Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:05 Muž kostej [0] - Sumci – Re: avast
přesně tak jak říká Jirka, ale je fakt, že nám co si vydělávaj se to povídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:59 Muž Yirka [9126] – Re: avast
Spíše je to obráceně. Aby rybky dobře prosperovaly musí být krmivo kvalitní a pestré-různorodé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:54 Muž avast [49] – Re: bolek
Kup nějakou klasiku.. Lon nebo něco takovýho.. Je to univerzální.. Než mít 15 krmiv, tak radši 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:52 Muž bolek [5]
Amá te někdo zkušenosti z tímto krmivem EasyFish Spirulina mě totiž dochází krmivo a nevím jake koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:51 Muž Yirka [9126] – Re: Plecos
Musíš čít ten dotaz pozorně. Tam totiž vůbec nebylo řečeno že ničím jiným nekrmí, třeba patentkami a pod., ten dotaz zněl na suché krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:43 Muž elko [30] - Sumci – Re: avast
pravidlo č.1-ancistrusi se krmí na noc po zhasnutí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:28 Muž avast [49] – Re: Plecos
No dobře, jenomže to ti sežerou stejně ryby a nechaj ancíkům "jen" vločky, takže to je jedno jestli to tam hodim.. Měl jsem to a vždycky to sežraly ryby, nikdy né ancík takže mu asi stačilo co popadalo za vločky + "neviditelná" řasa + trochu kytičky samozdřejmě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2009 21:24 Muž Plecos [322] – Re: bolek
No to se teda sešly ty dva názory pode mnou, má to placatou hub, žije to u dna, tak to bude vysavač tone

Snad všichni výrobci krmiv pro ryby vyrábí i tablety spec. pro obyvatele dna. Nejen mým favoritem jsou hikary tablety, ale ty pro masožravé sumce, ty zelené mají asi lepší jiné značky... Např. Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:12 Muž Yirka [9126] – Re: bolek
Na přilepšenou občas dostanou tabletky Hikari. Jinak si musí vyjít s tím co kde najdou či ostrouhají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:10 Muž avast [49] – Re: bolek
To co nesnědí rybky připadá ancistrusům.. A můj sameček se samičkou si to pěkně hlídaj..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:09 Muž bolek [5]
Kdo jakým suchým krmivem krmíte krunýřovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 08:11 Muž goblizek [31] – re:nedory
ahoj 20cm a 4cm průmněr je asi pro nějaké větší druhy elek ano
já ty rozmněry mám podle ssebou vyzkošené praxe ;-) podívej se ke mně do prezentačky k L46kám tam mám domečky pro ně a pro přirovnání je tam krabička od sirek pro zebry jsou akorát pro ancíky by byli malé a třeba pro l 204 by byli jen k nakouknutí palec
dát k zebrám ten tvůj tak jich tam vleze všech 10 ano
ps:v pátek by mněli být hotové tak potom nafotím a pošlu foto pro lepší představu
ahój a držkolezcům zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:41 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: goblizek
Zdar,
Já mám obědnané z chráněných dílen hliněné trubky, ale dle plecofanatics, jsem je udělal 20 cm dlouhé a 4 cm vnitřní průměr. Tak nevim. Jak jsi přišel na ten Tvůj rozměr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:19 Muž elko [30] - Sumci – Re: goblizek
na L204 jsem koukal ve vivárku ale to máš krapet z ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 19:26 Muž goblizek [31] – re:luci
no já je nechal před prázdninama vypálit ve školce a bylo palec

ale letos šla nejmladší do školy a ve školce už to nějak nejde rozzureny

a navíc více lidí odemne chtělo vyrobit nějaké domečky a tak jsem je obědnal a uvidíme kolik mi jich zůstane smich

PS: v těch kamnech už mi to celkem šlo ;-) udělal jsem si takové keramické trubičky(průmněr vařecha a délky cca 13cm pro loricarky) a po týdnu sušení jsem vypálil a z 10ti zůstalo 10 :-P už jsou v aqa a obydleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 19:15 Lucka – Re: goblizek
Já jsem se právě v keramické dílně domluvila jenom na vypálení a vyrobila jsem je sama. Naštěstí byly všechny v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 19:04 Muž goblizek [31] – re:lucka
no ono to jde vyrobit sám ale vypálit sám ;-) to je umnění!!!
z deseti vyrobených ti po vysušení a vypálení(v kamnech značky petra)zůstane jen asi 3-4 kusy co se nerozpadnou sad takže se vyplatí si je nechat vyrobit odborně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 18:55 Lucka – Re: goblizek
Tak to jsem zvědavá, musím se tam přijít podívat.
Ale nejsou lepší vlastní výroba? Proč si je nechat točit, když už jsi je sám vyráběl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 18:04 Muž goblizek [31] – domky pro elka
ahoj všem
dnes jsem obědnal keramické domečky pro elsumce (v keramické dílně)
obědnal jsem dvě velikosti délka 14cm a průmněr cca 3,3cm
12cm a průmněr cca 2,5cm
chtěl jsem ještě menší a to už by nešlo utočit(v tom malém průmněru)a ručně by to vyšlo móóc draho
ty menší mám pro ancíky sp. a L 168 a ty větší pro L 204
udělají mi je(kvůli malému počtu za cenu 55kč/ks)od 150 ks by to bylo levnější i tak jsem jich musel obědnat 30 ks takže přebytek vezmu na burzu v ostravě 12.9.09 a skusím prodat ano
PS:doufám že mně nenecháte na holičkách a nějaké si koupíte ;-)
podobné mám vyfocené v profilu u L 46 ale menší a vlastní výroby ano
zatím zdar a držkolezcům zdar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: goblizek
Zdá se mi, že v tom Sklorexu ty L 204 byli i nějaký L 007, 340 a asi ještě další 3 druhy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:03 Muž goblizek [31]
ahoj všem
když už jste u těch výmněn nemá někdo na výmněnu nebo na prodej samici(ce) L 204 ???
za odpovědi děkuji
zatím zdar a držkolezcům zdar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Teď jsem byl v Brně ve Sklorexu a mají tam několik eLek. Mají i L134 za 1285,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 10:59 Muž elko [30] - Sumci – Re: Lucka
taky je mám od něj.dál ti napíšu přes vzkazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 10:13 Lucka – Re: elko
Nemám. Brala jsem je mladé od Clara a vyšli mi z toho samí samci.
Jenom mi zabírají místo, budu ráda, když se jich zbavím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 09:34 Muž elko [30] - Sumci – Re: Lucka
jiné fotky nemám,jen co mám v profilu a ve zdejším atlasu.L205 mám 3 samice.když by byly 3 kluci na prodej tak bych měl zajem,přiznám se že když budu měnit tak mi nic nezbyde.a ty nemáš žadnou svou samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 07:38 Lucka – Re: elko
Fotka k příspěvku Já mám asi 5 volných samců L205 (zase nemám samici).
Ještě jsem se chtěla zeptat, byla by nějaká fotka dospělých L270, ať to můžu porovnat?
Přikládám mého nejstaršího samce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:07 Muž elko [30] - Sumci – Re: kostej
mládí hypancistrusi jsou v mládí k nerozeznání.nafotil jsem si loni v duisburgu několik druhů a doma jsem nebyl schopný rozeznat co je co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 22:19 Muž Plecos [322] – Re: sokar
Nemám ho do mimina :-) Mám ho dva roky...
Jinak Němci jsou celkem sdílní co se týká odchovů...
Karla znám osobně, ono není problém objednat bednu nebo dvě nebo třeba i tři bedny velkých L14 (1-2 ryby v bedně, což je velikost tak 30+), ale musel bych jich v takovém případě vzít více ne-li všechny a to je i dost náročné na finance... Žádný velkoobchodník v ČR si jich neveme tolik na sklad. A zase když vemu jen jednu bednu, tak je malá pravděpodobnost, že tam budou samice...
L14 zakázané nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 22:09 Muž kostej [0] - Sumci – Re: elko
Jo jo to by odpovídalo , kupoval jsem je v prosinci a to byli cca 3-4 měsíce staré, takže jim bude taky cca rok, jinak jsem rád, že nejsem jediný kdo se s tím žere jsou to oni nebo nejsou, Tak uvídíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 22:06 sokar – Re: Plecos
No tak to musí být macek.To máš od mimina??
Bohužel,ale je pochopitelné, že se nikdo moc nebude chlubit o jejich odchovu.
Zkus klepeštu z gigaakvária.Kdysi mě nabízel L14 ve stejné velikosti jako máš ty.Ikdyž je teď zákaz, tak je třeba sežene.Byla by škoda, když máš dospělýho samce nesehnat dospělou samici.
Takových velkých L14tek moc v republice nebude ano palec ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 22:02 Muž elko [30] - Sumci – L sumci
kdyby tu někdo měl navíc samce peckoltie L205 tak by se mi hodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:59 Muž Plecos [322] – Re: sokar
Samec má kolem 30 cm a pak mám prcka, který má tak do 15 cm...
Měl jsem ještě jednoho 27 cm samce, ale toho jsem pros.al tone
Akorát jsem nikde nic nenašel o jejich odchovu, i když si myslím, že Němci je už museli vytřít, protože to jsou prakticky takoví větší hypani :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:58 Muž elko [30] - Sumci – Re: kostej
Fotka k příspěvku přesně ti to nepovím.tak jen odhadem,asi do 4cm jsou pěkně kontrastní a světlé,pak dost stmavnou,převažuje hnědá(asi jako na tvé fotce),mám tu v tomhle kabátě roční skupinu,kdy se pořádně vyrýsuje kresba ti nepovím ale dospělí jsou krasavci s pěknou kresbou(moje chovné jsou necelé 3roky staré).řešil jsem ten samý problém když dospívaly,jestli to nejsou L129 nebo L340.v dospělosti není myslím pochyb.chce to vydržet
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:56 sokar – Re: Plecos
Bohužel nemám L14.Jen mě to tak napadlo jako poslední možnost co k té mé krasavici dát.
Na planetcatfish ten článek mám přečtenej snad 100x.Myslím že tato ryba neomrzí.Stejně tak L14.To sou prostě krasavci.Jak velký ty L14 máš(máte)? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:49 Muž Plecos [322] – Re: sokar
Sehnat L25 je teď po zákazu ohromný problém, ale sem tam by se dali sehnat v Německu, když někoho omrzí...
Myslí, že už byly odchovány vícekrát, resp. jeden případ je na planetcatfish.com ve fóru a ten člověk je už i někde dával do prodeje... ale zase to jsou 5 cm prcci...
Jinak máte doma i L14? U těch zase já pro změnu naháním samici :-) Nechce se mi kvůli tomu brát 2-3 bedny velkých ryb, protože přebytečné samce bych pak tady u nás neprodal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:41 sokar – Re: kostej
S majitelem Vivária se znám,ale L25 nejde nikde sehnat.Já už to poptával kde to jen šlo.Tak nevím co s tým jedním co mám doma.Leda ho dát dohromady třeba s L14. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:37 Muž kostej [0] - Sumci – Re: sokar
Nevím nepídil jsem se tenkrát, co mě ještě tak maximálně zajímalo byli 046, kde měl začínající chovnou skupinku (ty bych si mohl tak maximálně dovolit). Jinak neni přítel nových technologií (myšleno WEB, E-mail) Co se týče mobila měl jsem ho uložený v tel. jenž je kaput. Takže si jen matně pamatuji cestu ale popsat ji nedokážu. To je asi vše co lze říct. Jinak co se týče L025, zkus kontakovat Kučeru z Vivárka třeba ti je dokáže sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:21 Muž kostej [0] - Sumci – Re: elko
Fotka k příspěvku ahoj když už jsi tak hezky na příjmu, chtěl jsem se zeptat v kolika měsíců se 270 mění kresba, mám pochybnosti jestli mám skutečně 270 sice jenom malé pochybnosti, teď už né tak velký ale stejně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:17 sokar
Zdarec,

kdyby náhodou někdo na aquafestival v české lípě jel a viděl tam L25 tak mě je zamluvte či kupte všecky.
Nebo třeba kdybyste je někdo viděl i někde jinde,tak mě je bloknite.Zaplatím za sehnání.Dík všem hop ahoj

RE: KOSTEJ :

Jakýho sumce za 50tisíc??Má ten chlap nějaký web či něco jak ho kontaktovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 20:57 Muž elko [30] - Sumci – Re: goblizek
přivezli je tam rakušáci s terčákama.velké můžou být hrubým odhadem 4-5cm,kolik za ně budou chtít ale nevím.oficialně to začíná až ve čtvrtek.no je tam už dost stojanů prodejců tak jsem zvědav jestli se ukáže něco dalšího zajímavýho z elek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 20:47 Muž goblizek [31] – RE:elko
ahoj jiří
zajímá mně kdo,jak velké a za kolik je bude ukazovat neboli prodávat?
za písnutí děkuji
ahoj a držkolezcům zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 18:05 Muž elko [30] - Sumci – L sumci
jestli se chce někdo pokochat L 46 tak budou k vidění v české lípě na aquafestivalu.zřejmě budou i prodejné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:13 Muž Plecos [322] – Re: kostej
Jj, ono je takových akvaristů více, co množí špeky a valí to do Německa a my si pak myslíme, že Češi neumí dělat eLka, nebo že je nědělají... A najednou ejhle, jak to začíná prosakovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:25 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Plecos
Je to možný, fakt jsem tomu tenkrát nevěnoval pozornost. jen říkal že se tím žíví cca někdy od 1985, tady rybkama a že čeká na nějaký sumce jenž by se chtěl pokusit rozmnožit za cca 50tis jeden. Taky řikal že jel jednou pro koupit auto do němec za 1/2 mega a přivezl místo toho ryby ty se blbě aklimatizovali a ... . No ale ale třeba taky keca... Každopádně měl ve sklepě tak 30-50 akvárek. Ale co jsem pochopil tak pro něj bylo spíše Německo kam dodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:06 Muž Plecos [322] – Re: Danila
Ahoj, L18 patří mezi velké baryny, takže by měly růst celkem rychle. To, že Ti příjde, že nerostou je celkem normální, ono to je furt nic nic a najednou je dvojnásobný :-)
To chce koupit hlávku salátu (nebo vlastní ze zahrádky) a snažit se, aby to měly k dispozici pokud možno furt...
Mého nejstaršího LDA33 mám asi 6 let, kupoval jsem ho jako prcka, tak kolem 4-5 cm, dnes má asi 15cm a to jsem dříve ani moc nekrmil salátem... Teď krmím salátem víc, pořídil jsem další 3 LDA33, taky prcky a dva mají dnes kolem 8-9 cm a třetí prakticky neroste, má tak 6...
Každopádně LDA33 jsou menší baryni, víc jak 20 cm udělají těžko... L18 těch 30 cm udělají...

Jinak nezapomeňte, že L200 jsou dva druhy! Hemiancistrus a Barynancistrus (to je ten hi-fin), dnes se k nám už vozí oba. Např. Kalaba by měl mít nějaké hi-finy na skladě. Co jsem kdysi zaznamenal v krátké zprávě z AT, tak vytřeny už byly oba. Nicméně to vidím zatím tak, že p. Polanský měl spíš nějaký import...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 01:31 Žena Danila [4489] - Sumci
Zelený potvory L200 jsou nejhezčí sumci jaký jsem kdy měla a taky jsem z nich byla odvařená...
Dotaz, jak vám rostou L18 a čím je krmíte?
Ať dělám co dělám rostou mikroskopicky... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:08 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Plecos
Možná jo možná taky je to už dávno, já mám odjakživa oči jen pro trestance, ale pamatuji si že z těch zelenej potvor byl strašně odvařenej a vychvaloval je ale třeba to nebyli oni. jinak co má on,no taky bych to chtěl mít doma, jo jo mit podsklepenej barák a ještě ve sklepě kotel, tak neváhám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:39 Muž Plecos [322] – Re: kostej
Jinak L107 co mám jsou už z odchovu, u ostatních eLek se mi nedaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:37 Muž Plecos [322] – Re: kostej
Cože?! Polanský nabízel L200 hi-fin? Jako odchovy????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:36 Muž kostej [0] - Sumci
Jinak Vám chlapy zádivím mě se tak maximálně třou ramirézky a to maj těď ještě nějakou pausu. Trestanci jsou ještě stále mladý teď někdy v září říjnu jim bude cca rok. Ach jo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=1501