Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 15:05 Muž Killer [133] - Sumci – Re: sportsmen
Mám pár elek (L001,L059,L104,L021,L083,L187, a loricaria similima (nevim l-číslo)
A ty similimi mi chcípli 3 ze 4, jinak celkem bez problémů
Tady máš něco o krunýřovcích včetně importů..psal sem to já ještě s Davidem12188. Bude pokračování po jednotlivých rodech;-)
rybicky.net/rady/krunyrovci-loricariidae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 14:49 Muž sportsmen [62]
myslel jsi spise tyhle planetcatfish.com/… nebo ne? kdyz jsem dal www. catfish.com vypadli mi nejake stranky na prodej porcovanych ryb ;-) jinak díky za odkaz ale to co hledam tam nejak nemuzu najit, spise by me zajimy nazory lidi co kupovali L-sumce v nasich akvaristikach jakou maji prezitelnost a na co si dat pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 14:26 Muž Roman [100] - Cichlidy
mrkni na stránky catfish.com tam najdeš vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:34 Muž sportsmen [62] – L - sumci
ahoj prosim vas chci v akvariu vymenit ancistruse za nejake L-sumce a sturisomy, protoze mi ancici neskutecne nici echinodory (i kdyz je prikrmuji granulema a bramborou), mate s temito sumci nekdo zkusenosti???na co si mam dat pripadne pri nakupu pozor, nerad bych za ne dal nekolik tisic a pak o ne prisel. Moc díky za jake koliv info ohledne jejich nakupu a chovu. Jen pro upresneni budou v 380l akva s tercovci na vode 28 stupnu C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 14:26 Tony
Ancistrusy dělám již delší dobu a mohu tě ujistit, že bezproblémovou zeleninou je hlávkový salát, špenát, cuketa a pak dávám spařené kopřivy. U té cukety je nutno podotknout, že v akvárku ji nenechává moc dlouho, protože pak voda chytá nálevníka. Mnoho úspěchů TONY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 13:32 xx – Re: miro03
Čínské zelí rychle kalí vodu a díky rozkládajícím se zbytkům dochází k přemnožení nálevníků. Mladí ancistrusi jsou na to citliví a je to jeden z nejčastějších důvodů jejich úhynu.

Krmím ancistrusy - od délky 2 cm a větší - čínským zelím kupovaným v obchodu a tutíž asi ošetřovaným kdečím. Dělám to tak už roky a bez jediného problému s otravou. Pozor - nezkrmují se horní listy - svrchní 4 listy se vyhazují.

Zbytky listů se musí po 2 hodinách vyndat z vody, což platí pro veškerou zeleninu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 12:53 miro03 – Re: Dahak
Chce to klid aj ked u mna bit to bolo to isté ako u Romyho,osbne sme o tom pokecali.Mato00 sa musí trochu priučit aj zo správania.Berem to že si ma zobral za vzor ale určite bi som ani ja sám takéto správanie nestrpel.V dobe ked som ja ešte množil ancistrusi tak som krmil výhradne cuketou a zeleninovými tabletami.Raz som chcel prilepšit ancíkom a tak som na tržnici kupil čínske zelí nielen že som prišiel o značné množstvo krpcov no skoro aj o chovné skupiny ancistrusov.Po nakrmení čínským zelím som mal do 48 hodín poplach,problém som riešil s Zikym a Mudr.Vladkom Bydžovským.Dostali sme sa k záveru že čínske zelí muselo bit vysoko toxické pre ancistrusi a malé si to odniesli.V dnešnej dobe to pestovatelia cpu všetkým možným len aby to rýchlo vyrástlo.Od vtedy som si vždy rozmyslel čo dám ancistrusom a hlavne kde to kupim.Najhlavnejším zdrojom pre moje ancistrusi sa stala zelenina zo záhrady mojej buducej tchýne ktorá krmila svojou zeleninou naše ancistrusi ale i nás s moju polovičkou a verte že od vtedy problém s otravov som už nezažil. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 12:28 Muž sux [117] - Amerika
Tak to je zajimave rozjeta diskuze :) no k tomu sidovu prispevku...Tak si trosku zauvazovat, kolik toho solaninu platek brambory obsahuje... :-D jestli je nejake stopove mnozstvi v cele brambore :-P Troufl bych si snist tech "jedovatych" brambor co se dome vejde...Ve sklepe jich mame na jare dost a nikdy nam nic neudelaly. Vim, ze je to extrem at v teto diskuzi je to dost patrne..... :-D Ale zajimavy postrech palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:33 lucass
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:24 Muž dajos [10] – Re: jirkacichlid
lepší by bylo koupit si už většího..třeba u nás prodávají teď asi 20ti cm kolem 300kč(hranice na moravě)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:09 jirkacichlid
Děkuji, já tam mám taky kořeny a různá místa, kam by se mohl skrýt, než povyroste. Tak a teď ho musímještě někde sehnat :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:05 Muž Horác [3942] – Re: jirkacichlid
Podle této nádrže www.akvarko.cz/… je to v pohodě. Kdyžtak to proberte s majitelem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 18:56 Muž Killer [133] - Sumci – Re: jirkacichlid
když sem měl oceláty,tak sem k nim gibiho narval..gibici měli vva 7cm a oceláti 15, gibici rychle vyrostli a byly v pohodě..měl sem na dně dost mechu a bordelu aby se měli kde schovat než dorostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 18:53 jirkacichlid
Rád bych si tohoto krunýřovce pořídil do akvária k vrubozubci, ale nevím, jestli ho oscar snese. S Gybbicepem nemám žádné zkušenosti, zajímalo by mě tedy jestli opravdu dobře čistí akvárko od řas a zbitků (chemie na řasy se mi nezamlouvá a jejich neustálé seškrabávání mě už taky nebaví :-) ). Obyčejného ancistruse oscar sežere(už vyzkoušeno :-( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 17:13 Muž Yirka [9126] – Re: Horác
palec Nemá chybu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 16:53 Muž Horác [3942]
www.horacovoakvarium.cz/…
... se prostě musím pochlubit :o) ... konečně se mi toho zmetka podařilo vyfotit (po půl roce :o)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 16:29 Muž Horác [3942] – Re: Danila
Hergot Danil ... koukám, že jsem pěkně měkkej :-D ... Ty máš ve dvoustovce 4 kousky a já ve čtyřstovce jen jednoho a stejně mám permanentně stažený Musculus sphincter ani smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 16:23 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: dajos
Já krmím kromě tablet pro krunýřovce, okurky, brambor,patentek taky 3x v týdnu nastrouhaným
špenátem s tresčím masem a rostou jak šílení. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:36 Muž dajos [10]
já teda nekrmím málo, hladem je nemučím a řasy si všímají když se někde objeví ale taky mi žerou jávský mech, ten má taky takové štětinky..(ten můj už nemá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:32 Muž sux [117] - Amerika
To je pravda, ze sae si steticky nevsimaji!Asi nic si ji nevsima! Kdyz mu das obden nejakou zeleninu vykasle se na seskrabovani kytek!to da moc prace :-D a jeste miluji tablety na sklo! Spirulina tabs! Doporucuju!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:31 Muž dajos [10] – Re: Horác
to není možné.. já když jsem je vypustil ze sáčku, rozjeli se že jsem nestačil zírat.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:28 Muž dajos [10] – Re: sux
pokud on si nebude užívat mojich rostlin jsem ochotný si ho užívat.. tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:28 Muž Horác [3942] – Re: dajos
Vím, že se to o nich píše, ale moje SAE si štětky ani nevšimly ... ani když byly hladové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:27 Muž sux [117] - Amerika
No je to vazne krasna ryba a nez by TAK prerostla uzijes si ho!Budeto nejaky rok trvat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:24 Muž dajos [10] – Re: sux
skoro všude se uvádí v akváriích 30-35 cm ale kdyby nedejbože vyrostl moc tak je jasné že se ho nemůžu nechat.. 35cm a píšu inzerát... ale roste pomalu takže je čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:21 Muž dajos [10]
no jestli myslíš štětku jako štětičkovou řasu tak bych se vykašlal na nějaké biotopy a dal bych tam parmičku černopruhou..pak uvidíš co ten kombajn na řasy dokáže.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:20 Muž sux [117] - Amerika – killer
to mas pravdu v prirode dorusta nejakych 90, ale v te 300l nadrzi nevim! Je sice dost prostorna, ale 50 natoz 70 cm je podle me dost! Nejsem zadny odborník a kdyby se to povedlo, tak velmi rad uznam, ze nemam pravdu! Ale drzim palce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:13 Muž Horác [3942] – Re: dajos
To jo ... ale štětku rád nemám ... a on má podle mě na ní hlavní podíl. Koneckonců, právě kvůli ní jsem musel zrušit akvárko desperátů a předělat ho na krevetkárium. Teď už jen sleduju, jak štětka pomalinku mizí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:09 Muž Killer [133] - Sumci – Re: sux
já viděl 70 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:06 Muž dajos [10] – Re: Horác
to mu nemůžeš udělat sad ...takový fešák!! dyť ho máš rád.. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:04 Muž Horác [3942] – Re: dajos
No já ho původně pořídil do stopadesátky (víceméně na chvíli). Teď už ho mám ve čtyřstovce. Ale při prvním náznaku štětky či likvidace rostlin půjde do pryč ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:00 Muž dajos [10]
jj je nádherný ale koupil jsem si ho ze stejného důvodu jako Horác(píše to na svojich stránkách)..páč jsem pako potlesk hop ty tvoje stránky nemají chybu dloooouho jsem se smál potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:53 Muž sux [117] - Amerika
Já myslím, že se půl metru bát nemusis.. :-D nekoukal jsem jakou mas nadrž, ale tak tech 30 -5 bude tak akorat...jestli sem dobre poznal krunyrovce sitovanýho, tak 50 se u nej uvadi jako max!a okolo tech 20c se jim rust hrozne zpomali! Ale ryba je to krasna palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:47 Muž dajos [10] – Re: sux
plavat to plave ještě aby to rostlo!!! hop no i když tadyta ryba..nechci mít v akva půlmetrovou příšeru tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:44 Muž sux [117] - Amerika
Mno, tak asi bych ho nekrmil jednou tydne tou zeleninou! Davam jim to kazdy den a rostou uspokojive! Dej ji tam na vecer a rano vyndej! Brmboru muzes uvarit nebo i syrovou. Uvidis co jim bude vic vyhovovat...Hodne stesti at to plave potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:44 Muž dajos [10] – Re: Horác
dík zítra ju tam mají u mě nebude nikdo hladovět!!!!! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:43 Muž Horác [3942] – Re: dajos
Já to sice nezkoušel, ale myslím si, že vařenou bramboru by dost rychle rozrušili a rozbordelili po celým akva. Něco by mohlo i zplesnivět ... Syrová brambora vydrží v perfektním stavu, dokud ji nesežerou až na slupku (což mé osádce trvá cca 3 dny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:35 Muž dajos [10]
někde jsem četl že se ta brambora má dávat spíš vařená..to je asi jedno že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:32 Muž Horác [3942] – Re: dajos
Rozkrojit omytou syrovou bramboru. Pochoutka pro ancíky, gibouše a ampulárie. Nenažraný thorakát utře :o) ... Navíc ten škrob má přece jen větší výživnou (energetickou) hodnotu než okurka (to je skoro samá voda). Pak taky pomáhá noční krmení. "Nasypu" Tetramin - ale až poté, co zhasne světlo v akváriu. To už se nebojí vylézt ani gibouš, ani (ještě stydlivější) platydoras. V místnosti se může svítit. Žádné prudké pohyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:03 Muž dajos [10]
aji kdybych tam dal moučňáka celého tak ho sežerou kropenáči..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 20:57 Muž Killer [133] - Sumci – Re: dajos
dej mu spařenou kopřivu nebo zeleninu (okurku,papriku,oloupaný rajče...) a občas dej půlku moučnýho červa..on si ho najde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 20:53 Muž dajos [10] – Pterygoplichthys gibbiceps - krunýřovec velkoploutvý
Fotka k příspěvku Zduř kolegové, chtěl jsem se zeptat co děláte proto aby vám tento krásný krunýřovec přibýval? já dávám každý druhý den tablety pro obyvatele dna a jednou týdně okurku nebo tak něco, ale mají pořád trochu propadlé báchory. Když krmím patentkama sežerou je ostatní ryby a na plaché krunýřovce nezbyde nic.. sekli se mi na 13cm díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 15:59 dado
Takže je to Ancistrus,super! hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 15:57 dado
díky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 15:55 guest – Re: dado
Obyčejně jsou tmavé,barvu mění podle nálady nebo i podle podmínek v nádrži.Někdy jsou samice dokonce "pruhované" nebo jsou od ocasu do poloviny těla světlější a druhá polovina k hlavě je tmavá.Děje se tak,když je ryba ve stresu,nebo nemocná atp...
Hnědé jsou v tom případě,když jsou buď posr... :-D nebo se může jednat o křížence tak zvaného Ancistrus brown LDA 16,pak jsou ryby zbarveny více do tmavší hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 15:35 dado
A obyčajne Ancistrusi su aj čierne?ja som si myslel že su len hnede alebo albini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 15:31 guest – Re: dado
Klasický obyčejný Ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 15:25 dado
Skvrniteho som prehliadol lebo tam neni fotka a tento moj je čierny a nie hnedy,su Skvrnity aj čierny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 15:14 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: dado
je to ancistrus cirrhosus, krunyrovec skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 14:51 dado – Krunýřovec přívěskatý alebo Krunýřovec "Zlatý nuget"?
Fotka k příspěvku Kupil som ich ale niesom si isty ktory to je druh
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=2151