Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 14:08 rolandmynar
Chtěl bych tady jen dodat, že označení sp. (species) neurčuje konkrétní druh rybky. Ancistrus sp. je název pro všechny rybky rodu Ancistrus (multispinnis=mnohoostný, dolichopterus=modrý, cirrhosus=skvrnitý) obecně, pokud nelze přesně druh určit. Je to jako Krunýřovec, Mečovka, Tlamovec, atd. bez druhového názvu. X-) ahoj S přesným určením mají problém i odborníci a mnozí se taky domnívají, že čistá forma těchto krunýřovců ani neexistuje, jen takové, kde některý ten rys převládá. Proto je u těchto tří druhů běžně i v odborné literatuře používáno Ancistrus nebo Krunýřovec sp. :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 14:02 rolandmynar – Re: darley
Nejsem odborník na genetiku a neznám jejich prarodiče rodiče apod. ale maličký taky nutně nemusí být. :-| Záleží na tom nakolik jsou potentní, jestli si padnou do oka, jestli je samec fešák a samice kočka. Chci tím jen říct, že pokud máš jednoho samce a jednu samici, nemusí mít ještě spolu mladé. proto i u krunýřovců se doporučuje nechat pár aby se našel z většího počtu rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:48 Žena darley [12]
takže budú maličký??? A akej farby potom budú? hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:45 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Killer
Killer, znalec krunýřovců je catfish, ta by to měla určitě vědět www.catfish.cz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:44 rolandmynar – Re: darley
To bude páreček ano hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:38 Žena darley [12]
tak táto (hurá) sa so samcom nebije. Sú pravidelne vedľa seba na tej fľaši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:37 rolandmynar – Re: darley
Je to velmi pravděpodobné. Někdy se stane ale, že vousky vyrostou až později, anebo v přítomnosti velkého agresivního samce nemusí vyrůst vůbec, nebo velmi krátké. To bys ale poznala, že se perou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:20 Žena darley [12]
No, to vidím. takže ten môj je samička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:16 rolandmynar – Re: darley
Tady je samec jak kanec :-P :-D www.animalsholding.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:11 rolandmynar – Re: darley
9cm by asi samec měl mít vousky velké.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 12:58 Žena darley [12]
gold asi 9 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 12:42 rolandmynar – Re: darley
Zlatý=GOLD hmm Jen jsem myslel, jestli je to zlatá forma Ancistrusa a ne jiného krunýřovce. Pokud je to ancistrus, tak krátké vousky mívá i samička, ale nepatrné. Jak jsou velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 12:38 Žena darley [12]
Tým zlatým som myslela GOLD. Ospravedlňujem sa za chybné vyjadrenie. Takže to môže byť samička, alebo je to samec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 12:29 rolandmynar – Re: darley
Zlatého Ancistruse jsem ještě neviděl (tím ale netvrdím, že není), jen že pokud je to jiný druh krunýřovce, nemusí mít samec vousky. Není to obvyklé u všech druhů krunýřovců (a že jich je).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 10:17 Žena darley [12]
Fotka k příspěvku Na fotke sú na fľaške dvaja ancistrusi hnedý samec a zlatý ancistrus, ktorého pohlavie neviem.Vyzerá ako samička. Má len malé fúziky a aj tie má len okolo papulky. tak vás prosím o potvrdenie alebo vyvrátenie mojej domnienky, že je to samica. ďakujem veľmi pekne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2008 08:47 Yirka – Re: alabastr
Při velikosti 3cm rozeznáš pohlaví těžko, a taky si nemyslím, že by v této fázi bylo akva pro ně malé. Problém nastane až dorostou přes 5-6cm. To již ale pohlaví rozeznáš (samcům začnou na tlamce vyrůstat "vousky") a budeš je moci rozdělit. Taky záleží na tom, zda nemáš více ostatních ryb dna - přísavka thajská a pod. To by mohlo problém akcelerovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 08:39 Muž Killer [133] - Sumci – Re: alabastr
podívej se na krunýřovce sp.(obyčejný),jsou tam výborný informace i obrázky k rozdílu pohlaví..teda pokud nemáš nějakej jneh druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 00:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: alabastr
jednoho samce někomu dej... malé akvárko na 2 je to určitě ;-)
na samce a samici se podívej tady do atlasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 22:16 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Nobody
ok, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 22:14 Nobody – Re: Killer
Já se podívám do těch starších,ale nevím jestli tam najdu to pravé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 21:51 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Nobody
to by asi musela bejt opravdu stará kniha, to neni záležitost posledních let..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 21:49 Nobody – Re: Killer
To bude asi těžké.Dnes jsou to opavdu jen ti sp.
Možná zkusit pohledat ve starších knihách nebo časopisech.Tam by možná ještě mohly být ty původní druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 21:41 Muž Killer [133] - Sumci – znalci krunýřovců, jste tu?
Zdravim,jak přesně vypadají původní druhy (a.skvrnitý,a.mnohotrný)? četl jsem několik verzí jak vypadaj,ale nikde nebyla fotka - a všude kde fotka byla, tak šlo zjevně o ancistruse sp..Ptám se kvůli atlasu ryb,protože mi furt lidi posílaj fotku na skvrnítého a přitom mají espečko, takže bych chtěl buď najít na netu správnou fotku nebo podle nějakého odborného popisu udělat aspoň nějakou rekonstrukci pomocí grafických programů, aby všichni věděli, jak to vypadá a neposílali espečko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 18:09 alabastr
Mám taky dotaz ohledně počtu..mám 3 v akva 54L. Jsou malí (kolem 3cm) a zdá se mi že dva z nich se zrovna nemusej..zdá se že se občas i "poperou". Znamená to že je to pro 3 takhle malý ancíky moc malé akva? Asi jsou to samci,četl jsem že jsou teritoriální,ale jak mám poznat zda jsou to samci nebo samice? Můžou si navzájem ublížit? Dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 16:54 rolandmynar – Re: Jiri
Mám 5 Ancíků a jednoho Gibicepse v Malawi pH 8,2 a jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 16:53 rolandmynar – Re: Alofok
Jak víš, že je to mladá samička? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:44 Muž DrSova [28] - Rostliny
re alofok:Jak mas velke akva?Zarybneni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:34 Alofok – ---
Když už se to tu tak řeší,přidám taky dotaz.Mám mladou samičku obyčejného krunýřovce a je hodně agresivní,dnes se prala s čichavcem a jindy se pere s pancéřníčkama.Nevíte co s tím?Myslela jsem,že jsou agresivní jen samci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 01:44 Žena Danila [4489] - Sumci
[cite ziky) a pangas zas tak dravej neni,

pangas není dravej,je hodnej, ale je obrovskej a ziky ode mě dostal tři, protože se mi nevešli do 225 litrů smich Pangas je jeko akvarijní ryba nepoužitelnej(když nemáš Zikyho rozměr akvária) :-D

re Naďa: mám ancíky gold i tmavé a žádný problém, jsou to zlatíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 21:42 Žena Naďa [33] – jakého krunýřovce
Fotka k příspěvku Ahoj, mám nové akva, založené na štědrý den. Uvažuji, že za týden bych dala dva sumečky na odstraňování řas, ostatní ryby koncem ledna. Poradíte ve výběru? Akvárium 80x35x40, pH 7,36, tvrdost 14,6, teplota bez topení 26 st. !!!. Prezentace: Kulíškův podvodní svět. Děti by chtěli jednoho ancistruse gold a jednoho "normálního - tmavého", ale to dle mého názoru asi není nejlepší kombinace?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 14:08 extreme
uz sou v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 20:02 Muž Nik [191]
asi se jim u tebe nelíbí. Nejdřív labea, teď krunýřovec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 20:00 Muž AmorFati [37] - Amerika
Když ho to baví :-) Krunýřovci poznají, že nejsou ve vodě a když chtějí, vrátí se tam. Pokud se mi nějakého podaří vyndat nad hladinu třeba se dřevem, chvilku na to nereaguje a pak se pustí a skočí zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 18:29 extreme – Krunýřovec vláknoocasý
koupil sem si tohoto krunyrovce a on se chova nejak divne porad vylejza z vody po skle a je na vrchu listu co s nim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 13:28 Muž georged [44] - Živorodky
Hold měl hlad :-D Mě toto taky občas udělaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:53 rolandmynar – Re: bucliik
Mi to ale grázl nikdy neudělal. Jen jednou nedostal zelené a takhle to dopadlo. Teď už nezapomínám a zase si rostlin nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:51 Žena bucliik [99]
roland-jojo to mě ti velcí taky dělají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:33 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
já ancáky krmim hlavně zeleninou...okurka.spařenej salát a maso?tablety s obsahem masa a jinak mraženky a živý krmeni:-)perfektně ho umi lovit:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:32 rolandmynar
Fotka k příspěvku Taky přidám reakci. Toto mi udělal cca 10cm Ancík-samec za jednu noc se 4-mi listy Echinodora. coze Byl asi naštvaný, že jsem mu nedal jeho list salátu. ne ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:27 Žena bucliik [99]
georged:jakým masem přikrmuješ?já mám strach že si zkazím vodu-přece jen vím jak smrdí želvy, když žerou maso, zatím dávám ancíkům jen okurku atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:22 Chrostík
No jasně že jsem myslel krunýřovce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:28 Alofok – .
A krunířovci taky ne,ty mi je čistí potlesk .Maximálně čichavci si občas uždibnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:26 Alofok – ,
Moji pancéřníčci rostlinky nepoškozují potlesk !!!!!! Ps.Pancéřníček skvrnitý potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:25 Muž wayn [79] – Re: Chrostík (Krunýřovci a rostliny)
Ptáš se krunýřovce nebo na pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:19 Žena Danila [4489] - Sumci
já mám krunýřovců opravdu hodně a nepoškozují mi kytky mrkni rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:16 Muž georged [44] - Živorodky
Rostliny začnou výrazně poškozovat, pokud je nedostatečnš přikrmuješ(a to nejenom zeleninou, ale i mase ;-) :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:00 Muž Pepino78 [49]
Me žrali rostliny ancíci, ale začal jsem jim dávat tablety na dno a mám pokoj. Pancéřníčci (corydoras) mi rostliny nikdy nežrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 09:18 Hajná – panceřníčci
Mám už 7 druhů panceřníčků a žádný mi neničí rostliny. Když jsem měla v akváriu jemný písek, trochu mi kalili vodu. Teď tam nám štěrk a nedělají vůbec žádnou škodu. Krmím granulema na dno. Rostliny mi neničí ani krunýřovci. Pouze šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 09:16 Žena bucliik [99]
mě teda pancíci nikdy nic nepoškodili, maximálně ti kropenatí vyhrabali. pokud jsi myslel krunýřovce tak je to chce přikrmovat okurkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 06:49 Chrostík – Krunýřovci a rostliny
Ahoj, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli existují nějací pancéřníci, kteří nepoškozují rostliny? Z toho co jsem vyčetl mám pocit, že jsou pancéčníci a akváriích docele užiteční, na druhou stranu ale také umí udělat v nádržích nepořádek. Jaký druh má nejlepší poměr mezi užitečností a neničitelností akva flory? Jak to udělat, aby se tento poměr zvětšil? Za odkazy děkuju, ale za vaše osobní zkušenosti děkuji mnohem více.
;-) CH.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=2401