Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 22:01 Muž Yirka [9126] – Re: Malapa
Vpořádku, každý má právo na svůj názor a zkušenost. Proto jsem psal-nezevšeobecňovat. Souhlasím, že by to neměla být hlavní potravaa jistě ne pro potěr, ale zpestření, přikrmování ano. Sám bez problémů používám 1x - 2x týdně. Nikomu svůj názor nevnucuji, jenom dávám k dispozici svou zkušenost (ověřenou ne domněnku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 20:22 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Yirka
Je to běžná věc, neznamená to, že se otráví všechny ryby co kolem okurky proplují, ale já za sebe si myslím, že okurka a jiná rychlená zelenina, není pro ancistruse vhodná. Proč bych měl riskovat úhyn desíek ryb, když je spousta jiného krmení? Jak jsem už psal, desítky let krmím ancistruse vločkovým krmením, patentkama, cyklopem, výjmečně v létě hlávkovým salátem. I u něj se mi podařilo otrávit kompletní výtěr ancistrusů, tak již jen opravdu vyjmečně. Dříve jsem používal špenát a hovězí srdce, ale pohodlnější je vločkové krmení s obsahem zelené složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 20:09 Muž Yirka [9126] – Re: Malapa
Okurkou krmím a žádný problém (a nejsem sám), tak nezevšeobecňuj. Tys ty dusičnany v okurce měřil ? ;-) Určitě by to neměla být hlavní protrava, ale nevidím rozdíl v přikrmování jí, salátem, špenátem, rajčetem či bramborou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:54 speedTT – Re: Malapa
Moc dík za radu. Jdu na to... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:48 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: speedTT
Klidně 2/3. Vzduchovat a pozorovat co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:45 speedTT – Re: Malapa
Kolik té vody můžu asi vyměnit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:38 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: speedTT
Kdo ti jí doporučil? Nejlépe se ptát velkochovatelů, nedávat na rady prodavačů v akvaristice. I v diskusích se řídit selským rozumem a dát na rady někoho kdo dané rybičky množí.
Ať se daří a rybky to přežijí. Když ne, stav se, doplním ti stavy ancistrusů. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:32 speedTT – Re: Malapa
Moc dík za radu. Mě okurku doporučili, ale o ničem jinym mi neřekli. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:13 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: speedTT
Základní chyba je ta okurka. Je plná dusičnanů, člověk to vydrží, jak vidíš rybičky ne! Vyměň vodu a doufej, že to přežijí. Příště krm ancistruse vločkovým krmením s obshem zelené složky, mraženýma patentkama, rybím masem... V létě pokud budeš vědět, že je z opravdu nezávadného zdroje, mužeš dát ty nejzelenější listy hlávkového salátu. Ancistrus je všežravec, rozhodně né bíložravec a pokud má možnost vybere si masitou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 17:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: speedTT
otrava N-látkama?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 16:37 speedTT – Krunýřovci - problém
Dobrý den,
mám už asi 2 až 4 cm velké ancitrusi sp. gold, jsou krmeni okurkou. Dnes jsem si všiml, že jsou všichni na skle a čas od času vyplouvají ke hladině. Na lavé straně těla mají jakýsi hrbol. Myslel jsem, jestli to není nedostatečným vzduchováním, ale vzduchuji dost.
Opravdu nevím co mám dělat, jsou takový přiblbí, dokonce zůstali přisátí na skle na vzduchu, když jsem upustil trochu vody.
Prosím o co nejrychlejší radu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 21:01 Muž Killer [133] - Sumci – Re: mirielll
takže
1) hypostomus plecostomus je něco jinýho a pod tímto názvem se u nás prodává pterygoplychtis pardalis (možná sem to blbě napsal)
2) krunýřovec plochoústý je neoficiální název pro plecostoma
3) k.plochoústý= k. guyanský
4) na fotce je nejspíš p.pardalis
5) hypostomus a pterygoplychtys maj stejný tlamy
6) sleduj vývoj kresby u pardála:
10 cm rybicky.net/obr/ryby/max/1742.jpg
18 cm rybicky.gouma.net/…
36 cm rybicky.net/obr/ryby/max/637.jpg
kolem 40-50 cm rybicky.net/obr/ryby/max/1330.jpg
Fotky jsou moje,takže 100% spolehlivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 20:56 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: mirielll
Je to prodejnou, dali ke zdravým krunýřovcům nemocný tetry (s krupičkou) a diví se, že to chytí i krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 14:24 mirielll – Re: Nobody
takze jsem to dobre odhadla...mam cervenohlave.

Ted jsem zkoumala jeste toho krunyrovce. Pardalis to asi nebude...protoze nemá takové zbarvení...nemá takový mapky jako pardalis.

Tak budu zkoumat dál...kterej je ten plochoústý :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:23 xx – Re: Yirka
Jen upřesnění pro Yirku:
Proč chodit ke kováříčkovia ne přímo ke Kováři. ;-)

Tvary tlamek u krunýřovců jsou podrobně posané velmi dávno a tyto informace se snad jako první na internetu objevili ve statích od dvou známých "sumcařů" (Ingo Seidl a Jon Armbruster). U nás se dalo zajít na 2 přednášky, kde to bylo rozebráno podrobně: od Ingo Seidla v roce 2005 ve Žďáru n. Sázavou a v roce 2004 v Brně na přednášku Cyperusu, která vyšla ve zkrácené podobě ve spolkovém sborníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:00 mirielll – 2all:
Jéé jste hodní, dík..sice to tady prolejzám, ale je toho tolik, že jsem asi nenarazalila na všechno..

lessli:...jojo poporoste, má asi 7 cm, ale těším se na velkoploutváka. Tam, kde jsem ho kupovala, měli asi 30ti cm kousek hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:57 lessli – toho mám taky
Mrkni ke mě na fotky, Mám taky pardalise:-), myslím že to bude on. Je to prostě nekrásnější cucinohák:-) a ještě ti ,,trochu" poporoste potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:56 Muž Yirka [9126] – Re: xx
Někde je tu od Killera a ještě jednoho kolegy nedostižný článek o krunýřovcích, s popisem tvaru tlamek atd. Buďto to tady najdeš, nebo se ti určitě jeden z nich ozve. Tak ten článek je zde na linku: rybicky.net/rady/ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:53 mirielll – Re: xx
Fotka k příspěvku mno koukala jsem pak na jiny fotky, než jsi poslal...a jakože beru zpět, jakože to vypadá že je to won, ;-) nicméně nechápu, proč ho teda prodávaj pod jiným názvem...ale dík :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:47 xx – Re: mirielll
Jakou že má mít tu tlamičku? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:42 mirielll – Re: xx
ikdyž..asi máš pravdu...v obchodě ho prodávali jako - krunýřovec plochoústý, který má ovšem jiný latinský název než pardálí... tak tomu říkám bordel :)) stejný chaoz mám v tetrách červenoústých a červenohlavých...uf :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:37 mirielll – Re: xx
nene, pardál to není, je to v češtině to, co mám - krunýřovec plochoústý, pardálí má jinou tlamičku, na toho jsem tam koukala taky, jenom se nemůžu dopátrat zařazení na tomto serveru - plochoústého nemá v rejstříku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:16 xx – Re: mirielll
Tak ať v tom máš ještě trošku větší zmatek: myslím že ryba na fotce je obyčejný P. pardalis - (liposarkus pardálí - česky). :-)

planetcatfish.com/…

České názvosloví neřeš, obávám se, že u nás ho stejně nikdo nedodržuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 11:57 mirielll – plochoústý nebo guanský?
Fotka k příspěvku Ahoj, nechci zakládat další diskuzi, proto si dovolím jen se nesměle pozeptat...nevíte někdo jak je to... Koupila jsem si Hypostomus plecostomus - krunýřovec plochoústý. Podle latinského názvu je zde vedenej jako Krunýřovec guanský. Na jiných serverech je vedený jako plochoústý, porovnávala jsem fotky, asi to není stoprocentní, každopádně oba typy vypadají jinak, ale latinský název je stejný. Jedná se o stejný druh, nebo mám jen v tom chaoz? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 08:00 Muž Yirka [9126] – Re: dado
Já jsem jim ještě sloupnul slupku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 18:40 dado
Ja to skusim,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 18:34 Žena bucliik [99]
já tenkrát ukrojila kus aby se na něj vlezla ta jejich papula, vyndala semínka, opláchla, přivázala drátkem ke kameni a šup s ní do akvárka.šlupku bych nechala-kdyby jim to chutnalo aby to nelítalo roztrhaný po celým akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 18:26 dado
Mojim chuti najviac uhorka anopotom im docela chutil aj zemiak ale paprika vobec,ako mam tu rajcinu pripravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 18:23 Žena bucliik [99]
rajče určitě, to sem dávala taky, ale moc jim nechutnalo-nejlepší byla okurka. ani paprika neměla moc úspěch. vyzkoušej na co jedou ti tvoji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 18:16 dado
Ahoj,mohol by som krmit Ancikov aj rajcinou?alebo redkovkou?a ako ju popripade pripravit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:12 dado – Re: lipli
díky,skusim ci bude potom napišem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:43 lipli – Re: dado
Spařit listy horkou vodu. Jen nevím zdali jim bude pampeliška chutnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:14 Muž Yirka [9126] – Re: Kvik
Já ji 2-3min povařím a u dna bez problémů drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:23 Muž Horác [3942] – Re: Kvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:16 dado
tak ju skus zapichnut pod kamen a neviplava aj ja mam jemny piesok a ked ju zapichnem pod kamen tak neviplava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:14 Muž Kvik [6]
jj, napíchnul jsem, ale stejně vyplavala, jelikož mám v akváriu velmi jemný písek sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:10 dado
napichni ju na špejli a zapichni do dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:08 Muž Kvik [6]
jakým způsobem docílíte, aby okurka držela u dna, když ta mrcha plave? Asi k ní přivážu kamen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 12:09 dado
ake časti pampelišky a kopřivi mam dat do akva?listy?stonku?poradte,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 12:05 Diesel
Ze své zkušenosti můžu říci, že zeleninu tam můžete nechat přes noc a nic se nestane... (rajče, okurku apod..) a také ze své zkušenosti mohu říci, že pokud tam necháte rajče 4 dny, tak Vám všechny mladý krunýřovců, což se bohužel stalo mně :(
Jinak s tou vařenou zeleninou... nedělá se to jen proto, aby jste se zbavily škodlivých látek, ale také proto, aby změkla, dělá se to u tvrdší zeleniny, jako jsou brambory, kedlubny apod..
samozřejmě po čase změkne ve vodě sama, ale musí tam být velmi dlouho..
Diesel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:43 mato127 – Re: mato
som to napisal ja tie dva som sa pomilil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:41 mato
aj mna by to zaujimalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:40 dado
aj mna by to zaijimalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 21:24 dado
poradte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 18:41 dado
Ahoj,chcel by som vediet ako pripravite pampelišku a koprivu,sparite ju a date do akva len listy?alebo ake časti rastliny,díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:15 Muž Roman [100] - Cichlidy – sportsmen
no z takových kupcůje zkuený zikyc, ten si pravidělně bere L sumce, tak co jsem u něj viděl, většinou je to v pohodě.pokud se mu do nich nepúustí cichlidy.a přímo nádrž jen pro Lka není myslím problém.Jsem si všiml že u drahých sumců, je i cellkem dlouhá aklimatizace v importních a exportních firmách.A je to daný práve vysokou cenou.každopádně se jim to vyplatí, a jde to často do německa a dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 17:14 Muž Killer [133] - Sumci – Re: sportsmen
no řeknu ti to takle..je lepší ryby měsíc sledovat ve zveráku od doby kdy je dostanou ap pak si je koupi, což většinou nejde protože nemaj druhy,který chceš a proto si je musíš objednat - což zase asi nepujde abys je mohl sledovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 17:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: sportsmen
...myslel jsi spise tyhle...
Zkuste tyto stránky: www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 16:02 Muž sportsmen [62] – Re: Killer
jj ten clanek znam, je suprove udelanej, fakt se vam povedl ale me spise zajimalo jake kdo ma zkusenosti s kupovani techto ryb v akvaristikach a s jejich naslednym chovem, kdo si co koupil a jak jim to prezilo pripadne neprezilo a na co si dat pozor. v akva mi rikali ze uz jsou to prelecene ryby a ze jim jeste nic nechciplo, vypadali dobre ale jeden nikdy nevi. Predci jen jsou hodne drahy tak abych o ne pak nerad prisel to si radeji koupim jineho L sumce nez abych riskoval ze mi asi neprezije. me zaujali konkretne sturisoma panamense, Leporacanthicus galaxis(vampire pleco) L-240 a pak nejaco hypoancistrusy a hemiancistrusy asi L-200, L-340 a nebo jine podle toho co jim do akva prijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 15:17 bibi
dej im vitaminy pro krunyrovce a budou v poradku potlesk potlesk potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=2101