Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:22 Evelinka
Fotka k příspěvku Filtr běží nonstop (ale značku vám nepovím- není nikde uvedena), s těma rybkama jsem to fakt asi přepískla, dneska jsme jich neměli tolik kupovat, ale s tím už asi nic nenadělám...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:19 Muž lubosov [0] – Re: Naďa
Fotka k příspěvku ako u koho :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:09 Žena Naďa [33] – Re: lubosov
Filtr přeci běží nonstop vždy. Pokud je tedy nemáchaj ruce v akvárku, to už je věc druhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:06 Muž lubosov [0]
Fotka k příspěvku Mala by si napísať o aký filter sa jedná lebo prevažná časť filtrov má aj funkciu vzduchovania./prečítaj si návod na použitie filtra/ Ak túto funkciu nemá stačí ho dať vyššie, aby čeril hladinu vody a takto ju prevzdušňoval.V tomto prípade filter nechaj pustený non stop.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:04 Štěpán
... ale přibylo nám rybiček a mám obavu, jestli ty rostlinky budou stačit...
A jéje. Tady je něco zajímavého ke čtení... www.horacovoakvarium.cz/…

Těch ryb je v akváriu už asi dvakrát víc, než je vhodné. Rostlin naopak málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:04 tercovec5 – Re: Evelinka
Jaký typ filtru máte?Ponornou hlavu?Většina jich má a konstrukci vlisovanou trubičku,kam se zasune hadička,pomocí níž sice zmenšíte výkon filtru,ale dodáte kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:56 Evelinka – Vzduchovací souprava
Hezký večer, mám dotaz- od vánoc mám doma 54l akvarijní set, bylo v něm asi vše potřebné (filr, topení, kryt se světlem) ale nic, co by vypouštělo bublinky... Ze začátku jsem se dočetla, že na produkci kyslíku stačí rostlinky, takže vzduchování není až tak důležité, ale přibylo nám rybiček a mám obavu, jestli ty rostlinky budou stačit...

No a hlavně nevím, co vlastně koupit- jestli se dá jen "něco" napojit na filtr, nebo musím koupit ten motorek a co všechno k němu? A nenašla jsem ani kolik asi stojí nějáká levnější varianta.

Díky za reakce ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 16:23 Aleš – EHEIM AIR PUMP 100
Mám pár dní EHEIM AIR PUMP 100 a zatím naprostá spokojenost,víc je slyšet šumění vody než motorek.Před tím jsem měl vnitřní filtr Elite Jet Flow 75 a od vibrací čerpadla se chvělo celé akvárium.Pravda,ten Eheim je o něco dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 13:49 Petr ze Znojma – Vypnutý motorek????
to Vojta: Tak jsem se dnes dočetl, že motorek nemusí být zapnutý pokud neléčím. Nikde sem to zatim neviděl. Nevíte o tom někdo něco víc? Kolik toho utáhnou rostlinky, aby se my rybky neudusili? A vůbec nějaké další info ohledně vypnutých vzduchovacích motorků. Díky PzZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 12:34 dvin
mám výbornou zkušenost s malým Atmanem.. palec
Jinak v prodejně nemusí jít poznat jak jsou tichý, protože tam bejvá slušnej hluk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 09:36 Štěpán
Dobrou pověst mají německá Schega, (nejlevnější prima je o něco hlučnější než dražší modely), francouzská Rena air, jak jsou na tom s hlučností motorky Eheim nevím.

Mimochodem, Silenta by "rachtat jako traktor" neměla. Všechno potřebuje údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:30 Muž Criple Fishx [5]
Já si budu kupovat novy akva na krevetky. Takže tam chci bublifuk. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 20:22 Usine – Re: JT
Kup si malou čerpací hlavu s biomolitanem a nekupuj si už žádného křiklouna. :-)pokud si ho koupíš tak čím masivnější tím tišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 19:59 Petr1
Tak si zajdi do nejbližší akvaristiky a nech si ho tam ukázat a pustit. Zkus si nechat opustit 4 a jeden si vyber. A máš klid, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 19:50 Muž Criple Fishx [5] – Motorek
Obnovuju tohle téma.
Taky bych si potřeboval pořídit novej vzduchovací motorek, mam totiz starou Silentu, která rachtá jak traktor. CCa do 500,- Kč. Na dva malý bublifuky, a aby byl tichej. Stačí bez regulace a s jedním ventilem(pouziju rozdvojku).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:41 Kacisek – Re: isamik
Asi nechám teda ten starý filr a přidám jen kamínek na 12h.
Chystám se ještě na jedno akvárko tak bych dala třebas ještě jeden vzduchovací kamínek do toho druhého.
Měla jsem s tímhle filtrem problém že vodu hodně "poháněl", ale podařilo se mi tu koncovku trochu pootočit takže to proudí na zadní stranu akva a na topení takže voda pěkně proudí kolem topítka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:32 Muž isamik [180] – Re: Kacisek
Jestlize bude bublifuk a kaminek bude na jednom motorku, tak hodinama vypnes i ten filtr coz neni spravne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:29 Kacisek – Re: pansuu
No myslela jsem že bych ho měla připojenej na časovej spínač a šel by jen 12h denně jako osvětlení.

Koukám že jsem tu rozpoutala pěknou historickou diskusi.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:12 Muž Jurasek [137] – Re: pansuu
Ten měl v akvárku táta, ksyž ještě měl rybičky. Teď je v kompresoru na foukání auta... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:18 pansuu
hmm Noo, mě připadá těch 25 let taky jako čtvrtstoletí coze To je hrůza...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:13 Sidonius – Re: pansuu
Vy jste našel na půdě moje mládí!!! Co já se ho nahledal... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:54 Hony
u nas klasický vzduchovací motorek stojí 145 kč a je od atmana :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:48 pansuu
Fotka k příspěvku Co pomatuju, já ho ještě našel na půdě :-D :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:40 Sidonius – Re: Horác
molitan obtočený takovým bílým perforovaným papundeklem
Pánové (Horác a Pansuu) jsou znalci! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:39 pansuu – RE: Kacisek
Bublinky jsou pěkný, některý lidi uváděj do varu :-D Ale mimoto ještě z vodu "vyhánějí" CO2 a to zase uvádí do varu rostlinky. Taky jsem koupil vzduch. motorek a asi 3 kameny, ale nakonec to stejně nepouštím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 13:12 Kacisek – Re: filipsi
No právě.... To je ta vášeň pro bublinky.... Vždycky jsem chtěla bublinky... :-) Proto jsem taky koupila ten filt který bublinky už má... Jenže je to mixér pro rybičky... Tak bych chtěla jen malinkej kamínek a hoooodně drobounkejch bublinek.... ano


MILUJU BUBLINKY!!!!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:34 pansuu – -Horác
To je určitě on, taky ho pamatuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:31 Muž Horác [3942] – Re: Sidonius
Znám je jen z knížek :o) ... Tím válečkovým filtrem myslíte molitan obtočený takovým bílým perforovaným papundeklem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:31 Muž filipsi [1295] – Re: fantasta
Jen dodam, ze bude asi potreba skrtitka 2, jinak to asi nepujde uregulovat. Podle typu kompresoru, bud na oba vystupy, nebo na treti volnou vetev, a mene zatizeny vystup.
Cas od casu to bude chtit asi trochu doregulovat, jak se bude kaminek a bublifuk zanaset.
Ale pridam se k nortonovi, proc?, v jednom akvarku bublifuk staci, pokud nemas zvlastni vasen pro bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:25 Muž Norton [109] – Re: Kacisek
Proč trváš na vzduchování Katko? Pokud budeš filtrovat "bublifukem", tak podle mého je vzduchování zbytečné. Při vhodně zvolené poloze a tvaru výstupu z filtru je vzduchování za standardních podmínek jaksi navíc. Ovšem, sám mám v trigonu kamínek a to z jednoho prazvláštního důvodu... Manželce se líbí bublinky v akvárku, tak pro klid a pohodu domova sem tam "zabublinkuji"... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:18 Muž Horác [3942] – Re: Kacisek
Už nic. Fantasta byl rychlejší. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:15 R Muž Silent [5949]
S rozdvojkou to samozřejmě jde. Jen je třeba použít výkonný motůrek. A ještě pozor pokud použiješ bublifuk a na druhé větvi kamínek bude asi třeba použít škrtítko, protože vzduch půjde cestou nejmenšího odporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:11 Muž isamik [180]
Moc nerozumim tomu proc by to nemelo fungovat? Bublifuk a vzduchovaci motorek funguje vzdy :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 12:06 Kacisek
Tak bude to fungovat nebo ne??? Někdo píše že ano, někdo zase že ne... Tak já fakt nevím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 10:34 Muž Martafix [12] - Rostliny
moje slova babička vždycky:
MOji bráchové měli akvárko taky,malinky,a nepotřebovala samí ty blbůstky co ty ty si akorát koupili rašelinu vzali nějakou rotlinu (asi z rybníka) a dostalli rybičku asi gupku... tadá akvárko na světě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 00:57 Sidonius
Nejlépe - když ten vzduchovací kamínek byl součástí bublifuku. ;-) :-)
Vy už asi nepamatujete, Horáci, ten skleněný bublifuk z foukaného skla? :-) Nebo bublifuk v provedení "koláč"? :) Nebo "válečkový" bublifuk? :-D
Jó... kde jsou ty zlaté časy, kdy všechno rostlo bez hnojení, bez CO2, bez světla... smich
A suprový byl ten rohový plastový, do kterého se kromě molitanu nebo vaty musel dát i písek nebo kamínky, aby nevyplaval... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 00:45 Muž Horác [3942] – Re: vencisimo
je to blbina ...

A to jako proč? Než se sem začaly dovážet všechny ty EHEIMy, FLUVALy a další srandy, byl vzduchovací motorek pohánějící zároveň molitanový filtr i vzduchovací kámen KLASIKA ... Když jsi byl ještě na houbách, nebylo v podstatě k mání nic jiného. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:52 Kacisek – Re: isamik
No jeden jsem si už vybrala. Teď jsem ještě napsala lidem kteří ho mají jak jsou s ním spokojení a jestli není moc hlučný tak uvidíme... :-)

www.profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:47 Muž isamik [180]
Strejda google poradi
www.google.com/…=
www.akva-exo.cz/…

Otazku hlucnosti sem jiz zmninil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:43 Kacisek – Re: vencisimo
No já nevím. Hledala jsem nějaký vhodný motorek a místo toho jsem našla tuhle rozdvojku, tak mě napadlo že by to možná šlo. Pro jistotu se raději ptám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:41 Muž vencisimo [7] – Re: Kacisek
proč by to nefunguvalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:40 Muž isamik [180]
Delaji se motorky i s jednim vyvodem, ktere nejsou tak drahe jako dvouvyvodove (pripadne jeste regulovatelne). Ty nejlevnejsi za stovku, dve delaji, ale docela kraval. Dalo by se skoro rici, ze s cenou klesa hlucnost.

Do tech 24l co mas by byl bublifuk nejlepsi volbou, ktery zastane taky praci vzduchovaciho kamene. Neni od veci mit na vzduchovaci hadicce zpetny ventil, je-li motorek pod urovni akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:39 Kacisek – Re: vencisimo
A bude to fungovat...??? Ikdyž je to blbina...??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:35 Muž vencisimo [7]
je to blbina, ale neomlouvej se, samozřejmě, že můžeš přidat rozdvojku, nebo roztrojku, ale nezapomeň si koupit škrtítka, ať to můžeš regulovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:33 Kacisek
Fotka k příspěvku foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:32 Kacisek – Vzduchovací motorek + příslušenství.
Chtěla bych se zeptat na pár věcí ohledně vzduchování. Mám filtr Elite mini a součástí je i vzduchování, jenže bublinky jsou velké a dělají velký proud. Chtěla bych si koupit nějaký vzduchovací motorek. Popřípadě i nový klasický molitanový filtr „bublifuk“. Jenže motorky s dvouma ventilama jsou dost drahý a většinou s větším výkonem a já mám jen malé akva. Chci se zeptat zda je možné koupit motorek s jedním ventilem a k němu přidat rozdvojku. (viz.foto) A na jeden konec pak zapojit filtr a na druhý vzduchovací kamínek. A v případě že bych nekupovala „bublifuk“ zapojit tak dva malé vzduchovací kamínky.
Možná je to naprostá blbina, v tom případě se pak omlouvám... :-(

Dík moc za každou radu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 18:40 Muž chicko [124]
njn stejna zkusenost...taky vyypli prou ale byl sem na výkend pryč....měnili jsme parkety asi tak 4 M ctvereční...mohlo vytéct tak 3 litry max ale to stacilo..... tak ted tam hadisku nemám pač mám co2 :-P :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 18:17 rolandmynar
Pozor! Ať se vám nestane co mě. Měl jsem k filtru takovou hadičku na přisávání vzduchu. Byla sice zachycená za kraj akvária (nad hladinu) ale jednou se to smeklo a vývod nasávání se ocitl kus pod hladinou. Výsledkem bylo, že mi na almaru vytekl komplet obsah vody mezi hladinou a pozicí konce hadičky, naštěstí jen tak litr až dva.

Tedy - konec přisávací hadičky musí být spolehlivě umístěn NAD úrovní hladiny!
smich :-D smich palec mám naprosto stejnou zkušenost. Vypli proud a už voda valila na zem. Naštěstí jsem byl doma ale kýbl byl na podlaze.!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 18:03 Muž bigboban [19] – pozor!
Pozor! Ať se vám nestane co mě. Měl jsem k filtru takovou hadičku na přisávání vzduchu. Byla sice zachycená za kraj akvária (nad hladinu) ale jednou se to smeklo a vývod nasávání se ocitl kus pod hladinou. Výsledkem bylo, že mi na almaru vytekl komplet obsah vody mezi hladinou a pozicí konce hadičky, naštěstí jen tak litr až dva.

Tedy - konec přisávací hadičky musí být spolehlivě umístěn NAD úrovní hladiny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 17:26 rolandmynar
Vážení,
nemohu zapojit do atman at f302 vzduchový kámen,u filtru je vzduchová hadička ale nevím kam jí zapojit.Děkuji Eva



Evi, ta hadička se napojí na ten malinký vývodek nad tou trubičkou a vystrčí se z akvárka ven. Je to na přisávání vzduchu a bublinky jdou pak stejným otvorem jako voda z filtru. Samozřejmě, že musí být celý pod vodou!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1501