Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 22:55 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Killer
Ano četl, jen mě překvapilo že mu tolik chutná maso :-D u ancistrusů sp. jsem to nikdy neviděl :-)
Budu mu dělat každý den hostiny aby trochu přibral palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 22:43 Muž Killer [133] - Sumci – Re: DonJuanKarlos
krm ho všim co žere;-) Jestli si četl muj článek tak víš, že krunýřovci jsou všežravci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:12 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
tak jako většina ''odborniků a rádců''(rybicky.net doporučujou maso(rybi) pro krunýřovce ;-) časem bude určitě pěknej,hlavně že žere ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 20:52 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvku Ahoj
jak mám toho novýho Pterygoplichthyse pardalise, tak se mi zdá, že žere docela málo. Nejvíce mu jede rybí (sumeček žraločí) maso a uvařená brambora. Zda se mi, ale že toho jí málo a je trochu pobledlejší (jen mírně) zlepší se to časem? Je normální, že žere spíš maso než "rosliny"?
díky za odpovědi ahoj
tady je ještě fotka:
lepší: www.imghosting.eu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 15:10 dado – Re: DonJuanKarlos
díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 15:04 Muž DonJuanKarlos [30]
Moje mají na boku hlavy taky takové fousíčky palec tak asi jo, ale nebudou to ty po celé hlavě, ty mají jen samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 14:52 dado
Ahoj,mam 4 ancikov cca4cm velkych a jednemu ako keby zacali rast fuzky,moze byt ze mu zacinaju rast?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 14:42 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Killer
děsivé video:
www.youtube.com/…
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:12 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Killer
Díky za odpověď to jsem potřeboval vědět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:12 Muž Killer [133] - Sumci – Re: DonJuanKarlos
já je nechávam měsíc jinde a nic víc nedělam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:06 Muž DonJuanKarlos [30]
Koupil jsem si dalšího "plecostoma"za 69 Kč ve zverimexu UNIDO v Teplicích. Tentokrát ve zdravý a mnohem aktivnější, meří kolem 7 cm. Teď je v karanténě (70 litrů, s dnem, hodně dřeva a rostlin).
Jak dlouho ho mám nechat v karanténě?
Na catfish.cz jsem četl, že je dobré ho preventivně odčervit, je to nutné?
Jak dlouho má být v karanténě obyčejný ancistrus(vipadá zdravě a žere)?
dík za odpovědi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 22:00 Muž cenega [1]
jo je i kdyz nevim presne jaky druh, s tou fotkou je to bohuzel marny,neni na ni nic videt,snad to prejde a bude v pohode, zatim to vypada ze to vyjde ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 12:40 Žena Rebbie [71] – Re: stařík
Joo, já to jednou psala klukům na chatu.... Jak sem jako přelstila očka tim, že tabletku sem tam hodila o půlnoci, očka evidentně spali, sem to několikrát před vhozenim tabletky kontrolovala... Po deseti minutách co sem tam mrskla tabletku kouknu a všechny vočka u ní!!!! Rvali se jak vo život, jako by vůbec před chvílí neměli půlnoc :-D :-D :-D nene, ani tudy cesta nevede, přelstili oni mě :-D Nicméně jak píšeš, ta tabletka se drolí a oni holt pak vyluxujou ty pididrobky no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 09:50 stařík – Re: Rebbie
U nas se taky na tablety vrhaji vsichni, zivorodky i tetry krvave. Ted uz ancik trochu povyrostl a tak si tabletku vic brani, ale potvory ostatni na nej najizdi. Jak se cukne, tableta se postupne rozptyluje kolem a rybky to vychytavaji.

Resim to tak, ze tabletu bud hodim zaroven s krmenim, ale ancikovi stejne trva celkem dlouho, nez zjisti, ze tam pro nej neco je. Lepsi je to hodit po zhasnuti svetel, protoze ancik je aktivni i po tme a ma na tabletku klid.

Tohle by mohlo fungovat i pro otiky a toho tveho krunyrovce. Chce to vyzkouset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 23:12 Muž Killer [133] - Sumci – Re: mirielll
co se týká ancáků espeček,tak sou asi zvyklý,ale ty L59 vídám snad míň než klauny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 23:07 mirielll
mam asi hodny ancáky :))
je fakt, ze pardal se moc neukazuje, ale kdyz krmim ryby vyleze...dela tam sice torpedoborce a snazi se rozestoupit nil...ale vyleze. velkoploutvak a obecny jsou jeste mali, ale neschovavaji se vubec.
krome okurky sezerou kde co :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 20:58 Žena Rebbie [71]
Okurky si moji Oťásci nikdy ani nevšimli, čili už jí tam nedávam... tabletku jim dycky sežerou očka, marně jim vysvětluju že by měli zobat z hladiny, že to co spadne dolů je pro otíky... ale něco asi zbyde, bo v okolí tabletky dycky šmejděj :-) Jinak celej den víceméně je uvidíš jak luxujou kytky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 18:30 foxchosen – žrádýlko
Tohle mě zajímá, chystám se je koupit příští sobotu :-)
Tabletky pro rybky na dně (Sera Viformo), sem tam třeba okurku a řasy jim budou stačit ke štěstí, či něco ještě sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 14:43 Žena Rebbie [71]
Jj, nevšimla sem si že by byly kytky ohoblovaný jako to dělaj ancíkové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 22:25 mamča – žere krunýřovec jednopruhý jen řasy?
Ráda bych si pořídila do 100 l akvárka krunýřovce jednopruhé, ale mám tam hodně jemnolistých rostlin. Dočetla jsem se tu, že by měl sice žrát jen řasy a ne rostlinky, ale máte to někdo vyzkoušené?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:57 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Duke
mám 4 kousky a moc se neukazujou. Sice nejsou zalezlý,ale většinou ožužlávaj něco na čem nejsou vidět ze všech stran.Zpočátku byly taky zalezlý v kokose nebo na kořenu zespoda..Pořídil sem je někdy v listopadu myslim a už si zvykly že když se krmí, tak musej vylézt, jinak na ně moc nezbyde. Bohužel mi ožíraj echinodory a to i řapíky, protože nejsou přikrmovaný pravidelně zeleninou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:54 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Yirka
čeče ten odkaz je mu nanic..krunýřovec klaun je panak a ne ancák;-) Článek o panacích bude časem až nasbírám nějaký zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:24 sokar – Re: filipo
Jojo.Přesně to dělám.Prostě si počkám až vyroste tak,že se nebude mět kde schovat.Budu kupovat eště jednoho,takže doufám že bude třeba aktivnější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:20 Muž ghostik [81]
Hoj
Ja si poridil 2x Panaque sp. (L204)
Skoro 2 mesice jsem je nevidel :o(
A ted ? Valej se obcas na prednim skle jinak okupuji uprostred Echinodorus Ozelot a dokce pri krmeni Trnovcu z ruky (jeden vzdy sezere vsechno ostatnim tak jim to davam primo) mi pristala L204 i na ruce.
Treba si casem taky zvyknou - ale pravda je ze primo pod zarivkou se neopaluji a radeji putuji kde je stin . ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:16 filipo – krunýřovci
U krunýřovců je to zcela normální. Převážnou část života přožijí schování v úkrytech a vylézají až v noci, kdy jsou nejvíce aktivní. Takže když chceš pozorovat krunýřovce tak jedině v noci. A krm ho těsně před tím, než ti zhasne světlo. Nahaž mu maso před úkryt. On si to najde jak bude šmejdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:06 sokar
Ahoj.
Mám stejný problém.Koupil sem si L25 krunýřovce za 1850Kč a místo toho aby mi dělal radost tak je furt schovanej pod kořenem a vyleze jen velice vzácně.Když krmím tak mu musím maso dát až skoro k hubě aby si ho vzal. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:45 Muž Yirka [9126] – Re: Duke
Více o těchto rybkách zde: rybicky.net/rady/ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:43 Žena bucliik [99]
rozhodně je aktivní v noci, ale že bych je někdy zpozorovala proplavávat se po akvárku tak to oc ne, spíš přesidluje zpod jednoho listu pod druhej, obchází stěny akvária a vypadá že nejlíp mu je když je schovanej. možná bys měl zkusit krmit v noci, třeba okurečkou někam blízko k jeho stanovišti, pak se snad ukáže(otázka je jestli to ve tmě uvidíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:36 Duke – chování krunýřovců
Ahoj, uz par mesicu mam krunyrovce klauna, ma asi 7 cm. Problem je v tom ze je porad zalezly, ukryt opousti tak dvakrat za den a vzdy jen na par vterin. V ukrytu ho neni vubec videt. Nevidel jsem ho skoro ani jist, sem tam si parkrat dloubnul do tablet. Vypada zdrave. Tak se chci zeptat: je tohle chovani u krunyrovcu normalni? Nebo je aktivni v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:42 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: redmaus
4 měsíce. Za fakt dobrých podmínek, reálně dýl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:38 redmaus
Za jak dlouho doroste Ancistrus do velikosti 4 cm od vykulení. Při bohaté a pestré potravě.Minulý týden se mi jich asi 30 vykulilo. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:11 Muž Yirka [9126] – Re: Malapa
OK, myslím, že to je přijatelný názor. Každý má jiné zkušenosti a každý má možnost volby. Tak ať ti rostou! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 17:08 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Malapa
Máš pravdu, zdravej rozum je základ,je fakt, že na jaře bývá zelenina rychlená a může dělat trable. Ať se daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 16:58 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Danila
Souhlasím s tebou, nikde není psáno, že okurka je špatná a rybičky po ní pojdou. Určitě má každý člověk jiné zkušenosti, já jen poté, co jsem nakrmil, jako mnohokrát před tím hlávkovým salátem a pak vylil všechyn mrtvé ryby do záchodu, usoudil, že zeleninu ancíkům dávat nebudu. Zrovna tak jsem, ale mohl zaujmout přesně opačný postoj, protože jsem před tím salátem krmil mnohokrát a rybičkám chutnal. Nic na světě není černobílé. Já se rozhodl zeleninu nedávat, jiní lidé s ní mají dobré zkušenosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 16:54 foxchosen – Re: Danila
přesně takovejhle "špíz" jsem udělal v akvárku před chvilkou, vzbudil naprosté nadšení i u pavích oček X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:25 Žena Danila [4489] - Sumci – Okurka
Fotka k příspěvku Malapa má krásný sumce, ale je fakt,že krmím okurkou dost dlouho, ancíci i ostatní druhy sumců se můžou utlouct a nikdy žádný problém...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 12:58 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
Myslím, že se nám ta diskuse posouvá z původního směru trochu bokem. Stále si stojím za tím, že není možné zevšeobecňovat a vytvářet tak určitá pravidla bez nějakého, opakovaným měřením podloženého a praxí ověřeného pokusu. V mé praxi tedy kolečko okurky (povařené) podávné 1x, 2x týdně nikdy neznamenalo ohrožení rybí populace dusíkatými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 12:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Povalec
Asi jste přehlédl, že ve svém prvním příspěvku jsem reagoval na Snofrevovo "...nevím to jistě, ale řekl bych, že v umělých hnojivech těch dusičnanů je víc jak v tom koňskym hnoji..." a ve druhém na vaši otázku: "...a kolik dusicnanu je v konskym hnoji?..."
Do diskuse o skladování (ošetření) koňského hnoje, "uniformním" dávkování nebo o možnosti přehnojení zeleniny dusičnany při použití koňského hnoje mne, prosím, nevtahujte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 10:55 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Sid
Jak zajistis, aby ten hnuj byl dobre osetrenej a jak zajistis uniformni davkovani na celym zahonu? Co kdyz ho ten kun jeste poradne "pocural"? To kdyz si vezmu NPK, rozpustim ho ve vode a poleju zahon urcity plochy, tak vim kolik jsem ho tam nalil. Ne, vazne, vubec nezpochybnuju kvalitu hnoje, jen zpochybnuju najivni predstavy, ze na "prirodne" pohnojenym zahonu nemuze narust zelenina s vysokym obsahem dusicnanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 10:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Povalec
...a kolik dusicnanu je v konskym hnoji?...
Dobře ošetřený koňský hnůj má cca 0,6% celkového dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 06:29 Diesel
(samozřejmě tablety s obsahem zeleniny, patentky, chipsy od sery taky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 06:28 Diesel
Každopádně tak uplně nesouhlasím s malapovovým názorem, také jsem choval krunýřovce, ale nejlépe osvědčenou mam zeleninu, samozřejmě že maximálně by tam měla být na 12 hodin (večer vložit, ráno vyndat) okurky a nejvíce rajčata, po těch jeli nejvíc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:52 Muž Malapa [494] - Afrika
Chtělo by to někoho kdo se vyzná v agronomii, podstatné je množství slunečního světla, né jen množství dodaných hnojiv. Tuším, že právě díky světlu dochází nejen k asimilaci, ale vůbec celkově k "metabolismu" v rostlinách. Skleníková zelenina má vždy vyšší obsah dusičnanů, než rostliny pěstované venku. Chce to sehnat informace od někoho, kdo tomu rozumí. Já teda rozhodně ne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:19 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Sid
a kolik dusicnanu je v konskym hnoji? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:18 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Snofrev
to je prave to. Na umelym hnojivu si prectes slozeni a pri trose inteligence vis, kolik hnojit. U konskyho hnoje nevis nic a tak hnojis pouzivajice "selskej" rozum. Selskej rozum je sice fajn, ale je to pripad linearniho mysleni (vic hnoje, vetsi uroda...), zivot ale linearni neni... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Snofrev
...řekl bych, že v umělých hnojivech těch dusičnanů je víc jak v tom koňskym hnoji...
To si pište! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:06 Muž Snofrev [54] – Re: Povalec
ono asi spíš půjde o množství těch dusičnanů
nevím to jistě, ale řekl bych, že v umělých hnojivech těch dusičnanů je víc jak v tom koňskym hnoji

jinak rybám je určitě šumák odkud ty dusičnany pocházej, účinek maj stejnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:00 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Mikky
Nechci byt nezdvorilej, ale skutecne si myslite, ze dusicnany v konskym hnoji fungujou jinak nez dusicnany z "umelyho" hnojiva? I mrvou/hnojem se da "prehnojit". Zkuste se zeptat cukrovkaru, jak jim funguje "systetickej" inzulin o oproti "kravskymu". To je ta klasicka najivita masy, ktera si mysli, ze to co je "prirodni" je lepsi. Btw. jestli se nepletu, tak jesilnejsi jed je botox a ten je prirodniho puvodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 22:29 Mikky
Krmim pouze salatem a paprikou z naseho skleniku kde je maximalne konskej hnuj a zadny chemicky latky ale tim krmim jen v sezone... Jinak od sery chipsama a ryby rostou jak o zavod... Okurkou jsem jednou nakrmil dal jsme ji tam na noc a mel jsem smulu voda se prikalila a poter posel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 22:12 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Malapa
Já sice okurkou nekrmim - moji krunýřovci jí nejí,ale když sem to zkoušel,tak sem jí tam hodil nevečer a ráno sem jí vyhodil..jinak ty dusičnany sou právě v tý zrychlený zelenině. Nejsem chemik, nevim jak to funguje, tak se ptam..když to včas vyhodim, tak snad ničemu neuškodim ne? Jinak vim o lidech co krmí každej den aspoň 2 kolečka a problém nemají

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=2051