se naučil česky za tak krátkou dobu??? Nechce se mi věřit smich Kolik pak Ti je Lukasku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 19:29 Štěpán
Kdopak se zkrývá za tím tajemným obličejíkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 19:12 :-)
Jo a omlouvám se Štěpánovy že jsem si dovolil použít jeho fotku z prezentace ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1601