Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:29 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Plecos
ahoj byl jsem u něj poprvé a naposled v prosinci od té doby jsem se tam bohužel nedostal, měl spousty Elek nabízel mi taky mladý Baryancistrus demantoides ale jestli měl mladý 183 to už si nevzpomínám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:10 Muž Plecos [322] – Re: elko
Původně jsem si taky myslel, že to je vodou v akva, ale jak jsem psal, samec v tom něco odchoval... Budu zkoušet a uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 21:24 Muž elko [30] - Sumci – Re: Plecos
já jsem po pár pokusech přešel na malou elementku se vzduchováním a něčím proti plísni, vodu čistou odstátou,tu z chovného nepoužívám,přeci jen není tak čistá,tam dám jikry a většinou se všechny vyklubou,jen se musí odstranit případná plesnivá.ty závěsné se mi moc neosvědčily,bych řekl právě kvůli kvalitě vody v akváru.určitě jim při klubání pomůže nějaký ten pohyb,to jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 20:50 Muž Plecos [322] – Re: elko
Poznal jsem to podle toho, že samec vyhodil hromádku jednak vykulených a pak jiker, kde byly vidět rybky... nechal jsem to nějakou dobu být, už nevím jak dlouho, ale pak mi to nedalo a po konzultaci s kamarádem, který si zase pro změnu hraje s pinzetou a jikrama L46 (jen s některými, jinak se mu kulí samy), jsem si s nimi začal hrát za pomocí špejle a ejhle - najednou tam bylo těch rybek víc :-)
Takže jsem jim ven pomohl...
Myslím si, že první rybky popadaly, protože jsem neudržel kvalitu vody, ale zbylé jsem dal přímo pod vývod filtru v tom akva a taky padly asi už bylo pozdě no...
Na příště si budu muset nachystatn nádržku, která bude v akva a bude mít vlastní filtraci, ale bude propojená s vodou v akva, podobné bývají na webu... Samec je sice v odchovu úspěšný, ale zase mladé pak velmi rychle opouštějí jeskyni, takže je asi budu muset vyklepávat ještě s váčky...
TEda na nový výtěr to zatím nevypadá, samice chtějí, ale samec nee... Kurnik, u L134 to mám přesně naopak tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 20:27 Muž elko [30] - Sumci – Re: Plecos
možná hloupá otázka ale jak jsi poznal že si sami neporadí?zůstala ti nějaká nevyklubaná?mě se potvrdilo že jikry u samce se líhnou dřív než ty co musím odchovat uměle.k mému překvapení to bylo o dny.jasně,mohly tam hrát roli třeba jiné parametry vody nebo nepatrný rozdíl v teplotě ale chci říct že si nakonec vždy poradily.ale kdoví jak je to u jiných...a dal jsi k nim nějakou dezinfekci?když se vyklubou tak by mělo být napůl vyhráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 19:44 Muž Plecos [322] – Re: Mickey
Myslím, že pár akvaristů by s výrokem "jsou zhruba stejně náročný jak L134" nesouhlasilo... Peckoltie jsou prý trochu větší oříšek...
Hrejte si hlavně s teplotou, někdy a někomu zabere skokové ochlazení, jiný zase zvyšuje až nad 30°C... chce si to pohrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 19:42 Muž Plecos [322] – Re: elko
Mě právě L107 samy nešly... ty, které samec vyhodil nevykulené, jsem musel uvolňovat. Dík za tip, příště tedy prstama... pak jsem je po vykulení stejně neudržel a mladé popadaly ještě s nestrávenými váčky... Samec byl úspěšnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 16:15 Muž elko [30] - Sumci – Re: Plecos
stačí vzít hrozen jiker zlehka mezi prsty,většinou se těsně po tom vyklubou.řekl bych že nic složitějšího není potřeba.ale L270 se vyklubou i bez pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 16:04 Muž Mickey [6]
Když jse tady řeší odchovy elek

Letos na podzim mě čeká pokus o odchov L260,L270 ty jsou zhruba stejně naročný jak L134..

Mám připravený akva 2x200l s jeskyňkama pro každé zvlášť

Co by se mělo upravit pro stimulaci tření?

Co jsem pročítal na netu o odchovech tak skusim schrnout..

1.Zvýšit průtok v akva
2.Zvednout teplotu cca 28 stupňu???
3.Krmit živou potravou(stačí artemie???)

Kdyžtak mě opravte nebo přidejte co jsem opoměl..

A s tou vodou je to přesně jak?Vytřou se v každé? Jaká je pro jikry ideální vývojová voda?(hodnoty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 14:30 Muž Plecos [322] – Re: kostej
Jj, právě o Polanském jsem to slyšel :-)
Jinak by mě zajímalo, jestli se mu kulí rybky samy a nebo ji musí pomáhat, jako já L107 špejlí :-)
A taky se připojuji ke Killerovi - má na prodej L183? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 14:03 Muž Killer [133] - Sumci – Re: kostej
A kdy si tam byl? už má nějaký L183 naprodej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 13:21 Muž kostej [0] - Sumci – Re: goblizek
Ahoj přesně tak, vytřou se ti v i v tvrdé ale pak je potřeba hrozen jiker přenést do měkké vody a umístit ho buď tak aby ho omývala voda proudící z filtru alespoň tak jsem to viděl u Polanskýho dokonce my i ten hrozen na chvilku vyndal z vody a ukazoval jikry které je nutné dát pryč protože začli plesnivat. Nebo je alespoň umístit nad vzduchovací kámen. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:59 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
Tihle ancáci jsou v akváriích už x-tá generace, to se nedá srovnávat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:38 Muž goblizek [31]
jojo to jsem slyšel taky ano ale jak říkám mám anciky sp: a sp.brown a ti se třou pravidelně každý mněsíc už je ani nemám kam dávat a parametry vody jim nijak nevadí coze sotva vylezou mladé z jeskině tak do týdne sedí samec znovu na jikrách tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:14 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
No vzhledem k tomu, že se L168 vytřely, tak je vidět, že jim to v tření nevadí... akorát jikrám pak v dalším vývoji tvrdost asi vadí.
Co jsem slyšel, tak někteří akvaristé dělají krunýřovce v tvrdé vodě, ale jikry jim berou a dávají je do vývojovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:11 Muž goblizek [31]
a to jsem to stáhl z24 na 16 za zhruba týden ano
s kohoutku teče 24 dGH a PH 7,1 ano




ps: a já se divil že mi plesniví jikry
ale ancíkům to nevadí ti se množí jak živorodky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:03 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
16dGH? Hm... to je celkem dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 11:43 Muž goblizek [31] – prosím
sháním samce stuisoma foersi(mám jednu samičku)
a eště sháním samce(třeba na výmněnu)loricaria filamentosa mám 6 samic a jednoho samce
tak kdyby někdo mněl nebo věděl o něčem tak písněte
zatím ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 11:37 Muž goblizek [31]
zdař bůh
uplynul ěsíc a 168 by se asi chtěli zase třít!
mněním každý druhý den cca 10%vody za demi.vodu a postupně jsem zvedl teplotu na 29C a dostal jsem se na hodnoty vody 16dGH a ph 6,8 tak čekám až budou jikry a jak dlouho vydrží a nebo jestli z toho(napotřetí) něco bude coze držte palce a držkolezcům zdar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 07:26 Muž Plecos [322] – Re: elko
Jak jsem psal, nejlepší bude do vivárka zavolat ;-)
Mi to je celkem jedno, kdo byl první, nakonec to možná byl ten pán z Hlučína X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 23:34 Muž elko [30] - Sumci – Re: Plecos
dotyčný prodává u p.Kučery,co vím tak ryby z importu (?)se několikrát vytřely ale podle mě tohle není cílený odchov,a co vím já tak ryby nabízené ve viváriu nebyly český odchov.nemůžu než opakovat:má od tud někdo český odchov?první výtěr o kterém vím je od rychnova a jelikož o něm informoval spolehlivý rychnovák tak se nebojím považovat ho za první .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 21:40 Muž Plecos [322] – Re: Lucka
No vidíš, já už tam dlouho nebyl, tak jsem to nevěděl...
A ono i dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 21:38 Lucka – Re: Plecos
Tak já jsem od p.Kučery měla informaci, že se jim povedl odchov L134 mimo prodejnu, takže to bude pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 20:49 Muž Plecos [322] – Re: elko
No vzhledem k tomu, že je ten pán podle všeho napojený na p. Kučeru (snad pro něj pracuje?), tak by možná stačilo zavolat do Vivária :-) Dokonce tam snad i prodávali odchovy... Ale to vše vím jen z doslechu, osobně jsem se p. Kučery neptal!
Já o tom pánovi jen vím, že je hodně šikovný a vytřel i jiné ryby, které jen tak někdo neudělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 20:30 Muž elko [30] - Sumci – Re: Plecos
to že někdo napíše že je vytřel podle mě není dost hodnověrné.plavou doma od něj někomu odchovy???(tím myslím ten mělník)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 12:48 Muž Plecos [322] – Re: Lucka
Ancáky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 12:34 Lucka – Re: Plecos
Proč by jsi dělal ostudu, vždyť už máš taky odchov elek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 11:01 Muž Plecos [322] – Re: Lucka
eLkařka se ozvala :-)
Jj, severní Morava a Slezsko, akorát já vám tady dělám ostudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 09:49 Lucka – Re: Plecos
Taky bych ráda věděla, o koho se jedná.
Ať žije severní Morava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 08:41 Muž Plecos [322] – Re: stankous
Zase Opava?! Dyť to mám skoro za rohem a ani o něm nevím! A ani kolega Claro (úspěšný eLkař), který je přímo z Opavy!
Tak to je síla - z Opavy je ještě jedna eLkařka...
Dal by se sehnat kontakt? Tedy né, že bych chtěl mladé, to se se raději bud pokoušet o vlastní F1, ale stejně bych ho rád poznal (a nejen já :-))
Každopádně dík za info!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 22:41 Muž Morath [29] – Re: stankous
Take budu v nasledujicich mesicich shanet tak tri kousky toho fesaka L134.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 22:40 Muž kostej [0] - Sumci – Re: stankous
ahoj Nevíš zakolik by chtěl mladé prodat, velikost tak 3-4 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 22:28 stankous – Re: Plecos
4 Plecos
Tak asi bude třetí (co odchoval L134), je to akvarista z Hlučína (okr. Opava).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 21:55 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
Jj, používá se pro zlobivé holky :-)
Ale nám ho jednou přinesla veterinářka pro hříbě, myslím, že to bylo do nějaké rány...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 21:36 Muž goblizek [31] – re:killer
zajdi do lékárny entizol stojí cca 42kč jenomže je na předpis když jsem vysvětlil že to mám pro akvaryby tak mi ho prodali ano
ps:prodali ve třech z čtyř lékáren palec



(entizol je lék na kvasinky v ženském pohlavním ústrojí proto je na předpis) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 21:24 Muž Plecos [322] – Re: Bob66
Popravdě řečeno jsem se dál nepídil po zdroji toho vyprchání, nicméně pokud by sám nevyprchal nebo aspoň neztratil účinnost, tak by snad Miro napsal daleko razantnější výměnu vody... Až u druhého odkalení píše půl nádrže, ale to je jedno. Já v tom ryby nějak moc nemáchal, jen jsem díky tomu rozkrmil jednoho chamíka... a vodu měním dost i bez toho. Každopádně, to že by Entizol kastroval ryby je pro mě novinka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 20:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Killer
Na předpis, musíš zajít na veterinu ;-) Jen se mě zaptal na co to chci a jaké množství X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 20:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Plecos
Tady je přesný návod od Mira:Postup je nasledovný 1tableta 250mg na 20litrov vody,pri 100litroch jednu tabletu prihodit navrch.Po troch dnoch odkalit a pridat na každých sto litrov vody 1tabletu,po dalších troch dnoch odkalit pol akvária a zopakovat celu liečebnu kůru.Je to kvoli vajičkám capilárií,ine vnutorné parazity...na tie nemá entizol učinok až ked sa vyliahnu.Preto je dobre zvýšit teplotu na 32až33stupnov,urýchli sa proces liahnutia,viac vzduchovat lebo čím vetšia teplota tým menej je vo vode kyslíku.Od začiatku liečby treba celý mesiac krmit len suchým krmivom.
Pokud by Entizol sám vyprchal tak by se nemusela vyměňovat voda hmm Opakovaně jsem myslel když bys je tímhle léčil třeba 3xza půl roku, nebo je v tom nechal 14dní a déle tak snižuješ plodnost, slyšel jsem i o případech kdy chovatelé odchovávaly ryby na prodej v slabé koncentraci Entizolu v akva aby byly neplodné a vzácnější druhy terčovců mohlo rozmnožit jem málo vyvolených, ale jen jsem to slyšel více o tom nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 20:39 Muž Plecos [322] – Re: Killer
Bývá v lékárně, ale nevím, jestli není na předpis..? V tom případě asi přes veterináře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 20:35 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Plecos
A kde seženu entizol, to je léčivo pro ryby nebo klasicky v lékárně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 20:30 Muž Plecos [322] – Re: Bob66
No pokud se dává až taková koncentrace, tak to může mít nějaký negativní vliv...
Jinak co vím, tak by měl entizol z akva sám vyprchat...?
Resp. co to je dlouho nebo opakovaně???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 20:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Plecos
U terčovců se normálně dávkuje 1tableta 250mg na 20litrů, myslím že u eLek to bude stejné ;-) Negativní vliv Entizolu na ryby je, pokud je v tom necháš dlouho nebo opakovaně používáš tak ztrácejí plodnost X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:44 Muž Plecos [322] – Re: Killer
Na to propadlé břicho by mohl zabrat Entizol, máš je myslím v malém akva, že jo? To by jsi nemusel rybu přelovovat do menšího. Já dávám na tabletu na 30 litrů, normálně se dává na 30-50... Já ani kamarád, jsme při používání Entizolu nikdy nezaregistrovali nějaké negativní vlivy jak na ryby, tak na filtr, popř. rostliny (teda ty já nemám a kámoš po skrovnu...).
JInak vodu snad až tak špatnou nemám, když se v tom zadařily L107, ale ty už jsou F1 (tedy mé mladé jsou F2). Dříve se mi v tom třely nijsenky.
Samec mává v jeskyni jako o závod - láká samici, ale té se už nějak nechce... Mám ale v rybárně vyhlédnutou jednu hezky kulatou, tak ji asi brzy přinesu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:23 Muž Killer [133] - Sumci – Re: xx
Ta druhá břicho propadlý naštěstí nemá..takže naděje na odchov ještě žije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:14 xx – Re: Killer
viz moje odpověď z 17.08.09 15:46:41
ryba na odpis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 18:52 Muž Killer [133] - Sumci – Re: xx, Plecos
Fotka k příspěvku Tak ta samice s propadlym břichem má to břicho furt propadlý:-( přitom všichni žerou jako děraví..udělal sem jim směs - filé + hlávkový salát a rajče ze zahrady..chutná to i apistogramám kdyby to někoho zajímalo
jinak na fotce je samec když na mě zrovna vykouknul
Plecos BTW a jakou to máš vodu že ti to nejde?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 17:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Nedávno jsem koupil od jedný slečny z Berlina krevetky a podívejte se co tam ještě má.
www.oyla17.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 15:38 Muž Plecos [322] – Re: Killer
Dyť mi nejdou ani hypani, natož peckoltie :-) Teda byl jsem blízko, to jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 15:19 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Plecos
Občas to tam čtu,ale nepravidelně..učim se totiž na státnice..tk už to rozmnož taky, když víš, že to jde i v čechách:-p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 15:17 Standa – Re: vladislav
Brazdicdrtic@seznam.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=1551