Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 20:08 Muž Yirka [9126]
Já bych k tomu snad jen přidal. Mnohem schůdnější než udržovat stabilitu takové proměnné veličiny jako je akvárium přidáváním chemie je přizpůsobit vodě, která je k dispozici, obsádku ryb i rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2010 19:52 Muž filipsi [1295]
invalida napsal: .. Nebo jiný parametry ...jdou změnit bez chemie? ..

Bez chemie nejde nic. Ja bych ve zmenach cehokoli byl velice obezretny, v te vode je spousta vselijakych souvislosti a zavislosti. Pokud clovek nema opravdu pocit, ze tomu rozumi, muze se jakoukoli zmenou dostat do situace horsi, nez u ciste vody z kohoutku. Leckdy, i kdyz ten pocit ma :). Tak cist a cist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2010 19:22 S Muž invalida [3881] – jo dík
dík ozkouším ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 22:08 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Kapkové Rataj má určitě každý krám. J8 měřím (teď už jen v delších periodách, protože voda je stabilní) PH, NO2, NO3, dKH, dGH. Některé parametry lze částečně měnit osazenstvem a obsazenstvem, některé asi jen chemií. Ale lepší je prvně změřit a pak se bavit o konkrétních věcech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2010 21:39 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
No a koupí se to běžně nebo musím objednat na netu? A který parametry mám teda hlídat hlavně? A jak třeba řešit tvrdost vody bez chemie? Nebo jiný parametry ...jdou změnit bez chemie? Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:43 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Názory se různí, já s úspěchem používám jak kapky Rataj (chce to trochu více barvocitu) i Sera aqua-test set. Ani jedno asi není 100% přesné, ale mně ukazují oba totožné výsledky a pro dlouhodobější sledování trendů je to OK a oproti papírkům asi nakonec i levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2010 20:39 S Muž invalida [3881] – dobrá dobrá
Dobrá vezmu kapkový ale hlavně mě nebijte :) Který přímo abych z toho byl? ano ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2010 20:27 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Nevím jestli s tebou, ale ta debata už tu několikrát byla. Nejlepší testy, jak píše Semtex, jsou testy na jeden parametr - většinou kapkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2010 20:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
nejlepší testy jsou 1v1 .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2010 20:01 S Muž invalida [3881] – testy
Tak sem se zbláznil... mám dva dny dvě elka a jsem ztracenej. Zatím vše ok sleduju a tak a pohoda.. Docházej proužky tak se zeptám..Co je lepší test 3v1 nebo 5v1 a jakej je rozdíl v testech za 360 a za 100? Prosím o stručnost nejsem chemik.. prostě nejčastěji doporučené seženu a konec. Václav A dík Předem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 13:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: invalida
Podle Welse je to jeden druh,i když má trochu odlišnou kresbu... www.l-welse.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2010 13:00 S Muž invalida [3881] – dotaz
Ahoj nevíte někdo rozdíl mezi 46kou a 98kou? Má jít o rovný a vlnitý pruhy a jinde zas že je to stejný druh-.....Obrázek bohužel pro porovnání nemám nikde není ... Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 17:14 claro – Re: Semtex
bych to upřesnil, L 213 jsou hezčí malé, L 270 zato rostou do krásy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.01.2010 17:12 claro – Re: invalida
dobrý den, eL sumců se netřeba bát, jsou to vcelku tvrdé ryby, které toho vydrží poměrně dost
pokud budete něco chtít poslat poštou tak není problém zaslat kamkoliv kde je kurýr ČD, ještě tu něco mám
a co se týká mojí cenové politiky tak jsem rád že mě tady lidi vnímají jako "levného" mám tu výhodu že většinu ryb co dělám nedělá nikdo jiný takže nemám koho cenově podrážet:o)
né že bych neměl kde dochovávat ale moc mě to popravdě nebaví a pro akvaristy je lepší si koupit 10 menších kousků za 1200,- než jednu velkou generační rybu že.Jde spíš o to naučit se je odchovávat tak pravidelně aby to nebyly jak někdo zmiňoval "vzácné" ryby nýbrž aby byly dostupné pro každého:o)
a hodnocení jaký jsem obchodník mě vcelku pobavilo:O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
Fotka k příspěvku Ještě jedna pro navnadění....

Na l-welse je pod L-213 jiná rybka.
Jak ta bílá bude vypadat v dospělosti nevím, ale pokud budou mladé, tak je to jedno.

Na aquapage.cz je ten popis dost nepřesný, třeba to, že výrůstky na tlamce má větší samice ne samec....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:06 Muž elko [30] - Sumci – Re: Semtex
což o to rybka je to pěkná.jen škoda že jí ta kontrastní bílá v dospělosti výrazně ubyde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:37 Muž elko [30] - Sumci – Re: invalida
www.l-welse.com sem chodím já ale moc toho tu o 213 taky není.když si nainstaluješ překladač např. od google tak si přečteš všechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:11 S Muž invalida [3881] – Dík za info
No koukal jsem a je to pěkný.... zas sem někde čet že jsou nejmenčí elka okolo 3cm najít se mi ale nic nepovedlo netušíte někdo o kterýdruhy by šlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 12:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: invalida
Moc toho neni, ale alespoň něco :) www.aquapage.cz/…
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 12:16 S Muž invalida [3881] – 213
Kdo víte dobrej odkaz na 213 pokud to jde tak česky :-P Něco musím načíst Václav
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 12:09 S Muž invalida [3881] – 213
Už šetřím na jiný 270 a 213 taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
Fotka k příspěvku jooooo 270-ky jsou pěkný, ale L-213 jsou nejhezčí ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:33 S Muž invalida [3881] – 270
Hoorey mám 2 kousky 270tek. Jsou super.. potlesk palec potlesk Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 13:12 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:Kacoo
Také Klepešta v Chrudimi má výběr gigaakvarium.wgz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 12:51 S Muž invalida [3881] – elka
Kdyby věděl někdo o chovatelích v okrese Louny Rakovník Beroun Kladno a okolí budu rád za info...
Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 12:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kacoo
Vivárium Mělník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 10:14 jurek – Re: Kacoo
Velký výběr mají u Papíka v Dříteči,firma Profiaquarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 00:13 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: invalida
tak by me zajimalo v cesky maji nekde vetsi vyber L sumcu nebo to byla spis nahoda ? kdyztak benyl by www odkaz ? prosiiiim :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2010 22:09 S Muž invalida [3881] – 270
Tak nakonec jsem sehnal 270ky v České Lípě..

Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:23 S Muž invalida [3881] – dříteč
No Dříteč jsem našel u Pardubic....... Sever čech by nebyl? Nebo okolí Rakovníka?


Václav
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:40 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Kacoo
Máš pravdu, pěkní sumci se dají též sehnat v Dříteči. Co se kalaby týče, preferuju ho z toho důvodu, že od něj byly všechny ryby ve výborném stavu a mám je dodnes:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:02 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Danila
co se tyka cen je www.kalaba.eu hodne dobrej ale vyber vazne na vyber z druhu bych rekl ze je nej www.gigaakvarium.wgz.cz a potom tu mame dalsi soukromniky co to delaji bud za privydelkem nebo pro radost a mnozi se jim L-ka ale to ani nevim kde hledat tak kdyztak piste taky me to zajima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:02 S Muž invalida [3881] – prosba
Proboha kam se to zvrtlo.... zkuste mluvit k tématu. Děkuju.

Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2010 08:52 Muž Yirka [9126] – Re: Farrael
Máš pravdu. Pokud si někdo myslí, že sériový výrobek má být stejně drahý jako prototyp tak bychom ještě asi koukali na černobílé televizory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.01.2010 23:14 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: sokar
Teda ty mi nedáš, abych si nerejpl :-D Tobě asi cenová politika a ekonomika trhu nic neříká viď? Jinak by jsi tu tohle nepsal. Je to stejné jako s jinými věcmi, které prodáváš. To co ty tu navrhuješ je kartelová dohoda, na které mají vydělat chovatele-výrobci a ostrouhat a platit ti, kteří si chtějí udělat radost a koupit si ho. Tobě by se taky nelíbilo, kdyby všichni majitelé benzínek za litr nafty chtěly 40,-- všude. Viď? Kdyby to takhle dělal každý, tak mi teď v akvárku plavou jak psal filipsi neonky, které mě budou stát kus vejplaty... Všechno časem podlehne toku života v ekonomice a zlevní se časem. A výmluvy ve stylu, že pak ryby zevšední nejsou opravdu na místě. To jen zakrývá touhu dotyčného na tom vydělat víc, než by mohl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   08.01.2010 22:58 Žena Somali [98] – Re: invalida
Možná prostě jenom neumíte (nebo nechcete? ono je to pohodlnější, zvlášť, když člověk za vším vidí peníze) pochopit, že pokud má někdo jako koníčka chov, a dělá to pořádně, tak nejen, že na tom nezbohatne, ale spíš prodělá, a pak mu takoví, kteří napráskají potomstvo jen tak bez ničeho, pochopitelně vadí. Když to vztáhnu na sebe - ano, chovám kočky, znamená to pro mě nejen se o ně starat, aby byly zdravé, nakrmit je, vyčistit jim WC a podobně, ale je to taky o tom dávat dohromady takové rodičovské páry, aby byli potomci k něčemu. To obnáší samozřejmě nejen znalost genetiky, ale taky znalost současných chovných linií, které jsou pochopitelně v pohybu, čili sledovat pořád, udržovat kontakty atd. Můžete si myslet, že je to rasismus vybírat do chovu jen ty nejlepší jedince, ale bez toho by to dané plemeno časem zaniklo. Za takovým chovem je fakt hodně práce, věřit mi nemusíte, ale je to tak. V tomhle směru to mají akvaristi asi jednodušší...
Ale pro Vaše černobílé vidění je tohle k pochopení možná až příliš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 22:57 Žena Danila [4489] - Sumci
Jestli jsem tem původní dotaz pochopila dobře, tak jde zkrátka o to, že si někdo chce pořídit krásný a ne běžný sumce, čistě pro to, aby se těšil z toho, že se jim u něho bude dobře dařit a pokud se je podaří rozmnožit, bude to obrovská radost a dobrej pocit:-)
Co se cen týče, co je vzácný a nedostupný, je vždycky drahý, co si budem povídat:-)

Jinak doporučuju www.kalaba.eu, u něj se daly sehnat opravdu pěkný kousky, i když v současné době je to s importy slabší.
Přeju hodně potěšení a úspěchů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 22:44 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: elko
Tak pardon,prodejní velikosti stydim Pochopitelně už jsme to tu rozebírali s Provokatérem,že uživit se rybama je dřina.Rozhodně to nezpochybňuju.Prostě pro mně je například lepší podělit se o potěr,než ho dva mněsíce,nebo delší dobu piplat do oné velikosti.Náklady na slušnou rozplavávačku jsou vyšší,než co bych za ryby dostala ve výkupu.Navíc najsem moc mobilní,takže ryby většinou vymněńuji s ostatními akvaristy.Že bych tím zruinovala nějakého velkochovatele nebo blízkou akvaristiku,kde nakupuji krmení a techniku to jsem si nevšimla. smich Lidí,kteří chodí čtvrtletně s pytlíkem pro ty samé ryby je pořád dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 22:42 S Muž invalida [3881] – prostě schrnutí
Až mne překvapilo co jsem rozvířil.. Lidi se rozdělili jedni fandí radí a tak. Těm bych řekl jde o ryby. A ti druzí říkají to je moc těžký to nezvládneš zkazíš genetiku ceny... Když tady napíšu blábhol vymyslím si rybu je toho za pár dnů plnej net. Těm jde taky o ryby ale kdyby se líhli přímo stovky nebo litry byly by štastnější......Samej genetik tady... samý kecy a nic z toho. Radost z toho žese třeba povede odchovat jedinou rybku... Co když vám začne kulhat třeba pes? zastřelit? Já taky kulhám..a sem starej kretén..tak co se mnou. No a vidíte žena mě má ráda děti taky a sme chudý...Začínám mít pocit že sem tady špatně asi korunky net by bzlo příhodnější ano Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 22:08 S Muž invalida [3881] – no genetika
Já mám jezevčíka i s papírama i když mě na tom až tak nezáleží.....pejsek byl taky takovej ale na tom taky nesejde.... já chci rybky co se mi líbí a chci se k nim chovat slušně.... to je celý ale můžu ošidit lidi když mi něco přebyde a já to daruju? Ono by se lidem líbilo vydělávat na všem ale myslím že ti profíci využívají fígle mnohem víc jsme jen koníčkáři doufám Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 22:07 Muž elko [30] - Sumci – Re: zelvik58
nižší cena je pochopitelná jen protože koníčkář nepočítá náklady kdežto ten kdo se rybama snaží živit nebo přilepšit legálně si tohle prostě nemůže dovolit. :-D a ani profíci ryby neodchovávají do dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.01.2010 21:43 Žena Somali [98] – Re: invalida
A tvrdím snad, že patříte k množitelům? To, že Vás zajímá, kam Vaše štěňata šla, je naprosto v pořádku, alespoň máte jistotu, že neskončí někde v útulku, až noví majitelé zjistí, že štěně žere, vylučuje a potřebuje aktivitu.
Já psala o tom, že pokud někdo odchovává URČITÉ PLEMENO (což s velkou pravděpodobností nebyl Váš případ - nepředpokládám, že šlo o psa s PP a tudíž i štěňata s PP), a dělá to tak, jak se má (a to mezi námi zahrnuje i zájem o to, kam potomci jdou, ale taky znalosti genetiky, dědičkých onemocnění a mimo jiné i standardu plemene a dědičnosti barev - jak jinak chcete udržet konkrétní plemeno), tak je logické, že mu vadí množitelé, protože díky jejich produkci sice levných, ale nekvalitních nebo přímo nemocných jedinců jde dané plemeno do háje a s těmi neslušnými se vezou i ti slušní, a ptala jsem se na to, jestli je tomu tak i u chovu ryb. Nic víc v mém příspěvku nehledejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:15 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: invalida
Somali má kočičky,tak má z výstav a různých chovatelských radovánek svoje zkušenosti :-) U psů a koček jsou množitelé opravdu pohroma.Ale to je pak o tom,že nějaký rádoby chovatel vědomně rozšiřuje genetické vady jen aby vydělal a je mu jedno že zvířata trpí. :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:03 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
Mi se akorát vytřely L107, samozřejmě to nemohly zvládnout už přes Vánoce, kdy jsem byl doma, ale musely počkat, až vypadnu na koleje...
Zatím je venku akorát jedna jikra, tak jsem zvědavý, kdy vyhodí celý hrozen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 21:01 S Muž invalida [3881] – reakce na somaliho
Tak nějak nevím jak to říct........když se naší fence narodili štěňata a šli do světa tak jsem chtěl vědět kam. Proč myslíte? A jedný babičce jsem ho dal zdarma a ostatním taky :) Co myslíte byly blbě zbarvený? Šidil sem je u misky když byly grátis?, Radši bych nežral já. :) Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:49 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Somali
V tomhle konkrétním případě nelze mluvit o masivním odchovu jsou to ryby co mají pár jiker.Chovatelé si to většinou vymněnují mezi sebou za jiné rybky,které nemají.Každý kdo má nějaký malý odchov dá mladé raději vážným zájemcům k odchovu,pokud si je nemůže nechat.Nižší cena za potěr je pochopitelná,pokud by rybky odpiplával do dospělosti,taky to něco stojí.Málokterý koníčkář má tolik akvárií jako profíci aby mohl potěru dopřát dost prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 19:13 S Muž invalida [3881] – prosba
Vemte prosím na vědomí původní dotaz a odklonte se od ekonomických pohnutek dík

Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2010 19:00 Žena Somali [98] – Re: filipsi
Ono to není jen u ryb, ale obecně u všech chovatelů - pokud chováte nějaké atraktivní plemeno psů, koček nebo čehokoli jiného, tak se zákonitě časem rozšíří natolik, že cena za takové zvíře půjde pomalu dolů. Druhá věc je, jestli je to na úkor kvality nebo ne - a bohužel prakticky vždycky ano, protože hromada lidí, kteří dané zvíře odchovávají, na takové věci jako vhodnost spojení daných rodičů, genetika, zdravotní stav a podobně vůbec nekoukají. Takže na jednu stranu se nedivím těm slušným chovatelům, že jim takové praktiky vadí, protože znehodnocují jejich práci, na druhou stranu je sice dané zvíře "přístupnější" pro širší okruh lidí, mělo by se pak ale seriózně říct, proč to tak je. Chov ryb nesleduju, ale řekla bych, že to bude podobné - nedochází třeba díky takovému "masivnímu" chovu řady dřív špatně dostupných druhů k jejich degeneraci, problémům třeba s barvou, sníženou odolností a podobně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 18:47 jurek – Re: invalida
Nebo Vám je můžu předat na výstavě ryb v Hradci Králové příští měsíc,pokud se tam chystáte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 18:27 S Muž invalida [3881] – vím
Vím o inspektorech ve Dvoře královým za 250 a nestyděl bych vzít si je kdyby to nebylo tak daleko..
Vlakem už se prej nesmí....... Klidně dám kontakt Václav

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=1201