Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 16:15 zdzd
V rámci vylepšení designu akvárka, jsem vyhodil podmořský kostelík, instaloval menhir :-) a přemýšlím o velice jemných bublinkách stoupajících z jeskyně příšeráků.

Nepotřebuju provzdušňovat, jedná se jen o estetický efekt a bublinky by měly být opravdu jemné a v malém množství. Co je na to nejvhodnější ? Také by to mohlo být co nejtišší. Hodil by se ten piezo stroj, nebo spíš něco hodně malého klasického ?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 10:34 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: O.Tom
Za mě pes Jorkšír v pohodě. Žádná změna v chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 10:30 Muž O.Tom [439]
Kdo máte ten "piezo-motorek", měli jste možnost vyzkoušet, jestli na něj nereaguje pes či jiné zvíře ? Zda jim nevadí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 23:47 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: vlka
Tak už frcim i vzduch a vřele děkuji za radu, motorek opravdu není slyšet potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2019 22:42 R Muž ctibum [6921] Re: Smetany
Tak tak. Tady je to vidět, čas 0:34 www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2019 22:34 Muž Smetany [1226] Re: vlka
No to je krásný příklad toho jak ne vždy odpovědi tohoto e-shopu bývají validní. Ten kompresor funguje na základě opačného jevu (nepřímého). Kdyby tu stránku na Wikipedii dočetli tak se tam o tom zmiňují. Jde o schopnost krystalu se kontrolovaně deformovat el. proudem. Díky této deformaci je zajištěn pohyb membrány. Ano nic se tam netočí ale to neznamená že zde není membrána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 22:04 Muž vlka [3453] Re: Smetany
Dostal jsem odpověď přímo z E-SHOP rostlinna-akvaria.cz, kde jsem se na princip piezoelektrického vzduchovacího kompresoru ptal a odpověděli mně : ,,Dobrý den,
motorek funguje na principu piezoelektrický jevu.
Piezoelektrický jev je schopnost krystalu generovat elektrické napětí při jeho deformování (viz. wikipedie)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 07:57 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: brukiz
Co? Výkon je jen po přepočtu 18 litru za hodinu... to je sakra malo. To je desetina běžných membranovych moturku. To pak chapu... žádný výkon = žádný hluk a vibrace.
pivo

Zas na druhou stranu... pro akvária do deseti (spise peti) litrů dobre :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 23:44 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Maq
Nemám ho jak a ani kde otestovat, tak více bohužel neřeknu.

Převzato z Profiplants:
Spotřeba (příkon) 1,8 W
Maximální hlouba vzduchovacího kamenu 60 cm
Vzduchový výkon 300 ml / min
Rozměry Ø 5 cm, délka 9 cm, výška 2,5 cm
Váha cca 60 g

Na Youtube je dost videí aspoň pro představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 23:23 Maq Re: brukiz
Dobrá, ale jak je to s výkonem? Já když jsem si o tom před časem gůglil, došel jsem nějak k závěru, že to je málo výkonné, pro maličká a nehluboká akvárka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2019 22:31 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Smetany
Bez pohybu by vzduch asi nebyl, to je fakt. :) Každopádně má piezoelektrický kompresor hodně navrch oproti běžným. Toť má zkušenost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 22:26 Muž Smetany [1226] Re: brukiz
Já sem vážně nechtěl hanit funkčnost toho kompresoru jen mě zaujala myšlenka vzduchu který je tlačen bez membrány nebo jiných pohyblivých částí. Tak sem se zeptal a pak na tvojí radu našel. Nějak sem se o to měl potřebu podělit. Nic jiného bych v tom nehledal pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 22:20 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Smetany
Pořád se ale ta membrána pohybuje v závislosti na ele. Samotný motorek a píst vydává nějaký hluk a opotřebení, ale to tam prostě není. Pokud se dotknu kompresoru, tak malé vibrace cítím, to je jasné, ale pokud se dotknu obyčejného kompresoru, prst mi nezkrotně vibruje. A to nemluvím o tom, že celý kompresor je ještě uzavřen v krabičce odolávající vibracím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 22:10 Muž Smetany [1226] Re: brukiz
Já bych úplně nevěřil popisu prodejců. Vzal sem tě za slovo tady je obrázek jak to zhruba funguje www.google.com/… to červené je piezoelektrický krystal a to modré bude membrána což neznamená že nebude vibrovat jen minimálně a stejné to bude s opotřebením. Každopádně aby to tlačilo vzduch něco se tam hýbat musí. (Tím nechci zpochybňovat funkčnost tohoto kompresoru věřím že funguje dobře)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 21:54 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Smetany
Z popisu výrobku: Je poháněn tenkou piezoelektrickou keramickou destičkou, je bez motoru a nemá další poruchové součástky. Nemá žádnou membránu a jiné pohyblivé části, díky čemuž nevibruje a je velmi tichý.

Pak Googlit. :-) Fyzik nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 21:49 Muž Smetany [1226] Re: brukiz
Máš představu jak by fungoval bez membrány?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 21:49 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: vlka
V balení je takový velký kulatý, což nemusí pár lidem vyhovovat. Je i docela těžký, ale to mi naopak zas vyhovuje. Bublinky při škrcení tak 1-2 mm, při plném jsou cca 3 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 21:44 Muž vlka [3453] Re: brukiz
Dostal jsi k tomu piezokompresorku i vzduchovací kánínek? Pokud ano, jaké dává bublinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 21:40 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Petrenzi212
Vlastním EasyFish piezoelektrický vzduchovací kompresor a nemůžu si ho vynachválit. Funguje na principu piezoelektrického jevu, takže žádná pohybující se membrána a její opotřebování. Díky tomu vydrží léta bez údržby, je extrémně tichý a skoro beznákladový. Dokonce mám odzkoušeno, že pokud vzduchovou hadičku trochu přiškrtíš, sotva ho slyšíš do dvou metrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 20:00 Maq Re: Petrenzi212
Nepíšeš jaký typ motorku jsi koupila konkrétně... nicméně:
Na trhu je spousta levných čínských vzduchovacích motorků, které velmi často, ne-li převážně, stojí za pendrek. Po pár týdnech až měsících jde jejich výkon do nikam. Reklamovat nebo opravovat se nevyplatí, protože to stojí pár kaček a kdo by se s tím rozčiloval.
Podle mého soudu vzduchovací motorky patří k tomu druhu zboží, kde se vyplatí si koupit dražší, od nějaké zavedené ne-čínské firmy. Ne vždy jsou pěkně tiché, ale aspoň vydrží fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 16:17 Petrenzi212 Re: ctibum
Moc děkuji za rady,bublinky jsem přiskrcene mela a stejně se mi zdálo ze stále ztrácí výkon víc,mam ho 14 dni.Bublinky jsem tam mela z estetického hlediska a aby mi to čeřilo hladinu i na druhé straně akva.Bublinky uz mam pryč a průtok se zlepsil ale stejně uz neprotéká tolik vody jako na začátku a přijde mi ze občas se uplne zasekne.četla jsem ze po čase se zmenší výkon u všech,tak nevím zda je to normální nebo zda za to mohu ja,urcite se vrhnu na údržbu všech části i kaminku.Jeste jednou moc děkuji

EDIT- A prosim problém s jednosměrným ventilkem může byt jaký? Slysim poprvé,omlouvam se za nevzdělanost stydim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 06:51 Muž Yirka [9126] Re: Petrenzi212
Vzduchování přiškrť a máš po problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 06:42 R Muž ctibum [6921] Re: Petrenzi212
Ty bublinky tam máš z estetického důvodu, nebo kvůli provzdušnění vody? Pokud kvůli provzdušnění, tak je to zbytečné, protože to obstará samotný filtr.
Osobní zkušenost s tím nemám, ale myslím si, že motorek může ztrácet výkon z více důvodů. Buď proto, že neutáhne vzduchování i filtraci, kreré se navíc časem zanese molitan a klesne průtok, může být zanesený vzduchovací kamínek, nebo může být prasklá membrána, nebo problém s jednosměrným ventilkem.
Ten pokles výkonu se projevuje jak? A když zaškrtíš vzduchování, zlepší se to? A jak dlouho je to v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 05:22 Petrenzi212 – Vnější motorek
Dobry den,chtěla jsem se zeptat mam akva 90l,koupila jsem si vzduchovaci vnější motorek na 120 l,ale rozdělila jsem jeden vývod na dva,abych mela i bublinky i filtr a přijde mi ze motorek straci výkon.Nejsem moc technicky typ,proto prosím poradte,udělala jsem chybu a moc ho pretizila?děkuji moc Petra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:48 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maq
Jo, parádní guláš. Vzduchování tedy v každym případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2019 16:03 Maq Re: Socrates
A abys v tom měl guláš dokonalý, já Ti za sebe poradím, že zejména v nově založeném akváriu (bez sycení CO2) je jakákoli forma vzduchování prospěšná věc. Dvojnásobně v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:06 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaclav
OK, difusor tedy vynechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 12:35 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
To si nerozumíme přivdušnění k čerpadlu vyndej a nepoužívej to, je to dost zbytečná věc. Stačí filtrem trochu čeřit hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:36 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaclav
Ne ne. Mám filtr a na výtokovou trubici jsem koupil nástavec-difusor.
Mylně jsem se domníval, že je to druh klasickýho vzduchování (vysvětlil jsi mi, že ne, už chápu).
Protože jsem neplánoval mít do akvárka přísun CO2 (možná špatný rozhodnutí), říkal jsem si, že ho využiju alespoň na záběh akvária, než se rostlinky pořádně rozrostou.
Pokud radíš nechat přísun CO2 napořád, určitě to vezmu v potaz.
Dovedu si představit, že diskuze se začátečníky bývá často utrpení, ale doufám, že se vždycky dopracujeme k vzájemnýmu pochopení. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:10 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
O čem to mluvíš, přečti jsi na co jsi se ptal. Pokud máš nějaký set CO2 to dávej pořád nebo to prodej. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 10:48 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaclav
Myslel jsem kvůli rostlinkám. Nebo je to zbytečnost?
Objednal jsem ho unáhleně, vracet ho nebudu, tak aby s ním byla aspoň chvíli nějaká sranda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 09:04 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
Na co ho chceš využít? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 08:23 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaclav
Takže ho využiju spíš při zabíhávání akvária a pak ho asi sundám.
(Doufám, že to není blbej nápad...) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 19:00 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
Difuzor je na CO2 a je potřeba větší tlak než dá asi vzduchovací motorek takže ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 16:07 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Difusory
Ahoj. Nemám zkušenosti s difusory. Je to rovnocenný komponent vůči klasickému vzduchování přes kamínek?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 22:15 Muž vlka [3453] Re: PatasF11
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Schego Prima 100 l/h. U tohoto můžeš klidně spát.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 21:39 Muž Smetany [1226] Re: PatasF11
Někde sem viděl řešení přes láhev podobně jako u CO2 řešili to do nějaké kanceláře a na láhev vydrží bublat přes půl roku. Jen si nemyslím že se vejdeš do 250 ;-)
Edit: na druhou stranu teď sem si to rychle spočítal a je to blbost (po 14 dnech max 3 týdny bude láhev pryč).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 21:34 Jarda62 Re: PatasF11
Tak jak píše Anthrax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 21:32 PatasF11 Re: jarda62
Takže spíše zkusit mechanický filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 21:31 R Muž Anthrax [4786] Re: PatasF11
Můžeš mít ten kompresor někde mimo místnost + dostatečně dlouhou hadičku ... Ale nevím jak je to u tebe proveditelné..
Edit: Ale pak se bojím, že tě bude rušit to bublání jako takové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 21:29 Jarda62 Re: PatasF11
Nejsem si jistý jestli existuje nějaký vedle kterého by se dalo v poklidu spát. Při úplném tichu bude slyšet každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 21:15 PatasF11
Dobrý den,jen taková maličkost. Nemáte někdo zkušenost s tichým kompresorem vedle kterého se dá v poklidu spát? Děkuji :-) (max. cca 250Kč)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 08:12 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: vlka
Jsem zvědavá až dorazí,už se mi vše začíná sjíždět a nové založení nádrže je takřka před výbuchem :-D Koupila jsem tu primu 100/l,tím že chci jemné bublinky a ne žádnou sopku,tak jsem silnější nechtěla,abych nemusela přiškrcovat nějak výrazně a neničila tim membránu. Děkuji moc,jak aq založím,dám vědět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2019 21:35 Muž vlka [3453] Re: Kata Eš
Věř mi, že nebudeš zklamaná. Mám ho v obýváku a nevíme o něm. Pak pisni, který model sis koupila a jak hučí. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 21:32 Žena Kata Eš [68] - Labyrintky
Po dlouhých spekulacich a hledání jsem se nakonec rozhodla pro Shego cena-požadavky nebylo co řešit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 11:30 Roman88 – Hailea ACO
Hailea ACO super výkon za super cenu mam ten nejsilnější podložen vatou a tišší než Tetra (pro ještě větší klid položen na balkoně). Roman ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:37 R Muž afc1886 [14685] Re: Marti
Za mě vzduchování nepotřebuješ (alespoň prozatím), ale chtělo by to více rychlerostoucích rostlinek. Ale to už se ptáš dobře tady rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny , jenom tam už neřeš vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:31 Marti Re: afc1886
AQAEL ASAP 300
EDIT- Rybičky zatím žádné a rosliny anubias,echinodorus grisebac, egeria densa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:28 R Muž afc1886 [14685] Re: Marti
Chtěl jsem vědět, jaký tam máš teď filtr, jaké rostliny a rybky, ale to z té fotky nejde poznat. Třeba by ti stačilo nasměřovat vývod z filtru tak, aby směřoval směrem k hladině a vytvářel na ní takové vlnky. Ideál by bylo vytvořit tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:03 Marti Re: afc1886
Fotka k příspěvku Tady toto
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=201