Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchovací motorek

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vzduchovací motorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 14:05 Muž @ navik [856] - SumciRe: A.K.
Používám Eheim 400 a Hailea 6604, oba jsou výkonné, přiměřeně tiché a spolehlivé.
Na jeden Eheim 400 pohání velký filtr Bio 30, dva malé filtříky z odchovných, dvě láhve líhně artemky a malý vzduch. šutřík. Jen to chce mít kvůli rozvodu vzduchu rozumně u sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 12:31 Žena @ A.K. [1] Re: O.Tom
No 1x400l, 4xcca250l, 4xcca125l ty sou na čerpadlech, vzduchovánim chci pohánět bublifuky pro krevetarium 120l a třecí nadrze 4 x 80l, líheň žábronožky a akvárka s potěrem který sou jednou 3 jindy není žádný. Je to celé tak nějak porůznu rozmístěné po 3mistnostech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 12:23 Muž @ DeRosa [6] - CichlidyRe: A.K.
Já mám Schego Optima a větší hluk už dělají bublinky v aq.Ale stojí skoro 700,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 12:02 Muž @ O.Tom [386] Re: A.K.
Tj jak na malou pěstírnu... kolik a jakých nádrží tam je a je to všechno v jedné místnosti ?

Tetry jsou asi takový rozumný kompromis kvality za dobrou cenu.
Co jsem měl tak sice bylo slyšet, ale jako takový neagresivní brum a po umístěním do skříňky byl klid.

Ještě tišší, ale cenově výš byl již zmiňovaný EHEIM a úplně nejtišší motorek co jsem zažil byl Schego Optimal, téměř neslyšitelný.
Ale jak někdo psal, mohl jsem mít štěstí na kus, nebo na model, protože Schego M2K3 už byl zase hlučností na úrovni Tetry.
Relativně tichá byla i značka Rena.
A také záleží na hadičce, mě třeba příliš krátká hadička způsobovala hluk :-)

EDIT:
Když to dál čtu, tak se obávám, že po ztišení motorků začnou být moc hlučné bubliny, budou moc bublat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:41 Žena @ A.K. [1] Re: O.Tom
Cena bude asi taky hrát roli protože budu potřebovat 4-6motoru s dvěma vystupy. U mámy sem zkoušela Tetru a oproti jk byla výrazně tišší takže asi zkusím buď tu nebo něco z toho co radite, případně od každého pár...
Moc děkuji všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:33 Muž @ O.Tom [386] Re: A.K.
Záleží, do jaké se má vejít ceny a co má pohánět.
Pro malá akvária existují i piezo membrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:09 Žena @ A.K. [1] Re: vaaclav
Akvárka nad 150l už na čerpadlech mám ale třecí nadrze, potěr, zabonozku vzduchovat potřebuju/chci nechat na bublifukach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2018 11:06 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: A.K.
Hluk se dost liší i kus od kusu u stejné značky.
Moje Sera hrozně řve, přitom měla být údajně tichá.
Eheim 200 tichý, ale drahý.
Hailea ACO-6604 2x4,5l, levná, hluk po vytunění přijatelný (je potřeba přelepit izolepou sání a případně udělat dírky). Takže zkus tu Haileu. Já na ní mám napojené 450l a 304l akvária. Nemusíš mít pro každé akvárium samostatný motorek.
Ale nechápu, jak může vadit hluk motorku pres strop. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 11:03 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: A.K.
Vzduchovací motorky nebudou nikdy úplně tiché přešel bych na čerpadla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 10:56 Muž @ bobik0cz [66] Re: A.K.
Používal jsem několik let a byl opravdu nejtižší co jse mi dostal do ruky. (měl jsem 6 různých motorků)

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Na ticho u AQ jsem uchýlný :-P
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 10:17 Žena @ A.K. [1]
Ahoj, chtěla bych se zeptat zda je tu někdo, kdo by mi poradil s výběrem tišší značky vzduchovacich motůrku. Mám u většiny akvárií Unistar, u jednoho Jkanimals a o patro níž věčného stěžovatele na hluk. Podle me zkušenosti je Jk hlučnější než Unistar ale jak je to u ostatních značek? Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 12:24 Muž @ zanek [2] – micro air pump
zdravim,
mate nekdo zkusenosti s temito moturky?
m.aliexpress.com/…
uvadeji tlak 20-30kPa, objem cca 16l/h

napojit to na starou nabijecku od mobilu a pouzit pro mensi nadrz..
jen nevim jak to bude s hlukem a zivotnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 11:00 Muž @ Kubaa [706] Re: lenkalor
super, hluk mi nevadí, chci to do terénu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 10:58 Žena @ lenkalor [204] Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Zkoušela jsem jeden. Použila jsem 2 nabíjecí baterie (Panasonic Eneloop AA 1900mAh) v adaptérech. Motůrek je na ty velké baterie. Vydržel běžet 9 hodin.
Ale je dost hlučný.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:06 Muž @ Kubaa [706]
Jaké máte zkušenosti s motorkem na baterky? Myslím takové ty levné mechanické. Jak dlouho vydrží běžet na jednu sadu baterek (a jakých baterek)? Jak dlouho vydrží, než se to celé rozpadne (ta plastová mechanika uvnitř je srandovní)?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2017 11:56 Muž @ DavFM [843] - Corydoras&ApistogrammaRe: zervan
Pokud má akvo hloubku 50cm, tak na dně je tlak 0,05Atm? Nepletu se? Takže tlak, který vyvine motorek musí být větší, než těch 0,05Atm a stlačený vzduch je rozhodně těžší než nestlačený, asi ne o moc, ale rozdíl to i při tak malém tlaku bude. Takže je lepší ten vzduch nechat padat dolů než ho tlačit nahoru do kopce.
Na druhou stranu tento vliv bude velice malý, takže bych to klidně zanedbal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2017 09:05 Muž @ zervan [1055] - RostlinyRe: JoKa
JoKa napsal: Nevím jak moc, nikdy jsem to neměřil. Ani nevím, jestli to nahoru tlačí hůř, ale subjektivně si myslím, že ano Nevidím k tomu dôvod - veď netlačí hore vodu, pre prepravu ktorej hmotnosti v smere proti gravitácii by sa musela vykonávať práca. Poloha motorčeka nehrá rolu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2017 23:37 JoKa - RostlinyRe: Maq
Nevím jak moc, nikdy jsem to neměřil. Ani nevím, jestli to nahoru tlačí hůř, ale subjektivně si myslím, že ano, stejně jako to ovlivňuje délka hadičky...

Pokud bude výš a hadičky nebudou extra dlouhé, tak Ti fakt bude stačit 1w na jeden vývod a 10 % rezervy... Pokud chceš kvalitu za rozumnou cenu doporučím tetra aps (adekvátního výkonu). Jasně, jsou i lepší, ale tento mám vyzkoušený. Je tichý a spolehlivý... Levnější varianta je Atman, ale dělá bordel. Resun a eheim ujdou a špička je schego. Na haileu, nebo unistar ani nekoukej.

A ještě doporučím hřeben, nebo nějakou rozvodničku v podobě vodácké trubky... Alchymistickou hadičkárnu doma nechceš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:05 Muž @ Maq [2817] Re: JoKa
Eh, poloha kompresoru vůči akvárku ovlivňuje výkon??? Týýý brďo.
No ale jo, bude výš než akvárka, z bezpečnostních důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:53 JoKa Re: Maq
Ale do jaké výšky od kompresoru? Nebo kompresor bude výš než akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:45 Muž @ Maq [2817] Re: JoKa
Jenom vzduchování. Kamínek/dřívko bude 30 cm hluboko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:28 JoKa Re: Maq
1 watt se rovná jeden vývod... Pak záleží jak moc chceš ušetřit a jak moc potřebuješ ticho... Pokud je to extra do výšky, tak o něco víc... Dobré je 10% rezerva... Vysvětluji to ve vláknu výběr vhodného filtru...

Budou to jen vzduchování, nebo i filtry? A jak vysoko to bude tlačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:26 Muž @ Maq [2817]
Prosím poraďte: Šest akvárek chci vzduchovat přes lipová dřívka (nebo něco podobného), budou asi 30 cm pod hladinou. Jaký stroj na vzduch budu potřebovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 20:16 Muž @ Jarry [568] Re: NHKG
Tak bohužel nejen vypadá, ale úplně stejně blbě bublá:-O Zkusil jsem to ze srandy Číňanům reklamovat:-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 13:29 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Jarry
Až na ty přísavky to vypadá stejně jako ten šmejd co jsem testoval viz níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:48 Muž @ Jarry [568]
Zrovna taky řeším vhodný kámen, narychlo jsem koupil něco od Sery a kromě toho, že už jednou protekl zpětný ventil ze sady až do motorku dělá ten kámen velké bubliny a neuvěřitlený rachot. Zkusil jsem objednat toto www.ebay.com/… , líbí se mi ty přísavky, nechci kámen pokládat na dno, takhle ho můžu dát na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 22:18 Muž @ DavFM [843] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Tak v dnešním světě jde objednat všechno, napsal bych jim, korejci jsou divní, oni se ti fakt budou snažit pomoct a nějaké řešení se najde. Sami budou vědět kdo to dýluje někde blíž.
Zkušenost s tím nemám, viděl jsem to v nějakém videu, utkvělo mi v paměti "flat stone" a gúgl našel tohle.
Hypotéku nevím, ale někdy je fakt lepší dát víc pěněz za něco co funguje.Já osobně si ale k tomu vždy musím najít cestu přes spoustu šmejdů a různých zmetků.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:09 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
Máš s tím zkušenosti? Levnou verzi jsem koupil z Číny a moc nefungovala. A jde to vůbec nějak objednat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:09 Muž @ Maq [2817] Re: DavFM
Na takovej "kamínek" aby si našinec vzal hypotéku, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:57 Muž @ DavFM [843] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:39 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: zervan
Trochu jsem ty kamínky vytunil - popatlal jsem je sekundovým lepidlem kolem místa, kde je nalepené vyústění na hadičku a už se dají jakž takž použít skoro všechny. smich
Horší to je se vzduchovací oponou. Po měsíci používání v akváriu, kde skoro nejsou ryby z ní už jde jen zlomek bublinkek. Musel jsem ji nahradit 3ks vytuněných kamínků.
Takže stále marně hledám něco, co bude na 100%. Byl bych si ochotný i připlatit, ale zatím mi přijde, že cena a kvalita spolu vůbec nesouvisí.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2017 20:34 Muž @ zervan [1055] - RostlinyRe: NHKG
Ja som tie isté kúpil 5 kusov a tiež sú rôzne - niektoré bublinkujú hneď kúsok za prípojnou rúrkou a to potom dáva veľké bubliny. A niektoré sú také rovnomernejšie a jemnejšie. Ale s kamienkami to tak bolo odjakživa - si pamätám, keď som bol dieťa, ako otec zobral celú sadu kamienkov a skúšal jeden za druhým, ktorý bude jemnejší a ten dal do "liahne". I keď, v dnešnej dobe nanotechnológií by sa azda dali spraviť nejaké rovnomerné perfektné kamienky, no asi by stáli o dosť viac :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 19:21 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: NHKG
Tak jsem těch noname kamínků koupil dalších deset:
2 stejná super kvalita jak testovací
2 nic moc
6 mizerných

Koupil jsem i jeden stejného tvaru, ale větší (8cm průměr) a ten je taky mizerný. Takže nejlepším řešením do většího akvária bude ta opona. Tu co jsem testoval používám a dokoupím si ještě jednu. Do menšího akvária použiju ty 2 dobré kameny z deseti koupených.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2017 18:59 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chybička se vloudila a už nejde edit (fotky jsou v prvním příspěvku blbě), tak znova:
Modrý kvádr: Vzduchovací kámen modrý 150mm TRIXIE (šmejd, mám 3 kusy a u všech jdou velké bubliny z pár míst)
Zelený: JBL ProSilent Aeras Micro M

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2017 18:29 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opona: Vzduchovací opona flexi, délka 60 cm (koupeno v petshopik.cz)
Není špatná, ale chce pořádný přívod vzduchu. Řekl bych druhé místo. Zkoušel jsem i různé staré vzduchovací kamínky co jsem doma vyhrabal, ale všechny nepoužitelné na úrovni vzduchovacího kamene TRIXIE.
Pokud by jste měli nějaký tip, co si mám koupit, sem s ním. Jinak asi koupím hodně těch levných šutrů z Číny. Na každý vývod mého motorku půjdou dát určitě minimálně 3.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.03.2017 18:20 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koule: AQUA NOVA Vzduchovací kámen koule
Vzduchovací poduška: SZS Hot Bubble Disk Air Stone Air Stone Aquarium Pond Tank (bublinky jdou z třetiny plochy, za týden otestuji druhý kus)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.03.2017 18:18 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dělal jsem si menší test vzduchovacích kamínků. Motorek Hailea ACO-6604 2x4,5l, foceno vždy na minimum a maximum. Nastavení foťáku pro všechny fotky stejné.
Jako nejlepší a na fotkách referenční je vpravo noname kamínek z Číny, link úplně dole.

Modrý kvádr: Vzduchovací kámen modrý 150mm TRIXIE (šmejd, mám 3 kusy a u všech jdou velké bubliny z pár míst)
Zelený: JBL ProSilent Aeras Micro M

www.aliexpress.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 21:16 Muž @ Trdej [7] Re: Maq
No tak nejak jsem to myslel...ale uz vim kde jsem chyboval,ja mysel ze co2 je vzduchu 21procent,zamenil jsem to s kyslikem :-D Dekuji za vysvetleni... :-) No proste jsem s tim chtel vydrbat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:31 Muž @ Maq [2817] Re: Trdej
Já chápu Tvoji logiku - čím víc vzduchu kolem rostlin prosviští, tím víc CO2.
Ale ve vzduchu je CO2 strašně málo. Mnohem víc ho i bez bomby vzniká v akváriu dýcháním ryb a hlavně různých mikroorganismů.
I to je ovšem málo ve srovnání s CO2 z bomby.
Takže vzduchovat můžeš jak chceš, udělá to nula nula nula málo ... nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:28 Muž @ Trdej [7] Re: Magic
Aha ,dobre dekuji za vysvetleni :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:26 Muž @ Trdej [7] Re: Maq
Ikdyby to jelo nonstop? Omlouvam se mozna za hloupou otazku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:25 Muž @ Magic [550] - RostlinyRe: Trdej
Dusík ako molekula N2 je nevyužiteľný, proste vybuble naspäť. Ale nevadí.
Vadí to, že vo vzduchu je CO2 málo, pod 0.05%, bublinkuješ len skoro samý dusík a kyslík. Takže ho moc do vody takto nedodáš.

Ale hlavne táto výmena prebieha i bez bublinkovania sama od seba cez hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:23 Muž @ Maq [2817] Re: Trdej
Vzduch je dobrej i s dusíkem, dýchají ho všichni. Ale CO2 s tím nezvedneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:16 Muž @ Trdej [7] Re: Magic
Dekuji za rychlou reakci....ja vedel ,ze v necem vude hacek :-D Predpokladam,ze dusik asi neni dobrej ,ze ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:02 Muž @ Magic [550] - RostlinyRe: Trdej
Áno. A dusík a všetko, čo vo vzduchu je. Ale rozhodne s tým nedosiahneš koncentrácie CO2, ktoré sa dosahujú sýtením čistým CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:58 Muž @ Trdej [7]
Zdravim,mel bych dotaz....Kdyz pridam do akvarka vzduchovac s kaminkem,tak by se mel do vody dostavat krome kysliku i co2,je to tak? Ale asi by to bylo az moc jednoduche....a asi by se nepouzivali ruzne CO bomby. Dekuji za vysvetleni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:53 R Muž @ romant [26771] Re: zervan
Neměl jsem s Tetrou nikdy obdobný, popisovaný problém, klonil bych se k tomu vadnýmu kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:51 Muž @ zervan [1055] - RostlinyRe: romant
romant napsal: www.akva-exo.cz/…
Tento Tetra tu mám práve rozobratý pred sebou. Používal som ho asi pred rokom chvíľu na žiabronôžku a prestal fungovať. Keďže mám aj Eheim, tak som nejako neriešil, až po čase som do predajne šiel s tým, akože na reklamáciu. Ale tam ako na potvoru fungoval, si ho nechal v akváriu aj do druhého dňa a v pohode, no vraj keby niečo, treba vymeniť membránu, ak je opotrebovaná (a to nie je vada reklamovateľná). Podivil som sa, z čoho by sa mohla tak rýchlo opotrebovať, no kúpil som náhradný kit APS 50.

Dnes som po čase motorček zapojil a po chvíli prestal zase ísť. Tak som ho otvoril, že idem vymeniť tú membránu, ale po otvorení zase ide, tak čakám. Ak má niekto s tým skúsenosti, napíšte :) Samozrejme, že môžem mať nejaký vadný kus. Mimochodom, ako zistím, či je tá membrána naozaj zlá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:40 Muž @ pitris65 [9] Re: romant,Re: Yirka
Díky oběma!
Vzdyť říkám že nemá sílu ani na maximum.Má už i roky.Zkusim sehnat v obchodě membránu.Jinak potom varianta vi romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2017 18:42 Muž @ Yirka [7530] Re: pitris65
Jestli před tím motorek normálně fungoval, před jeho výměnou bych udělal dvě věci.
Nejdříve se podívej zda není ucpaná hadička v trubičce. Často tam bývá vrstva slizovitých bakterií nebo nějaký plžík.
Pak bych přezkoumal zda je v pořádku membrána. Nejsnadněji tak že hadičku strčíš do úst, sevřeš rty a motorek by tě měl přetlačit. Pokud ne, je vadná membrána, výměna jednoduchá, cena kolem padesátky.
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 5549x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15631-vzduchovaci-motorek