Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 10:25 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: prasan
děkuji......
L147 jaky by mu z oka vypadl-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 19:18 - Re: antiA
Ja by som povedal,že je to ono.Alebo skôr Ancistomus sp. L147 Meta v Kolumbii
Je rozdiel v populáciách:
Ancistomus sabaji v Rio Xingu,Rupununi či Tapajos v Brazílii je by som povedal taký orandžovejší a guličky sú súmerné i na chvstovej plutve.Na hlave početnejšie ako na tele.
Jedince objavujúce sa v Rio Curuá-Una mávajú väčšie tmavé body.
L75 Rio Pará má takmer identicky veľké bodkovanie ako na hlave tak i na chvostovej časti.Čo však neznamená,že tá tvoja rybka nemôže byť z inej lokality!!!
L124 s horného Orinoka je by som povedal podstatne svetlejší ako predchádzajúce.

Ideálne si to overiť u chovateľa i keď často dochádza k zámenám,kedže sú tieto ryby podobné.
www.planetcatfish.com/…
Vlastne všetko pod L075, L124, L301 sú len rôzne populácie A.sabaji.
www.planetcatfish.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:22 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – bližší specifikace.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Před nějakým časem jsem získal malé L-ko s označením peckoltia sabaji L075 ale čím starší ryba je tím se mi to nezdá.
Co na to říkáte vy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 15:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Logická reakce zodpovědného chovatele. Nemá pro ryby odpovídající podmínky, nechce je zbytečně trápit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 15:47 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Raz mi Martin z KK podaroval P.scallare Rio Belém.Sľúbil som Dekeyserie sp.L52.Dnes som mu zovolal a prekvapivo ako málo kto,odmietol ich pretože pre ne nemá vhodné podmienky.Klobúk dole Martin.
Ak mi ostanú a ty budeš pre ne mať vhodné miesto,tak volaj.Najlepší bol ten na ľavo,keď som ich vylovil a on sa snažil maskovať - ako to len Dekeyserie vedia - skoro ako digital camo.
No a krátke video www.youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2017 01:06 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 17:57 Mejla82 – Prodejce
Fotka k příspěvku Vcera v nedeli 16.7.jsem koupilna burze pankraci eL sumce od chovatele co mel stul u hlavniho vchodu do salu po prave strane...Rikalze je od nekud u Berouna...Nevedel by nekdo jmeno ci kontakt?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 21:00 Mejla82 Re: blegon
Ted se kouknu na nabídku...pak budu pana horu na doporučení kontaktovat...dix :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 20:49 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Pana Horu mohu doporučit.
Mám od něho nějaké sumce a bezproblému.
Co vím tak teď, ale žádné panáky nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 16:32 Mejla82 Re: MonterMonty
kouknu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 16:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mejla82
Na fejsbuku Petr Hora - vozí i importy občas inzeruje na ifauně , vypadá to že je to spolehlivej chlapík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:46 Mejla82 Re: blegon
Hele já koupil panaky co mám cca 6 cm a maj okolo 12 cm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:38 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Já jich mám doma plno a pohoda.
Ale třeba u L190,191,027,330 atd. se vyplatí opravdu koupit ryby 15-20cm.
Jak to koupíš tak ti to většinou zůstane.
Je teda pravda že mojí L027 jsem koupil asi na 28cm a teď má přes 30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:35 Mejla82 Re: NHKG
díky za tip... dojet není problém... Chci vidět rybu před koupí o to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
Nečekáš na pošťáky. Čekáš, až ti zavolají z nádraží. Ale ve tvém případě si pro ně můžeš zajet (cca hodinka autem): shop.aquamaster.cz
Skladem mají jen prcky (horní exel). Občas jezdí do Německa, ale ani tam teď není moc široká nabídka (dolní excel v odkazu).
Já bych si je nekoupil, měl jsem Panaque schaeferi. Kořeny mizely před očima, celé dno poseté pilinami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:17 Mejla82 Re: NHKG
Koupil jsem cca raok z5 2 ks na akva burze v ptraze pankráci.nemáme někoho kro by se prodejem zabýval?Určitě nechci objednávat a čekat na pošťáka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2017 12:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
Musíš koupit import a navíc co největší. Tyhle ryby nejen že se v akvarijních podmínkách moc nemnoží, ony většinou v akváriích ani nerostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 11:46 Mejla82 – Panague
Není tu nějaký chovatel panague? (ruzné poddruhy) Praha a okolí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 05:54 kajman Re: prasan
Na rozmnožovanie je podla mňa najvhodnejšia jednodruhová nádrž, tam máš najväčšiu istotu že sa ti neskrížia, že nebude medzidruhová konkurencia a že si navzájom nebudú požierať ikry. Tiež, každý druh má meirne odlišné nároky než ten druhý, v jednodruhovej nádrži sa dajú kvality vody nastaviť najlepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 01:50 Muž O.Tom [439] Re: petromas
A jestli jde o rozmnožování, tak i kdyby se běžně neprali... tak si podle mých nedávných zkušeností můžou sežrat jikry...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 16:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petromas
Záleží jakých. Ale většina se křížit nebude. Ono odchovat L-sumce i tak není zas tak jednoduché. Spíše hrozí, že se ti budou prát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 16:46 Muž petromas [10] – Dotaz
Můžu mít třeba dva druhy l sumců v jednom akva .Nebudou se křížit.Když to budou dva páry.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 16:18 -
Fotka k příspěvku Další výter L052.Povedal som si,že to nebudem siliť.Kedže ten jediný kúsok z prvého výteru má už pekných 4-5cm.Nechám im v nádrži priestor a koľko bude toľko bude.Dospelé aj ten jeden preživší sa majú k svetu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 15:10 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Hypostomus basilisko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupil jsem od Glasra 2 tyto ryby: www.aquarium-glaser.de/…
Glaser sice píše Hypostomus basilisko a přijde mi že to sedí i podle tohoto: www.scielo.br/…
Ale pro jistotu prosím o potvrzení. Chci založit kartu ryby, tak ať neudělám v atlase binec.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 18:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: navik
Jedna fotka je za tisic slov, je to z toho videt naprosto jasne. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.12.2016 18:17 Muž navik [908] - SumciRe: DavFM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aby bylo jasné, jak takový mops vypadá, přikládám pro info fotky z profilu, dorsálního i ventrálního pohledu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 17:19 - Re: Plecos
Problém je v tom ,že žiadného slimáka momentálne asi nikde nemám.Nerátam vežovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 08:57 Muž Plecos [322] Re: prasan
Já bych řekl, že je něco kouše. Samozřejmě nechci učit orla létat :-), ale mi částečně pomohlo, když jsem tak trochu rezignoval na hygienu a po letech se mi do nádrži vrátili takoví ti klasičtí oranžoví okružáci + nějaké bahenky nebo plovatky (velikostně, jak ti okružáci). Samozřejmě je to taková spíše "biologicko/přírodní ochrana", kdyby mi někdo řekl kápni tam to, nebo to a "breberky" zdechnou, tak beru všemi deseti, ale za ty roky jsem se ještě nedokopal k tomu, abych s tím jel ke spec. veterináři. I když kontakty mám...

Btw. Platí to i pro předchozí příspěvek pro Navika: V severních Čechách je jeden šikovný "sportovní" (naučí se dělat nějaký špek, zruší ho a jde dál) akvarista, který mě už před roky tlačil do řádné hlavně mechanické filtrace vstupní vody - předfiltry až do jednoho nebo klidně i půl mikronu + uhlíkový filtr. Protože ve vodovodních trubkách se usazuje tzv. šlem, který se čas od času uvolní a třeba krunýřovci, zejména potěr a jikry, jsou na něj dost hákliví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 08:40 Muž Plecos [322] Re: navik
Ahoj! Rozhodně se o to nepřu, já už žádné hypany nějaký ten pátek nemám, i když přemýšlím, že bych nějaké hodil pod velké sumce. Tyhle názory jsem spíše přejal. Co si matně pamatuji, tak mopsíka jsem měl myslím hned první rybičku L201, co jsem před lety našel v akvárku. Pak sem tam nějaké byly, ale vždy jen jednotky z výtěru. Více jsem bojoval u contradensů s vadami ploutví, kdy malé rybky vypadaly v pohodě a po "výkrmu" to bylo všechno na vyřazení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 07:37 - – L052
Z prvého vrhu sa jedinec drží a má už asi 3cm.Bohu žiaľ 12ks z toho druhého opäť popadali.(dnes ráno) Ešte včera sa tam čosi hýbalo.Buď som ešte nevychytal vodu alebo mám podozrenie na dáke hlístice.Pár som v akvárku zazrel,no nedokážem posúdiť či sa jedná o tie škodné alebo neškodné.No keď tak náhle asi skôr voda - dusíky.Prípadne by som ešte skúsil zaexperimentovať s teplotou.No a samozrejme pritlačil na výmeny vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2016 00:08 Muž navik [908] - SumciRe: Plecos
Ahoj Václave, abych přispěl svou troškou - na nezkušeného samce bych to neviděl, poprvé se mi vrh mopsů u zeber vyskytl u téže skupinky až v třetím roce tření po cca 15 předchozích normálních vrzích, takže tentýž samec asi předchozí zkušenosti neztratil...
Přikláním se k tomu, že to bude vliv vody v určité době fáze vývoje (sebepoškození při protrhávání jikerného obalu mi trošku "nejde pod vousy").
Jinak poznat se mopsík opravdu dá ihned při shlédnutí prcků jakmile opustí trubku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 20:59 - Re: DavFM
Je to o tvare hlavy s kresbou to nemá nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 20:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Plecos
Plecos napsal:
Každopádně si myslím, že psí čumák u zeber je hlavně vada na kráse a takové ryby by měly dávat zase normální mladé.


Tak to asi vysvetluje dalsi otazku, a sice proc to nekteri chovatele vykupuji, maji inzerat, ze je chcou. Daji za ne málo peněz, ale mnozit se budou normalne.

Takze, kdyz to shrnu, je to zmáčklá hlava a když si je pořádně v klidu prohlídnu, tak bych to poznat měl. Já si totiž puvodne myslel, ze je to chyba v kresbě na hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.12.2016 19:25 Muž Plecos [322] Re: DavFM
U nás se tomu říká (aspoň teda v mém okolí) mops. Těžko říct, čím to je, ale spíše než genetikou hádáme, že to je buď nevhodnou vodou a nebo nezkušeným samcem nebo kombinací obojího, kdy prostě malé rybky se derou na svět přes jikerný obal a když se musí hodně snažit (protože je jikerný obal abnormálně pevný nebo jim nepomůže samec), tak si nejspíše "zmáčknou" čumák...
Jinak u hypanů to jde poznat už od malinké rybičky. Můžou to mít snad všechny druhy krunýřovců. Aby to ale nebylo tak jednoduché, tak třeba tady jsem nedávno prohlížel jednu prezentaci, kde má chovatel v nádrži Loricaria sp. Rio Atabapo. Všiml jsem si, že to jsou brutální mopsi. No, a když jsem koukal na starší fotky, kdy to byly ještě mladé ryby, tak tam měly čumáky krásně špičaté!? Ptal jsem se kamaráda, co je dělá. Sám si to neumí vysvětlit, ale občas to tak asi je. Já měl kdysi L. similima taky mopsy, ale jestli takové byly už od mala si nepamatuji.
Každopádně si myslím, že psí čumák u zeber je hlavně vada na kráse a takové ryby by měly dávat zase normální mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 17:40 S Muž invalida [3881]
Jde o deformaci tlamy údajně kvůli nekvalitě vody. stydim
Anglicky tomu tuším říkaj bulldog nose ale věk kdy se to pozná bych hádal...záleží na zraku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 17:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Chci se zeptat, němci často u prodejů L46 (zebra) uvádějí, že se nejedná o "mopskopf", teda asi něco jako "psí hlava". Co to vlastně znamená a jak to poznat, nerad bych se ev. nechal nachytat ? Je to nejaká genetická vada nebo vývojová? U jak velkých ryb to už jde poznat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.11.2016 12:00 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – L 270
Fotka k příspěvku Tak jsem se taky dočkal, včera jsem našel dva vykulence mimo trubku , po bližším zkoumání jsou další ještě "pod" samcem hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   14.11.2016 10:14 -
Fotka k příspěvku L052 Dnes ráno sa vyliahli.Odhadom asi 12ks.Samca som dal späť do akvárka,mladé nechal v sieťke.Jeden drobec už pri obhliadke moc nejavil známky aktivity.Skúsim cielenejšie,takto v sieťke zakŕmiť a uvidím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 19:26 - Re: Plecos
Celý ukryt som aj zo samcom dal do sieťky.Samca po vyliahnutí dám späť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 16:42 Muž Plecos [322] Re: prasan
Hlavně bych se to pokusil po rozplavání přestěhovat do porodničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 16:14 - Re: Pepan
Dík :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2016 15:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Tak na tom makej. Vidíš že Ti celé fórum Rybičky drží pěsti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.11.2016 15:34 -
Dnes som kontroloval ukryt.Samček L052 poctivo stráži znášku,už presvitajú zárodky.Je to dnes približne ôsmi deň.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 19:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: prasan
-až jsem se lekl co mi píšeš :-D
-jasně a vyjádření beru
-myslím ,že se nemáš za co stydět,veřejně přižnáš co tě to stálo získávání infa, pozorování a všeho okolo, včetně úhynů, to není sebechvála,postupně ses obeznamoval s chovem získal zkušenosti potlesk
-tak, at se zadaří a nezapomen poreferovat, sleduji se zájmem vývoj
-Pepanův nápad taky není špatné řešení, snad to zabere a ukáže to směr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:33 - Re: Pepan
Dík za fotečku,sú krásne.
Nedalo mi tak som predsa len dal toho samca L052 do sieťky aj s úkrytom.Uvidím tento krát až sa to vyliahne,či to padá pre nedostatok potravy alebo pre nečo iné.Samca potom s úkrytom vrátim späť až mladé vylezú.
Dobrý plán,no či bude úspešný ukáže čas. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Mám, ale nekvalitní. Mám je v akvárku, kde je holé dno, kus kořene, na hladině plave velký trs bublinatky a jede tam malý atmánek s rampičkou. No a každý týden to odkaluju. Jak říkají místní klasici - elka jsou prasátka člověk to pozná až když je dá do akvárka s holým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:13 - Re: Pepan
Ja mám maličké od L270.Majú asi 3cm.Tie sa mi vytreli v malej 30L nádržke. :-) Tam problém kŕmiť nebol.
Foto nemáš?
Pri tých L052 sa aj bojím tam teraz strkať ruky.V práci robím s emulziami,olejmi.Aj keď ruky opláchnem,umyjem bojím sa aby som niečo nezaniesol do akva a neodfajčil si dospelé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2016 17:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Já mám akorát malé L134 a ty jsou v karanténě abych měl o nich přehled. Mají tak 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:56 - Re: prasan
prasan napsal:Z druhej znášky L052 vidím len jedného teraz asi 0,5cm.

Má 1cm.Práve brázdi po stene akvárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:27 - Re: Pepan
To máš pravdu.
Fakt ich tu teraz nikto nechová?Iné fotečky L-káčov by potešili oko i dušu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=51