Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 07:03 R Muž Silent [5949] – Re: macymesser
Já z bublifuků kamínky vyndavám, hadičku protáhnu až co to jde, konec zatavím (nahřátými kombinačkami) a udělám do ní horkou jehlou několik otvorů. Bublá to bez problémů a téměř se to nezanáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 06:54 macymesser
Zdravim.Tak jsem koupil eheim a nakonec v Hornbachu v Brne.Tak uvidim.Oproti atmanu neni slyset.Je na nim dobry,ze ma regulaci.Lidi prosim vas je nutny mit v klasickym bublifuku vzduchovy kaminek ? Mam ho tak zaneseny,ze nechce vzduchovat a vycistit ho je snad nemozny.Jsou i takovy,ktery se tak nezanasi? Dik za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2010 09:06 Muž soubi [32] – Re: macymesser
čus.... já mám v Tetra APS 100 a nemůžu si ho vynachválit. Je tichý. Možná by ti stačila na 54ku Tetra APS 50. Jenom bacha na gumy na možičkách. Můžou se ulomit když s nima bouchneš(ale jsou lepidla na pryž):-D Jinak motorky od Sery(Sera Air 110) jsou taky v pohodě a na netu se dají sehnat za rozumnou cenu.Čus Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: macymesser
ve sklorexu ti urcite i predvedou jestli vrci nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:03 macymesser – vzduchovaci motorek
Zdravím lidi.Chci si koupit vzduchovací motorek místo mého atmanu,který třepe s celým stolkem pod akva.Rozhoduji se mezi Eheim AIR 100,Tetra APS 100,Sera Air 110,Rena Air 100.Mám to do 54 L akvária.Osobně si mysléím,že je nejlepší eheim.Zítra jedu do sklorexu,tak to asi pořídím tam.Díky všem za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 17:37 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: stovik
V rozumne dimenzovanem akvariu neni zadne vzduchovani potreba. Vzduchovani jen zpusobuje vetsi stycnou plochu mezi vzduchem a vodou a tim se snadneji pomoci difuze vrati zpet do vody plyny v pomeru, jak jsou obsazeny ve vzduchu vzhledem k tomu kolik ktereho je schopna voda pojmout, coz ovsem zase zavisi na teplote, tlaku tech plynu, a navic nejde o vodu uplne cistou... Urcite bych nenazyval vzduchovani okyslicovanim, v urcitych pripadech muze kyslik z vody i vyhanet. Cele vzduchovani si tedy predstavte, jako zvetseni plochy hladiny a promichavani vody. Pokud jde o neco vic, kde je potreba totez co treba na operacnich salech, pak uz je to vec zalohovani nekolika zarizenimi (jedna vec muze vzdy selhat), a UPS. cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 17:30 JuraS
btw...ještě mě napadlo, že i když jsem během posledních 5 ti let bydlel na 4 různých městech a místech tak si vzpomínám jen na jednu havárii kdy vypli proud na cca hodinu..a to přežije i velká rybárna...jestli se to někomu stává běžně tak by měl pozvat elektrikáře a nechat si prověřit elektrický rozvod..i přílišné zatížení spotřebiči může vyrazit pojistky a za to může uživatel...doba vypínání proudu a výpadků v proudových špičkách je už zaprášená dějinami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2010 16:50 JuraS
Divná otázka. Jako by zadavatel nic nevěděl o akvaristice a nebo jen byl myšlenkami mimo (slabě řečeno). Páč jinak by ho řešení buď napadlo a nebo by měl takové znalosti, že by si odpověděl sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 16:46 Muž NASREDDIN [1383] – Re: stovik
Asi nejjednodušší způsob bude nabírat vodu do konve a lít ji zpět.
(tedy pokud nemáte záložní zdroj, o němž je na netu mnoho vláken) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 16:44 pavel.bartek – Re: stovik
Ahoj,nijak-zbytečná obava,neřeš to ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 16:35 stovik – Okysličení akvária
ahoj,
rad bych se zeptal jak nejlepe a nejjednoduseji okyslicovat vodu rybam kdyz vypnou proud.
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 16:33 Muž sporinek [15] – Re: 2lizard
Koupil jsem v Hornbachu za 675,- Kč Eheim 3702.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 09:55 JuraS – Re: sporinek
nakonec jsem šel do Sery 275..je o mnoho levnější, výkon má úžasný a je tichý. dodávají k němu rovnou potřebné doplňky a to je mi sympatické. Nakonec koupeno u akvarista.cz kde jsem vždy nadmíru spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 09:21 Muž Yirka [9118] – Re: sporinek
Mám dojem, že v tomto E-shopu je možno odebrat osobně bez poplatku, výběr dostatečný: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 02:01 Muž 2lizard [7] – Re: sporinek
Viděl jsem je v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 01:00 Muž sporinek [15] – Re: JuraS
chci se jen zeptat jestli se podařilo v praze v nějakém kamenném obchodě sehnat vzduchovací motorek eheim (nechce se mi do eshopu kvůli poštovnému) děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:49 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
nejdřív si o rybách něco přečti než je tam budeš dávat. Rostliny jakékoli nenáročné, nejlíp málo náročné na světo (ne červenolisté) protože asi světla moc nemáš. Mělo by být osázených asi 80%dna. Třeba po dvou třech týdnech přidat pár "zajížděcích" nenáročných rybek, a když bude všechno v pohodě tak postupně přidávat další. Hlavně nepřerybnit.
Akvaristika je trochu věda, měl by sis o tom něco zjistit, knih článků a diskuzí je spousta ;-) nedá se to všechno nacpat do jedné ospovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:47 Pauli167 – Re: Pauli167
od prvni chcile jsem chtel jen male rybky nic velkeho a jake rostliny a jaky pocet bych mel do akvaria poridit ? dno by mela byt asi cerna drt s piskem . kdyz bych mel v planu poridit tam hejno neonek nebo razborek . a pri rozjizdeni tohoto akvaria se zivymi rostlinamy bych mel mit zapojeny i vzduchovac ? nebo ty rostliny v akvariu muze nechat rust a jak se chytnou nasadit rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:44 Pauli167
dekuji za vsechny radY
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
spíš menší rybky, nebo ty které tolik neplavou, jako třeba razbora hengelova, různé druhy mikrorazborek (galaxy, trpasličí...), tetra ohnivá, z neonek třeba neonka modrá (je menší), malé druhy pancéřníčků, endlerky.
Samozřejmě by tam mohly být i neonky i jiné větší ryby, ale proč tam nedat menší které se budou mít jako v ráji ;-)
Ale v první řadě pořídit hodně rostlin a teprv až se jim začne dařit tak přidávat ryby (ne všechny naráz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:31 Pauli167
do 50l . premyslel jsem o neonkach .. myslel jsem ze kdyz se s akvaristikou zacina nekupuje se hned 100l akvarko . ano zavojnatky pudjou do jinejch rukou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
v první řadě někomu daruj ty závojnatky. A do jak velkého akvária? Stačí se podívat do atlasu ryb (je to spolehlivější než věřit prodejcům) nebo je tu plno témat kde s rybami do různých nádrží radili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:25 Pauli167
aha a jake rybky by jste mi pro zacatek do toho vetsiho akvaria doporucily ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
do většího akvária kostku biomolitanu a čerpací hlavu, nebo nejlíp vnější filtr (normální, ne tenhle závěsný). Ale nejlepší by bylo akvárium o objemu minimálně 100 litrů, pokud je chceš opravdu chovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
závojnatky nejsou ryby co by se hodily do akvária. Mají ratši nižší teploty, když jsou chovány při vyšší teplotě tak jim to zkracuje život. Mají nedokonalé trávení takže hodně kazí vodu. Tady v atlase se doporučuje na jednu rybu 30 litrů vody ale lepší by bylo i víc. Kvalitní filtr a častá výměna vody. A nejlíp k nim nepřidávat žádné tropické ryby (které většinou mají úplně jiné naroky na vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:18 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Pauli167
A byl jsi opravdu ve zveráku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:15 Pauli167
tak jak vidim v nekterych zverimexech nevi vubec nic pripadlo mi to hned divny ze mi do toho malyho akvarka rekli ze musou i 3 rybky .. takze do toho 40 l koupit silnejsi muze byt znovu ta znacka atman ? jen vyssi trida nebo jaky filt doporucijete ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:13 Pauli167
neco jsem cetl ale asi malo jsem v tom zacatecnik jsou to uplne mlady rybky tak 3cm v tele mam jeste 50l akvarko to zatim pripravuji takze rikate hned je predunout tam radsi a jake rostliny by jste mi doporucily daji se koupit i ve zverimexu s akvaristikou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
tohle je filtr tak do rostlinnýho akvária s menším počtem ryb, tady je naprosto nedostačující. Má malý objem filtračních hmot ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:10 R Muž romant [27982] – Re: Pauli167
Nevypínat ani na vteřinu, velmi vážně se zamyslet nad tou osádkou akva. Něco nastudovat o závojnatkách. 30 litrový akvárko je pro 2 závojnatky naprosto nevhodný, je zaděláno na problém, který může skončit až úhynem těch ryb. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:09 Pauli167
mam filt atman hf-0100 vodu menim kazdy tyden tak trictvrte akvaria a jinak jednou za 5 dnu odsavam ze dna zbytky krmeni .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
a jaký je to vnější filtr? jinak bych řekla že bys ho vypínat neměl, když tam nemáš živé rostliny a na závojnatky je to docela malé. Jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:03 Pauli167 – vzduchování
Zdaravim mam dotaz mam 30l akvarium v nem 2 zavojnatky a vnejsi filt a vzduchovac s molitanem zadne zive rostlinky musi byt vzduchovac stale zapnuty ? nebo ho muzu pres noc vypinat ? dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 14:58 Falcon – Motorek
ahoj,chtěl bych se zeptat,zda máte někdo zkušenosti ze vzduchovacím přístrojem JESAN?třeba jak snížit jeho hlučnost,nebo zdali je schopen utlačit vzduch na vzdálenost cca 6 m?děkuji za jakýkoliv váš názor! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 11:12 Muž 2lizard [7] – Re: švíco
Také zdravím kolegu helináře, koukám, že není lepšího klidu pro oči po sledování "hozené motiky", než shlédnutí na kousek němého koutku přírody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 21:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: vlasolis
Nejvíc se naučíš praxí,a právě i tu chemii.Kdo by to kdy řekl,že já,potácející se na hraně propadnutí z chemie,někdy napíše,byť velmi zjednodušený,ale o to pochopitelnější článek o vodě,jejích vlastnostech a měření. www.akvarista.cz/…
Pokud chce někdo odchovat choulostivější druhy,a nakonec nejen je,čeká ho stejně trochu chemie.Vzorce procesů sice nepotřebuješ,ale,,vo co gou",to už pochopit potřebuješ.To ti den googlování,ostatně ani týden nenahradí.Teorie,není praxe... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 21:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: gamermichal
jen bych chtel poukazat ze vzduchovat se da i bez vzduchovaciho motorku/kompresoru
nektere vnitrni filtry a cerpaci hlavy maji vzduchovaci nastavec.... nebo pomoci roztrikovaci rampy, je vic zpusobu jak dostat kyslik do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:43 gamermichal
ja nchci poradit ja jenom chtel vedet co to znamena no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:27 Muž roper [10] - Cichlidy
Napiš nám jaké rybky máš a přidej foto svého akvárka. Určitě se bude lépe radit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 15:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Raider napsal: Akvárium bez vzduchování nemůžu fungovat,protože by rybičky neomohly dýchat. :)


coze Ale může a dokonce ještě lépe než se vzduchováním, pokud splníš co jsem napsal už níž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 15:51 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: gamermichal
Vzduchovat znamená vhánět vzduch ze vzduchovacího motorku pomocí hadičky a vzduchovacího kamene do akvária a tak zajistit okysličování a pohyb vody v akváriu.

OT: Zveřejňuješ zde fotku, kterou zřejmě nemáš autorizovanou k publikování!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2010 15:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: gamermichal
Vzduchování je okysličování vody za pomoci vzduchovacího motorku nebo kompresoru,používá se hlavně v odchovnách nebo v nádržích s minimem rostlin X-) Pokud je nádrž dostatečně zarostlá a není přerybněná tak vůbec není potřeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 15:49 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: gamermichal
Přečti si toto, snad tomu porozumíš.

www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 15:35 gamermichal – Co To Znamená Vzduchovat
Fotka k příspěvku protože je mi tprv 10 let tak nevim co znamena vzduchovat za odpoved dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:16 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Rámcově máš pravdu, ale tady šlo konkrétně o filtřík Elite mini o výkonu 220 l/h, což s hmotou, s použitím přivzdušnění a po záběhu dá tak 100 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:12 JuraS – Re: Haimdol
Záleží přece na velikosti akvária..některé sety mají pro akva 50 lt filtr s výkonem 600 a víc lt/hod...ryby z částí světa kde jsou ve stojaté vodě by tohle asi nezvládli..viz třeba bojovnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 16:18 R Muž Silent [5949] – Re: Dejdik
Nijak jim to neublíží. To víš, překonání protiproudu je dřina tak proto se jim ztěžka plave. Pokud by jim to nějak vadilo tak si najdou v nádrži klidnější místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 16:14 Dejdik – Vzduchování..poradte pls
Chtěl bych poradit. Mám filtr ELITE Mini, který je přímo do mého akvárka. Ve filtru je vzduchováníá tak se chci zeptat když ten vzduch jde na rybičky ve vodě tak se jim těžce plave...nemůže jim to ublížit? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 07:25 JuraS
tak půjdu do eheimu..mám atman at-3500 tichý ale pro moji potřebu slabý výkon, elite optima 801..strašně hlučný při dostatečném výkonu, 4 vývodouvou želbu od sery..naprosto vynikající ale pro odchovny při jejím výkonu...potřebuji pro akva které je v obýváku...jenže..eheim je aspoň 2x dražší než sera...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=901