Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 20:32 -
Tak dnes som si urobil radosť www.l-welse.wbl.sk
Doma je samček L213-ky/ samček a 4 drobce L144/ 3ks starších L052 a 10ks L134.Krásne rybky.Teším sa jak malé decko.Tak hádam nič nepokašlem. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 17:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Tak je to 14 dní co jsem L270 přestěhoval do malinko většího do Prahy, dnes koukám a už se šmajchlujou v dutině - kachliková 3x3x12cm 30° , od rána samec "uklízel" v dutině ,klepal se u toho jak osika , samice na něj z vedlejší dutiny občas dorážela než jí tam pustil , už tam blbnou dobře dvě hodky ,druhá samice se tetelí kousek opodál hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 11:23 Muž Majo [60] - Sumci – L213
Ahojte, ma tu niekto osobne skusenosti s množením L213 mam samca a 3 samice cca 3 roky staré ... zaujimalo by ma aku vodu by mali mať na množenie idealne .. lebo čo stranka to niečo ine napísane tak by ma zaujimali osobne skusenosti ... mam aj reverznu osmozu tak by som im mohol dopriať čo potrebuju len tie hodnoty neak neviem presnejšie .. ak niekto vie poradiť tak budem rad :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 22:05 - Re: MonterMonty
Kedže mám malú nádržku pre tie 3ks,tak idem cestou častejšej výmeny vody o menšom objeme.Každý 2.deň / 2-3L.Samozrejme odkalovanie a povysávanie filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 17:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
30L je fakt bídně málo , to mi příjde i že to smrdí průserem s vodou - taky umí pěkně nabordelit , myslím že agresivita nebude , ale chce to akva aspon 200L čím větší plocha dna tím líp ,já jich mám pět a padesátka už je taky malá , půjdou sólo do 112L , teplotu mám 28 úkryty taky moc velké a ještě světlé , moc se jim do nich nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 09:36 - Re: MonterMonty
Mám ich asi 8cm veľké.Nad užším ukrytom som rozmýšľal i ja.Majú tam 3 k dispozícii ,no mal som len také s dosť širokým otvorom.Len som ich takmer pričapol ku sklu aby som vstup zúžil.
Tie u mňa sa vytreli asi po dvoch mesiacoch čo som ich dostal od kamaráta.Ich predchádzajúca nádrž v spoločnosti Malawi. Takže môžem potvrdiť,že vyššie pH zvládali.Problém bol v takejto spoločnosti a vode s výterom samozrejme.U mňa sú momentálne len v malej 30L,no snažím sa im dať aspoň tú ,,lepšiu,, vodu ktorú nemali.
Trocha mi starosť robí v malej nádržke vzduchovanie ,ktoré mi ochladzuje dosť výrazne vodu.Dnes ráno som meral teplotu a len 27C.Zaslúžili by si viac.Pre to ochladzovanie som musel termostat dať na 30C aby som v nádržke mal aspoň 28C.
Plánujem do väčšej nádrže ,ktorú práve spojazdňujem kúpiť Peckoltia compta - rozmýšľam či tam k nim potom nedať i tie L270.No neviem ako by sa znášali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 08:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
první výtěry stojí většinou za starou bačkoru, skus tam dát menší trubky aby se tam ten druhej samec nevešel , nebo pokud víš kterej pár to byl tak tam nech jen ten...
jak máš ty ryby velké ?u mě zatím ani ťuk ale kupoval jsem fakt prcky 4cm ,teď mají tak 1,5roku 6-7cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 07:32 -
Prvý odchov L270 nedopadol moc šťastne.Na 4.deň mu to zrejme zožral konkurenčný samec.Tak hádam na budúce.Samec pekne strážil a ovieval,no raz som videl kokurenta ako sa mu tam snaží dostať.Prídem z práce a prázdno.No mohol som ho račej niekam preloviť. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2016 10:42 -
Tak dnes sa mi tie L270 vytreli.Držte palce.Sú len v malej 30L,tak sa dúfam nič nepototo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2016 11:12 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku L144 black eyes,L201 a chlpáč L270.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 20:42 - Re: Radovan
Napíš mi ss s číslom,cez víkend ti zavolám a dám kontakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 15:34 Radovan – L sumci - chovateľ / eshop
Zdravím , vedel by niekto O chovatelovi prípadne dobrom eshope S : L - 270,333,66,340,201,144 ? Vďaka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 07:07 -
L144 black eyes po druhej znáške.Zopár drobcov brázdi akvárko. :-)
Objednaný Wels atlas od Mergus hop ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 16:26 - Re: Plecos
Boli kupované ako L270.Len som chcel mať istotu,aby som si o nich vedel čo to naštudovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 08:00 Muž Plecos [322] Re: prasan
Pokud ty ryby byly koupené, jako L270, tak to L270 budou. Pochopil jsem to (nebo někde něco přehlédl), že byly koupené neoznačené a z fotek mi takové přišly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 23:28 - Re: MonterMonty
Ešte k tvojej otázke.Momentálne je teplota tuším 27-28C(mám tam tú jednu 213-ku,tak som zvolil dolnú hranicu),biomolitan a čerpacia hlava + prídavné okysličovanie + home made filtrácia.
Trocha sa obávam,že nemôžem temperovať dolievanú vodu a je to dosť malý objem akvária.Ryby za čas čo ich mám zatiaľ v poriadku,moc im to nevadí.Hádam sa nič nepototo.Mám holé dno a snažím sa bordel odkalovať.
A tie rady? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 23:07 - Re: Plecos
Dík za linky.
Podľa tvojich fotiek mi tie moje vôbec neprídu ako L129.Ani vzor ani farba.
L340 sú aj tvarom tela iné a aj moc do žlta.
Keď tak pozerám fotky, tak sa mi i po kope obrázkov podobajú najviac na tie L270-ky.
Moje su odhadom momentálne asi 7-8cm veľké,sfarbenie je také hnedosivé až trocha čierne.Pruhy sú také špinavo biele až mierne žltkavé.
Tiež sú dosť plaché a na pohyb zaliezajú.Odfotiť sa mi pošťastí len ak sedí niekde bruchom ku mne a nezaregistruje ma.Prípadne ak sedí na obľúbenom mieste a myslí si,že tam je bezpečne.Niekedy ešte skúsim dáke to foto.
Nemajú vzor až taký točený ako ten tvoj samec ale na druhej strane ani nie sú tak ,,rovno,, pruhované ako Monterove.
Čítal som ten prvý link a tie rozdielnosti i po nasvietení.Stále mi to najviac sedí na L270.Ak sa mi pošťastí a niekedy budú aj mladé,skúsim zdokumentovať a odpozorovať i to sfarbenie ikier.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 22:51 - Re: MonterMonty
Tie moje boli dovezené z čiech pod označením L270 - pýtal som sa v druhom vlákne skôr pre istotu(no to ti nepoviem od koho).Na pruhovanie sa nedá spoliehať viď.foto na planetcatfish - presne ako tie moje www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2016 21:27 Muž Plecos [322] Re: MonterMonty
Aha, dík. To jsem asi přehlédnul, jinak bych se ozval, protože tam kolegyně plete, kterému ancákovi zůstává v dospělosti lem (správně zůstává L183),ale teď už to tam otvírat nebudu.
Podle mě by ti hypani od Prasana mohli být spíše L129 - dobré by bylo znát jejich původ a jak jsou velcí.
L129 (zelení)/L340 (hnědožlutí) - někdo je bere za jeden druh, já je odlišuji podle barvy, ale měl jsem i modré (řadil jsem je k L129) - jsou celkem běžní a levní hypani, které importéři často dováží z Kolumbie. Dorůstají tak do 10 cm, spíš zůstavají drobnější.
L270 jsou původem z Brazílie, dnes už se dováží jen málo, možná někdy Glaser. Ryby v Česku (na Slovensku asi taky) jsou už několikátá generace. Nikdy jsem je neměl, ale co jsem viděl na fotkách, tak jsou jednak takoví mohutnější a mají silnější pruhy.
Je dobré mrknout na planetcatfish, nebo třeba zde:
www.akvarista.cz/…
a tady ještě L129 přímo galerie:
www.akvarista.cz/…
tam bych se zaměřil na tu moji fotku, kde je vidět zadní část samce koukající z trubky - na tu kresbu...
Je to ale nostalgie, když na ty staré fotky dívám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Plecos
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:50 Muž Plecos [322] Re:
Ve kterém vlákně je to foto?
Jinak hypani se vytřou i pod bublákem. Osobně jsem v minulosti takto ukecal více druhů...
Poloha vedle sebe v jeskyňce je pro mě neobvyklá, ale to asi bude tvarem úkrytu. Já používám úzké trubky, kdy samice je vevnitř a samec za ní vibruje a vhání čerstvou vodu.
Co se týká plachosti, tak to je spíš otázka zařízení nádrže a dalších obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2016 19:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Jak tam maj teplo ? a taky potřebují dost hodně prokysličenou vodu
Akorát teda koukám na fotky z vedlejšího vlákna , tuším že to L 270 nemáš , ty vypadají hodně jinak , mají hodně širší pruhy , nejsou celkově tak tmaví , pruhy nejsou tak zatočené jako mají tvoje kusy a jsou to děsní poseroutkové , přez den je prakticky neuvíš mimo ukryt ,jsou hhodně plaší i v noci , jak se něco mihne u akva hned zalezou
pro ilustraci - moje kusy - pokud prodejce nekecal - F2 generace rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 17:45 -
Ráno kontrola pár je od seba,ukryt prázdny.Po obede po príchode z práce opäť obe ryby bok po boku v úkryte.
Myslíte kolegovia L-káči,že niečo bude.Dáke rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 18:45 -
Bok po boku sedí v úkryte zrejme párik L270.Uvidím či niečo bude.Doteraz som ich pozoroval stále samostatne čo ich mám.Bol by som strašne rád.
L144 sa mi vytreli druhý krát.Z prvej znášky moc mladé nevidno,len sem tam.Dúfam,že sa len schovávajú.Druhé ešte tatko opatruje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 14:40 Muž Legioix [574] Re: pavellaska1
Tak kolem 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 14:32 pavellaska1 Re: pavellaska1
A jaké minimalní akvarium je dostačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 14:21 Muž Legioix [574] Re: pavellaska1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 14:06 pavellaska1 – Nevíte prosím co je to za sumečka??
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 12:41 buck Re: Humbal89
Napsal jsem, tak uvidime :-) , kazdopadne diky.


PS: Kdyby jste nekdo znali nekoho dalsiho, budu jen rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 00:39 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: buck
Zdravím, pokud jsi na Fb přidej se do téhle skupiny, majitel ( Vít Mondek) měl dřív l270 myslím že jsem od něho měl, tak mu zkus napsat :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 00:00 buck
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nechová l270 nebo l333 někde v okolí Olomouce, nebo alepoň na moravě a má je na prodej za slušnou cenu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:57 - Re: Sstevo
Je to hypancistrus ,takže takto www.plecoplanet.com/…
www.aquaticquotient.com/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:09 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Chci se zeptat ja rozpoznám pohlavie u L066 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 11:34 milin Re: Hansel
Ano,je to možné.U importů to tak je.Nikdo neví když rybu kupuje čím si prošla,i když na pohled vypadá zdravě.Dobrý chovný materiál je samozřejmě základ a i to štěstí při koupi importů tam hraje roli.Na druhou stranu ty ryby se u mě mají jako prasata v žitě,např odkalování dělám několikrát týdně,čerstvé vrbové větve mají pořád,měním až je ožerou.Scobíci mají výběr že už mi žena vyčítá že tak si nežerem ani my :) Krevety,mušle,filé si papkají skoro každý den.Panaci rostou celkem pomalu všeobecně všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 20:42 -
Prvý výter nových L144 black eyes.Zatiaľ tatko stráži,hádam všetko dobre dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 20:14 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: milin
Tvoje Lka rostou moc pěkně, ale musím i přiznat že máš obrovskou dávku štěstí, protože jsi chytnul nepodražené importem nezničené kusy, jak to tak a hlavně u panaků, bývá ... Já mam třeba prvního L191 a s ním prostě téměř nehnu, i kdyby ležel v krmení a byl v trvale průtočném akva s ideální vodou, ta ryba je poznamenaná a i když svým pomalým tempem roste, nikdy to nebude zdravý kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2015 15:32 milin
Já šel svou cestou,i z finančních důvodů.Pořídil jsem si scobiny L-14 ve velikosti 4cm,panaky L191 a L-27 kolem 8cm a mé zkušenosti i přírůstky ryb najdete v deníčku mého akva.S ročními zkušenostmi s chovem menších eLek jako L-200,L-128 jsem se rozhod že si tyhle sumce zkusím vypiplat a myslím že se mi to celkem daří.Ze začátku jsem i dost otravoval Plecose,kterého považuji za nejzkušenějšího borce přes tyto sumce u nás,a pomohl mi cennými radami.Pořád mě tyto ryby uchvacují a neskutečně mě těší každý přírůstek.Nemám od nikoho žádnou zpětnou vazbu jestli mi rostou rychle,průměrně nebo pomalu,pořád se učím,zkouším a pořád mě to baví. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2015 18:42 Muž Plecos [322]
Já už tady na tohle napsal pár řádků.
Rozhodně nevěřím, že scobin nebo panak roste v přírodě do 30 cm třeba 5 let. Samozřejmě, v akváriu si jeden může "gratulovat", když z 5 cm prcka udělá za x let třeba 20 cm. Jenže to pak prostě není "zdravý" růst. Akvarista za to kolikrát ani nemůže, ale čím si ta rybička projde, než k němu dorazí...
Pokud někdo ale chce jednou velkou zdravou rybu, tak do té doby počkat a pak si ji rovnou koupit - objednat přes importéra - myslím panaky nebo scobiny, ale třeba i pseudoacanthicusy (pokud to není odchov).
Jinak z krunýřovců dobře rostou hypostomusi a gibicepsi z asijských odchovů. Z odchytových pak adonisci.
Vím třeba o L190, které byly během letošního roku nabízené v inzerci. Ty se tomu pánovi povedlo celkem dobře vykrmit, ale myslím, že je bral na přímo, bez mezičlánků.
Dříve jsem sám koketoval s tím, že vyzkouším nějaký růstový pokus, ale raději jsem si pořídil rovnou velké ryby a pokouším se o odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 16:42 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: sachlj
Měla jsem asi 2 roky tohohle krasavce: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali_albin a za tu dobu vyrostl z prodejní velikosti asi 6 cm na 17 cm. Potom už nevím, protože musel do světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2015 16:34 milin Re: Mejla82
Tak to je špatný odhad.Pokud jako měřítko rychlosti růstu bereš gibicepse tak možná,ale panaci rostou poměrně pomalu,scobini taky.V akváriu 30cm za dva roky neuděláš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 11:46 Mejla82 Re: sachlj
Dal bych mu tak rok a pul....mozna 2...Tot muj odhad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 09:56 sachlj
Jakou rychlostí rostou ty druhy co mají dospělou velikost 30+ cm? Pokud bych takového zakoupil ve velikosti 6-7cm tak 30cm zvládne jak rychle? Abych se zvládl připravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 18:42 majkoparajko – l 239
dobry den dalo by se nekde zehnat baryancistrus beggini ???
kdyz jo tak za kolik :-)
dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 17:44 -
Kedže som sa nedávno potešil i párikom ,,L-iek,, trocha som študoval a čítal.
Chcem touto cestou opraviť nesprávne zaužívané tvrdenie resp.označovanie.
Ancistrus L144 má modré oči
Ancistrus sp.black eyes - čierne oči - je šlachtená forma (označenie pri tejto forme ako L144 nie je správne) Občas sa stretneme s L144 ktorý má tmavé oči - napríklad prípad mutanta v oblasti Paraguay.
Ancistrus s červenými očami je najčastejšie označovaný ako sp.albino (často sa podľa intenzity sfarbenia či vzoru stretneme s označením gold - toto sú všetko šlachtené albino formy)
Zdroj: publikácia L-Catfishes / Ingo Seidel

Ako lemon sa niekedy chybne označujú žlté jedince s červenými očami.Červené oči prezrádzajú,že ide o albína.S označením lemon sa stretávame pri šlachtenej tmavookej forme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2015 06:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
Nechtějte tedy na hloupý dotaz chytrou odpověď... smich ... kříží. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 06:03 Muž O.Tom [439]
Měl bych takový, asi hloupý dotaz :)
Je možné odchovávat v jedné společné nádrži některé z těchto ryb a nebo se to navzájem všechno kříží ? (předpokládám, že kříží)
Ancistrus sp.: gold, super red, LDA 16, L144

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 08:01 -
Rybky odtiaľto www.l-welse.wbl.sk/…
Môj druhý pokus o chov L201 a pri jednom som si kúpil i párik L144.
Rybky v skvelom stave,odporúčam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 20:51 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Plecos
Tak to už je řádnej macek palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.11.2015 20:27 Muž Plecos [322]
Fotka k příspěvku Včera jsem vylovoval jednu šestistovku a přitom musel přemístit i mou asi aktuálně největší rybu - 35 cm panaka rio Xingů. Zároveň k tomu mě o foto požádal i Blegon, tak tady je. Zbarvení ryby je stresové, jinak je podklad zelený. Bohužel jsem zapomněl udělat foto, když by ještě panak v nádrži.
Jinak koupil jsem jej jako samici, ale vypadá to na pěkného mladého samce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 21:31 lapi
oarfish.cz 6-7cm 390kč L190, L191

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=201