Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 18:24 R Muž Silent [5949] Re: blegon
U vzduchovacích motorků je bezhlučný provoz relativní pojem, protože každý vnímáme hluk jinak. Za sebe můžu říct, že nejtišší se mi jeví motorky od sera, Eheim a úplně na špici jsou motorky Schego, tam je ale problém, že nemají dva vývody. Pokud chceš vysloveně jen vícevývodové tak po dvou mají sera air 275 R plus, Eheim air pump 200 a 400. Sera má ještě čtyřvývodový model sera air 550 R plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 15:24 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
S jakým kompresorem máte nejlepší zkušenosti co se týče hlučnosti?
Zajímají mě hlavně ty s dvěma vývody.
Předem díky za rady. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 18:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jmalyska
Niejakú čerpaciu hlavu za pár českých korún, schovať ju niekde do zadu, tak, aby čerila hladinu a vzduchu, teda kyslíka bude ajááájááj. Naviac pozerám ,že máš množstvo rastlín, tak problém by som nevidel aj bez toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 15:12 Muž DrChila [243] Re: jmalyska
no tak to by se asi nevyplatilo plnit vzduchem bombu:-D
nejlepší na pohon filtru je elektrika. Pokud chceš něco tichého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 13:14 Muž jmalyska [167]
No ještě mě napadlo tlakovou láhev, ale to se k ceně motorku asi nevyplatí plnit vzduchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 13:12 R Muž Silent [5949] Re: jmalyska
Vibrační vzduchovací motorky jsou už z principu slyšitelné. Z mé zkušenosti můžu říct, že asi nejtišší motorky jsou od firmy Schego což je špička na trhu v tomto segmentu což se ovšem odráží na ceně. Přímá alternativa asi není, ale slušné jsou ještě motorky od Sera, Eheim a Tetra Tec. Ovšem "tichosti" prvně jmenované značky nedosahují, cenově jsou však přívětivější ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 13:01 Muž jmalyska [167] – Hlučnost
zdravím, máte někdo ověřený tichý vzduchovací přístroj? Mám 3 akvária v obývacím pokoji a už filtry docela hučí a vibrují o sklo, rád bych něco tichého. Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 12:33 R Muž Silent [5949] Re: Maniak
Není nutný, ale jako rezerva při výpadku filtru nebo léčení když se musí filtrace odstavit se může hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 12:22 Maniak
Měl bych si pořídit vzduchovací motorek, když už mám filtr, který vodu okysličuje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 13:30 nemoj – Přehřívání NITTO LA-120
Není zde na foru servisák přes linearní pístové dmychadla ? Konkrétně NITTO LA-120
i58.tinypic.com/…

Po výměně pístů a těsnění mi zacal hřát a po třech hodinách provozu vypne tepelná pojistka.
Cívky vypadají v pořádku a písty nikde nedrhnou .

Předem Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 18:36 Muž Amras [34] Re: DrChila, MarekP
Díky za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:45 Muž DrChila [243] Re: Amras
jak píše MarekP
za předpokladu že máme dostatečně zarostlé akvárko roslinami(živímy). A filtraci co čeří hladinu. Tak za normálních podmínek není vzduchování třeba. Vzduchování je třeba buď když je ve vodě vyšší teplota zmenšuje se hladina O2 a nebo za předpokladu že tam rostlinky nejsou a je to akvarium přerybněné. Nebo ještě když se dávají léčivé látky do akvaria ve všech návodech píšou zavést silné vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 20:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Amras
Jak by to u ní jako mělo být? :-D Potřebuje dostatečně okysličenou vodu, stačí pohyb hladiny a hodně zelených kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 20:53 Muž Amras [34] – Plata skvrnitá var. Spitz
Jak je to se vzduchováním u této ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 19:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Sid
Díky za tip. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MarekP
Silikonová hadička sice taky nevydrží věčnost, ale oproti klasické - "nebe a dudy". :)
www.mamejeradi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:45 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DrChila
Časem asi takhle dopadne všechno, ale nějakej tip na nějaké lepší hadičky bych uvítal (jestli jsou). Taková ta obyčejná světle zelená hadička, která se prodává, tak ta za měsíc úplně ztvrdne a zbělá. Pokud lepší není, tak se nedá nic dělat, pokaždé použiju novou, není to drahá záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:31 Muž DrChila [243] Re: MarekP
Jakýkoliv plast který použiješ do vody tak za čas teda když je průhlední jakoby zešedne a ztvrdne:) Měl jsem několik hadiček. Akorád z rostlinných akvariích jsem objednával hadičku průhlednou. Je tam tak půl roky pod vodou. A neztvrdla ale trošku zbělala. A ty přísavky který byli víc průhledný než ta samotná hadičky.. Tak jsou momentálně zcela bílí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:00 Muž MarekP [812] - Malawi
Nemáte někdo tip na kvalitní vzduchovací hadičky, které nemají tendenci ve vodě ztvrdnout a zneprůhlednit se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 13:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: louka
A k čomu by ti to bolo? Sústreď sa na prísun kyslíka pomocou živých rastlín a nie pomocou tehličky. To nieje riešenie a v dnešnej dobe??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 12:28 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: zervan
ten vzduchovací satelit se časem trochu zanese a uslyšíš jen praskající bubliny na hladině. Velkým plochým šroubovákem jsem ho opatrně utáhl co to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 12:25 louka
Zdravím.Neporadil byste někdo,jestli by na dejme tomu 30cm dlouhý vzduchovací kámen stačil malý motorek třeba o výkonu 60 l/h.Nejsem si jistý,zda to utáhne..nemám s tím zkušenosti,díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 06:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: radimfoto123
Reklama nebo jak to bylo myšleno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 23:20 Muž radimfoto123 [6] - neoheterandria elegans, heterandria formosa, girardinus metallicus, phallichthys tico, phallichthys quadripunctatus Bribri, xenophallus umbratilis – Hailea ACO
Pokud byste si měli vybrat čínské motorky s nízkou mírou hluku (dokonce tišší než Tetry nebo Sery), i s nižší spotřebou na výkon, pak doporučuju právě Haileu řady ACO 66xx. To, co tu řada lidí uvádí za míru zahřívání je jen schopnost použitého plastu odvádět teplo a zřejmě nikdy neviděli motorek vevnitř. Odpor cívky vytvořený přesnou metráží navinutého tenkého drátku vytváří jednak elektromagnetické pole indukující za pomoci střídavého proudu pohyb magnetu přichyceného ramínkem k membráně a jednak teplo v závislosti na příkonu cívky. Logicky čím větší wattáž, tím větší teplo uvolňované navinutým odporovým drátkem - cívkou. Protože Hailey jsou kontruované na nižší hloubky, mají zde silný vzduchový výkon na velmi malou spotřebu energie a tím odvádí ve větší míře teplo z cívky, Sery air 550 mají bohužel velký odběr energie a tím i větší vyzářenou teplotu. Ta je kompenzována kvalitnějším plastem odvádějícím lépe teplo z prostředí vni motorku, ale to neznamená, že teplo není uvnitř těchto motorků. Zatracované Hailey řady 66xx jsou v tomto směru dokonce lepší než Sery nebo Tetry, mají silnou a kvalitní membránu a z mé praxe mohu potvrdit, že vydrží několik let nepřetržitého běhu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 23:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Tak som nakoniec kúpil ten EHEIM Air Pump 100. V prvom rade ma prekvapilo, že je akýsi veľký a v druhom som bol zarazený výkonom (zníženom na minimum) - tie moje prehistorické fúkali slabo proti tomu. No, keby som vedel, by som radšej kúpil nejakú 50ku a nie 100vku hmm Musel som dať rozdvojku a časť vzduchu cez škrtítko púšťať len tak do vzduchu. Motorček je tichý, ale ten dodaný "kamienok" desne piští.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 10:30 dana Re: DrChila
díky, už to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:46 Muž DrChila [243] Re: dana
On je na konci takovej zobáček pokud to tam nestrčíš zcela dobře tak aby proud strhával vzduch sebou a dělal se tam podtlak tak to bublat nebude:) popřípadě se ti přicpala ta trubička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2014 19:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dana
To už bude treba vyčistiť hadičku aj ten ventilček Vieš ale čo bude lepšie? Odpoj tú hadičku a ak ti je jej ľúto, tak si ju odlož. To vzduchovanie je zbytočné. Nastav filtrík, tak, aby čeril hladinu a kyslíka bude dosť. Proste to urob ako príroda, jemné vlnky na hladine ako je to na potokoch ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:33 dana
Ahoj, mám problém, čistila jsem filtr(aquael fan filter 3 plus),po zapnutí chvíli vycházely bublinky a pak nic. Filtr jsem zkontrolovala několikrát, vše v pořádku. Proč filtr jde,ale nevzduchuje??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 09:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sára
Soupni tam cerpadlo At-200 nebo 201 a k nemu kus biomolitanu. On ten biomolitan vubec nemusi byt na vysku, muzes ho polozit na dno a k cerpadlu pripojit kusem hadice. Mel jsem v jeden cas v zadni casti akvaria "zakop" v pisku, olemovany plochymi kameny, at se nezahrabava, a biomolitan lezel v tom zakopu. V tom zakopu se hromadil i svincik, takze kdyz jsem v nem odsal, pulka kalu byla z akvaria venku. Je lepsi ten biomolitan v zakopu mit trosku nad dnem, nez uplne na dne, treba v par bodech podlozit mensimi kaminky, at se primo nevali v tom svinciku, kde pak navic ani moc neproudi voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 07:56 Muž Yirka [9126] Re: Sára
Existuje i něco takového: rybicky.zviratadoma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 22:03 Sára
Já jsem si říkala, že bych ty filtry dala nějak...nějak, nevím...aby sa to všecko hezky provzdušilo i pročistilo...a že by to třeba i dobře vypadalo, ty bublinky. :) ale dobře, dám jeden pořádný.:-) asi ten bublifuk...na ten jsem se dívala předtím, než mňa napadl tento nápad. Ale udělám to podle zkušenějších.:-) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 21:45 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Sára
Ve dvou filtrech v akváriu nevidím žádný smysl. Kup pořádný filtr, který bude fungovat sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 21:39 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Sára
Tak pokud chceš filtr bublifuk, tak dej jen jeden odpovídající velikosti, ale mužeš dát i jiný. Normální vnitřní do zásuvky a do takováho akva nejsou ani drahé. Jen to chce, aby měl co největší filtrační plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 21:29 Sára
je to jen 75l. Ale má podstavu 50x50 a výšku 30cm. Ale jak jsem se dívala na předešlé příspěvky, došla jsem k závěru, že to bude asi jedno. :-) nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 21:28 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Sára
A jak velké máš akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 21:24 Sára
Ahojte.:-) Pořizuju vnitřní molitanový filtr a napadlo mě pořídit si 2 menší filtry, protože mám akvárko spíš nižší s velkou plochou dna. Co si o tom myslíte? Sára :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 05:32 Muž DrChila [243] Re: NooBob
no bublinky fakt ztlumit nejdou co si budem povídat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 04:34 Muž PedroRabiaSorda [83]
Mám Eheim Air Pump 200, ve skřínce pod AQ. Postavil jsem ho na 2cm polystyren a slyším jen ty bubliny - ty jsou opravdu dost hlučné tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 23:38 aler Re: zervan
Ja mám všetko od EHEIMU. A žiadnu inú značku nechcem. Nikdy ma EHEIM nesklamal. Mám od nich: Akvária, filtre, ohrievače, vzduch. kompresory. Len škoda že nevyrobili topný kábel to by bolo fakt super... Na eheim sa dá vždy spoľahnúť, síce je trošku drahší ale zato kvalitny nemecký výrobok s 3 ročnou zárukou. Ja mám ako som spomínal EHEIM AirPump 400 a beží mi 10h denne, a sám o sebe nieje hlučný, hlučné su už len bubliny v akváriu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:52 Muž DrChila [243] Re: zervan
no tichost se dá zařídit jednoduše uděláš domeček z papíru například kolem kompresoru a následně kompresor celý obalíš ze všech stran oblečením. Pak už není slyšet nic. A papírový domeček proto aby se neuvařil. Jinak s hlučností nepomůžu sám mám akorád sera 110l/h nic jiného jsem neměl maximálně ty Elite starý to vibrovali tak silně že i když byl venku za zdí tak se vibrace šířila hadičkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:16 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: DrChila
Ja si tiež chcem kúpiť nejaký na občasné použitie (napr. karanténa alebo pre prípad zvýšenia teploty pri liečení) - starý mnohoročný Elite sa mi už kazí. Bude mi stačiť aj najslabší, ale musí byť čo najtichší. Naozaj je najlepšie kúpiť Eheim? Uvažoval som o:
* EHEIM air pump 100: 22 €, 3,5 W, regulovateľný, vrátane vzduchovacieho kameňa a 1 m hadičky;
* JBL ProSilent a100: 22 €, 2,9 W, 38 dB, regulovateľný, vrátane vzduchovacieho kameňa, 2 m hadičky a spätného ventilu;
* TetraTec APS 100: 12 €, 2,5 W, regulovateľný;
* RENA Air 100: 20 €, 30 dB (na vzdialenosť 1 m).

Prípadne ešte lacnejšie modely 50 od JBL alebo TetraTec. Má niekto obzvlášť dobré alebo zlé skúsenosti s niektorým? Asi nikto neporovnával všetky, čo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:03 Vorezavatko Re: Vorezavatko
Filtraci mám Fluval 304
Nějaké fotky akva zkusím dodat co nejdříve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:53 Muž DrChila [243] Re: aler
No slovo zvládla je relativní. Protože každej si pod vzduchováním představuje něco jiného. Mě honila sera 110l/h utáhla 5 akvárek z toho 2 filtry militanový
Momentálně ale všude jsem vzduchování zrušil maximálně v létě je tam daný a běží jen ty 2 filtry. Ale už je znáš že je motůrek unavený a pokuď klekne jdu určitě do eheimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:43 aler – Vzduchování, motorky
Odporúčam určite od nemeckej kvaltinej značky EHEIM AirPump 100/200/400. Ja používam 400 a mi to zvláda 4 akvária a stále mám rezervu ešte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:29 Muž patamatix [408] Re: Vorezavatko
Pokud je akva zařízené tak jak třeba a funguje,tak není třeba vzduchování. A co se týče filtru,tak je normální,že se ti po čase sníží průtok,i když za tři týdny my to přijde dost brzo. No každopádně ta prezentace by se hodila,pro přesnou radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:13 Vorezavatko – Vzduchování
Ahojte akvaristi, chtěl bych se poradit. Jsem začátečník a mám 300 l akvárium s adekvátní filtrací od Fluvalu. Vyústění hadice (výstup) mám umístěný cca 5 cm nad hladinou a vytékající voda mi tedy provzdušňuje vodu. Přemýšlím jestli tato varianta je takto vhodná. Co sleduji videa na internetu tak většina lidí má výstup z filtrace umístěný pod hladinou a vzduchování provádí dodatečným vzduchovacím kompresorem. Minimálně je to hezčí, ale má to ještě jiné výhody/nevýhody?
Dále se mám problém se zanášením filtrace. Tak 1x za čtrnáct dní jsem nucen vyčistit filtr, protože se tak o 70% zmenší průtok filtrací. Za tři týdny by se to asi tímto tempem ucpalo úplně. Je to normální nebo je něco špatně?
Máte někdo doma literaturu, kterou by jste mohli doporučit pro začátečníka, kde bych se dozvěděl vše potřebné o akvaristice?
Předem děkuji za Vaše názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Roman Lednice
Pokiaľ pridávaš CO2, tak budeš mať zrejme dosť rastlín. Tu by bola investícia do vzducháča zbytočná ano Skôr došporiť a kúpiť lepší filter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:13 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Otvoriť, pozrieť, či nebude jedna membránka prilepená. Mohlo to tam zvlhnúť a následne vyschnúť. Nič zložité tam nieje. Treba byť pozorný a zapamätať si postup rozoberania a potom opačne zložiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 20:27 Muž Jiri_99 [425]
Aloha, mám tady Atman AT-A7500 a přestal my "fučet" jeden vývod. Nemám s tím žádnou zkušenost. Jak poznám, že je to membrána, či něco jiného? A jestli má cenu se v tom hrabat..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=551