Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 17:47 Muž goblizek [31] – l46
samozřejmně že cena není konečná ale já je levněji nesehnal v celé čr ano a když pro ně pojedu tak né svým autem ale z dopravcem který si ůčtuje kolem 16000kč!!!(bohužel jiného který umí německi a vyzná se v německu neznám on do nedávna vozil auta)
takže sháním někoho kdo by jich taky pár vzal aby se mi ta cesta vyplatila ano pro sebe počítám tak 10ks a je to od chovatele který je dělá doma ano takže uvidím podmínky a doufám že i něco nafotím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 17:47 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: goblizek
www.l46.de/… ...jinak souhlasím s Jurkem, pokud se má jednat o chovnou skupinu se záměrem výtěru, tak 4 kusy jsou málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.03.2009 17:31 jurek – Re: Toony
No,ono kupovat pouze čtyři kusy je jako nekoupit nic,pokud to samozřejmě není jen na ozdobu.
Když si koupím skupinku třeba deseti kusů,tak ta cena za naftu je nepodstatná.
A cena 3200,- se mi zdá docela vysoká,nechají se dnes už pořídit o dost levněji,i když má euro pro nás docela nevýhodný kurs :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 17:16 Toony – Re: jurek
mám na to stejnej názor. plus další věc je ta, že když si koupí člověk dejme tomu 4krát L46 po 3200,- tak ho cena za dopravu už nějak nerozhodí.cena je 3200,- je normální.ale dovoz bych nechtěl kvůli horší adaptaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 15:58 jurek – Re: goblizek
No,myslím si že ta cena není zase tak luxusní,záleží samozřejmě na velikosti.
Navíc,když člověk kupuje takovéto drahé ryby,radši si pro ně dojede sám a je jedno jak je to daleko,určitě ho zajímá jak vypadají rodiče,jaké jsou chovné podmínky,čím je chovatel krmil atd.,ale to je jen můj názor a já to tak praktikuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 12:55 Muž goblizek [31] – L 46
zdravím všechny Lkaře
sháním někoho kdo by chtěl L46 já konečně sehnal v německu a sehnal sem i dovoz ale ta cesta je tak drahá že sháním někoho kdo se semnou o náklady podělí jsem z ostravy a cena (konečná)by byla kolem 3200kč(podle toho kolik jich dovezu a za kolik)
kdo by mněl zájem tak ať se mi ozve zatím čau palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 02:00 0 – Re: NHKG
Jestli myslíš ty vláknoocasé , tak s nimi není vůči rostlinám v nádrži žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 20:09 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Ožírá květiny?
Po delším zanedbávání akvária chci obnovit rybí osádku akvária a mimo jiné plánuju tyto krunýřovce. Nevíte jestli ožírá kvítka, hlavně Echinodory? Míval jsem ancitrisy a ti než jsem je věnoval známému sežrali všechno včetně tuholistých anubisů ...

Plánuji ho do 325l akvária s těmito rybami, doufám že takto nebude problém:
8x Pterophyllum scalare Skalára amazonská
2x Cryptoheros sajica Kančík zelenooký
4x Dasyloricaria filamentosa Krunýřovec vláknoocasý
8x Dianema longibarbis Pancéřníček dlouhovousý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kalibos
To nic,on totiž Preventan existuje také,ale jsou to tablety pro lidi. :-P PS:dík. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:24 Kalibos – Terčovci
Jó promiň Preventin já se spletl :) . Jinak děkuji PS: máš pěkné nádrže a ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kalibos
Multimedikal použít lze,to druhé,není to spíše Preventin?Pokud ano,také se dá použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:13 Kalibos – Terčovci
Mám doma jen Preventan a Multimedikal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kalibos
Ptal jsem se proto,že se to stává právě u nových ryb,změnou chemizmu vody.Trochu zakápni Acriflavinem,aby se dál nerozšiřovala bakterka a přidej vitamíny,ryba se z toho dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:07 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Plecos
jj ... ja videl prodavat L018 velikost 30cm za 5 500,- :-D maji ho na gigaakvarium.cz :-D ... je verim ze v prirode rostou vic .... a navic i vjetsich rozmeru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:05 Kalibos – Terčovci
Fotka k příspěvku Jsou, ale myslim,že to občas maličko měli i původni obyvatele. Zvládnou to sami bez pomoci jen s vitamíny?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kalibos
To spíše vypadá jako počínající bakterka.Nejsou to nové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:57 Kalibos – Terčovci
Fotka k příspěvku Tady přidávám foto, snad pomuže. Roztřepení je na hřbetu a hlavně na ocase.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kalibos
Dojde-li k přemnožení vnítřních parazitů,ryba má dlouhé,bílé a šlemovité výkaly.Léčba-Entizol,Flubenol,Flagellol.Na všech fórech je toho popsáno o léčbě dost,nemá cenu psát opět to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:48 Kalibos – Terčovci
Jak poznám ve výkalech parazity a jak na ně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kalibos
Ano,je to jedna z možností,další je přemnožení střevních parazitů.Je třeba pozorovat výkaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:21 Kalibos – Terčovci
Dobrý den, může mi někdo poradit? Chovám terčovce a pár jedinců má tak trochu jako by okousané nebo oštěchtané konečky ploutví. Slyšel jsem že by to mohlo být nedostatkem vitamínů. Děkuji za odpověď.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:14 Muž Plecos [322] – Re: volcomek
jj, ale z importu se dají sehnat i velké ryby a ty 30 cm L18 jsem viděl na vlastní oči.
Navíc v přirodě podle mě nerostou jen 2-3 cm za rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:37 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: elko
muj kamos mi daroval gibbika ... mel ho v andrzi 70x30x40 ... a gibbik mu tam vyrostl na 30cm ... takze nevim nevim .. podle me je to dost ovlivnene druhem stravy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:36 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Plecos
ten casovy usek byl jen orientacni .... navi v tech oznaceni L je hrozny gulas , a stou velikosti LDA 33 a L018 je to osemetne tema ... protoze nikdo tu snad nema jeste tak dlouhovekke ryby ...
jinak ja osobne bych se do te 500L nebal tech 5 kousku dat ... :)
moje L018 maji 24 hodin denne v akva cuketu ted v zime se bojim krmit necim jinym .. kvuli rychle zelenine ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:12 Muž Plecos [322] – Re: Romy
Ještě k těm řasám, nejde jen o ty řasy, ale i o živočišnou složku, která je v nich v přirodě obsažena (potvory, co v tom žijou), ta se ale podle mě dá nahradit, horší je to s řasami samotnými, resp. s objemem. Tedy dají se nahradit např. salátem nebo něčím jiným, ale tyhle ryby jsou schopny žrát celý den, prostě z jedné strany to do nich leze dovnitř a z druhé ven...

Nicméně, se dá souhlasit s Romym, je to bezproblémová ryba, ale málokdo může napsat, že nemá doma zakrslíky, leda si pořídí dospělou rybu z dovozu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pakozdy
Hodí,a zdraví terčovců je odraz kvality nádrže a péče chovatele.Když nemá odpovídající podmínky(voda,krmení,čistota....),jsou samozřejmě nemocní,jinak je to bezproblémová ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:58 Muž pakozdy [17]
a su vhodny vlastne do akva s tercovcami ? ked clovek cita forum, tak ma pocit ze akva s tercovcami je neustale preliecovana nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:30 Muž elko [30] - Sumci
osobně jsem L18 nikdy nezkoušel protože bych jim nedokázal v mé čtyřstovce nabídnout odpovídající podmínky.ve starším čísle akvárium živě byly fotky ryb v přírodě i z odchytu a byly to pěkní mackové.rád rybám poskytuju co nejlepší podmínky a mít rybu která zakrsne z důvodů nedostatku místa a nebo přirozené potravy(tyto ryby rády spásají řasu) mě netěší.tím netvrdím že ryby zákonitě trpí,asi je dost lidí co je chovají a v pohodě,tohle je jen můj názor kterého se snažím držet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:07 Muž Plecos [322] – ...
Tady tedy bylo napsáno eh... věcí....
Nejprve k těm barynům - LDA33 má L-kód 142. Pravděpodobně patří mezi menší druhy, i když nevylučuji, že těch 25 cm dá... Můj největší LDA33 má po pěti letech (koupil jsem ho snad jako 4 cm) 15 cm. Další tři co mám kratší dobu, mají zatím kolem 8 cm a to celkem valím salát...ale je fakt, že nejsou jedinými krunýřovci v akva... L18 jsem viděl i 30 cm z odchytu z přírody. Ale rozhodně bych chtěl vidět toho machra, který dokáže L18 vykrmit za rok a půl až dva roky na 20 cm, pokud si ho koupí ve standardní velikosti, tj. tak 5-10 cm...
Nevylučuji, že v přírodě takhle rychle dorostou (spíš bych to viděl na 3 roky těch 20 cm), ale v běžném akváriu s nedostatkem řas prostě není šance krunýřovce rodu Baryancistrus s jejich potravními nároky pořádně nakrmit...
Snad o prázninách se dokopu k nádržím speciálně pro rod Barynancistrus (stejně tak to chci udělat pro panaky) nakoupím prcky a budu je furtovat zeleným, co to dá, sám jsem zvědavý, jak rychle porostou...
Jinak ve vodě nad 30 °C mohou mít tyhle ryby problémy s nedostatkem kyslíku, pokud jim zajistíte dostatečné okysličení vody, tak nejspíš při velkém pohybu vody a to asi zase nebude vyhovovat terčovcům... Nicméně určitě tuhle kombinaci nezatracuji, chce to jen pak sledovat a průběžně vychytávat případné mouchy. Sám mám krunýřovce při vyšších teplotách, tedy maximálně do 28°C, ale pokud nebudou problémy s kyslíkem, tak zvládnou i těch 30...
Po aklimatizaci jsou baryni hodně odolní a případnou havárii (N-látky) přežijí spíš, než třeba právě terčovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 11:46 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Romy
Co se L18 týče, tak jsou to zatím nejmírumilovnější L- ka co mám. Zbytek se řeže už ve velikosti miminka, úkryty pro ně to chce:-), teplota ke 30 stupňům jim vyhovuje. ano V každém případě to ale bude chtít čistou, dobře filtrovanou vodu, dobré je pro ně přivzdušnovat - což ale trochu nemusí sedět kytkám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 11:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Chrostík
Osobně bych dal pět kousků jen v mládí.Čím více porostou a budou se blížit dospělosti,budou vůči vlastnímu druhu agresivnější.Nezřídka se dokáží i zabít,takže stejně budeš muset jejich počet zredukovat.Proto jsem psal max. dva kusy.S teplotou si nedělej starosti většina jihoamerických sumců zvládá 30% teploty bez větších problémů.
Jak to dělají ostatní,to nevím,ale já si na růst rostlin nestěžuji,nehnojím,nevzduchuji,nepoužívám CO2.Nejvíc udělá rovnováha v akvišku,a to je až tak za rok,o hnojení se postarají ryby,co víc si přát...?Musím,ale podotknout,že nemám náročné rostliny.Nová nádrž se bude ubírat biotopním směrem,včetně rostlin,takže hlavně kořeny a Echinodory.
Pokud chceš zahradu,tak tam je to opravdu laborování s parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 08:53 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Chrostík
jeste neco ... doufam ze pocitas ... s korenama a ukrytama pro L sumce .... , pak si zmer hladinu ph a podle toho davkuj Co2 ... hnojivo muzes davat porad ... ale s Co2 se ryby velmy rychle otravi ... takze bych nastavil bublinky a podle potreby bych to ubiral .... jinak myslim ze krunyrovci by stim nemeli mit problem , ja mam L018 a mam v akva 27-28 stupnu .... a cajk ... a hlavne nezapomen na ukryty ! :) at se zadari :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 03:51 Chrostík – Re: Romy
Díky všem za radu. Zkusím tedy ty L018 ....., jsou nádherní a nedorůstají až tak moc. Největší strach mám s vysoký teploty. Jestli bych si jich tam mohl dát okolo pěti, tak to by bylo ideální. V akváriu chci mýt ještě krom terčáků hejno pancéřníků (štěrbáci + pandy), kterým evidentně teplota nad 30°C vůbec nevadí. Kolegové, ještě bych se Vás rád zeptal, jak to dělají ti chovatelé, kteří mají nádherně zarostlá akvária ve kterých mají plno terčáků. Mě se to nějak nedaří. Mé technické zařízení je dost podobné tomu, které tito chovatelé mají ( filtry, osvětlení, systém CO2 ...)a výsledek je nic moc. Když jsem do akvárka dodával CO2 a hnojil, tak jsem měl nádherný rostliny, ale terčovci se mi moc nezdáli ( k ránu plavali u hladiny a ve dve strašně rychle dýchali). Když jsem CO2 a hnojivo přestával dodávat, tak se terčovcům evidentně ulevilo a když jsem začal ve večerních hodinách vodu prokysličovat, tak ožili úplně, ale zase mi už tak pěkně nejdou rostliny. Po všech zkušenostech jsem se rozhodnul, že dám do svého akvária jen několik rostlin, na hladině nechám plovoucí rostliny a akvárium doplním více o kořeny, tak aby se tam cítili dobře ti plánovaní krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 01:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: volcomek
Tak jsem trochu pohledal,Baryancistrus sp. L-3,18(85),26,47,57,68,81,84,85,115(248),142,177,200,219,274,319,323,324,364 a 384.
LDA-33,nejspíš i 34,35,36,37 a ještě 82.
Myslím,že v tom se motá každý,a to máme další a další rody... hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:06 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Romy
no to mi povidej ... nastesti ja uz se v tom nemotam ... :-D ... a cekam az bude mit v cesku nekdo nejakeho LDA 33 .. chci si ho jeste dat do akva :) ... taky aby vyrostl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:05 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Romy
pro baryka sp. je mnoho oznaceni ... i jako L187 .... ale tak to je bezpredmetne lisi se jen velikosti tecek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: volcomek
No,on je v tom guláš i tak... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:03 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Romy
sak ok ... ja jen aby v tom chrostik nemel gulas ... coz si myslim ze stejne ma ... :-D
chrostik: jinak .. neboj se dat klidne 5x L018 do 500L .. jsou radsi ve skupine .. tak ziji i v prirode :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: volcomek
Obojí je označován,jako Baryancistrus sp.,ale máš pravdu v tom,že je to jiná varieta,a já se trochu přepsal.L-18(L-85)je označován,jako LDA-60.Omlouvám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: volcomek
O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 23:54 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: elko
navic ... nemuzes srovnavat gibbika .. ktery dorusta 50-60 cm ... navic roste 2x az 3x rychleji jak L018 ... do 20cm vyroste L018 okolo 1,5 az 2 roku ... pohlavni dospelost ryb se odhaduje na 4-5let chrostik:takze bych byl celkem vklidu ... stejne pokud za to nechces dat mailand tak koupis Lka okolo 8cm .. + - ... takze ja myslim ze cajk ... uvazuj .. a proveruj ... jsou to dlouhoveke ryby ... kdyztak napis :) hodne stesti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 23:51 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Chrostík
navrhoval bych skupinku nejakych mensich .. napr peckoltie (sabaji , L134 , L015 )
nebo jak uz psal romy nejake ty hypancistruse :) a nebo bych se nebal na 500L dat treba 4-5 L018
nebo i ostatni krunyrovce muzes chovat ve skupince ... ja mam 3 L018 v 200L a tak na rok jim to staci .. pak pujdou do vjetsiho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 23:49 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Romy
romy .... jak muzes napsat L018 je LDA 33 ? ... L018 je barynacistrus sp. gold nugget , LDA-33 je snow flakes ..... LDA33 + - 25-30cm .... L018 tak 20cm + -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 23:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: elko
Z toho bych v 500 l neměl strach,v akváriu dorůstá kolem 25 cm,to gibbík je na tom s velikostí,kterou dorůstá mnohem hůř... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 23:34 Muž elko [30] - Sumci – Re: Chrostík
L18 dokáže dorůst v přírodě až 35cm.v akvárku sice o něco mín ale je to jako gibiceps,koupíš maličkého(L18 je za mlada krasavec,v dospělosti se žluté lemy většinou ztrácí)a když naroste tak kam pak s ním.teplotu by asi zkousnul,jen pořádně prokysličit.výběr elek mají např. ve viváriu v mělníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 23:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Chrostík
L-18(Baryancistrus sp.),myslím,že je označovaný i jako LDA-33,je dobrá volba.Na akvárium 500 l bych volil max.2 kusy a k tomu,několik menších krunýřovců a panceřníčků.Sám buduji nádrž 540 l a v něm budou dva L-14(Scobinancistrus aureatus),tři L-66(Hypancistrus sp.),panceřníčci a možná i Glyptoperichthys gibbiceps.
Další dobrá volba jsou ryby rodu Otocinclus,Panaque,Peckoltia,Rineloricaria,Hemiancistrus,Sturisoma,nebo i Hypostomus,stačí si jen vybrat.Jediný problém je v tom,že poslední dobou váznou importy hlavně z Brazílie,kde jsou řekl bych nejzajímavější ryby(Rio Xingú,Rio Tapajos)na dost druhů je vydán zákaz vývozu.Cce to hledat u našich prodejců.
Kde sehnat?Zkus tady:
www.vivarium.cz
www.kalaba.eu
gigaakvarium.wgz.cz
www.macenauer.cz/…
Nebo u Radka Blaška na:http://www.hypancistrus-aquarium.com/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 22:13 marsz
Ten číslo 18 je pěkný. Mám zkušenost jen s obyčejnýma, ale myslím, že je sem jako „čističe“ dováží výrobci filtrů a odkalovacích zvonů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 22:09 Chrostík – Krunýřovci vhodní do akvákra k terčovcům
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s krunýřovcem L018 (Krunýřovec L081, Krunýřovec L085, Krunýřovec L177), nebo s jiným druhem při chovu společně s terčovcema. Nebude jim vadit voda, která má více jak 30°C? Dále bych se chtěl zeptat, kde se dá krunýřovec L018 sehnat a kolik bych jich mohl dát do 500 litrového akvária. Díky všem za případnou odpověď. CHR.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 02:43 Muž Pete [10] – Re: kchrz
Já sem minule vytáhl ancíka i s jeskyní. Taky se odmítl pustit - potvora! Tak šel se vším do kýblu s vodou, kde pak už vylezl. Kdybych ty rybky neznal a nepodíval se pořádně, tak by asi žužlák uschnul. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 01:44 Muž kchrz [24]
Já mám 3 ancíky. 2x cca 8cm a jednoho 16cm.
Ty menší vídám tak 2x do týdne, toho velkého minimálně. Je zalezlej v díře v kořeni. Dostat ho ven při čistní akva je nadlidský výkon. Můžu kořen vydat z vody, nechat 5 minut na suchu a ta bestie se ani nehne. třesu s nim. nic. Většinou tam kořen musim nechat, jinkdy ho ukecám a on vyleze coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=1801