Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:26 Eva
Dík ale návod u toho je pouze co se týče zapojení filtru nic o vzduchování.Hadičky ale mám koupené s filrem fakt nevim co mám dělat.Eva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:21 Aja
Určitě je u toho návod. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:18 Eva – vzduchovací kámen
Vážení,
nemohu zapojit do atman at f302 vzduchový kámen,u filtru je vzduchová hadička ale nevím kam jí zapojit.Děkuji Eva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:27 Sebastian
men sa jedna hlavne o to okusavanie rastlin a potom o ten kyslik, ale to uz je vyriesene... :-D moze to byt sposobene aj tie rastliny ze nedavam im ziadnu rastlinnu potravu? ja mam len granule... a potom take tabletky co som daval ancistrusom ale tie uz nemam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:25 Sebastian
skalara mam len jedneho a zatial maleho.. no maleho.. 4cm.. a tie ostatne mam tiez max. 4-5cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:23 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No já myslím, že na 55 litrů je jich moc. Třeba skaláry....nevím kolik jich tam máš, ale z toho výčtu jsou minimálně dvě. Nehledě na to, že se do 55 itrů vůbec nehodí, tak počítej zhruba 12 litrů na jednu podle velikosti v dospělosti. ´Když přidáš dva čichavce tak je objem pryč.....když si přečteš všechny odkazy tak nebude třeba dále vysvětlovat. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:20 Sebastian
a poziadavku optimalny pocet ryb splnam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:15 Sebastian
preco je problem ze mam tie ryby? ved oni mozu byt spolu navzajom, mne teda nerobia ziadne utoky na seba, celkom v pohode sa znasaju... to je akoze ten problem ze preco mam obzrate rastliny? ze je tam tak vela druhov ryb? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:12 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Aha a tohle všechno?...cituji: mam black molly, gold molly, skalare, mecune, platy, guramy, tetry a kolizy....v tom je asi ten problém

Tak v tom případě tady je rada č.1

rybicky.net/rady/optimalni-pocet-ryb-ve-sladkovodnim-akvariu

Rada č.2

rybicky.net/rady/

...myslím, že se tam dočteš úplně všechno co je potřeba. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:08 Sebastian
a mozno ze sa mi nedari tym rastlinam prave kvoli tomu kyslik, ked oni potrebuju pre dobry "zivot" CO2 :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:07 Sebastian
aqua ma 55 l a je tam asi 16-17 ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:06 Sidonius
Hanz: Prilisne okysliceni vody, vyhani z vody pric CO2
Myslíte asi přílišný pohyb vody, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:02 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Jak je velké to akvárko a kolik je tam rybiček? Možná jestli jich tam nebude moc, když už za půl hoďky byli na hladině :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:57 Sebastian
diky moc za tie rady odstavil som kyslik a za polhodinku boli vsetky ryby na hladine takze mi doslo ze asi im to tam chyba... ja tam tych rastlin totiz nemam moc lebo vsetky mi doslova obzrali zostali mi len korienky... neviem preco musim kupit nove...dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:57 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Záleží na spoustě faktorů: pokud je dostatečné množství prosperujících rostlin, tak ty "k okysličení" stačí. Důležité je nepřerybněné akvárko. Pokud funguje vnitřní filtrace, tak bych tam zvlášť kamínek nedávala. Pokud je filtr namířen na hladinu, tak to samo funguje, jako provzdušnění...stačí rozpohybovat hladinu...ale i to je u zarostlého akvária zbytečné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:56 Muž hanz [27]
Jeste neco bych chtel pridat...
Prilisne okysliceni vody,vyhani z vody pric CO2,ktery je nezbytne pro dobry rust rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:53 Muž Hanacius [14] - Tanganika
pokud mas akvarium dostatečně osázené rostlinami tak je vzduchovani celkem zbytečné...Sám vzduchování pomocí motorku a kamene nepoužívám, přijde mi že to zbytečně víří bordel ze štěrku ale toť každého věc...Pokud tě večer ruší bublání tak zkus nasměrovat výpust filtru (pokud to jde) směrem k hladině aby ji proud z filtru čeřil...To jako okysličování vody bezpečně stačí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:50 Muž hanz [27]
Pokud se ryby nebudou drzet u hladiny az to vzduchovani odstavis,tak mas vyhrano... :-)
Ja take neprovzdusnuji akvarko,me na to staci rostlinky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:48 Sebastian – Okyslicovanie
ahojte vsetci, chcel by som vas poprosit o radu... je dolezite aby bolo v akvariu okyslicovanie? myslim tak ze vo vzduchu mam hadicku kt. mi vhana dovnutra aqua kyslik a robi to bublinky... no a dost ma to vyrusuje.. ci nestaci len filter,kt. je vovnutri a prebieha tam stale kolobeh vody.. mam black molly, gold molly, skalare, mecune, platy, guramy, tetry a kolizy... dakujeeeeeem dufam ze to chapete z toho :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:46 Muž Nik [191]
mám Atman AT3500 a je velice tichý.
Elite 799 je už hlučnější.
Unistar AIR 2000-3 je docela řvavý i když jede na nejnižší výkon.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:14 Muž Přéma [23] - Amerika
Taky mám ten Tetratec :-) APS 400 a je naprosto tichý,čím víc ho škrtím,tím je tišší...... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:07 Šarulka
pár korun :)
díky už jsem to taky zjistila :-)
koukala jsem že ten váš kompresor má něco jako nožky - proto je taky možná tišší :-)
už jsem si ho dala předběžně v mém oblíbeném intern.obchodě do košíku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:55 Muž isamik [180]
Mam dva elite 801, jeden tichej a druhej nic moc, musel jsem si hrat dobu se sroubkama ktere drzi 2 casti krytu u sebe abych ho ztisil. Nyni jeste zkousim Sera air 275R s regulaci a na nejtissi je to docela v pohode, na nejvetsi vykon celkem hluci, proto ho mam s supluku pod akva polozenej na kousku biomolitanu :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:48 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
pár korun :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:45 Šarulka
My máme Tetratec Kompresor APS 100...je úplně v pohodě, přřed ním jsme měli Elite a ten řval, ale určitě se najde někdo kdo bude mít opačný názor :)

Mně právě také Elit řval rozzureny
S tím zpětným ventilem jsem to nevěděla,kolik tak stojí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:44 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
My máme Tetratec Kompresor APS 100...je úplně v pohodě, přřed ním jsme měli Elite a ten řval, ale určitě se najde někdo kdo bude mít opačný názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:40 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
můžeš ho mít i pod hladinou...stačí zpětný ventil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:38 Muž filipsi [1295]
sera air 100 (muj) je mnohem hlucnejsi naopak, kdyz se neskrti (tim nechci rict prehanet s vykonem). Silenta byl kdyz se skrtil. Zalezi na konstrukci, asi.
Co se tyka hlucnosti, pry dobre jsou rena air. Kdyz je pod hladinou, je dulezity zpetny ventil na hadicce, aby akva kdyz nejede nevyteklo hadickou.

Edit podruhe - Gosici to stihli pred mym prvnim editem - zpetny ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:37 Šarulka
osobně mám max výkon pro malé akva mám tam aquael 300 a hlučnej je a bude protože je to membránovej strojek kterej vybrací rozkmitává vzduch kolem a to my slišíme je dobré ho zavřít do pevné dřevěné krabice a tu do papírové pak neni slyšet a nebo dát stínění desku výhoda je že se jen minimálně vlnění šíří odrazem čehož se dá využít

když se dívám na obrázek - kde ho máš umístěný? (četla jsem totiž na návodu,že by měl být nad hladinou akvária)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:33 Aiven – moje zkušenosti
Fotka k příspěvku osobně mám max výkon pro malé akva mám tam aquael 300 a hlučnej je a bude protože je to membránovej strojek kterej vybrací rozkmitává vzduch kolem a to my slišíme je dobré ho zavřít do pevné dřevěné krabice a tu do papírové pak neni slyšet a nebo dát stínění desku výhoda je že se jen minimálně vlnění šíří odrazem čehož se dá využít
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:31 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
hmm s tím zavřením do krabice, byť vystlané molitanem, bych si dala pozor na přehřátí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:25 Šarulka
Konkrétní značku neřeknu. Ale protože mě samotného trápí hlučnost vzduchování přidám pár rad:

1) Nepřehánět výkon. no Čím víc se pak musí škrtit tím víc hučí. :-O
2) Koupit dlouhé hadice - já mám vzduchování k akva z ložnice do obýváku protažené skrz zeď. ;-)
3) Strojky mám zavřené v krabici vycpané molitanem. :)


S tím výkonem to mě nenapadlo - díky ;-)
No moc se mi nechce v obýváku tahat hadičky po zdech (máme i kabely od repráku pod lištami) ne
Ten molitan je taky fajn nápad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:04 Muž bigboban [19] – Tiché
Konkrétní značku neřeknu. Ale protože mě samotného trápí hlučnost vzduchování přidám pár rad:

1) Nepřehánět výkon. no Čím víc se pak musí škrtit tím víc hučí. :-O
2) Koupit dlouhé hadice - já mám vzduchování k akva z ložnice do obýváku protažené skrz zeď. ;-)
3) Strojky mám zavřené v krabici vycpané molitanem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 11:53 Šarulka – Vzduchování
Chtěla bych do akvárka vzduchování,poradíte mi někdo,jaké "čerpadlo" mám koupit?Pro mě je důležité,aby bylo co nejtišší!!!!!Děkuju :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:55 Muž bigboban [19] – Kámen
Náhodou jsem narazil na skvělé vzduchovací kameny - pískovec asi 4x4x10 cm, vstup dobře zalepený. Dělá to naprosto dokonale jemné bublinky! potlesk palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 14:24 Rybář – Jo
Co dělníci ? Už je vidím jak přemejšlej co dát do chleba o svačině potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 20:30 Žena Dinamit [68]
A nevyžaduje ta rekonstrukce odstranění nábytku? Už mám v hlavě představu, jak chudáci rybky stojej uprostřed místnosti zakrytý igelitem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 14:05 Laďa
Loni touto dobou jsem stál před podobným problémem.E-on se rozhodl v naší obci rekonstruovat přívod VN.Elektrika nešla denně od 7:00 do 17:00 celý týden.Zrovna v té době jsem měl ve třech nádržích čerstvě vykulený potěr Akar hnědých ,zelených a krunýřovců.Vyřešil jsem to zapůjčením velké UPS,kterou jsem připojil na dvě 210 Ah baterie z Tatry.Jelo na to 5 externích filtrů a 5 topení na 5ti nádržích,největší 300 l a vzduchování.Osvětlení jsem vypnul,respektive vyplo samo,když vypnuli síť.Naštěstí to všechny ryby přežily.Nikde jsem se nedočetl,jak velké je akvárium a jaký máš filtr.Pokud máš externí,je ho potřeba pro tak dlouhou dobu nečinnosti vyřadit,protože v něm uhynou všechny bakterie a ty po zapnutí filtru spolehlivě otráví vodu.Pokud máš nějakého známého kolegu akvaristu a je to technicky možné,tak bych dal na dobu dovolené ryby k němu.To je nejjistější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 11:31 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Marfi nevím nevím ,ale osobně bych asi nenechal žádnou firmu u sebe doma bez dozoru. To je každého věc. Tak pokud tam bude nějaký známy myslím, že tu trochu vody z akva vypustí. Jak už ale psali jiní pokud akva není přerybněné nic se nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 11:05 Muž georged [44] - Živorodky
Bez tak to budou Ukrajinci hmm a bude to na způsob: Hej Voloďo, tam jě nějaká nádrž s živejma rybama :-P , to je asi pro nás smich . Jsou nějaké malé :-O To neva sardinky mám taky rád hmm .Jak je vyndáme ? :-( Strčíme tam tu prodlužku a ony vyplavou sami palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 10:47 Muž Nik [191]
smich smich smich sem si to jen představil, jak si tam očápe ruce od malty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 09:48 Žena Marfi [10] – to nik
jak znám zedníky, tak hoděj rybičkám půlku chleba a budou si k nim chodit umejvat ruce až rozmontujou koupelnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 09:16 Muž Nik [191] – to Marfi
No ale u toho nepočítáš, že mezi těmi zedníky může být taky zapálený akvarista :-D , který to všechno udělá dobře a ještě rád palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 07:54 Žena Marfi [10]
Jak to tak čtu, tak vím jistě že bych nechtěla být zedník skoro u nikoho ze zdejších přispěvovatelů - fouknout brčkem, odskočit si z rekonstrukce kuchyně a měnit vodu v akváriu, koukat jeslti venku neprší, abych rychle zazvonila u sousedů.. hele to je síla.
A navíc píše malond že bude elektrika "vypnutá většinu času".. to znamená co? každý den tři hodiny? nebo první tři dny? Umíte si někdo představit, že jdete jako objednaná firma přestavovat byt a přeskakujete akvárium, nejlépe i prodlužku a ještě koukáte, jeslti rybičky nemají hlad? fíííha. smich smich Ještě že nejsem zedník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 21:36 KORY – auto baterka
shop.miga.cz/… :-D tudle vecicku pripojit na auto baterku aje to na buh vi jak dlouho :-) ahoj :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 20:13 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Souhlasím s Horácem a rufusem,ale pokud bude někdo kdo ti vymění třetinu vody 1x za 2-3 dny tak taky v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 09:47 Muž Horác [3942]
Souhlasím s rufusem ... pokud akvárium NENÍ přerybněné, tak se těch deset dní nemusí vůbec řešit ... a pokud JE přerybněné, tak říkám "komu není rady, tomu není pomoci" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 07:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
A co motorek na auto baterku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 00:52 rufus
Ak máš správne nastavené akva ( ekolólgiu)tak si to jeho obyvatelia ani nevšimnú že si preč. Aspoň uvidíš v akom stave máš akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 22:04 Muž filipsi [1295] – ups?
A proc ne, proc by nemela u vzduchovani vydrzet 10 dni? Pripadne nakombinovat se spinacima hodinama, aby alespon v noci jelo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1551