Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 07:55 R Muž Anthrax [4818] Re: Sabina
Čerpadlo Atman AT-201 a k tomu kostku bioakvacitu. Sice deklarují průtok 500 l/h. Ale po zanesení molitanu průtok významně poklesne.
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 07:48 Sabina Re: Iceman
Děkuju. Ve finále pro mě asi bude lepší vyměnit jednu věc, než cpát do akvaria další věci...
I tak už jsem do toho vrazila dost peněz, ale pokud to má vyřešit muj problém.
Pokud bych se vešla do 1000 kč bylo by to super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 07:38 Muž Iceman [96] Re: Sabina
Jedno čerpadlo tam už máš. A to ten filtr. Je to spíš honič vody, má hrozně malou náplň a do budoucna by asi byl zdrojem problémů. Doporučuji ho vyměnit dle tvých finančních možností. Napiš kolik jsi ochotná investovat a určitě ti tady někdo dobře poradí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 07:21 Sabina – Filtr, čerpadlo, vzduchování
Ahoj, mám nové, přes týden zabíhající se 112 litrové akvarium. Filtr mám Aquael Fan 2 plus, má max průtok 450 l/h. Bohužel mi voda neproudi po celem akvariu, jsou tam slepá místa, což asi neni uplně dobře. Potřebuju vědět, jestli koupit čerpadlo aby se voda hýbala anebo by třeba stačilo jen vzduchování. Dát dva vzduchovací kamínky na místa kde se voda tolik nehýbe a tím jí rozčeřit (například). Nebo mám koupit novej, lepší filtr, se silnějším průtokem stačilo by to ?
Upřímně se mi moc nechce nový filtr kupovat.... Tenhle je už druhý, protože původní v tom setu byl uplně na prd.
Poradíte prosím ?
Moc děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 09:05 Muž soldatm [11] Re: jarovo
Jo, na to mam plastovy krmitko, asi za 20 Kc. Pouzivam uz leta. Ale vlocky klesnou z hladiny a filtr uz bere... Ale ono zas tak neva, krmim malo a ryby si to ulovi i v proudu. Takze vlastne vse OK...
Diky, panove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 23:00 Muž jarovo [1695] Re: soldatm
na to aby mi kŕmenie nelietalo po celej nádrži som na prísavky dal kúsok plastovej rúrky do rohu a sypem krmivo do nej - takže sa vyhne povrchovým prúdom a ryby si na to zvykli po pár dňoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 22:28 Muž Fuchs [169] Re: soldatm
Až se filtr zanese, klesne i proud a vše bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 20:21 Muž soldatm [11] Re: Fuchs
Tak jsem si byl dneska pro druhy Eheim a uz mi v akva frci. Dal jsem, dle doporuceni, rampy proti sobe. Voda se hybe, kytky se pohupuji. Jen ryby jsou u hladiny malinko prekvapeny. Hlavne velika skalara. S ni to haze z jedny strany na druhou:-) A danie maji u hladiny taky co delat:-) Ale snad si zvyknou. U jedny ramoy mam krmitko, tak musim pri krmeni jeden filtr stahnou, aby krmeni nelitalo vsude mozne. Tak snad si vse sedne:-)
Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:33 Muž Fuchs [169] Re: soldatm
Je to tak dobré protože rampy nasměruješ k hladině, voda půjde povrchu v prostřed se proudy střetnou a jdou dolů. Hezky se mi rostliny pohupovali v proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 19:36 Muž soldatm [11] Re: Fuchs
Ahoj, aha, tak super. O to to bude jednodussi, diky.
Snazil jsem se porad vymyslet cirkulaci cele nadrze, ale rosle bude asi lepsi. Mam na dne dost "prekazek" a takhle by se to mohlo i prijwmne tocit a cistit...
Diky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2018 18:40 Muž LeRi [315] Re: Tom25
Tady provokuješ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:39 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: NHKG
Ahoj osádka v nádrži spíše dravci Kostlín,Vrozubec, Arowana, 2 ancistrusi jedna mřenka a 2 velcí pancéřníčci kropenatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tom25
Pískovou filtraci? To bude bazén?
Jaká bude osádka? Tak od boku: JBL CristalProfi E1501
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:31 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – ?? filtrace
Čágo lidi potřebuji poradit ,jakou fitlraci by jste mi doporučili do 360l akvária ? hodně lidí říká pískovou ,ale jestli nemáte z nějakou značkou filtrace zkušenosti aby nebyla zas moc levná či zas moc drahá Díky za info . hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 17:42 Muž Fuchs [169] Re: soldatm
Ahoj na každé straně mám nasávaní v rozích a rampy jsem měl vzdy na bocích. Ted nemám už rampy ale stále to tak mám. Proud se ti střetne uprostřed a stočí se dolů. Je to tak lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:01 Muž soldatm [11] – Dva filtry v jedne nadrzi
Ahoj,
prosim, chci si do sveho 450l (150x60x50) akva umistit druhy externi filtr. Ted mam Eheim Professionel 4+ 600 a chtel bych dat ten samy. Resim ale, jak a kam umistit nasavani a rozstrikovaci rampu. A celkem jsem i hledal ale nic moc nenasel...
Ted mam rampu na leve kratsi strane, kos v rohu na stejne strane. Rampu mam pod hladinou a lehce mi ji ceri. Na zadni stenu rampu davat nechci, kvuli estetice. Premyslel jsem, abych dosahl cirkulace, ze bych soucasne nechal jak mam a druhy kos bych dal ke kosi prvnimu. Takze by v levem rohu, pod prvni rampou, byly kose dva. Druhou rampu bych dal na protilehlou kratsi stranu s tim, ze bych vydechy otocil sikmo ke sklu tak, aby voda sla z rampy do skla, po nem ke dnu a po dne z5 na druhou stranu k oboum kosum.

Prosim, jake mate zkusenosti?

Diky, Milan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2017 23:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek78
Neuvažoval jsi o HMF nebo filtru vlepeném do akvária? U rohového je stejně ten zadní roh nevyužitý.
HMF: rybicky.net/clanky/1637-hambursky-plosny-filtr-hmf
A pročti si toto: rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 23:41 Radek78
Zdravím, vyhazuju staré rohové akvarko s pěnovym filtrem a necham si slepit velké rohove vysoké.. A řeším filtraci externí, není moc místa na hadice.. Nemá někdo zkušenosti? Přemýšlím, že nechám vyvrtat do dna otvory dva pro filtraci a jeden vetsi pro případné vypouštění a vymenu vody.. Ale nikde jsem to na netu nezahledl. Vyřešilo by to vizuální problém s hadicemi.. Ale co na to řekne asi čerpadlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 12:48 Stranoch Re: romant
Já si myslím, ze to bude zanesene . už jen proto, ze rozkládají kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2017 12:43 R Muž romant [27987] Re: Stranoch
Hadice rozhodně čistit několikrát častěji než média, takže ty hadice šlemu zbav. Ono se to nezdá, ale právě onen mazlavý bordýlek dovede býti velmi slušnou brzdou ve výkonu filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2017 12:38 Muž Jarry [1438] Re: Stranoch
Šlem je normální, pokud to není vyloženě zanesené, tak já bych nečistil. Taky záleží, co tam máš za filtrační materiál. Molitan asi občas trochu propláchnout chce, u keramiky atd. si myslím, že je to zbytečné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 12:21 Stranoch – Čištění filtru
Ahoj všem. Mám už cca 6 měsíců externí filtr ATMAN CF-600. Vyčistit nebo ne. I v hadicich je takový ten šlem. A pokud ano tak prosím o radu jak. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2017 18:34 fingerstyle Re: fingerstyle
fingerstyle napsal: Help.Čistil jsem Eheim Professionel 4+ 600 a ted mi nejde rozjet.Otevřu klapku a voda se nesaje...Ani když mačkám nasávání.Z chvíli mi to asi všechno vychcípá sad Tak sem to nasál pusou :-D Ve stresu člověk ani nemyslí... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2017 18:15 fingerstyle
Help.Čistil jsem Eheim Professionel 4+ 600 a ted mi nejde rozjet.Otevřu klapku a voda se nesaje...Ani když mačkám nasávání.Z chvíli mi to asi všechno vychcípá sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2017 13:19 Muž ludek8477 [0] – Aquael UNIMAX 700
Zdravím lidičky.
Máte někdo zkušenost s tímto filtrem Aquael UNIMAX 700 . Děkuji za vaše odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 19:36 JVH
Předpokládám že v budoucnu bude v akvárku cca 100 až 150 krevet a nerad bych měl z nich krevetí polévku , a už teď se začaly objevovat mladé krevety. Tak mám strach ať neskončí vše ve filtru. Zatím jsem Fluval přiškrtil na ventilech ale nevím jestli mu to neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 12:40 Lapierre Re: ctibum
Tak dle parametrů toho Fluvalu Niagáry asi hadr v tomto objemu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 12:36 Muž strappy [39]
Ahoj,za cca 14 dni zacnu stavet 400 l akvarko pro skalary. Stare vse zrusene rozprodane. Budu zacinat od nuly. V tydnu jedu do hornbachu pro filtr. Otazka zni ma cenu ten filtr uz zprovoznit a nechat bezet v kbeliku obcas par vlocek krmeni bez niceho v prazdnem kbeliku? Aby nelezel dva tydny zbytecne v krabici. Asi to nijak nepomuze a neurychly zajeti ze? Neosidli ani minimem bakterii ze by filtr zabehnul ve finale treba o tyden drive nez kdybych ho spustil az s napustenou nadrzi co si o tom myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 12:12 R Muž ctibum [6977] Re: JVH
Řešíš filtraci pro 10 krevet v šedesáti litrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 17:20 JVH – Máte někdo zkušenosti s Fluval G3
Mám akvárko 60 l a k němu fluval g3 a v akvárku jen cca 10 krevet, mám obavy že g3 má moc velký výkon a je to jak ve výřivce tak jsem na sání nasadil jemný molitan aby neskončily krevety uvnitř filtru. Tak nevím jestli nenasadit jiný filtr, mam ještě k dispozici eheim 2322.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 18:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PEDRONIK
Kup kvádr o základně 10x10cm a výškou co nejvyšší tak, aby když kvádr postavíš na dno, čerpadlo bylo celé pod hladinou. A hrubost používám PPI20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 18:25 Muž PEDRONIK [0] Re: NHKG
NHKG napsal: Za mě AQUA-SZUT T-Head N550. Neslyšitelné a mnohem lepší parametry jak Atman (papírově 4W a 550l/h). Veškerou potřebnou výbavu má v balení. Stačí jak u Atmanu přikoupit molitan. Dokonce i přísavky drží.
Žere reálně kolem 4,8W. Výkon přes 500/h za ideálních podmínek mít bude (změřil jsem 450÷480l/h, ale do kýble co byl kousek nad hladinou a přes hadici). Silnější verze N750 co taky mám trošku vrní. Srovnatelný Atman 201 co doporučuje Roman má papírově 8W a za ideálních podmínek 500l/h, ale neměřil jsem realitu.
@liborass: Ty neplatíš za elektrickou energii? Rozdíl ve spotřebě při stejném výkonu může udělat víc jak 100Kč každý rok u takto slabých čerpadel. A taky se dost liší hlukem.

Prosím o napsání rozměru molitanové kostky, kterou koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 17:11 Muž liborass [174] Re: NHKG
Když půjdu do místní akvaristiky, tak tam určitě budou mít atmana, neříkám, že je nejlepší , ale mají ho všude. Tebou zmiňovaný AQUA-SZUT T-Head N550 jsem nikde neviděl, když si jej objednám z eshopu, tak zaplatím 100 kč za dopravu a ta 100 kč, je ten rozdíl za energii ročně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PEDRONIK
Za mě AQUA-SZUT T-Head N550. Neslyšitelné a mnohem lepší parametry jak Atman (papírově 4W a 550l/h). Veškerou potřebnou výbavu má v balení. Stačí jak u Atmanu přikoupit molitan. Dokonce i přísavky drží.
Žere reálně kolem 4,8W. Výkon přes 500/h za ideálních podmínek mít bude (změřil jsem 450÷480l/h, ale do kýble co byl kousek nad hladinou a přes hadici). Silnější verze N750 co taky mám trošku vrní. Srovnatelný Atman 201 co doporučuje Roman má papírově 8W a za ideálních podmínek 500l/h, ale neměřil jsem realitu.
@liborass: Ty neplatíš za elektrickou energii? Rozdíl ve spotřebě při stejném výkonu může udělat víc jak 100Kč každý rok u takto slabých čerpadel. A taky se dost liší hlukem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.03.2017 16:32 Muž liborass [174]
Ve finále je jedno co je na čerpadle napsáno za značku, hlavní je, aby mělo dostatečný výkon ;-)
ale abych nebyl OT, tak třeba www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/…...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:17 Muž PEDRONIK [0]
tak jaké čerpadlo doporučíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:07 R Muž romant [27987] Re: PEDRONIK
Ta varianta AT201 plus kostka 10x10x24cm bude tím lepším řešením pro danou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:03 Muž PEDRONIK [0]
Dobrý den
Plánuji koupit 112 l akvárka a pořád se nemohu rozhodnou jaký filtr koupit.Zamlouvá se mi JBL CristalProfi i200 nebo Atman čerpadlo a nasadit molitan. Hodně akvaristů volí tuto možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 13:46 Muž Jarry [1438] Re: RST
Asi jo, dropcheckery jsou pěkně zelené na obou stranách akvária, takže distribuce CO2 vypadá ok. Rostliny bublají, nechám to, jak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 11:02 Muž RST [16] Re: Jarry
Rampu bych zachoval i s tím zapojeným CO. Lépe se ti to CO po nádrži zamíchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 10:24 Muž Jarry [1438]
Takže večer jsem to rozdělil, CO2 je zatím puštěno do rampy, druhý filtr má výstup co mi zbyl z jedný Aqua Novy (jenom trubka s kolínkem asi 10cm pod hladinou, namířeno šikmo někam do středu čelní stěny), barva dropcheckeru ok. Ještě dám jeden dropchecker na druhou stranu akvária, každopádně voda a hladina jsou po těch pár hodinách opravdu dokonale čisté, filtrace je teď jednoznačně výrazně učinnější, než když byly výstupy filtrů spojeny. Dokonce uvažuju nad tím, že zruším rampu a nechám tam taky jenom kolínko, každý by tak foukalo z jednoho rohu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:19 Muž Jarry [1438] Re: vaaclav
Ano to je i moje preferované řešení, otázka je, jestli posílat CO2 do rampy za cenu snížení proudu, nebo ho posílat druhým filtrem ze strany jenom trubkou/tryskou - ta nebude snižovat proud jako rampa, takže i v reaktoru by byl větší průtok. Asi si udělám rezervu na otestování obou řešení, dám dropcheckery na obě strany akvária a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:09 R Muž vaclav [14648] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Jeden filtr do rampy a druhý mimo ní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 12:56 Muž Jarry [1438] Re: RST
2 filtry svedené do rampy mám a opravdu to moc nefunguje, proto to řeším:-) Rampy proti sobě by mohly fungovat, asi budu muset trochu experimentovat :-) Na ten tvůj reaktor mrknu, díky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 12:26 Muž RST [16] Re: Jarry
Jo jenže pokud budeš mít nějak svedené do jedné rampy dva různě silné filtry, vždycky se mezi sebou budou hádat a nebude to ono.
Udělal bych to tak, že bych rozdělil rampu na dvě a dal ji na boky akvária. Levá strana jeden filtr. Pravá druhý. CO pouštět přes silnější filtr. Rampy nastavit tak, aby jedna čeřila hladinu a druhá pomáhala točit vodu v akváriu zhora dolů na tu bych dal silnější filtr s CO, (mám to takhle udělané, sice s jedním filtrem ale funguje tu výborně). Sání proti rampám umístit do protilehlých rohů aby voda střídavě protékala oběma filtry.Cíl je udělat jeden velký, jak to napsat, řekněme okruh vody.
Ten reaktor co máš je super, ale opravdu snižuje průtok. Vyrobil sem za náklady cca 600,- cerges reactor z 10" filtru na vodu. Rozpouštím bez odporu a naprosto všechno CO2 v nádrži není po bublinkové mlze ani památka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 12:06 Muž Jarry [1438] Re: MomoMMC
To by bylo nejlepší, ale to je další jehlový ventil, zpětný ventil, reaktor atd., stalo by to právě celkem dost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 11:58 Muž MomoMMC [6] Re: Jarry
A čo tak upraviť rampu a rozdeliť ju na dve časti každa pre jeden filter? Jo co2 moze mat problem, ale to sa da tiez rozdelit na dva okruhy pre kazdy filter jeden. Zas tak moc ta to stat nebude a bude to efektivne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 11:12 Muž Jarry [1438] – 2 filtry a CO2
Pořídil jsem druhý filtr do akvária + CO2 reaktor a vymyslel jsem, že výstupy z obou filtrů před reaktorem spojím do jedné hadice (předpokládal jsem, že hadice dimenzovaná na plný průtok filtru 2 zanesené filtry utáhne, což byl omyl). Experimentováním jsem zjistil, že filtr s aktuálně nižším průtokem moc prostoru ve společné hadici nedostává. Trochu jsem studoval a jediné řešení bude výstupy rozdělit - a otázka je, jak nejlépe to vyřešit. Mám rozstřikovací rampu po celé zadní stěně akvária, jeden filtr má sání na jedné straně akvária trubkou s biomolitanem, druhý přes JBL skimmer na straně druhé a řeším rozmístění výstupů a hlavně kam poslat CO2. Výstup z druhého filtru bude asi obyčejná tryska, nebo časem Lily pipe. Jeden filtr tedy bude napojený na stávající rampu a druhý na trysku a teď kam napojit reaktor - první, co mě napadlo, bylo napojit ho na rampu a trysku použít jako proudové čerpadlo. Ale samotná rampa poměně dost snižuje průtok, nebylo by lepší dělat rampou pouze proud (který bude bez reaktoru v cestě určitě větší) a CO2 posílat ze zadního rohu tryskou - tu bych namířil do protějšího rohu? Nebo mě napadlo umístit trysku na zadní stěnu doprostřed těsně pod rampu a podpořit proud z rampy, ale bojím se, že by to bylo moc.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 21:01 Muž 150koni [653] Re: Trdej
Ze začátku ho budeš škrtit ale po roce už třeba pojedeš na plno, bez škrcení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2017 21:20 Muž Trdej [7] Re: 150koni
To je taky pravda...radeji silnejsi,pak popripade,kdyz bude treba ubrat...Ale jestli klesne ten prutok o tolik...tak to asi nebude potreba. Dekuji
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42845x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=522