Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 22:35 Mazzy23 – Re: iblik
Dobrý to už mám vyřešené jinak ano mám filtr který dělá bublinky a ten jede nonstop to chtěla vědět kamarádka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 21:47 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Mazzy23
hele ale mě nepřipadá že máš vzduchování ale fitr ne ;) ten bych tam by měl být vždicky zaplý no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 20:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Mazzy23
Při dostatku rostlin a vhodném zarybnění vzduchování není potřeba X-) Já ho používám jen při určitém léčení ryb kdy je to nezbytné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2009 20:37 Mazzy23 – Re: ustavprochore
Děkuji moc neurazím se naopak jsem vděčná za každou radu díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.07.2009 20:27 Žena ustavprochore [567] – Re: Mazzy23
Mazzy23, obvykle to tu děláme tak, že nejdřív použijeme vyhledávání ve starších tématech, jestli tam odpověď na naší otázku už není, případně připojíme svůj dotaz k již existujícímu (a souvisejícímu) tématu. Teprve pokud to, co hledáme, ve starších tématech nenajdeme, založíme nové téma. To vyhledávání je hned na úvodní stránce, nahoře (příp. po kliknutí na záložku "fórum"). ;-)

Snad neurazím, když sem vložím pár šikovných odkazů, kde se nějaké základní informace ohledně akvárka a péče o něj dozvíte:
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

Jinak pokud ten písek šumí, tak raději vyměnit za obyčejný křemičitý a nebojte se přidat ještě nějaké živé rostlinky, spíš nějaké drobnější druhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 20:26 Usine – Re: Mazzy23
Vyměníš to za ty které nešumí. V akvaristice se prodává substrát a dekorace i pro jiný typ akvária než máš ty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 20:22 Mazzy23 – Re: DavidDizzer
a když bude šumět tak ho budu muset vyměnit? a za co? koupila jsem ty kamínky v akvaristice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.07.2009 20:14 Muž DavidDizzer [26] – Re: Mazzy23
Vem kousek nebo pár zrníček toho písku a hoď ho do octu! jestli šumí, je to vápencovité dno +;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 20:10 Mazzy23 – Re: Yirka
v akváriu mám jen živé rostlinky a s tím vápencem si mám poradit jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 20:06 Muž Yirka [9123] – Re: Mazzy23
Jak píše Johan, vzduchování je zbytné. Co by však bylo nezbytné je místo umělých rostlin přidat pár živých a podívat se zda není dno plné vápence.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2009 19:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Mazzy23
Klasické akvárium nepotřebuje vzduchování vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 19:53 Mazzy23 – Musí být vzduchování stále zapnuté?
Ahoj chtěla bych se zeptat jestli musí být vzduchování stále zapnuté?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 18:08 Muž Yirka [9123] – Re: ZdenekJH
Za normálních okolností akvárium není třeba okysličovat vzduchováním. V tvém případcě se však jedná o dost přerybněnou nádrž, která není přezarostlá a tudíž to tam raději nechej. To množství ryb by však chtělo redukovat.
Edit-teď ještě koukám na datum založení a nechci být špatným prorokem ale ono se to zredukuje samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 17:50 ZdenekJH
A na mou otázku už neodpoví nikdo.... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 11:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lee
Pohyb hladiny by měl k okysličení vody stačit. Hodně bude záležet na "objemu" rybek, případně na teplotě; s narůstajícím objemem ryb a zvyšující se teplotou se obsah kyslíku snižuje.
Hlavně v horkých dnech sledujte počínání rybek - pokud se budou stahovat k hladině, je na místě vodu provzdušnit. Zda postačí zvýšení průtoku filtrem, aby se hladina více pohybovala, nebo bude nutné zajistit dodatečné okysličování nebo třeba i ochlazovat vodu v akva, je otázkou...

Předpokládám, že ve svém 60 l akva neprovozujete africké tlamovce?! Pak s trochou nadsázky platí, že čím víc rostlin do svého akva dostanete, tím lépe. Dvě jsou skutečně málo. (Snad jen s výjimkou, kdyby šlo např. o dva velké Ceratopterisy thalictroides nebo rostliny podobného "objemu" a "výkonu".) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 23:03 Lee
Dovolím si svůj dotaz vepsat sem. Jeden akvarista (chovatel) mi tvrdí vzduchovat, vzduchovat, vzduchovat. V akváriích nemá žádné (jen ojediněle) rostliny. A jelikož jsem ještě nezvládl připojit na Atman 200 sočasně regulaci proudění a vzduchování (dle mě to ani nejde, voda se vždy vrací vzduchovací hadičkou ven z akvaria) hmm požádal jsem o radu v akvaristice a tam mi zase tvrdí, ať nepanikařím, že stačí pár rostlinek (mam 2 kusy) a k tomu když filtrace jemně rozvlní hladinu. No nevim když mi hladina jen tak mihotá jestli to stačí. Pak z toho nemám mít paniku když každý říká něco jiného. Akva mám 60 litrů. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 23:01 koblihcz
Vodník napsal: Já mám v akva 2 bublifuky (přiškrcený - zlehka jdou bubliny z obou vývodů) a rostlinám se daří velice dobře,rostliny jsou růstově k nezastavení. ahoj No ale mel by jsi k tomu, ze se tvym rostlinkam vede vyborne jeste dodat, ze pouzivas CO2 a jine hnojeni a mas slusne osvetleni. To se pak nejaky bublifuk v tom vsem ztrati. Ale nadrz mas moc hezkou vzorne opecovavanou to se musi nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 22:34 Muž kristian [80] – Re: ZdenekJH
Podle prezentace soudim ze mate vzduchovani reseno pomoci hadicky na usti filtru? Pokud ano tak urcite nevypinat! Filtr musi bezet stale. Pokud chcete regulovat vzduvchovani, doporucuji na usti hadicky nad hladinou nejake skrtitko. To je otazka par kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 22:30 Muž vhisky [45] – Re: ZdenekJH
ve vašem akva ještě ano :-) máte hodně ryb a čerstvě založeno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 21:18 ZdenekJH
Takže tedy nechat, jo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 20:49 Vodník
Já mám v akva 2 bublifuky (přiškrcený - zlehka jdou bubliny z obou vývodů) a rostlinám se daří velice dobře,rostliny jsou růstově k nezastavení. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2009 20:06 Poly – Aj ano, aj nie
V akvariu s dostatkom rastlin a s vhodnym osvetlenim vzduchovanie nepotrebujes - kyslik vytvaraju rastliny pri fotosynteze z oxidu uhliciteho, ktory je zakladnym stavebnym kamenom rastlin a ktory sa pri prebublavani z vody vylucuje. Z toho vyplyva, ze ak chces mat prosperujuce, zdrave, huste rastliny, je vzduchovanie priam neziaduce. Ak mas ale slabe svetlo a rastlinam neplanujes venovat starostlivost, tak by som tam to vzduchovanie nechal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 19:50 ZdenekJH – Vzduvhování v 72 litrech
Ahoj. Mám veeeelký dotaz.
Mám ve svém akva rybicky.net/nadrze/7248, vzduvhování, které nestálo málo peněz, ale to vem čert.
Je to pro život celého akva dobré, nebo právě naopak? Bojím se, abych něco bytečně nezničil.
Druhá otázka je taková, zda nechat zapnuto celý den, nebo to nějak regulovat?!
Dneska jsem již upravil, aby nebylo tolik bublinek a stáhnul jsem jej...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 16:43 Muž sux [117] - Amerika
Taky možnost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 12:14 PetrH – Re: sux
Silný motorek s regulací výkonu mám, dokonce mohu ostatní vývody přes rozvodku uzavřít a poslat veškerý výkon na daný kámen. Ale pro mne nejednoduší bude tento kámen hodit do koše rozzureny a koupit hadici se kterou nebudu mít tyto problémy. X-)

p.s: dík za informace ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 11:48 Muž sux [117] - Amerika
Aha...Nemůžu říct- Ano protože jsi ho zasypal pískem ucpal se, ale nemusí to být pravda. - přikláním se k tomu. Nešel by zamaskovat nějak jinak na povrchu a nezakrývat ho sypkým materiálem? Jinak já jsem kamínek čistil průběžně zapojením na 20 minut/1x týdně na plný výkon. Vaří se chvíli voda, ale funguje to. Ovšem jakým způsobem máš zapojený ten kamínek...jestli más dost silný motůrek atd...Jen možnost... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 11:34 PetrH – Re: sux
Vzduchovací kámen délky 25cm jsem lehce zasypal pískem aby nebyl vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 10:50 Muž sux [117] - Amerika
No hadička se mi nikdy neucpala, ale kamínek také ne... Takže nevím. A kde máš ten kamínek umístěný, že se tak rychle zanesl? A co ho dat pod menší kámen, pak už je jedno odkud vzduch jde... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 06:18 PetrH – Re: Dusyk
Dík za radu, vyzkouším to. Ale i tak by mne zajímalo co je vhodnější:
vzduchovací kámen? nebo vzduchovací hadička?. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 15:03 Dusyk – Re: PetrH
Vzduchovací kamienok môžeš jednoducho prečistiť napríklad, že ho nastokneš pomocou hadičky od vzduchovadla na injekčnu striekačku a pár minút ho budeš preplachovať v octe tým, že budeš doň nasávať a vypúšťať ten ocot. Ja som to donedávna robil, kým som s kamienkami pracoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:34 PetrH
Ahoj, mám dotaz, v aqua mám vzduchovací kámen dlouhý 25cm ale během 14dnů se zanesl a bublinky jdou jen ze dvou míst rozzureny koukal jsem se na vzduchovací hadice (je to černá hadice s několika otvory). Jaký je rozdíl mezi kamenem a hadicí? - má hadice nějaké výhody či nevýhody?. Předpokládám že by tam neměl nastat problém s ucpáním jak u kamene.

Dík za cenné rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:11 PetrH – Re: Haimdol
Dík, alespoň vím že to existuje ano ale ta cena no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:08 R Muž Silent [5949] – Re: PetrH
Existují kapkové testy a nebo elektronika www.konduktometr.cz tam jsou různá měřidla ale podle mě je to zbytečná investice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 08:59 PetrH – Re: Yirka
jj, tak to tak beru, proto se tomu divím a ptám se na to. Existuje vlastně nějaký přístroj který měří hodnotu kyslíku ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 07:52 Muž Yirka [9123] – Re: PetrH
Nejsme odborník na chování tlamovců ale obecně je to hloupost. Proč by kyslík hledali na dně. Když rybkám chybí kyslík snaží se jej nalézt spíš u hladiny a na ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 06:35 PetrH
Ahoj, dotaz, mám tlamovce a občas se mi otřou o dno, byl u mne jeden kamarád a říkal že to mohou dělat ze dvou příčin. Že mají nemocné žábra - ale to prý u mne nevypadá nebo za druhé z nedostatku kyslíku coze prý mám toho vzduchování přidat. Je to tak, že když se otárají o písek jim schází (tlamovcům) kyslík??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 15:11 Verouš – vzduchování
pokud ryby nelapají po vzduchu a vypadají zdravě(a jsou zdravé) není vzduchování nutné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 13:26 Muž filipsi [1295] – Re: Horác
Ja to uplne nerozporuju, jen se mi nezda, ze by vliv vzduchovani na redox mohl byt nejak vyznamny.
Navic mam pocit, ze pokud by byl redox tak nizko, ze by se vzduchovani vyznamneji projevit mohlo, udelalo by to celemu akva pouze dobre.
Neco jineho je samozrejme vyhnat redox napr. ozonem, nebo tou uv lampou. do zavratnych vysin. Take trochu myslim, ze mnohokrat popisovany spatny vliv uv lamp na rostlinna akva neni hlavne v diskutovanem rozbijeni chelatu, ale ve zvysovani orp do hodnot prilis vysokych, se vsemi dusledky.
Ale to jsou jen myslenky, treba to nekdo rozvine, a vzniknou z toho nejake rozumne zavery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:49 Žena Gabrielka [73]
Horác napsal: Ohledně toho redoxpotenciálu mě takhle z fleku (bez hledání) napadá jen K. Rataj: Akvárium a rostliny. Pročež mě napadá, že to asi nebude tak horké :o) ... Že by další šílená teorie pana Rataje mladšího?
Až taková šílenost to nebude - souvislosti mezi oxidačně-redoxním potenciálem a rostlinami existuje. Šílenost by byla snažit se rostlinám připravit optimální "O-RP", když nemáme vychytány základní podmínky pro jejich "pohodovou" vegetaci v akva... :)
Krom toho - výběr druhů rostlin a jejich kombinace podle optimálního O-RP by se nám taky nemusely dvakrát líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:18 Muž Yirka [9123] – Re: vladislav
Vzduchování nikdo výslovně neodsuzuje, jen se hodnotí jeho přínos. To je rozdíl. Je tu i psáno kdy je dokonce nezbytné. Většinou však je zcela zbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:14 Muž Horác [3942] – Re: filipsi
Ohledně toho redoxpotenciálu mě takhle z fleku (bez hledání) napadá jen K.Rataj: Akvárium a rostliny. Pročež mě napadá, že to asi nebude tak horké :o) ... Že by další šílená teorie pana Rataje mladšího? Je pravda, že o podrobnosti (konkrétní čísla) jsem se zatím nijak blíž nezajímal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:47 PetrH – Re: kristian
V akvaristice jsem začátečník, takže spíše zkouší, v jednom článku jsem četl že je vhodné spínat vzduchování přerušovaně s tím že nejvíce se má vzduchovat v noci kdy i rostliny odebírají kyslík. Ale jak se říká co člověk (i článek) to jeden názor.

Viz. zářivky obyč. nebo spec? - mne obyč nešli - do 14 dnů samá řasa. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:36 Muž kristian [80] – Re: PetrH
Za jakym ucelem to takhle spinate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:34 PetrH – Re: kristian
Proč, koupil jsem spínací hodiny a kabel jsem zapojil místo do sítě do nich?. Maximálně to bylo o něco dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:32 PetrH – Re: kristian
Z toho jem měl také strach (z hlučnosti) měl jsem doma Tetra tek a ten hučel, vrátil jsem ho a vzal si místo něho EHEIM 3702 a ten téměř neslyším. Mám ho zavěšen ve spodní skřínce na háku, ani jsem nemusel dělat žádnou polys. schránku.

ps: v místnosti jsou v současné době nejhlučnější hodiny :) .... tik-tak, tik-tak ... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:27 Muž kristian [80] – Re: PetrH
To mate zapojene na spinacich hodinach? vzduchovaci kompresor? Neni to zbytecne slozite reseni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:26 Muž kristian [80] – Re: vladislav
Vzduchovani neodsuzuju, neni na skodu. Ale Osobne mi hluk vadil, jelikoz mam akvarium kousek od postele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:48 PetrH
Já se v tomto moc nevyznám, jsem začátečník, ale vzduchuji každou hodinu cca 5min. a v noci kažbou hodinu cca 30min. Rybky jsou zatím O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:45 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Před 20-25 lety kdy venkovni filtry ještě moc nebyly.V pomalu každém akvárium bylo vzduchování.A že by to nějak dřív vadilo rybám a rostlinám ??Určitě dnes je akvarijní technika úplně někde jinde než dříve..Ale úplně vzduchování odsuzovat no nevím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:26 PetrH
Tak tomu tedy vůbec nerozumím coze ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1201