Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:46 Muž filipsi [1295]
Horác napsal:.. A co zvýšení redox potenciálu s následnou oxidací živin? ..


No nevim, myslis, ze normalni vzduchovani muze vyrazne redox zvysit, a mit velky vliv na oxidaci mnoha, ne snadno oxidovatelnych latek? Mozna v kombinaci s uv lampou (ozon), nebo pokud budeme vzduchovat primo ozonem, ale normalne ... ? Zkusil si to, nebo cetl? Ja bohuzel nemam orp sondu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:27 Muž kristian [80] – Re: motýlek
Osobne jsem problem se vzduchovanim vyresil jinak. Vzduchovani jsem uplne vypustil. Duvod byl jednoduchy hluk kompresoru. O dostatecny prisun kysliku se stara kombinace rostlin + cereni hladiny jak ve filtru tak v akvariu. Funguje to vyborne a neni to slyset. Nekterim se to libi jako esteticky prvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:27 Muž Horác [3942] – Re: motýlek
A co urychení odchodu oxidu uhličitého (vznikajícího při dýchání ryb a rozkladem organického materiálu)? (o uměle přidávaném oxidu uhličitém ani nemluvě). A co zvýšení redox potenciálu s následnou oxidací živin? (Podotýkám, že produktem této oxidace jsou /ve vodě mnohdy nerozpustné/ oxidy, které fakticky znemožňují rostlinám využívat přítomné minerály ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 08:38 Muž motýlek [275] – vzduchováním toho moc nepokazíš
až na výjimky nemůže vzduchování navíc nijak vadit ... spíše si myslím, že i baterie ve filtru lépe fungují, když voda obsahuje více kyslíku - takže se to vzájemně doplňuje ... i u labyrintek - i když tam není přímá potřeba pro ryby ... samozřejmě filtr s napojením hadičky se vzduchem to řeší kompletně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:48 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já to zase tak za zbytečné nepokládám..Ale občas pokud se vyskytne problém tak ho na nějaký čas zapínám..Rybám se hned uleví.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 22:10 Muž grizly [145]
Neni dulezite, pokud mas dost rostlinek a rybicky nejsou v akvarku namackane jak v konzerve od sardinek. Pokud se da na filtr pripojit hadicka k prisavani vzduchu, muzes ji pouzit, pokud ti vznikne nejaky problem. Mam ve skrini stary vzduchovaci motorek a instaloval jsem ho pred odjezdem na 14-ti denni dovolenou. Nikdy nevis, co se muze stat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 21:52 chendlar
Po ránu určitě nelapaj po dechu, to spíš během dne se tak nějak motají u hladiny. Ale zase né všechny, parmička červenoploutvá vůbec nevypadá, že by strádala, šmejdí po akvárku a pošťuchuje všechny kolem. To spíš živorodky plavou během odpoledne u hladiny, ale ty se mi rozmnožili, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.06.2009 20:38 Muž Yirka [9118]
Nejen pokud se jedná o labyrintky. Normální prosperující společenské akvárium se prostě bez vzduchování bez problémů obejde. Vzduchování je spíše vizuálním efektem. K okysličení pohyb stačí pohyb hladiny způsobený filtrem. Je to zbytečná investice která zvyšuje nákladovost nádrže. Jiná je pokud chceš rybky odchovávat, pak je v některých případech vzduchování vytíracích nádržek nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
a pokud to jsou labyrintky, tak vzduchování je jako nošení dříví do lesa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:29 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Málokdo potřebuje vzduchovat a to jsou ty akva mnohdy dost bídné, když si všimneš tady v nádržíš, tak taky skoro nikdo nevzduchuje, je to vesměs zbytečné, pokud to není např. nějaká holá odchovnička s 200 stovkami mladých ;-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:24 kladivoun – Re:chendlar
Jestli nelapaji po vzduchu tak je to v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:21 Kisssi
když tam budeš mít hodně rostlin tak v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.06.2009 20:20 Muž Horác [3942] – Re: chendlar
Pokud ryby (zejména po ránu) nelapají u hladiny po vzduchu, tak vzduchování netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:15 chendlar – jak moc je nutné vzduchování??
Zdravím všechny!
Mám cca 90L akvárium a používám vnější filtr HF-0400. CHtěl bych vědět, zda k tomuto filtru potřebuji jěště nějaké vzduchování (např. vzduchový kámen)a nebo stačí průtok vody z filtru. V akváriu mám dvě větší rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 14:05 Dusyk – Re: Rybičky
Vzduchovanie pomocou tejto hadičky je účinnejšie, ako vzduchovacie motorčeky, pretože lepšie rozpustia vzduch vo vode. Ale to záleží aj od tvojho akvária, či je to tam nutné. Ja to vôbec nepoužívam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:39 Rybičky – Filtr a vzduchování
Prosím o radu. Chápu to dobře, že když mám filtr At -F300 a je k němu taková hadička na přidání vzduchu, že už nepotřebuju kupovat další vzduchování??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 11:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: MrHahaha
Jen bych dodal, že pokud budeš chtít extra jemné bublinky, tak přes filtr z cigarety (nepoužitý) a nebo údajně jde i jemnější přes dřívko z lípy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 07:53 R Muž Silent [5949] – Re: MrHahaha
Pokud už náš potřebu vzduchovat, tak zásadně přes kamínek. Protože účel vzduchování je přidat do vody kyslík. Pokud budeš pouštět vzduch do nádrže jen hadičkou budou se dělat velké bubliny a nebude jich mnoho. Pokud přes kamínek pak jich bude daleko větší počet a budou velmi drobné (čím jemnější tím lepší). Kyslík se vstřebává do vody právě povrchem těchto bublinek a spousta drobných má celkově daleko větší povrch než pár velkých, takže do vody dostaneš daleko větší procento kyslíku. Ale ať je to tak nebo tak nejlepší okysličovače vody jsou dobře rostoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 23:03 Muž Miras [111]
hlavně přes nějakej kamen je to i esteticky pak hezčí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:33 Muž Yirka [9118] – Re: MrHahaha
1/-Vzduchování není nezbytně nutné
2/-Když už vzduchovat, tak vždy přes kamínek, či jiný roptylovač vzduchu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:25 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: NIKO
a muze byt i vzduchovani bez kaminku???kdby ty bublinku sli rovnou z hadice,jestli to nevadi rybkam???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 09:51 Muž Snofrev [54]
já mám zkušenost, že je potřeba motorek zatížit, myslím tím, aby měl víc práce s vyfukováním vzduchu, takže škrtítko na hadičku a motorek jede v klídku a taky víc slyším bublinky, než motorek

mám to vyzkoušené s artemkou, bublal jsem jenom do flašky a tím že to bylo téměř nepřiškrcené, tak byl hlučný, udělal jsem dva vývody, jeden přiškrcený do čerpací hlavy a druhý také přiškrcený do flašky s artemkou a o motorku nevím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 09:10 cicmondicek
No, já nevím, ale já nemám s hlučností motorku žádný problém, a to mám jen obyčejný malý Atman asi za 150Kč. Větší kravál než motorek dělají vycházející bubliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:48 wert69 – Re: peter123
Stačí dát motorek někam do skříně,ja jsem to řešil tak že jsem si vyrobil ze zbytku polystyrénu cca 1cm silného krabičku,v ni je jen dirka na nasávání vzduchu a není slyšet absolutně nic.Práce jednoduchá a za 20min.bylo hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:43 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: peter123
No jistě - pohon bublifuku, vzduchování v líhni artémie, vzduchování pro potěr......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:29 Muž Yirka [9118] – Re: peter123
No, dekorace snad moc vzduchu nepotřebují.....Jinak to může být třeba zdroj pro filtr zvaný bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:25 Muž peter123 [2]
a k akým iným učelom okrem vzduchovania a prísunu kyslíku do vody pre ryby a rastliny a dekoracie,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:07 Muž navik [908] - Sumci – Re: MiHl
Jelikož mám akvárka v místosti kde spím, pořídil jsem Eheim 400 a Eheim 200, jsou podstatně tišší než Atmany i Rena (cenově bohužel "krapet" výše... ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:27 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Eff
Já jsem si eheim pořídíl, konkrétně eheim 400, technické provedení vypadá kvalitní.
Jak je to s hlučností ale moc neporadím. Můžu říct, že je tižší než atman. Jestli je ale tižší než rena, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:19 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Yirka
peter, peter... a nenapadlo tě, že kompresor se používá i k jiným účelům, než pro vzduchování? Osobně by mě hlučnost Eheimů taky velmi zajímala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 19:29 Muž peter123 [2]
udržbu mám pravidelnu a rastliny ešte nasadím, plánujem to ale aj tak som chel občas vzduchovať kôli vzhľadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:48 Mato00
No moja osobna skusenost ma vzdy privedie ku atmanu.Preco?Je lacny,vykonny,spolahlivy(kazdy na neho hovori, ze je to smejd, ze membrany vydrzia 2-3 mesiace.....), velmi lacne suciastky(este som za 3 roky ziadnu nekupoval...)oproti inym znackam, tichy, len vediet ako na to.... ;-)Atman vyraba 3 rady kompresorov:hp,at a champion.
Mam z kazdeho modelu a nestazujem sa! :-)
Modeli HP su najsilnejsie, ale aj najhlucnejsie(z tych troch od atmanu), su urcena pre vysoky vykon aby tahlai viac akvarii, alebo do odchovni.
Champion nie je silny(nevhodny pre vysoke akvaria-nevytlaci tam vzduch), ale zato je tichy.Robia sa tri modeli.(jedno vyvodovy, 2x dvojvyvodovy(2x 180l/h a 2X 210l/h)
At je stredna cesta, je aj silny, malo hlucny(1500 nepocut vobec) robia sa 4 modeli!Su take iste ako eihem,sera, tetra,elithe.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:43 Muž Yirka [9118] – Re: peter123
Zpětná klapka a škrtící zajištěná určitě. Já ale myslel, že budeš spíš reagovat na ty ostatní podněty, které vzduchování neuvažují. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:41 Muž peter123 [2]
a ta spätná klapka je dostatočná proti spätnému chodu vody?? a čo k tej hlučnosti ehejmu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 16:04 Muž Yirka [9118] – Re: peter123
Kdybys prováděl údržbu a přidal pár rostlinek, nemusel bys o vzduchování vůbec uvažovat. Pokud je motorek pod nádrží, nebezpečí vytečení existuje. Lze tomu zamezit umístěním nad úroveň nádrže, zpětnou či škrtící klapkou nebo vytvořením smyčky na hadičce, jejíž oko bude nad hladinou nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 15:47 Muž peter123 [2]
A čo eheim čo ma aj regulaciu? Ten byva hlučný? Da sa vzduchovaci motorček umiestniť po akva a použivať ho iba občas? Nemôže dôjsť k spätnému výtoku vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:18 milan – Re: včelař
ph a tvrdost vody nevim mam 10 neonek teplota 24c.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:15 milan – Re: ondra08
vodu měním kazdy tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:03 Muž včelař [44] – Re: milan
jak chceš poradit kdy těch informací napsal tak málo a prezentaci nemáš aby se dalo něco vyčíst. Jaký máš pH, tvrdost, kolik litrů, kolik ryb, tepolta, atd.. pak se dá něco poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 19:34 ondra08 – Re: milan
jak často měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 19:07 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: milan
To bude spíš nedostatek,nebo přebytek něčeho,ale že by to bylo CO2,to si nemyslím.Sice nejsem rostlinář,ale to asi nebude ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 19:00 milan – Re: Romy
z internetu.zacinaji cernat listy a koreny mi lezly ven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: milan
Jak jsi přišel na to,že je to z přebytku CO2? coze To je právě to,co rostliny potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:57 Muž Yirka [9118] – Re: milan
Pokud akvárium funguje, je v něm dostatek rostlin tak vzduchování není třeba. Obecně není vzduchování jako součást technického vybavení nádrže nutné, je to spíše vizuální efekt a sice malý, ale přesto spotřebič elektřiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:48 milan
mám akvarko 60l neonky obecne musim jim vzduchovat?vypada to ze mi odchazeji kytky z prebytku co2.diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 23:49 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: Landvir
kup si škrtítko na hadičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:41 Muž Horác [3942]
Re: Arnošt I ve vzduchu z kompresorku je CO2. Vzduchování vyhání CO2 z vody pouze tehdy, když ho uměle přidáváme - v důsledku čehož je ho ve vodě víc, než má být /při dané teplotě a tlaku/.

Re: Landvir Pokud trváš na vzduchování a chceš omezit počet bublin, pouhé zaškrcení nepomůže. Musíš použít rozdvojku, škrtítko a další vzduchovací kámen a ten dát třeba do sklenice od okurek. Škrtítkem si nastavíš, kolik chceš vzduchu do akvária, zbytek půjde do sklenice s vodou.

Ondra mě předběhl :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:38 ondra08
jestli chceš zmenšít tlak tak dej na hadičku rozvodku ve tvaru T a jedním vývodem "ufukuj" a druhým normálně vzduchuj.Dají se taky koupit škrtítka na hadičku a tou už si to seřidíš jak potřebuješ. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:33 Muž Landvir [57]
S tím s váma souhlasím, taky jsem "technik" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:32 Muž Yirka [9118] – Re: Landvir
Ano, přesně tak, je to hlavně vizuální efekt. Každý technik ti jinak řekne, že energie stlačeného vzduchu je jedna z nejdražších (i když tu je to jen v miniměřítku).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1251