Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:27 Muž Landvir [57]
Jak to tak tady čtu tak se na to vykašlu. Já celý rok co jsem akvaristou taky jen čeřím hladinu a bohatě to stačí. Přemýšlel jsem nad tím jen kvůli estetické stránce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:20 Muž arnošt [37] - Rostliny
spíš bych taky nevzduchoval - stačí mít dostatek kytiček a těm naopak vzduchování moc neprospívá, protože vytlačuje z vody co2, který rostlinky potřebují k životu... pokud ale nechceš džungli, tak hurá do vzduchování... lipové dřívko je fajn, ale já mám odzkoušenou jinou věc - vzduchovací opona - na zaškrcování hadičky to reaguje velmi ochotně - koupíš škrtítko za 10 kaček - kratší opona stojí kolem 50 korun a je to hodně efektní, když ti nejde vzduch jen z jednoho místa, ale třeba z celé zadní stěny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:18 Muž Yirka [9126] – Re: TomášB
Na nesouhlasení máš pochopitelně právo, ale věř mi, že pokud se rybky udusily tak to asi nebylo vzduchováním, spíš nebyla splněna některá z mnou uvedených podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:16 Muž kristian [80] – Re: TomášB
Rozstrikovaci rampa dostatecne rozviri hladinu, a tim okyslici. Taktez jsem drive vzduchoval, ale je to dost hlucne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:12 Muž Landvir [57]
zkusim to drivko dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:12 Muž TomášB [12] – Re: Yirka
s tím bych nesouhlasil, kolikrát se mě ryby udusili z nedostatku vzduchování, snad není problém za pár stovek koupit do nádrže aspon nejlevnější a nejoblíbenejší vzduchovací motorek ELITE. Například 799
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:55 Usine – Re: Landvir
Zkus bublat přes lipové dřívko bubliny jsou daleko jemnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:52 Vak. – Re: Landvir
Ja vzduchovanie nepoužívam,pretože chovám ryby,ktoré ho nepotrebujú ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:33 Muž Yirka [9126] – Re: Landvir
U zavedené nádrže není vzduchování potřeba, potřebný obsah kyslíku zajistí rostliny a pohyb vody od filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:22 Muž Landvir [57] – Poraďte prosím se vzduchováním
Zdravím všechny akvaristy, kteří čtou tohle fórum. Potřeboval bych poradit od zkušenějších, jak mám zmenšit množství bublinek vycházejících z kompresorku. Zkoušel jsem vzduchovací kámen ale je to pořád dost bublinek pak jsem zkoušel různě zaškrtit hadičku, ale také bez výsledku.
Nic jinýho mě nenapadá. Snažím se o to aby tam šla třeba jen 2 nebo 3 bublinky zasebou a nevím jestli na to něco existuje. Předem moc díky za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 14:55 Muž Dixon [13] - Sumci
ja ho mam.. palec je tak tichy ze ani neviem ze ide :-)doporucujem, ten servis neviem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 14:52 Muž agent007 [47]
Chci koupit Rena motorek, ale odrazovali mě v obchodě se špatným servisem v ČR. Máte zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:58 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: terča
Jak už bylo řečeno, v takovém případě není třeba vzduchovat (dokonce to není dobré).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:18 terča – vzduchování
Ahoj všichni,prosím jak je to teda s tím vzduchováním?mám akvárko 60litrů,v něm po páru tetry,ancistrusy,paví očka(těch mám 6),molly a pancéřníčky.a taky samozřějmě rostlinky,jak často teda vzsuchovat a je to vůbec potřeba?předem mooooc díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 08:37 Muž vena [52]
ten eheim tichý je, tenhle model mám ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 01:44 carmelo – Re: TomášB
Já mám Atman a vadí mi to, že je hlučný. Proto chci něco tichého a ptám se na te Eheim. Píšeš, že elite jsou hlučný..... to právě nepotřebuju hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 01:08 Muž TomášB [12]
mám dobrou skušenost s elite 799 (mám 4kusy),elite 800 (1kus), a 802 (1kus) , sou super jen jsou moc hlučné i když vysí ve vzduchu
jinak mám ještě další 2ks 799 ale ty taky nevzduchují ani po vyměně membrany, jako u horáce, co je stím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 00:35 carmelo – máte někdo zkušenost s tímto motorkem

Kompresor EHEIM Air 3702

tichý vzduchovací motorek se dvěma vývody, 2x100l/h, integrovaná regulace
Všechny typy vzduchovacích motorků Eheim jsou dodávány včetně vzduchovací hadice a nastavitelného vzduchovacího kamínku Eheim.

www.vltava2000.cz/…

Jde mi o to zda je opravdu tichý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 18:14 Muž vena [52]
párkrát ? já to luštil 5 minut smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 18:04 Muž vhisky [45] – Re: vena
jé tak hned nebuř ne? jsem ještě rozjetej z vánoc tak sem se párkrát překlikl smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:58 Muž vena [52]
co tahle psát česky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:56 Muž vhisky [45]
:-) tak oj, snad ho lae někdy ještě budem potřebovat, bay tonebyly zbytečně vyhozený peníze :) děkujem za rady:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 13:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vhisky
Ten závěsný filtr by měl prokysličení vody bez problémů zajistit. Vzduchovat netřeba. Schovejte si vzduchovací motorek na horší časy - v létě může teplota vody vystoupat k hodnotám, kdy by filtr nemusel stíhat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 10:26 Muž vhisky [45]
Fotka k příspěvku v noci to nejde protže je hlučnej a v té samé místnosti se spí :-) je to koupený na takový oživení akvárka a na provzdušnení vody.. filtr máme závěsnej a ten tu vodu nijak nečeří. tak já nvm no.. bude vadit moc když to vzduchovaní pojede? buble to jen tak jak je to na fotce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 09:51 Usine – Re: vhisky
V normálním akváriu je vzduchování zbytečné a většina akvaristů ho má jen proto, že se jim to líbí. Používá se většinou tam, kde je ryb mnoho a to ale 24 hodin denně. Ty ho máš zapnutý jen přes den, ale když už by to mělo mít nějaký smysl, tak je to přesně obráceně a to v noci, kdy i rostliny spotřebovávají kyslík. Pro rostliny to není nic dobrého.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 09:17 Muž vhisky [45] – Dotaz ohledně CO2 ve vodě
Jěště bych se chtěl zeptat jestli vzducování nevyžene většinu CO2, vzduchujeme jen lehce ryb máme celkem 11 v 44litrech nvm jestli se rostlinám bude dařit, jinak vzduchováníjede 12hodin deně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 00:36 Muž vhisky [45] – Re: ampik
jj já to pochopil :) jen jsme improvizovali, princip je stejnej a funguje ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 22:38 Muž ampik [2] - Rostliny – pro nechapave
Fotka k příspěvku tady to je namalovane. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 19:57 Muž vhisky [45] – Re: Sid
Fotka k příspěvku zatím jsme to udělali provizorně pomocí malýho ventilu viz foto :) a dík za radu, určo kouknem do akvaristiky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vhisky
Přes "téčko" a škrtítko odpouštějte část vzduchu "bokem". Motorek to určitě ocení. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:13 Muž vhisky [45] – nespálí se motorek?
Zdravím, přišktili jsme hadičku vzduchovacího motorku a ten se zahřívá.. nestane se mu nic, když bude proudit míň vzduchu? nechceme právě nic extra silnýho, obří hromada bublin nevypadá dobře a na rybky je to moc agresivní. :-) předem díkes za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 12:59 Láďa – Re: Horác
Zdravím, sice asi s křížkem po funuse, ale ty ventilky si již léta vystřihuji z gumových rukavic (těch na úklid) manikurovými nužtičkami. vydrží asi rok. Mám dvě elite 803 asi deset let a v pohode, jednu MAXIMU - tam jsou ventilky kulaté ale taky z rukavic, jo a pojistka u MAXIMY perfektní z stažené bužírky z kablíku. Jsme přece Češi - urob si sám. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 20:50 Muž chicko [124] – Re: starosta
neřekl jsem podle otravy, ale podle testů, což znamená že vzorec je opravdu jen orientační, ale zase nesahá do extrémů(otrava) a podle testů si počet bublinek už upravíte snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:53 starosta – Re: ghostik
Koukal, proto jsem vyrazil na dřevo a odhadem jsem výdrž tipoval tak na dva roky :-) .
Jinak ten selský rozum, byla nadsázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 11:48 Muž ghostik [81] – Re: starosta
Bublinky cik cak ?
Koukal jsi na cenu tohoto reaktoru ?
Za to budu mit plny kufr lipovych drivek :o))))))
Mam na 200L AQ lahev CO2 1.5kg a bubla uz pul roku prez lipove drivko, kdybych dal 6kg tak ji budu menit jednou za 8 let :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 09:12 starosta
chicko napsalc: . Jinak pro výpočet používám objem děleno 10(takže u 100 litrů je to deset bublinak za minutu) a podle testů mi to vychází akorát(bublinky počítam ale až u dna nádrže a reguluju jehlákem
To by mi pak vycházalo třicet bublinek?
Podle selského rozumu, dodávat CO2 a až se projeví příznaky otravy tak ubrat.

Tak že počítadlo bublinek a vhodný reaktor (jaký). Líbil se mi plastový, placatý, jak v něm běhají bublinky cik cak (nevím výrobce) a nebo skleněná baňka Dennerle.
UT na 2° už mám dlouho a PH se drží asi na 7,5 - 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:19 Usine – Re: starosta
Jak jsem napsal ten vzoreček je na to, aby jsi se měl čeho chytit a vědět kde začít. Skutečnost může být podstatně jiná. Rozpuštění pomocí lipového dřívka nebo cigaretového filtru bych předpokládal u burčáku a ne u lahve. Způsobů jak efektivně rozpouštět CO2 je hodně, ale tyto mezi ně nepatří. Na čidlo se vykašli je to ptákovina. Pokud chceš laškovat z CO2 a ještě při tvé minimální UT potřebuješ dobrý test na UT a PH (nejlépe Elektronický PHMetr) Připrav se na to že budeš muset používat sodu a zvednou UT aspoň na 4 dkH jinak se ti může stát že ti při dobře prosperujících rostlinách PH začne papat dolů.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 20:53 Muž chicko [124]
vím, že to není přímo k tématu, ale mě se hodně osvědčil cigaretový filtr(ten na cigarety "slim"-tenké), je k dostání v každe trafice a 120Ks stojí do 20Kč. Měním ho jednou za měsíc,ale zato děá krásné mini bublinky - pro Co2 amatera super palec . Jinak pro výpočet používám objem děleno 10(takže u 100 litrů je to deset bublinak za minutu) a podle testů mi to vychází akorát(bublinky počítam ale až u dna nádrže a reguluju jehlákem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:43 starosta – Re: vaclav
Je třeba počítat bublinky když je čidlo zelené a to by mělo značit ideální množství CO2? Podle toho vzorce mi vyšlo dvanáct bublinek za minutu což se musím přiznat mi příjde málo. DkH 2°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 19:07 Usine – Re: starosta
Pokud máš lahev tak tento způsob rozpouštění není moc efektivní. První co bych ti doporučil je udělat si počítadlo bublinek, aby jsi měl přehled kolik toho do akvária pustit a neotrávit ryby.
Je jen orientační.
počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 18:27 starosta – Re: vaclav
Mám šestikilový hasičák, čidlo už začíná modrat, tak snad dobrý. Díky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 14:07 Usine – Re: starosta
Záleží jak akva vypadá kolik má rostlin a ryb a jestli máš burčák nebo lahev. V dobře zarostlém akva s inertním dnem by to, ale neměl být problém. Chce to jen ze začátku drobet hlídat PH + UT
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 13:54 starosta
Mám také lipovou větvičku šikmo seříznutou, přes redukce z brček napojenou na hadičku. Pouštím za světla a po instalování vnitřního čidla (Rataj)jsem zjistil malé množství CO2. Můžu nechat bublat i v noci? Společenské akvárium, 330 litrů, Fluval 3 naplněný biomolitanem, vyustění vody husí krk s dírkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 10:04 Joecz – RESUN LP 40
Máte někdo zkušenosti s RESUN LP 40
nebo znáte nějaký lepší v podobném výkonu i ceně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 21:11 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: Yirka
presně! ja mám rád bublinky v akva, ale na co moturek? ja "vzduchuji" co2 tomu hluku se nevyhneš, ale mě spívá jen co2 v odchovném akva. zpívaji u mě jen ty co "vyrábí" jemné bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:53 Muž Yirka [9126]
Dobře zavedená a zarostlá nádrž žádné vzduchování nepotřebuje, jedná se spíš o vizuální efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:10 NNNTomas
"lipové" dřívko tolik neřve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:21 Muž PentueR [256] – Re: švíco
To byl jen malý úlet ;-) Maximálně bys docílil efektu vzduchového děla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:03 R Muž Silent [5949] – Re: švíco
Předpokládám, že PentueR to myslel ironicky. Ty jsi to vzal jako vážně míněnou radu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:46 švíco
Tím předpokládám zalepím většinu pórů..... a snížím počet bublinek, což můžu udělat škrtítkem. Nebo to má opravdu nějaký zázračný efekt?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1301