Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 23:07 Muž vena [52]
Renu jsem zkoušel a byla dost hlučná. Reklamoval jsem a dostal zpět peníze takže nedokážu posoudit zda to byla chyba kusu nebo ne. Taky doporučím ten Eheim, opravdu tichej motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:49 Muž Lucky005 [197] – Re: Ipetr
dalsi reseni ktere me napada je dat motorek nekam kde by hluk az tak nevadil, jina mistnost, skrin... a natahnout delsi vduchovaci hadicku.
neznam vase moznosti, kdyztak jako bych nic nerekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:23 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: JuraS
Naprosto tiché jsou určitě Eheimy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:02 R Muž Silent [5949] – Re: mlynář
Ještě se na trhu objevují i když nejsou v nabídkách tak často jak by si zasloužili www.zoo-shop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:51 mlynář – Re: JuraS
Možná ujel vlak a já si toho ani nevšiml, ale jestli se ještě dovážejí Rena 301 a nebo Shego, doporučil bych tyto dvě značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:32 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Seru 275 mám a moc tichá není, spíš do chovny. V obyváku mám Eheim Air 100 a je absolutně neslyšný (podle toho jsem taky vybíral)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 19:40 kakaoo – Re: Walker
Já mám taky 30 l akvárko a mám Tetra tec APS 50 stála 280kč a je opravdu tichá a můžu doporučit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 18:29 JuraS
Patří "Sera air 275 R plus" mezi tiché motorky ? Kde v Praze ho lze na krámu koupit ? Viděli jste ho někdo v obchodě ? Našel jsem ho jen v e-shopech...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:53 zet – Re: Romy
Romy dík za info.Prostuduji a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:52 zet – Re: Štěpán
Akvárko je v celolaminovém krytu a ten je vybaven dvěma větracími otvory o průměru 10cm.V těchto otvorech jsou ventilátory.Jeden vzduch nasává z venčí a druhý vytlačuje zpět do místnosti.Na akva jsou položena krycí skla.Jestli úhyn nastal z jiných důvodů nejsem schopný posoudit.Ryby jsou krmeny jednou denně vyjímečně dvakrát denně.Do výpadku čerpadla se chovaly naprosto normálně a v pohodě se i množily.(pseudotropeusy a livingstoni)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: zet
Zkus se mrknout tady: www.averecord.cz/…
tady: www.jezirka-zahrada.cz/…
nebo tady: www.exota-jansova.com/…
Něco vyrábí i Atman,ale tam bych nehledal kvalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:16 S Muž invalida [3881]
Mám 850litrů a vzduchuju 2 molitaňákama a v pohodě...mám i háklivější ryby..když nepřekrmuješ jde to..Já hledím hlavně na prachy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:14 Štěpán
zet napsal:....Prostě některé rybky jsou citlivější na obsah kyslíku ve vodě. Když mají málo kyslíku, začnou se zdržovat v povrchových vrstvách vody, případně začnou dýchat přímo vzduch.

Pořád mám pocit, že za úhynem je ještě něco něco dalšího.

Mimochodem, nemáš to akvárium nějak neprodyšně zadeklované?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:12 zet – Re: Romy
Můžeš nahodit nějaký odkaz na to vzduchování jezírek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:08 zet – Re: Štěpán
Fitr už je opravený a maká jak má.hledám pouze nějaké rezervní řešení pro případ že by se něco podobného opakovalo.Jinak rampy mám 2.jedna pod hladinou a druhá nad hladinou.Vodu měním taky pravidelně cca 1/2 nádrže jednou za 14 dní.Prostě některé rybky jsou citlivější na obsah kyslíku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 11:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: zet
Pak ti nezbývá,než koupit kompresor,nebo vzduchování do jezírek,ta mají velký výkon,ale ta cena... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 11:03 Štěpán
Psal jsem zdravém nepřerybněném. Bylo to akvárium zdravé? Jak vypadaly koncentrace dusitanů a dusičnanů?

Počítal jsem s přichycením na boční stěnu akvária.

Jsem trochu zmatený - proč neopravíš filtr?

Mimochodem, jestli jsi z rampy nad hladinou nechal stříkat vodů dolů pod hladinu, z hlediska okysličování akvária bys na tom byl líp, kdybys rampu dal pod hladinu a nasměroval trysky vodorovně.

Stříkáním vody dolů způsobíš hlavně místní rozvíření vody, umístěním jak jsem psal způsobíš cirkulaci vody v celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 10:52 zet – Re: Štěpán
No osobně jsi nemyslím že cca 50 tlamovců na 1000l je přerybněné akárium.Bohužel další čerpadlo přidělat nejde,protože mám v celém akváriu vyrobené 3D pozadí s polystyrenu,takže není kde uchytit a navíc akvárium funguje jako společenské a chci mít veškerou techniku schovanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 10:43 Štěpán
Pozor, čerpadlu je nutné nechat v akváriu delší kousek kabelu, aby v případě uvolnění ze skla mohlo klesnout hlouběji, kbyby bylo nakrátko, mohlo by začít skříkat vodu z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 10:38 Štěpán
Mnohem účinnější nouzové řešení je koupit si čerpadýlko eheim compact 600 nebo 1000, očistit sklo pod hladinou, a motorek ke sklu přisát tak, aby byl výstup čerpadla kousek pod hladinou, rozhýbá jí to velice dobře, pravděpodobně bude nutné čerpadlo přiškrtit.

Normální vzduchovací motorek v hloubce 70 cm se vzduchovacím kamenem dobře fungovat nebude. Je nutné nechat hadičku volnou nebo jí svařit a horkým hřebíčkem do ní propíchat dírky, a i tak množství vzduchu díky velké hloubce nebude velké.

To, že po vysazení čerpadla filtru uhynuly ryby, není normální, ve zdravém nepřerybněném akváriu by měly vydržet i bez pohybu vodní hladiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 10:20 zet – Re: Deathbull
Motorek mám asi 1 rok a a stoho v provozu cca 4-5měsíců.Jinak vzduch jsem měl vyřešený právě spádem vody s filtru,ale vzhledem k tomu že mi odešlo čerpadlo a následkem toho mi uhynulo cca30 dospělých tlamovců tak hledám nějaké náhradní řešení.Čerpadlo nefungovalo necelých 24 hodin a to stačilo k tomu neštěstí.Bohužel jsem tou dobou nebyl doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 10:06 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: zet
tento kompresorek by to co potřebuješ měl zvládat, asi to bude chtít servis..jak ho máš dlouho? Každý motorek potřebuje měnit spotřební součástky jako je membrána a bůhví co ještě (nevzduchuji a nové výrobky neznám, ale předpokládám že se mnoho nezměnilo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2010 09:50 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky
Odborníkem na velká akvárka nejsem, mám menší, ale v menším nevzduchuju. Myslím, že u velkého tím pádem nebude vzduchu třeba taky. Kdyžtak bych to řešil filtrem, který umožní pád vody na hladinu. Když se mění voda, má kyslíku dost+ rostliny. Netrápil bych se tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:39 zet – vzduchovací strojek pro 1000l akva
Zdravím.Potřeboval bych poradit s výběrem vzduchovacího strojku do 1000l akviša.Můj současný strojek Eheim 2x200l více méně nestíhá.Když umístím vzduchovací kamínek na dno cca 70cm vodního sloupce tak to strojek neprotlačí a vzduchování je tudíž nefukční.Zkoušel jsem i různé kamínky a výsledek je stejný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Ričmond
Když už bych tam měl takovouto dokoraci, tak bych akvárium koncipoval jako nějaký útes. Dal tam nějaké výrazné kameny (třeba lávu), nízký kobereček z eleocharisu a nějaký dlouhé stonkovky (třeba obyčejnou Egerii) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:39 Muž avast [49] – Re: Ričmond
Ta loď by byla taky dobrá pro ancistruse jako skrýš. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 09:14 Ričmond
traktorysta napsal: ježiš to je loď. :-P většinou jsem proti takovýmto plasťákům, ale mít takovýhle monstrum, dám ho do akva taky
Já jsem taky proti většině plastových dekorací, když jsme uviděli tuhle loď tak jsme neodolali je vyrobena z polyesterové pryskyřice a nemá vliv na kvalitu vody je odolná vůči mořské vodě což ani nepotřebuju. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:00 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Ričmond
ježiš to je loď. :-P většinou jsem proti takovýmto plasťákům, ale mít takovýhle monstrum, dám ho do akva taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Ričmond
Tomu zelenci (vlevo dole) vzduch určitě neškodí, právě naopak! :-)
Když ho vytáhnete z vody a budete pěstovat "na vzduchu", bude vám vděčný. (A déle vydrží.) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:23 Muž Sewer [99] – Re: Ričmond
Při tak velkém množství ryb a tak malém množství rostlin každopádně vzduchuj coze ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:12 Ričmond
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat já vzduchuju nepřetržitě dlouhým kamínkem 30cm, akvárium máme krátce o velikosti 540L a zatim tam máme osazenejch 10 rostlin (časem tam bude mnohem víc rostlin),110 rybiček neonky,parmičky čtyřpruhé,mechové,nadherné atd..
Hlavně na co se chci zeptat je, jestli mi ten vzduch rostlinám spíš škodí a nebo je to zatim v pořádku. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:56 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Já jsem přišel o celou posádku akvária před asi desítkou let, kdy jsem kvůli hluku v době tropických veder na noc vypnul filtr a vzduchování, aby návštěva mohla u akvária v klidu spát.
V poslední době jsem o několik ryb přišel, když vyskočily malinkými škvírkami z akvária. Minule stačilo nedovřít krycí sklo a ráno jsem měl moji nejoblíbenější rybu na zemi usušenou. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 08:51 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Tyhle motorky se pořád vyrábí :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 08:28 Muž Yirka [9118]
Ještě bych dodal, že mám stále funkční starý německý motorek ZOOBEKO z r. 1985. Teď už je sice připraven jen jako rezerva, ale zhruba polovinu času svého života běžel a stále má původní membránu. Skvělý výrobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 16:59 Muž Yirka [9118] – Re: Semtex
Diskuze na toto téma proběhla zde: akvarista.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 16:40 Muž kortezhugo [983] – Re: Semtex
...nepomozem
...mam doma VIKO 100 aj 120
obe "uz" maju mambranu aj ventilovu cast z RENA 301 - celkom dobre to tam pasovalo - len mala uprava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 12:12 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Semtex
Prý je to super motorek, ale dost stojí... JInak neevím :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 11:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
nevíte někdo kde se u nás dají sehnat, nebo nenarazil jste někdo, či doma nemáte vzduchovací motorky WISA z Německa???
nebo zkušennosti máte někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 07:02 Muž kortezhugo [983] – Re: meroň
presne tak ako pises - ja mam doma este 4ks
na karantenu ti je filter na nic - ale vzduchovaci motorcek,hadicka,kamen X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2010 00:39 Muž meroň [18] - Rostliny
tak já bych se toho motorku zase úplně nezbavoval, ono se to může někdy hodit, třeba při nějaké chorobě rybek, kdy bude potřeba silně vzduchovat atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 00:12 petertrencin
dakujem za rady... je mi to jasne, ze to vzduchovanie nema nejaky realny vyznam... cez vikend ho odpojim uplne... hmmm nekupi niekto vzduchovaci motorcek? :-)))))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 23:39 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky
v dobre zariadenej nádrži ktorá má svoju rovnováhu je to by som povedal aj zbytočné, vo svojom akvárku nevzduchujem a ani nemám filter a všetko funguje bez problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 23:33 Muž meroň [18] - Rostliny
já, když jsem jsem ještě měl filtr klasický bublifuk, tak jsem měl kompresor přivázaný na rybářský silon a pověšený za poličku na neviditelném místě, pak jde slyšet míň, ale trochu vrčí stále, to se nedá nic dělat...
Jinak pokud je tam vzduchování na okrasu, tak potom nějak nechápu, proč tam vlastně je, když přes den má být vypnuto a přes noc se vzduchuje...spíš bych řekl, že to je spíš na škodu než užitek.
za 1. zbytečná spotřeba elektřiny(pokud teda nesledujete akvárium v noci :) )
za 2. by to spíš mohlo ještě zbytečně stresovat přes noc rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2010 22:42 anzel – motorek
Jest-li chceš mít jistotu tichého motorku pouze na vzduchování kup si Tetra 50.Nebudeš vědět že ho máš.A ani ta cena není světoborná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 23:45 Muž karelpavel [18] – Re: Haimdol
OT - vše ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:15 R Muž Silent [5949] – Re: petertrencin
Vrčet bude pořád už proto, že je vibrační. Můžeš ho vypodložit molitanem, ale pozor na odvod tepla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:10 petertrencin – Re: Haimdol
Vdaka za radu... nemas nejaky napad ako znizit vrcanie toho vzduchovacieho kompresoru? :-) vrci vo vnutry... jedine ze by som ho niekde schoval do nejakej skatule, alebo co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:08 R Muž Silent [5949] – Re: petertrencin
Pokud se vrátím k původnímu dotazu tak vypnutí vzduchování v tvých podmínkách nijak neovlivní kvalitu ani složení vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:05 petertrencin – Re: Haimdol
Ano jedna sa o tu nadrz, inu nemam :-) mam to tak spravene ako pises... "bublinky" som chcel viac menej na okrasu, tak som nedavno kupil vzduchovaci motorcek, ale je dost hlucny... hlasno vrci... je to Atman AT-A1500 nikomu ho neodporucam... tak ked ho tam uz mam nainstalovany, je mi to luto cele zase davat prec, chcel som preto rybkam aspon v noci vzduchovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:58 R Muž Silent [5949] – Re: petertrencin
Pokud se jedná o nádrž ve tvém profilu, tak vzhledem k filtru JBL je vzduchování naprosto zbytečné. Stačí výpust dát tak aby byla hladina v pohybu a účinnost je větší než vzduchování.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=951