Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 18:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Libor123
Na poslední burze v Brně byl ke koupi pěkný macek, ale co to bylo zač ti nepovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 18:12 Libor123 – L sumci
Ahojky akvaristi. Tak přidám svůj příspěvek. Mám dva kousky Krunýřovce síťovanýho. Jeden mladší přibližně rok 20 cm druhý nevím stáří, ale myslím si rok a půl dva a velikost 27 cm. Prostě jsou to mazlíci a nedám na ně dopustit. Krasavci každým centimetrem. Není tu někdo z Brna a okolí kdo by měl nějakého sumce dorůstajícího okolo 20 cm něco hezkého? Nemusí být velký stačí menší kousek. Kdyby se někdo ozval budu velice rád. Jinak sumcům zdar a vám všem taky. Libor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 18:10 filipsi – Re: invalida
Take nad rybami premyslim z hlediska radosti, a radost v ocich obdarovaneho mi je milejsi nez neco prodat (kdyz tak premyslim, vlastne jsem nikdy z akva nic neprodal).
Chapu ale, ze pro nekoho je to i zamestnani, obchod a zdroj obzivy. Ten se pak musi chovat jako obchodnik.
Nechapu ale nekoho, kdo to ma jako konicek, chodi do prace, a chce se s prodejem (zpravidla nezdanenym) ryb pohybovat v oblastech mnohonasobne prevysujicich jeho naklady, a jeste si stezovat, ze s mnozstvim lidi, co rozmnozit rybu umi, a chovaji je, a nizsim poctem zajemcu, klesa jejich cena (to nechapu ani u profichovatelu, tyto stiznosti, to je prece zakladni ekonomicka poucka).
Tak my ostatni si muzeme v klidu uzivat zivota v akva, a nevidet tam plavat petikoruny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:57 Muž goblizek [31] – re: lucka
já předělal(spíše jen přidal pár kořenů)včera a dnes 280ku pro L204
mám jich 5 a v únoru přibidou eště 4 kousky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2010 17:46 S Muž invalida [3881] – pro boba six six
To je pravda tak raďte a kašlete na prachy i pracháče smich Ať žijou lka za levno

Póvl proletář Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Normální akvarista koníčkář může být jen rád, že se spoustu druhů povedlo rozmnožit a tím pádem šla cena dolů a jsou dostupnější pro více lidí a ne jen pro horních deset tisíc X-)Ale to už jsme dost daleko od původní otázky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2010 17:36 S Muž invalida [3881] – názor
Asi je to neuvěřitelný ale já mám akva jako hříbátko a ne výdělečnou činnost...... Zrovna když dáš dívce ze třetí pár krevetek pozor nesmíš moc ztratěj na významu........ Ty planoucí oči nezaplatíš ano a investuješ do další generace to co většina škol nedá
Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:35 Lucka
Asi nikdo nemá žádné novinky, tak raději mlčí.
U mě taky není nic nového, L270 se třou pravidelně, L134 vůbec.
V nejbližší době mám aspoň v plánu kompletně předělat jedno akvárko, tak bych sem potom mohla hodit prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2010 17:27 S Muž invalida [3881] – pár písmen
Tohle téma se asi trochu zvrtlo do ekonomie nebo ekonomiky trochu se mi tyto 2 pojmy pletou. ´Já mám třeba v nádrži dutý větve o celkový dýlce přes 3 metry. Mám jen blbý ancíky (omlouvám se tímto ancíkům naštěstí nejsou urážlivý) ale napajdal sem kvůli nim přes 300kiláků.....Můj nick má něco do sebe......Oni by se asi množili i v novodurce ale.......... Neměl bych je vylejt? Jsou nerentabilní........Jenže je mám už delší dobu a mám je radši než některý (většinu) lidí..Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 17:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Semtex
sokar napsal: Místo pár vlastníků tohoto druhu je má kde kdo a jejich lukrativnost a vzácnost je pryč

Pochopil jsem ho velmi dobře X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:16 Muž goblizek [31] – ahoj
copak všichni milovníci elek zapadali sněhem????
proč tu nikdo nic nepíše sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: invalida
Nemáš ze za co omlouvat od toho forum je a po čase je tu zase docela zajímavý téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:02 S Muž invalida [3881] – bob to vystih
Já bych chtěl ryby množit jen proto abych poznal že se jim u mě líbí. V tý skleněný kleci aspoň trochu..... nic víc a že se mi líbí lka...... Je na to §? Mrzí mě co sem rozpoutal lidi omlouvám se......... Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   08.01.2010 16:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sokar
sokar napsal:Někdo chová třeba L46??Tak to si je koupím taky,rozmnožím je a abych je taky prodal, tak podrazím cenu na polovinu a hotovo.

Pak se ale není čemu divit že jejich cena z nějakých 5000Kč šla k 2000Kč.
Pro akvaristy sice super zpráva,ale pro původní chovatele hrůza.
Místo pár vlastníků tohoto druhu je má kde kdo a jejich lukrativnost a vzácnost je pryč.
Nevadí mi, že je chová spousta lidí (nevlastním je),ale ti co je nově chovají a úspěšně množí by neměli podrážet cenu a držet stejnou hladinu jako ostatní.Toto už není o tržní ekonomice,ale o udržení vzácnosti druhu.

Takovéhle snoby mám nejraději, já na ně mám a ty ne proto jsem lepší a jsem jedinný kdo je má rozzureny Na tobě je vidět že uznáváš jen ty vzácné a drahé ryby, a ostatní tě nezajímají jen proto že už nejsou nedostupné, ty nejsi akvarista ale obyčejný snob který je chová jen proto aby mohl ukázat že na to má a mohl se chlubit a vytahovat hmm Já jsem rád že ceny vzácnějších ryb šly dolů a může si je dovolit a těšit se s nimi i méně majetný akvarista X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 16:41 sokar – Re: filipsi
Jasně že to už nejsou většinou obtížné ryby.Je mi jasné, že se na tomto tématu prostě neshodnem.

Jen je mi líto těch co tyto elka(ale i jiné) chovají za účelem zisku a pak zjistí, že cena se postupem času propadla tak, že v začátcích když člověk uvažoval o tom, že zkusí chov, by se následný úspěch vyplatil,ale takhle má smůlu.

Naštěstí se zabývám chovem a brzy i odchovem druhu,kde toto zatím nehrozí a není tak jednoduché odchovat a natož podbíjet cenu.Navíc jsem velmi rád, že mezi chovateli tohoto druhu po celém světě panuje shoda a cena je již 10 let na stejné úrovni.

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 16:40 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: sokar
Já si myslím něco jiného,Asijci víceméně vyrábí ryby,ale díky tomu se nabídka odolnějších rybek docela zvýšila,a já mám radost,že můžu mít třeba diskuse v běžném akva a že se jim daří.Divoký odchyt a tím ničení zdrojů nepotřebuji.A pokud někdo namnoží nějakou vzácnější rybku,rozhodně si ji koupím raději než odchyt z přírody,kde je jich omezené množství.Nemyslím,že je to jen o ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 16:25 Muž filipsi [1295]
sokar napsal:...náklady potřebné na odchov ryb...

No a jsme tam, to je to, o co jde.
Proste nekdo "umi" udelat tercovce (maleho) za 150kc. Proc ne.
Stejne jako muzu koupit v hypermarketu spekacky za dvacku. Proc ne. Ja si zajdu k svemu reznikovi za 120, a pochutnam si. Ale kdyby je mel za 300, najdu reznika jineho.
Ryby jsou uplne stejne seriova vec jako tv, rohliky ... Pokud se budeme pohybovat ve velkych cislech, muzeme uplne stejne stanovit produkci za mesic, vyhled na mesic dalsi, zmetkovitost .... ta velka cisla muze byt bud velka odchovna, nebo spousta mensich chovatelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 16:15 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: invalida
Ja bych to vzal jinak poradit si L-ka co se ti budou libit a bude jim vyhovaovat tvoje akva po strance teploty vody,PH,GH,KH a vsech dalsich hodnot taky velikostne bych si vybral rybky ktere sou nenarocne jak jsi psal. Take sem se tim uz zabival a tohle sou moji oblibenci:

www.planetcatfish.com/…
www.planetcatfish.com/…
www.planetcatfish.com/…
www.planetcatfish.com/…
www.planetcatfish.com/…

jsou to rybky cca 10-15cm, teplota vody cca 24 prumer, a PH snesou vsechny 6,5-7,0 vsichni, jen chteji trosku proudnejsi vodu a hodne okyslicenou

drzim palcee at se dari palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2010 16:11 Muž filipsi [1295] – Re: sokar
No to ja si naopak myslim, ze je to spravne. Zde cenu urcuje jen a pouze trh. Neni diktovana zadnymi monopoly, nekolika jedinymi chovateli, co je "umi", davno to uz nejsou tak obtizne ryby.
Take ta cena neni deformovana zadnymi dotacemi a prerozdelovanim.
Pokud se cena dostane kratkodobe pod vyrobni naklady, brzy budou tercovci vzacnejsi, a cena opet stoupne.
Protoze drzet cenu dlouhodobe pod vyrobnimi naklady si muze kdokoli dovolit jen ve stedrem systemu dotaci a neprehlednych prerozdelovani. Stejne tak drzet cenu dlouhodobe se ziskem v radech tisicu procent nelze bez monopolu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 16:08 S Muž invalida [3881] – smutek
Myslím že jsme někde jinde. Normálně ať si koupím ryby za draho a hlavně ať mi hodně chcípaj a sem tak blbej a koupím znova. Normálně nebejvám sprostej ale........... nebo radši jinak no koment a k je ůmyslně bojkotuju tím i poradu co se menuje brífink atd......... Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2010 16:07 sokar – Re: filipsi
sad
Výroba rohlíka či televize je sériová věc.Tam se dá cena s cenou hýbat.
Pokud umíš vyrábět ryby jak na běžícím pásu tak to pak jo,ale jelikož to neumí nikdo, tak asi těžko snížíš náklady potřebné na odchov ryb.
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 16:01 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: sokar
No nemyslim si je to spravne ale mi s tim nic neudelame cenu urcuje trh a pokud se jakekoli rybky mnozi jejich cena jde dolu jak rekl kolega takhle je to sevsim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.01.2010 15:59 Muž filipsi [1295] – Re: sokar
Nemohu jinak, nez reagovat opet takto coze
Preved si to do vsech ostatnich oblasti zivota. Budes chtit koupit rohlik, a pekar bude chtit deset korun, protoze se s ostatnimi domluvil, ze by se jim to tak libilo, a prece nebudou podtrhavat cenu ...
LCD 80cm televize stala pred lety 150k, ted je za 15k a tuctova. To je take spatne?
Samozrejme, ze kdyz klesa cena neceho, co vyrabim, spokojeny nebudu. Ale budu vedet, ze klesa proto, ze je za soucasnych podminek nerealne vysoko, ze to bud musim umet vyrobit levneji, nebo se musim naucit vyrabet neco jineho.
Zvlast v pripade ryb, navic vzacnejsich a ohrozenych, rikam houst, cim vic lidi je bude mit, chovat, tim vic se o nich bude vedet, budou zachovany. Za na tom nekdo (i kdybych tim nekym byl ja) vydela mene, me opravdu netrapi.
Proste tenhle druh mysleni mi prijde jako paralela sousedovic kozy. Prodejte mi vsechno co nejlevneji, ale ja chci za sve ryby stale 5000, protoze jsem je za 5 koupil (pred peti lety, mezitim prodal 30 mladych). Ze tenkrat byl jediny par v cr a ted je jich 100, me nezajima, maji chtit take 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 15:50 sokar – Re: Kacoo
Věřím temu taky.
Určitě budou vzácnější ryby,ale jen do doby než se toho chytí někdo z naší kotliny.
Sám si řekl příklad s terčovci.Myslíš, že je správné aby jejich cena došla do současné hodnoty.??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:48 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: invalida
s tim naprosto souhlasim a ja ti nerozmlouvam nemnozit rad si potom od vas i koupim rybky kdyz se vam to povede :) ja proti tomu nejsem

treba ja mam od zelvika dospele anciky a mnozi se ale bohuzel mam i tercaky ve stejnem akva takze priroda je tam dost redukuje z 40 kousku odhadem jich v AQ zustalo pouze cca 5 tercovci sou velice zravi a neprijde mi to spatne protoze ukrytu tam je dost a tercovci se tomu taky prizpusobili videl sem jak dva v noci asi ve dve rano vesele plavou misto odpocinku a honi poter anciku

jak to bylo receno priroda si vzdy najde cestu a to i u nas v AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:43 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: sokar
Vem to i jinak kazda ryba se rozmnozit ale jen si najit ty spravne parametry vody a odpovidajici nadrz dali by se mnozit i adonisove ale bohuzel takovou nadrz si dovoli poradit malokdo spis nikdo kdo o to ma zajem a dalsi vec kde sou casy kdy byli drahy treba tercovci to sem byl jeste kluk co nemel obcanku hop a ted koupis za 150kc i kdyz to sou a zustanou majestatne ryby a ja je zboznuju bylo to neco podobneho navic tech vzacnych ryb bude pribivat sice pomalu ale budou porad L sumcu jsou stovky druhu a to jen ty zname amazonie je obrovska a prozkoumana jen mala oblast ... budou nove druhy a jeste vzacnejsi ;-) ja tomu teda verim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:37 S Muž invalida [3881] – co sem napsat
Respektuji návrhy.. vím že si musím vybrat sám ale právě proto jsem tu........ Začít u snadnějšího druhu pozorovat učit se... že prcky nerozeznám je mi celkem jasné...Ted už to tu padlo...... já si naopak myslím že od prcků se nejlíp přizpůsobí jak oni tak já.. oni myslím ryby. Že je třeba moc neuvidím mi taky nevadí noční život je jejich způsob a já jej respektuji. Ještě mě napadá kdybych chtěl kšeftovat koupím chovnou skupinu nemyslíte? Respektujme své nádrže a své chovance ono totiž když se jim něco nelíbí neumí to říct a nemohou nikam odejít ano Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:23 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: invalida
Fotka k příspěvku Mám 5 L333 od Claro,sice jsem si trochu počkala než někdo z jeho známých jel do Prahy,ale rybičky jsou pohodové, zdravé,krásně baští.Zatím jsou maličkaté,tak bydlí v 30l malinkém akva.Líp se jim hledá jídlo.Nejlepší bude pokud se obrátíte přímo na chovatele,L sumci se tu zabývá víc lidí.Co se týče zahrabávání v písku jsou na to Gibicepsi naprostí odborníci.Opravdu mizí v oblaku jak rejnok. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:21 sokar – Re: Kacoo
Samozřejmě sem myslel i jiné druhy, ale i tak tone no :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:21 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: invalida
1.kdyz budes chtit poskove dno a do ted ho nemas rozluc se s zabehlim akva ...
2.ano urcite je lepsi mit jednoruhove akva( co se tyce L-ek) ale taky zalezi jaky mi je za tebe vybrat nemuzem to musis sam treba na tom PlanetCatfish najdes kolik dorustaji,jakou potrebuji teplotu,PH a i jak se mnozi jestli je dobre mit 1 samce a 2 samice atd ... ale zase kdyz si koupis mlade L-ka tak nepoznas pohlavi to bude trvat treba az par let to ti nikdo nerekne s jistotou zalezi na druhy a potenci dospivani nejaky se vubec nemuseji ani mnozit i kdyz se to povedlo treba nekomu jinemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 15:21 S Muž invalida [3881] – tak to musím okomentovat
Psal jsem o chuti množit....... ale určitě ne na kšeft. Nikdy sem si od nikoho nic nevzal at to byla rarita jaká chtěla. Já mám ryby místo televize. Nemám rád střílečky ani hradní kašpárky :-( A nejednou sem potěr kterej sem chtěl darovat, po schlédnutí podmínek kam by šli raději pustil do jiné nádrže jako krmivo......... Je to občas humánější................. Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.01.2010 15:20 Muž filipsi [1295] – Re: sokar
coze coze coze
Takze ryby mnozit co nejmene, aby byly vzacne (nejlepe vsechny), pokud nekdo namnozi, vylevat do zachoda, aby "nekazil" ceny ostatnich?
At to chovatele berou jako obchod, se vsim vsudy, co k tomu patri, a kdyz to umi, pak jiste vydelali na prvnich par odchovech, a az bude cena tak nizko, ze to pro ne nebude zajimave, chovny par prodaji a budou "delat" nejake jine, obchodne zajimave ryby.Nemaji jen jedno "zelizko"
Doby, kdy na neonkach rychle nekdo vydelal (jeste nezdanene) na dum, jsou pryc (nastesti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:19 sokar – Re: invalida
Mám pískové dno o jemné zrnitosti.Naprosá spokojenost.Dřív sem měl bílý písek a teď černý.Akva se změnilo a ryby začaly častěji vylízat i přes den.
Chovatele nejen ve tvém okolí musíš hledat nejen na netu,ale i v časopisech a u prodejců ryb.

Fígle a spešl informace jak chovat ten či oný druh ti nikdo normální neposkytne.
Na netu máš všeobecný info o tom, jak danou rybu udržet v akva naživu.
Odchov je však o zkušenostech,pokusech,omylech a někdy i letech bádání. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:16 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: sokar
njn co nadelas L046 sou nadherne ryby ale taky narocne hlavne na kyslik a potrebuji vysokou teplotu vody cca 28-29 takze je taky kazdy nemohl chovat a pak je tu zase ale dneska sou takovy cerpadla a vubec cela technika ze to je brnkacka pro kazdeho myslim ze byli obeveny 1991 takze relativne mlady druh a taky proto ceny byli vysoke ale cim vice lidi jich bude pestovat tim vice bude i padat cena a neni to jen zasluhou cechu v nemecku se L-kama zabiva hrozne moc lidi a dovazi se to i sem a dle meho nazoru je dobre ze je tu mnozi lidi protoze sem nedavno nekde cetl ze se z puvodniho prostredi (brazilie,amazonie ted netusim kde presne) nesmeji uz dovazet ... ber to jako podporu druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:12 S Muž invalida [3881] – doplnění
Ahoj chlapi... dík za rychlý reakce. Asi jsem se špatně vyjádřil. Tohle vše co nabízíte už jsem studoval několik týdnů. Já prostě hledám ještě fígle který jak se říká v knihách nejsou. Mám zaběhlou 850 a chtěl bych pro začátek 2 trojice nějakých drobnějších druhů.... v rámci možností dostupných cenově i jinak. Kdyby byli trošku odlišní vzhledově byl bych raději. Nejsem ovšem přítelem albínů a dlouhých ploutví. Kdyby to šlo přidal bych k nim časem i nějakou lorikárii nebo tak něco. Bizarnější vzhled mi nevadí, A kdyby bylo možnost časem si odchovat pár prcků byl bych jen rád. A teď hovořte..... Je to možné? Není lepší jednodruhové akva? Jsou chovatelé i v okresech Louny Rakovník nebo okolí? A to pískové dno mě taky nedá spát Jen se bojím aby to nebylo na škodu......Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 14:33 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Me se take moc libi L sumci,ale zase na druhou stranu bych doporucil pro zacatek hlavne nastudovat vse mozne. A popripade si koupit knizku o L-kach ale byvaji pouze v ENG a DE jazyce. Daji se koupit na eBay.com a nebo amazon.com

anglicke stranky:

www.planetcatfish.com
cinci-fishfarmer.com/…
www.plecofanatics.com

ceske stranky:

www.catfish.cz/…
rybicky.net/rady/krunyrovci-loricariidae
rybicky.net/rady/krunyrovci-rodu-panaque
rybicky.net/rady/peckoltia

nemecke stranky:

www.l-welse.com
www.wels.gnx.at pouze o L046 Hypancitrus Zebra
www.l-wels-tage.de
www.welse.net/…
www.amazon-exotic-import.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.01.2010 13:52 Muž navik [908] - Sumci – Re: invalida
Pokud hovoříte o L-sumcích, soustřeďte se spíše na jejich nároky (čistá voda prostá N-látek, dobře prokysličená, vhodné úkryty a krmivo dle nároků daného druhu).

Označení sp. znamená označení blíže neurčeného druhy (např. Hypancistrus sp. = neurčený druh rodu Hypancistrus - tedy vědecky dosud nepopsaný, a aby se při obchodování chovu apod byli akvaristé schopni dohodnout o jaký druh jde, zavedl německý časopis DATZ číslování L (jako Loricariidae) s uvedením čísla, jiný časopis zase LDA...) - jejich pěkný přehled se základními nároky a fotografiemi je zde: www.planetcatfish.com/… .

Pro začátek bych Vám doporučil pořídit si běžnější druhy zde již odchovávané (L066, L270, L333, L340 apod - nedávno inzeroval odchovy chovatel s nickem "claro" za velmi přijatelný peníz = cca polovinu běžné ceny tuším tyto druhy - jestli se nepletu, byly do 300 ale bez záruky)... nemáte popsáno odkud jste, claro je ze severní Moravy. Nicméně úspěšných chovatelů je dozajista více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 13:30 S Muž invalida [3881] – elka a začátky
Ahoj lidi, nějak moc se mi začli líbit sumci. Problém je v tom že jsou všude informace kusé i protichůdné a značení raději pominu. Mám dost velký nádrže a všechno v pohodě.........už nedělám chyby a ancíci se krásně množej krevetky taky tak si říkám zkusím. Nádrž už zarůstá. Někde jsem třeba četl že se někteří sumečci klidně nechají zavát pískem. Známe podobný věci z filmů o moři ale nikde jsem nenašel zkušenost. Ten písek zvíří ryby? Nebo proud vody z filtru? Já mám všude kamínky a s pískem nemám zkušenosti. Co se dá udělat za chyby. Co by jste mi doporučili do začátků? Rád bych se pokusil i rozmnožit časem. Jen tak pro radost. Já třeba okukoval 333ku. Za názvem sp. Je to tedy kříženec? Prostě potřebuju poradit s výběrem a nějaký rady. Ne že by mne nebolela peněženka na pozadí kdyby se něco stalo ale chci aby se rybky měli u mě dobře. Ona i ta pětibába za kousek by zamrzela. A ještě by mě zajímalo proč všichni chovatelé l sumců bydlí minimálně 200km daleko? :-O To zamrzí zvlášť v době kdy už se prý nesmí kurýrem čd ryby posílat......... Ale to mám neoficiálně takže jestli je to blud omlouvám se. Václav Jo a pro ty co se jim to nebude zdát pročítám už víc měsíců........... prostě jen prosím kolegy i nekolegy o podělení se ....snad nejsme všichni tací: chcípla mi koza tak at mu taky chcípnou aspon 2 ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 09:43 jurek – Re: invalida
Aha,teď koukám že se ptáte na L 201,ty se množí docela dobře,cena je 200-250,-Kč za 3-4cm rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 09:41 jurek – Re: invalida
U nás se množit může,proč by taky ne :)(ale o nikom u nás zatím nevím) ,ale většina odchovů je z Německa,loni jsme je kupovali myslím za 20Euro.(myšleno L 66).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 19:32 S Muž invalida [3881] – inspektor
já se zeptám na zvědavce..... nemáte někdo zkušenost jestli se u nás může množit a je to běžné, případně kolik může stát? fakt pěkná ryba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:52 Nina – Re: Danila
A od čeho tedy jsou..pokud jsem se dočetla správně likvidují řasy...v akvaristikách vojíždějí skla, co jsem viděla...nádrž mám 200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:02 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Můj "gibouš" - je to spíše krunýřovec leopardí (či tak nějak) je velice společenský. Dostala jsem ho v akvaristice zadara :) Ve dne se chová jako v noci. Je stále pěkně "venku", baští společně s terčáky, dokonce čistí i pěkně přední sklo. Když chodím před akva, tak to s ním obvykle ani nehne. Mám ho asi tak rok a je momentálně velký cca 25 cm. Je pravda, že ne všechny kytky snese. No snese - spíše některé pěkně zbaští - př. jávský mech, ricii apod. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2010 20:45 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Nina
On gibbouš totiž není na čištění skla...A podstatné je, jak máš velké akvárium.Jak je velké?
Pořizovat mu kámoše každopádně nic nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 20:37 Nina – krunýřovec není vidět
Ahoj, mám krunýřovce velkoploutvého Pepu :), ale není skoro vidět vůbec nevylejzá schovává se do skály a na skle byl jen jednou..jak je to možné? Mám mu pořídit kámoše? V akva mám ještě neonky a tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: goblizek
palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:57 Muž elko [30] - Sumci – Re: goblizek
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:28 Muž goblizek [31] – zdař bůh
přeji všem fandům držkolezců mnoho úspěchů v chovu i odchovu těchto zajímavých ryb ano a zároveň se chci pochlubit mojím prvním letošním vykulením lorikárek hop (z 31.12.2009na1.1.2010)
zatím hoj a držkolezcům zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Kacoo
nebo taky - www.l-welse.com

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=1251