Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:29 Žena Eliška [38] – Re: Andynka
To je to, co udělat nemůžu, protože bych ho musela mít až u stropu smich A stejně bych neměla jistotu, že tam ty moje chlupatý bestie nevyskočí smich
Asi se na nějaké řešení zatím vykašlu, stejně budu pořizovat nové akvárko (192l) a tam už bude nějaký pořádný vnější filtr.
Koukala jsem, že jsi z Litvínova. Já jsem z Mostu, tak bychom se mohly třeba někdy sejít a pokecat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:18 Andynka – Re: Eliška
Já ho mám připevněný na zdi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:16 Žena Eliška [38]
Dala jsem tam flauš, dokonce nadvakrát přeložený, trochu to pomohlo, ale ne úplně. Problém je, že ho musím mít ve skříňce na poličce, která tam není úplně napevno. Myslím, že to rezonuje kvůli tomu. Odjinud ho kočky shodí. Možná zkusim jinej hadr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:12 Muž chicko [124] – Re: Eliška
mne pomohlo motorek podložit kusem hadru(pozor na ucpání vzduchového filtru) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:07 Žena Eliška [38]
Ahoj. Já mám ten samý motůrek na stejně velké akvárko. Bohatě stačí. Jen mi vadí, že je trošku hlučnější než starý, co jsem měla původně. Ale to může být i tím, kde ho mám umístěný. Zatím se mi nepodařilo vymyslet, kam jinam bych ho dala, hlavně kvůli kočkám, aby ho neshodily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:44 Andynka – Re: Jurasek
Uf.. tak to jsem ráda :) Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:42 Muž Jurasek [137] – Re: Andynka
Blbost ne. Jen tam jsou dva údaje. Doporučená velikost nádrže (těch 50 litrů) a výkon za hodinu (90). Stačit to určitě bude. Mám Atmana, který má 120 l/h a poháním s ním dva malé filtry a utáhne to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:39 Andynka – Re: Jurasek
Ehm .. ano, asi jsem ted napsala blbost že? Já se v tomhle moc nevyznám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:37 Muž Jurasek [137] – Re: Andynka
Není těch 90 litrů výkon za hodinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Andynka
Já bych ho tam dal ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:32 Andynka – Jsem v koncích
Ahoj ... zakládám nové akvárko 84l a ted na své 15l používám vzduchování elite 800. Na jeho krabičce je napsáno, že je pouze do 50l, ale na internetu píšou do 90l. Je to rozmezí 40l což mi příjde dost. Takže se ptám, čemu by jste věřili vy?
Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 08:27 petr adam
Sprachys napsal: nebo se da koupit piskovcovej ale nevim jaky dela bubliny ten ale predpokladam ze taky jemny ;-) jinak jsem zkousel to lipovy drivko a dobry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 08:25 petr adam
:) :hojjjjjjjjjjkp: hop hop hop hop hop Sprachys napsal: nebo se da koupit piskovcovej ale nevim jaky dela bubliny ten ale predpokladam ze taky jemny ;-) jinak jsem zkousel to lipovy drivko a dobry ;-)asijo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:53 houbeless
isamik napsal: Oxy boost sem taky chvili mel a teda delal strasny hluk, nedalo se u toho vydrzet :-D. Od te doby nikdy vic . . .
za chvili ho zkusim jit vratit. tak jsem zvedavej jestli ho vezmou.
To prece nejde - je naprosto nepouzitelnej. A jeste kdyz vezmu frekvenci toho hluku - celkem nizka - to by se z toho clovek casem mohl zblaznit rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:45 Muž isamik [180] – Re: houbeless
Oxy boost sem taky chvili mel a teda delal strasny hluk, nedalo se u toho vydrzet :-D. Od te doby nikdy vic . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:05 Duny
ja mám ATMAN At-A3500 a je tiež dosť hlučný ale vyriešil som to takto: dal som pod neho obyčajnú podložku ktorá sa dáva pod stoličku a teraz je úplne tichý počujem iba ked ho pustím silnejšie a idú bubliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:39 kastanek
ja mam obycejny motorek, CHAMPION, ten nejvetsi, stal me 550 slovenskych a je tichunky, s regulaci vykonu, maximalni spokojenost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:32 Lorsson
a co tenhle? levnaakvaristika.cz/…

nemam s nim ale zkusenost :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:07 houbeless
vcera jsem koupil OxyBoost AP100 a je to hruza. Pisou na nem 2 roky garance. Asi maji na mysli garanci hluku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:57 Muž NIKO [527] – Re: Evelinka
Za zkoušku spíš stojí, co doporučuje Isamik - ubrat rybky. Prospějete jim i sobě víc, než pořízením samostatného vzduchování. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:57 Muž isamik [180] – Re: Evelinka
Co se zeptat v akvaristice? Dat inzerat, nabidnout zdarma... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:51 Evelinka – Re: isamik
Nevím jak- přeci je nespláchnu... Známí mají jen pidiakvárka (cca 10-12l) a mají tam ryb jak máku, takže jim nechci přidávat. te´d tam mám 2ancíky (malinké asi 3cm), 11 neonek, 4 parmičky duhové, 2 Black Molly a 7 oček (z těch bych si nejraději nechala jen pár- ale nevím co se "zbytkem"- dostala jsem je)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:47 Muž isamik [180] – Re: Evelinka
Neni lepsi ubrat na rybach hmm ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:44 Evelinka – Re: NIKO
jenže já jsem zjistila, že mi ryby skutečně plavou skoro pořád u hladiny a "lapají po dechu", rostlinky v akváriu sice mám, ale rybiček mám opravdu moc a proto jim asi okysličení z rostlinek nestačí. navíc nejsem si jistá, jestli mi filtr dostatečně okysličí vodu, když vydá proud vody, který sotva pohne lístky jemných rostlinek okolo...

koupím ten nejlevnější, nebudu ho mít zaplý nonstop. za zkoušku mi těch cca 150,- stojí, snad se bude rybkám lépe dýchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:36 Muž NIKO [527] – Re: Evelinka
...Já nestojím mermomocí o bublinky, jde mi o to, jestli to ryby nepotřebují, pokud ne, budu jen ráda, že mám po starostech a nemusím nic shánět...
Ti zkušenější vám opakovaně vysvětlovali, že pořizovat k filtru samostatné vzduchování není nutné. Filtrace sama o sobě je schopna dostatečně vodu kyslíkem zásobit. Potud byla vaše reakce odpovídající.
Pak přišel zlom a tohle:
Tak jsem pevně rozhodnuta, že si vzduchování pořídím...
Škoda peněz... :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:06 Muž isamik [180] – Re: fantasta
Diky za doplneni na ten sem zapomnel, je-li vzduchovaci motorek umisten pod akvariem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:53 R Muž Silent [5949] – Re: Evelinka
Nezapomeň ještě na zpětný ventil. Ten zabrání tomu, aby se při výpadku proudu nasála voda do motorku. Ten by potom mohl zkratovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:45 Muž isamik [180] – Re: Evelinka
Vzduchovaci hadicky maji stejny prumer, jen se lisi v materiau a tim cenou. Stejne tak vzduchovaci motorky. Dalo by si rici, ze s cenou motorku klesa jeho hlucnost. A na druhem konci nez je vzduchovaci motorek je vzduchovaci kaminek, ruzneho vzhedu a velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:42 Evelinka
Tak jsem pevně rozhodnuta, že si vzduchování pořdm, mám jen "začátečnický dotaz" : co všechno vlastně musím koupit? vzduch. motorek, hadičku? (a jakou?) a nějáký ten vzduchovací kamínek na konec? ještě něco? a ty hadičky mají všechny stejný průměr? a pasuje každá na každý motorek a na každý vzduch. kamínek????

u nás ve zverimexu stojí nejlevnější motorek 120kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 09:58 Osel
vrátím se k tomu motorku: Já sem si kupoval vzudchovací motorek tady v Blansku.Majou tam na výběr bud'to za 150-250 Kč nebo nějak tak ted' si nevzpomenu dlouho jsem tam nebyl.Pak jsem se rozhodl,že si koupím ten za 250 Kč protože ten za 150kč nevzduchoval tak jak ten za 250 kč smich tak jsem si ho koupil ten za 250 kč a k tomu podle potřeby si vzal 2m dlouhou vzduch. hadičku a k tomu sem si potom o 3 dny pozdějc jel do brna do OBI koupit vzduch kamínky.Já to dělám tak že tu hadičku zahrabu pod písek a vyveduju z akva až nekde v rohu... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 09:47 Muž lubosov [0] – Re:
1. Nechcem sa tu s niekým hádať, nato tieto stránky neslúžia. 2. ten filter má najslabší výkon, ktorý je dostupný na trhu a hlavne najlacnejší,lahko použitelný atď. 3. "Honič vody vs roducha" - v morských akváriách sa používa prevažne "honič vody", aby sa imitoval vodný príboj a stal sa asi zázrak - s roduchou problémy nemajú coze
Rast rias a nie len roduchy ovplyvňuje celý rad faktorov a preto si prečítaj literatúru a potom rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 15:38 Anonym
lubosov napsal: No comment, snád len toľko - prečítaj si poriadne nejakú publikáciu o akvaristike a hlavne riasach a potom strielaj rozzureny

Tak podivej, pokud nekomu doporucis honic vody - ideal na ruduchu - a pak poucujes kdo by si mel precist neco o akvaristice - tak to je ponekud usmevne :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 15:34 Muž DrSova [28] - Rostliny
re lubosov: Bohuzel nepresvedcil ste me.
vzduchovací motorček, hadičku, vzd. kameň, spätný ventil a prebúrať celé agua, aby to tam umiestnila. proc prebúrať???? Hadicka s kaminkem se strci do akva a motorek do el.zasuvky. Vzduchovací motorek se nedává do akvaria! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:36 Anonym – Re: lubosov
Lubosov jsi mimo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:33 Muž lubosov [0] – Re: bigV
Nejde o výhody alebo nevýhody tohto filtra. Evelinka chcela najlacnejší spôsob prevzdušňovania agua lebo filter už má. Je jasné, že tento filter má nedostatočné filtračné hmoty,/i keď do 54 l agua je to diskutabilné - sú ešte dve veľkosti tohto filtra/ ale podľa mňa je výhodnejší hlavne cenou a montážou, ako keby mala kúpiť vzduchovací motorček, hadičku, vzd. kameň, spätný ventil a prebúrať celé agua, aby to tam umiestnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:26 Muž DrSova [28] - Rostliny
re lubosov: Napiste vyhody Vámi uvedeneho filtru. Poucte me X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:08 Muž lubosov [0] – Re: bigV
No comment, snád len toľko - prečítaj si poriadne nejakú publikáciu o akvaristike a hlavne riasach a potom strielaj rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 21:59 Muž lubosov [0] – Re: isamik
1. najskôr si prečítaj celý článok a potom strielaj od pása 2. sa čudujem, že si jej neporadil niečo aj ty, ked si taký odborník na akvaristiku.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:46 Muž DrSova [28] - Rostliny
Plavou ryby pod hladinou a lapaji po "dechu"-rychle pohyby tlamkou a zabrami??Jetli ne tak bych to neresil.Staci cerit rosku tu hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:42 Evelinka
fotka je stará, je ze dne napuštění akvária. v akváriu mám celkem asi 20 rybiček. Já nestojím mermomocí o bublinky, jde mi o to, jestli to ryby nepotřebují, pokud ne, budu jen ráda, že mám po starostech a nemusím nic shánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:24 Muž isamik [180] – Re: Evelinka
Koukam ze na filtru mas jeste bublinky... jak je ta fotka stara a kolik tam mas rybek? Jestli stojis o bublani tak ti vrele doporucuju nejaky vetsi bublifuk :-). Vyvod posun nejaky ten kousek pod hladinu a bublani je na svete a dobry filtr taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:20 Muž DrSova [28] - Rostliny
Ano dalsi problemy spise nastanou> rychle proudeni vody>cerna rasa>stagnace rostlin.............. rozzureny

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:14 Muž isamik [180] – Re: lubosov
Lubosov: povidas nesmylis a spatne radis tone tone po starostech rozhodne mit nebude tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:13 Muž DrSova [28] - Rostliny
re lubosov: Dalsi honič vody?? Neblaznete

Pokud chcete mermomoci bublinky zajdete do akva shopu a reknete ze chcete vzduchovaci motorek.Jsou levne,funkcni a celkem neporuchove.Samotne bublinky nemaji vliv na obsah kysliku v nadrzi,ale spise to ,ze ceri hladinu! Pohyb hladiny je nejvetsi zdroj vzduchu+vymeny plynu. Dalsi vnitrni filtr bych nedopurucoval. Zvlast ne ten co doporcuje lubosov-maly filtracni objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:02 Muž lubosov [0] – Re: Evelinka
Ak ten filter nemá vzduchovanie kúp si do akva filter Elite Stingray 5, ktorý má aj vzduchovanie - vyzerá ako raja-rejnok u nás stojí 180,-Sk a máš po starostiach.

www.akvashop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:50 Muž lubosov [0] – Re: Evelinka
skus sa pozrieť, či v hornej časti filtra nie je otvor na zasunutie hadičky,popr. či tam nie je prepínač ovládania filtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:40 Evelinka
No už teď mám hlavu filtru těsně pod hladinou (ten otvůrek je asi 3cm pod hladinou), v manuálu psali, že má být ta hlava 1cm pod hladinou, takže s tím raději šibovat nebudu. Tak myslíte že stačí nějáká hadička? Nebudu muset kupovat tu vzduchovací sadu? Ani třeba na léto? v paneláku bývá docela vedro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:39 Muž filipsi [1295] – Re: lubosov
offtopic:
Neslo by pokazde nepridavat tu fotku? Nema zadnou souvislost s tematy a mate to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:33 Muž lubosov [0] – Re: Evelinka
Fotka k příspěvku Tercovec5 - dobre napísal, že k filtrom sú dodávané tenké hadičky, ktoré vytrčajú nad hladinu a týmto spôsobom prevzdušňujú akva. Ak tam nemáš takú hadičku, tak filter daj vyššie, aby čeril hladinu vody, ale aby hlava filtra zostala pod vodou,inak by sa filter mohol poškodiť, popr. do vyústenia filtra daj hadicu a nasmeruj ju k hladine vody.
Popr. chod do obchodu, kde bol set kupovaný nech ti poradia.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:24 Evelinka
mám teda posunout ten filtr výše, tak aby otvor kterým se vrací voda byl -těsně nad vodou?
-těsně pod vodou?
- nebo tak napůl pod vodou???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-vzduchovaci-motorky?od=1451