Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 19:17 Vrubouš
Prijmete omluvu,mate pravdu;-)Je to Pardalis :-)
Pekny vecer :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 19:13 Anonym
Za zkomolení jména se omlouvám, holt vypadlo mi písmenko. :-)

Jen pro porovnání, tady je originál Hypostomus - cena mláděte je 500-800 Kč/ks podle velikosti, u nás se prodává jen vyjímečně:
www.planetcatfish.com/…

Tady je obyčejný pardalis, cena kolem 50-70 Kč, jsou ho plné obchody:
www.planetcatfish.com/…

Stačí se podívat na kresbu hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 17:59 Anonym
Vrbouš: U nás se P. pardalis běžně prodává pod názvem "Hypostomus plecostomus". I to, co jsi sem linkoval je pardalis.

Hypostomus plecostomus má menší počet paprsků ve hřbetní ploutvi než pardalis a také má pravidelné kulaté skvrny na těle. Tvar hlavy při pohledu z boku je jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 17:35 Vrubouš
Ten Hypostomus to bude asi,nejspis.
Tady je fotka mladeho jedince www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 17:31 Muž endus [21]
Myslím, že v úvahu by přicházel i Hypostomus plecostomus, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 16:23 Muž Bodík [0]
Fotka k příspěvku fotka se nezdařila,tak 2.pokus
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 16:20 Muž Bodík [0]
Fotka k příspěvku krunýřovci -kopínatý, ekvádorský,štíhlý, vláknoocasý apod.se dost obtížně rozlišují...ve zdejším "atlasu" je v tom taky dost hokej. Mám podobnou potvůrku- viz obr., o které se v obchodě ujišťovali, že je to k.vláknoocasý (podle některých fotek mi připadal jako kopínatý...)tak nevím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 15:59 Muž Bodík [0]
skutečně to vypadá na Pterygoplichthys pardalis.
Obyč. ancistrus cirh. nee (ten má tečky a nikoliv skvrny...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 14:54 Anonym
Pterygoplichthys (Liposarcus) pardalis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 14:39 Muž endus [21] – Krunýřovec - identifikace
Fotka k příspěvku Zdravím,
mohl by mi někdo pomoci s identifikací tohoto krunýřovce? Dostal jsem ho od známého, bohužel neznal druh. Nyní je velký cca 10-12 cm. Napadl mě Pterygoplichthys pardalis. Fotka není bohužel moc ostrá. Díky za případnou pomoc.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 11:56 Anonym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 10:35 langosh
Spíše bych si tipl na tohoto www.akvarko.cz/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 22:22 freeman
koukni se jestli je to podobny www.aquapage.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 11:06 matěj – je to krunýřovec ekvádorský???
Fotka k příspěvku nejsem si jisty jestli je to krunýřovec ekvadorský poradte dekuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 00:03 marius
Neviem ako je to u Vás na Čechách no na Slovensku sa ancistrusy dajú predať vždy. Necháš ich podrásť trocha viac ako je priemerná veľkosť na obchode a pokiaľ ochodník nie je proti Tebe zaujatý tak ich vždy rád zobere. Aspoň u nás to tak funguje, že ak ponúkaš trocha väčšie ryby ako ostatný, máš šancu preraziť. Lepšie sa predajú a na obchode nestoja. No ak si myslíš že ich budeš množiť na počkanie tak sa pletieš, ako Ti to tu už napísali. Z vlastnej skúsenosti Ti môžem povedať že poter je háklivý na pokles PH, teda ak Ti klesne povedzme na 5, rozpadne sa im pečeň a je po nich. Tiež velká koncentrácia dusíka ich zabije. Musíš teda pravidelne vymienať vodu za odstátu. Ináč ani ja nedávam ancistrusom zelené krmivo a nebadať to na ich kondícií či chuti do trenia. Ak majú sparený špenát tak raz za mesiac tak je dobre. Mrazená moina, cyklop, patentka a granule SAK ENERGY ( používajú ich aj veľkochovatelia). Zapamätaj si že aj v prírode síce žerú riasy, no v riasach je množstvo mikroorganizmov a lariev, preto ancistrus nie je čistý vegetarián ako si to veľa ľudí myslí. No ak a im chceš povenovať vedz, že potrebujú krmivá ktoré obsahujú veľa bielkovín...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 20:20 Muž Sprachys [48]
preve ze samecek jeste ani nema poradny fousy a je malinkej... tipuju tak 7cm a samicka je jeste mensi.... jsem teda zvedavej kolik jich prezije... mam 2 koreny a na dno nekrmim moc... stejne ty maly jeste nevylejzaj takze si myslim ze by se k jidlu ani nedostali pac mam pancernicky a mrenky nadherny a ty je k tomu asi nepustej :-D jinak diky za reakce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 17:45 Muž Malapa [494] - Afrika
Oni se zas tak moc nemnoží. Jednak se jim chce třít jen někdy, jiker je pár desítek a stačí trochu zanedbat vodu a část ancistrusů chcípne... Prostě není to zas tak jednoduché, proto také ancistru stojí pořád 30-50Kč a prodávají se fakt malí, že jich ještě hodně chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 17:09 Muž MacGyver99 [3]
Omlouvám se, že se opakuji, ale nemáte potom problém co s těmi odchovanými krunýřovci? Nebo jich přežije jen málo? Ptám se protože uvažuji o tom, že bych je taky chtěl zkusit odchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 17:02 Muž Malapa [494] - Afrika
Tak 150 jiker je spíš rekord, obvykle je jiker podstatně méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 14:04 Muž Roman [100] - Cichlidy
Velikost kolem 1cm je u čerstvě vylíhnutých jedinců.po té co mi vylezli z dutiny měřili kolem 13-15mm.Takže stáří počítám tak týden po vykulení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 12:52 Muž matlala [798] - Rostliny
a spařils tu zeleninu vařící vodou-ona potom změkne a ponoří se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 12:51 Žena azalka [38] – ZACATECNIK
Dej jim to večer a nech přes noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 11:34 Muž MacGyver99 [3]
Možná mají hodně řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 10:56 ZACATECNIK
coze DOBRY DEN JAKTOŽE MI KRUNYŘOVCI NEŽEROU ZELÍ NEBO OKURKU NECHAPU TO , NECHAL SEM MU TO TAM CCA 2H. A NESEŽRAL TO PLS ČIM TO JE ? PORADTE THANK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 08:29 Muž MacGyver99 [3]
Podle toho co píšete tak není až takový problém toho Anicsturse množit. Máte nějaké zkušenosti co pak s potěrem. V akvaristikách většinou moc od lidí ryby brát nechcou co mám zkušenosti a 100 ancistrusů v akvárku mýt nemůžu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 00:12 marius
Ancistrus má maximálne 150 ikier, myslím tým jedince dospelé, dorastené do maximálnej veľkosti. Nevravím že ich nemôže byť aj 160, no ten počet ikier je zhruba taký. Ikry má totiž dosť veľké, mňa ich veľkosť osobne prekvapila. Mladé som kŕmil živou artémiou, po ktorej rástli ako z vody. Dával som im aj mrazenú moinu a cyklop. Zelené krmivo fakt minimum, niektoré výteri zelené krmivo ani nevideli a nebolo badať žeby im chýbalo. Ancistrus totiž nie je typický bylinožravec ako sa to často milne píše. Rád zožerie aj uhynutú rybu. No mám zaručene osvedčené že rastú rýchlejšie keď je v akváriu nejaký koreň. Ak máš ešte nejaké dotazy napíš, poradím čo viem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2007 23:00 Muž Malapa [494] - Afrika
Fotka k příspěvku Těm bude pár dní. Při teplotě kolem 25C se ancistrusi kulí pátý den, devátý se začínají rozplavávat. 1cm je tak těh 14 dní maximálně. Pravděpodobnost, že nějací přežijí ve společné nadrží je mizivá, umřou hlady. Kolik cm mají rodiče? Jestli že je máš půl roku a kupúoval jsi je 4cm tak je to dost brzo aby se vůbec vytřeli, takže jiker mohlo být tak 10 - 20. Znova se vytřít můžou klidně už za tři týdny, měsíc. Ale třeba taky až za rok, to je jen a jen na nich a ty to moc neovlivníš. Je potřeba je hodně krmit, mražené patentky, sušené, listy salátu... Salát ale né skleníkový, ale až v létě, normálně venku pěstovaný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 21:33 Muž Sprachys [48]
pls poradte :-( zatim sem nasel jen 2 ale verim ze jich bude vic... kolik tak + - v desitkach?... a jak casto se trou? abych jich tam nemel za par mesicu mooooc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 20:53 Muž Sprachys [48]
supr :-) a kolik jich tak muze bejt? mohlo by je neco sezrat? (rodice (jejich :-D ), prisavka, siamky, pancernicci, bettak, cichavci perletovy, neonky, tetrry cerny nic vic nemam) kolik bejva malejch krunyrovecku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 20:49 Vip – ...
Zhruba 2-3týdny....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 20:34 Muž Sprachys [48] – krunyrovec
jak muze byt stary krunyrovec ktery ma tak neco malo pres 1cm? dneska jsem nasel jednoho na skle tak sem ho vylovil do vedlejsi nadrzky a druhyho na kameni se mi ulovit nepovedlo a nevim kolik jich tam jeste najdu... vytreli se sami nijak sem jim nepomahal a dneska koukam jak puk. Mam asi samce a samici tmavy a jednoho albina a to nevim pohlavi.... ty tmavy sem kupoval malinky a mam je tak pul roku... nevim jestli jsou vubec dospeli ale vytreli se :-) sem happy jak dlouho to muze bejt? nicim je neprikrmuju a krmim normalne s hladovkou 1x za tejden a rasy moc nemam sice trochu jo ale uz mi s nima asi 2 mesice pomahaj 3 siamky a 1 thajka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 13:58 Vítek
Výbornou nabídku Pancéřníčků a krunýřovců najdete na www.vivarium.cz. Budte ale muset pro ně až do Mělníka. Nabídku mají velkou a osobně můžu potvrdit kvalitu zakoupených ryb. Na netu taky najdete to názvosloví. Mají to rozklíčované, protože krunýřovců je hrozně moc druhů. Ceny mají obvykle do 1.000,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 16:43 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
jako u nepopsanych pancernicku(Corydorasu)se pouziva C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 08:55 Pája
Děkuji,už to chápu. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 08:39 jurek – Pája
U doposud vědecky nepopsaných druhů krunýřovců(Loricariidae)se používá písmeno L a číslo,které umožňuje komunikaci mezi dovozci,obchodníky,akvaristy......Zkrátka,aby jsi věděl,jak daná ryba vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 08:33 Muž MacGyver99 [3]
L znamená první písmo z čeledi těchto sumců, tedy Loricariidae - L. Nevím to jiste, ale vzniklo to tak, že když objeví nějakého takové sumce a ještě pro něj nemají vědecké jméno, tak ho prostě pojmenují L a nějaké číslo. Jako například Hypancistru zebra L046.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 08:33 Pája
Zkuste mrknout sem,jsou tu též pěkní krunýřovci ;-)
vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 08:25 Pája
Prosím Vás co to znamená to "L" ???
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 22:30 Muž MacGyver99 [3]
Jo klidně je možné, že se s tou cenou pletu. Já si vždy akorát všimnu, že tam mají ty L-sumce. Jestli ho budou mít tak asi taky za ty 4500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 22:20 tonik666
MacGyver99 - jen těžko budou prodávat Hypancistruse zebra ve Sklorexu za 1000Kč, když běžná cena se pohybuje okolo 4500Kč. Zájem o ně je obrovský a množí se pomalu, proto se cena vyšplhala do tak závratných výšin.
Také si myslím, že je snažší pořídit si nějaké jiné hezky barevené eLko, které bude výrazně levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:46 Muž MacGyver99 [3]
Je možné, že je tam nemají. Ale třeba by je byli dle domluvy ochotni sehnat. Jinak pokud netrváte konkrétně na tomto druhu, tak tam mají i další krásné sumce. Nabídku mají na svých stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:40 Muž wladys [291] - Cichlidy
Ve sklorexu je nemaj..byl sem tam minulou sobotu....a jezdím tam často,ale ještě sem je tam neviděl.Tyhle ryby se ve své domovině nesmí odchytávat a vyvážet.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:36 Muž MacGyver99 [3]
Zkuste se podívat na stránky této firmy www.sklorex-akvarium.cz. Vím, že tam tyto sumce mívají a nezdá se mi, že ta cena by byla až tak vysoká, ale kolem 1000 kč to bude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2007 22:39 BARRY 2
Fotka k příspěvku Jeho hlava, ale podle ní se to asi nepozná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2007 22:37 BARRY 2
Fotka k příspěvku Jedna z prvních fotek mýho krunýřovce ......?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2007 22:14 BARRY 2
Fotka k příspěvku Díky za pomoc. Musím si ještě projít ty odkazy. Jenom mám strach aby nevyrost až na 40 cm, ale všechno tomu naznačuje že to bude asi pardalis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2007 22:03 Anonym
planetcatfish.com/…
hypostomus
7 nebo 8 paprsků ve hřbetní ploutvi

planetcatfish.com/…
pardalis
Glyptoperichthys Pterygoplichthys Liposarcus od 10 do 14 paprsků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2007 20:57 Žena sharon [126]
to anonym: a jaký je mezi tím rozdíl? Oba názvy označují stejnou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2007 20:30 Anonym
Podle počtu paprsků ve hřbetní ploutvi to není Hypostomus plecostomus ale Liposarcus pardalis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2007 19:23 BARRY 2 – Krunýřovec plochoústý ?
Fotka k příspěvku Poraďte prosím jestli je tohle Krunýřovec plochoústý? Já si nejsem 100% jistej.Mám ho zatím něco málo přes půl roku , kupoval sem ho asi 5 cm a teď už měří 18 cm. Je to hrozně pěkná a docela i klidná ryba. Díky za všechny názory.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [51] 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=2501