Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2022 17:26 Muž Yirka [9118] Re: Starka
Do takto malých nádrží je nejvhodnější, pokud je to potřeba, filtr typu bublifuk, tedy vzduchovací motorek napojený na kostku molitanu.
Třeba něco takového: www.bezednamiska.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2022 15:44 Muž Lojza007 [1180] Re: Starka
Při použití filtru není obvykle důvod ještě používat vzduchování. Zároveň není potřeba věřit reklamním blábolům, že bez filtru a nejlépe bez různých Matrixů a spol by to akvárium nefungovalo a pořád by se musela měnit voda a podobně. Ten filtr v této minivelikosti především honí vodu, čeří hladinu a odstraňuje mechanické nečistoty. Biologická filtrace probíhá především v samotném akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 15:29 Starka Re: Lojza007
Děkuji za reakci. Mám filtr Aquael Asap 300 a také extra tichý vzduchovaci motorek www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale pořád uvažuji, zda má cenu dávat to vzduchování. Filtr určitě, byť není až tak estetický. Ten je důležitý, hlavně v takto miniakvarku, jinak to bych musela měnit vodu snad každý den. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 14:40 Muž Lojza007 [1180] Re: Starka
Já mám v 30l normální malý filtr, honí vodu a provádí mechanickou filtraci, když by bylo potřeba, může dělat i chemickou filtraci. Vzduchování pak není potřeba. Samozřejmě nevýhoda je velikost, vzduchování je hadička a kamínek, filtr je bazmek, kterej zabere kus akvária. Na druhou stranu je potřeba pořídit kvalitní vzduchování, aby nebylo hlučný a stejně můžou rušit ty bublinky.

PS: Každopádně v případě vzduchování doporučuju černou hadičku, ta průhledná ve vodě zbělá a nevypadá hezky, černá pořádně není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 14:31 Starka – Je to třeba?
Ahojte ahoj
Pročítala jsem zde fórum, kde se rozebíralo, jak vzduchování rozhání plyny v akváriu. A od té doby mi leží v hlavě jedna otázka. Na 2o litrů vody (čistého objemu) bez přidávání co2 - vzduchovat nebo ne? Či je to individuální v každém akváriu? Bavíme se zatím teoreticky, páč stále nemám založené akvarko. hmm
Všem děkuji za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2022 21:18 Muž Xif [336] Re: vlka

Podle zkušeností "Pokud funguje tak nevrtat". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 20:48 Muž vlka [3442] – ...Shego...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, běží už několik let a ani nevím, kudy nasává vzduch. Není potřeba něco vyčistit za tu dobu ? Není vůbec slyšet...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 16:31 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Chlazení už na dvoustovku mám a velmi se v létě osvědčilo :-)
rybicky.net/vyrobky/3532
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 16:19 Muž vlka [3442] Re: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Co se ochlazení týče, foukám jedním ventilátorkem z PC na hladinu. Za 2 -3 hoďky minus 2 stupně bez problémů. Vzduchování nevím, jestli ochladí vodu. A že by vzduch při vzduchování byl teplý a ohříval vodu ? Motorek sice pěkně hajcuje, ale zase pár metrů do AQ to je, hm, nevím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2021 16:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Radši bych ventilátorem foukal vzduch na hladinu sice se zvětší odpar, ale teplota klesne o pár stupňů. Vzduchovací motorek je poměrně teplý, a tak i vzduch z něj bude teplejší než okolí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 15:29 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Je vzduchování pomoc při horku?
Ahoj všem,

už daleko dopředu bych ráda věděla, jestli je přídavné vzduchování pomocí při parných letních dnech?
Jde mi o to, aby rybkám příštím létem co nejvíc pomoci, přeci jen se z akvária nemají kam schovat a když jim bude vedro, co pak?
Tedy přesněji - v teplé vodě je méně kyslíku, to je známá věc, takže dodatečné vzduchování by mohlo pomoci, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 12:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Vyvrtal bych do toho novou díru a trubičku bych vteřiňákem přilepil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 12:01 Starka Re: Martin Horák
Fotka k příspěvku Nedalo mi to, tak jsem si řekla, že to zkusím vyvarit, ale že budu muset odlepit plasty. A tady nastal problém. To lepidlo bylo totálně všude a nešlo to. Takže vlastně z výroby to zakydali lepidlem. hmm Tudíž se není čemu divit, že to nejelo. Při to kuchání se ten kámen rozpadl úplně (celý). Problém je, že nemám tu skálu, kterou jste mi doporučovali. :-D Snad nebude vadit, když to hodím jen do popelnice. :-D Přidávám foto, jak to vypadá pro ty, které by to zajímalo. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2021 18:05 Silviebaris Re: vlka
Lipové né..to já použivam u potěru bett a dobrý..Rada od Václava.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 17:28 Muž vlka [3442] Re: Starka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co já vyzkoušel kamenů, až ten poslední má minibublinky. Jediné co jsem neprubnul, je topolové ? dřívko. Pokud valí bublinky jen z ,,pár míst,, nepůjde to ,,opravit,,.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 12:16 Silviebaris Re: MARTIN HORÁK
no to je rada..hodit ze skály.
Píše..Koupila jsem vzduchovací kámen 3o cm, ale je vadný,tak co tam má vyvařovat,když je novej.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 11:49 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Starka
Pokud je starý, vyvařte jej ve vodě s octem. Pokud je nový, hoďte to ze skály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 11:27 Starka – Nefunkční vzduchovací opona
Ahojte! ahoj
Koupila jsem vzduchovací kámen 3o cm, ale je vadný. Bublinky jdou asi z 5 míst po obvodu a na jednom místě uprostřed. Když já svým dechem zkusím profouknout (tudíž větší tlak vzduchu než motorek), je to stejné. Reklamovat nemám jak. A dle diskuze pod kamenem mám mnohem silnější motorek než je nějaké minimum. Tudíž motorem to nebude.
Jelikož jsem kutil, zajímalo by mě, zda by šlo nějak ten kámen zprovoznit, nebo se mám na to vy.... a koupit jiný kus. Máte nějaké nápady?
Děkuji za odpovědi :)
Starka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2021 19:31 Muž KarásekLut [90] Re: vlka
Nakonec sem si rekl ze pujdu asi do stejnyho ale do toho co ma 400 l/hod. Navic ma v cene 2 difuzory a hadicky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2021 12:02 Muž vlka [3442] Re: KarásekLut
Mám motorek Schego Prima, také má psaných 100 l/hod. Podle ,,výpočtů,, mám, velmi tvrdou vodu, vzduchování považuji tak nějak za součást akvária a rostlinky se ze zasazených druhů samy ,,vytřídily. Ale v případě použití vzduchovací opony, bych volil asi silnější než jen 100 l/hod...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2021 07:38 Muž KarásekLut [90] – EHEIM air pump 100
Zdravím, je tu někdo kdo má tento vzduchovací motorek? Mám akva 54 L
EHEIM air pump 100
Mám v plánu na něj "napíchnout" oponu a trošku si s tím pohrát. Když je v akváriu přidaný vzduchování, myslíte si že rostlinky ve tvrdé vodě porostou lépe???

Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 19:20 Muž vlka [3442] Re: Antha
Schega by měl být Made in Germany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 18:39 Muž Antha [39] – Různé obchodní názvy
Pořád mi to trošku nedá. Je to spíš překvapeni z nepravdivého tvrzení jednoho e-shopu, že Sera vyrábí vzduchovaci motorky v Německu. Ale za tu cenu to asi nejde..
Při troše hledání- Sera Air 275R Plus, Resun Surpass 2000, Top Fin Air 2000, Danner Supreme AP4 - jeden výrobek s jiným potiskem pro různé trhy.
Všimli jste si toho někdy i u jiných motorku nebo obecně vyrobku akvaristicke techniky?
Je nějaký vzduchovaci motorek vyrobený v Evropě? Co Eheim, JBL nebo Schego? Nebo to taky dělají jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 16:23 Muž Markusenka [89] Re: Papik
Ahoj.
Změna zvuku může být zapříčiněna změnou v napájecí síti, napríklad výkyvem frekvence 50Hz.
Mára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 10:13 Muž Blackie89 [493] Re: Papik
Ten Piezoelektrický miniaturní vzduchovací kompresor easy fish mám tak rok a je naprosto tichý. Měl jsem tento typ motorku i od firmy Sunsun a ten byl také v podstatě neslyšný.
Můžu porovnat s vzduchovacím motorkem Eheim : www.profiplants.cz/… a dělá mi občas to stejný jak píšeš s tím Schego a oproti tomu piezoelektrickému je ale poměrně dost slyšet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 10:02 Muž Papik [617] Re: Bleckie89
On totiž vychvalovaný Schego je taky tichý, obvykle. Někdy z ničeho nic začne být slyšet a za čas zase ztichne. Přitom se podmínky nemění, stejné umístění, regulace na hadičce stále stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 08:56 Muž Blackie89 [493] Re: Papik
Ahoj.
Mám jej doma a je dle mě naprosto neslyšný. Nemusíš mít strach. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 08:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Tak proti normálním motorkům je hodně tichý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 07:44 Muž Papik [617] – Piezoelektrický motorek
Máte někdo zkušenosti s piezoelektrickým vzduchovacím motorkem? Měl by být úplně nejtišší ze všech.

www.profiplants.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 12:00 Muž Antha [39] Re: DH
Záleží na velikosti otvorů v té vzduchovaci oponě a od koho bude motorek. Klidně bych tam dal něco s rezervou, co bude foukat 200+ l/h.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 09:24 Muž DH [335] – Vzduchování do 200l
Zdravím
Přemýšlím o pořízení vzduchování do želvária (200l). Chci se zeptat, jaký zvolit výkon motorku, aby bylo mnnožství bublin zhruba stejné jako na přiloženém videu.
www.youtube.com/…
Primárně by vzduchování mělo sloužit jako zábava pro želvy, ale zajímalo by mě, jestli vzduchování také zlepší růst rostlin nebo kvalitu vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 07:10 Muž Antha [39] Re: vlka
Zatím to nutné není, preventivně se však po náhradě poohlížím. Výrobce výměnu doporučuje v návodu (četnost výměny bude dána prašností prostředí). Věřím, že jednou za čas to asi vhodné bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 22:57 Muž vlka [3442] Re: Antha
Slyším poprvé o nutné výměně filcového filtru sání u vzduchovacího motorku. Za jak dlouho jsi měnil ten filc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 21:29 Muž Jason [200] Re: Antha
Ja pouzivam vatu kterou jsem mel do el. cigarety. Napriklad tato: www.gallagher.cz/… Stoji to par kacek a z baleni si clovek udelat spousta kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 21:19 Muž Antha [39] – Filcový filtr na sání motorku
Kupujete vždy originální náhradní filcové filtry sání vzduchu u motorů nebo to řešíte výrobou vlastního např. vysekáváním z filcové metráže? Tloušťka filcu u Sera i Schego jsou 4 mm. Průměr se mění s typem a značkou.

Pro některé typy se nedají českých eshopech moc sehnat nebo za to výrobce chce docela ranec.

Nebo filcový filtr nějak vyčistit a používat stále stejný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2020 12:48 Muž Papik [617] – Eheim 200
Měním předchozí tvrzení, Eheim 200 mi aktuálně běží doma nepřetržitě a je nějaký hlučnější, než když běžel přes měsíc v práci. Možná je doma větší ticho nebo má tišší a hlučnější fáze. Každopádně to vidím na brzkou koupi dalšího Schega. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 20:00 Muž Roger [1873] Re: Papik
Já 275R mám a drnčí mi tak že mi to vadí, vyřešil jsem to tak, že jsem ho umístil do šatny a hadičky rozvedl do obývacího pokoje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 11:47 Žena sivon [1694] - PlžiRe: vaclav
Zkusila jsem i jiný, ale není to o moc lepší. Ještě vyzkouším samodomo difuzér, který jsem měla k CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2020 22:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sivon
Tak já ho taky mám a daleko větší hluk dělá kamínek hlavně ten co k tomu dodávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 21:38 Muž Shrimpman [36] Re: Antha
Asi taky smůla na kus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 20:53 Muž Antha [39] Re: Papik
Srovnání Sery 110 a 275 zatím nemám. Ale možná dám Schegu ještě šanci a chvilku s ním budu laborovat, jestli se mi to opravdu nepodaří ještě nějak umístit, aby byla tišší. Zatím se mi u Prima ani měkká podlozka neosvědčila, pořád si to jelo stejně. Při úplném ucpání výstupu z motorku byl naprosto tichý - možná ještě upravit skrceni na výstupu. Jen abych neměl nakonec tichý motorek co není slyšet ale tsky vůbec nebubla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 20:40 Muž Antha [39] Re: sivon
Ad druhy bod - na vzduchovaci hadičku na výstupu od motorku je potřeba přidat zpětný ventil a pak se může umístit kamkoliv. Vyrobce se jistí, aby při výpadku proudu nevyteklo akvarko.

To drnčení neumím zařadit - možná vadný kus, možná příliš velký odpor - zaneseny kamínek nebo hloubka v akva? Motorek nemá velký výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 19:27 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: sivon
Nasávací otvor obvykle u kompresorků vidět není. Prostě to nasává. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 19:21 Žena sivon [1694] - Plži – Hlučný motorek
Zdravím. Zakoupila jsem EasyFish piezoelektrický miniaturní vzduchovací motorek. Výrobce udává, že je velmi tichý. Při zapojení bez hadičky to jde, ale jakmile se připojí hadička (ať s kamínkem, nebo bublifukem), zacne nepříjemně drnčet. Je jedno, zdali visí ve vzduchu, nebo je přilepený dle návodu přísavkou na skle. Má s tímto motorkem někdo podobnou zkušenost? Druhá věc- má prý být nainstalovaný nad hladinou vody?
Za třetí asi úplně pro blondýny - kde to proboha má nějaký nasávací otvor? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2020 16:37 Muž Papik [617] Re: Antha
Mohu porovnat Schego Prima 100 a Sera air 275 R plus. Oba jsou velmi tiché, ale když se Schego vhodně položí (je třeba to zkoušet), tak je podle mě tišší.

Sera je výkonější, robustnější, má papírově o 1 W větší spotřebu a také se o dost víc hřeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2020 18:53 Muž Antha [39] – Test malých motorků pt.2
Fotka k příspěvku Jak se mi který motorek pozdával?
JK Animals/ Atman AP 1500 - malá a překvapivě tichá věcička, nutné podložit houbičkou na nádobí. Docela se hřeje. Pro dva bublifuky stačí. Zkušenost: Membránka se mění trochu složitěji než u větších modelů.
JK Animals/ Atman AP 3500 (120l/hod) - Možnost regulace High/Low. Docela hlučný. Na malý výkon moc nedává, na větší bublá pěkně ale je hlasitý. Kuchyňská houbička (nebo raději dvě) nutnost! Zkušenost: Membránka se mění snadno.
JK Animals/ Champion AP 78 (120l/hod) - Hodně podobný výše popsané AP 3500. Přišel mi tišší, má očko pro zavěšení, což hlučnost ještě trošku sníží. Na dva bublifuky dobrý na Low, po pár týdnech zeslábl a bylo nutné přepnout na High ale pořád to není takový kravál. Houbička při položení pod gumové nožičky nutnost.
Sera Air 110 R (108 l/hod) - Velká vobluda proti předešlým modelům. Taky se zdá, že těch bublinek šlo i o něco méně než od Atmanů. Jenže při položení na houbičku je najednou docela parádní klid. Při dovření dvířek skřínky pak ticho naprosté.

Schego Prima (100 l/hod) – pro každého kluka, kterého zajímá, jak to vypadá uvnitř, je průhledný kryt naplněným snem. Vizuální paráda, robustní provedení, nožičky jako u jediného modelu opravdu dobře fungující jsou z měkké pěny. Houbičku nechte u dřezu, tady ji není třeba. Motorek bubla jak divý ale k mé nelibosti docela vrčí. Je tišší než AP3500 ale s Championem možná nastejno a Sera i malý prcek jsou tišší. Sice jsem tady fandil nejvíc ale není to ono. Škoda.

Výsledek pro mě byl ten, že natrvalo už teď jede Sera (a překvapivě to nebyl ani nejdražší motorek). Malý Atman a Schego (ten je na podívání prostě boží :-D ) jsou v záloze. AP 3500 asi pustím do světa. Je to sice trochu křikloun, ale práci odvede. Na low utáhne jeden bublifuk i s přijatelným zvukovým projevem.

Jinak je docela možné, že při jiném zatížení by zvukový projev mohl být jiný. V bublifucich jsou místo kamínků slim cigarove filtry s malým odporem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2020 18:49 Muž Antha [39] – Test malých motorků
Jaký malý motorek si vybrat?
Tak na takovou otázku je sakra těžká odpověď :-D . Protože jsem sám toto téma projel několikrát od začátku do konce a stejně si neudělal jednoznačný názor, rozhodl jsem se rozbít pracně krmené spořící prasátko a vybrané motorky si pořídit vyzkoušet na vlastní uši.
Jakožto obyčejný kuchyňský akvarista potřebuji vzduchovací motorek k pouze pohonu malého molitanového filtru v elementce (nebo dvou filtrů, nebo jednoho filtru a jednoho vzduchovacího kamínku, nebo více vzduchovacích kamínků pro parádu apod.) Vybíral jsem tedy mezi nejmenšími modely s dodávkou do 120 l/hod (2 l/min). Testováno velmi amatérsky a subjektivně - na oko a ucho. Některé motorky jsem měl doma dlouho, jiné jen pár dní.
Na základě různých doporučení zde na foru a podle osobních preferencí, jsem doma za poslední rok shromáždil následující motorky.
JK Animals/ Atman AP 1500 (90l/hod)
JK Animals/ Atman AP 3500 (120l/hod)
JK Animals/ Champion AP 78 (120l/hod)
Sera Air 110 R (108 l/hod)
Schego Prima (100 l/hod)
Motorky jsem napojil na vzduchovací hadičku, která pohání dva malé elementkové molitanové filtry. Na hadičce byl zapojen zpětný ventil a škrtítko pro každý filtr. Škrtítka jsou nutná pro vyvození dostatečného tlaku v systému a snadno pomocí nich rozdělíme dodávku od motorku do každého filtru, aby oba bublaly stejně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 18:44 Muž Shrimpman [36] Re: Tojsouvěci
Ano kompresorek je zcela potichu když vývod uzavřu. V návodu nic o nastavení není. I jen malé povolení znamenalo veklý hluk = vrátil jsem ho a vyměnil za Schego Optimal, který má stavitelný šroub přímo zabudován. Je výrazně tišší, přes den neslyšný, takže super. pivo Jestli ta hlučnost byla chyba kusu nevím, už bych si ho znovu nekoupil. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.03.2020 23:21 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: OP
Je to pouze o nastavení tlaku průtoku vzduchu,nedostatečně zatížená membrána má malý protitlak na zpětné ,,ventilky,, ,tím dochází k rozkmitání a hlučnosti kladívka a rychlejšímu opotřebení všech pohyblivých částí.Nastavení tlaku a rychlosti kladívka je v přiloženém návodu.Pro odhlučnění vibračních zařízení je vhodné jejich umístění tak, aby se nedotýkaly okolních předmětů a byly podloženy tužším pružným materiálem,který zastává funkci silentbloku,např.tvrdší pěnová hmota.Může se sice jednat o výrobní vadu,ale před reklamací by jsem si výše uvedené prověřil.Vlastním Schego,které jede na plný výkon,ale jeho zvuk neslyším,přehlušuje ho ševelení bublinek a spínacích hodin ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.03.2020 21:59 Muž vlka [3442] Re: OP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, mám tenhle vzduchovací motorek necelý metr od hlavy když spím a není slyšet naprosto nic, když ho zapnu bez připojení na hadičku, tak je slyšet, ale jakmile ho ,,zatížím,, není slyšet vůbec nic. Tahle firma jako jedna z mála dokládá hlasitost v dB svých výrobků. Jen moje zkušenost.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=51