L-sumci
Jojo tam sem ho taky viděl to máš pravdu
i v zoobranik....
Toho mají v nabídce na gigaexotic.eu
0 07.11.2015 18:46 Mejla82 – Peknej
řekl bych že to bude Panak sp. L191
Starší reakce
Ako napísal Urtman a osobne tiež používam SAK Green alebo SAK spirulina.
www.catfish.cz/…
A co se týče 'průmyslových' krmiv tak za mě SAK green. Maj ho granulovaný v několika velikostech a dnes už i v tabletové formě.
Hikari Algae Wafers
Hikari tablety pro sumce, používám
ten tvůj panak potřebuje hlavně dřevo na trávení a toho má u tebe dost. zkus to Hikari a uvidíš no
já teď budu ještě testovat repashy morning woods pro panaka tak ti pak dám vědět
0 19.10.2015 18:28 Mejla82 – Krmeni
Bobry vecer...nedal mi nekdo tip? Chtel bych krmeni se spirulinou pro me eLka..
Spíše L191.
Jinak už si konečně opravte tu chybu v atlase. L27 není nigrolineatus.
Rekl bych 8-9 cm....premeril jsem ho jen okem
Jojo je to cernopruhy
kolik má cm?
0 18.10.2015 10:03 Mejla82 Nevite co je to ua eLko?
Starší reakce
No to nevím. Gibouše a vypaseného jsem nikdy pod malými rybami neměl... a zrovna u něj se mi to moc nezdá, pokud je dostatečně krmený. A já ho fakt hladového nikdy neměl, protože jsem je svého času používal od malinka na úklid pod rostoucími rybami, měl přísun žrádla pravidelný a proto asi nelovil. A velké kusy jsem prodával, ještě když byl po nich hlad.
Vidím že téma zaujalo... proto ještě podpořím co jsem zmínil jen okrajově. Radim se smál lovícímu ancistrusovi. Já jsem zdůrazňoval - pokud se mu dafnii podaří dostat do kouta. Ale ty lorky ve vějíři, to byly vyloženě skvěle spolupracující ryby, a to mne tehdy překvapilo tak, že jsem na ně jen vytrsle koukal a nechal potěr potěrem...
a co teprv vypasenej gibbiceps, ani neonky si před ním nebyly jistý
LiborSprysl napsal: Lehce připomenu... jsou krunýřovci, kteří celkem bez problémů loví potěr... Měl jsem červené lorky, které se shlukly do vějíře a zatlačily hejnko potěru už nevím jakých cichlid do kouta a docela v pohodě na nich hodovaly. (Byl to potěr odchovaný bez rodičů.) ... Nemyslím si, že je to nějaká velká výjimka. Loví-li i obyčejný ancistrus dafnie, nevím proč by nelovil potěr ve stejné velikosti....
škoda že netočíte nefotíte... už jsem teda byl svědkem u Ancistruse sp. jak se snažil chytiti potěr, ale to bylo spíš komické
S tím ryba žere rybu souhlas. Jsem vyškolem s koi kapry a vypouštění nových malých ryb do jezírka. Najednou z nich byli velice obratní lovci. Až moc obratní.
Pro rybu je nejlepší potravou zase ryba, a ještě lépe nakrmená. Nevím už co to bylo za potěr, ale vše ve velikosti dafnie krunýřovci bezproblémů lapnou, pokud se jim to podaří zahnat někam do kouta. A nemusí být nijak hladoví, protože to jsou ryby, které žerou do foroty. Mají geneticky zakódováno, že může přijít někdy i hůř a nebude co žrát. Krunýřovec sytý není vlastně nikdy.
No jo Libore, ale to taky záleží jaký potěr a jak hladový sumec
I moje 30cm telátko vykrmovaný nemá dostatečnou motivaci přejít těch pár kousanců a radši si počká a večerní krmení chrápajíc vedle břidlice s jikrama
Jinak souhlasím, je to takové zažité dogma, třeba jako že SAE si potěru nezobnou a jsou čistě býložravé.
Lehce připomenu... jsou krunýřovci, kteří celkem bez problémů loví potěr... Měl jsem červené lorky, které se shlukly do vějíře a zatlačily hejnko potěru už nevím jakých cichlid do kouta a docela v pohodě na nich hodovaly. (Byl to potěr odchovaný bez rodičů.) ... Nemyslím si, že je to nějaká velká výjimka. Loví-li i obyčejný ancistrus dafnie, nevím proč by nelovil potěr ve stejné velikosti....
V žádným případě nejsi idiot. Začal jsem to já prej potěr..... Díky za radu ten vypadá taky dobře. Když uhlídaj jikry což mi přijde snažší ( před Lkem ) tak uhlídat rozplavaný potěr musí být horší. Hm...
Když dáš blbou otázku, tak většinou příjde blbá odpověď... Protože, jak už je psáno níž eLko co by bylo aktivním dravcem jaksi není
Ale jo jsem idiot a mlčeti ve fórech zlato ;) Taky tady mimochodem není žádné téma na sumce, tak si vyber... Vlastně anténovci téma mají, ale to je mrtvé už několik let.
Píšu do Lsumců ale v pohodě díky za radu.
ptal se na sumca a potěr, tak odpovídám sumcem...
Anténovec barevný například
Starší reakce
Tak jsem měl konečně truchu času a pokusil se udělat vlastní krmení pomocí agaru. Představa byla, že mi vyjdou kostky konzistence želatinových bonbonů. To se povedlo, radši jsem je zamrazil, aby se krmení nezkazilo, po rozmrazení agar bohužel změnil konzistenci, takže kostky už nejsou tuhé,spíš to připomíná hlen (sorry,ale jiné přirovnání mě nenapadlo
).
Ale krmení drží pohromadě a jak do něj ryby dloubají tak odpadávají větší kousky. Z krunýřů jsem na krmení zatím viděl jen loriny, ale do rána vše zmizí tak snad si dají i ostatní.
Ahoj,zkoušel jste někdo dávat krunýřům kedlubnu?
Starší reakce
Občas se trochu proženou ,ale dělají to i Ancistrusi.
Kupoval jsem je u Kalaby a jsou to tyhle
www.kalaba.eu/… To sem chtěl slyšet, díky. Jaký konkrétně druh máš? U nás jsem viděl v prodeji jen L187. A nebijí se mezi sebou? Někde sem četl, že jsou dost agresivní mezi sebou i k ostatním krunýřovcům.
Jestli mam bejt upřímnej, prosperuje mi tolik sumců co už má bejt tabulkově dávno pod drnem
Na tu teplotu bych uplně nestavěl takovej důraz. Záleží o jaké ryby se jedná, jak velké, v jaké kondici, na co jsou zvyklé a odkud pochází ... u dnešních Xtých generací jsou kolikrát snesitelné podmínky uplně obrácené než u odchytů ... takže bych hledal, poté zjistil konkrétní informace a až pak teprve vyvozoval závěry ..
Chaetostomy jsou pěkné, ale běžně dostupné druhy podle internetu chtějí teplotu kolem 20-24°C a Ph těsně nad 7. Moje ostatní ryby Ph kolem 6,5 a teplotu 25-28°C. Tady v atlasu jsou u nich podivné údaje.
Třeba tenhle, vypadá, že by šel sehnat, ale teplotu do 23°C mu nemůžu zajistit.
www.planetcatfish.com/… No hlavní složka to rozhodně není, už podle chrupu je to primární mazožravec, on si do zelené kousne, spirulinu taky rád, ale prostě nemá držku stavěnou na drbaní skla a broušení obecně.
Mě osobně na řasu skvěle fungujou jak fantomové, tak třeba A PŘEDEVŠÍM L181. Jak jsou z akva, začně se špinit
, na kytky moc nekoukám ale echináče mám v pořádku, hodně přikrmuju. Bez toho to prostě nejde, při hledání se neřiď ani tak rodem jako typem tlamky tzn že ti hypani, ancáci, pecky a další všežravci rádi slupnou řasu když jim nedáš jinou možnost.
Ten si ti řas téměř nedotkne, je to masožravec
Rod Hypancistrus mi nepřijde jako vhodný, dle internetu moc řasy nežerou. Taky mi to přijde, že to co chci je trochu protichůdné. Ale když Rineloricarie žerou řasy a nežerou kvítka, tak snad se najde i nějaký druh Lka s normálním tvarem těla co se chová stejně.
Šneky určitě nechci. Stačí že mám ty potvory ve filtru a budu muset pořídit Piskořky.
Líbí se mi docela:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_itaitubsky Ten by se mi líbil. Nežere řasy?
No podle mě tak trochu neřešitelný, každej sumec orientovanej na zelený ti bude žrát jak řasy tak rostliny... takže ideálně proti řasám nějakýho šneka (Neritina) a na sumce se vyprdnout, nebo se jednoduše smířit s trochou řas, pár prokousnutými listy a dokrmováním sumců aby to ty rostliny neodprdly uplně. Pak by tam seděl snad jakýkoli z Hypancistrusú.
Podle za daných parametrů je to jako hledat kozu zahradníka
Nemáte někdo osvědčený druh Krunýřovce (Lka) délky cca 10-15cm, co nežere rostliny, žere řasy, není plachý a pěkně vypadá? Vím, podmínek je hodně, ale snad se nějaký druh najde.
Já z řasožroutů měl L128 Modrý fantom, sežrali všechny řasy, ale bohužel jak došly řasy, sežrali všechny Echinodory. Měl jsem i nějaké Rineloricarie, ty sice nechaly rostliny na pokoji, ale nelíbí se mi (moc líné ryby). Mám ještě L204, splňují vše až na to požírání řas.
Starší reakce
Uprimne zatim je to stejne ve fazi testovani, aklimatizuju porad ty odchyty, az budu vedet ze to co dostavaj je dostalo do super kondice pak nemam duvod nedat info alespon zakladni
ale u ostatnich nadrzi krmeni je napsane
Ale přesně tak to je
část lidi na to nemá prostředky, část lidí to nezvládne, další část je líná
a to zbyly procento si to maximálně vyrobí pro sebe a ten zbytek co s tom bude chtít prorazit, než si vytvoří nějaký jméno, tak už zde to bude jinde
Přidat reakci
1 ...... [6] ...... 52 53
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81226x