Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 20:20 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Mejla82
Jojo tam sem ho taky viděl to máš pravdu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 19:53 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Nejlevnější je má Aquamaster a Glaser ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 19:44 Mejla82 Re: Humbal89
i v zoobranik.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 19:39 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Mejla82
Toho mají v nabídce na gigaexotic.eu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 18:46 Mejla82 – Peknej
www.planetcatfish.com/…

Takovej modrookej fesak potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 18:44 Muž TomTom [2] Re: Mejla82
řekl bych že to bude Panak sp. L191

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 21:15 - Re: Mejla82
Ako napísal Urtman a osobne tiež používam SAK Green alebo SAK spirulina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2015 20:48 JoKa Re: Mejla82
www.catfish.cz/…

A co se týče 'průmyslových' krmiv tak za mě SAK green. Maj ho granulovaný v několika velikostech a dnes už i v tabletové formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 20:37 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Humbal89
Hikari Algae Wafers :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 20:28 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – Re: Mejla82
Hikari tablety pro sumce, používám :) ten tvůj panak potřebuje hlavně dřevo na trávení a toho má u tebe dost. zkus to Hikari a uvidíš no:) já teď budu ještě testovat repashy morning woods pro panaka tak ti pak dám vědět :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 18:28 Mejla82 – Krmeni
Bobry vecer...nedal mi nekdo tip? Chtel bych krmeni se spirulinou pro me eLka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:15 Muž Plecos [322] Re: Mejla82
Spíše L191.
Jinak už si konečně opravte tu chybu v atlase. L27 není nigrolineatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 14:14 Mejla82 Re: Humbal89
Rekl bych 8-9 cm....premeril jsem ho jen okem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 12:52 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Mejla82
Jojo je to cernopruhy :) kolik má cm? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 11:44 Mejla82 Re: romant
To by mohl byt..diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 10:29 R Muž romant [27983] Re: Mejla82
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 10:03 Mejla82
Fotka k příspěvku Nevite co je to ua eLko?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: omnihash
No to nevím. Gibouše a vypaseného jsem nikdy pod malými rybami neměl... a zrovna u něj se mi to moc nezdá, pokud je dostatečně krmený. A já ho fakt hladového nikdy neměl, protože jsem je svého času používal od malinka na úklid pod rostoucími rybami, měl přísun žrádla pravidelný a proto asi nelovil. A velké kusy jsem prodával, ještě když byl po nich hlad.
Vidím že téma zaujalo... proto ještě podpořím co jsem zmínil jen okrajově. Radim se smál lovícímu ancistrusovi. Já jsem zdůrazňoval - pokud se mu dafnii podaří dostat do kouta. Ale ty lorky ve vějíři, to byly vyloženě skvěle spolupracující ryby, a to mne tehdy překvapilo tak, že jsem na ně jen vytrsle koukal a nechal potěr potěrem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2015 22:17 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: LiborSprysl
a co teprv vypasenej gibbiceps, ani neonky si před ním nebyly jistý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 23:27 radim Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Lehce připomenu... jsou krunýřovci, kteří celkem bez problémů loví potěr... Měl jsem červené lorky, které se shlukly do vějíře a zatlačily hejnko potěru už nevím jakých cichlid do kouta a docela v pohodě na nich hodovaly. (Byl to potěr odchovaný bez rodičů.) ... Nemyslím si, že je to nějaká velká výjimka. Loví-li i obyčejný ancistrus dafnie, nevím proč by nelovil potěr ve stejné velikosti....
škoda že netočíte nefotíte... už jsem teda byl svědkem u Ancistruse sp. jak se snažil chytiti potěr, ale to bylo spíš komické :-D S tím ryba žere rybu souhlas. Jsem vyškolem s koi kapry a vypouštění nových malých ryb do jezírka. Najednou z nich byli velice obratní lovci. Až moc obratní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   17.07.2015 22:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Pro rybu je nejlepší potravou zase ryba, a ještě lépe nakrmená. Nevím už co to bylo za potěr, ale vše ve velikosti dafnie krunýřovci bezproblémů lapnou, pokud se jim to podaří zahnat někam do kouta. A nemusí být nijak hladoví, protože to jsou ryby, které žerou do foroty. Mají geneticky zakódováno, že může přijít někdy i hůř a nebude co žrát. Krunýřovec sytý není vlastně nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 22:19 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
No jo Libore, ale to taky záleží jaký potěr a jak hladový sumec smich
I moje 30cm telátko vykrmovaný nemá dostatečnou motivaci přejít těch pár kousanců a radši si počká a večerní krmení chrápajíc vedle břidlice s jikrama :)
Jinak souhlasím, je to takové zažité dogma, třeba jako že SAE si potěru nezobnou a jsou čistě býložravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   17.07.2015 22:02 Muž LiborSprysl [9015]
Lehce připomenu... jsou krunýřovci, kteří celkem bez problémů loví potěr... Měl jsem červené lorky, které se shlukly do vějíře a zatlačily hejnko potěru už nevím jakých cichlid do kouta a docela v pohodě na nich hodovaly. (Byl to potěr odchovaný bez rodičů.) ... Nemyslím si, že je to nějaká velká výjimka. Loví-li i obyčejný ancistrus dafnie, nevím proč by nelovil potěr ve stejné velikosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 21:58 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: radim
V žádným případě nejsi idiot. Začal jsem to já prej potěr..... Díky za radu ten vypadá taky dobře. Když uhlídaj jikry což mi přijde snažší ( před Lkem ) tak uhlídat rozplavaný potěr musí být horší. Hm... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2015 20:40 radim Re: Lukehofarma
Když dáš blbou otázku, tak většinou příjde blbá odpověď... Protože, jak už je psáno níž eLko co by bylo aktivním dravcem jaksi není ahoj Ale jo jsem idiot a mlčeti ve fórech zlato ;) Taky tady mimochodem není žádné téma na sumce, tak si vyber... Vlastně anténovci téma mají, ale to je mrtvé už několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 15:16 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: radim
Píšu do Lsumců ale v pohodě díky za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 14:43 radim Re: NHKG
ptal se na sumca a potěr, tak odpovídám sumcem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2015 14:18 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Co třeba L240,L025,L024,L14,Lll4. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 14:07 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Jo myslel jsem jikry a píšu potěr. stydim To vedro dělá divy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2015 14:05 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Anténovec není krunýřovec tím pádem ani Lko. Kdysi jsem je chtěl koupit, ale údajně jsou furt zalezlí.

Krunýřovci potěr asi nesežerou, jen jikry. Druh ale neporadím, měl jsem jen L128 a ti ničí rostliny ve velkém a mám L204 a ti žerou jen dřevo a jiných ryb si nevšímají.
Zkus nějakého masožravého.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 13:56 radim Re: Lukehofarma
Anténovec barevný například
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 13:44 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Ahoj kterého sumce co neničí rostliny a občas zbaví potěru. Atlas už jsem studoval ale zkušenost je prostě jiná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 11:15 Muž snehulda007 [850] – Agar
Tak jsem měl konečně truchu času a pokusil se udělat vlastní krmení pomocí agaru. Představa byla, že mi vyjdou kostky konzistence želatinových bonbonů. To se povedlo, radši jsem je zamrazil, aby se krmení nezkazilo, po rozmrazení agar bohužel změnil konzistenci, takže kostky už nejsou tuhé,spíš to připomíná hlen (sorry,ale jiné přirovnání mě nenapadlo :-) ).
Ale krmení drží pohromadě a jak do něj ryby dloubají tak odpadávají větší kousky. Z krunýřů jsem na krmení zatím viděl jen loriny, ale do rána vše zmizí tak snad si dají i ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 10:54 Muž snehulda007 [850] – Kedlubna
Ahoj,zkoušel jste někdo dávat krunýřům kedlubnu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 21:50 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: NHKG
Občas se trochu proženou ,ale dělají to i Ancistrusi.
Kupoval jsem je u Kalaby a jsou to tyhle www.kalaba.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 21:48 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Agresivní nejsou měl jsem je a nikoho v nádrži si nevšímali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 21:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kuca
To sem chtěl slyšet, díky. Jaký konkrétně druh máš? U nás jsem viděl v prodeji jen L187. A nebijí se mezi sebou? Někde sem četl, že jsou dost agresivní mezi sebou i k ostatním krunýřovcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 21:39 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Máme 6 Chaetostom v obyváku při teplotě 27°C a jsou naprosto v pohodě.
S řasou dokáží dobře zamávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2015 20:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: NHKG
Jestli mam bejt upřímnej, prosperuje mi tolik sumců co už má bejt tabulkově dávno pod drnem hmm
Na tu teplotu bych uplně nestavěl takovej důraz. Záleží o jaké ryby se jedná, jak velké, v jaké kondici, na co jsou zvyklé a odkud pochází ... u dnešních Xtých generací jsou kolikrát snesitelné podmínky uplně obrácené než u odchytů ... takže bych hledal, poté zjistil konkrétní informace a až pak teprve vyvozoval závěry ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 20:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: blegon
Chaetostomy jsou pěkné, ale běžně dostupné druhy podle internetu chtějí teplotu kolem 20-24°C a Ph těsně nad 7. Moje ostatní ryby Ph kolem 6,5 a teplotu 25-28°C. Tady v atlasu jsou u nich podivné údaje.
Třeba tenhle, vypadá, že by šel sehnat, ale teplotu do 23°C mu nemůžu zajistit.
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 20:01 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
A co takhle nějaká Chaetostoma?
Podle mě je to vhodný adept X-) ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 15:56 - Re: NHKG
Preto má tlamku akú má ;-)
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 22:54 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: NHKG
No hlavní složka to rozhodně není, už podle chrupu je to primární mazožravec, on si do zelené kousne, spirulinu taky rád, ale prostě nemá držku stavěnou na drbaní skla a broušení obecně.

Mě osobně na řasu skvěle fungujou jak fantomové, tak třeba A PŘEDEVŠÍM L181. Jak jsou z akva, začně se špinit smich , na kytky moc nekoukám ale echináče mám v pořádku, hodně přikrmuju. Bez toho to prostě nejde, při hledání se neřiď ani tak rodem jako typem tlamky tzn že ti hypani, ancáci, pecky a další všežravci rádi slupnou řasu když jim nedáš jinou možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 22:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hansel
Škoda, na planetcatfish psali, že žere hlavně rostlinnou stravu. Napadají mě ještě Peckolie, třeba pěkná je rybicky.net/atlasryb/pekoltie_tapajoska
I když to asi není Peckolie, ale spíše rod Aphanotorulus. Z toho rodu sou všechny ryby zajímavé, ale nevygooglil jsem čím se krmí a ani netuším jestli jdou vůbec sehnat.

A tato asi bude žrát rostliny:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_chameleon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2015 22:14 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: NHKG
Ten si ti řas téměř nedotkne, je to masožravec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hansel
Rod Hypancistrus mi nepřijde jako vhodný, dle internetu moc řasy nežerou. Taky mi to přijde, že to co chci je trochu protichůdné. Ale když Rineloricarie žerou řasy a nežerou kvítka, tak snad se najde i nějaký druh Lka s normálním tvarem těla co se chová stejně.
Šneky určitě nechci. Stačí že mám ty potvory ve filtru a budu muset pořídit Piskořky.
Líbí se mi docela:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_itaitubsky Ten by se mi líbil. Nežere řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2015 21:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: NHKG
No podle mě tak trochu neřešitelný, každej sumec orientovanej na zelený ti bude žrát jak řasy tak rostliny... takže ideálně proti řasám nějakýho šneka (Neritina) a na sumce se vyprdnout, nebo se jednoduše smířit s trochou řas, pár prokousnutými listy a dokrmováním sumců aby to ty rostliny neodprdly uplně. Pak by tam seděl snad jakýkoli z Hypancistrusú.

Podle za daných parametrů je to jako hledat kozu zahradníka stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 20:58 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Řasožrout
Nemáte někdo osvědčený druh Krunýřovce (Lka) délky cca 10-15cm, co nežere rostliny, žere řasy, není plachý a pěkně vypadá? Vím, podmínek je hodně, ale snad se nějaký druh najde.
Já z řasožroutů měl L128 Modrý fantom, sežrali všechny řasy, ale bohužel jak došly řasy, sežrali všechny Echinodory. Měl jsem i nějaké Rineloricarie, ty sice nechaly rostliny na pokoji, ale nelíbí se mi (moc líné ryby). Mám ještě L204, splňují vše až na to požírání řas. smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 05:52 Muž TonyL [5] - Lsumci a AltumyRe: Designer
Uprimne zatim je to stejne ve fazi testovani, aklimatizuju porad ty odchyty, az budu vedet ze to co dostavaj je dostalo do super kondice pak nemam duvod nedat info alespon zakladni :) ale u ostatnich nadrzi krmeni je napsane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.04.2015 21:39 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Designer
Ale přesně tak to je:) část lidi na to nemá prostředky, část lidí to nezvládne, další část je líná:-D a to zbyly procento si to maximálně vyrobí pro sebe a ten zbytek co s tom bude chtít prorazit, než si vytvoří nějaký jméno, tak už zde to bude jinde :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=251