Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Žádná další stránka   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:47 kladno – Hluk
Na molitanu ho předpokládám máš..
Pak lze laborovat s nastavením membrány (je tam většinou na to šroubek)
Já měl jeden a ten vrčel a vrčí furt - nic nepomohlo. Musel jsem koupit jinej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:39 legolas – vzduchavač- jak odhlučnit?
Ahoj lidi. Prosimvás, před týdnem sem si založil akvo, mam filter poháněnej vzduchvacim kompresórem, ale on strašně furt vrrrrrččččččííííí . Nemáte nějakou fintu, aby to nebylo tolik slyšet? Jako třeba by mě napadlo dát ho do krabice, ale on je docela horkej a to bysme určitě vyhořeli. Nevíte teda něco? Já už tejden nespal :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 06:59 Logan – cerpadlo
Ok diky vsem za rady, pujdu to koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 00:03 Roman – pro Logana
Za ty 4 dny co to řešíš už jsi mohl mít klid.Nešťourej to a mazej do krámu.Nic proti Tobě,mýslím to v dobrém a potřebujou to k životu ryby a ne Ty. :-) :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   27.07.2006 21:55 Usine – kompresor
Jestliže máš filtr s čerpadlem které ti přečerpá 65 – 70 litrů za hodinu tak už nic víc nepotřebuješ. Stačí aby ti čerpadlo mírně čeřilo hladinu a žádné bublinky už nejsou potřeba ve vodě pak máš dostatek kyslíku. Tím že přidáš k výtoku hadičku se vzduchem ničemu moc nepomůžeš a snížíš tím výkon filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 16:34 Logan – To langosh
Prosim te, to cerpadlo taky dela ty bubliny, co normalni kompresorek, nebo se ta voda okyslicuje hlavne tim, ze koluje. Ja mam prave ten filtr, jak je krytej plastem a uvnitr je ta mala houbicka a nahore je vyvod na trubicku, ktera nasava vzduch, ale kdyz houbicka nasaje nejakej ten bordel, tak treba po 3 dnech uz to nevzduchuje, protoze to nema ten vykon. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 15:56 langosh – -
To je otázka volby - u vnějšího filtru máte např. možnost volby náplně a určitě je estetičtější (fuj to je strašný slovo) něž nějaká kostka v AQ. Zase je ale nepoměrně dražší.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:56 Buri – Filty
Jestli tomu dobre rozumim, tak je lepsi koupit cerpadlo s biomolitanem nez venkovni filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:20 langosh – -
biomolitan
http://rataj-spk.atlasobchod.cz/atlasobchod/scripts/set.asp?Level=9
čerpadlo
http://rataj-spk.atlasobchod.cz/atlasobchod/scripts/set.asp?Level=10
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:20 Logan – vzduchovani
jde mi take o to, ze kdyz jsou takovyhle parna, tak jestli to nechce mit jeste zvlast kompresor s kaminkem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:20 Muž [] – čerpadlo s molitanem
Zcela přesně, Logan-e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:14 Logan – atman at 201
A tohle cerpadlo mi bude teda jak filtrovat, tak zajistovat vzduchovani v akvariu, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:06 Roman – místo kompresoru čerpadlo s biomolitanem
Jsem pro čerpadlo s biomolitanem.Výbornou volbou je model od Atmanu AT-201 s výkonem 800l/h.Má výhodu v tom,že je u něj nastavitelný průtok a sám výrobce ho doporučuje k nádržím od 50-400l.Takže ho v menším akva přidusíte nadoraz a je vystaráno.Další plus je možnost dokoupit biomolitan přesně podle objemu akvária.Celá sestava se pořídí cca do 400kč.Čerpadlo 300kč+biomolitan do 90kč.Za tyto peníze si pořídíte naprosto nehlučný funkční filtr narozdíl of jiných rádoby filtrů s plastovou minikomorou a v ní ještě menší náplň,která je ůplně na h...o.Atmany prodává v Praze síť obchodů Pet center v každém větším nákupním středisku(Tesco,Hypernova atd.)Pro mimopražské doporučuji stránky JK animals,kde najdete obchodní partnery ve vašem regionu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 13:34 Logan – cerpadlo
OK tak to akvarko je vysoky asi 60 cm. Sirka je cca 40 a hloubka taky cca 40cm. Vody tam muze bejt tak 65 litru. Delal jsem ho hlavne pro skalary, ale mam tam i jiny ryby, kterym vyska vodniho sloupce nejak nevadi. Filtr mam vnitrni AQUAEL FAN1 plus. Ten na sobe sice takovyto vzduchovani ma, ale kdyz na sebe houbicka nasaje nejakej ten bordek, tak uz to nema takovej tah a ten filtr uz ten vzduch pak nezvlada nasavat. Proto jsem koupil ten kompresorek, ale s tim se skoro neda zit, protoze rve a uz taky neutahne to co utahl driv a to ho mam asi pul roku. Proto jsem se rozhodl, ze musim poridit neco novyho a proto se ptam na to cerpadlo, zdali to bude lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 13:32 Muž [] – to Langosh
Naprosto souhlasím. Jen bych dodal, že některé filtrační houby jsou označeny jako "BIO". Ty jsou svou velmi porézní strukturou uspůsobeny k tomu, aby "uživily" daleko více denitrifikačních bakterií. Já používám houbu o rozměrech asi 40x20x15 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 11:37 Kača – filtr vs. čerpadlo
ok, děkuju:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 11:14 langosh – -
Zjednodušeně řečeno filtr už je komplet, přičemž k čerpadlu potřebujete ješte (nejlépe) polyuretanovou pěnu - viz třeba tady www.prag-info.cz/… - jen pro úplnnost - molitanova kostka se nasazuje zespod ;-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 10:59 Kača – čerpadlo
to 911: jaký je rozdíl mezi filtrem a čerpadlem, co se týká použití? co je lepší? Já měla vždycky filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 10:39 Muž [] – Kompresor
Logane, pokud chceš "radu k věci" měl bys uvést nějaké další přibližující informace "Mam akvarko asi 60 cm vysoke" sice něco málo napovídá, ale chtělo by to i délku a hloubku, nebo litráž. Ze vzduchovacích kompresorů mi největší službu odvedl Tetrtec AP200 měl by být "super silent" ale stejně je lepší jej zavěsit na zeď. Má dva vývody, které se dají nezávisle na sobě regulovat. V tuto chvíli používám vnitřní čerpadlo s velkou bio-houbou Power head 405 (dělají se i řady s jinými výkony) a jsem spokojený. Stíhá bezproblému odfiltrovat zbytky po Ocellatech a to krmím převážně krůtím, nebo hovězím srdcem. Mám ho už několik let a pořád jak nový, jen cena asi bude poněkud vyšší, bohužel si ji už nepamatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 10:11 Kača – filtr
já mám doma filtr, vnitřní, není to ten klasický pěnový, je tam v tom i vzduchování, ale to nepoužívám, protože to není dobré na kytičky. Já ale teďka nevím jak se jmenuje, ale kdyžtak ti to na zítra zjistím;) a hlavní je, že je tichoučký, můžeš regulovat výkon, příkon má 4 watty, takže o něm ani nevíš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 07:13 Logan – cerpadlo
Cerpadlo jsem nikdy neel, takze ani moc nevim o co se jedna a co to dela? Pochopil jsem, ze se to dává přímo do vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2006 22:19 Usine – kompresor
Jestli ti mohu něco doporučit tak si kup čerpadlo Je skoro nehlučné a stačí ho mít jenom ve filtru. Kompresor je hlučný a pokud chceš aby ti rostli rostliny o trochu lépe tak ho přestaň používat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2006 21:52 logan – kompresor
Jinak kaminek mam klasickej takovej ten malej valecek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2006 21:51 Logan – vzduchovaci kompresor
Prosim vas, jaky kompresor mi doporucite. Mam akvarko asi 60 cm vysoke a ten nynejsi kompresor mam na zemi. Mam ELITE 803 a ten posledni dobou nejak nestiha a hlavne je hrozne hlucnej. Poradi mi nekdo nejakej, tak do 500,- a kdyztak kde ho koupit. Jsem z Prahy. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 13:07 Ondra – motorek
no prave ze ted zrovna lecim krupicku a neda se to vydrzet rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 12:36 Heavyk1 – Ondrovi
Já spím v místnosti, kde mi hučí dvě taková čerpadla (800 a 801), filtr a do toho comp :-) Když čistím, užívám si ticha kolem, ale zvykla jsem si a už mi to ani nepřijde. Horší to bylo s papouškem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 09:32 vojta – motorek
a proč ho máš zapnutý,máš k tomu důvod,pokud neléčíš ryby a tudíž nezvedáš teplotu okolo 30c,nebo nemáš nové akva a chceš se rychleji zbavit zákalu nevidím důvod,proč vzduchovat,nebo máš umělý kytky a vzduchuješ pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 08:24 Ondra – vzduchovací motorek
Fotka k příspěvku Prosim vas, poradi mi nekdo nejaky vzduchovací motorek tak do 5 stovek? Mam ted sice jeden (Elite 803) ale ten strasne vrci a neda se u toho ani koukat na televizi. Diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2006 09:53 Muž [] – KSR
Pokud budeš prát molitanovej filtr tak ho vyper ve vodě odpuštěné z akva. Pořádně ho v ní vymačkej a to stačí. Vzduchovací motorek přitom ani vypínat nemusíš jelikož ten molitan jde stáhnout z té tyčky snadno. Co se týče výkonu molitanu tak ten je v poho pokud máš dostatečnou filtrační hmotu a k ní i motorek. To praní filtrační hmoty se týká všech druhů filtrů že by se měli prát ve vodě z akva protože chlor zabíjí stejně jako nečinnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2006 11:15 Lesánek – nevadi
Myslím že by to vadit nemělo (za chodu bys ho asi těžko prala), ale neměl by se prát v teplé vodě, protože ta teplá voda zničí ty bakterie. Ještě k tomu molitanu, ten funguje tak že ty bublinky uvnitř filtru vytvoří podtlak a tímpádem se k němu stahuje voda. Ale řekl bych že účinek asi moc velkej nebude, rozhodně bych si pořídil opravdovej filtr s vlastním motůrkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 18:15 KSR – Vadí-nevadí
Vadí,když ten molitanovej filtr třeba na hodinku jednou týdně vypnu,abych ho mohla vyprat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 10:21 Muž [] – molitan
Já používám obyčejné vzduchovací kamínky a molitanový filtr. Ten filtr čistí vodu a obsahuje (produkuje) bakterie prospěšné k vytvoření bio rovnováhy v akva. Zároveň funguje i částečně jako další zdroj vzduchování. Filtr pokud budeš mít jakýkoli se nevypíná z toho důvodu že pokud v něm přestane proudit okysličená voda tak ty hodné bakterie hynou a stávají se toxickými. Ptal jsi se zda je filtr nebytně nutný a já mohu z vlastní zkušenosti říct že spíš ano. Pokud ho navíc zkombinuješ s pískovcovým vzduchováním jenom to tvému akva prospěje. Ten filtr se dá schovat za rostlinky a není vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2006 15:30 Muž [] – max
no na tento kamen určitě ten nejsilnější,a v kombinaci s molitanovým fitrem oto silnější!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2006 13:57 Muž [] – molitan
Tím molitanem myslel asi molitanový filtr na vzduchovací motorek kdežto pískovec je jenom na provzdušnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2006 11:49 KAMEN – OK
nevadi ale kdybys mohl zjistil bys my to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2006 02:17 nigule – ? :-)
tak ten motorek, co mam ja, ma vykon 160l/hod. je urcen pro akvaria 80 - 160l. s tim molitanem sem nejak nepochopila, cs mel na mysli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 18:59 KAMEN – a molitan?
jak silnej by mnel byt asi ten motorek?a zevraj to necisti vodu? jako molitan tak jako teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 18:38 nigule – vzdkamen
ahoj, ja ho mam. myslim, ze se delja ruznych tvaru. ja mam uzkej podlouhlej, bublinky litaj nahoru v takovy "zaclone". kolik to stoji, nevim, ale ten kamen je normlane napojenej na hadicku a ta do moturku a facha to dobre :-) kolik to stoji ti nepovim, muj motorek je Rena Air 200, tak se muzes juknout na netu, kolik stoji. hadicka asi temer nic a ten kamen? :-))
jinak se muzes juknout, na nekterejch fotkach je to videt rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 13:56 Muž [] – pískovec
Pískovcové vzduchování se dá pořídit cca od 200kč. Je to opravdu pěkné ale je na ně potřeba také trochu silnější vzduchovací motorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2006 14:23 KAMEN – vzduchovací kameny
Caute lidickove nevite nahodou kolik stoji vzduchovaci piskovcove kamene a ako sa to dava do akvarka?som zacatecnik a chtel bych si to poridit lebo je to hezsi jak normalnej filtr diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 15:50 PeThan Re: FFranta
No pokud je akvárium dostatečně osázené tak vzduchování není nutné a nebo stačí pár hodin denně. Také záleží na ploše vodní hladiny, protože to je plocha kterou se dostává kyslík s okolí do vody a čím věčí je plocha vodní hladiny tím více kyslíku se do vody dostane. Pokud ti nevadí zvuk motorku, tak můžeš vzduchovat i nonstop, ale myslím že vzduchovat se světlem bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 15:50 FFranta – 60 l
Cau. Hledal jsem na Internetu a moc jsem nikde nenasel, jak je to se vzduchovanim. Mam 60 litru akvarium, asi 15 rybek (jen pavi ocka a platy), nejaky ty (chradnouci) rostlinky. Mam vzduchovat zaroven se svetlem, non-stop, nebo jen par hodin denne? Jak to s tim je? Dik.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [38]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1851