Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 09:24 Muž hunti [4] – Jaký výkon ?
Můžete někdo poradit jaký je cca potřeba výkon vzduchovacího motorku, pokud na něj chci napojit dva molitanové filtry (pro cca 2x 80l akvária) + dva kamínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2019 20:44 Muž vlka [3442] – nový vzduchovací kámen
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Spousta miniaturních bublinek. Naprostá spokojenost.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 17:04 Muž vlka [3442] Re: KaGaOri
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V neděli při pravidelné údržbě ho vmezeřím do AQ. Děkuji za info. Mám hadičku na dně AQ, doufám, že nebudou problémy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 13:30 Žena KaGaOri [89] Re: vlka
Mám od stejného výrobce, jenom možná menší velikost. Potřebovala jsem ho dát do místa, kde nemůže být přísavka + se mi zdálo, že plastový kamínek dělá hrozně velké bubliny. Zatím jsem spokojená - bubliny jsou menší a ani bez upevnění neplave. Mám ho ale relativně krátce (cca měsíc). Slyšela jsem, že kamínky z přírodního pískovce se mohou časem rozpadat, tak uvidím jak bude vypadat za půl roku, za rok ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 20:27 Muž vlka [3442] – od Juwelakvarium.cz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Dnes mi došel pískovcový vzduchovací kámen. Používá někdo něco podobného?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 20:36 Muž vlka [3442] Re: jarda62
Na hluk motorku můžu doporučit motorek značky „Schego“. Neuslyšíš vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2019 12:29 Jarda62
Přidám svou zkušenost, vadil mi hluk motorku v obýváku a tak jsem jej dal až ob jednu místnost, musel jsem použít 15m hadičky a v tom je ten háček, při tak dlouhé hadičce jé odpor v ní tak velký, že výkon klesne až na 1/3. Dnes jsem to vyřešil koupí hadičky s vnitřním průměrem 6mm a je to mnohem lepší, ale i tak to není jako by byl motorek u akvária, ideální by bylo 10mm na tu délku.

Tak nekupujete zbytečně dlouhé tenké hadičky, nemá to smysl, zbytečně se krátí životnosti motorku a výkon.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 20:14 Muž Miras [111] Re: vlka
Nedávno mě to taky napadlo, vzd. motorek, který normálně utáhne dva kameny s difuzorem ani nehnul :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:16 Muž vlka [3442] Re: Smetany
Kluci dikec. To mně nedošlo, že je potřeba větší tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 18:58 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Obecně potřebuješ na difuzor větší tlak než dokáže vytvořit běžný motorek. Ale u tohohle tvrdí že funguje na burčák a to by kompresor utáhnout mohl. www.profiplants.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 18:52 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vlka
Vzduchovací motorek nemá takový tlak aby ten difuzor profoukl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 18:48 Muž vlka [3442] – difuzor
Nezkoušel někdo použít nějaký difuzor jako vzduchovací kamínek? např. www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 23:04 Muž vlka [3442] – vzduchovací kameny
Nevypadá to špatně. www.dekorkamen.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 22:27 zdzd Re: Kata Eš
Schego 100, pískovcový kámen nejmenší, který prodává Juwel, kompresor je 1 metr pod nádrží na zemi, 63 centimetrů je současná výška hladiny a když stojí kompresor na svých mechových tlumičích, tak jde jen pár jemných bublinek a vypádá to lépe z pískovce než z lipového dřívka

když kompresor chytnu do ruky, tak začne mnohem víc drnčet a bublifuk se násobně zintenzívní a bubliny se podstatně zvětší

a nad pískovec jsem umístil plovoucí tufový kámen, či co to je, připevnil ho ke dnu přísavkou, to jsem někde okoukal a bublinky jsou přímo na něj a vypadá to tedy zajímavě :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:03 zdzd
Upraveno:
tak elektrolýza funguje perfetkně, dělá to přesně to co jsem potřeboval

Díky za radu.

Zkusili jsme kousek titanového tahokovového síta trochu pozlaceného jako anodu, potom kus plastové síťky jako distanc a nerezová katoda a výsledek dokonalost sama. Taková suprová bublinková mlha. Teď ještě vymyslet jak vyrobit z kamene sopku a bude hotovo :-)
předpokládám, že kolečko v průměru 10cm jako generátor bublinek, napětí 16V a při spotřebě cca 1A by to mohlo vypadat zajímavě. Intenzitu bublinkování můžeme kdykoliv snížit ubráním napětí.
V okolí generátoru vzniká trochu hydroxidu, nad nádrží je silně cítit ozón a na hladině po pár minutách provozu plave lehce jakási sraženina, možná vápník. Ale alespoň to bude autentičtější. Ještě k tomu nějak nasměrovat proud, aby sopečné plyny lehce odnášel vítr.
A uvidíme, co z toho vznikne. Třeba sopka nakonec nebude, ale budou bahenní plyny nad kamenitým polem. Jetě uvidíme, co se podaří.

Takže jdu hledat vhodný kámen na sopku do jihočínského moře na zahradu a musíme vymyslet jak do něj udělat velkou díru :-)

Ale bublifuk z pískovce, nebo dřívka bude také, poněvadž se obávám, co by se stalo po delší době provozu sopky. Nemám žádný tester, kromě PH a O2 a to ještě do bazénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 15:23 Maq Re: zdzd
zdzd napsal: a co elektrolyticky, dalo by se ?
Takhle by měl fungovat Chihiros Doctor. Vygoogli si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 01:51 zdzd Re: Kata Eš
Voda sycená kyslíkem a vodíkem bude mít určitě zajímavé fyzikálně-chemické vlastnosti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 00:15 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
No to asi ano, ale nevím, jestli bych chtěla vodu sitit nejen kyslíkem, ale i vodíkem. Ale tuhle odpověď nechám na zkušenějších já v tomhle raději neexperimentuji, někdy méně znamená více :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 00:07 zdzd
ale vypadá to suprově :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 23:50 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
To bych se docela bála, aby to nerozhodilo parametry vody :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 23:40 zdzd
a co elektrolyticky, dalo by se ?
rozkladem na vodík a kyslík, jenže to by mohlo dělat neplechu v akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 23:21 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Smetany
Ono to seriznute dřevo neni špatný nápad, ale efekt je takový, že to nehezky vypadá a ke všemu je ta mlha pár čísel nad tím a pak už nic, takže to není ani moc vidět :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 23:16 Muž Smetany [1226] Re: zdzd
Já to myslel spíš jako vtip. Ale když zkusíš použít seříznutý klacek možná bude fungovat i na vzduch www.google.com/… Nikdy jsem to nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 23:01 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
Ano mám tento a když bys to tedy priskrtil, tak ti půjde jen pár praminku těch nejjemnějších bublinek to Ti mohu zítra nafotit také ;-)
Já si to pouštím vždy na chvilku, když se kocham a jinak vypínám. Cichavci vzduchování taktéž nepotřebují. Ono většinu dne člověk stejnak není doma, takže nějaké bublinky nevidí :-D
Edit:Pridala jsem k čichounum video, když to priskrtis, tak tam máš vidět ty rozdily bublin ;-)
A nebo pak sitit opravdu jen tím CO2, ale pořizovat kvůli bublinkam celý set mi přijde zbytečné pokud nemáš náročné rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:43 Muž vlka [3442] Re: Smetany
Mysliš difuzorem místo céóčka hnát vzduch? Když chce vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:40 zdzd Re: Smetany
to by byla také možnost
sice se v co2 nevyznám, ale obávám se, abych při delším provozu bublifukování nepřesytil vodu
a také předpokládám, že nemůžu bublinkovat několik hodin denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:36 Muž Smetany [1226] Re: zdzd
Tak pořídit CO2 to dělá mlhu až se ti to nebude líbit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:32 zdzd Kata Eš
máš tento kousek: www.juwelakvarium.cz/… ?

já bych potřeboval spíš něco jako mlhu složenou z bublinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 21:03 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Pavla28
Ale tak já si pamatuji z dětství,že jsme ho měli a byl pro mě jasnou volbou, to je spíš tak, že člověk ví, že neslapne vedle a pak nemá sbírku Vzduchovací h kamínků ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 21:02 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
Velké bubliny? Tak v tom případě hledáš nedohledatelne, nic jemnější ho už asi není ;-) Posílala jsem Ti fotku, jak bu la a pokud Ti i tohle přijde moc, tak už nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:47 Žena Pavla28 [210] Re: Kata Eš
Jasně taky zkušenost a dobrý nápad použít pískovec mne nenapadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:35 zdzd Re: Kata Eš
Díval jsem se na joutube a z pískovce jsou velké bubliny, i to lipové dřevo není ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:59 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: vlka
Já kamínek mám a neměnila bych ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:59 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Pavla28
Tak já když to kupovala, tak s tím, že nechci zbytečně priskrcovat motorek, když je membránovy. Takže mě pískovcové vyhovuje a bublinky dělá opravdu jemné potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:09 Žena Pavla28 [210] Re: Kata Eš
Já mám obyčejné co se dají koupit ve zverimexu, takové modré z písku a vždycky se mi podaří bublinky zmenšit, ale opravdu záleží na tom jak je hluboko, mám jeden zahrabaný pod 8 cm písku a tam bublinky zmenšit nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:04 Muž vlka [3442] Re: Kata Eš
Podle mě by tenhle byl dost dobrej. Ale objednal jsem 2 kousky a došel úplně jiný. Ten silnější a je špatnej. www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 17:43 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
Měla jsem jich více a tvořily stejně malinké bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 17:18 zdzd
u těch pískovcocvých kamínků záleží na výrobci, nebo je to jedno ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 17:09 Muž Planorbella [643]
Lipové dřívko je super mám dobrou zkušenost a vytváří opravdu jemné bublinky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 16:38 Muž Smetany [1226] Re: zdzd
Lipové dřívko dělá taky malé bublinky ale ono je problém že čím menší bublinky tím rychleji se kamínek ucpává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 16:28 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Pavla28
Já bohužel zkoušela jiný kamínek a být jsem priskrtila bublinky se nezmensili a pořád byly strašně samostatně sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 16:19 Žena Pavla28 [210] Re: zdzd
Bublinky se dají zmenšit přiškrcením hadičky, samozřejmě se zmenší velikost proudu bublinek, takže k tomu zvolit i dostatečně velký kamínek. A taky nesmí byt kamínek hluboko, jinak se hromadí bublinky pod pískem do větších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2019 15:35 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
Jak jsem již psala, nejlepší je pískovec, já nenašla nic, co by dělalo jemnější bublinky, nemám ráda to megabublani ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 15:26 zdzd
Procházím forum a nejsem schopen nikde dohledat, jak vytvořit co nejmenší a nejjemější bublinky. Co jsem se díval na kameny, tak vytváří bublinky velké a osamocené. Nevíte jak na to ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 13:41 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
Jestli chceš více míst, tak vol co nejmenší kamínky a silnější motorek, aby Ti to utahl a myslím, že nebudeš muset nijak regulovat. Já mám 100 a klidně bych mohla mít i ten výkonnější, kamínek mám tak 4cm na 3cm ;-) Jo a k schegu si objednej rovnou i silikonovou hadicku, není součástí, ale není to nic drahého, já měla 3m za necelých 40kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 12:14 zdzd Kata Eš
Tak si ho koupím také. Budu vypouštět bublinky na více místech a kdyby to dávalo moc, tak část vzduchu budu upouštět mimo akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 22:25 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: zdzd
Já mám motorek schego na doporučení vlka a neslyším vůbec nic (v místnostech, kde se člověk zdržuje nejvíce) a Vzduchovací kámen jsem použila přírodní pískovec, má opravdu jemné bublinky a pořád je to přírodní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:24 Muž vlka [3442] Re: Kata Eš
Nemáš zač, je to doopravdy nejtišší motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:48 zdzd Re: Maq
Maq napsal: No, pokud máš pH nad cca 7.5, vzduchování by mohlo mít ten sekundární (možná primární!) efekt, že by snižovalo obsah amoniaku. Uvaž to. Ovšem to by chtělo vzduchovat pořádně, dobrý motorek.

ph nahoru neleze, zhledem k výměnám vody, takže kvůli tomu vzduchovat nemusím, opravdu jen na efekt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 17:40 Maq Re: zdzd
No, pokud máš pH nad cca 7.5, vzduchování by mohlo mít ten sekundární (možná primární!) efekt, že by snižovalo obsah amoniaku. Uvaž to. Ovšem to by chtělo vzduchovat pořádně, dobrý motorek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=151